Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Látom kemény megterhelés volt egész augusztusra ez a 3 perc is...

GentleRainé a szeptember.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Junchi írta: 2022.09.03. 11:00 Látom kemény megterhelés volt egész augusztusra ez a 3 perc is...

GentleRainé a szeptember.
Köszönöm Junchi! ::jeye::

Én nem leszek ennyire kemény azért, nyugalom. Szeptember hónapban legyen az Anne no Nikki movie. igen, imádni fogtok érte. De nekem már régóta várólistás a regény miatt. Az oldalon nincs fenn az adatlapja, de annyi baj legyen. :)
A film amúgy Youtube-on fenn van angol felirattal. Ha valaki nem találná. A film egyébként 1995-ös.

[url]https://myanimelist.net/anime/3829/Anne_no_Nikki[url]


Én közben már meg is néztem, mert nem bírtam magammal.

Ez kemény volt. Az eleje bár elvileg vidáman indul, de a történelmi tények ismeretében azért tudjuk, hogy mi a történet vége. Már az elejétől belengi az egész filmet a halál, a pusztulás, a háború szaga, valamiféle sötétség, amit mindig ott érezni az egész történet alatt. A háborúból magából kb. semmit sem mutatnak, de jól megjelenik már az elején is a zsidókkal való diszkrimináció – részben Anne narrálásában, de látni is lehet –, valamint az egész borzalom, amit a nácik műveltek.
A film nem mozgalmas, főleg a bujkálás alatt nem, de mégis vannak vidám pillanatok, izgalmasok és persze kis összezörrenések is. Két év telik el a filmben, ahogy a valóságban is, amit sokszor Anne narrál, miközben a naplóját írja. A karakterek nagyon változatosak, én mindegyiküket megszerettem. A grafika nagyon szép, elég valósághű, de a színek elég sötétek, komorak, ami jól jellemzi az egész film hangulatát. A végkimenetel ugye sajnos borítékolható, nem változtatták meg, de nem is lett volna értelme.
A végén egyébként Kitty is megszólal, a képzeletbeli barátnő, valamint felsorolják, hogy ki hogy és hol halt meg.
Nekem nagyon tetszett, mindenkinek ajánlom, bár rettentően megrázó a vidám, felhőtlen jelenetek ellenére is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2022.09.03. 15:22Szeptember hónapban legyen az Anne no Nikki movie.
Így kb 15 perccel a hónap vége előtt (vagyis az imént) fejeztem be és szerintem én alszom egyet mielőtt kifejteném a véleményem a látottakról. De előjáróban annyit, nem bántam meg, h megnéztem.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Mivel más úgy látom, nem nézte meg, októberre válasszon ZeroProcess filmet. ::jsmile::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Nos nem egyet hanem kettőt aludtam rá, de akkor pár gondolat az Anne no Nikki-ről:

Ismerősen cseng Anne naplója, lehet már hallottam valahol, azonban ennél több nem rémlik, vagyis előismeret nélkül vágtam bele a filmbe.

Az eleje alapján egyértelmű a film a zsidókról szól a holokauszt idején, így én már azt vizionáltam magamban, hogy itt biztos sok szörnyűség lesz, viszont aztán kiderül nem. Ugyanis nagyrészt meglehetősen nyugis történet, amiben a kislány Anne a családjával, egy másik családdal, plusz egy fővel együtt, miként kényszerül évekig egy tetőtéri lakásban rejtőzködnie. Bármennyire is elsőre nem annak tűnik, de valójában egy érdekes anime, mely egy-két kivételtől eltekintve végig le tudott kötni. Jól bemutatja milyen fázisokon mennek keresztül ilyenkor az emberek, illetve ez a két család plusz egy fő, miként alakítanak ki erős köteléket egymás közt egyfajta kis közösséget létrehozva. Mindezt pedig egy kislány szemén keresztül.

Azonban sztori igazán erőssége szerintem miként hessegeti el a legrosszabb végkimenetelek esetőségét ahogyan halad előre. Hiszen, bár a karakterek folyamatos nyomás, rettegés alatt vannak, hogy mi lesz holnap, mégis mindennapjaik a helyzethez mérten egész könnyedén telnek. Sőt a felbukkanó konfliktusokat és az egyre jobban elharapódzó reménytelenség érzését is sikerül leküzdeniük. Mindehhez pedig hozzájön a tény, hogy a film vége felé érve már évek óta megúszták a lebukást és a szövetségesek közeledtével közeleg a háború vége, a hőn áhított szabadság, mind azt érezteti, hogy túl vagyunk a nehezén és már csak a happy end van hátra. És pont ezért lesz igazán megrázó a történet legvége.

Azt nem tudom megmondani, mennyire szépít a valósághoz képest, de ez nem is érdekel.

A megvalósításra nem lehet panasz, több mint 25 éves film, de ma is megállja a helyét. Az aláfestések kellemesek, amik a kifejezetten jó rendezéssel remek atmoszférát tudnak teremteni.

Összességében érdekes és egyben szomorú film, melyet egyszer érdemes megnézni.


Szerintem októberre is maradhat az Anne no Nikki, hátha más is megnézni még.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

ZeroProcess írta: 2022.10.02. 20:06Szerintem októberre is maradhat az Anne no Nikki, hátha más is megnézni még.
Nos erről ennyit. Mi lenne ha novemberre az Ame o Tsugeru Hyouryuu Danchi kerülne terítékre?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ZeroProcess 2022.11.19. 20:37-kor.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2022.11.01. 22:12
ZeroProcess írta: 2022.10.02. 20:06Szerintem októberre is maradhat az Anne no Nikki, hátha más is megnézni még.
Nos erről ennyit. Mi lenne ha novemberre az Ame o Tsugeru Hyouryuu Danchi (magyar címe a A ház lelke) kerülne terítékre?
Támogatom. Amúgy is várólistás.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ma sort kerítettem rá, így hát egyből rá is térnék:

Ame o Tsugeru Hyouryuu Danchi

A történet röviden annyi, hogy egy napsütéses nyári napon pár általános iskolás gyerek egy lebontásra ítélt lakópark egyik épületének tetején játszik, amikor egy civakodás közepette az egyikük lezuhan a tetőről. Azonban a zuhanásnak nem lesz tragikus vége, ugyanis egy hirtelen jött zuhé után az egész épület egyszer csak a nyílt óceánon sodródik, így a gyerek a vízbe esik. Mindezek után a baráti társaság elkezdi keresni a hazajutás módját, mely koránt sem egyszerű feladat. Hiszen meg kell birkózniuk a szeszélyes időjárással, az éhséggel, az egymás iránti sérelmeikkel és a múló napok által egyre csak erősödő reménytelenség érzetével.

Az előbb leírtak alapján azt lehetne gondolni, biztosan a barátságról, az egymás iránti bizalomról és a kitartásrós szól a film, de nem. Ezek csak eszközei a mű fő témájának az elmúlás elfogadásának, a továbblépésnek. Persze lehet ez egy közhelyes téma, viszont semmit se von le az anime értékéből. Ugyanis remekül adja át, ahogyan a főszereplő Kumagaya és Natsume megtanulja elfogadni az elmúlást. Kellően alaposan körbejárja a témát az elmúlás különböző formáinak bemutatásával. Hiszen a filmben szó van a szeretteink elvesztéséről, egy család széteséséről, egy élethelyzet végetéréséről, egy adott hely megszűnéséről stb. Mindezen példák számos más témát is érintenek és akár jó kis gondolatébresztők, azonban a film sose válik fókusz vesztetté.

Az anime egy pontján azt gondoltam,
SPOILER
azért kerültek át arra a helyre a gyerekek, hogy legyen kellő idejük feldolgozni a tényt, mely szerint Natsume lezuhant a tetőről és meghalt. Illetve képesek legyenek elbúcsúzni tőle. Azonban azért nem erre futott ki a film, mert nem a halálról és a gyászról szólt.

Kevés karaktert mozgat a mű, lévén csak hat plusz egy gyerekről szól, viszont így is erősen tagozódik aszerint, hogy mennyire ismerjük meg őket. A főszereplő párost Kumagaya-t és Natsume-t ismerhetjük meg a legjobban ez evidens, majd a következő szinten áll Noppo és Reina, kiket ha nem is mélyrehatóan mutat be a film, de azért látjuk milyen problémáik vannak és a hátterükről is megtudunk egyesmást. Végül vannak a többiek akik segítenek a már említett karaktereknek, de a nevükön, illetve a film során nyújtott viselkedésük alapján sejthető jellemükön kívül nem igazán tudunk meg semmit. Én pedig ezt tartom az anime egyik gyenge pontjának. Hiszen ha már kevesen vannak, akkor jó lett volna ha mindenki megkapja a maga kellő idejét. Sőt akkor már lehetett volna olyan, hogy mindegyiküknek az elmúlás más más megnyilvánulásával kellett volna megbékélnie. Persze értem én, a játékidő miatt erre nincs lehetőség, még úgy sem, hogy 2 órás a film, viszont ezért gondolom azt, lehet egy 12 részes anime jobb lett volna erre.
Arra azonban plusz pont jár, hogy a kölkök elviselhetőek és nem idegesítőek.

A megvalósítás terén nem érheti rossz szó az animét. A látvány/animáció szép és az aláfestések kellemesek, habár felejthetőek.

Belehallgattam a magyar szinkronba, de nem tűnt valami jónak így természetesen maradtam az eredeti japánnál. Itt jegyezném meg, hogy a magyar cím spoileres. Persze az ember magától rájön még mielőtt a film leleplezné ezt a kis fordulatot, de a magyar címadással ezt a csekély rejtélyt sikerült teljesen kiölniük.

Összességében egy izgalmas, feszültségekkel és drámával sem fukarkodó film az elmúlásról és annak elfogadásáról. Érdemes megnézni.
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Ame o Tsugeru Hyouryuu Danchi

Engem nem igazán fogott meg.
A legnagyobb bajom ezzel a filmmel, hogy nem tudták kellően kitölteni ezt a 2 órát, mert amennyi cselekvény volt benne az simán elfért volna 1 órába is akár. De akkor a tempónak is feszesebbnek is kellet volna lennie.
A szereplők terén is voltak problémák. Kousuke és Natsume háttértörténete kapott valamennyi játékidőt. Viszont a többiek lógtak a levegőben. Mármint az ő családi és egyéb háttértörténeteikkel nem kezdtek semmit. Bár közülük Reina kapott valamennyi visszaemlékezést a múltból, de elég harmatgyengére sikeredett.
És még kitérnék az anime legnagyobb kérdőjelére, aki nem más mint Noppo. Ő is az egészben egy nagy kérdőjel volt, habár a végére csak egy hajszálnyi értelmet kapott a jelentősége.
SPOILER
Ahogy én a végéből kivettem Noppo annak a panelháznak a lelke vagy szelleme volt, ahol a Kousuke és a többiek éltek. Illetve minden elhagyatott épületnek és más objektumnak volt szelleme. Csak hát a film ezt egyáltalán nem bontotta ki.
Összességében ha a cselekmény jóval feszesebb lett volna, illtetve jobban kibontják a karaktereket és cselekményt akkor talán jó is lett volna, de így ebben a formában számomra csalódás.

6/10
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ame o Tsugeru Hyouryuu Danchi

Többnyire egyetértek Nightbirddel, ez ebben a formában már hosszú és fárasztó volt. Abban is egyetértek, hogy a többi gyerek kaphatott volna nagyobb figyelmet, pedig én szumma nem igényeltem, jók voltak ők lazább, poénos közegnek, de sokkal inkább néztem volna többet belőlük így két órában, mint pl. Natsume újabb és újabb szenvedését és szerencsétlenkedését... (Vártam eleinte én is, hogy ő nem éli túl ezt az utazást.)
A film első fele egyébként aranyos volt, a sok mesés, gyerekes túlzása mellett tetszett 1-2 reálisabb sérülés, reakció és téma is.
Viszont nekem az egész vihar, dráma vagy az óriáskerék már nagyon feleslegesek voltak. Persze értem, hogy kellett az izgalom ennyi játékidőbe, de akkor azt tényleg lehetett volna a már említett témák komolyabb tálalására vagy az épület szellem(ek)re fordítani.

(Nem terveztem amúgy megnézni, mert mostanság több movie is elém került, Anilogue is volt, amiről majd írok valamilyen formában. De végül is talán pont ezek miatt jött még egy kis kedvem folytatni a filmezést. XD)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Sajnos időhiány miatt passzoltam a havi filmet. Talán decemberben több időm lesz.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Akkor Nightbird-n a sor, h decemberre bedobjon vmit.
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Köszi Zeroprincess.

Akkor az én választásom decemberre a Kamiari no Kodomo.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Kamiari no Kodomo

Egész kellemes csalódás volt számomra.
Az előző műhöz képest ellenkezően vélekedtem erről az animéről.
Tehát maga történet és körítés is érdekes volt. Maga dráma is elfogadható volt. Viszont ez az egész koncepció szerintem egy 12-13 sorozatot is megérdemelt volna.

8/10
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

December: Kamiarizuki no Kodomo

Mindig megfeledkezek a havi kihívásról, de most sikerült végre újra időben teljesítenem. :D
Kellemes (de számomra "csak" kellemes), viszonylag egyszerű kis filmet nézhettünk meg e hónapban. Hasonló alapsztorival és főszereplővel találkozhattunk már máshol is, például a Kamiarinál pár hónappal korábban megjelent Belle-ben (Ryuu to Sobakasu no Hime):
SPOILER
a főhősnő elveszíti az édesanyját, a trauma miatt nem képes folytatni a kedvenc hobbiját egészen addig, míg egy, a lányt a gyászos valóságból kizökkentő esemény hatására rá nem jön, hogy mégis van értelme a szenvedélyének hódolni.
A Kamiari nem is bonyolítja ennél tovább a dolgokat, noha lett volna lehetősége fokozni még a drámát
SPOILER
(végig riogattak mindenkit a tájfunnal, aztán nem lett belőle semmi, illetve a ~főgonosz sem erőltette meg igazán magát...
gondolom egy korhatár nélküli filmbe ennyi fért bele). A befejezés hagyott néhány megválaszolatlan kérdést
SPOILER
(a tájfunriadó ellenére miért voltak tele az utcák és a templomok is? hogyan jutott haza a főszereplőnő a küldetés teljesítése után?).
Sem a grafika/animáció, sem az aláfestő zenék nem voltak igazán kiemelkedőek, de legalább borzalmasak sem.
5/10 (bár talán 6/10-et is megér nekem)
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

BUÉK mindenkinek!

Januárra válasszon nekünk annarancs.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm! Rossz szokásomhoz híven újra egy kínai animációs filmet szemeltem ki, januárban így a White Snake (Bai She: Yuan Qi) lesz terítéken. Mielőtt még mindenki menekülőre fogná, készítettek hozzá japán szinkront is (Sugita Tomokazu egy kutyának(?), Yuuki Aoi pedig egy rókaszellemnek(?) kölcsönzi a hangját). Ha ez nem lenne elég, Zhou Shen énekli az egyik filmhez készült dalt. <3
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

annarancs írta: 2023.01.01. 23:13 Köszönöm! Rossz szokásomhoz híven újra egy kínai animációs filmet szemeltem ki, januárban így a White Snake (Bai She: Yuan Qi) lesz terítéken. Mielőtt még mindenki menekülőre fogná, készítettek hozzá japán szinkront is (Sugita Tomokazu egy kutyának(?), Yuuki Aoi pedig egy rókaszellemnek(?) kölcsönzi a hangját). Ha ez nem lenne elég, Zhou Shen énekli az egyik filmhez készült dalt. <3
Én kifejezetten szeretem a kínai nyelvet, szóval fel is veszem a listámra a filmet. Szóval, én biztosan eredeti nyelvvel fogom megnézni. ::jsmile:: ::jeye::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Január: Bai She: Yuan Qi (White Snake)

Az animációs film történetének alapja egy számos feldolgozást megélt, híres kínai legenda. Ebben a laza adaptációban a két főszereplő (szvsz túl gyors) románcát követhetjük nyomon: a kígyóvadász faluban élő, de a kígyóktól rettegő főszereplő srác (Xu Xuan/Sean*/Sen) megment egy gyönyörű, ám amnéziás fiatal leányzót (Xiao Bai/Blanca/Haku), akiről viszonylag hamar kiderül, hogy természetfeletti erőkkel bír, picit később pedig az is, hogy valójában kígyódémon. A démonok és az emberek közötti ellentét azonban nem tántorítja el a kígyóleányba fülig belehabarodott fiút, a végletekig is képes elmenni annak érdekében, hogy szerelmével maradhasson. Természetesen mindeközben a (sajnos eléggé egysíkú) gonosz hatalmak sem tétlenkednek... Az animáció, a tájak gyönyörűek, az akciójelenetek látványosak, az aláfestő zenék kellemesek. Kínai szinkronnal néztem a filmet, de a japánba is belehallgattam, egyikre sem lehet panaszom (a rókadémont különösen jól alakította mind a kínai (Zheng Xiaopu), mind pedig a japán szinkronszínésznő (Yuuki Aoi)).

Picit ütősebb történetre számítottam, de így sem volt rossz a White Snake. Valamikor majd megnézem a második részét is (Bai She II: Qing She Jie Qi). 6/10

*anidb szerint Ah-Xuan hivatalos angol neve Sean, de az amerikai forgalmazó (GKIDS) a Xuan nevet használja mind a szinkronban, mind a feliratban, így nem tudom, hogy ezt honnan vették az oldal szerkesztői
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Bai She: Yuan Qi

Korábban láttam már a történet valamelyik élőszereplős feldolgozását és a Hakujaden '58-as Toei animét, utóbbi maradt meg jobb emlékként, de tbh nem kedvelem ezt a legendát. Talán mert egyébként sem kedvenceim a klasszikus szerelmi&fekete-fehér drámák&tragédiák. Mindenesetre ez a film azért aranyosabban működött, mint a fogalmamsincsmármelyik élőszereplős verzió. Mozgalmas, akciódús, a látvány/animáció végig szép. Szóval így új, kínai 3D CG feldolgozásként teszi a dolgát. De semmi többet nem ad, nem hozta hozzám közelebb ez a verzió sem a történetet. Arra persze jó volt, hogy megint pötyögjek ide valamit, és még egy kínai cuccot pakolhassak a mal-ra. :')
Majd valamikor megnézem a folytatását. Ráér.

(Btw, a verzióban, amit néztem, abban is angol neveket használtak a főszereplő srácét kivéve... hülyeségnek/zavarónak tartom az ilyen átírásokat, de hogy még egységes sem volt.......xd)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Catriné a február. :vigyor:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

annarancs írta: 2023.02.01. 21:15 Catriné a február. :vigyor:
Önkísérlet: bármit is ajánl, megnézem. Pinky promise.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

annarancs írta: 2023.02.01. 21:15 Catriné a február. :vigyor:
<33
Akkor pofátlanul és mérsékelten telhetetlenül ki is használom, thx (azért csak mérsékelten, mert bár két címet is bedobok, de nehéz volt megállni, hogy ne legyen ott vmi 3. is a kínai felhozatalból xpp).

Szóval pár hete írtam ilyeneket, hogy:
Catrin írta: 2023.01.03. 13:55 (...)
- Shika no Ou (Ez a film havikihívás gyanús! Többnyire persze egyszernézős fantasy- és kalanddráma, kicsit ghibli hatású, de többeket is érdekelhetne innen. Nemcsak azért, mert az egyik főszereplő dizájnja Xie Lianre hajaz, hanem mert Uehashi Nahoko (Moribito, Erin) újabb regényét vitték animére.)
(...)
Inu-Ou
Yuasa múltkori Kimi to blablabla sorcsapás filmje után most teljes elégedettséggel távoztam a moziból! (Anilogue-on néztük, és nagyon megérte!! Hamarosan szerintem nyaa-ra is felkerül - bár lehet, azóta már elérhető -, szóval mindenkit bíztatok a megtekintésére, aki nem retten el tőle, sőt, ez is havikihívásgyanús film lehetne! XDDD)
(...)
Tehát a Shika no Ou-t mondanám, de úgy láttam, az Inu-Ou-ból is van már egy vállalható verzió nyaa-n (bár az eng subos BD-ripre is van esély a hónapban, mivel rawban és spanyolul már az is elérhető... mondjuk akkor már felirattal is össze lehet ollózni, mindenesetre), akinek ez az 1080p-s vmi streamről szokásosan levadászott változat is megfelel, az választhatja ezt is februárra!

Junchinak mindkettőt ajánlom. Hehe.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2023.02.01. 23:26 Junchinak mindkettőt ajánlom. Hehe.
Shika no Ou-t nem, mert kilopták az antilop-jávorszarvas hibridet a Mononoke Himéből.

Inu-Ou esélyesen Junchi-kompatibilisebb anyag.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2023.02.01. 21:25 bármit is ajánl, megnézem
Hát ezt hamar feladtad!X'D ráadásul vmi érthetetlen érvvel...
Válasz küldése