Pszichológiai témájú animék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Melyik a kedvenc pszichológiai animéd?

Haibane Renmei
14
30%
Boogiepop phantom
3
7%
Alien Nine
2
4%
Pranoia Agent
5
11%
Lain
22
48%
 
Szavazatok száma: 46

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A sorozatot csak akkor, ha jobb, mint az első film. ^^" Szóval NGE nem rossz, azt még be akarom majd fejezni, Berserk tetszett, CB és Trigun király, de a GITS világa engem valahogy nem annyira fogott meg. :wink: Egyszer nem volt rossz megnézni, de nem találtam olyan érdekfeszítőnek, hogy a folytatást kutassam.
Kép
Avatar
Wagner
Profi
Profi
Hozzászólások: 309
Csatlakozott: 2006.07.11. 10:32
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Wagner »

A sorozat sokkal jobb, mint az első film sztem :)
Úgyhogy nyugodtan meg lehet nézni :)
Avatar
Raizen
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2006.01.14. 12:07
Tartózkodási hely: Dreamworld

Hozzászólás Szerző: Raizen »

Ryou írta:Hainbane Renmei-nek láttam az ismertetőjét és hát az alapján nem rossz, arra szavaztam habár a Lain an kivűl mást nem láttam.
Akkor ne szavazz. Ismertető alapján elég nehéz megítélni egy animét, más véleményét meg ne fogadd el olyan könnyen. :wink:

Egyébként ha rangsorolni kéne a "pszichos" cuccokat, én első helyre mindenképpen a Laint tenném. Eszméletlen tömény, tehát csak kis adagokban fogyasztandó, de vmi. félelmetesen jó, szvsz :) Második a Haibane Renmei, a harmadik a GITS lenne.

Nemt'om, engem pl. a GITS sokkal jobban megfogott, mint pl. a Trigun. Az sem rossz, sőt, nagyonis jó, de a GITS világa számomra sokkal érdekesebb. Főleg az első movieban bemutatott, az Innocence-ről inkább ne beszéljünk. >.<
Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the hand of god hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own destiny.

Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Én még nem szavaztam, mivel ezek közül teljes egészében még csak a Paranoia Agentet néztem meg...de arra biztosan nem szavaznék, nem fogott meg annyira.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Én meg a Laint és a Haibane Renmeit,de rá kellett jönnöm hogy ez nem az én műfajom..
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Most néztem meg Boogiepop Phantom első részét és annyira kész vagyok tőle ( pedig effektíve még nem sok minden történt ), hogy most inkább DB-vel folytatom ( majd ha regenerálódtam, visszatérek rá... :D )
Avatar
Shinjitsu no Shi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2006.11.01. 12:40

Hozzászólás Szerző: Shinjitsu no Shi »

Részemről a Haibane Renmei a nyerő (a felsoroltak közül legalábbis), bár az Alien Nine-t nem láttam... egyébként ennyi erővel a Kino no Tabi-t is említhetnénk, abban is van annyi pszichológia, mint mondjuk a Lainben, bár mindkettő inkább filozófiai sztem.
"The world is not beautiful: and that, in a way, lends it a sort of beauty." Kino no Tabi

"Omigawd liek im sooo gawth i cut myself" - idiótákkal vagyok körülvéve...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Jó, hát a felsoroltak nem kifejezetten nagy választék... Meg sz'al, szerintem "pszichológiai témájú" =/= mindfuck, bár persze kinek a pap, kinek a papné. :3 De ha nekem kedvenc "pszichológiai témájú" animét kéne mondanom, akkor simán rávágnám az Utenát.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

A listán szereplők közül a Paranoia Agent és a Boogiepop Phantom van még hátra. Eddig egyértelműen a Renmei a nyerő. Lain is nagyon ütős, de valahogy a Haibane jobban megérint. Szavazás majd az másik kettő megtekintése után.
Viszont tény, hogy legalább 2-3x lehetne ekkora a lista.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta:Viszont tény, hogy legalább 2-3x lehetne ekkora a lista.
Szerintem meg nem volt jó ötlet szavazást indítani, mert 1. nem lehet taxatív felsorolást adni a "pszichológiai animékről", 2. szvsz azt se lehet teljesen pontosan meghatározni, hogy mi az a "pszichológiai anime". :shock:

Mindenesetre, a Wikipédián keresztül érdekes dolgokat lehet "megtudni":
wikipedia írta:However, as much as Evangelion has been impacted by other works, the series itself has also become a staple in Japanese fiction. The psychological nature of the show influenced later works such as Revolutionary Girl Utena (1997) and Serial Experiments Lain (1998), both of which, like Evangelion, center on an ambigous world-changing event to come.
Háááát, nem tudom. Szerintem a Lain egyáltalán nem a pszichológiáról szól (lásd még Hikari véleményét EVA-Lain-EL összevetésről az NGE topicban), az Utenát meg nem ismerem (egyelőre :-P ), de annak alapján, amit tudok róla, valahogy kétlem, hogy erősen befolyásolta volna. (Bár az előbbi még inkább elképzelhető, mer' több helyen lehet olvasni, hogy Konaka Chiaki, a Lain írója EVA-rajongó volt, szóval... :D)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rossi írta: Háááát, nem tudom. Szerintem a Lain egyáltalán nem a pszichológiáról szól (lásd még Hikari véleményét EVA-Lain-EL összevetésről az NGE topicban), az Utenát meg nem ismerem (egyelőre :-P ), de annak alapján, amit tudok róla, valahogy kétlem, hogy erősen befolyásolta volna.
Mondjuk úgy, EGYÁLTALÁN nem volt az Evának semmi hatása az Utenára. :roll: Nem tudom, ki írta ezt az egetverő baromságot, de amellett, hogy elfogult fanboy, úgy látszik, neki Eva = elvont = egyetlen elvont dolog, amit valaha készítettek. :roll:

Az Utena alapja maga a shoujo műfaj, hiszen egy stílusgyakorlatról, sőt, a műfaj dekonstrukciójáról és újraértelmezéséről van szó. Az Utena másik, ugyanilyen fontos alapja pedig Freud, Jung és Hesse filozófiája (a sorozat jó része Hesse Demian c. regényén alapszik). Arról nem is beszélve, hogy az Utena szimbolikája nem a kúlosság kedvéért van, hanem mindennek megvan benne a helye és a jelentősége.

Jézusom, még hogy Eva.... :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
>Acosh<
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2005.09.28. 09:32
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: >Acosh< »

A szavazásból kár volt kihagyni az Evangeliont.
^__^
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

Hát igen lain sztem is kevésbé pszichológia (ha már mindenképpen kategorizálnom kellene akkor esetleg társadalmi). Viszont nagyon hiányzik pl Infinite Ryvius, ami nagy mértékben a szereplők lelkivilágára koncentrál, vagy éppen az imént említett eva, amiben szintén hagsúlyos szerepet kap a pszichológia.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

"Viszont nagyon hiányzik pl Infinite Ryvius, ami nagy mértékben a szereplők lelkivilágára koncentrál,"

Ott a pont! Kötelező darab a műfaj kedvelőinek!

De én besorolnám az Elfen Lied-ot is, ha nem is a szokásos értelembe vett pszihológia, de a múlt hatására bekövetkezett személyiség változás ki van élezve benne...


Vagy Battle Angle Alita, bár az anime nagyon gyér a mangához képest. Lelkileg elég durva mű!
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

ak írta:De én besorolnám az Elfen Lied-ot is
ROTFLOL, remélem, ezt nem gondoltad komolyan... :dirr:
Amúgy Lied-et (ejtsd: "lídet"), nem "lájdot" (német szó -> nem "Elfen hazudott" [wtf?] hanem "elf ének").
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

OK!

Bevallom elhamarkodott volt, mert nem tudnám megindokolni, miért is az. Igazából elég egy egyenes mű... :)
Ennyi erővel az összes komolyabb animet belehetne sorolni, sorry.
Ez vonatkozik a BAA-ra is.
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor mit is tekintünk pszichológiai animének? :?
Jöhetne ide akár a Puni Puni Poemy is. Legalábbis engem agyilag teljesen lenullázott. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

PPP és az Excel Saga is nagyon rulez!, de nem hiszem, h ide valóak :D
Ha csaknem arról akarsz beszámolni, h milyen volt utánuk a pszihologusnál. :D:D

Hogy miért pszihológiai vmi, őőő nem is tudnám igazán megfogalmazni, mint fentebb láthatdat kis problémáim vannak nekem is a besorolással, mert, ha egy anime nem vígjáték, akkor nekem már biztos, h van benne vmi psziho...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Nos, egyrészt, én sem láttam mindent a listáról, de mivel nálam Satoshi Kon az Isten :) , természetesen Paranoia A. meg egyéb Kon filmek (Perfect Blue pl.). Második dolog, rengeteg animének van pszichológiai tartalma (nem volt még említve pl az avatáromon látható személy fejlődéstörténete :) ) Ezek közül tényleg jelentős a "Fórum Démona" :) által emlegetett Utena, ami leginkább a nyugati pszichológiára épül, meg persze a Lain is és az NGE, ami szerintem a nyugati és keleti filozófia ütköztetéseként is felfogható.
(Kérdés: filozófiai témájú=pszichológiai témájú?)

Ui: szuperintenzív filozófiai/pszichológiai útmutatásért lásd aláírásomat :cool: :)
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Hozzászólás Szerző: ecoban »

drwest írta: (Kérdés: filozófiai témájú=pszichológiai témájú?)
Szvsz nem. Ezért sincs pl a lainnek itt szinte semmi keresnivalója.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Szerintem sem. Más kérdés, hogy szerintem a "pszichológiai témájú" nem éppen a legjobb megfogalmazás... Mármint, elég kevés anime szól csak a szereplők lelkivilágáról, és azok is leginkább az absztrakt/mindfuck kategóriába esnek. Meg aztán, mit kezdjünk pl. az olyan cuccokkal, mint a mittomén, Ryvius vagy Paradise Kiss (bleh, ezért de kár -_-), amik szintén a szereplők lelkivilágáról, kapcsolatairól, önmagukra találásáról, felnőtté válásról, stb. szól, csak éppen nem elvontan? Vagy pl. ott a Bebop, ami első ránézésre elég egyszerű kalandcucc, de második ránézésre már nem éppen, és nem kis agymunkát igényel összerakni a részleteket és "megfejteni" a főszereplőket?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Szerintem az Haibane és a Paranoia azok amik a felsoroltakból leginkább megfelelnek a "pszicho..." kategóriának, ill. kifelejtettem, hogy az Alien Nine-ban én sem látom igazán a pszicho/filozófiai mélységet. :?
(Valójában csak a Boogiepopot nem láttam ezek közül.)
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Bele kell kötnöm abba, h Lain nem psziho. Ha már csak a kollektív tudatalattira gondolunk..., de ha nem is psziho a mű, akkor is a fele arról szól... :!:

A másik az Alien 9, bár nagyon sokan azt mondják, h gyerekes, de sztem elég egy elborult komolyság. sztem nem egy weekend anime, csak teljesen be van burkolva abba a kis világába, de tuti vmi mély van mögötte! (bár ez idáig nem sikerült kibogózni. :( ) Bár azt én sem értem, h miért is boci boci tarka...


UI: az FLCL is megéri a pénzét...
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Valóban nem "weekend" :) , elég érdekesen ötvözi a kawaii-brutális stílust, az tény, hogy a nagy része Yuri félelmeiről/gátlásairól szól, szóval végülis besorolható ide.
A Perfect Blue-ról mik a vélemények?

Ui: FLCL: Megéri bizony, bár azon még gondolkodom, megér-e DVD-nként 9000 ft-t :)
hellgirl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2007.01.10. 01:28

Hozzászólás Szerző: hellgirl »

sziasztok!
nemrégen regisztráltam, úgy öt perce és gondoltam szólok hozzá...
Szerintem minden olyan anime, ami elgondolkodtat, nem csak elszórakoztat, az belefér a pszichológiai kategóriába.
Igazából a Trigun-t és a Jigoku Shoujo-t is ide sorolnám az általam megnézettek közül.
Minkettő elgondolkodtató, emberi és nem emberi érzések tanúi lehetünk.
Válasz küldése