AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Azért szerintem a jó helyesírás, színvonalas cikkek, arányos ár és normális kommunikáció (ennél még a semmilyen is jobb, komolyan) nem számít túl nagy elvárásnak... ^^;;;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Csak ezt a feszült várakozást nem értem a téma körül, meg a magukat becsapottnak érző elkeseredett embereket, amiért nem jelent meg / aztán meg nem lehet kapni.
A magam részéről minden elvárás nélkül figyelem az eseményeket, ha egyszer valóban megjelenik és meglátom valahol, belelapozok. Ha tetszik, esetleg megveszem. De hogy becsapottnak érezzem magam, ha nekik nem jön össze... nem. ^^"""
Avatar
Okami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.01.16. 12:10
Tartózkodási hely: BP-Videotéka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Okami-chan »

Hikari írta:Csak ezt a feszült várakozást nem értem a téma körül, meg a magukat becsapottnak érző elkeseredett embereket, amiért nem jelent meg / aztán meg nem lehet kapni.
Én max. csak azt furcsállom hogy nem lehet újságárusnál kapni egy ÚJSÁGOT :D Nem baj a lényeg hogy van internet :P
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Hát ott a Szaku magazin, azt sem lehet. Vagy legalábbis jó ideig nem lehetett újságosnál kapni (most nem tudom pontosan, hogy lehet-e.)
Avatar
Okami-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2007.01.16. 12:10
Tartózkodási hely: BP-Videotéka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Okami-chan »

Hikari írta:Hát ott a Szaku magazin, azt sem lehet. Vagy legalábbis jó ideig nem lehetett újságosnál kapni (most nem tudom pontosan, hogy lehet-e.)
Szaku? Olyan is van? :D Ejj már megint levagyok maradva!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Nem lehet sajnos a Szaku-t kapni újságosnál. A feszült várakozás amit említessz Hikari szerintem pont azt mutatja hogy a réteg akinek készül várja/ta ezt a lapot és most kicsit megcsappant a bizalom. Szerintem érhető.

ak te el vagy tévedve a lapkiadókkal, kiadással kapcsolatban. Mert az úgy megy, hogy fogod a kis promóciós anyagot amit összeállítassz, ez tartalmaz elvileg mindent ( hány példányszámban jelenik meg, milyen réteget céloz meg, borítóterv, vastagság, mellékletek, stb ) és a kiadó azt mondja, hogy mittomén 50%-os vagy alatta lévő százalékért megcsinálja. Nem fognak ők fizetni neked. :wink:
Aztán persze a lapterjesztő is leveszi a saját hasznát,( pl jelenleg egy saját zenei CD-ből jelenleg 250HUF-ot kapsz darabonkénti eladás után ).

( Tehát ha egy lap 1000 HUF akkor abból 500 HUF a lapterjesztőé -de ez nagyban függ a példányszámtól mert nagyobb példányszámban több zs jut a terjesztőnek) és a maradék 50%-on osztozik a kiadó és a lap szerkesztősége.
Nem véletlenül van tele minden nyomtatott sajtó reklámmal, mert a legtöbb profitot az hozza.
Kép
Avatar
cyberfaust
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.01.31. 22:08

Hozzászólás Szerző: cyberfaust »

Elnézéseteket kérem, hogy belepofátlankodok a témába, azonban hadd jegyezzek meg pár dolgot. Nemrégiben kerültek ki az újság honlapjára új hírek. Ezek szerint a lap szétosztása az előrendelők, valamint az egy részt rendelők között megkezdődik e hét csütörtökön és hétfőig minden bizonnyal be is fejeződik. Aki esetleg meglepődne a vastagon szedett részen: igen meg lehet rendelni csak az első részt, jómagam is megtettem pár napja az animebolt.hu-n keresztül, sőt e-mailban egy kis beszélgetést is lefolytattam velük, amikor is szintén megerősítették az infót. Persze még bármi megtörténhet, sőt akár annak az ellenkezője is, de ezért jó a postai utánvét. Akkor fizetsz, ha kezedben van a termék. Korábban említettétek a postaköltséget: igen valóban kell ilyennel számolni, de ez a Magyar Posta miatt van, nem miattuk. Ha gondoljátok legkésőbb jövő hét közepén tudok véleményt mondani az újságról (bár a postától függ mikor kerül a kezembe), bár véleményem szerint azt a 850 Ft-t, plusz a postaköltséget megéri, hogy világossá váljon a lap milyensége.

üdv:
cyberfaust
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ynah írta:ak te el vagy tévedve a lapkiadókkal, kiadással kapcsolatban. Mert az úgy megy, hogy fogod a kis promóciós anyagot amit összeállítassz, ez tartalmaz elvileg mindent ( hány példányszámban jelenik meg, milyen réteget céloz meg, borítóterv, vastagság, mellékletek, stb ) és a kiadó azt mondja, hogy mittomén 50%-os vagy alatta lévő százalékért megcsinálja. Nem fognak ők fizetni neked. :wink:
Aztán persze a lapterjesztő is leveszi a saját hasznát,( pl jelenleg egy saját zenei CD-ből jelenleg 250HUF-ot kapsz darabonkénti eladás után ).
A kifejező készségemmel van néha vmi galiba. :roll: Ezt a magyarázatot kaptam én is, amikor rákérdeztem, h mégis mi a szitu vele és épp a százalékokkal volt a probléma..., tehát (elvileg) erre gondoltam. (Jólvan na, azt sem tagadhatom, h nem vok benne annyira, a lényeg, h legalább egy ember van aki érti mire gondolok ^^)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Jamm én értelek. :)

cyberfaust én ezt értem de ettől még nem fogom megrendelni mivel
fogalmam nincsen hogyan fog kinézni tartalmilag és szerintem nem csak én gondolom úgy, hogy ezer forint azért mégis csak ezer forint.

Ezer forintért inkább megveszem a National Gepgraphic-ot, az IPM-et vagy a GEO-t de egy újságot látatlanba? Még ha könyvről lenne szó aminek elolvasom az ismertetőjét aztán max felkerül a polcra akkor oké.
Kép
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

cyberfaust írta:Elnézéseteket kérem, hogy belepofátlankodok a témába, azonban hadd jegyezzek meg pár dolgot. Nemrégiben kerültek ki az újság honlapjára új hírek. Ezek szerint a lap szétosztása az előrendelők, valamint az egy részt rendelők között megkezdődik e hét csütörtökön és hétfőig minden bizonnyal be is fejeződik. Aki esetleg meglepődne a vastagon szedett részen: igen meg lehet rendelni csak az első részt, jómagam is megtettem pár napja az animebolt.hu-n keresztül, sőt e-mailban egy kis beszélgetést is lefolytattam velük, amikor is szintén megerősítették az infót. Persze még bármi megtörténhet, sőt akár annak az ellenkezője is, de ezért jó a postai utánvét. Akkor fizetsz, ha kezedben van a termék. Korábban említettétek a postaköltséget: igen valóban kell ilyennel számolni, de ez a Magyar Posta miatt van, nem miattuk. Ha gondoljátok legkésőbb jövő hét közepén tudok véleményt mondani az újságról (bár a postától függ mikor kerül a kezembe), bár véleményem szerint azt a 850 Ft-t, plusz a postaköltséget megéri, hogy világossá váljon a lap milyensége.

üdv:
cyberfaust
heeeeeeeeeeeeeee???????????????? a posta hozza az újságot??? ezt nem hiszem el. én azt hittem h ilyen külön "futárszolgálat", mint az anyunak a megrendelt virághagymáit... a franc... ha ezt tudom akkor megmondom h küldjék be móvár 1 postára és onnan majd utánam küldik amelyik postán épp dolgozok... bazz. most meg ha odahozzák nekem akkor meg nem tudom kifizetni az 5ezer ftot, mert itthon hagyom a pénzt rá... ehh. ^^" ez az én formám. =S
amúgy szvsz a pk-ban benne van a csomagolási költség is... legalábbis úgy tapasztaltuk eddig, h ahonnan utánvéttel jön ott rajtavan. pl egyik munkatársam is mesélte h rendeltek az alexandrából utánvétellel és akárhogy is számolták nem annyira jött ki a pk. szerintük a csomagolási költség miatt.
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

túl szép lett volna hogy igaz legyen- a zökkenőmentes kezdet...
én azért reménykedem hogy előbb-utóbb ha késik is, de újságosnál is lehet majd kapni... a héten minden nap voltam mindenféle újságosnál, mondták is hogy valami zűr van vele.. hát remek.. igazán jól jött volna két vizsga között kis feszültségoldásnak.. mind1, max megrendelem
(Szaku-t lehet kapni pl. az Árkádban a Sajtó Press-ben. most akadtam rá amikor az AS-t kerestem :) )
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Engem csak az zavar, hogy nem tudtam/szóltak előre, hogy ne keressük az újságárusoknál. Mindegy, megrendeltem az animeboltról, nemsokára postázzák is, aztán el van intézve. Rugalmasnak kell lenni minden probléma megoldásán. :-P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Te nem tudtad. xD Már kb. két hete azon tépjük a szánkat, hogy nem lehet majd kapni újságárusnál. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

erről sajna én is lemaradtam.. főleg h nem voltam netközelben két hétig. mikor utóljára voltam akkor meg még úgy volt a honlapon is h lehet majd kapni... és csak kóboroltam újságárustól újságárusig..^^" ez az én formám ::jtears:: legalább a testmozgás megvolt
akkor így üzembiztosan marad a netes megrendelés... :S
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ha megvárod, amíg az újságárusoknál is kapható lesz, akkor nem kéne postaköltséget fizetned. :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

hmm.. mondasz valamit. és azt lehet tudni hogy az mikorra várható?(nem néztem még utána)
hónapok? évek? najó nem gonoszkodom, csak még fáj a hiábavaló kutatás emléke
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Xelloss írta:Ha megvárod, amíg az újságárusoknál is kapható lesz...
Addig lemaradsz az első 3-4 számról. (Ha nem többről)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Viszont így kiderülhet, hogy érdemes rá pénzt kiadni, vagy sem.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

najó. asszem megpróbálkozom a netes rendeléssel... max kivágom a képeket és kiragasztom a szobámba ha nem lesz jó :dirr:
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

nem olvastam még teljesen végig, de:
ugyan tényleg van benne helyesírási hiba (és ha már én is észreveszem... :? ), a fogalmazáson is lehet javítani (a képek minőségéről inkább nem beszélek :roll: ), de figyelembe véve, h nem hivatásos újságírók csinálják, mindez valszeg letisztul a 3.-4. szám környékére és így egész életképes cucc lehet belőle. legalábbis én most kb. azt kaptam, amit vártam, nem többet, nem kevesebbet. (a keresztrejtvény kimondottan tetszik, de azért még dolgoznék rajta egy picit. és növelném a méretét :D báár ez is elég hézagos lett:S)
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Helyesírási hibák, fogalmazási problémák, és rossz minőségű képek? Nem hangzik valami ígéretesnek.
Egyébként az 576 üzletekben kapható a magazin? Belenéznék, de nem akarok feleslegesen annyit mászni. ^^""
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Csak neten lehet megrendelni... Egyelőre.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

576-ról nem tudok, a King Comics-ot és a Trillian említették mint biztos előfordulási helyet.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Benne vagyok az újságban... *büszke magára*. Mától megkövetelem a kellő tiszteletet :D

De hogy komolyabb vizekre evezzek... Egyelőre nem vagyok elájulva az újságtól és annak tartalmától. De a poszter az jó, az kell :D

De nézzük a szebbik oldalát, VAN egy ilyen újság. Minden kezdet nehéz, lesz ez jobbis.
Kép
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Majd énis megveszem.^^
Rosszminőségű képek? Hát nem tudom, nekem van pl. német Yukiko újságom, és ott is sokszor eléggé csúnya képek vannak. o_Ó ^^'
Válasz küldése