AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nah elhalasztották az első számot jan 10-re :? Két hónap csúszás :sobsob:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én nem panaszkodnék. Ahogy a shoutboxban is írtam, így legalább abban biztosak lehetünk, hogy a jogokkal nagyjából minden rendben lesz... Ez volt az egyik dolog, amivel problémám volt. Most már csak azt remélem, a tartalom is színvonalas és eredeti (= nem mások cikkeinek fordítása), és hogy egy lektort is találtak időközben...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Kíváncsi vagyok rá, énis remélem hogy jó lesz...^^
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

jáááj. nem voltam netközelben a héten... mostmár értem miért néztek rám furcsán a sajtó press-ben :cool:
jan.10- messze van... :?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én mondjuk örülök a halasztásnak abból a szempontból, hogy:
1. Van itt mostanában "A Manga" című album, mindjárt jön a Vampire Hunter D: Bloodlust, és ezek csak a hazai kiadások, szóval lehet picit legatyásodom majd. ^^" (nem mintha az a 900 Ft olyan sok lenne, 5000 Ft körüli DVD után már nem oszt, nem szoroz, de azért mégis...)
2. Sokan írták itt, hogy ez meg az a baj vele, reméljük januárra kijavítják a helyesírási hibákat, és a "wallpaperes" Spike helyett is valami jobbat raknak a borítóra. :D
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Titkos írta:Én mondjuk örülök a halasztásnak abból a szempontból, hogy:
1. Van itt mostanában "A Manga" című album, mindjárt jön a Vampire Hunter D: Bloodlust, és ezek csak a hazai kiadások, szóval lehet picit legatyásodom majd. ^^" (nem mintha az a 900 Ft olyan sok lenne, 5000 Ft körüli DVD után már nem oszt, nem szoroz, de azért mégis...)
bezony-bezony.... még jó hogy jön a karácsony XDDDD
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem sem gond hogy most nincs újság. Amúgy sem nagyon van pénzem, és így legalább nem kell paráznom, miből veszem meg.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ja, akkor ezért keresem én hiába az újságárusoknál. xD Nem baj, kibírom még addig. :D

Mindenesetre a csúszás kicsit baljós tényező, bár remélem, hogy csak én vagyok ennyire vészmadár...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Dinus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.10.16. 20:11
Tartózkodási hely: Budapest

:)

Hozzászólás Szerző: Dinus »

Sziasztok!

Én is nagyon várom már, hogy megjelenjen. Az első számot biztos, hogy megveszem, már csak kíváncsiságból is. De azért remélem, hogy nem csak egy pár példányos dolog lesz belőle, ami hamar eltűnik a süllyesztőben, mint ahogy annak idején a Sailor Moon-os képregény is. (Nagy SM fan voltam és vagyok:)) 23 szám jelent meg belőle és persze csak 2évig bírta, de úgy hogy kimaradtak részek a példányok között, (PL.: Rai hogyan is került bele a csapatba meg ilyenek...) szóval nem volt valami alapos munka, jobban utána nézhettek volna a szerkesztők. Kár volt érte, mert nem volt rossz ötlet megjelentetni, ha már egyszer az RTL nem volt képes leadni a teljes sorozatot. :( Csak hát a kivitelezés... :S
Na de én sem szeretnék vészmadár lenni! Reméljük ezzel a magazinnal nem így lesz! ;)
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

OFF
Az SM-ből 24 szám jelent meg, és benne volt amikor Rei megjelent ^^" Azért ilyen fontosabb történeteket nem hagytak ki (kiv. a szivárvány kirstályos sztorikból egy párat), és amit ki is hagytak, nem a magyarok hibája volt.
/OFF
Avatar
Dinus
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.10.16. 20:11
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Dinus »

Raisu írta:OFF
Az SM-ből 24 szám jelent meg, és benne volt amikor Rei megjelent ^^" Azért ilyen fontosabb történeteket nem hagytak ki (kiv. a szivárvány kirstályos sztorikból egy párat), és amit ki is hagytak, nem a magyarok hibája volt.
/OFF

Kösz a pontosítást.
Azért szerintem jobban is meg lehetett volna ezt csinálni, mondjuk, ha utána járnak egy két dolognak a készítők. Nem lett volna ez ilyen rövid életű, mert sokan szerették/tik és vették is a képregényt.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hétfőhöz egy hét és kint is van az első szám. Rohanok is majd az újságárushoz.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

Banyek erről az újságról nem is hallottam...
Szerintetek lehet még szerezni az első számból?
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Január 15 - én jelenik meg az első szám,akkor annyit kapsz,amennyit akarsz... :)
Hanatarou desu.
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

Hű akkor én valamit félreértettem:)
De legalább még meg tudom szerezni ^__^
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Én egy kicsit sokallom az árát, de azért megveszem... márcsak kiváncsiságból is :cool:
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Szerintem nem drága. Kéthavi újság. 576 konzol meg havi és úgy kerül több mint 700 FTba.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Nem nagyon lennék a készítők helyében...az első benyomás mindig fontos....err...kiváncsi vok rá. :-P
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én sem lennék a helyükben, mert nagyon nehéz dolguk van. Az ár és a tartalom megítélése egy cseppet sem könnyű, és bizony ha nem megy akkor többnyire a lefolyó marad csak... Értem ezalatt azt, h láttam amcsi? anime-s magazint és bizony majd kiestek a szemeim. Egy százakárhány oldalas lapról van szó ami olyan lehet, mint nálunk mondjuk a GameStar. Tehát ismertetők, elemzések, hírek, trailerek, és havonta egy teljes rész x sorozatból! (Amikor láttam az újságot akkor éppen a GitS első sorozatot nyomatták!) Hogy miért nem vettem meg reflexből? A 20! dolláros ára miatt... :?
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Az szerintem méltányos ár tekintve, hogy ahogyan mondtad amcsi! + minőségi kiadvány aminek ha a papírját megfogod is érződik rajta, hogy ha nem tetszik sem alkalmas wc papírnak. Ráadásul pont a töménytelen cikk,ismertető és elemzés feltételez jónéhány újságírót aki dolgozik rajta és akinek fizetés is jár, plusz az x sorozat mellékletként is ugye...

A gond azzal van,hogy sajnos a magyar tömeg nem értékeli a minőségi lapokat, igen kicsiny réteg az aki pl keresi a valóban jó 100 oldalon felüli minőségi kiadványokat, amik esetleg a 20 szavas cikkeknél komplexebb és kifejtettebb eszmefuttatásokat is le mernek írni.

Lásd pl nem is olyan régen létrejött egy gyönyörű kiadvány Hamu és Gyémánt néven. Fantasztikus belső tartalommal, fotókkal ilusztrált nagyszerű cikkek, életrajzok vannak benne. Egyetlen példányt sem adtunk el belőle 2 hónapja. Mert nincsen rá kereslet. Bezzeg a storyt elviszik...no copmment...Márpedig ahhoz,hogy terjedelmileg és minőségileg is jó nyomtatott CuCCot hozz létre két dolog kell, pénz és pénz . Mondjuk nem árt pár jó ismeretség, némi felmérés a keresletre és egy hosszútávú kitartás, hogy az első lapszám elbukta után is akard csinálni.

Az animestars magazin bukása szerintem azért fog bekövetkezni mert azok akiket csak egy-egy réteganime érdekel sajnálni fogják rá a pénzt, aki pediga másik oldalon van az hiányosnak fogja tartani, nem lesz számukra megfelelő az írás színvonala a képek szerkesztése, stb.
Jó lenne ha túlélné az első nehéz hónapokat és remélem nem lesz igazam a bukásával kapcsolatban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ynah 2007.01.09. 20:02-kor.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Az 576 Konzol 799 Ft és 88 oldalas. Az AS 990, 60 oldal, igaz, kéthavi, tehát mondjuk 495 Ft 30 oldalért havonta. Az AS esetében 1 oldal 16,5 Ft, a Konzol esetében 9 Ft. A Konzol olcsóbb, de remélhetőleg az AS majd színvonalasabb lesz valamivel azért a 7,5 Ft-ért XD Na meg azért egy most induló újságról van szó, a Konzol meg már túl van a 100. számon is, úgyhogy szvsz nem igazán kéne a kettőt összehasonlítani ^^"
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Ynah írta: Az animestars magazin bukása szerintem azért fog bekövetkezni mert azok akiket csak egy-egy réteganime érdekel sajnálni fogják rá a pénzt, aki pediga másik oldalon van az hiányosnak fogja tartani, nem lesz számukra megfelelő az írás színvonala a képek szerkesztése, stb.
Jó lenne ha túlélné az első nehéz hónapokat és remélem nem lesz igazam a bukásával kapcsolatban.
"Sajnos" egyetéertek veled, de a remény hal meg utlojára nem de? Megveszem az elsőt és majd elvállik, h lesz-e második nekem....

De ha bejön a tömegnek, akkor még akármi lehet belőle, szal akinek teccik az vegyen jó sokat belőle! :D:D
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ynah írta:A gond azzal van,hogy sajnos a magyar tömeg nem értékeli a minőségi lapokat, igen kicsiny réteg az aki pl keresi a valóban jó 100 oldalon felüli minőségi kiadványokat, amik esetleg a 20 szavas cikkeknél komplexebb és kifejtettebb eszmefuttatásokat is le mernek írni.
Akkor most nézzük az olvasó szemszögéből. Amikor először hirdették, hogy indul a lap, a promóoldalon valószínűleg egy wallpaperről kivágott, vektoros kép volt. A promószövegben (= az újság tartalma) első ránézésre is legalább 5 helyesírási hibát találtam, stílusbelit még többet. Emellett az újság kevesebb mint 100 oldalas, csomó olyan cuccról is van benne szó, ami egészen kicsit sem érdekel, és hívjatok rosszindulatúnak, de van egy olyan érzésem, hogy a legtöbb cikk benne nem kifejezetten komplex és kifejtett eszmefuttatás lesz (mármint, X otaku eszmefuttatása az Y animéről nekem nem számít komoly cikknek). Miért fizessek akkor érte 1000 forintot?

Ha kevésbé lenne shiny és színes, viszont 5-600 forintba kerülne, akkor megvenném, már csak kíváncsiságból is. De így... (És igen, ezért lett volna fontos a szerényebb kezdés. Aztán ha van rá igény, a népnek bejön, akkor lehet növelni a tartalmat és a minőséget. De addig ne akarjunk már egy magyar NewType-ot, feleannyi tartalommal és ugyanannyi pénzért, amíg nem is biztos, hogy a magazin életképes...)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

mufurc eszembe nem jutna kötekedni veled, mert általában igencsak egyetértünk mégha nem is írom be egyszavas kommentként, hogy jahh detto így gondolom.Amit leírtál az nagyban az amit én írni akartam, ebben látom a gondot az Animestars magazinnal kapcsolatban én is.

Amit kiemeltél igen hosszúra nyúlt eszmefuttatásomból a Hamu és Gyémántra vonatkozott ami egy olyan magazin ami után igenis hajlandó vagyok kiadni 2000 HUF-ot. Ezt azonban nem állítom ezzel a magazinnal kapcsolatban amiről itt folyik az eszmefuttatás bár még nem láttam. Jelenleg bár az inmedio amit üzemeltetek az enyém, de olvasó is vagyok és szeretem a minőséget pláne olyan dolgokban amiket szeretek. Az anime és manga pedig ide tartozik. Jó lenne egy lap ami ezzel foglalkozik magyar nyelven, de a bukás ha nem megfelelő a felkészültség az újságírók, szerkesztők és egyéb munkatársak részéről mint jelen esetben is akkor igen nagy valószínűsége van annak, hogy az olvasók akiket említessz nem veszik meg tőlem az eladótól a CuCC-ot.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, persze, a Hamu és Gyémánt szintű cucc nyilván olyasmi, amiért az ember hajlandó fizetni... (ismerem amúgy, nevelőapám is ír(t?) bele :3) Más kérdés, hogy még ha hajlandó is, nem biztos, hogy van rá pénze. :/ De szóval, vannak a színvonalas, tartalmas, komoly újságok, meg van valami, ami így elnézve egy nagyon fancy fanzin, ami mögött tudtommal leginkább lelkes amatőrök állnak. Persze ne legyen igazam, és lepődjek meg kellemesen, meg minden, de nem igazán várok sokat a cucctól...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése