AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:A Mondóban egyébként pont az általad említett hátsó szekciót tudom leginkább értékelni, ahol idehaza nem annyira ismert, mangák és animék kapnak helyet egy-egy oldalon.
A Mondo kb. úgy épül fel, hogy az első fele Animax + Mangafan reklám (miért is kell pl. egy animés/Japán magazinnak amcsi showműsorról írnia? Ja bocs, megvette az Animax...), aztán jön az a pár tényleg értékelhető cikk (paTKany, shearer, stb.), a maradék meg reklámoldal. Amúgy paTkany, a te cikkeid még tényleg a jobbak között vannak, bár azért az "otaku szótárral" csinálhatnál valamit, mert attól nem leszünk okosabbak, ha felsorolsz 10 olyan japán szót egy rublikában, amit rajtad kívül egy olvasó sem ért. :dirr: (Tudom, "lásd a Mondo X-edik számát".) Ez nem beszólás, csak ennek így tényleg nem látom az értelmét az újság régebbi számainak reklámozásán kívül.

Más: Az egyesülés után várható, hogy lesznek hosszabb terjedelmű cikkek is, olyan "AS-esek"? (És olyanokról is, amik nem Mangafan/Animax, természetesen.) Szeretem a hozzám hasonló bőbeszédű embereket, akik három oldalnál rövidebb terjedelemben nem szeretnek animét elemezni. :) (Pl. a legutóbbi Mondo-ban vérzett a szívem, hogy shearer csak egyetlen oldalt kapott az Urusei Yatsurára, simán kinézem belőle, hogy tudott volna három oldalt is írni.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:...bár azért az "otaku szótárral" csinálhatnál valamit, mert attól nem leszünk okosabbak, ha felsorolsz 10 olyan japán szót egy rublikában, amit rajtad kívül egy olvasó sem ért. :dirr:
+1
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ha magyarul írnám oda, hogy ki a szemüveges meg, hogy ki kinek a gyerekkori barátja az adott sztoriban, akkor imho elvesztené az otakuszagát a rovat. :hammer: Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a többségnek fingja sincs, hogy miről is van ott szó, de az a felsorolás csak olyan kis színes az ismertető mellé. (Amúgy még nem hallottam olyan elvetemültről aki emiatt próbált volna régebbi számokat beszerezni, merthát az azért durva lenne...)

A cikkek hosszával kapcsolatban szerintem nem várható változás.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Megjött az uccsó AnimeStars, és mit látok benne: kétoldalas House of Five Leaves cikk! Már kezdtem megörülni, egészen addig, amíg el nem olvastam magát az írást. Az cikkíró gyak. két oldalon keresztül csak azt vesézi ki, hogy neki mi nem tetszett a sorozatban, még akkor is, amikor azt ígéri, hogy most az anime pozitívumaira fog rátérni. Objektivitás rulz! És ez elvileg a kedvcsináló rovat akart lenni. Ja, majd elfelejtettem, hogy még tárgyi tévedésekből sincs hiány. :roll:

Tudom, hülye fangirl vagyok, de ez kikívánkozott. :vigyor:
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Corot »

Akkor kivételesen most örülök, hogy nem tudom beszerezni az AS utolsó számát. Én jól tűröm a negatív kritikát amennyiben valóban objektíven ítélik meg az adott animét/mangát. Persze az is tény, hogy a House of Five Leaves-el én is elfogult vagyok úgyhogy valószínűleg akkor sem örülnék egy ilyen lehúzó cikknek ha az írója teljesen elfogulatlanul véleményezne róla.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az a poén, hogy ez elvileg nem kritika akart lenni, hanem kedvcsináló. A rovat címe: A hónap felfedezettje. Ezt a cikkíró annyival tudta le még a legelején, hogy a sorozat csak azért emelkedik ki a szezon többi animéje közül, mert az szezon kínálata annyira pocsék. :roll:
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Corot »

Én hülye, nem bírtam ellenállni a kísértésnek és mégis elolvastam a cikket.

Mint anime rajongó azt hiszem bátran írhatnék ilyen elfogult véleményt például a saját blogomban (ha lenne) de ha egy újság "kedvcsináló" rovatában látok ilyet akkor elvárok némi elfogulatlanságot. Azonban már a cikk bevezetésében is érezhető, hogy az írója nem szerette ezt az animét.

Nyilván a cikkíró valami nagyon pörgős, kaszabolós, drámai animét várt amikor leült a képernyő elé és helyette kapott egy nagyon lassú, kicsit filozofáló mélabús történetet.
Mivel én elfogult vagyok ezzel az animével, nem szívesen vitatkozom arról, hogy mennyire volt vicces, megható, vagy a szereplők mennyire voltak szerethetőek. Én sokat nevettem rajta és Masa-t is zabálnivalónak találtam. Nagy drámára és vérben fürdő szamurájokra már az elején sem számítottam, számomra pont azt nyújtotta, amit elvártam tőle és amit már a Ristorante Paradiso-ban is megszoktam/megszerettem.

Ha én Natsume Ono munkásságára gondolok akkor mindig ugyanaz a szó jut eszembe, melankólia illetve a rendkívül egyedi grafika. Teljesen más stílusban alkot, mint amit az edzett anime/manga szerető közönség megszokott és ez jellemző a történeteire illetve a karaktereire is. Ezt lehet szeretni vagy nem szeretni.

Nekem a tavaszi szezon színfoltja mindenképpen a House of five Leaves marad, remélem a többség nem az AS kedvcsináló cikkje alapján fogja megítélni az animét.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Hát akkor én is írok ide.
Megvettem az utolsó számot én is, nekem egyben az első is volt.
Több érdekes, hosszú cikk, jó témák, örültem a kevés vámpírtémának stb. Többi a blogomon: http://michiyo1188.wordpress.com/2010/0 ... olso-szam/

De amúgy ide röviden. Tetszett a magazin, megértem miért mondták olyan sokan annyira jónak és örülök, hogy a Mondóban fogok tudni tőlük is cikkeket.
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Corot írta:Nyilván a cikkíró valami nagyon pörgős, kaszabolós, drámai animét várt amikor leült a képernyő elé és helyette kapott egy nagyon lassú, kicsit filozofáló mélabús történetet.
Mivel én elfogult vagyok ezzel az animével, nem szívesen vitatkozom arról, hogy mennyire volt vicces, megható, vagy a szereplők mennyire voltak szerethetőek. Én sokat nevettem rajta és Masa-t is zabálnivalónak találtam. Nagy drámára és vérben fürdő szamurájokra már az elején sem számítottam, számomra pont azt nyújtotta, amit elvártam tőle és amit már a Ristorante Paradiso-ban is megszoktam/megszerettem.
:goodpost:

A Ristorante Paradiso-t még nem láttam, de a House of Five Leaves óta előkelő helyre került a megnézendőim között. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: AnimeStars Magazin

Hozzászólás Szerző: Péter »

Azt hiszem sokat elárul a szubkult működéséről, és az ebből élők mentalitásáról ez az egész ami az AS "megszűnése" vagyis mit szépítsük, bekebelezése kapcsán történt. Ahelyett hogy tisztességgel megszűntek volna, inkább térden csúsztak a konkurencia előtt, aki persze röhögött a markába, és még akkor volt pofájuk baráti viszonyról beszélni, miközben évekig ment a nyílt szardobálás a két vásárlótábor, sőt mi több a két team között.

Inkább en wikipédiára szavazok, jobb információforrás nem is kell. ::^_^::
Kép
Válasz küldése