Hazai DVD kiadványok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hát....

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Pár hónappal ezelőtt elmentünk a Tesco-ba nagybevásárlásra,és ott a dvd-k között felfigyeltem egyre,ami nagyon megtetszett...
Ez volt a Cowboy Bebop.^^
Szépen meg is vettük(1-es számú dvd,5 részt tartalmaz),és megnéztük a barátosnémel közösen.Sztem állati jó!!!
Meg akartam szerezni a 2-es számú dvd-t is,de azt eddig még nem láttam,viszont a 3-ast igen(Nem volt sajna nálam akkor sok pénz....:P).
Láttam az Inuyasha-nak is több részét dvd-n a Tesco polcain(Sorry,ha sértek vkit azzal h megjelölöm a boltot.....)^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Nézz körül az Xpress oldalon. ^^
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Köcce^^

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Köcce szépen!^^
(Igaz én annak idején szépen leárazva vettem 900 hungarian forintért...XD)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Sango
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2007.01.10. 14:49

Hozzászólás Szerző: Sango »

Hellóka!!!


Én az InuYasha 4. részét keresem(márhogy a 4. dvd-t), de sajna hiába :(
Pedig a többi már megvan, de nem adom fel!!!!!
A Kaleido is kijöhetne, én annyira imádom-KINEK ÍRJAK EZÜGYBEN?! :)-, kár hogy már csak jövő héten lesz, és vége:(
CSONTTÖRŐ!!! :):):)
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Shit: http://est.hu/cikk/45282
(Ott a februári kiadások között legalul...)
Miért pont megint a Klub Publishing? És miért mindig az ilyen klasszikus alapművekre kell rátenniük a kezüket? 100%, hogy - akármit is ígértek - ugyanolyan ratya kiadás lesz, mint a CB, vagy a FMP. ::argh::
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Mert az RTL Klubnál vannak a jogok. :( De állítólag idén már jobban oda fognak figyelni feliratok minőségére.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Márc 7-töl kapható a Trigun első DVD-je :neutral: (persze, ha nem tolják el)
Újabb gagyi kiadvány a piacon :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

#1 Trigunt bármilyen formában megvásárolom. (Na jó, talán, ha csak norvég szinkron lenne hozzá akkor nem, bár az is érdekes lehet :mrgreen:)

#2 Még nem láttuk a DVD-t, lehet kellemes csalódás is... :^_^:

#3 A CB esetében a legtöbb panasz a szinkronra volt, a Trigun szinkronja viszont (Mint az közismert.), úgyhogy, azzal már baj nem lehet.

Szóval kicsit pozitívabb hozzá állást szeretnék kérni! :mrgreen:

Ja, és természeten Love and Peace forever!!!!! :thumb:
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Hát, megérkezett a Trigun DVD, amit fontos elsőként elmondani:
A lemezen a dobozon feltüntetettel szemben nem magyar és angol :shock: ,
hanem magyar és japán hang található!

(Még mielőtt egy-két rajongó elkezdené a szekrényből előpakolni a katanáját... :knife: )
A kiadvány minősége különben tényleg kb a CB-vel megegyező... :(
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Mármint a képminőség és a hangminőség is? (A többi a Trigun esetében nem különösebben érdekel.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát nem tudom. Amit feketével kiemeltél az esetek többségében nálam pozitívumként szerepel. Legalábbis ha van a japán hang mellé magyar felirat vagy angol.
Szerintem is inkább a minőségük kifogásolható "valamelyest". :)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem is jobb, ha japán hang van rajta (bár így sem fogom megvenni), de gondolom, itt a hansúly azon volt, hogy nem az van a lemezen, mint amit ráírtak.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Lehet. Azt tudom,hogy az én Takeshi Kitano filmjeimen amikor megvettem azt néztem van-e japán hang és felirat. Ha egyedül nézem eredeti hang és felirat ha a család is nézi velem együtt akkor magyar szinkron. Ami egyébként egészen jó lett. Én meg vagyok elégedve vele.

Hát Trigunt én sem vennék,de valóban inkább pozitív dolog a japán hang mint az angol amit én kifejezetten utálok speciel. A csomagolásról meg... ki tudja mi van a hamburgerben amit megeszel. Addig jó amíg pozitívan csalódsz :P
Bocs a sok offért.
Kép
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Asszem félreértés történt... :^_^:
Én ugyanis arra számítottam, hogy Japán hang lesz rajta,(link) aztán, amikor kézhez kaptam, a dobozára az volt írva:

Hang: magyar, angol :shock:

Gyanús volt mondjuk a dolog, aztán otthon kiderült, hogy tényleg csak a dobozra került fel rosszul.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Akkor mégeccer: a kép- és hangminőség milyen? Olyan mint a Bebopé, vagy annál azért jobb?
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Tegnap este csak belenéztem, a kép nem tűnt túl jónak,
bár Trigunból még nem láttam igazán jó minőségű változatot, nem tudom milyennek kéne lennie... :?
(Igaz, annál amit eddig láttam nem tűnt sokkal jobbnak.)
Majd ma jobban megvizsgálom... :cool:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Maa, a Trigun relatíve régi anime, és kis pénzből készült, sz'al gondolom a master videónak sem egy nagy szám a minősége... Arra vagyok kíváncsi, hogy ahhoz képest tiszta, szép-e a kép és jó-e a hang.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

mufurc: Ha minden jól megy elküldtem egy p.ü.-t , nem tudom megkaptad-e.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Tegnap sikerült végre megvennem a VHD DVD-t. megnézni még nem volt időm (eddíg csak angol és magyar szinkronnal láttam , szal már nagyon érdekel a japán hang ^^), viszont maguk a DVD-k nagyon szépek, különösen az extra anyag külseje tetszik- az a kép valami gyönyörű *___* mindíg megjelennek a kis csillagok a szememben ettől a grafikától- sztem az egyik legszebb amihez eddíg szerencsém volt, és hát a történet sem utólsó :D
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Black Jack

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Ma reggel rácsodálkoztam egy Black Jack borítóra egy sima újságosstandon. Mégjobban meglepett, hogy az eredeti borítót kapta (mostanában szokás a magyar kiadásoknak randa borítót alkotni), van rajta 5.1 magyar szinkron és csak 990FT. Gondoltam elolvasom az ismertetőjét. És csodálkozva láttam, hogy a borítón Hikari ismertetője van összeollózva, talán 1 saját mondatot illesztettek bele a szövegbe? Ezek szerint nem csak a Paprika és a Ghibli gyűjtemény érkezett? Vagy ez régen kint van és csak én vagyok félretájékozott???
Sajnos pont azt nem néztem meg, hogy rajta van e a japán hang, mert az Akirát is azért nem vettem meg, mert lehagyták róla.

Szerk.: Utánajártam, van rajta japán 5.1 hang és felirat is. A kritikusok szerint van egy pár randa félrefordítás a feliratban, ezek szerint a szintén bugos angolból ferdíthették. A szinkronnál meg kiemelték, hogy a mellékszereplőket pár szinkronszinésszel oldották meg, nem túl jól. Ez van, de legalább lehet kapni. Ja és olvastam a 6 részes OVA-ról, a 4 részes sorozat előkészítőről és a 61 részes sorozatról is. Ezekről nem találtam még ismertetőt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Komplikato 2007.08.22. 09:17-kor.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Komplikato: én július 3-án vettem meg a Black Jack DVD-t a Media Marktban. Kiharu bukkant rá pár nappal azelőtt, és azonnal szólt nekem is. ^^ Van rajta japán hang.
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Yuriko-chan domó arigató gozaimaszu az infóért.
Közben én is utánajártam. Én felirat + japán hanggal szeretem nézni ezeket a filmeket, de szeretem terjeszteni az "igét", és ha kölcsönadom valakinek aki még nem anime függő, akkor had legyen szinkron is rajta. :)

-----

Valaki megvette már és/vagy megnézte a Paprika DVD-t? Vagy ne adj Isten a BD lemezt? (Bár utóbbi kevésbé valószínű)
Konkrétan az érdekel miként sikerült? Leginkább a felirat minősége aggaszt.
Avatar
Shisou
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2007.06.17. 16:21

Hozzászólás Szerző: Shisou »

A Paprikával én tökéletesen elégedett voltam. Bár nem értek hozzá, a feliratot érthetőnek és minőséginek találtam (sz'al egyáltalán nem magyartalan, vagy ilyesmi...), a menü is igényes + van japán hang. Az extrákat még nem néztem meg, de nem is érdekel különösebben.
Röviden: szvsz megéri megvenni :wink:
"Humans don't fight for principles and philosophy. They fight for the person who embodies their principles and philosophy. They don't fight for revolutions, they fight for the revolutionary." ~ Yang Wenli
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

És hol lehet kapni? Mert engem érdekelne a film, de még nem láttam errefelé. Elegem van abból, hogy mindent házhoz kell szállíttatnom. (Tudom, hogy így kényelmesebb, de postaköltséget kell fizetni és a család sem örül a költekezésnek. Ha boltban vásárolom meg, akkor azt el lehet titkolni. ^^') A Vampire Hunter D-hez is így jutottam hozzá és a két új Miyazaki-filmet is muszáj lesz megrendelnem, ha meg akarom szerezni őket. Nem igaz, hogy vidéken nem tudják árulni ezeket a kiadványokat. Nem hiszem el, hogy itt nincsenek vásárlók. Nem kell egy vagonnyit kiszállítani, de az sem normális, hogy a legtöbb helyen értetlenül néznek az eladók, ha ilyesmit keresünk. Jobb esetben benne van az árulistában, de 0 db van raktáron. A Black Jack-kel szerencsénk volt. Viszont elég hamar eltűnt a polcról. Vagy elfogyott az összes, vagy visszatették a raktárba. Szerintem az utóbbi történt...
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Shisou írta: Az extrákat még nem néztem meg, de nem is érdekel különösebben.
Röviden: szvsz megéri megvenni :wink:
Pedig a Paprika 2. korongját érdemes megnézni. Én nagyon jót szórakoztam rajta, főleg amikor az álmaikról beszélgettek (az író, a rendező és két seiyuu).

A Paprika amúgy nagyon megéri a pénzét. A magyar felirat talán 2 helyen tovább maradt a képernyőn, mint indokolt lett volna, de ennyi az össz negatívum, amit fel lehet róni. Meg az, hogy gyakorlatilag nem lehet hozzájutni. Én előrendeltem, de kollégám már megjelenés másnapján nem kapott sehol. Pedig volt a boltokban, csak egy óra alatt elfogyott. Ennél azért jobban is felmérhették volna a keresletet.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Válasz küldése