Magyar/Japán anime szinkronok

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, lehet csak nekem forrt össze nagyon Hayashibara Megumi és Lina karaktere, de valahogy Szabó Gertrúd mintha nem élte volna bele kellően magát. ^^" Persze, ordított, meg ott volt a Lina-feeling, de egyes részeknél úgy éreztem, hogy "csinálhatná ezt jobban is". (pedig nem azt vártam, hogy "Megumi 2" legyen, csak azért mégis...) Ha pl. Kikyou-ként beszélt épp arról, hogy mennyire gyűlöli IY-t, vagy hasonló, az embernek a hideg futkosott a hátán, szóval ott 100%-ig hozta a karaktert, Linánál meg mintha 80%-nál tovább nem "húzta volna" magát, bár mondom, ez csak az én véleményem. (Bár lehet az is közrejátszott, hogy a szinkronosok az IY-t komolyabb darabnak találták a Slayersnél, ezért ott igyekeztek nagyobb beleéléssel dolgozni.)
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát én ugyan nem láttam sokat a japán Slayers-ből, de sztem Sz. G. elég jól megformálta. :wink:
De persze, mindenkinek más tetszik.
Ami a Kikyou féle dolgot illeti, nah igen, abban a hideg futkos a hátamon dologban van valami :wink:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nekem pl az tűnt fel hogy Meguminak jóval magasabb a hangfekvése mint Gertrúdnak, szóval lehet csak azért érzed 80%-osnak, mert Megumi hangja (adottságábol adódóan is ) jobban megkarcolja az agyadat :dirr: és így hatásosabb
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

aBBÓL kiindulva, hogy a japánoknak már csak azért is sokkal magasabb a hangjuk (nőknél legalábbis) így, ez nem olyan nagy csoda :wink:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

nem törvényszerüen magasabb a hangjuk :wink: van jócskán ellenpélda is... csupán annyit mondtam, hogy mivel Meguminak magasabb a hangfekvése ezért karakteresebben adhatta elő Linát, amitől Titkos számára hatásosabb volt az egész :-P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Igen, így belegondolva igazad lehet. :)
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

miyunak mindíg igaza van XD (és a szerénység is erős oldala) ::japhaha::
amúgy ha netán arra vetemedne az A+/Animax, hogy megvegyen minimum 1 slayers movie-t (mert miért ne? a blue genderét is megvették), akkor sztem Nagát bátran szinkronzálhatná Mezei Kitti- tudom h ő már Martinát szinkronizálta, de erős hasonlóságokat véltem felfedezni a két lány magatartásában (persze azt leszámítva hogy Naga nem olyan szerencsétlen)- azokkal a nevetésekkel sztem passzolna hozzá XD
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Azért kíváncsi leszek erre az Animax-ra, hogy szinkronozni fog e , vagy a japán hang magyar felirat féle véltozatot próbálja. Remélem olyan kis hülyeségeket mint a parappa meg ilyesmi, se ezzel se azzal nem adnak le... ::are::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én az animaxtól csak azt remélem hogy olyan ajánlókat írnak az animékhez aminek köze is van az anime tartalmához- ez a mostaniakról marhára nem mondható el ^^"
és sztem megtartják majd a félszinkronos is-is elvet
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Hm, érdekes lesz. :) Csak remélni tudom, hogy folytatják az A+-hoz hasonló elvet, és felezési arányban fognak szinkronizálni, vagy pedig meghagyják az eredeti hangot, és feliratot biggyesztenek ki :D Mindkettőt támogatom. Igazából vannak olyan animék, amelyekhez tökéletesen illik a japán hang. (Pl. Naruto, Death Note, Ouran High School Host Club) Ezekhez nem tudnak olyan jó magyar hangot biztosítani, és abba hibába estek, hogy már szinte pl. Moser Károly (MMP, Inuyasha, YYH stb.) hangjával minden pillanatban találkozik az ember. Mivel most ő a trend... Szóval örültem, amikor a Spiral nem lett szinkronizálva ^^"
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

De miben fogadjunk, hogy ha a Bleach-et leszinkronizálják valaha is (amire reményeim szerint nincs esély) akkor Ishida Uryuu hangja Pálmai Szabolcs lesz!!!!!!!!
Az összes ,,rossz fiú''-nak az ő hangját adják... (lásd: Naruto - Sasuke, Yuu Yuu Hakusho - Hiei) :weh:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

és azt gyorsan tegyük is hozzá hogy Pálmai Szabolcs (^^) hangjához mennyire nem illik a rosszfiú karakter. és nem csak azért mert túlságosan megszoktam a jóindulatú és ostoba Gourry szinkronjaként, egyszerűen túl lágy a hangfekvése. Hiei-hez spec sokkal jobban illett Moser K hangja (én őt naon nem szeretem- ez az egy kivétel amikor nem bántam volna hogy maradjon, mert jobban passzolt a karakterhez)
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Igen ebben van valami. De én azért szerettem Hiei-ként is :oops:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Shin írta:De miben fogadjunk, hogy ha a Bleach-et leszinkronizálják valaha is (amire reményeim szerint nincs esély) akkor Ishida Uryuu hangja Pálmai Szabolcs lesz!!!!!!!!
Így őszintén, számomra a halál lenne, ha Bleachet leszinkronizálnákX__X
"Mi a különbség a király és a lova között?"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

szerintem még jó darabig nem fenyeget a veszély hogy a Bleach -et itthon is adják -ez gyerekcsatornára már tuti nem fér be- annyira meg kéne vágni hogy csak az opening maradna ^^". majd meglátjuk az animax mit fakít de sztem ez még túl nagy falat lenne
Avatar
Moonie
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2007.04.22. 10:24
Tartózkodási hely: gép előtt:P
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Moonie »

Ez igaz, megszakadna a szívem, ha a Bleachet megvágottan kéne látnom :(
Hál isten tényleg nem fenyeget még a veszélye, a Bleachet mindennek lehet mondani, csak gyerekmesének nem :-P :lol:
"Mi a különbség a király és a lova között?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Elvileg az Animaxos cuccok nagyobb része japán szinkron/magyar feliratos lesz, és csak a kicsiknek készült, illetve angol szinkronos animék lesznek szinkronizálva.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

na ez egy nagyon dícséretes gondolat. egyébként a régi műsorokat is fogják még adni vagy sűlyesztő? - ami elég nagy ostobaság és pénzkidobás lenne de sose lehet tudni mi jár a kis fejükben -új arculat stb...
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Ha van eszük, akkor nem dobják ki. Hiába a régi imázs, akkor is kell néha egy kis Inuyasha, és mivel nagyon sok "félbeszakadt" program van, szerintem gazdaságosabb lenne átgondolni, hogy egyrészt folytatni akarják-e, ha igen, akkor mennyi idő a beszerezés (mert általában a jogok körül forog a nagy buli :)), és a szinkron, ha szükséges.

Tetszik a fele/fele arány, vagy valami hasonló, meg azért a magyaroknak is szükséges, hogy magyarul hallják kedvenceiket, már ha erre lesz alkalom...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én is inkább annak örültem volna, ha mondjuk fele-fele arányban osztják el, vagy akár úgy, hogy több a szinkronos, de ez van. ^^" Amúgy az IY speciel végig le lesz adva, és szerencsére szinkronos lesz. :) Amúgy milyen félbehagyott sorozatok vannak? Az IY-n kívül én csak a 4Kids-es cuccokra emlékszem.
Kép
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Pl. TMM :) Ezek szerint azt gondolom amcsiktól megveszik, vagy nem tudom..., attól függ, hogy lenne-e rá érdeklődő, mert már elég sok dolgot olvastam :)
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

borzasztó egyszerűen meg lehet állapítani a 4kids-es és amcsi cuccokat- ugyanaz az opening mint az ending csak az ed le van butítva no szövegre- hogy a tartalom béli hiányosságokról ne is beszéljünk- innen már lehet tudni hogy a TMM nagyon is ide tartozik, és teljesen biztos hogy nálunk sosem fogják folytatni a 4kids miatt, csak úgy mint a YGO!-t- valószínűbb hogy a gagyi GX folytatását veszik meg ha megveszik - gondolom az olcsóbb :dirr:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jaja, 4Kids-ben ez a legjobb "poén", hogy amit ők megvesznek, arra asszem a világlicenszet is rárakják, szóval csak tőlük lehet venni. Az egy dolog, hogy ez esetben mindig egy megcsonkított verziót kapunk, viszont csak addig vehetjük meg, amíg az amcsik is megvették a japánoktól, ezért pl. nálunk sem lesz valószínűleg TMM a 26. részen túl.
A YGO GX-et szerintem azért vették, mert most az lett a divat. Amíg nálunk a normál YGO-val is az ORTT szórakozott, addig más országban közben végigadták. :dirr:
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

asszem 4Kids sok-sok magyar (és más európai) gyerek jókívánságait a magáénak tudhatja.. áldott légy internet.
Animaxtól meg remélem hogy kicsit javítanak a feliratozáson és nem lesznek olyan pici bakik mint pl egy másik anime feliratét teszik valami alá és társai.
és azt is őszintén remélem hogy a szinkronos cuccoknál nem ugyanaz a pár ember fogja a főszerepeket kapni akiket a legtöbb főszerepben hallhattunk eddíg - csak a változatosság kedvéért :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Annyit jegyeznék meg, hogy az Animax eddig 2 animet jelentett be az egyik a Hell girls /Magyarországon: Pokoli lány/ az felíratos lesz. A másik a Kyoro chan ami kisebbeknek készűlt pedig szinkronos lesz.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése