Fighting Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Sokat gondolkodtam megnyissam-e ezt a topicot, de végül úgy döntöttem mégis kénytelen vagyok, ha további ilyen irányú igényes animet szeretnék látni (meg remélhetőleg mást is érdekel ez a téma). Lényegében arra lennék kiváncsi, hogy ki tud javasolni pár olyan animet aminek a központi eleme a harc. Azért egy gyors felsorolást dobok, hogy én miket láttam.

- Dragonball/Z/Z moviek/GT
- Naruto/Shippuuden
- Bleach
- Grappler Baki TV/Saidai Tournament Hen/Movie
- Hajime No Ippo (Bár ez sport, de iszonyatjó, és mégiscsak központi témában harcolnak benne)
- Berserk
- Tenjou Tenge (még nem sikerült megnézni)
- Ninja Scroll
- Basilisk (nekem személy szerint nem tetszett)
- Samurai X
- Ikkitousen (nemjó :))

Ha van amit kihagytam és ti láttatok olyat ami emlékezetes, akkor plz post it, és időt kerítek a megnézésére.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ha igényeset akarsz, akkor a Tenjou Tenge animét ne nézd meg. Az egyik legrosszabb adaptáció, amit láttam. Olvasd a mangát.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én kapásból a most futó Tokyo Majin Gakuen Kenpuchou-t ajánlanám..TT anime meg egyszerűen sux..életem egyik legrosszabb élménye volt :p
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ja igen, Tokyo Majin Gakuen rulz! Azt nézni kell!

(Bár az Ultimate Battle vhogy nem volt olyan nagyon epic, mint vártam... nembaj, remélhetőleg Kozunu csak egy al-boss volt.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A fightingok jók, de csak ha a harc nem nyom el minden mást. Legalábbis én nagyon tudom unni, amikor már a sorozat közepétől kezdve arról szól egy történet, hogy jönnek a gonoszok a semmiből, és mindet 10 részen át kell gyakni. Azt meg pláne, ha ezt még el is nyújtják úgy 200-300 részig. De a Berserk pl. tényleg jó. Nem tudom mennyire számít fightingnak (az animében elég rövidek voltak a harcok, és nem a tápolós 1 vs. 1 "meccsek" mentek, hanem seregek harcoltak egymással, a manga már tényleg kezd a táp irányába menni, bár egyelőre az sem zavar), de szép példája annak, hogy a harc hogyan tud meglenni jó sztori, és fejlődő karakterek mellett.
Amit nem láttam a listán, de ajánlanék:
MÄR. Nem nagyon ismert sorozat, mivel nem annyira a látványos technikákon van a hangsúly, inkább a poénokon és a hangulaton. Egyes karik az európai tündérmesék szereplőinek paródiái, mások csak szimplán lököttek, de amúgy van itt pszichopata gyilkolásmániás, zombi főgonosz, és hasonló finomságok, szóval tud picit komolyabb is lenni, de nem túlságosan. :) A karakterek engem elsőre megfogtak, a zene nagyon illik a sorozathoz. 102 részes, sajna fillerek ebbe is kerültek, de szerencsére nem olyan sok. Szvsz érdemes elkezdeni.
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Fighting animék közül kimaradt a One Piece is :)

Amúgy jah, Titkossal egyet kell hogy értsek, a Berserk az télleg nagyon jó volt. Ott talán nem is csak a harc miatt tetszett, hanem szerintem nagyon eltalálták azt az eszmerendszert, ami abban a korban volt. Voltak benne nagyon megrázó dolgok, de amellett nézhető volt nagyon. Pozitív élménnyel töltött el. :D

Rurouni Kenshin az szintén nagyon jó volt szerintem, annak ellenére hogy tudtuk hogy egy harc miképp végződik. Az OSTje nagyon megfogott, meg voltak benne néha olyan hülye poénok hogy kishijján leestem a székről a röhögéstől. :D
Mondjuk itt annyit érdemes hozzáfűzin, hogy a Shishio-s arc végéig érdemes csak megnézni a sorozatot, mert azután filler van, és fillerként fejeződik be. Sajnálom hogy így alakult.
Kép
Avatar
Zols
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.09.03. 01:20
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zols »

Shounen Fighting animek mindig is a kedvenceim voltak. MAR (marchen awakens romance)-ról én is sok jót hallottam, már be is fejezték, még nem néztem meg de tervben van. Egyébként ami még nem hangzott el, Flame of Recca (Recca no Honou). Sajnos úgytudom nincs befejezve (studio pierrot, jellemző rájuk hogy mindent elcsesznek fillerrel meg hasonlókkal), még ezt sem láttam, de állítólag nagyon jó. Ja és még valami, ajánlok a műfaj kedvelőinek, Shijou Saikyou no Deshi Kenichi. Ebből csak az első 2 részt láttam, az nemvolt rossz. :) A műfajból legjobban Naruto első 135 része tetszett (part1), és Bleach 1-64. Ja, és szerintem Yuu Yuu Hakusho se rossz, csak ne magyar szinkronnal nézzétek.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Minden Shounen Fighting Anime szakkörösnek javaslom, hogy szaladjon The Law of Uekit nézni :)
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Shijou Saikyou no Deshi Ken'Ichi-t elkezdem egyenlore, AMV alapjan olyasmi mint Hajime No Ippo. Ha 75%-at hozza annak a sorozatnak, akkor mar megeri leszedni :). De mivel ha jol lattam 15. resznel tart, meg nem tudom mivel folytatom majd.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Biiru Seijin írta:Minden Shounen Fighting Anime szakkörösnek javaslom, hogy szaladjon The Law of Uekit nézni :)
Nálam tervben van, csak előtte a MÄR-t akarom befejezni (ami szintén nem holnap lesz XD).
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Yu Yu Hakusho

Habár hogy ez kinek mennyire igényes, azt mindenki maga hivatott eldönteni, szerintem egész jó. ^^
Amúgy nem vagyok fighting-anime rajongó, ha állandóan csak bunyó van egy animében, nagyon hamar meg tudom unni. Nálam követelmény, hogy legyen valami jó cselekménye, története.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Narumi írta:Yu Yu Hakusho

Nekem ez nagyon dragonballosnak tűnt, 3 részt láttam belőle angol szinkronnal, és valahogy nem jött be, pedig DB-t szerettem nagyon. Nemtudom miért nem tetszik egyszerűen csak valahogy nem lett az esetem.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Hát igen, gyakorlatilag DB másolatnak is vehetjük, mert itt is vannak nagytornák, meg itt is állandóan küzdeni kell. De ha úgy vesszük, a DB olyan korszakot teremtett, hogy gyakorlatilag majdnem minden fighting animében felismerhetők a szereplőkben DB-s eredetijeik. Pl. Vegita karaktere a Narutoban Sasuke (bár erről nincs személyes tapasztalatom, de mondták már nekem), a YYH-ban Hiei, és ez csak 2 példa a sok közül. De még lehetne ilyenre sok példát mondani.

Sz'al ebben a témában DB az abszolút ász, és azt szeressük is! v^_^v
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Narumi írta:...meg itt is állandóan küzdeni kell.
öhm.. különben nem shounen fighting lenne :wink:
egyébként az hogy DB másolat azért egy kicsit erős. tény hogy vannak hasonlóságok meg ugye hogy sh. f.. én láttam végig és nem támadt nosztalgia bennem, pedíg a DB-t is láttam (kivéve a GT-t). nemtom. az biztos hogy a DB a shounen fighting műfaj jó édes apukája, meg korszakalkotó és volt hatása az azt követő hasonló témajú animékre/mangákra, de egy kis hasonlóságtól azért még nem lesz koppintás a YYH
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A YYH azért hasonlít annyira a DB-re, mert a mangakák barátok voltak, és egymás mangáiból is vettek át ötleteket. Amúgy a YYH első 20-25 része nekem nagyon tetszett, akkoriban még egyáltalán nem tűnt számomra DB-snek, és sajnálom, hogy utána a Dark Tournament kezdetével valóban elment az egész abba az irányba, hogy fight-fight-fight, és "DB copy-paste". :( (OK, hogy a shounen fight a harcról szól, de pl. a Berserket is abba soroltuk, és ott olyan is volt, hogy 1-2 részen át egyáltalán nem harcoltak, vagy lerendezték pár perc rövid csatával.) Nem beszélve arról, hogy az első saga alatt jól felépített világot később akkora történeti és logikai bakikkal tűzdelte tele a készítő, hogy még nekem is feltűntek, pedig első nézésre nem a hibákat szoktam számolni. (vagyis a manga nem tudom mennyiben jobb, de az anime ilyen volt) Mindegy, azért Botan és Kuwabara miatt megérte végignézni. XD
Kép
Avatar
moRtiZ
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.01.03. 12:52

Hozzászólás Szerző: moRtiZ »

Hat, szerintem a Berserk az mar inkabb Seinen :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Persze, de szerintem érted, hogy mire gondoltam. :)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Yu Yu Hakusho az egyik fighting anime a 2 közül (a másik a Claymore), ami a legalább 9/10-es eredményt elérte nálam^^ Yu Yu Hakusho nagyon jó volt: majdnem minden részben volt harc, mindig MÁS volt a harc, sok jó karakter volt, és a sztori is jó volt^^

Naruto Shippuuden *kuncog*, ami harcos anime, úgy tűnik, hogy amíg éppen nincs harc, addig jó xD
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát nagyjából minden létezőt fölsoroltatok :)

Igy hát az újabbak közül köll hozáraknom:
Sengoku Basara
Karas
Kurenai
Soul Eater
Ga-Rei: Zero

De most vettem észre a Hunter X Hunter-t sem a JoJo no Kimyou na Bouken nem emlitetétek ....
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mostanában szinte csak rövidebb sorozatokat szoktam nézni, de ha hazajöttem szerintem belekezdek két nagyobb lélegzetvételûbe (Get Backers, Law of Ueki).
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Mostanában szinte csak rövidebb sorozatokat szoktam nézni, de ha hazajöttem szerintem belekezdek két nagyobb lélegzetvételûbe (Get Backers, Law of Ueki).
Utóbbiról majd kíváncsi lennék a véleményedre, többen mondták, hogy nagyon jó, és 51 rész nem a világ, itt is van a gépemen végig, az OP/ED-eket pedig imádom, szóval nem is igazán értem, hogy miért nem kezdtem el, talán csak félek, hogy mindezek ellenére ez is átlagos, klisés, shounen fight cucc lesz, de remélem rámcáfolsz. :)
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

hmm... ha belegondolok szerintem akkor még a Shaman King is beleillik a kategórijába, nem?
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lehet, még azt sem láttam, de arra nem is biztos, hogy sort fogok keríteni. Elég vegyes véleményeket hallottam róla.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Lord.Kamina
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2010.11.02. 16:32
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Lord.Kamina »

TTGL, One Piece, Yu Yu Hakusho, Soul Eater FTW!!! ::jsmile::

Inu Yasha idesorolható? :weh:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Lord.Kamina írta:Inu Yasha idesorolható? :weh:
Elvileg ja, bár az már nagyon girly. =)

Ha igényeset akarsz, Berserk, Dragon Ball, Hunter X Hunter, vagy amit senki sem említett itt, Fist of the Northstar.
Kép
Válasz küldése