Fighting Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Szvsz az Inuyasha csak simán shounen, van benne persze harc, de nem központi elem, legalábbis szerintem.

Ebben a műfajban a Rurouni Kenshin a kedvencem, csak kár hogy az anime utolsó harmada trágyalé minőségű fillerözön volt, de szerencsére ott a manga, hogy kárpótoljon érte. ::^_^::
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Péter írta:
Lord.Kamina írta:Inu Yasha idesorolható? :weh:
Elvileg ja, bár az már nagyon girly. =)

Ha igényeset akarsz, Berserk, Dragon Ball, Hunter X Hunter, vagy amit senki sem említett itt, Fist of the Northstar.
Berserk az elvileg seinen. A Fist Of The North Star meg pont, hogy igénytelen: az a kategória ami annyira rossz, hogy már nézni kell. DB-t, HxH-t én is tudom ajánlani és persze a mindent überelő One Piece-t.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Szerintem nem volt igénytelen, sokkal inkább klasszikus.
One Piece meg nem rossz, de ha már igénytelenségről beszélünk, speciel ez se az igényesség mintapéldánya. :D
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

IY nagyon feelinges, bár nem tudom én sem eldönteni, hogy mennyire számít fightingnak. Amúgy tetszett, sajnos a manga utolsó negyedében Rumiko már kissé kifogyott az ötletekből, de még így is magasan jobb, mint amilyen húzásokat manapság Kubo/Kishi elkövet a mangájában.

A Kenshint csak mangában ismerem, ott is csak azokat a részeket, amik eddig magyarul megjelentek, de ezek alapján szerintem a fighting műfaj egyik legjobbja. :) Mások is csak dicsérték.

TTGL: Végülis sokat harcolnak benne, de szerintem az elsősorban inkább mecha, vagyis úgy mondanám, hogy ha az fighting, akkor sok más mechás animét is annak vehetünk. :)

Berserk: Az animéje jó, kár, hogy az utolsó részt már pont nem tudták megcsinálni pénzhiány miatt, mert különben egy egész jó adaptációját kaptuk volna a manga Golden Age arcjának. Így sajnos nagyon érződik, hogy még egy epizódnyi történés hiányzik ahhoz, hogy rendesen le legyen zárva a flashback. A manga sem lenne rossz, de az Eclipse után folyamatosan veszít a hangulatból/értelemből, most már valami monoton darálós izé lett az egész, ahol a sztori meg a szereplők jelleme a huszadik helyre csúszott vissza, és a mangaka is piszkosul unhatja már, ha úgy kell rugdosnia a szerkesztőjének, hogy legalább úgy háromhavonta megszüljön egy fejezetet.

Soul Eater: A mangát nem szeretem, az anime viszont bejött, jó humor, idióta szereplők, gyönyörű és folyamatos animáció a harcok alatt. :)

Hunter x Hunter: Ezt akkor kezdje el valaki, ha nem zavarja, hogy a manga még ma is fut (az anime meg gondolom ebből kifolyólag befejezetlen), és a mangaka a Berserkesnél is lassabban dolgozik, mivel ha jól tudom, valakinek a valakije a Jumpban, ergo a szerkesztő sem gyakorolhat rá semmilyen nyomást, önszorgalomból meg totál random hoz ki 1-1 fejezetet. Amúgy mag a sorozat lehet jó, én nem láttam.

One Piece: Többen ajánlották már, igazából az a gond, hogy elolvastam a mangát kb. Nami csatlakozásáig, de...nem is tudom, valahogy nem éreztem benne a feelinget. ^^" Megéri folytatni? Volt, aki azt mondta, hogy kb. pont utána lesz jó, amikor már Usopp is taggá válik. (Az ő feltűnéséig még eljutottam.)

Fist of the North Star: Szvsz ez baromi gáz, én senkinek nem ajánlanám. XD Kb. a "régi kor" Elfen Lied-je. :dirr: A főhősnek már szinte nevetségesen túltápolt képessége van, konkrétan az, hogy ismeri az emberi test "kritikus pontjait", ez a gyakorlatban annyit tesz, hogy egy pöccintéssel megöl bárkit. XD Persze hordákban küldik rá a Mad Max-re hajazó motoros band(it)ákat minden részben, de semmit nem érnek Ken ellen, aki csak homlokon pöccinti őket, és szétrobban a fejük. (komolyan...) És az a hülye hang, amit ütés közben kiad. XDDD Elsőre angol szinkronnal néztem, mondom nézzünk már bele a japánba, hátha az amcsik szórakoztak csak, de nem, ott is az a visító magas hang. XD Egy röhögés erejéig lehet megéri megnézni egy epizódot, de amúgy tényleg ne pazaroljátok rá az időt. XD

Goofy: Amúgy ja, a Berserk seinen, meg asszem a FotNS is. :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: scineram »

Nekem gateway anime volt a YYH, azóta is alap kedvenc. Ha az Inuyashat is ide soroljuk, akkor az is. De más ilyen animét nem nagyon szerettem meg, a Bleachet fillereknél dobtam, Narutot el se kezdtem. A Kensin animéből egy részt láttam, de a manga jobban vonz. A Mangafan most ér a Kyoto archoz, az, meg utána még a Remberance is epic, ne most abortáljátok!
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Fist of the Northstarnál azért vegyük már azt figyelembe, hogy mit is nézünk, a manga 83-ban kezdett el futni, az anime 84-ben, ergo több mint negyed évszázados cuccal állunk szemben, naná, hogy mai fejjel már bizonyos dolgai nevetségesnek hatnak. Mondjuk nem mint ha a mai bunyós cuccok nem overpowered charokkal operálnának, csak most már nem He-Manre, Heavy Metalra hajaz a látvány, hanem van helyette meleg ninja, meg fehérítős lidérc. Na most ez jobb? Régi nélkül meg nincs új.

Elfen Liedhez meg már csak azért sem hasonlítgatnám, mert a Fist sikeres és népszerű anime volt, még az Elfen csúfosan megbukott Japánban. Akinek nem jött be a sorozat, az tegyen egy próbát a filmekkel, ovákkal.

Berserkből egyértelműen az anime a jobb, a Manga mára kész röhej, 20-év után a fillereken túl már nem sok mindent tud felmutatni. Ami még ennél is durvább, az a Bastard!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem azért hat nevetségesen, mert régi, hanem, mert az. :3 Van több 80-as években készült kedvenc animém is, azokat valahogy mégis komolyan tudom venni, talán pont azért, mert azok nem akarják, hogy a néző ennyire görcsösen komolyan vegye őket. Tudod: "a kevesebb néha több". A FotNS tudom, hogy hatalmas klasszikus lett, de attól még nekem nem jön be. Valami fighting paródiának kiváló lehetett volna, de ott rontották el, hogy fullkomolyra vették a figurát. Ráadásul tényleg mint valami amcsi B kategóriás akciófilm, elrabolják a csaját, és végig kell vernie X számú embert, mire eljut a toronyba, ahol persze az egykori barátjából lett főgonosz, és a nőért megküzdenek, közben persze jön 1-2 kisgyerek, hogy legyen sajnálnivaló sidekick, és végül "a világ újra megmenekült, hála a Kennek", stb. :D (Apropó, én belenéztem a filmbe meg a sorozatba is, de kb. mindkettő ugyanerről szólt. Van valami különbség a sztoriban?) Elfen Lied-hez is azért hasonlítottam, mert ahogy láttam, kb. mindkettőben a vérengzésen van a hangsúly, és epizódonként ráküldenek a főszereplőre egy fél várost, akik csak ágyútöltetélnek jók, mert 5 perc alatt darálthúst csinál belőlük, és talán 1-2 alkalommal ez még el is menne, de hogy folyamatosan...

Apropó Berserk: Úgy hallottam, hogy végülis zöld utat kapott a folytatás animében, ami az Eclipse-től folytatja a sztorit. Kíváncsi leszek, ha legalább kellően látványosak lesznek a harcok, lehet leköt majd.

Bastard: Ez király. :D Az animéje jó lett, a mangával is tényleg annyi a gond, hogy mostanra már nagyon elnyújtották, de azért a későbbi kötetekben is van néha 1-2 poénos rész. Most nem tudom, hogy melyik sokadik kötet, de talán 13-as vagy 17-es volt, hogy Dark Schneider (aki amúgy hatalmas arc :D) lekerül a Pokolba, ahol először a Sátán előadja neki az Aladdinból a Dzsinis számot (sült csirkévé változik, meg ott mondja, hogy bármit megad neki, amit kér... XDDD), aztán végül megjelenik Gendo Ikari, meg az EVA 01 AT Field-el... XDD Én kész voltam. XD És vagy ebben, vagy egy másik kötetben meg úgy győzi le a démonnőt, hogy lekapja a bugyiját. XD (Erről beszéltem, kis humorral a legmacsósabb izmozós sztori is sokkal szórakoztatóbb lesz. XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Nem azért hat nevetségesen, mert régi, hanem, mert az. :3 Van több 80-as években készült kedvenc animém is, azokat valahogy mégis komolyan tudom venni, talán pont azért, mert azok nem akarják, hogy a néző ennyire görcsösen komolyan vegye őket. Tudod: "a kevesebb néha több". A FotNS tudom, hogy hatalmas klasszikus lett, de attól még nekem nem jön be. Valami fighting paródiának kiváló lehetett volna, de ott rontották el, hogy fullkomolyra vették a figurát. Ráadásul tényleg mint valami amcsi B kategóriás akciófilm, elrabolják a csaját, és végig kell vernie X számú embert, mire eljut a toronyba, ahol persze az egykori barátjából lett főgonosz, és a nőért megküzdenek, közben persze jön 1-2 kisgyerek, hogy legyen sajnálnivaló sidekick, és végül "a világ újra megmenekült, hála a Kennek", stb. :D (Apropó, én belenéztem a filmbe meg a sorozatba is, de kb. mindkettő ugyanerről szólt. Van valami különbség a sztoriban?) Elfen Lied-hez is azért hasonlítottam, mert ahogy láttam, kb. mindkettőben a vérengzésen van a hangsúly, és epizódonként ráküldenek a főszereplőre egy fél várost, akik csak ágyútöltetélnek jók, mert 5 perc alatt darálthúst csinál belőlük, és talán 1-2 alkalommal ez még el is menne, de hogy folyamatosan...
Én egyáltalán nem éreztem úgy, hogy Kenshiro kalandját túl komolyan kéne venni, vagy hogy túl komolyan akarná, hogy vegyék. A Fist az én szememben (ahogy erre részben te is céloztál) olyan akár egy akciófilm sorozat, csak Amcsi helyett Japán sajátosságokkal, vagy ha úgy tetszik klisékkel. Nekem speciel tetszett a sorozat, mert szórakoztató volt, de ennyi, nem tartom very bestnek.

Hogy minden részben a jók ledarálnak X rosszat? Igaz, de most ez egy olyan dolog, hogy mi másért, ha nem ezért ülsz le egy fight cucc elé? Egy Swarzenegger film elé se azért ül le az ember, mert mély filozófiai gondolatokat akar hallani, hanem azért, hogy azt lássa, hogy lövi/üti/robbantja szét a rosszakat. Igaz ez egy sorozatnál némiképp más tészta, hiszen ott húzzák mint a rétestésztát, de ez meg ezzel jár, marketing, szükséges rossz, hiszen a mercheket valahogy el kell adni. =) Ha azt nézed, ennél egy paraszthajszálnyival sem jobb az, ami mondjuk a Dragon Ball-ban volt, hogy 30-40 részen keresztül ütötték ugyan azt az ellent. Ráadásul még a Fist 2 széria, összesen 152 rész alatt letudta a mókát, addig a DB-t több mint 500 részig húzták, de a One Piece is közel jár már ehhez, és 10-éve csinálják, a Bleach 300-nál jár, és a Naruto is túl van a 400-on.

Elfen Liedhez hasonlítgatáshoz pedig a vérbőség, vérengzés kevés, mert ilyen alapon jó pár animét ide lehetne még sorolni, mondjuk kapásból a Berserket is. Egyébként ha már feljött, az Elfennel se az a fő gond, hogy van, bár a mondanivaló és a kivitelezés köszönőviszonyban sincsenek egymással, hanem hogy van egy elég népes, retard rajongótábora, akik kötik az ebet a karóhoz.

Fisthez visszatérve, Kenshiro hangja engem annyira nem zavart, mert a távol keleti bunyós filmekben elég sűrűn hallani ilyeneket.

Harchoz meg annyit, hogy az animében nyilván el van túlozva, de speciel olyan ütések tényleg vannak, amik a tested gyenge pontjaira összpontosítanak, és kábítani, bénítani, sőt ölni is lehet velük, ha megfelelő helyen és erővel talál el, tök mindegy milyen izomzatod van. Ha ezen valaki kiakad, akkor azon is ki lehet akadni, hogy a DB-ben majommá alakulnak és bolygókat robbantanak fel, meg a One Pieceben olyan powerokat kapnak gyümölcsöktől, hogy kinyúlik a lába 50m-re, meg Minitaurosá alakul, viaszember lesz, stb.

Karakter dizájnra kitérve, szerintem a kiszuperált chopperekkel közlekedő, izmos, tüskés páncélt viselő ürgék, akik feszítővassal, lefűrészelt duplacsövű shotival (ami kivételesen méretben, funkcióban is hajaz az eredetire) késsel, na meg a puszta öklükkel tevékenykednek, valahogy jobban néz ki, mint a mostani Sebastian kinézetű piperkőc homárok pozőrködése.
Titkos írta:Apropó Berserk: Úgy hallottam, hogy végülis zöld utat kapott a folytatás animében, ami az Eclipse-től folytatja a sztorit. Kíváncsi leszek, ha legalább kellően látványosak lesznek a harcok, lehet leköt majd.
Nem sok reményt fűzök hozzá… Slayersnek se tett jót az elővétel X-év után.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Én egyáltalán nem éreztem úgy, hogy Kenshiro kalandját túl komolyan kéne venni, vagy hogy túl komolyan akarná, hogy vegyék.
Nem tudom, ez az egész "sötét jövő" setting, megfejelve Kennel, akinek az arcjátéka a konstans "citromba haraptam" szinten mozog, és csak annyira változik, mint Jean-Claude Van Damme-é, eléggé úgy jöttek le nekem, hogy ez itt most szó szerint véresen komolyan akarja vetetni magát a nézővel. Poénok nuku, az epizódszereplők mind reszkető statiszták, akik az isteni Kentől várják a megváltást, és talán csak a random motorosok csalhatnak némi mosolyt az ember arcára, de ők is csak azért, mert szándékosan vannak félidiótán ábrázolva, hogy Ken tökössége annál jobban kiütközzön. Sounds like an old edition Afro Samurai to me.
Péter írta:Hogy minden részben a jók ledarálnak X rosszat? Igaz, de most ez egy olyan dolog, hogy mi másért, ha nem ezért ülsz le egy fight cucc elé? Egy Swarzenegger film elé se azért ül le az ember, mert mély filozófiai gondolatokat akar hallani, hanem azért, hogy azt lássa, hogy lövi/üti/robbantja szét a rosszakat. Igaz ez egy sorozatnál némiképp más tészta, hiszen ott húzzák mint a rétestésztát, de ez meg ezzel jár, marketing, szükséges rossz, hiszen a mercheket valahogy el kell adni. =) Ha azt nézed, ennél egy paraszthajszálnyival sem jobb az, ami mondjuk a Dragon Ball-ban volt, hogy 30-40 részen keresztül ütötték ugyan azt az ellent. Ráadásul még a Fist 2 széria, összesen 152 rész alatt letudta a mókát, addig a DB-t több mint 500 részig húzták, de a One Piece is közel jár már ehhez, és 10-éve csinálják, a Bleach 300-nál jár, és a Naruto is túl van a 400-on.
Schwarzeneggertől is azok amúgy a kedvenc filmjeim, ahol azért egy normális sztorival is megtámogatták a lövöldözést (a Terminátor sem csak azért lett világsiker, mert az összes Sarah Connort kinézi a telefonkönyvből, és játszi könnyedséggel főbelövi őket még a film elején), vagy esetleg, ha épp önmaga paródiája (Utolsó akcióhős, epic win movie :D). A "normál" lövöldözős cuccokat inkább kerülöm, vagy legalábbis ritkán kötnek le. Bár hogy visszakanyarodjunk a témához, akciófilmben lehet azért bírom jobban ezt az egészet, mert azért két óra darálás mégis elviselhetőbb, mint sok epizódon át ugyanaz. Ráadásul amíg ott van egy kis szimpatizálási feeling ("szegény pasas egy szál stukkerrel akar szembeszállni egy csapatnyi terroristával? szurkoljunk már neki!"), addig a FotNS-ban, Elfenben, Afro Samurai-ban már az elején kiderül, hogy ő a legendás Északi Csillag Ökle/A MÁSODIK/Diclonius - az új faj, akiről már azelőtt megtudjuk, hogy mennyire az átlagember fölött áll képességben, mielőtt bármi más kiderülne róla. Emiatt sejtjük, hogy semmi izgalom nem várható a további részekben, hiszen mindenkit játszi könnyedséggel darál majd le a főszereplő. Szóval míg egy amcsi akciófilmben mondhatjuk, hogy "1 vs 1" a felállás (főhősnél is stukker, meg az ellenfélnél is), sőt, sokszor még a főhős kerül hátrányba (terroristáknál van 20 uzi, nála egy sima pisztoly), és így lehet érte izgulni, szorítani neki, addig ezekben a fenti cuccokban nem csak, hogy előre tudja az ember, hogy a főszereplő mindenkit lever (azt az akciófilmben is tudja :D), de még élvezni sem nagyon lehet a jeleneteket, elvégre hol abban az élvezet, hogy magánál 10x gyengébb ellenfelet öl halomra? Kiszámítható, unalmas, és még gyors is, az egyenlőtlen küzdelem bemutatása csak akkor szokott jól elsülni, ha a főhős van hátrányban.
Péter írta:Elfen Liedhez hasonlítgatáshoz pedig a vérbőség, vérengzés kevés, mert ilyen alapon jó pár animét ide lehetne még sorolni, mondjuk kapásból a Berserket is. Egyébként ha már feljött, az Elfennel se az a fő gond, hogy van, bár a mondanivaló és a kivitelezés köszönőviszonyban sincsenek egymással, hanem hogy van egy elég népes, retard rajongótábora, akik kötik az ebet a karóhoz.
Persze, van még jópár olyan sorozat, ami pusztán vérrel akarja eladni magát, és speciel a Berserk mangára is pont ezért írtam, hogy az Eclipse után folyamatosan vált egyre élvezhetetlenebbé. Amíg Gatts a Sólymokkal volt, láthattunk egy egész jól felépülő sztorit, ráadásul mivel még mondhatni "tanuló" volt, meg nem volt a kezébe ágyú építve, és hasonlók, ezért még izgalmasak voltak a csaták, lásd amikor Griff és ő ketten sem bírtak Zoddal, vagy a híres "Gatts vs 100 katona" harc. Ezekben volt izgalom, feszültség, és csak sejteni lehetett, hogy "valszeg XY nyer, mert ő a főszereplő", de legalább nem volt unalmas a harc. Eclipse után meg feltápolódik, és hiába küldenek már rá démonokat, minimum Apostolnak, vagy Godhandnek kell lennie az ellenfélnek, hogy legalább minimálisan érdekelje az embert, hogy mi is lesz, mert a krokodilemberek, mézeskalácsszörnyek, óriásdarazsak már kb. csak bemelegítésnek jók. Persze nem lenne ezzel gond, ha mellette mondjuk haladna a történet, de ugye tudjuk, hogy mi lett belőle...

Az Elfennel amúgy nekem spec nem a retard rajongótáborral volt bajom (igazságtalanság lenne bármilyen sorozatot pusztán a fanok alapján megítélni, másrészt hülye rajongók minden fandomban vannak XD), sokkal inkább azzal, hogy 0 történet, 100% vérengzés, hülye jelenetek (bepisilős, meg műlábat dobálós részek), irreálisan eltúlzott jellemű szereplők, meg az, hogy a főhősnő egy olyan gyilkológép, aki minden embert el akar pusztítani, és egy ilyen mocsokkal kellene a nézőnek azonosulnia. (Mintha a Terminátorban azt várnák, hogy a gépeknek szurkoljunk.)

Egyébként visszatérve a retard fanokra: Berserknél is van egy csomó ember, aki szerint ez még most is egy "epikus fantasy sztori", csak azért, mert "ez a Berserk, amit Miura ír!" mondhatjuk, hogy a manga címe, meg a mangaka neve adja el az egészet még ma is, miközben épkézláb sztorit már 10-20 éve nem írt. Ettől persze még a Golden Age arc továbbra is jó marad.
Péter írta:Harchoz meg annyit, hogy az animében nyilván el van túlozva, de speciel olyan ütések tényleg vannak, amik a tested gyenge pontjaira összpontosítanak, és kábítani, bénítani, sőt ölni is lehet velük, ha megfelelő helyen és erővel talál el, tök mindegy milyen izomzatod van. Ha ezen valaki kiakad, akkor azon is ki lehet akadni, hogy a DB-ben majommá alakulnak és bolygókat robbantanak fel, meg a One Pieceben olyan powerokat kapnak gyümölcsöktől, hogy kinyúlik a lába 50m-re, meg Minitaurosá alakul, viaszember lesz, stb.
Persze, hogy vannak, és néha még egy live cuccban is elég hülyén alkalmazzák őket. Ez az egész "el tudom találni azt a pontodat, amitől azonnal meghalsz" akkor veszi ki jól magát, ha mondjuk két olyan ellenfél harcol, akik mind a ketten birtokában vannak ennek, és akkor lehet szurkolni, hogy ki üti hamarabb mellkason a másikat. Fist-ben nincs ilyen, sőt, még az előző videón látszik is, hogy ha egy másik ki is próbálja a "tízfogást", vagy bármi ilyet, akkor is az ő feje robban fel. XD (Tényleg, ha tele van a test kritikus pontokkal, miért folyton a fejük robban fel? XD) Apropó, Kill Bill 2 végén, SPOILER:haverommal csak néztünk, hogy miután a főcsaj végigverte rohadt látványosan az összes "bosst", végül leül teázni Billel, aztán ellövi ő is ezt a hülyeséget, hogy "megtanultam a fogást, 10mp múlva halott leszel", és tényleg. Még egy ilyen "anticlimatic" endinget... DB-ben és OP-ben ez teljesen jó volt, mivel a majomforma kezdetben Gokunak pont hátrány (ugye irányíthatatlan vadállatá válik, aki a társaira is veszélyt jelent), Gohannál dettó, Vegitánál pedig úgy jön elő, mint aki már képes uralni ezt a a formát, emiatt ismét a főhősök kerülnek hátrányba. Az OP-ben pedig még ennél is jobban oldották meg, mivel a legtöbb kari megevett valamilyen ördöggyümölcsöt, amitől kaptak egyféle szuperképességet, így kissé "kő-papír-olló" stílusban még agyalniuk is kell, hogy épp hogyan lehetne a másikat leverni. Nem beszélve arról, hogy tudtommal mindegyik gyümölcsnek van valami hátránya, konkrétan mindnek az, hogy a fogyasztója elsüllyed a vízben, ami egy kalózos sztoriban elég szívás tud lenni, de ennyire mélyen nem merültem bele, majd valaki kijavít, ha tévedek. A Fist-ben az a gond, hogy Ken kritikus pontos izéje semmilyen hátrányt nem jelent neki, ellenben Supermanné változtatja, és mivel senki más nem képes rajta kívül normálisan használni ezt, még méltó ellenfele sem nagyon akad.
Péter írta:Karakter dizájnra kitérve, szerintem a kiszuperált chopperekkel közlekedő, izmos, tüskés páncélt viselő ürgék, akik feszítővassal, lefűrészelt duplacsövű shotival (ami kivételesen méretben, funkcióban is hajaz az eredetire) késsel, na meg a puszta öklükkel tevékenykednek, valahogy jobban néz ki, mint a mostani Sebastian kinézetű piperkőc homárok pozőrködése.
A karidizájnra speciel egy rossz szót nem szóltam, igazából nincs is ezzel gond, csak látszik, hogy velük is a "kemények vagyunk, mint a Rambo3!" feelinget próbálták erősíteni, meg a "Sooo serioouuus!"-t. :) Bár mondasz valamit, 1-2 félhülye, és feleslegesen keménykedő motoros (lásd fentebb linkelt videó) hasonlóan humoros tudott lenni, mint mondjuk a Kuroshitsujiban Sebastian meg a többi pozőr bish "alakítása". XD
Péter írta:Nem sok reményt fűzök hozzá… Slayersnek se tett jót az elővétel X-év után.
Na igen, túl sok reményt már a manga miatt sem fűzök hozzá, csak arra leszek kíváncsi, hogy vajon a fightok elég látványosak lesznek-e, illetve mennyit dolgoznak fel az időközben kijött 10-20 kötetből. (Egy Hellsing OVA színvonalú animációval elnézegetném a cuccot, bár lehet, hogy ez hiú remény. :D)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Titkos írta: mivel senki más nem képes rajta kívül normálisan használni ezt, még méltó ellenfele sem nagyon akad
Hogy ne akadna? Több Hokuto user is van akik ugyanilyen túltápoltak pl: Raoh, Toki. Kenshirót legalább háromszor elverik amúgy is: Shin megkínozza, Raoh-val egyszer nyomnak egy döntetlent valamint Souther is egyszer jól helyben hagyja, mert ő eleinte immunis a Hokuto-ra (máshol vannak a pressure pontjai). A későbbi Falco-s részeket nem láttam, de ha jól tudom ott is előfordulnak keményebb ellenfelek. Egyébként semmi baj nem lenne a sorozattal csak ki kéne vágni kb. 90%-át. XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:És még azt mondod, hogy ebben nincsenek poénok, én ezen konkrétan szakadtam! :lol: A végén a fickó feje tisztára olyan lesz egy pillanatra, mintha most jött volna a Dragon Half-ból. :vigyor:
Persze ez most így poén, csak azért akkor már kevésbé, ha minden epizódban ellőnek legalább egy ilyet... :)
Goofy írta:Hogy ne akadna? Több Hokuto user is van akik ugyanilyen túltápoltak pl: Raoh, Toki. Kenshirót legalább háromszor elverik amúgy is: Shin megkínozza, Raoh-val egyszer nyomnak egy döntetlent valamint Souther is egyszer jól helyben hagyja, mert ő eleinte immunis a Hokuto-ra (máshol vannak a pressure pontjai). A későbbi Falco-s részeket nem láttam, de ha jól tudom ott is előfordulnak keményebb ellenfelek. Egyébként semmi baj nem lenne a sorozattal csak ki kéne vágni kb. 90%-át. XD
A másik kettőt nem ismerem, de Shin jó hogy elveri, ő az áruló haver, aki a csaját is elrabolta. :) Amúgy egyetértek, valami 13/26 részes sorozat elég lenne ebből, belepakolnák azt a 3-4 értékelhető harcot, amiről írsz, aztán kalap-kabát. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én továbbra is azt mondom, hogy a Fist alapvetően egy nézhető és szórakoztató anime, aminek van egy sajátságos hangulata. Hogy a részek többsége filler, és kábé 26 részben le lehetne zavarni, igaz, de a fight sorozatok ezzel járnak (emlékezzünk csak a DB-ben meddig húzták Friezat, és abból is hány résznek volt tényleg értelme) ahogy írtam, marketing, mert a mercheket el kell adni. A manga ment 5 évig, 27 fejezettel, az anime ment 4 évig, 152 résszel, ennél azért sokkal jobban szokás húzni dolgokat. Egyébként az én favoritjaim Jagi és Raoh. :)

Amúgy vannak itt is jó jelenetek: http://www.youtube.com/watch?v=9jj3gNff64U
Ez meg pont egy olyan jelenet, amit szándékosan csináltak ilyenre, legalább is én így éreztem. Jót nevettem rajta. XD

Manavédéstől pedig távol állok barátom, már csak azért is, mert tisztában vagyok a sorozat hülyeségeivel és a helyén kezelem. Ha manát védenék, akkor arról kezdenék el beszélni, hogy "ez a sorozat epic, hatalmas mögöttes tartalma van, szimbolika, stb, és te milyen hülye vagy, mert ezt nem látod". Nekem tetszik, neked nem, te elmondtad a te indokaidat, én meg a sajátjaimat, ilyen egyszerű.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Titkos írta: Amúgy egyetértek, valami 13/26 részes sorozat elég lenne ebből, belepakolnák azt a 3-4 értékelhető harcot, amiről írsz, aztán kalap-kabát. XD
Ezért érdemes inkább megnézni az új remake OVÁkat, azokba csak a lényeget nyomták bele.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: anubys »

Januártól indul a Beelzebub. Mintha a Naru-Ichi duó nem lenne elég a Pierrottól. :wwall:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Januártól indul a Beelzebub. Mintha a Naru-Ichi duó nem lenne elég a Pierrottól. :wwall:
Amúgy ezen már korábban is gondolkodtam: Miért van az, hogy a két most futó, úgymond "mainstream" fighting mangánál mindkét esetben a Pierrot kapta az animálási jogokat? Úgy értem, egy fighting animénél nem ártana, ha legalább a harcok normálisan meg lennének animálva, ha az első sorozatnál már látszott, hogy ez nem megy nekik (konkrétan asszem a Naruto indult hamarabb), akkor hogy-hogy megkapták a Bleach jogait is? Annyira mondjuk nem izgat, csak furcsa, főleg, hogy ez már 20 éve is látszott, amikor a YYH-t animálták, az már akkoriban sem volt épp csúcsminőségű, nem csodálkoztam, hogy a mostani újdonsült fanok egyike-másika kifejezetten rondának titulálta. (Jó, tudom, örüljünk, hogy a One Piece jogait legalább nem ők kapták. :vigyor: )
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem pár év a Beelzebubban is hozni fogják ezt a szintet. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Azaz igazság, hogy évek óta nem jött már ki egy normálisnak nevezhető fight cucc. A Fairy Tail például egy szánalmasan gyenge darab lett. Vagy itt ez a másik, amiről Junchinál olvastam, ez a Nurarihyon no Mago, amiből konkrétan egy részt nem bírtam végigszenvedni, annyira rossz volt. Olyat már nem is merek feltételezni ezek kapcsán, hogy esetleg valami hangulatosabb gonosz char felbukkanna bennük, mert arra az esély szinte 0.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Fairy Tailhez nem volt szerencsém, de a NuraMago harmatgyenge lett a mangához képest, ha már egy huszonnégy részes sorozatban is fillereznek, meg húzzák a sztorit mint a rétest, az azért eléggé gáz (a Studio Deen a legjobb úton halad, hogy felkerüljön a feketelistámra a Pierrot és a Gonzo mellé). A manga amúgy lényegesen jobb, bár az is elég lassan indult be, de a 130. fejezetre végre már van főgonoszunk is. :vigyor:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:Azaz igazság, hogy évek óta nem jött már ki egy normálisnak nevezhető fight cucc. A Fairy Tail például egy szánalmasan gyenge darab lett. Vagy itt ez a másik, amiről Junchinál olvastam, ez a Nurarihyon no Mago, amiből konkrétan egy részt nem bírtam végigszenvedni, annyira rossz volt.
Én azért még kitartok mellette, de amúgy jah: tré. ^^"

Azt mondjuk nem tudom, hogy a manga mennyiben más, mert tényleg csak pár fejezetet olvastam belőle (+ meglestem kdanni blogján a vol covereket, amik egész jók voltak xDD), viszont az animével leginkább az a bajom, hogy az összes (1-2 tisztes kivétel azért akad, de tényleg csak egy-kettő) karakter üres és jellemtelen. De tényleg, én még ilyen silány bagázst egyik animében sem láttam... (A harcok minősége, a dögunalmas plot-vezetés és pacing meg csak hab a tortán...)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:A Fairy Tailhez nem volt szerencsém
És nem is vesztettél vele semmit.
Junchi írta:Azt mondjuk nem tudom, hogy a manga mennyiben más)
Én úgy vagyok vele, hogy ha egy animu nem kelti fel az érdeklődésem, akkor a mangával nem is szenvedek. Lehet kihagyok így pár "jó" cuccot, de ezt betudom járulékos veszteségnek. =)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Azt mondjuk nem tudom, hogy a manga mennyiben más, mert tényleg csak pár fejezetet olvastam belőle (+ meglestem kdanni blogján a vol covereket, amik egész jók voltak xDD), viszont az animével leginkább az a bajom, hogy az összes (1-2 tisztes kivétel azért akad, de tényleg csak egy-kettő) karakter üres és jellemtelen. De tényleg, én még ilyen silány bagázst egyik animében sem láttam... (A harcok minősége, a dögunalmas plot-vezetés és pacing meg csak hab a tortán...)
Várj, ez most a Fairy Tail, vagy a NuraMago? XD Amúgy az előbbi engem nem kötött le, attól a mangakától igazából a Groove Adventure Rave/Rave Master tetszett némileg, de az sem annyira, hogy végigkövessem a sokkötetes mangát. ^^" Megnéztem az 50 rész körüli animét, volt benne pár jó epizód, meg sajnos sokkal több unalmas, aztán azt mondtam, hogy ennyi elég is, még úgy sem bírtak rá a manga folytatására, hogy az animét IY-hez hasonlóan pont az új gonosz bejövetelénél vágták el, hogy cliffhanger legyen a vége. Pedig volt benne pár érdekes kari, meg olyan részek a történetben, amik érdekeltek, de inkább Wikin elolvastam, hogy kivel mi lesz, mert valami 30-40 kötetnyi kardozást emiatt nem akartam végigunatkozni, annyira nem volt jó. XD

NuraMago úgy közepesen érdekelt a hírek alapján (olyan "IY 2" feelingem volt a főhős haja miatt, meg hogy ő is démonokat öl, mert féldémon vagy mi... XD), de úgy voltam vele, hogy várjuk ki a végét, ha annyira jó, valszeg valaki mondja majd, hogy megéri megnézni, ehhez képest semmit nem hallok felőle, és Mariko szerint is inkább a mangát éri meg olvasni. ^^" (Mondjuk az a gond, hogy előreláthatóan ez is valami sokkötetes cucc lesz, ilyet már szinte csak akkor olvasok shounen fighting műfajban, ha tényleg baromi jó, vagy valami miatt megfog.)

Amúgy ha már fighting téma, már az alul/felülértékelt topicban is írtam, de a MÄR-t ajánlom mindenkinek, az a tündérmese-paródiás főgonoszaival, meg az érdekes fegyverekkel simán le tudott kötni, főleg, hogy a manga csak 15 kötet. :) (Bár sajnos érződik, hogy valszeg szerkesztői nyomás miatt lett a vége olyan hirtelen összecsapva, és kár érte, mert ezt meg pont, hogy szívesen olvastam volna még sokáig, de ez van, legalább minőségromlás nem következett be.) Az anime úgy a 30-40 részig szintén nem rossz, onnantól a fillerek miatt abbahagytam, meg a 15 kötetes manga sztoriját jól elnyújtották, csináltak belőle egy 102 részes animét.
Péter írta:Én úgy vagyok vele, hogy ha egy animu nem kelti fel az érdeklődésem, akkor a mangával nem is szenvedek. Lehet kihagyok így pár "jó" cuccot, de ezt betudom járulékos veszteségnek. =)
Általában én sem, de ha sok fan mondja, hogy legalább kezdjem el olvasni, mert ég és föld a kettő, akkor minimum belenézek, és sokszor kiderül, hogy tényleg igazuk van. :) (Egyszer meg kéne már írnom azt a "TOP 10 anime, ami árnyéka lett a mangának" listát...)
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Várj, ez most a Fairy Tail, vagy a NuraMago?
Először én is összezavarodtam, mert Fairy Tail borítót még pont nem tettem fel.
Viszont a Nuraryhion no Mago borítók.

Nurarihyon: animet nem nézem, de amit eddig olvastam, hogy pörgős részeket el húzzák, a mangában megölt karakterek csak elfutnak, karaktereket nem mutatnak be rendesen vagy megváltoztatják a személyiségük. Szóval így azért megtudom érteni az itt is le írtakat.
Amúgy a manga nálam továbbra is az első nem 10 pontos a listámon. Persze ettől nem feltétlenül fog mindenkinek tetszeni. A tradicionális japán démonok moe és bishi alakban történő ábrázolása biztos sokakban előítéleteket kelthet. ;)
Szerintem a történet egész jó, igazán anime által érintett dolgok után indul be a történet. Az art viszont szerintem egész kiemelkedő, és nem a moe része miatt, pár a már korábban feltöltött oldal közül: -1- -2- -3- -4-

Fary Tail: Az animét itt már 3 rész után félre raktam, a varázslatok meg animálása tulságosan sokkolt. Mashima stílusában van pár elem ami bejön és a most kezdődő arc is ígéretesen kezdődik, de Rave Mastert én is jobban szeretem, és teljesen véletlenül a Rave Masterből is van fel töltve egy kedvenc jelenetem.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lehet, hogy számít a kivitelezés, de ha a sztori jó, akkor ki nem zsarja le, hogy milyen a körítés? :) Biztos nem csak nekem volt olyan élményem, hogy "Mi ez a zsar, mi ez a zsar...? Hé, ez jó! :shock: "
igen, szándékosan cseréltem fel a betűket
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A frissebb dolgok közül a Torikot ajánlom.
Eddig egy résznyi OVA jött ki belőle, de szerintem csak azért nem indították el az animet mert ezt akarják a következő never ending sorozatnak, és annak gyűjtenek egy kis előnyt.
A küzdelmek leginkább a természet ellen zajlanak, de itt a természeti elemeket is értem, persze azért lesznek ellenfelek is.
És eddig össz-vissz ha két vissza térő női karakter volt benne, nem kell moe iskolás kislányoktól tartani. (Amúgy a mangakát korábban letartoztatták amiért kiskorúnak fizetett bizonyos szolgáltatásokért. Lehet nem csak önszántából mellőzi a kislányok rajzolását. :P)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Lehet, hogy számít a kivitelezés, de ha a sztori jó, akkor ki nem zsarja le, hogy milyen a körítés? :) Biztos nem csak nekem volt olyan élményem, hogy "Mi ez a zsar, mi ez a zsar...? Hé, ez jó! :shock: "
Attól függ milyen műfajban és mit akarnak vele eladni. Egy humoros akció-kalandtól, paródiától, vagy átváltozós lányosaktól teljesen mást várok el körítés, kivitelezés, karakterábrázolás szempontjából, mint amikor valami komoly/komolyabb mondanivalót szándékoznak kihozni az egészből, vagy épp egy reálisabb élethelyzetet akarnak bemutatni. Előbbieknél is van azért egy minimális szint, utóbbiaknál meg főleg elvárom azt, hogy ha már komolyan akarja magát venni a stuff, akkor komolyan is lehessen venni.

Ha pedig már egy szereplőt badass, chaotic evilnek akarnak eladni, akkor nézzen is már ki annak, és viselkedjen is úgy. Mert ami jól áll egy izmos machonak, az egy öltönyös bishinél már röhejes lesz.
Kép
Válasz küldése