Álmaidban megjelennek az animék?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Tegnap álmodtam animéset. A helyszín valamilyen teljesen random fedett fürdő volt, a belső kialakítása nagyon pazar és elegáns volt. Én a magam részéről az egészet vagy 30 méter magasból figyeltem. Ekkor a medence bal oldalán feltűnt Shou Tucker és hozott magával vagy három kutya szerű kimérát. De ha ez még nem lenne elég még a homunculusok is vele voltak (legalábbis Führere, Falánkra és Búja biztosan emlékszem). A medence jobb oldalán pedig egy csapat ördögűző bukkant fel a D. Gray Manből Yuu Kanda vezetésével. A két csapat végül is összecsapott egy kulcs birtoklásáért. Ja igen a harcot a vízen folytatták kábé úgy ahogyan azt a Narutoban lehet látni.

Számomra csak azért furcsa az álom mert mostanság egyik sorozattal sem foglalkoztam. De azért szórakoztató volt újra animével álmodni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Néha igen. Volt már nem egyszer, hogy a Candy Candyről, vagy a Dragon Ballról álmodtam. Mindig úgy van, hogy álmomban a tévét nézem, és olyan részek mennek le, amik amúgy sosem léteztek az adott animében. De mégis olyan, mintha már láttam volna és tudnám, mi fog történni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Talán ide jó lesz... bár nem pontos az illeszkedés...XD

ÁÁÁÁÁÁÁÁ mit álmodtam ma hajnalban!!!! XDDDD

(Valószínű azért, mert tegnap eszembe jutott, hogy nem lett végül a további őszi sütögetési ötletből semmi; + olvasgattam a Mo Dao Zu Shi orosz kiadásának silány minőségéről a twitteren...)

Szóval mentünk fórumtalira... sütögetni.
És elvileg már javában tartott a nap, mikor szóba került, hogy mennyire kár, hogy a MoDao magyar kiadás silány lett, de azt hallottuk, előfordulhat, hogy újra kiadják. Erre Surci elővett pár vaskos könyvetXDD mutogatva nekünk, hogy már kész az első kötet, ezt vmi másik kiadó kezdi most párhuzamosan megjelentetni (nem emlékszem a nevükre, de valamennyire hasonlított a M/űvelt N/ép nevéhez XDD vmi Kelet népe vagy felekelő nap kiadó vagy ilyesmi rémlikXDD). És Surci átmenetileg ennek a kiadónak is szállít, ezért vannak nála a kötetek, hamarosan mennek a boltokba.XDD
A könyv kemény fedeles volt, visszafogottabb, de szintén szépen illusztrált képpel - leszedhető/védő papír borítóval, nem láttam korábban ezt a borító-artot, de már szinte el is felejtettem, szürkés-kék volt a hatása.
Viszont a könyvlapok széle kissé ferdén volt benne levágva, és az anyaguk is gagyinak hatott... erre azt mondta Surci, ez csak a prototípus, ennél jobb lesz.XDDD WTF, mindenesetre Risával mi vizslattuk a köteteket (jah, ő is ott voltXD - nem tudtuk, sírjunk-e vagy nevessünk), és mutogattam neki a könyvben, hogy nézze, a fordító ugyanaz, mint a másik kiadásban, wtf, viszont a neve fölött szerepelt Risa polgári neve is, mint másik fordító!!!!!XDDDD (de hát ő a Tian Guan Ci Fut fordítja, na mindegyXD). De ami még poén, hogy a neve mellett ott volt elég rémes minőségben nyomtatva Risa FB-s profilképe is.XDDDD Teljesen fel volt háborodva, hogy ez minek kellett a könyvbe....
Erre odajött Ricz, és rámutatott az oldalon vmi apróbetűs kék kiemeléses részre, hogy "ezt nézzétek inkább". Az volt odaírva, hogy a "Ricz/Ronin támogatásával"... mi meg totál kikeltünk magunkból, hogy wtf, mit keresel ott?? Ne tedd már be mindenhová a lábad, ez felháborító!!!XDDD
Aztán valamivel később Hiro és Isk társaságában kicsit odébb sétáltam, és panaszkodtam nekik a könyvet mutogatva: "most mondjátok meg, Surci képes volt itt titkolni ezt a kiadást, nem is értem, miért nem adta oda előbb, és miért nem kapásból ezzel várt minket, kapja be!" XDDDD

Minden érintettől elnézést kérek!XD
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Catrin írta: 2020.11.12. 11:50 Erre odajött Ricz, és rámutatott az oldalon vmi apróbetűs kék kiemeléses részre, hogy "ezt nézzétek inkább". Az volt odaírva, hogy a "Ricz/Ronin támogatásával"... mi meg totál kikeltünk magunkból, hogy wtf, mit keresel ott?? Ne tedd már be mindenhová a lábad, ez felháborító!!!XDDD
Bocs, valahol, valamivel tisztára kell mosnunk azokat a súlyos pénzeket, amiket az illegális balettcipő-gyártásból szerzünk, és akkor ez tűnt a legjobb befektetésnek hozzá. :dirr:

De majd szólok Atinak, hogy legközelebb kevesebb Red Bullal főzze le neked az esti kakaót. :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2020.11.12. 11:50 Talán ide jó lesz... bár nem pontos az illeszkedés...XD

ÁÁÁÁÁÁÁÁ mit álmodtam ma hajnalban!!!! XDDDD
Na ezen most elég hangosan felröhögtem :D Érintett vagyok pár területen de a könyvkiadás nem tartozik ezek közé XDD De vicces volt olvasni hogy ilyen pontosan emlékszel erre így minden részletében :LOL:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Kati, én ezt harmadszor olvasom ma, és még mindig sírva röhögök. X"D Félelmetes agyad van. XD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

XDDD jóvanna, örülök, hogy ti is jót nevettetek! :thumb: Nem emlékszem amúgy az összes dumára, de tényleg jó, hogy ez így mind megmaradt...XD (Fel is ébredtem belőle, azzal a tudattal, hogy "OMG van a modaónak másik kiadása is!!!!!!!44 :shock: jah, nem!" Utána még álmodtam, de az már teljesen más volt, és csak a fele maradt meg. Mondjuk általában, ha eszembe jutnak az álmaim, akkor egész nagy szakaszokra szoktam emlékezni. xd)
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nem csak Catrin tud érdekeseket álmodni, de kábé nekem is sikerült a délutáni "szunyából" egy csecse 6 órás alvást rendezni, és az eredménye nem is maradt el. Tömören annyi volt, hogy annyit elmaradt a con meg az emberek a jelen helyzetben állandó halasztásával, hogy "még csak egy hónap", "majd a következő hullám végén" lesz a nyitás olyan szinten becsavarodtak, hogy mindenki valami idióta göncben császkált maszkostul az utcán. Aztán ebben a helyzetben gondoljátok el, amikor a rizsporos parókás 18. századi brit gyarmati erőknek öltözött rendőrség üldözi a cosplayeseket, mert azok megszegték a gyülekezési törvényt, és a Scooby Doo-féle ajtós folyosói üldözéstől kezdve volt ott minden, hogy akit üldöztek, az beszaladt a vietnami kisboltba, majd egy sarokkal arrébb az egyik uszályos menyasszonyi ruha alól bújt ki, vagy felmászott a fára, ahonnan lerázták és úgy menekült tovább, hogy akinek a nyakába esett, azt használta lónak...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Nem olyan régen megnéztem az 1972-es Kabarét és ezzel párhuzamosan ismerőseimtől kaptam nagyban a szezonális AoT hype-ot, ennek következtében azt álmodtam az egyik este hogy komoly színpadi körülmények között Liza Minnelli a Sasageyo-t énekli de valami hihetetlenül valósághűen reprodukáltam a hangját az álmomban, sőt olyan jól sikerült hogy tűzijáték közepette még emberek is felmásztak a színpadra :D
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

(Most jutott eszembe, hogy van ilyen topik is.)

Szombat éjjel felébredtem, és csak hosszú forgolódás után sikerült visszaaludni, akkor viszont a következőt álmodtam:

Felvettek cégen belül egy magasabb pozícióra, de amikor elkezdődött az első olyan meeting, amiben az új pozíciót betöltve vettem részt, a különféle magas rangú menedzserek közölték, hogy valójában több olyan feladatom is lesz, ami a kiírásban nem szerepelt és amiről az interjú során sem esett szó, pl. ha az ügyfelek képviselői meglátogatnak minket, akkor nekem kell majd ebédet főzni számukra (TL note 1: IT-s cégnél dolgozom, TL note 2: nem szeretek főzni), és amikor megjegyeztem, hogy erről nem volt szó, akkor mindenki beszólt nekem. Aztán a meeting végén kiderült, hogy a menedzsment tagjai között ott volt Gilgames a F/sn-ból, aki a megbeszélés után felült egy nagy sárkányra (igazi, tűzokádó), majd felszállt, és az animékből ismert stílusában pózolva hosszasan lebegett a város felett, miközben az utcán sétálók tömegei lelkesen fényképezték őt. Utána ezért is engem szidtak le, mert mint kiderült, a mugliknak nem szabadott volna tudniuk az ókori király újbóli feltűnéséről és a sárkányok létezéséről.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na jól van, emberek, én aztán igazán nagyon ritkán szoktam bármiről is álmodni, animés álmom meg szerintem az életben nem volt még (pedig anno, rajongásom zenitjén sokszor ezzel keltem-feküdtem), viszont újabban ez is megtört.

Szóval adott volt a Madokából Sayaka, meg a főhősnő, a helyszín az egyik szekszárdi utca volt itt Csatáron, amit elég jól ismerek. Mindketten abban a klasszikus, animékben is sokszor felbukkanó gym uniformban voltak, és én is ott voltam, mint harmadik fél. Madoka úgy nézett ki, mint ahogy az animében is láttuk, Sayaka viszont nagyon nem - agyon volt szteroidozva, kétszer olyan magas volt, hozzá maszkulin arcberendezéssel. Szerénységem szerepe pedig abban állt, hogy futóversenyre invitáltam őket, ami az utca egyik végéből a másikig tart. Végül el is indultak, de valahol félúton az agyam közbeszólt, hogy érdemes lenne felébredni végre.

Ne kérdezzetek semmit!
Köszi.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Álmaidban megjelennek az animék?

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Mostanában újra. Főleg a Dragon Ball. Inkább olyan jelenetekről álmodom, amik nem is voltak benne az animében.
Mondjuk múlt éjjel meg egy olyan anime jelent meg az álmaimban Toriyama-senseitől, ami nem is létezik. DB-hez hasonlít, mert az is ilyen shonen-fight volt, és együtt énekeltem az openinget az énekessel. Még a főszereplő is kissé hajazott Gokura, csak kopasz volt. ::japhaha::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése