Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

azt már nem mondhatom h "Darren Shan"...mert az már van.XD
Akkor hmm...legsyen Marghit Sandemo:Jéghegyek népe...vagy bármely MS könyv....meg J.K.Rowling Harry Pottere::D
De lehetne a Lassie hazatér is:D
Meg Melissa Moretti könyvekbőlk fincsi csöpögős szerelmes sztori.nyamm.^^
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:azt már nem mondhatom h "Darren Shan"...mert az már van.XD
Oh, tényleg? Pedig én is azt akartam mondani. XD
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:De lehetne a Lassie hazatér is:D
Nem tudtam róla, de gondoltam ez biztos van, és lám:
Meiken Lassie
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Oltas :dirr:
En a Knickerbocker banda torteneteit szeretnem animeban latni, kulonosen a Bajorvirsli vampirok ejszakajat..de telleg, imadtam kiskoromban XD
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Yuriko-chan írta:
Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:azt már nem mondhatom h "Darren Shan"...mert az már van.XD
Oh, tényleg? Pedig én is azt akartam mondani. XD
aff....anime ...eff...most esett le...DS mangában van....xxD
* a fejét veri a falba*
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Nekem is van még két gyerekkori könyv, aminek szívesen látnám az anime-változatát.
Az egyik ifj. Gaal Mózestől a Mildi meséi. Ez egy lányról szól, aki miután elárvul és elege van a falujából, beveszi magát a Rengetegbe, amiből nincs visszatérés. Átjut a gombák birodalmán, barátságot köt az őzkirályfival, bagolyháton átrepül a Rengeteg közepén levő feneketlen tóban levő szigetre, ahol a virágok születnek, aztán visszafelé leesik és a tóban élő vízi nép két boldogtalan hercege is beleszeret. Miután visszajut a napfényes földre, ráébred, hogy vissza kell térnie valahogy az emberek közé, mert a Rengetegben csak bajt okoz a jelenlétével, ám a kiút megleléséhez a Telihold bálján őt kell megválasszák a Rengeteg Szépének. És ez még nem is az összes kalandja.
Egy nagyon eredeti, kalandos és érzelmileg is mozgalmas könyv volt ez, nem utolsósorban gyönyörű rajzokkal.

A másik Bihari Klára:Lorin és Lillia. Ez két ellenségeskedő országban játszódik, a kisebbik hercegnőjét hozzá akarják adni a nagyobbik hercegéhez, hogy véget vessenek az ellentéteknek, ám a nagyobb ország kancellárja ezt is felhasználva azon mesterkedik, hogy újabb háborút robbantson ki. Ennek érdekében a gyermek hercegnőt túl fiatalon elviszik szüleitől, és az ellenséges országban ridegen, hidegen és kegyetlenül nevelik, míg el nem érik, hogy a lány megszökjön, és vele tart a herceg is, akivel összebarátkozott, hogy biztonságban hazajuttassa. Kettejük kalandos útjáról, és a háttérben álló cselszövésekről szól a történet.
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Kettő ötlet így hírtelen, az egyik George R. R. Martin Tűz és Jég Dala-ciklusa. Simán kijönne belőle egy 100+ részes sorozat, amiben nincsenek fillerek. Kaland, fordulat, mindenki találna szereplőt akivel azonosulhat.
Másik amit szívesen megnéznék az a Mester és Margaríta. Kicsit filozófikusabb darab, valami olyasmit képzelnék el mint a Lain és a .Hack//SIGN keveréke...
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Odin2
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2004.02.19. 14:24
Tartózkodási hely: Debrecen

Hozzászólás Szerző: Odin2 »

Nem konkrét történet, csak koncepció.
Szóval régi álmom a telefonos anime. Szerintem méltatlan, hogy még nem született ilyen alkotás. Végülis vannak autós, focis, harcolós stb. animék, lennie kell telefonnak is.
A főhős lehetne mondjuk Szürke Gyurka, tipikus nagyszemű japán lúzer, aki fantasztikus véletlenek folytán egy emberfeletti mobiltelefonra tesz szert... és beindulna a történet. Tömeghisztéria garantálva. Lennének benne titkos társaságok, remek bishi karakterek, mind eltérő tulajdonságú mobilokkal - hő-és ütésálló, soksávos, ékszermobil, stb. A világ egy animéktől szokott módon eltorzult kis utópia lenne, ahol a fiatalok közti tekintély egyetlen mércéje az, hogy kinek milyen menő mobilja van. Ha ez még kevés, akkor lenne gót az egész, vagy szájberpánk. De szerintem a "happy-ready-go" koncepció passzolna a sztorihoz legjobban.
Sajnos az akciójelenetek kissé vontatottak lennének, ugyanis abból, hogy egymásnak keménykedünk a telónkkal, nem sok hozható ki. De én azért bízom a mozgó, színes háttér és a gyilkos szintetizátorfutamok teremtő erejében.

Mit gondoltok?

Amúgy érdekes topik, kicsit ijesztő is... Dosztojevszkij anime? Szerencsétlen az első seggrecsapós "igényes" japcsi poénnál forogna a sírjában...:)
"Egyszer eljön az idő, amikor eljön az idő" - Nabeshin
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

telefonos anime... telefonos anime... hmm... jól rémlik, hogy a DoReMiben tárcsáztak a mahou shoujo lolik? :dirr:
Kép
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A Gatekeppers 21-ben használnak mobilt imiation gate-ként :D


Kíváncsi lennék egy Szeretem a mostohámat és Don Rigoberto feljegyzései anime sorozatra :dirr: Hmmm, előbújt a perverz énem...


De úgy általában a könyvfeldolgozások kevésbé szoktak jók lenni, mint az eredeti, úgyhogy a legkedvesebb könyveimet csak ne dolgozzák fel.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Cruel Angel: A DoReMiben valami golyócskákat gyűjtögettek, nem? Viszont a Pretty Cure-ban Mipple és Mepple (már ha jól írom) földi formája mobil volt.
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

A DoReMinek vagy 4 sorozata is van mindegyik egyenként vagy 50 részes, ebből én is a golyócskagyűjtögetős cuccra emlékszem, de 200 rész alatt biztosan túljutnak ezen :D
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Az én sztorimról van valakinek véleménye?Tudom,hogy elég kusza,de szívesen venném a kritikákat pü-ben.(Más esetben erősen off lenne az illető.)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Mivel nagy fantasy rajongó vagyok... egy-két FR vagy Cherubion sztorit nagyon is megnéznék. De akár pár WoD is jöhet meg SR. Mert még mindig inkább megrajzolva látnám őket szívesen mint live-ben. :cool:
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Re:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Höhöh....mobilos történetre pár éve én is gondoltam,de az olyan sailor moon-szerű, doremi-szerű izénak találtam ki.xD
Mindenesetre a te sztorid marha poén...tényleg vki megalkothatná.XD
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Fonyódi Tibor (Harrison Fawcett) bármelyik regénye ideális alapanyag lenne egy sorozathoz. A legszebb persze a Katedrális lenne...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Bűn és bűnhődés. Nagyon jól meg tudnák csinálni. Biztos vagyok benne.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Phil K. Dick: Valis
Totál mindf*ck... Operában már létezik (és én NEM láttam, :( ), animében is érdekes lehet.

http://blackflame.blog.extra.hu/?p=41
Avatar
kaldvi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2007.11.30. 22:30

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: kaldvi »

China Miévilletől bármit
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nemrég fejeztem be Clive Barker-től az Abarat-ot, és szerintem kitűnő alapanyagul szolgálna.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Most volt időm kicsit keresgélni és ráleltem erre az ezeréves topicra, szóval áthozom ide:
Titkos írta:
Catrin írta:Amúgy LOL, lehetne majd valamikor egy olyan kérdés a fórumon, hogy ki milyen regényből vagy filmből nézne szívesen animét. *épp lusta megnézni van-e ilyen topic, majd még visszatér ez ügyben* Megnézném a Száz év magányt animében na.XD
Érdekességképpen a második fordulóba szerintem simán elférne egy ilyen is. XD Amúgy erre a személyes válaszom az, hogy Harry Potter. Szvsz szinte ordít egy hosszabb sorozatért.

-De Titkos, miről besz-...
-Erről.
HP? Nem rossz, nem rossz... tuti nézném. És nagyobb esély is van rá, mint az én jelöltemre.

Pedig érdekes lenne egy Száz év magány anime... Más halott reményem egyelőre nincs (vagyis persze, sok cuccnak el tudnám viselni az animés változatát...), de ha már itt ez a topic, majd még agyalok további kiemelkedéseken.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Stephen King: The Dark Half vagy Insomnia... esetleg egy Dark Tower gigasorozat
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Tényleg jó kis ötlet.

Ragnar Tørnquist -The Longest Journey szerintem remek lehetne.

Deadalic Ent. - Deponia trilógia

Vagy esetleg The Beyond Good & Evil
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Marissa Meyer - Holdbéli krónikák sorozat
Vivien Holloway - Végtelen horizont
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta:Stephen King: The Dark Half vagy Insomnia... esetleg egy Dark Tower gigasorozat
Fú, tényleg, jó, hogy említed őt, szerintem az Az / It regénye szintén hihetetlenül jól működne egy hosszabb sorozatként. :) Ezt főleg azért is mondom, mert bár több kedvenc könyvem is van Kingtől, de talán ez volt az egyetlen, amit nem csak azért olvastam, hogy "hú, de jó lesz félni!", hanem az egész történet, karakterek, setting, főgonosz, stb. is mind-mind baromira megfogtak és a könyv végén szinte sajnáltam, hogy "el kell tőlük búcsúznom".
SPOILER
Plusz a végén meg is lepődtem, hogy horrorsztorihoz képest mennyire happy end, ugyanakkor mégsem érződik erőltetettnek, afféle "kiérdemelt boldogság" volt inkább, amiért a szereplők megharcoltak. :)
Az animéktől ráadásul amúgy sem állna távol ez a "gyerekek kerülnek horrorisztikus helyzetekbe, majd a time jump után felnőttként befejezik, amit anno elkezdtek" történetvezetés. :D
Kép
Válasz küldése