Anime Zene

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Titkos »

FMA-nál valahogy nekem sem jöttek be az aláfestők, olyan semmilyenek, kb. 2-3, ha megmaradt a fejemben, ebből egyik nekem is a Dante. Ellenben az OP-ED párosok nagyon jók voltak. :D
Kép
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Huu tényleg, pedig azokat is szeretem. Az első ending (Kesenai Tsumi) és a negyedik opening (Rewrite) a nagy kedvenc közülük. :cool:
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én amit imádok, az a Lost Heaven, bár az a movie zenéje, nem?
De egyébként rákattantam a ToKiKaKe zenéire ::hehe::
Meg az Erementel Gerad Forever című számára. Ezeknél számomra most nincs jobb ::jsmile::
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Új nagy kedvenc, aminek gyorsan beszereztem mindkét albumát - Seirei no Moribito. Az első nagyon tetszik, a másodiknak már kicsit sablonos íze van, de hallgatható.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

...sok..
currently : Panty & Stocking OST ::jsmile::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Péter »

Moon Breaker írta:currently : Panty & Stocking OST ::jsmile::
Indokolatlanul jó OST-t kapott az egyszer biztos, bár a Gainax animéknek mindig is jó zenéi voltak (TTGL, NGE). :D
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Péter írta:
Moon Breaker írta:currently : Panty & Stocking OST ::jsmile::
Indokolatlanul jó OST-t kapott az egyszer biztos, bár a Gainax animéknek mindig is jó zenéi voltak (TTGL, NGE). :D

TTGL uuristen az mekkora anime mmm meg a zenéje :)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nem is értem miért bukott meg Japánban, mert tényleges okokat nem nagyon tudtak felhozni, de ez már más téma.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy ezt ki mondta, hogy megbukott? Blogodon is olvastam, de már ott sem értettem, mert én semmi ilyesmit nem hallottam róla. (Meg akkor minek fejnék még ilyenekkel, hogy Yoko music video, két movie, meg azok a parallel works short filmek?)
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Meg hát a figurakiadások sem bukásról árulkodnak, hanem épp ellenkezőleg.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

a TTGL megbukott??? LoL r u crazy ?? 1ik legnagyobb epic :knife:
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

http://www.szaku.hu/index.php?option=co ... Itemid=155

Lényegében arról van szó hogy sokan nemtetszésüket fejtették ki az animével kapcsolatban már a megjelenése előtt is számos fórumon, erre az akkori Gainax főhonchó Akai berágott és kilépett a Ganiaxtól, arról nem megfeledkezve hogy odaszúrásként lehordja az elégedetlenkedőket.
Kép Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Dodgers írta:http://www.szaku.hu/index.php?option=co ... Itemid=155

Lényegében arról van szó hogy sokan nemtetszésüket fejtették ki az animével kapcsolatban már a megjelenése előtt is számos fórumon, erre az akkori Gainax főhonchó Akai berágott és kilépett a Ganiaxtól, arról nem megfeledkezve hogy odaszúrásként lehordja az elégedetlenkedőket.
LoL ,nemtom mi nem tetszhet ebben a remekműben akárkinek is.Lehet néhány retardált kis 10éves japán kölök hőbörgött h kitűnjön a sorból :)
Nekem máig az 1ik legnagyobb epic :hammer:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:Meg hát a figurakiadások sem bukásról árulkodnak, hanem épp ellenkezőleg.
Köszi, asszem ezen az oldalon most elleszek egy darabig... XD
Dodgers írta:http://www.szaku.hu/index.php?option=co ... Itemid=155

Lényegében arról van szó hogy sokan nemtetszésüket fejtették ki az animével kapcsolatban már a megjelenése előtt is számos fórumon, erre az akkori Gainax főhonchó Akai berágott és kilépett a Ganiaxtól, arról nem megfeledkezve hogy odaszúrásként lehordja az elégedetlenkedőket.
Ja, hogy ez a sztori! :) Ezt én is hallottam, de én nem sugárzás előtti fikázásként, hanem konkrétan a negyedik rész megjelenése után, akkor is főleg az animációt bírálták, amiben egyébként teljesen igazuk van, mert ha megnézitek a negyedik részt, és összehasonlítjátok a sorozat többi részének grafikai minőségével, látszik, hogy kb. Pierrot színvonal, darabos mozgású szereplők, borzalmas arckifejezéseket vágnak, stb. És nem arról van szó, hogy ki lehet szedni pont azt az egytizedmásodpercnyi screencapet, amikor ez látható, elég csak szimplán nézni a részt, mozgás közben is rohadt feltűnő. Szóval ennél a résznél én is csak lestem, hogy mi a fene ütött a Gainaxba. Visszatérve a sztorira: az epizód animációjáért felelős tag ment fel a 2chanra, bemondta az ánuszos mondatát, aztán kérhetett érte később bocsánatot. Én így ismerem a sztorit. Amúgy az a vicces, hogy alapból neki adnák igazat, mert ez a 2chan/4chan otakubagázs nem csak ritka paraszt tud lenni, de hihetetlen, hogy milyen hülyeségek alapján kezdenek fanolni/utálni valamit, viszont az a helyzet, hogy most igazuk volt, ugyanis tényleg trehány munkát végzett az animátor. XD (Persze ettől még nem kéne az egész sorozatot helyből leírniuk.)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Mariko »

komolyan venni ezt a 2channelt olyan, mint odatolni az arcunkat egy ánuszhoz és mélyet lélegezni
ROTFL! XD Briliáns hasonlat! :lol:
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: scineram »

Röviden szólva nem, kurvára nem bukott meg.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én csak olvastam, hallottam róla több helyen is, hogy nem volt túl népszerű Japánban, illetve sokan bukásnak is nevezték, mert összelopott, nem jó a történetvezetés, stb, stb. Ha még sem így volt, akkor örülök neki, mert szeretem a TTGL-t. =)

Amúgy igen, vannak a TTGL-ben érdekes fejek de ennyi erővel a K-Ont is ki lehetne kezdeni, hogy a Pierrot csodákról már ne is beszéljünk ugyebár. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Amúgy igen, vannak a TTGL-ben érdekes fejek de ennyi erővel a K-Ont is ki lehetne kezdeni, hogy a Pierrot csodákról már ne is beszéljünk ugyebár. :vigyor:
TTGL-re: Igen, ez a kép pont a negyedik részből van. Amúgy lehet a fanok sem borultak volna ki annyira, ha három szuperül animált epizód után nem ezt kapják. :wink: A fickót meg nem tudom, hogy a 2chanos beszólása, vagy a munkája minősége miatt, de el is bocsátották a balhé után. :vigyor:

K-ON: Távol álljon tőlem, hogy védjem ezt a sorozatot, de speciel az ilyen "a bal szeme kissé más, mint a jobb" képekkel sosem értettem, mi a gond. Ez a perspektíva, "kameraállás" miatt ilyen, mivel a bal oldali csajt kissé "balról veszi a kamera", emiatt "nagyobb" a bal szeme. A jobb oldalinál meg ha megnézed, mindkét szeme az "orra felé húz", mivel őt "szemből kamerázták". Persze lehet, hogy egyesek szemében ez hülyén hat, de ezek nem hibák szerintem, hanem ha úgy tetszik "direkt failek". (Érted, ha a valóságban is némileg oldalról nézel valakire, akkor sem látod egyformának mindkét szemét.)

A Pierrot meg konstansan gagyizik, szerintem azon már a 2channerek sem lepődnek meg, hogy épp milyen elrajzolást csinálnak hétről-hétre. XD TTGL-en pont azért ment a para, mert beijedtek, hogy Gainax is rááll erre a spórolós vonalra. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Péter »

TTGL-el kapcsolatban a 4. rész minősége nekem is feltűnt helyenként, szóval mondhatni rosszul jött ez ki mindkét oldalról. A grafikusoknak biztos rossz napjuk volt, de ez még nem mentség arra, hogy mit adtak ki a kezeik közül.

K-On esetében ez érdekes téma, mert a perspektíva, torzulás ugyan velejárója a dolognak ez kétségtelen, ugyanakkor ha feltűnő, grafikailag ugyanolyan hiba, mint amit a szembe lógó haj esetében el tudnak követni, ha eltúlozzák. Igaz ennél léteznek súlyosabb hibák is, mint például a tükör failok, amit a Japánok sokszor elrontanak.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Péter írta:TTGL-el kapcsolatban a 4. rész minősége nekem is feltűnt helyenként, szóval mondhatni rosszul jött ez ki mindkét oldalról. A grafikusoknak biztos rossz napjuk volt, de ez még nem mentség arra, hogy mit adtak ki a kezeik közül.

K-On esetében ez érdekes téma, mert a perspektíva, torzulás ugyan velejárója a dolognak ez kétségtelen, ugyanakkor ha feltűnő, grafikailag ugyanolyan hiba, mint amit a szembe lógó haj esetében el tudnak követni, ha eltúlozzák. Igaz ennél léteznek súlyosabb hibák is, mint például a tükör failok, amit a Japánok sokszor elrontanak.

hallod,..láttad te pl. a dead leaves -et?.. az olyan szinvonalú rajzstílusok direkt vannak teee (nemazér mer lusták az animátorok XD ) :hammer:


Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Titkos »

De itt mi most nem arról beszéltünk, hogy általában milyen a TTGL rajzstílusa (megjegyzem, nem ennyire elborult, mint a Dead Leaves, Gurren Lagannban max egyik-másik Parallel Works volt így megrajzolva, és ott valóban szándékosan csinálták), hanem hogy a negyedik rész animációja (tudod, mozgás, arcjáték, stb.), egyértelműen rondább/elnagyoltabb, mint a többi epizódé. Ha 27 részből egyedül csak a negyedik néz ki így, majd utána ki is rúgják az érte felelős személyt, akkor nem hiszem, hogy az epizód tisztelgés lenne a Dead Leaves és hasonló animék rajzstílusa előtt. XD Szóval lehet ezt magyarázgatni ötvenféleképpen, de ez speciel egy olyan ballépés volt, amit kvázi még a japánok is elismertek. :) (Ha meg esetleg a post K-ON részére gondoltál, akkor végképp nem értem, mert annak speciel köze nincs a Dead Leaves stílusához. XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Péter »

^Titkos magyarázatához még annyit tennék hozzá, hogy teljesen más kategória az amikor egy sorozat grafikája alapból formabontó, más stílusú, mint amikor a sorozat átlag színvonalához képest egy-egy jelenet vagy rész grafikai hibákat tartalmaz. Ez igen széles skálán mozog, a túlzott tömörüléstől, részletvesztéstől egészen odáig amikor a karakter(ek) testrészeit felejtik el odarajzolni.

Apropó, Dead Leavest én se értem, hogy jött most ide. =/
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

én csak arra gondoltam h nemhinném h ne vették volna észre ha hiba lett volna a ttgl elnagyolt része... sztem néhányan azér megnézték a fejesek közül a studióban mielőtt leadták volna a tv-ben vagy kiadták volna dvd nemde?? :)
a lényeg h ttgl ugy epic ahogy van.
enyiii

Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Anime Zene

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Nekem ami a mostani animék OST-i közül jobban tetszett:
-Kill la Kill - Blumenkranz - http://www.youtube.com/watch?v=vWZs5POCp0I
-Attack on Titan - EMA - http://www.youtube.com/watch?v=u1_Kliesa_A

Amit pedig így a régebbiekéből megemlítenék, mert nem annyira ismert szerintem:
-Vexille - Switch on (Jag Fight) - http://www.youtube.com/watch?v=Gs4OKs1FZqY (tök durva, mikor a Basement Jaxx vagy Paul Oakenfold csinál egy számot egy anime OST-jére)
-Macross Plus - Information High - http://www.youtube.com/watch?v=y0rxpQI0ZbY
-Hellsing - Broken English - http://www.youtube.com/watch?v=VYoAeBDIZF0
Válasz küldése