Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szerintem a következő kérésemmel nem leszek egyedül, de -OJ- nem lehetne kapni olyan képeket ahol a gyűjteményed épp a helyén van? Szóval a könyvespolcokon, a vitrinekben meg úgy zusammen az egészről? Mer így egyesével is tök jó, de azért egy grand-totalt is eltudnék nézegetni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Ez a hét sem múlt el új beszerzések nélkül:

[Alter] IS: Infinite Stratos - Laura Bodewig ~Maid ver.~ 1/8

[Alter] Fate/Stay Night - Tohsaka Rin ~Summer Ver.~ 1/8

[Alter] Fate/Stay Night - Saber ~Summer Ver.~ 1/8

[Good Smile Company] Vocaloid - Hatsune Miku ~Tell Your World Ver.~ 1/8

[QuesQ] Aoki Hagane no Arpeggio: Ars Nova - Takao - 1/8

[MegaHouse] Gintama G.E.M - Kagura 1/8

Princess Lover Vol.5 DVD Celeb Edition - limitált első kiadás, benne
- az anime 9-10.része DVD lemezen
- exkluzív DramaCD
- Charlotte / Yuu dakimakura párnahuzat (45x150cm)

[Chara-Ani] Strike Witches: Operation Victory Arrow - Sanya V Litvyak okostelefon tartó

[Bushiroad] Hatsukoi 1/1 - Tokizaki Maya - Bushiroad Sleeve Collection HG 350 kártyatartó csomag (60darab)

[Bushiroad] Grisaia no Kajitsu - Chaos TCG kártyapakli
- 60db kártya, abból 21 különböző, a többi duplázás
- 1db exkluzív kártyatartó

[Yen Press] Accel World LN 6.kötet, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Accel World LN 5.kötet, angol nyelvű kiadás
SPOILER
Kép
::daisuki::

Rui-chan írta: 2017.10.17. 19:31Gratula, gyönyörű figura! :taps: Nekem sokkal jobban tetszik, mint az 1/8-as kiadás.
Szerintem is jobban illik a karakterhez ez a békepárti póz, mint a "szemed közé lövöm a nyilam" beállás

iskariotes írta: 2017.10.17. 21:52Szerintem a következő kérésemmel nem leszek egyedül, de -OJ- nem lehetne kapni olyan képeket ahol a gyűjteményed épp a helyén van? Szóval a könyvespolcokon, a vitrinekben meg úgy zusammen az egészről? Mer így egyesével is tök jó, de azért egy grand-totalt is eltudnék nézegetni.
Talán lesz még az is az idén ::jsmile::
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Képes bemutató a Princess Lover DVD Vol.5 Celeb Edition kiadványról és a szexi Charlotte / Yuu párnácskáról!
Vigyázat! 16+ Ecchi :oops:
SPOILER
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

A heti adag:

[Max Factory] To LOVE-Ru Darkness - Nana Astar Deviluke 1/6

[Good Smile Company] Spice & Wolf - Holo Nendoroid #728

[Phat Company] The Idolmaster Cinderella Girls - Anastasia ~Love Laika Ver.~ 1/8

[YenPress] Goblin Slayer LN 1.kötet, angol nyelvű kiadás

[YenPress] Overlord LN 5.kötet - The Men of the Kingdom 1.rész
Keménykötésű, angol light novel kiadás, de már kihajtható színes oldal nélkül

[YenPress] Otoyomegatari 1.mangakötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[YenPress] Dragons Rioting 1.mangakötet, angol nyelvű kiadás

[Seven Seas] Re: Monster 2.mangakötet, angol nyelvű kiadás

[Seven Seas] Re: Monster 1.mangakötet, angol nyelvű kiadás

High School of the Dead: Drifters of the Dead OVA Blu-Ray angol/japán nyelvű, amerikai kiadás

Princess Lover Vol.6 DVD Celeb Edition - limitált első kiadás, benne
- az anime 11-12.része DVD lemezen
- DramaCD
- Sylvia / Seika párnahuzat (45x140cm)
SPOILER
Kép
:thumb:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

-OJ- írta: 2017.10.29. 18:29 A heti adag:
Ismét gratula! :D
Most színt vallok, ugyanis nekem szintén befutott még múlt héten. Gyors telefonos fotó készült róla.
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Friss beszerzések

[Chara-High] School Days - Kiyoura Setsuna életnagyságú, kétoldalas dakimakura, a szokásos 50 x 150 cm-es méretben

Cross Days - Katsura Kotonoha & Kitsuregawa Roka & Saionji Sekai lepedő, 150 x 200 cm-es méretben

Seo Kouji mangaka "Fairwind" című illusztrációs könyve. 144 oldalas, benne a Fuuka, Half & Half, Kimi no Iru Machi, Princess Lucia és Suzuka mangák illusztrációval, valamint egy exkluzív, színes onsen-mangafejezettel.

Megami Magazine Super Deluxe - 140 oldalas válogatáskönyv a 2001 és 2010 között megjelent Megami magazinok illusztrációiból, Nanoha és Da Capo B2-es óriásposzterrel

[One Peace Books] Tate no Yuusha no Nariagari / The Rising of the Shield Hero LN 6.kötet, angol nyelvű kiadás.

[One Peace Books] Tate no Yuusha no Nariagari / The Rising of the Shield Hero LN 7.kötet, angol nyelvű kiadás.

Black Lagoon - A teljes első évad (2BD lemez, 12 epizód), angol/japán nyelvű brit kiadás

Black Lagoon: Roberta's Blood Trail - A teljes harmadik évad (1BD lemez, 5 OVA epizód), angol/japán nyelvű brit kiadás

Sword Art Online 1.évad: Aincrad Arc - Saphir Edition, francia/japán kiadás, benne
- kartontok és digipack belső
- 1-14.epizód, 2BD lemezen
- 28 oldalas kiskönyv, epizód és karakterismertetőkkel, illusztrációkkal

Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Otoyomegatariból a 3. kötetet rendeltem meg. A kemény kötésnek én is nagyon örültem, de azonkívül csalódás: nincs színes oldal, a borítót levéve magán a köteten semmiféle felirat vagy jelölés nincs. :(
Amúgy azt már feladtam, hogy egész sorozatokat vegyek meg. Kedvencebb mangáimból egy-egy kötetet megveszek, ezzel támogatva őket, illetve nekem egy jó kis emlék. Azért a 3. rész, mert különálló, kerek sztori, amit ráadásul szeretek is.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Egy kisebb Blu-Ray csomag az angol Amazontól:

Kyoukai Senjou no Horizon - A teljes első évad (2BD lemez, 1-13 epizód, belső megfordítható borítóval), angol/japán nyelvű brit kiadás.

Kyoukai Senjou no Horizon II - A teljes második évad (2BD lemez, 1-13 epizód, belső megfordítható borítóval), angol/japán nyelvű brit kiadás.

Berserk Golden Age Arc Movie Trilogy(3x1BD lemez, gyűjtődobozban), angol/japán nyelvű brit kiadás.

Kép

Durarara!! - Limitált Díszdobozos BD Kiadás, benne
- a teljes első évad, 1-24.rész+2 OVA, négy Blu-Ray lemezen
- karton dísztok és digipack belső csomagolás
- 4 db gyűjtőkártya
- angol/japán hang és felirat
Összesen 3000db készült belőle, ez a 2085.számú

Kép


weingartia írta: 2017.11.16. 20:55Otoyomegatariból a 3. kötetet rendeltem meg. A kemény kötésnek én is nagyon örültem, de azonkívül csalódás: nincs színes oldal, a borítót levéve magán a köteten semmiféle felirat vagy jelölés nincs. :(
Amúgy azt már feladtam, hogy egész sorozatokat vegyek meg. Kedvencebb mangáimból egy-egy kötetet megveszek, ezzel támogatva őket, illetve nekem egy jó kis emlék. Azért a 3. rész, mert különálló, kerek sztori, amit ráadásul szeretek is.
Igen, sajnos a YenPress keménykötésű kiadványai mind ilyenek.
Ha leveszed a kartonpapír borítót, alatta még a cím sincs feltüntetve a teljesen egyszínű kemény fedélen, csak a gerincén.

Én meg rövidebb sorozatokat igyekszem begyűjteni, és azokat is akkor, ha le vannak árazva.
Az Otoyomegatari kötetek épp akciósak voltak, és kaptam rá plusz kupont is, úgyhogy berendeltem mindet. Majd le is fotózom őket, ha lesz időm.
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

FromJapan csomag:

[Gakken] Grisaia Series Visual Collection ~Anime Series ver.~ illusztrációs füzet + fürdőszoba poszter (16+)

Bible Black Only, cenzúrázott japán Blu-Ray kiadás (18+)

Shin Bible Black: La Lanza de Longinus, cenzúrázott japán Blu-Ray kiadás (18+)

Princess Lover! OVA Vol.2 "Hirori ni Shitakunai Yoru", cenzúrázott japán DVD kiadás (18+)

Princess Lover! OVA Vol.1 "Kimi to Issho no Asa", cenzúrázott japán DVD kiadás (18+)

BookDepo csomag:

[Yen Press] Otoyomegatari manga 4.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Otoyomegatari manga 3.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Otoyomegatari manga 2.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Prison School Omnibusz manga 8 (15-16.kötet), angol nyelvű kiadás

Kép
:kaminaglasses:
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Az utolsó beszerzések az évben:


Figurák:

[Vertex] Valkyria Chronicles / Senjou no Valkyria: Gallian Chronicles - Selvaria Bles 1/7

[Max Factory] To LOVE-Ru Darkness - Yuuki Mikan 1/6

[Max Factory] Shingeki no Bahamut - Cerberus 1/7

[Wave] IS: Infinite Stratos 2 - Cecilia Alcott ~DreamTech LingerieStyle Series~ 1/8

[Wave] IS: Infinite Stratos 2 - Laura Bodewig ~DreamTech LingerieStyle Series~ 1/8

[Daiki Kougyou] Walkure Romanze More & More - Bertille Althusser 1/6

[Alphamax] To LOVE-Ru Darkness - Konjiki no Yami 1/7 ~Swimsuit ver.~

[Kotobukiya] Tony Taka's Shining Resonance - Rinna Mayfield 1/8

[Griffon Enterprises] Shakugan no Shana II - Shana 1/7

[Kotobukiya] Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai - Gokou Ruri 1/7 ~○○Na Wake ga Nai ver~

[X-Plus] Fairy Tail - Juvia Loxar 1/8 ~Swimsuit ver.~

[Good Smile Company] Black ★ Rock Shooter 1/8 ~Black Blade ver.~

[Alphamax] Boku wa Tomodachi ga Sukunai - Mikazuki Yozora 1/7 ~Swimsuit ver.~

[Wave] The Idolmaster Beach Queens - Kikuchi Makoto 1/10 Swimsuit ver.



Blu-Ray:

OVERLORD - A teljes első évad (2BD lemez, 13 epizód, belső borítóval) angol/japán nyelvű, brit kiadás

Strike Witches - A film Blu-Ray angol/japán nyelvű, ausztrál kiadás

Sword Art Online - Extra Edition összefoglaló animefilm (1BD lemez, belső borítóval, 16 oldalas füzettel) angol/japán nyelvű, ausztrál kiadás

Shinkai Makoto - A szavak kertje / Kotonoha no Niwa animefilm (1BD lemez, belső borítóval) angol/japán nyelvű, brit kiadás

Mahou Shoujo Madoka☆Magica (Puella Magi Madoka Magica) 3.animefilm - Rebellion (1BD lemez, külső kartontokkal, 24 oldalas füzettel) angol/japán nyelvű, brit kiadás

Mahou Shoujo Madoka☆Magica (Puella Magi Madoka Magica) - A teljes sorozat (3BD lemez, 12 epizód, megfordítható belső borítóval) angol/japán nyelvű, brit kiadás

Hosoda Mamoru - Az idő felett járó lány / Toki wo Kakeru Shoujo animefilm (1BD lemez) angol/japán nyelvű, brit kiadás

Hosoda Mamoru - Summer Wars animefilm (1BD lemez) angol/japán nyelvű, brit kiadás



Artbook:

[Kadokawa] Koume Keito - Spice & Wolf / Ookami to Koushinryou "Jyunenme no Ringo Shu" illusztrációs könyv - A4-es méretű, 128 oldalas japán kiadás, benne Koume Keito összes, eddig megjelent Spice&Wolf illusztrációjával, és egy exkluzív, színes mangafejezettel

[Shueisha] Yabuki Kentarou - To LOVE-Ru Darkness "To LOVE-Ru Chronicle" 10.évfordulós rajongói könyv - 184 oldalas japán nyelvű kiadás, kihajtható miniposzterrel és a 40 oldalas epilógus/bónusz fejezettel. Ez a normál kiadás, a kartondoboz és az OVA-DVD nélkül

[Udon Entertainment] Tony Taka - Shining Blade & Ark: Collection of Visual Materials illusztrációs könyv - 224 oldalas angol nyelvű kiadás

[Gakken] Valkyria Chronicles The Animation rajongói könyv - 100 oldalas japán kiadás, benne egy reklámanyagot tartalmazó DVD lemezzel.



Light Novelek:

[YenPress] Goblin Slayer LN 3.kötet, angol nyelvű kiadás

[YenPress] Goblin Slayer LN 2.kötet, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] OreGaIru - My Youth Romantic Comedy Is Wrong, As I Expected LN 3.kötet, angol nyelvű kiadás, kihajtható színes oldalakkal

[Yen Press] Spice & Wolf LN 6.kötet, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Shinkai Makoto - Kimi no Na wa, keménykötésű, angol nyelvű kiadás



Manga:

[VIZ Media] Revolutionary Girl Utena Complete Deluxe Box Set - kartondobozos brit díszkiadás, benne a Revolutionary Girl Utena öt kötete és a The Adolescence of Utena egy kötete, 3-3 felosztásban két keménykötésű könyvként, mellettük egy A4-es miniposzter

[Yen Press] Otoyomegatari manga 9.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Otoyomegatari manga 8.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Otoyomegatari manga 6.kötet, keménykötésű, angol nyelvű kiadás

[Udon Entertainment] Dragon's Crown manga 1.kötet, angol nyelvű kiadás

[Seven Seas] Maou no Hajimekata ~The Comic~ manga 3.kötet, angol nyelvű kiadás

[Yen Press] Spice & Wolf manga 14.kötet, angol nyelvű kiadás

[VIZ Media] 7th Garden manga 6.kötet, angol nyelvű kiadás

[VIZ Media] 7th Garden manga 2.kötet, angol nyelvű kiadás

[Seven Seas] Mahou Tsukai no Yome manga 7.kötet, angol nyelvű kiadás

[VIZ Media] Black Lagoon manga 10.kötet, angol nyelvű kiadás

+ Mondo Magazin 2017. decemberi szám, benne Kakegurui / Sword Art Online: Ordinal Scale kétoldalas óriásposzter

Még a H-manga sarok is bővült a
[Kizuki Aruchu] Maid Yome
[E-musu Aki] Torokeru Asobi
[Akatsuki Myuuto] Innocent ~Shoujo Memoria~

kötetekkel.

Valamint egy pár H-doujinshit is kaptam egy hazai gyűjtőtől :thumb:
SPOILER
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

-OJ- írta: 2017.12.24. 14:14 Az utolsó beszerzések az évben:
Gratula ehhez a nagy beszerzéshez! :D (Én még azért nem posztoltam róla, mert két ünnep között még elhozok egy figurát a postáról.)
Ezt a kettőt elfogadnám, főleg hogy most már van PS3-mam, amivel le tudnám játszani.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rui-chan írta: 2017.12.24. 21:53 Ezt a kettőt elfogadnám, főleg hogy most már van PS3-mam, amivel le tudnám játszani.
Nekem még a Rebellion is nagyon elférne az eredeti sorozattal együtt... én azt a tábort erősítem, akiknél bejött a film, ráadásul vagy egy éve van bluray meghajtó a gépemben, csak tesztelni nem tudtam még semmivel...
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Utókarácsonyi ajándékom a mai napon megérkezett. Immáron teljes a Punpun, indulhat az olvasás! :kaminaglasses: (Illetve újraolvasás, mert már egyszer neki fogtam és olvastam is az első 2 omnibus kötetet, de úgy döntöttem megvárom, míg meg lesz az összes.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Jó is, hogy említed, még mindig csak az első kötete van meg, de így, hogy kint van végre teljesben, lehet én is elkezdem pótolni a többi megvásárlását.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Ma kaptam kézhez a a Hotarumaru figurám a Touken Ranbuból . Ő az első igazán komoly figurám és elképszetően agyon vagyok hatódva, milyen szép lett, és mennyire karakterhű. Az egyik kedvenc kardom, akinek az első kiadásáról csúnyán lemaradtam. Szerencsére volt annyira népszerű, hogy újra kiadják, így másodjára lecsaptam rá. Augusztusban jelentették be, szóval gyakorlatilag azóta várom.

Ha nem untatlak benneteket vele, akkor a hozzá kapcsolódó legendát elmesélem, mert szerintem nagyon érdekes, hogyan kapta meg az eredeti kard a nevét. A játékban egy kisfiú külsejét magára öltő Ootachi egyike Japán történelmi kincseinek. A kovácsolója a Rai iskola megalapítójának, Rai Kuniyukinak a fia, Rai Kunitoshi volt, aki Aizen Kunitoshit is megalkotta. Ő szintén a Touken Ranbu stábját erősíti. Az 1297-es év táján készülhetett és 100.35 cm hosszúságú volt. Az Aso család feje, Aso Korezumi birtokolta a korai Nanbokucho időszakban, így természetes volt, hogy Hotarumaru is részt vett a Tatarahama csatában. Sajnos a csata Korezumi csapatainak visszavonulását eredményezte, ráadásul Hotarumaru is súlyosan megsérült benne. A legendák úgy tartják, hogy a csatától kimerült gazdája az Aso hegy lábánál merült álomba és ott különös látomásban volt része. Ebben szentjánosbogarak lepték el a kardot, amiknek fénye visszatükröződött a pengén. Mire reggel felébredt, a kard újra sértetlen volt. Innen ered a neve, ezután pedig generációkon keresztül az Aso szentélyben maradt, mint családi kincs. Hotarumaru 1931-ben az egyik lehetséges jelöltje volt a Nemzeti Kincs címnek, ám a második világháborúban a szövetséges erők elkobozták és azóta senki sem találta meg a kardot. Van ugyan pletyka róla, hogy magánkézre került és valahol Japánban őrzik, ám nagyobb a valószínűsége, hogy elpusztult azokban a zavaros időkben, mint annyi más történelmi kincs.

Szintén érdekes kérdés, hogy miért ezt a külsőt öltötte magára Hotaru. A Touken Ranbu készítői nagyon figyelmesen adnak kinézetet a kardoknak és mindegyikük gondos tervezés végeredménye. Általában a rövidebb tantouk és wakizashik lettek a kisfiúk, míg a hosszabb kardok kapták meg a férfiasabb kinézetet. Ez alól Nikkari Aoe a másik kivétel, de ennek is megvan az oka, hogy miért. Nyilván egy Ootachit forgatni hatalmas erő kellett, ezért nem véletlen, hogy miért lett a másik három hasonló kard magas és izmos. Ehhez képest Hotaru a legkisebb a játékban, még a kis tantouknál is alacsonyabb. Vélhetően a szentjánosbogarak miatt tervezték így. Ennek ellenére nem szabad lebecsülni, mert erős és megbízható partner a csatákban.

Szerencsére ez a szomorú történet valamennyire mégis pozitívan ért véget, hála a játéknak és a játékosoknak. Miután a Touken Ranbu gyorsan hatalmas népszerűségre tett szert, a játékot fejlesztő DMM részt vett egy pár projektben, hogy megőrízzék az eredeti kardokat az útókornak. Ezek közül az egyik azt célozta meg, hogy a történelmi feljegyzések alapján újrakovácsolják Hotarumarut. Gyűtjést szerveztek, a játék rajongói pedig bőségesen adakoztak erre, így 2017 júniusában bemutatták az Aso szentélyben a replikát. Nem csak a replikára jutott egyébként pénz, hanem arra is, hogy a szentélyt magát és kapukat is felújítsák, ami a 2016-os pusztító földrengésben szenvedett maradandó károkat. Hotarumaru replikáját Fukudome Fusayuki kovácsolta, a játkébeli kinézetét Hiko tervezte, míg a hangját Iguchi Yuuichi adja. A seiyuu uraság egyébként maga is játszik a Touken Ranbuval és mikor legutóbb megkérdezték, már három Hotarumaruja is volt.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^WOW, mennyi infó! Tüneményes figura.^^

Nálam pedig Hoozuki&Shiro figura (mivel annyira megimádtam őket az új évad alatt, hogy egyszerűen ez kellett) és Doukyuusei artbook a legújabb szerzemények.

OJ példáját követve most kivételesen én is a twitteremet linkelem, mivel oda tettem fel gyors az egyelőre tré-mobilfotókat. XD Talán majd ebben az évben is csinálok egy normális sorozatot Canon-samával, hogy szemrevalóbbak legyenek. :vigyor:
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Leara »

Nem vagyok nagy merch gyűjtő, inkább csak mangákat szoktam venni, viszont most karácsonyra kaptam egy nagyon édes Nyanko plüsst az egyik barátnőmtől, szóval muszáj elbüszkélkednem vele :D.
Egyik ismerősöm pedig ősszel volt kint Japánban és hozott nekem ajándékba egy Thousand Sunny makettet... majd teszek fel róla képet, ha valamikor lesz időm leülni és összerakni XD.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Megérkezett a Tekketsu no Orphans ShinoYama DJ-m, amit Yamamoto Nase rajzolt. A hölgy hivatásos mangaka, és bár nem mindig vagyok jóban a stílusával, ebben a DJ-ben annyira eltalálta a párt és hogy milyen lenne, ha máshogy alakultak volna a sorozat eseményei, mindezt úgy, hogy tett bele egy olyan momentumot, ami szerintem abszolút kellett, hogy hiteles legyen a sorozat eseményeit ismerve. Nagyon jót tett a lelkemnek elolvasni ezt a kis szösszenetet. ::jsmile::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^De jó, hogy rátaláltál! :mosoly: Istenem az a Gundam... sose fogom elfelejteni, hogy MINDEN általánossá vált anime fétist=kapcsolati formátumot belepakolt a cuccba, hogy aztán mindet sorban kinyírja/megcsonkítsa, és ezzel vált a franchise-ában megjegyezhetővé. :crazyy:
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Catrin írta: 2018.01.20. 10:10 ^De jó, hogy rátaláltál! :mosoly: Istenem az a Gundam... sose fogom elfelejteni, hogy MINDEN általánossá vált anime fétist=kapcsolati formátumot belepakolt a cuccba, hogy aztán mindet sorban kinyírja/megcsonkítsa, és ezzel vált a franchise-ában megjegyezhetővé. :crazyy:
Az biztos.

Ha őszinte akarok lenni, akkor nem mondanám magam elégedetlennek a sorozat végével, nem kárpóto!ni akartam magam, vagy ilyesmi Az elejétől ott volt ennek a lehetősége, így, mivel felépítették, el tudtam fogadni. De azért csak vágytam látni ezt is. Sajnos a legtöbb DJ csak a beteljesülés résszel foglalkozik, ami nem feltétlenül baj, de ebben az esetben nekem kevés lett folna. Ez volt az a DJ, ami azt mutatta, amit én is el tudtam volna nekik képzelni, ha másfelé kanyarodik a sorsuk. Ezért duplán boldog vagyok, hogy megkaparintottam.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Hadd dicsekedjem el szerény gyűjteményem új darabjával. Ez a gyönyörű és aranyos lány az Idolm@ster sorozat főhősnője, Amami Haruka. Nem csak a fiúk, hanem a lányok ágának is nagy rajongója vagyok, így most annyira örülök, hogy szert tudtam tenni erre a bájos szépségre. ::jsmile::

Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Érkezett ma pár apróságom. Első körben egy Free! szett, pontosabban egy Nagisa és egy három Rei-chanból álló háreme. Ezek a figurák elég ritkák, így borzasztó nagy szerencsém volt, hogy hozzájuthattam. Őszinte leszek, mindegyik Rei-chan halál édes, de a kedvencem az a barikás pizsamában morcosan kacsintó. A képek nem adják annyira vissza, de a makaronon üldögélő Rei-chan morcoskodik, míg a muffinon alvó mosolyog.

SPOILER
Kép

A másik szett egy A3! szett volt. A játékkal még mindig nagyon tsunderés, utállak, de ne hagyj el kapcsolatot ápolunk, viszont van egy pár karaktert, akiket tényleg megszerettem. Közülük most négy ücsörög itthon xD Január óta gyűltek, de egyszer még kettőt szeretnék hozzájuk csapni

SPOILER
Kép

Ez meg az egyik kedvenc képem. Olyan mintha szegény Muku éppen kétségbe esve tanácsot kérne Yukitól, aki törné a fejét, hogy segítsen a legjobb barátján

SPOILER
Kép
Az összes kis apróság együtt

SPOILER
Kép

És megérkezett az első BLCD-m. Az első, ami ténylegesen itt van nálam. Ezen az original alkotáson Furukawa Makoto és Nishiyama Koutarou játssza a főszereplőket, az art meg elképesztően gyönyörű. Alig mertem addig is betenni a gépbe, míg átkonvertáltam mp3-ba a hét tracket.

SPOILER
Kép

Végül, de nem utolsó sorban, végre van egy Midare-chan ereklyém is. Persze egy figura lenne az igazi, de aki a kicsit nem becsüli xD
SPOILER
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Még el se dicsekedtem vele, pedig már egy ideje nálam van. :D
Kép
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Anime DVD/VHS/BD és merchandise gyűjteményed

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is meg szerettem volna mutatni egy ideje ezt a tüneményt (bár nemtom, mennyire van itt célközönsége XD)

Kép

https://imgur.com/tqlU1QE
https://imgur.com/XSBJrpm
https://imgur.com/socq1e3

Annyira cuki~ ::hehe:: És annyi lehetőség van benne. Állítom, hogy életem legjobb animés beszerzése. :D
Válasz küldése