Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Péter írta:
Yuriko-chan írta:Fején találtad a szöget, úgyhogy innentől kezdve szerintem hagyjuk is békén Pétert a slice of life-fal. X)
Azért a méz és herét te sem bírtad anno. :D
Összekeversz valakivel, én egy részt sem láttam a Honey and Clover-ből, csak egyszerűen nem érdekelt.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Yuriko-chan írta:Összekeversz valakivel, én egy részt sem láttam a Honey and Clover-ből, csak egyszerűen nem érdekelt.
Lehet... túl sok már a chan-os nevű illető. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta:Az a "hihetetlen egyediség" meg kábé annyit tesz, hogy a szokásos bishis, chibis gagyira ráhúzta a nemzetek sztereotip paródiáját (amit egyébként nyugati oldalon már milliószor lelőttek). Ehhez nem kell történelmi tudás, illetve ez nem történelmi tudás.
Vannak benne történelmi események szép számmal, amellett hogy a sztereitípiákat parodizálja. :wink: Ez olyan, mint egy folytatásos karikatúra. Nyugaton csináltak egy-két karikatúrát és le van tudva. :P
Az meg hogy yaoi-fangirlök számára egy aranybánya, az más kérdés.
Péter írta:
Cruel Angel írta:Csak egy kis pontosítás: Clannad ugyan "datingsimből" (az idézőjel indokolt, hívhatnánk inkább visual novelnek, ok?) készült, de ebben - ellentétben a másik kettővel - NEM voltak hentai jelenetek. Még softcore jelenetek sem.
Wikipédián én is olvastam, de számít ez? Majd elintézik a doujinshi mangakák, hogy legyen belőle jó sok hentai edit. :wink:
Na igen, a visual novel nem egyenlő a dating simmel, akkor sem, ha vannak benne hentai elemek.
Most akkor ha ez nem számít, ennyi erővel minden hentai, mert érvényes a rule 34.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Vannak benne történelmi események szép számmal, amellett hogy a sztereitípiákat parodizálja. :wink: Ez olyan, mint egy folytatásos karikatúra. Nyugaton csináltak egy-két karikatúrát és le van tudva. :P
Nyugaton általában nem húzzák sokáig az ilyesmit, rövid jelenetek, ritkábban egy-egy epizód dolgoz fel ilyen paródiákat, amik azért jóra szoktak sikerülni. A kevesebb gyakran több, és inkább legyen rövid, de minőségi. =) A Hetalia szerintem túlértékelt, és az se kérdéses, miért. Inkább a karakterdizájn, mint a humor adja el.
A mordályos nyul írta:Most akkor ha ez nem számít, ennyi erővel minden hentai, mert érvényes a rule 34.
Lehet ebbe most belekötni, hogy hentai volt e a datingsim vagy nem, mert az anime szempontjából mindegy, nem változtat azon a tényen, hogy a tartalomnak semmi köze sincs az élethez, az életre utaláshoz, és bizony az is nyilvánvaló, hogy egy bizonyos célközönségnek szól, hogy kiknek, az a karakterdizájnból tökéletesen látszik.
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Péter írta:
Elhaym írta:Dragon Ball
Hejj... azért azt ne felejtsük már el, hogy a Dragon Ball stílusteremtő alkotás volt, ugyan úgy mint a másik oldalon a Sailor Moon. Oké, ezeknek is voltak elődeik, olyanok mint a Fist of the Northstar, Cutie Honey, szóval nem minden nélkül "indultak útnak" de kitapostak egy olyan ösvényt, amin ma nagyon sok anime halad (vagy legalább is elég sűrűn érinti).
Ez igaz. Régebben én is szerettem, csak aztán a 2. sorozatban már sok volt az időhúzás. Megérdemli a népszerűséget, de nem tartom 9-10 pontos sorozatnak.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Elhaym írta:Sokan emiatt is szeretik. Jó ha egy anime meghat. De már én sem tartom a legjobbnak. Egyszer megakarom nézni japánul újra. Nem tudom, hogy a magyar szinkron miatt nem kötött le az anime másodjára, vagy azért mert változott az ízlésem az évek alatt.
Félreértesz, nem az a baj a sorozattal, hogy zsepi kell a végéhez, hanem, hogy nincs mögötte történet, és így öncélúvá válik a tragédia. Épp ezért tetszik nekem jobban a manga, mert ott már van sztori is.
Péter írta:Azért a méz és herét te sem bírtad anno. :D
OK, hogy neked nem tetszik valami, de lehetne kérni az alpári gúnynevek mellőzését? Please! ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: zebra »

Péter írta:Lehet... túl sok már a chan-os nevű illető.
:roll:
Mariko írta:OK, hogy neked nem tetszik valami, de lehetne kérni az alpári gúnynevek mellőzését? Please! ^^
+1. (Bár, nem vagyok zebra-chan, de egyet kell értsek.)
Csak most látom, h hiányzik a "ló", észre sem vettem. :vigyor:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:OK, hogy neked nem tetszik valami, de lehetne kérni az alpári gúnynevek mellőzését? Please! ^^
Ohh babe... látom még mindig érzékenyen érint a téma. Na jól van, de csak a te kedvedért. :wink:
zebra írta:
Péter írta:Lehet... túl sok már a chan-os nevű illető.
:roll:
Úgy értettem, hogy az ismeretségi körömben... MSN-en van Yuriko, Yumeko, Yurika, és mind chan-ra végződik. :)

Azt hiszem kezd OFF lenni, szóval akkor ON:

Amit még nem szeretek, az a Naruto, ami egyesek szerint "ugyan olyan mint anno a DB nos nem, nem olyan... Igaz ugyan, hogy azokkal az eszközökkel operál, mint anno a Dragon Ball, csak Sayian-ok helyett Ninják vannak, és majomkirály helyett rókadémon, ja meg ezúttal a karakterek gyúrós machok helyett nyeszlett emosok. Viszont tartalom, és főleg hangulat szempontjából a Naruto meg sem közelíti a Dragon Ball-t.

Bleach-et anno néztem valameddig, de már nem köt le.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Ohh babe... látom még mindig érzékenyen érint a téma. Na jól van, de csak a te kedvedért. :wink:
Nem a sorozatról van szó, hanem úgy általában a közönséges viccekről. Az is ugyanúgy szúrta volna a szememet, ha a Mondót nevezed Ondónak (néha felnézek ám a blogodra, még ha nem is kommentelek :wink:). Lehet ezt intelligensebben is csinálni. ^^
Péter írta:Bleach-et anno néztem valameddig, de már nem köt le.
Nem vagy vele egyedül. Meg kéne néznem az eheti részt, de semmi kedvem hozzá... pedig ez még nem is filler. :roll:
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Inkább Maundónak szoktam hívni, vagy Otaku Bravo-nak, kellenek néha az ilyen tirpák poénok. :D

Bleach-et amúgy egy ideje már nem követem nyomon, igaz múltkor untam magam, és nem tudom mi okból kifolyólag, de megnéztem azt a részt, amikor Orihimét magukkal viszik a rossz srácok. Hát... valahogy már nem tudtam úgy élvezni, mint anno, sőt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:A Kimi ga Nozomu Eien szerintem sem egy egetrengető alkotás (bár anno írtam hozzá egy alternatív befejezést, nem tudom, emlékszik-e rá valaki, az anime topicjában olvasható XD).
Elolvastam, az a poén, hogy simán el tudom képzelni, hogy akár ez is lehetett volna a vége, hasonló "balesetekből" építkezett az egész anime, amik közül egy még hihető is lenne, de hogy már a tizedik ilyen történjen zsinórban, az kevésbé. XD
Péter írta:Air, Kanon, Clannad - Ooooh yeah... hentai datingsimből melodráma, nyamm. Állítólag lenne valami komoly mondanivalójuk, meg valóságra utalás, de nem, nincs benne.
Az első kettőt nem annyira ismerem, de azért a Clannadot annyiban megvédeném, hogy szerintem még ugyan reális, főleg, ha összehasonlítjuk azzal, hogy más dating simből készült animék hogyan aránylanak a valósághoz. (Nem véletlen amúgy, hogy ezt a három animét több női ismerősöm is dicsérte, pedig a dating simes sorozatoknak értelemszerűen nem ők lennének a célközönsége, sőt, az egyik kifejezetten Kimi ga... hater volt. XD) Reális elemek pl.:

-A főszereplő srácnak nem csak személyisége van, de még szimpatikus is, ellentétben a hasonló sorozatokban szereplő "kollegáival", akiknek az érzelmi megnyilvánulásaik kimerülnek az "igen", "nem", "hmm" szavakban. Így persze az is hihetőbb, hogy X vagy Y miért szerelmes belé.

-Sejthető, hogy kivel fog összejönni, és végig "rá koncentrál", nincsen ingázás két vagy több lány között, nincs a fél iskola végigdugása, stb.

-Míg más hasonszőrű sorozatokban a pénz az égből hull, a szülőket pedig elnyelte a föld, de persze előtte a gyerekre hagyták a lakást, addig itt olyan dolgokra is kitérnek, mint hogy suli után bizony melózni kell, ha nem akar az ember éhenhalni, vagy hogy apósék mit szólnak ahhoz, hogy a lányuk terhes. :D (Ez fun volt, bár ezek már csak az After Story című második szezonban jönnek elő, ahogy a "melodráma" is. Az első sorozatot pont a drámára éhezők szokták amiatt lehúzni, hogy túl lightos/vicces lett. XD)

Ja, azt viszont tényleg hagyjuk már, hogy "tudom, hogy milyen, már a karakterdizájn is elárulja", mert speciel itt pont csalóka a helyzet, de már többektől hallottam, hogy pusztán emiatt húzták le a sorozatot. (Speciel szerintem hiba volt ilyen túlzottan moe-ra rajzolni őket, mert így tényleg rossz első benyomást kelthet sokakban.) Azt meg már Cruel is írta, hogy ez nem is dating sim. :3
Péter írta:Hetalia: Axis Power - Ez minden volt, csak nem Axis Power. Nincs is normális plotja, shipingelésről szól az egész.
A moe-dizájn, és a yaoi alapanyag dolgok tagadhatatlanok, viszont ennek ellenére azt kell mondanom, hogy régen láttam ilyen ötletes és poénos sorozatot, pedig én nem is tartozom a fangirl-célközönség közé. :) Mordályos nyul már leírta, amiket én is írnék, esetleg még annyit, hogy az amerikai függetlenségi háború, az Ausztria vs. Poroszország, vagy az, hogy Japánnak meg kell nyitnia a kikötőit, mind valós történelmi események, és ezek is megjelennek a mangában, hol komolyan, hol parodizálva. Ez most az, mint a Soul Eaternél, hogy még ha akarnám sem tudnám utálni, mert akárhányszor nézni kezdem, rám jön a röhögés. XD Vígjátékok esetében pedig nem kötelező bármilyen plotnak lennie, ezt sem a mélyenszántó története miatt szeretjük, szóval nem értem, te miért vártad. XD
Péter írta:Utena - Valójában nem szól ez másról, mint a büszke, emancipált, öntudatos, karrierista, feminista leszbikus nőről, aki felkapja magát és megakarja mutatni a világnak, hogy ő bizony überigazságosabb herceglovag lesz, mint bármelyik férfi (FAIL). Ja meg persze bárgyú sápítozásról és siránkozásról, hogy éppenséggel ki-miért nem képes élni.
Mindig volt egy ilyen érzésem ezzel kapcsolatban, de még megfogalmazni sem mertem. XD Persze az én esetemben ez nem feltétlenül jelent negatívumot, meg olyan sorozatról amúgy sem mondok véleményt, amit még nem láttam.
Péter írta:K-On! - Fostos zene, a humora pedig a szögesdróttal seggettörlés szintjén van.
Jó, hogy mondod, valamiért ez kimaradt a saját felsorolásomból, pedig ha valami, akkor ez maga a túlértékelés megtestesülése. Amilyen fanhisztéria ekörül kialakult, az röhej. Egy átlagos loli-moe cucc, hogy ne tűnjön teljesen üresnek, belerakták a "lányok zenekart akarnak alapítani" plotot, de senki ne várja, hogy zeneileg Nodame Cantabile-szintű fejlődést láthatunk, ez csak egy "áltörténet", ami arra szolgál, hogy minél több moe-poént, meg otakuknak szóló fanservice jelenetet elsüthessenek közben. Azt értem, hogy nekik ennél több nem is kell a boldogsághoz, de hogy az életük értelmeként aposztrofálják, meg hogy az ebben szereplő kétdimenziós jellemű karakterek nyerjenek szavazásokat...nos, az "kissé" erős.
Péter írta:Amit még nem szeretek, az a Naruto, ami egyesek szerint "ugyan olyan mint anno a DB nos nem, nem olyan... Igaz ugyan, hogy azokkal az eszközökkel operál, mint anno a Dragon Ball, csak Sayian-ok helyett Ninják vannak, és majomkirály helyett rókadémon, ja meg ezúttal a karakterek gyúrós machok helyett nyeszlett emosok. Viszont tartalom, és főleg hangulat szempontjából a Naruto meg sem közelíti a Dragon Ball-t.
Ezt speciel én is is szoktam rá mondani, de én arra gondolok, amit te is írsz: nem azt mondom, hogy tök olyan, hanem hogy Kishimoto Dragonball-ból (meg még egy tucat más animéből XD) vett át, és gyúrt össze különböző elemeket. Azt, hogy "mai Dragonball", szerintem úgy kell érteni, hogy ami nekünk volt tizensok éve a Dragonball, az a mai fanoknak kb. a Naruto, hasonló a két sorozat köré épült hatalmas fantábor. XD Bár tartalom alatt nem tudom mire gondolsz, a DB is kb. ugyanarról szólt, mint az összes gyúrósabb shounen fight, hogy "rúgjuk szét az újabb gonosz seggét, két gonosz között meg tápolódjunk", az más kérdés, hogy tényleg meghatározta a műfajt, meg anno én is imádtam. :)

Még pár címról:

Chrono Crusade: Meglepődtem, hogy ennyien utálják az animét. XD Nekem valahogy nem volt gondom vele, bár tény, hogy a manga jobb.

Haruhi: Meg kellene már néznem, láthatóan baromira megosztja a közönséget. XD
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Chrono Crusade: Meglepődtem, hogy ennyien utálják az animét. XD Nekem valahogy nem volt gondom vele, bár tény, hogy a manga jobb.
Ami engem illet én nem utálom egyik sorozatot sem, amit ebben a topicban felsoroltam, csak nem értem miért tartják olyan nagyra őket. A CC-re is simán adtam 6 pontot, ami nálam a "kissé defektusos, de még nézhető" kategória. ^^

Ja, nem mégis van egy, amit utálok, az Afro Samurait. :twisted:

Ami az Utenát illeti, nekem se a szívem csücske a sorozat, elég WTF! élmény volt végignézni. Durván sarkítva azt mondanám, hogy olyan mint a Bakemonogatari csak shoujóban. Kritizálni viszont nem nagyon szoktam, mert még a fanjai lehordanának, hogy csak hülye vagyok, és ezért nem értem. ^^'
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Az első kettőt nem annyira ismerem, de azért a Clannadot annyiban megvédeném, hogy szerintem még ugyan reális, főleg, ha összehasonlítjuk azzal, hogy más dating simből készült animék hogyan aránylanak a valósághoz. (Nem véletlen amúgy, hogy ezt a három animét több női ismerősöm is dicsérte, pedig a dating simes sorozatoknak értelemszerűen nem ők lennének a célközönsége, sőt, az egyik kifejezetten Kimi ga... hater volt. XD) Reális elemek pl.:

-A főszereplő srácnak nem csak személyisége van, de még szimpatikus is, ellentétben a hasonló sorozatokban szereplő "kollegáival", akiknek az érzelmi megnyilvánulásaik kimerülnek az "igen", "nem", "hmm" szavakban. Így persze az is hihetőbb, hogy X vagy Y miért szerelmes belé.

-Sejthető, hogy kivel fog összejönni, és végig "rá koncentrál", nincsen ingázás két vagy több lány között, nincs a fél iskola végigdugása, stb.

-Míg más hasonszőrű sorozatokban a pénz az égből hull, a szülőket pedig elnyelte a föld, de persze előtte a gyerekre hagyták a lakást, addig itt olyan dolgokra is kitérnek, mint hogy suli után bizony melózni kell, ha nem akar az ember éhenhalni, vagy hogy apósék mit szólnak ahhoz, hogy a lányuk terhes. :D (Ez fun volt, bár ezek már csak az After Story című második szezonban jönnek elő, ahogy a "melodráma" is. Az első sorozatot pont a drámára éhezők szokták amiatt lehúzni, hogy túl lightos/vicces lett. XD)

Ja, azt viszont tényleg hagyjuk már, hogy "tudom, hogy milyen, már a karakterdizájn is elárulja", mert speciel itt pont csalóka a helyzet, de már többektől hallottam, hogy pusztán emiatt húzták le a sorozatot. (Speciel szerintem hiba volt ilyen túlzottan moe-ra rajzolni őket, mert így tényleg rossz első benyomást kelthet sokakban.) Azt meg már Cruel is írta, hogy ez nem is dating sim. :3
Az, hogy van néhány olyan elem, amitől részletiben reálisabbnak hat a story, az még nem jelenti azt, hogy egyébként magának az animének bármi köze is lenne az élethez. Nem azt mondom, hogy ez egy bűn rossz anime (bár ez a stílus nekem mindig is túl nyálas, unalmas volt) mert van ennél bőven rosszabb (pl: Elfen Lied) hanem azt kérdőjelezem meg, hogy ennek bármi köze lenne a való élethez. Datingsim téma meg az anime szempontjából pont nem lényeges.
Titkos írta:Vígjátékok esetében pedig nem kötelező bármilyen plotnak lennie, ezt sem a mélyenszántó története miatt szeretjük, szóval nem értem, te miért vártad. XD
Nem vártam, nem tudom miért gondolod/gondoljátok ezt, mert nem mondtam, hogy ilyesmit vártam volna tőle. Azt mondtam, hogy ez minden volt, csak nem Axis Power, ami alatt azt értem, hogy a cím köszönőviszonyban sincs a tartalommal. Hogy poénos akarna lenni? Oké, legyen poénos, csak épp nem az, legalább is az amit humornak akar eladni, az eléggé gyenge.
Titkos írta:Bár tartalom alatt nem tudom mire gondolsz, a DB is kb. ugyanarról szólt, mint az összes gyúrósabb shounen fight, hogy "rúgjuk szét az újabb gonosz seggét, két gonosz között meg tápolódjunk", az más kérdés, hogy tényleg meghatározta a műfajt, meg anno én is imádtam. :)
Tartalom alatt az egész DB világ elképzelését értem, például a Saiyan szinteket, és ahogy mindezt sikerült megvalósítani.
Mariko írta:Ja, nem mégis van egy, amit utálok, az Afro Samurait. :twisted:
Akkor már ketten vagyunk. =)
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Mariko írta: Félreértesz, nem az a baj a sorozattal, hogy zsepi kell a végéhez, hanem, hogy nincs mögötte történet, és így öncélúvá válik a tragédia. Épp ezért tetszik nekem jobban a manga, mert ott már van sztori is.
Manga szerintem is sokkal jobb, ott egyedül csak a befejezés nem tetszett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Michiyo1188
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2010.08.12. 15:00
Nem:
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Michiyo1188 »

Először is tetszik a téma, jó ötlet. :)
Nekem most egy anime jut eszembe. Szerintem én vagyok az egyetlen, aki így gondolja, előre is elnézést a rajongóktól!

Hoppá, bocsánat, visszaolvastam, úgy látszik nem én vagyok az egyetlen :D

Ugyanis nekem nagyon túlértékelt anime, a K-On. Nem is néztem végig.
A zenés téma miatt, meg amiért annyira jónak hallottam, belekezdtem, de nem jöttem rá miért szeretik sokan. :? Bár lehet, hogy egyszerűen az ilyen animék nem valók nekem vagy mert nagyon számítottam a zenés oldalra. Sokszor nagyon idegesítő, zavaró volt, komolytalan és ott volt maga a zene hiánya.
Péter írta:
Mariko írta:Ja, nem mégis van egy, amit utálok, az Afro Samurait. :twisted:
Akkor már ketten vagyunk. =)
Hárman. :D
"Az anime is egy egyfajta drog...könnyű rászokni de nehéz leszokni"
nagy igazság. :D
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Igazából értékelés terén nem vagyok egy anime kritikus, lényegében három jól elkülönülő kategóriám van azoknak amiket végig is nézek. A bármikor jöhet, csak ha kedvem van hozzá, ez hozza meg jó kedvem. Igazából ezt árnyaltam egy kicsit pontozáskor.
Amit meg tudok végig nézni, még az előtt eldobom, hogy lepontoznám mennyire is rossz az.
(És csak úgy záró jelben apró betűvel, szerintem az egy paradoxon, hogy valaki végig nézett egy nézhetetlen animet. :roll:)

Eddig elég nagy luxus volt tőlem a felső 7-9 pontokon jelezni ezt a három kategóriát, ezért be iktattam még egyet a 9-10 pont közé és a többiből levontam egy pontot. Így talán kicsit reálisabb a kép és nem miattam lesz túl értékelve egy-egy mű ami nem érdemelné meg.

És még kicsit általánosságban beszélve a témáról: Többnyire a nézők álltál alulértékelt művek közül kerülnek a díj nyertes alkotások, olyan pályázatokon ahol egy kis értéket is keresnek az alkotásban. :) Szóval ha valakinek ennyit számít menyire becsülnek meg valamit ne feltétlenül a rajongói értékelést nézze.

És talán azt is figyelembe kéne venni, hogy a nézők közül ki által van megítélve. Pl. ott a Naruto, Bleach stb. shounen-fight, ami elvileg fiatal fiúknak készült. És lehet, hogy nekik ennél nem is kell több, sőt lehet tényleg meg is érdemlik a népszerűséget a megfelelő korosztályban.

És akkor egy kevés konkrétum is:
K-On! attól, hogy az egyik kedvencem, még túl van becsülve, főleg Mio. Azunyan a legjobb!!!

K-On!! ez viszont tényleg :drop:

One Piece lehet, hogy tényleg a valaha volt legjobb shounen-fight de akkor is túl van becsülve.

És alá becsült sorozat:
Sketchbook ~full color'S~
A Sketchbook százezerszer jobb 4koma mint a K-On!, és a Sketchbook ~full color'S~ egy ezerszer jobb adaptáció mint a K-On! és mégis alig ismerik. És ami nagyon szörny én is csak épphogy egy kicsivel szeretem jobban a K-On!-nál.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kdanni írta: És talán azt is figyelembe kéne venni, hogy a nézők közül ki által van megítélve. Pl. ott a Naruto, Bleach stb. shounen-fight, ami elvileg fiatal fiúknak készült. És lehet, hogy nekik ennél nem is kell több, sőt lehet tényleg meg is érdemlik a népszerűséget a megfelelő korosztályban.
Shounen fight kategóriában is vannak ennél jobbak, jobb, értelmesebb történettel, kidolgozottsággal. De lehet tényleg a mai fiatalok ilyen ízlésficamosok/igénytelenek. :(
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Shounen fight kategóriában is vannak ennél jobbak, jobb, értelmesebb történettel, kidolgozottsággal. De lehet tényleg a mai fiatalok ilyen ízlésficamosok/igénytelenek. :(
Nem lehet, hanem biztos. :) Ezeknek meg nem magyarázol semmit, nem egy olyan prolit hallottam már, aki azt mondta például a Dragon Ball kapcsán, hogy "újra kéne rajzolni az egészet, mert igénytelen a grafikája" miközben Narutot és Bleachet néz, pont azt a két animét, amit szerintem senkinek sem kell bemutatnom, grafikailag mégis milyen színvonalat képviselnek. :D

Apropó... tudjátok mi jutott eszembe? Hogy anno amikor kijött a Chobits, valami iszonyat hype lengte körbe azt is, aztán mára meg eltűnt, alig látom, hogy valaki a kedvenc animéi között emlegetné.

De hogy a témába is vágjon a komment, nem csak túlértékelt animék vannak ám, túlértékelt karakterek is, számomra az egyik ilyen Dante a Debil May Cry-ból, a másik Alucard a Hellsing-ből. Nem is az zavar, hogy népszerűek, hanem hogy sokan valami marha eredeti karaktert látnak ezekben.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:De hogy a témába is vágjon a komment, nem csak túlértékelt animék vannak ám, túlértékelt karakterek is, számomra az egyik ilyen Dante a Debil May Cry-ból, a másik Alucard a Hellsing-ből. Nem is az zavar, hogy népszerűek, hanem hogy sokan valami marha eredeti karaktert látnak ezekben.
Túlértékelt karakterből itt helyben legalább két tucatot feltudnék sorolni, szal... jah. ^^

Btw egyetértek Dantével és Alucarddal.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem speciel mérsékelten jön be a DB rajzolása (ez persze egyéni szoc. problem), de tény, hogy sokkal szebb így is, mint a Naruto tintapacái (jaj, az a manga...) vagy animében az az olcsó színezőkönyv minőség. A Bleach legalább a mangában normálisan néz ki, látszik némi belefektetett munka (legalább az elején...), persze Kubonak is úgy fejébe szállt a dicsőség, hogy már luxus hátteret rajzolni. Úgy egyébként az a cucc sem érdekel bár talán ha egyszer rettentő sok időm lesz, és már minden mást megnéztem ami a listámon van, bepótolom addig a részig, amíg még azt mondják, hogy jó. A Soul Society-ig, vagy meddig?

A Chobits-ról nem nyilatkozhatok, mert első japánul nézett animémként érzelmileg különlegesnek számít nekem. ::^_^:: "This is my first time, please be gentle..."

Túlértékelt karakterek? Teljes K-ON! szereplőgárda. :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:A Soul Society-ig, vagy meddig?
Aha, kb. ameddig Aizen előadja az Árnybírós nagymonológját, és lelép, tudod... XD
A mordályos nyul írta:"This is my first time, please be gentle..."
::japhaha::
A mordályos nyul írta:Túlértékelt karakterek? Teljes K-ON! szereplőgárda. :P
"Mio-chan is my waifuuu!!! *____*" Hát igen, kb. XD De ha már itt tartunk, most láttam Sankakun, hogy valami "legjobb manga szereplő" TOP 10-es szavazáson a tíz helyből négyet HOTD szereplők kaptak, no comment. :dirr: (De legalább a négyből az egyik Kohta volt. :D Természetesen ő volt legalul, a másik három a klisés csajgárdából került ki, és mindegyikükre többen szavaztak. :dirr:)
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Péter írta: Ezeknek meg nem magyarázol semmit
Ismerős. Egyszer, valahol valami Narutard elkezdte a "legzsinálisabb anime", vagy valami ehhez hasonló maszlagot nyomatni egy fórumon, nekem meg már annyira szúrta a szemem, hogy beírtam (pedig nem nagyon szoktam csesztetni még a legretardáltabbakat sem fórumokon): SZERINTEM ez azért erős túlzás, na akkor én voltam a legújabb hülye, idióta, meg felvilágosulatlan pogány bunkó paraszt, meg ki vagyok én, hogy megmondjam blabla... :roll:
Mariko írta:
Kuroshitsuji - a sztorinak gyak. semmi értelme, de hát kit zavar ez, amíg Sebastian rámászik Cielre, ugye?
Én ugyan nem néztem végig még az első sorozatot sem, de örülök, hogy egy tapasztaltabb ember megerősített abban, amit már az első néhány rész után gondoltam. :D Tipikusan bújtatott, yaoifangirl kelesztő pözőrködés az egész. Amúgy az ilyen, mostanában szemet szúróan gyakori "semmi sem számít, csak bishik, meg fanservice legyenek dögivel", tipikusan retard hozzáállás a halálom. :wwall:

Részemről nem is az a bajom pl. a Narutoval, vagy a Bleach-csel, hogy népszerűek, mert jól van, szeressék, mindenkinek más az ízlése, nekem ezektől totálisan eltérő, hanem az az eszeveszett és már-már hisztérikusan túljátszott magasztalás, hype és kritikátlan rajongás, amit ép ésszel nem bírok felfogni. Pláne, hogy ez utóbbi minősége mostanában, még a normálisabb rajongók szerint is lassan a nagydolog elvégzése utáni vécétartalommal egyenlő. (Megjegyezem: fogalmam sincs milyen, de az ilyen kritikák sokat mondanak.)

És néhány, szvsz alulértékelt darab:
Rainbow: ugyan még friss sorozat, de azt már most látom, hogy sok helyen még a létezéséről sem tudnak, pedig az idei egyik legjobbja, bár sokkal komolyabb témájú, mint az átlag, meg nincs benne bishihadsereg, meg pattogó mellek, de emiatt biztosan nagyon rossz anime és figyelemre sem méltó. :roll:
Hanasakeru Seishounen: sohasem értettem meg, hogy ez miért olyan rossz sorozat (szerintem a kritizálók többsége sem, de még mindig könnyebb a fikázók közé besorakozni). Nekem már első olvasatra is tetszett a sztori, szerintem semmi gond vele, nem hagyományos shoujo-klisé, meg idegesítő szerelmi szenvedés az egész. Kategóriájában elég jó és a régebbi időkre hajazó art is üdítő felfrissülés volt a műanyag cicák és fiúk korában.
Aoi Bungaku: Látszik, hogy mennyire nem fogékonyak az emberek manapság a minőségi szórakoztatásra. Ha már szépirodalmi művek jönnek elő, minden bajuk van. A sorozat történetei eléggé elvontak, pontosabban szólva: nem olyan szájbarágós, "gondolkodom helyetted és megkapod rögtöna választ"-típusú (azért annyira nem, hogy egy átlagos képességű néző ne fogja föl), de mindenképpen érdekesek voltak, és a karakterdizájn egy része Obata Takeshinek köszönhető, így szép csomagolást kap a néző a meglévő tartalom mellé (ez sem elhanyagolható manapság, ugyebár :roll: ). Ja igen, itt sincs töménytelen fanservice=minőségtelenség. :knife: Legalább a japán kultúra nem csak animékből, hentaiból, meg jpopból állna sokaknak.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dark-san írta:Én ugyan nem néztem végig még az első sorozatot sem, de örülök, hogy egy tapasztaltabb ember megerősített abban, amit már az első néhány rész után gondoltam. :D Tipikusan bújtatott, yaoifangirl kelesztő pözőrködés az egész. Amúgy az ilyen, mostanában szemet szúróan gyakori "semmi sem számít, csak bishik, meg fanservice legyenek dögivel", tipikusan retard hozzáállás a halálom. :wwall:
Igazából a Kuroshitsuji pont úgy járt, mint a Hellsing, adva volt egy maga, ami nem igazán akarja komolyan venni magát és főleg a pozőrködésre épít, és ebből akartak valami vérkomoly drámát kreálni, csak közben elfelejtettek történetet írni hozzá. :roll:
Én a mangát nagyon szeretem, de az egészen más tészta, azzal kezdve, hogy kb. feleannyi BL fanszerviz van benne.
Dark-san írta:Hanasakeru Seishounen: sohasem értettem meg, hogy ez miért olyan rossz sorozat (szerintem a kritizálók többsége sem, de még mindig könnyebb a fikázók közé besorakozni). Nekem már első olvasatra is tetszett a sztori, szerintem semmi gond vele, nem hagyományos shoujo-klisé, meg idegesítő szerelmi szenvedés az egész. Kategóriájában elég jó és a régebbi időkre hajazó art is üdítő felfrissülés volt a műanyag cicák és fiúk korában.
:thumb:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Dark-san írta:Rainbow: ugyan még friss sorozat, de azt már most látom, hogy sok helyen még a létezéséről sem tudnak, pedig az idei egyik legjobbja, bár sokkal komolyabb témájú, mint az átlag, meg nincs benne bishihadsereg, meg pattogó mellek, de emiatt biztosan nagyon rossz anime és figyelemre sem méltó. :roll:
VÉGRE találni idehaza legalább egy embert (rajtam kívül persze :vigyor: ), aki ismeri a Rainbow-t és szerinte is az idei év egyik legjobbja! :thumbs up:

Btw Bleach-csel továbbra is úgy vagyok, hogy A kedvenc animém minden fassága ellenére is, viszont korántsem A legjobb (számomra persze). Arra ott vannak olyanok, mint Utena, Kaiji, TTGL, Ga-Rei: Zero vagy Baccano.
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Dark-san írta:elkezdte a "legzsinálisabb anime", vagy valami ehhez hasonló maszlagot nyomatni egy fórumon, nekem meg már annyira szúrta a szemem
Tudom mire gondolsz, velem ez kétszer is megtörtént, csak nem Naruto, hanem Elfen Lied témában. Elképesztően elvadult fanok vannak ott.

Túlértékeltnek talán még az InuYashát mondtam volna pár éve, de most már nem igazán aktuális. Ahogy egyik haverom megfogalmazta "DBZ for girlz". :)
Kép
Válasz küldése