Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Elmondani nem tudom, mennyire gyűlölöm ezt az animét, több okból is, de a legfőbb az az, hogy EZ Ikuhara műve. Azé az emberé, aki az Utenát és a Mawarut adta az animés világnak. Az az ember, aki előtt leborulok, ha előbbiről van szó, és erősen kezet rázok vele (virtuálisan), ha utóbbiról. Majd alig négy évvel a Mawaru után jön a YKA ötletével és majdhogynem taccsra vágja vele saját filmográfiáját.

Iszonyatosan irritáló az egész, a karaktereknek nem hogy jellemük nincs, de Ikuhara úgy gondolta, hogy ha folyamatosan ismételgetik ugyanazokat a csakis rájuk jellemző baromságokat (kira-kira, GAU~ [jó, ez mondjuk aranyos volt, de nah...], meg a többi), akkor attól milyen egyediek lesznek. Nem lettek.

Aztán nem volt elég FABULOUS (Egy Ikuhara anime fabulous-max nélkül? Bitch please!), a szimbolika rettenetesen random és erőltetett és úgy igazán a mondanivalója sem állta meg a helyét, köszönhetően a katasztrofális kivitelezésnek. A narratíva is sokszor kalandozott el totál más irányokba, de ami igazán röhejessé és szánalmassá teszi, az az, hogy még yuri animének is kevés és harmatos. (Ja, és még az Utena befejezését is volt pofája majd egy-az-egyben áthozni. Fuck you, Ikuhara!)

Túlértékeltnek mondjuk nem mondanám, szal vagyunk nem egypáran, akik ugyanezen a véleményen vannak, mint mi. Szerencsére.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Alulértékelt kategóriába:
scineram írta: Re: 45 napos anime kihívás
...Azt határozottan állíthatom viszont, hogy a fentieket én eléggé utáltam. Nekem A pálya ördögei kellett! Sokszor rohantam haza ezerrel suli után, hogy elérjem a napi részt...
Ez. Ez a cucc szerintem a nálunk adott sorozatok közül egy messze alulértékelt gyöngyszem, természetesen a megfelelő célkorosztálynak.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nem a YuriKuma túlértékelt, hanem a Mawaru Penguindrum. A YuriKuma esetében elég volt egy rész eldönteni, hogy nézhetetlen. A Penguindrum viszont végig nézhető, de egy percig se értettem közben, hogy mire ez a nagy hájp/fap Ikuhara LSD gőzős álmaira...
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: alvaro »

paTKany írta:A Penguindrum viszont végig nézhető, de egy percig se értettem közben, hogy mire ez a nagy hájp/fap Ikuhara LSD gőzős álmaira...
A zenéje jó alátét volt fordítás közben. GOSE/14-15-höz nagggyon jóóóól ment. Miközben a 14. írása közben meg a Haifisch ment a Rammsteintől. De az szó szerint benne is van a történetben.

Meg annyi elb@szott (élet)helyzet van benne (mármint a pingvineshordóban), hogy az már level Vonnegut.

A yurikumát viszont nem láttam. Említették az én szememben prominens személyiségek, de nem győzött meg, ami róla befolyt, vagyis összességében alig valami.

De abszintozás közben ne ide írkáljak, hanem a jegyzeteimbe :o_O:
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jut is eszembe! Pár napja volt a tévében a Ninja Scroll és mivel jobb dolgom nem volt megnéztem (újra) és egy valami folyamatosan foglalkoztatott: mi ebben a nagy cucc? Szóval ha az ember néz különböző listákat vagy főleg retro összeállításokat akkor ez a movie mindig szerepel rajta, de nem értem, hogy pontosan miért is. Szóval oké a grafikája a jó, gondolom amikor készült akkor még szebbnek látszhatott, az OST-je elmegy nem mondanám kiemelkedőnek, de nem is olyan rossz. Ugyan akkor a történetét/cselekményét már korántsem érzem jónak. Egyrészt hol túlságosan is komolyan veszi magát, legalábbis az alapstory ami köré építve van minden az úgy gondolom elégé komoly, vagy legalábbis egy jó kis politikai krimi alapja lehetne. Másrészt pedig sokszor operál tucat shonen megoldásokkal olyanokra gondolok mint például a sima vissza illeszthető kar vagy kígyós jelenet. Ezek megoldások szerintem nem valóak egy olyan mozihoz amit "ezredvégi vizuális forradalom egyik alapkövének" neveznek. Szóval lehet, hogy 1993-ban ez nagyot szólt Amerikában és Európa bimbózó anime szubkultúrájában, de hogy távol van attól a magaslattól ahová egyesek teszik, számomra tuti.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Itt reagálok erre, mert bár a nézői körében nem feltétlen alulértékelt anime a Nobunaga Concerto, de nevetségesen kevesen látták, ahhoz képest, mennyire zseniális.
scineram írta:
Ember, Nobunaga Concerto, komolyan!? Azt hittem, csak én szeretem ezen a világon. :D Amúgy egész vállalható lista :dirr:
Szóval yup, nem vagy egyedül! Konkrétan mindent és mindenkit imádok benne. Már eleve az alapkoncepció, hogy ez a full laza tini Saburo belecsöppen egy olyan szerepbe és korba, amit a törikönyvekből eddig le se szart, majd mindezt olyan félelmetes alkalmazkodó és mégis önmagát megőrző lazasággal tűri, hogy az példátlan. És akármennyire hülyén hangzik, még irreálisnak sem hiszed, mert ez a srác annyira jól eladja akár a nézőknek, akár a körülötte lévőknek magát, hogy természete megkérdőjelezhetetlen. Ráadásul Miyano Mamoru olyan felejthetetlenül alakítja!! De még a többi seiyuu is (hozzáteszem, a mostanság legfelkapottabbak, legjobbak és leghíresebbek) úgy játszik, mintha erre a sorozatra egy másik, a korábbiaktól eltérő frekvencián hangolódtak volna rá (persze azért, mert ezzel is érzékeltetik a történelmi köntöst, és mert egyik sincs vínnyogó szerepben). És akkor még ott van az a varázslatos dizájn és az az egyedi animáció... Utóbbihoz kapásból úgy ültem neki, hogy fújj mi ez a borzalom, de nem telt el az első epizód fele, mire rájöttem, hogy ez a sorozat csak ezzel a tálalással kompatibilis, elválaszthatatlan, mesteri, magyarul szerves része és még tetszik is, OMG. Továbbá a humora, a karakterei és a témája/sztorija mellett az is nagyon tetszik, hogy 10 rész alatt 20 évet ölel fel, a történelemből kizárólag a lényegre koncentrálva, így az ember nem is érzi kapkodósnak vagy helytelennek a tempót. Főleg, hogy a hangsúly csak részben van a tényleges, valós eseményeken, a másik része arra tevődik, hogy a bennelévő "modern csavar" miként járult mindehhez hozzá. :D Na és ez az egész quintesszenciája, ettől egyszerre humoros, de valamilyen érdekes szinten komoly is, elég ha a karakterek "névszerzésére" gondolunk.

Igazából két baja van az NC-nek:
1. Réteganime, és csak az függhet rá igazán, aki már eleve képben van Nobunaga sztorijával és az akkori eseményekkel. Aki pedig egyenesen kedveli is azt a korszakot, annak ez a tálalás egy konkrét kincs. (Persze azok is élvezhetik, akiknél nincsenek meg ezek a szempontok, de eltérően.)
2. Hiányzik még maximum 5 rész, ami a haláláig hátralévő 10 évet adaptálná. Igazából ez az egyetlen oka, amiért nem tudtam rá 10/10-et adni. Mivel ez az anime inkább a manga és a live action reklámja lett, de túlságosan jól összerakták, ami nem érdemli meg, hogy a vége ilyen nyitottan maradjon. Naivan, de reménykedem, hogy egyszer megkapom azt a remélt ütős befejezést, mert ilyen Nobunaga-Mitsuhide-Hideyoshi felállással semmit nem tudnának elrontani. Mindenesetre a mangáját egyszer tuti végigolvasom, ha csak raw-ban lelem meg, akkor is.

Plusz ömlengés: Imádom, hogy nincs openingje, helyette ott az a fülbemászó és látványos ending, ami csak tovább emel a sorozat fényén (nem beszélve a későbbi apró változásairól). Na huhh, élő bizonyítéka, hogy azokból lesznek még anime gyöngyszemek, amikből nem várnánk. Kár, hogy ennyire elhanyagolt, bár nyilván a többség nem függne így rá, mint én.^^

(A listámmal kapcsolatban: köszi. XD Az etc része az ami úgy áll, hogy hol bővítem, hol szűkítem, most utóbbi állapotában van, hogy ne szaladjon el velem nagyon a ló. Így kénytelen vagyok belőle pl. olyan címeket is kihagyni, mint az ittlévők egyik nagy szerelme a Haibane vagy a Madoka, ami nálam nem best, de korábban szerepelt a listámon és stb. De majd egyszer talán megint. :D)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kicsit fikázhatnékom támadt most, úgyhogy kezdődjön a durvulás, gyerekek. Az előbb a már kellően belendültem a Berserk kapcsán, és van még egy cucc, amiről már esett itt szó, és kivételesen nem is magáról az alkotásról szedném le a keresztvizet, hanem a fanjairól. Tudom hogy mindig azt mondom: "kitérdekelnek a mindenféle vérfanok hülyeségei" és ez általában így is van, de mostmár van egy szint ami mellett nem tudok szó nélkül elmenni, ezek pedig a One Punch Man fel...magasztalói mindenféle fórumokon. De komolyan, egy MAL-on megszokja az ember, ott a Cross Ange is "9/10, BETTER THAN KISEIYUU XDD!!!" volt, vagy ha ilyen KiritoKun98-szerű kezdőanimések írkálnak róla ódákat, csakhogy itt nem ez a helyzet. Olyan helyeken akadok beléjük, teljesen általános témájú fórumokon, filmes blogokon meg hasonlókon, hogy azt hinné az ember, direkt promózza fizetett bérkommentelőkön keresztül ezt a cuccot a Madhause. És a MAL-os kommentek jó része is azért röhej, mert nemegyszer 2-300 címet maguk mögött tudó "haladó-profi" animésektől látok BETTER THAN TTGL és hasonló hülyeséget... Múltkor azt írtam hogy még egy vacak éves hype sincs, úgytűnik mostanra érett be a dolog. De komolyan, ekkora cirkuszt egy ilyen fluffra szerintem az Elfen Lied óta nem láttam. Egy SAO-ban, KlK-ban vagy Shingekiben legalább valami sztori van, vagy ilyen-olyan mélységű karakterek, vagy valami GAR-EDGY érzés, de az OPM egy hülyeség, egy geg, aztán úgy nyomják mintha a TTGL2-t készítették volna el (szegény TTGL, minden éves idióta hájp annál akar jobb lenni, aztán valahogy sose jön össze :D, de erre mindjárt kitérek).

A másik pedig, hogy olyan hülyeségeket hoznak fel a nagyságát bizonygatandó, hogy rendesen lemarom orczámról a bőrt. Félreértés ne essék, leíírtam már az aktuális és az évértékelős topicban is, hogy nekem tetszik ez a cucc, animáció toppon, a poénjai is bejönnek - de ENNYI. Ennyi van benne, ennyi az egész, és direkt nem írom oda hogy SZERINTEM, mert objektíve tekintve nem ér többet. Remélem Dodgers kolléga nem veszi magára, de amit ő "kúlos komolyságnak" nevezett, az valójában vegytiszta pózerkedés, kb olyan mintha a Hellsinget (OVA-manga, nem TV :D )akarná valaki komolyan vetetni. És nem állnak le, bizonygatják, hogy AZ IGENIS BENNE VAN! De ennyinél nem állnak meg, áthozok ide egy valami frenetikusan kemény kommentet AA-ról, mert amikor ezt megláttam, egy fagylaltoskanállal mertem ki mindkét szemgolyómat, aztán elfogyasztottam őket:

"Vitatkoznék a filozófia hiányával is! Lehet nem vetted észre, de bizony! Még ennek az animének is van mély üzenete, egy olyan üzenet amit mindig és mindenkor hangoztatni kell, mert elfelejtik az emberek. A hősiesség üzenete. Több részben is megmutatja Saitama, mi teszi a hőst. És itt nem az együtéses győzelmekre, vagy az ellenségek legyőzésére gondolok, hanem arra, ahogy Saitama hozzááll bizonyos dolgokhoz. (spoiler)... Az ilyeneket is meg kell látni. Ez is lélektan. Ez is társadalom tudomány. Ez kérem szépen mély filozófiai tartalom. És nem egy ilyen van elrejtve ebben a "tömegcikkben is". (...) Miért seinen? Mert 24 éves vagyok és leülök mellé és élvezem :D. Ellentétben a shounen animék 70%-val. Gyakorlati példa. Nem kell túlmagyarázni, a seinen ennyit jelent. "- és ez a gyerek is túlvan már vagy 200 animén.

*PAFFF* (ez a tenyerem volt az arczomon, immár sokadjára.) És ez csak egy átlag komment, MAL-on már odáig mentek hogy ONE (a webcomic megálmodója) azért rajzol úgy, hogy egy középsőcsoportos óvodás valóságos Delacroix hozzá képest, mert a művészi kifejező eszköze a minimalizmus ÁÁÁÁÁÁÁÁ *mostmár headdesk* És hát persze, BETTER THAN TTGL/SHINGEKI/KLK/SAO (najó, annál tényleg jobb :dirr:) /RANDOM SHOUNEN TITLE. Ezt is írtam már, hogy hangulat alapján én egyedül a KlK-hoz való hasonlítgatást tartom valahol megalapozottnak, hiszen egyedül annál lehetett érezni, amit ebben az egész cuccban már jó előre leszögeznek: ennek az egésznek a világon semmi tétje nincs! Könyörgöm, egy TTGL éppen attól volt epic, hogy ott minden hülyeség ellenére nem babra ment a játék, a Shingekiben eleve nem védett senkit a plot, simán kinéztem belőle hogy az a bizonyos 5. ep olyasmi lesz mint a TTGL esetében a 8. rész, még a SAO-ban is meghalnak a szereplők (hogy ez mennyire komolanvehető, vagy hogyan van prezentálva, az egy más kérdés). De az OPM-ben? Van egy felvezetés, aztán jönnek a "komoly" részek, amik direkt fricskának vannak megírva, és amit nem hiszem el hogy nem vesznek észre azok, akik egynél több szuperhősmozit láttak már, aztán Saitama "One Punch Man" egy ütéssel hazavág mindenkit. Nem teszek be spoilerteget, mert már maga a cím elspoilerez mindent a "sztoriról", ugyanis ennyi a sztori, közte meg van valami alibiplot a Hero-társasággal, hogy ne csak mindig Saitamát nézzük (bár szívesen tenném, mert ők legalább viccesek Genossal, ez meg dögunalmas). Az OVA-ról nem is szólva, "egy igazi hős útja, megtanít hogy lehet az átlagember is szuperhíró" meg hasonlók, aztán olyan unalmas és vontatott baromság eddig, hogy rendesen bealudtam rajta, gondolom ezt nem ONE "jegyzi", ő legalább poénokat írni tud.

Szal nemgyengén idegesítőek a tisztelt OPM-fanok és szinte lehetetlen kikerülni őket, mert sokan vannak, rengetegen, mindent ellepnek mint a sáskák... Na jó, most már leállok, de ezt le kellett írnom valahová, mert tegnap este már szakmányban jöttek a baromságok ANN fórumon is, pedig az még egy normálisabb hely MAL-hoz vagy AA-hoz képest.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Surci írta:Remélem Dodgers kolléga nem veszi magára, de amit ő "kúlos komolyságnak" nevezett, az valójában vegytiszta pózerkedés, kb olyan mintha a Hellsinget (OVA-manga, nem TV :D )akarná valaki komolyan vetetni. És nem állnak le, bizonygatják, hogy AZ IGENIS BENNE VAN!
Ugyan már, ahhoz az kéne, hogy olyan értelemben jöjjön be az OPM amiről a kommented szólt. :) Azt egyébként alárírom, hogy a TTGL úgy nekifutásból egy kerekebb, egészebb kivitelezése annak amit az OPM hellyel-közzel bepróbált volna, hiszen amíg a TTGL-ben a komolykodás és a marhulás teljes értékű és tökéletesen megfér egymás mellett, addig az OPM-re ezt legfeljebb a hatodik-kilencedik rész közötti intervallumra húznám rá, és még akkor se mondanám, hogy egy szépirodalmi valamit szabad elvárni tőle. Írtam volt anno egy másik topikban hogy személy szerint megérdemeltnek tartanám a körülötte lévő felhajtást, DE szigorúan mint blőd, "gondtalan" marhaságként, amibe legfeljebb az említett epizód-intervallum során lehet elkezdeni komolyabb dolgok után keresgélni (révén az az arc lényegében a sorozat csúcspontja tartalom szempontjából), és még ekkor sincs kimondottan szó arról, hogy akkor most átmegy az egész NGE-be/Madokába/satöbbibe. Egy kissé fellengzős lesz amit most írok, de szvsz maga a fanbase egy része nem is igazán "vette az adást" a sorozattal kapcsolatban, és komolyabban vette a dolgokat mint azt maga a sztori szerette volna, még az említett intervallum próbálkozása ellenére is: szórakoztató az OPM, szép az OPM, de annyira pincemély hogy disszertációk írására legyen alkalmas, és még ONE irka-firka rajzstílusa is "művészi" legyen? Hogy egy klasszikust idézzek: "ÁÁÁÁÁÁ DEHOGY!", ahhoz az anime mostani állása túl vérszegény (a további történésekről pedig fogalmam sincs). Plusz az is hozzátartozik a dologhoz, hogy az OPM jelenleg pontosan abban a közegben tanyázik mint a TTGL/AoT/SAO/Jojo/satöbbi is (=van annyira ismert és "megközelíthető", hogy az egyébként nem annyira animéző réteg is bevonható ilyen vagy olyan módon), szóval eléggé elkerülhetetlen annak a jelensége, hogy legyenek könnyebben kiszúrható idegesítőbb fanjai, ahogy az említett címek esetében is vannak olyanok, akiket ugyancsak idegesítenek a fanbase egy része vagy egésze, pláne ha még nem is tartják annyira jónak ezeket.

(a Hellsinges hasonlat egyébként találó mert egyik cuccot sem a mélysége viszi el a hátán, bár személy szerint az OPM javára írom azt, hogy annak a stílusa alapvetően jobban rezonál velem mint azt a Hellsing-é valaha tette volna, függetlenül attól, hogy a Hellsing kész aranybánya, ha arról van szó hogy valami olyan szinten legyen eltúlozva, hogy a röhögcsélés minden alkalommal meglegyen)
Kép Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azért lehetnél megértőbb, régóta ez az egyetlen, amit hétről-hétre követ és valamennyire kiemelkedik az átlagból, így nem csoda, ha nem csak minden idegszálával, hanem minden érzelmével is rácuppan, illetve minden elképzelhető módon igyekszik saját maga számára is elmagyarázni, miért is olyan fontos ez. :-P Valszeg nem filozófia-szakos, de ösztönszerűen bebizonyítaná neked az ellenkezőjét, akármit is állítanál a sorozatról.
"Nincs benne elég rózsaszín elefánt :( "
"Már hogy ne lenne, csak nem vetted észre!!!!!4!négy"
Surci írta:Miért seinen? Mert 24 éves vagyok és leülök mellé és élvezem :D.
Dat érvelés! :D Tehát a YuGiOh meg josei?
Surci írta:és ez a gyerek is túlvan már vagy 200 animén.
Tényleg durva, mert józan ésszel feltételezhető, hogy ragad az emberre valami ennyi betáplálás után, de egyszerűen van úgy, hogy semmi. :( egy ideje szívfájdalmam, amit nem tudok megemészteni.
Surci írta:MAL-on már odáig mentek hogy ONE (a webcomic megálmodója) azért rajzol úgy, hogy egy középsőcsoportos óvodás valóságos Delacroix hozzá képest, mert a művészi kifejező eszköze a minimalizmus ÁÁÁÁÁÁÁÁ *mostmár headdesk*
Ez kiábrándító :( Pedig amit eddig láttam a normál(? összezavarodtam) mangából, az epicség volt.
De ez végülis reményt ad, mert ha egy ilyen webcomicból lehetett anime, akkor egyszer talán még ezt is megcsinálják. Én türelmes vagyok. :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Dodgers írta:Írtam volt anno egy másik topikban hogy személy szerint megérdemeltnek tartanám a körülötte lévő felhajtást, DE szigorúan mint blőd, "gondtalan" marhaságként, amibe legfeljebb az említett epizód-intervallum során lehet elkezdeni komolyabb dolgok után keresgélni (révén az az arc lényegében a sorozat csúcspontja tartalom szempontjából), és még ekkor sincs kimondottan szó arról, hogy akkor most átmegy az egész NGE-be/Madokába/satöbbibe.
:goodpost:

Nekem kifejezetten ezért tetszett, mert nem komoly és nem is akarja önmagát úgy kezelni. Ha mély filozófiai elmélkedéseket szeretnék látni, akkor keresek mást, ami megfelel ennek a kategóriának. Egyébként nekem jobban tetszett az OPM, mint a KLK. ::hoo:: (Amúgy miért nem használok ezek közül az emoticonok közül többet? Annyira édesek és totál ki tudják fejezni a reakcióimat.)
Szóval pont azért volt jó vasárnap este leülni és megnézni, mert pihentetett, nem kellett agyalni a különböző szimbólumokon és egybeken, hanem élvezni a harcokat, plusz röhögni a fő pároson, illetve a mellékszereplőkön. (A Sailor Moon paródia átváltozásnál majdnem félrenyeltem a nyálamat a röhögéstől. XD) Saitamát és Genost szokták shippelni, én mondjuk nem tudnám őket párnak elképzelni, ez a mester-tanítvány viszony ellenben remekül áll nekik, ilyen szempontból nagyon cukik együtt. ::jeye::
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ha jól értelemezem a helyzetet, akkor abban mindenki egyet tudd érteni, hogy az OPM a 2015-ös év egyik legnagyobb marhulása. Lehet rajta röhögcsélni meg nevetni meg úgy 20-25 percig az ember el van vele. A probléma inkább azzal van amit én is tapasztalok a latin fandomban, hogy egyesek túl sokkra tartják mint ami valójában. Mondjuk oké lejön ebből az a pár tag aki csak trollkodik, de sokan vér komolynak gondolják a sorozatot. Mondanám azt, hogy félelmetes, hogy egyesek mennyire nem értik a poént és hogyan képesek bele látni olyan dolgokat amik egyszerűen nincsenek is benne. De úgy gondolom, olyan ez mint a nátha 2-3 évente végig söpör az animés fandomon mert pont akkora jön össze annyi új ember akiknek kell valami cucc amire tudják verni a nyálukat. Egyeseknek az NGE jutott másoknak DN szerencsétlenebbeknek az EL vagy az OPM.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:(szegény TTGL, minden éves idióta hájp annál akar jobb lenni, aztán valahogy sose jön össze :D, de erre mindjárt kitérek).
Ebből látszik, hogy ki is az igazi Mester, akin a Tanítványok próbálnak túlnőni, vagy minimum tőle tanulni. :cool: (The fanboy has spoken.) Bár azért a korrektség kedvéért annyit én pontosítanék ezen a mondaton, hogy nem feltétlenül az a helyzet X vagy Y animénél, hogy a készítők próbálják meglovagolni velük a TTGL hype-ját (ilyenből én eddig csak kettőt láttam, a Needless-t, illetve a Kill la Kill-t, utóbbit még kb. úgy is promózták, aztán tudjuk, hogy ahhoz képest milyen lett... XD), hanem inkább a fanboyok azok, akik ha imádnak egy cuccot, rögtön elkezdik valami "nagy névhez" mérni, mert az milyen jó reklám már, meg attól fog csak igazán faszaságnak tűnni nagy kedvencük. Szal ez nagyrészt olyasmi, mint hogy akármilyen közepesnél jobb fantasy könyv jelenik meg, egyből elsütik vele (pontosabban az írójával) kapcsolatban a "korunk Tolkienje!" dumát. (Sőt, újabban a Harry Potterhez is egyre inkább szeretnek hasonlítgatni könyveket, embereket, pedig anno emlékszem, hogy amikor még csak pár kötet jelent meg belőle, hogy ki volt akadva a sok fantasy-fanboy, hogy "búúú, ez csak egy gagyi gyerekmese, fantasynak nevezni is szégyen!" stb. XDDD)
Surci írta:A másik pedig, hogy olyan hülyeségeket hoznak fel a nagyságát bizonygatandó, hogy rendesen lemarom orczámról a bőrt. Félreértés ne essék, leíírtam már az aktuális és az évértékelős topicban is, hogy nekem tetszik ez a cucc, animáció toppon, a poénjai is bejönnek - de ENNYI. Ennyi van benne, ennyi az egész, és direkt nem írom oda hogy SZERINTEM, mert objektíve tekintve nem ér többet. Remélem Dodgers kolléga nem veszi magára, de amit ő "kúlos komolyságnak" nevezett, az valójában vegytiszta pózerkedés, kb olyan mintha a Hellsinget (OVA-manga, nem TV :D )akarná valaki komolyan vetetni. És nem állnak le, bizonygatják, hogy AZ IGENIS BENNE VAN!
Pedig én magam is tapasztaltam, hogy sajnos a komoly jeleneteket az anime is komolyan adja elő, ergo nem tudok másra gondolni, mint hogy komolynak szánják ezeket. Egy példa: épp Szilveszterkor haverokkal hármasban nyomtuk le a teljes sorozatot valami laza 12 vagy hány órás maraton képében. XD Na most rólam tudni kell, hogy igazán odáig tetszett a cucc, amíg csak Saitama és Genos szerepeltek benne. Kissé tényleg olyan fricskája volt az egész a régi szuperhősös TV sorozatoknak, mint pl. annak a baromi régi Batmannek, amiben még az ütéseknél is kiírták a képernyőre, hogy "Pooow!", meg "BUMM!" XD Aztán sajnos úgy a sorozat közepe körül hirtelen előhozták ezt az "Bosszúállós" Hős Szervezet sztoriszálat és onnantól egyre többet ásítoztam, mert Saitama helyett mindenféle random karaktert kellett néznem, akiknek a 90%-a nem hogy bénán harcolt, de szó szerint esélytelenek voltak az aktuális bossok ellen. A legnyögvenyelősebb rész talán Mumen Rider szenvedése volt a Tengerkirállyal (vagy hogy hívták azt a halszörnyet XD), akit ugyan megkarcolni sem bírt, ennek ellenére újra és újra nekitámadt, hogy addig is az embereket védje, azok meg a végén már kórusban szurkoltak neki, hiába látták, hogy nem bír el a szörnnyel. Na, a hősiességét én értékeltem, de ennek ellenére is untam ezt az egész cselekményt, mert szokás szerint előre lehetett tudni, hogy mi lesz: addig kell húzni az időt, amíg Saitama oda nem ér, utána meg ONE PUUUUNCH! és vége is. Nem így haver, aki majdnem könnyes szemmel a meghatódottságtól bámulta a képernyőt (pedig ő hozta a cuccot, szal ő már látta is a teljes sorozatot korábban, ergo még csak nem is volt neki újdonság XD), majd közölte, hogy hát igen, ezért van az, hogy az egész cuccból kb. Mumen Rider a kedvence, mert ilyen egy igazi hős, aki a legyőzhetetlen ellenféllel szemben is hősként viselkedik. És én ezt is meg tudom érteni, épp csak pont a OPM az egyedüli anime, ahol egyszerűen szegény karakterről tudod, hogy forgatókönyvileg nem győzhet, ezért az egész heroikusság inkább tűnt gagyinak és unalmasnak, pedig amúgy bármilyen más helyzetben valóban tiszteletreméltó lenne. Mit akarok én ebből az egészből kihozni? Azt, hogy attól még, hogy neked úgy jött le, hogy még a komoly részek is egyfajta gagjei a hasonló sorozatok "serious fight" jeleneteinek, attól még egy csomó ember ezeket is komolyan vette, sőt, mondom, nekem is úgy jött le, hogy pl. ezek a halszörnyes jelenetek, vagy a végén az UFO támadás bizony komolyra vannak véve, nem csak a fanok, de a Madhouse által is. Aztán hogy a manga is ilyen-e, azt már passzolom. (Erős a gyanúm amúgy így látatlanban is, hogy az utolsó két és fél részben behozott űrlényes szál only anime dolog lehetett.)
Surci írta:De ennyinél nem állnak meg, áthozok ide egy valami frenetikusan kemény kommentet AA-ról, mert amikor ezt megláttam, egy fagylaltoskanállal mertem ki mindkét szemgolyómat, aztán elfogyasztottam őket: [...]
Jó, ez viszont már tényleg teljesen elszállt... XDDD Én már azon is jót röhögtem, amikor mondtad, hogy nem tudom már kitől olyat olvastál, hogy "a OPM megreformálta a shounen fight műfaját!", de látom, most már mélypszichológiát magyaráznak bele, király... XDDD Amúgy mindig azon agyalok, hogy ha ettől ennyire oda meg vissza voltak, mi történne, ha mondjuk a Ranmát ma vetítenék le. XDDD Az is egy full "LULZ" sorozat, de ha ezek már ettől kifekszenek, hogy "Jézusom, egy fight anime, ami humoros/parodisztikus!", akkor attól hogy "kész lennének"... XDDD És ja, a legjobb pontja a szövegének meg ez a "Attól seinen, mert 24 évesen élvezem!". Eddig a kedvenc mondatom a "Mi számít seinennek?" témában az Usteam örökös Bleach-fanboyától származott, aki egy átlagnál véresebb jelenetre (Matsumotónak kitéptek egy nagyobb darabot az oldalából fight közben...) egyből rámondta, hogy "Ez van gyerekek, átléptünk egy határt, ez innentől már seinen!" XDDDD Ez sem volt rossz duma, ha jól értem, nála a brutalitás adja meg, hogy egy anime/manga kiknek készül (ez esetben akkor a DB vagy a Hokuto no Ken bizony szintén lehetnének "seinen királyok"... XDDDD), viszont ez a mostani versenyző még ennél is nagyobbat mondott, marha jó volt ez a mondat. XD Arra emlékeztet, amikor valaki meg a shoujo műfajt kategorizálta úgy, hogy "A Shuffle és a hasonló háremcuccok mind shoujót, mivel a shoujó lányt jelent, ezek meg csajokkal vannak tele!" XDDDDDD (Btw, ennél a seinen definíciónál maradva: akkor a My Little Pony-tól a Monkey Island-en át elég sok minden seinen lenne, ha pl. belőlem indulnánk ki, szal... XDDDDDDDDDD) Btw, ha meg szerintük a mangaka rajzstílusa pont azért ilyen, mert "ő a minimalitással tarol", akkor szólni kéne nekik, hogy a Madhouse bizony szétcseszte a Mester hatalmát, hiszen igazi csilivili, látványos, profin animált cuccot csináltak belőle. XDDD
A mordályos nyul írta:Azért lehetnél megértőbb, régóta ez az egyetlen, amit hétről-hétre követ és valamennyire kiemelkedik az átlagból, így nem csoda, ha nem csak minden idegszálával, hanem minden érzelmével is rácuppan, illetve minden elképzelhető módon igyekszik saját maga számára is elmagyarázni, miért is olyan fontos ez.
Btw, én vagyok lemaradva? XD Csak mert Surci "200 animén túl van az ürge", meg a te elég pontos "személyleírásod" olyan, mintha legalábbis ismernétek a fazont. XD Mert én azért így látatlanban nem írnék róla ekkora "élettörténetet", szimplán előfordulhat, hogy valami miatt egyszerűen megveszekedett fanboya lett a cuccnak és azért védi ilyen vehemensen, akkor is, ha előtte már X sorozatot lenyomott, akár heti követős leosztásban is. XD (Pl. én sosem gondoltam volna, hogy így Urusei Yatsura, FMA, stb után lesz még nekem olyan animém, ami minden addigit letaszít a trónról, aztán 2007-ben a TTGL jött, látott és győzött, pedig akkor már én is túl voltam nem egy sorozaton, köztük "heti" darabokon is. Lehet, ennek meg a OPM talált be ennyire. Az más kérdés, hogy én nem próbáltam hülyeségeket belemagyarázni a kedvenceimbe, hogy azzal próbáltam őket "serious business"-nek feltüntetni. XD)
A mordályos nyul írta:De ez végülis reményt ad, mert ha egy ilyen webcomicból lehetett anime, akkor egyszer talán még ezt is megcsinálják.
Amúgy most viccen kívül, ha az "egy ütéssel mindenkit lenyomok" shounen hero történetében láttak akkora fantáziát, hogy meganimésítsék, akkor a "nem akarok főszereplő lenni, ezért tudatosan kerülöm a shoujo kliséket" lánykában is van legalább ennyi, szóval ennek is tényleg lenne legalább akkora létjogosultsága. XD
Rui-chan írta:Egyébként nekem jobban tetszett az OPM, mint a KLK.
Eddig nekem is, bár a KLK második fele még hátra van, de az OPM-ben legalább nem az volt, hogy már helyből irritált a teljes szereplőgárda, meg ilyenek... XDDDD
Rui-chan írta:Saitamát és Genost szokták shippelni, én mondjuk nem tudnám őket párnak elképzelni, ez a mester-tanítvány viszony ellenben remekül áll nekik, ilyen szempontból nagyon cukik együtt.
Amúgy én ezt valahogy látatlanban is sejtettem, mármint néztem az animét és Genos "Saitama-obsessed" viselkedése önkéntelenül is eszembe juttatta, hogy "mibe, hogy a fangirlök erre rá fognak harapni, főleg, hogy az egyikük egy cyborg-bish?" XDDD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes írta:De úgy gondolom, olyan ez mint a nátha 2-3 évente végig söpör az animés fandomon mert pont akkora jön össze annyi új ember akiknek kell valami cucc amire tudják verni a nyálukat. Egyeseknek az NGE jutott másoknak DN szerencsétlenebbeknek az EL vagy az OPM.
Tetszik ez a hasonlat! :D
Titkos írta:Btw, ha meg szerintük a mangaka rajzstílusa pont azért ilyen, mert "ő a minimalitással tarol", akkor szólni kéne nekik, hogy a Madhouse bizony szétcseszte a Mester hatalmát, hiszen igazi csilivili, látványos, profin animált cuccot csináltak belőle. XDDD
A webcomic-al szemben a manga. (Nem emlékszel, hogy SB mennyit fanolta?)
Titkos írta:Btw, én vagyok lemaradva? XD
Nem, csak a OPM-hez hasonlóan engem sem kell mindig komolyan venni. Próbáltam magyarázatot találni arra, mitől lett a megveszekedett fanboya, mert ugyan ez még sok anime után sem ritkaság, a mindenség belemagyarázása már kissé... szokatlan.
Meg lehet csak le kéne szoknom arról, hogy bármilyen jellegű feltételezéssel éljek az emberekkel szemben.
Titkos írta:Az más kérdés, hogy én nem próbáltam hülyeségeket belemagyarázni a kedvenceimbe, hogy azzal próbáltam őket "serious business"-nek feltüntetni. XD)
Nem is kellett, mer az mind serious business. :troll: (Jóvan, csak hülyülök :) )
Akinek az a kedvence, annak a szemében az nem belemagyarázás, hanem az úgy van, és mi vagyunk a hülyék. Nyilvánvalóan.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Surci írta:De ennyinél nem állnak meg, áthozok ide egy valami frenetikusan kemény kommentet AA-ról, mert amikor ezt megláttam, egy fagylaltoskanállal mertem ki mindkét szemgolyómat, aztán elfogyasztottam őket: [...]
Nemt'om, nekem az idézett komment nagyon trollszagúnak tűnik, szóval talán nem ilyen rossz a helyzet. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Btw, ha meg szerintük a mangaka rajzstílusa pont azért ilyen, mert "ő a minimalitással tarol", akkor szólni kéne nekik, hogy a Madhouse bizony szétcseszte a Mester hatalmát, hiszen igazi csilivili, látványos, profin animált cuccot csináltak belőle. XDDD
A webcomic-al szemben a manga. (Nem emlékszel, hogy SB mennyit fanolta?)
Bevallom, arra abszolút nem, hogy bármi kapcsolat lenne SB és a OPM között, ellenben most hogy mondod, az rémlik, hogy valakinek itt Aoin is egy hasonló gif volt egy időben az aláírása, szóval tényleg brutál, ahogy majdnem key-animation szintű képeket rajzol a mangaka. :D (Vagy mi azoknak a neve, amiket a tényleges animálás előtt szoktak rajzolni és abból áll össze végül az animáció? XD) Szal ja, erre tényleg emlékeznem kellett volna, ennek fényében viszont annál érdekesebb, hogy a fanok szerint meg "a minimalizmussal teremt hatást". Most akkor vagy ők sem olvasták a mangát és a webcomicot látták csak, vagy pedig tényleg ez a körömszakadtáig védés megy náluk orrba szájba, hogy ha a mangaka minimalistán rajzol, akkor az "szándékosan a hatáskeltés miatt van", ha meg baromi részletesen, akkor is megy az élvezkedés a Mesterre. XD
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Btw, én vagyok lemaradva? XD
Nem, csak a OPM-hez hasonlóan engem sem kell mindig komolyan venni. Próbáltam magyarázatot találni arra, mitől lett a megveszekedett fanboya, mert ugyan ez még sok anime után sem ritkaság, a mindenség belemagyarázása már kissé... szokatlan.
Meg lehet csak le kéne szoknom arról, hogy bármilyen jellegű feltételezéssel éljek az emberekkel szemben.
Sejtettem amúgy, de inkább az apróbetűs részben lesz az igazság, általánosítani sem jó, tényleg nem tudhatjuk, hogy mi hozta ezt ki nála, meg 200+ anime után kétlem, hogy ez lenne az első, amit hétről-hétre követett. :) Minden ember egyedi, az ő esetében egyedien hülye. XD Surci viszont csak ismeri olyan szinten, hogy minimum nem az ujjából szopta ezt a "már 200+ animét látott" szöveget, az ő kommentje vérkomolynak tűnt ezzel kapcsolatban. (Ha más nem, biztos látta már, hogy szinte minden anime topicjában ott kommentálgat AA-n és abból szűrte ezt le, vagy megnézte a MAL-ját, vagy ilyesmi...)
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Az más kérdés, hogy én nem próbáltam hülyeségeket belemagyarázni a kedvenceimbe, hogy azzal próbáltam őket "serious business"-nek feltüntetni. XD)
Nem is kellett, mer az mind serious business. :troll: (Jóvan, csak hülyülök :) )
Akinek az a kedvence, annak a szemében az nem belemagyarázás, hanem az úgy van, és mi vagyunk a hülyék. Nyilvánvalóan.
De amúgy tényleg, ahogy visszagondoltam arra, hogy volt-e ilyen sorozatom, arra jutottam, hogy vagy eleve nem volt, mert a deep és srs bsn cuccok amúgy sem voltak különösebben az eseteim (mert komolyan, ilyenekbe, mint Ranma és társai, hogy lehetne belemagyarázni, hogy "deeeep"? XD), vagy ha ment is valamire a fanboykodásom, akkor maradtam a mezei magyarázatoknál. Pl. valóban volt véresszájú Pokémonőrült korszakom, de messze nem jutottam el odáig, mint ez az ürge, hogy "ez itt társadalomtudomány és mélyfilozófiai mondanivaló!!!4444", hanem egyszerűen előkaptam a sokkal "kényelmesebb" védődumát, pl. hogy "Te nem értékeled Ash kitartását és pokémonjaihoz fűződő igaz barátságát, látszik, hogy nem vagy valódi animés!!!44!" XDDDDD (Jó, most ezt is kissé kiszíneztem, de max valami ilyesmit képzeljetek el. XD)
wwhite írta:
Surci írta:De ennyinél nem állnak meg, áthozok ide egy valami frenetikusan kemény kommentet AA-ról, mert amikor ezt megláttam, egy fagylaltoskanállal mertem ki mindkét szemgolyómat, aztán elfogyasztottam őket: [...]
Nemt'om, nekem az idézett komment nagyon trollszagúnak tűnik, szóval talán nem ilyen rossz a helyzet. :D
Csak szeretnéd! :D Ez a másik "hiba", amikor valaki egy olyan postra, amit nem akar elhinni, hogy igaz, inkább rámondja, hogy "trollkodás". Nem, ezt sajnos legtöbbször az író véresen komolyan gondolja, már csak azért is, mert érzésem szerint nem ő az egyetlen, Surci számos hasonló post közül ragadhatott ki egyet. Szal hacsak meg nem szállta egy egész "trollsereg" az AA-t, akik még össze is dolgoznak trollkodás közben, akkor ezek a fanok bizony teljesen komolyan gondolják, amit írnak. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:(mert komolyan, ilyenekbe, mint Ranma és társai, hogy lehetne belemagyarázni, hogy "deeeep"? XD)
Ranma nemváltása egyértelműen a kamaszkor szexuális fejődésének a szimbóluma, és a Fraud-i kasztrációs komplexus megjelenítése. Az anya jelenlétének hiánya, és az "állatias apa" is a tinédzser fiú önállóvá válásának lépcsőfokának tekinthetőek. Akane ellenséges viselkedése annak jele, hogy nem tud szembenézni a frigiditásával, Ryuuga meg a "minden pasi disznó" empirikus tapasztalatra való utalás.

:D Na, eddig milyen?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:(mert komolyan, ilyenekbe, mint Ranma és társai, hogy lehetne belemagyarázni, hogy "deeeep"? XD)
Ranma nemváltása egyértelműen a kamaszkor szexuális fejődésének a szimbóluma, és a Fraud-i kasztrációs komplexus megjelenítése. Az anya jelenlétének hiánya, és az "állatias apa" is a tinédzser fiú önállóvá válásának lépcsőfokának tekinthetőek. Akane ellenséges viselkedése annak jele, hogy nem tud szembenézni a frigiditásával, Ryuuga meg a "minden pasi disznó" empirikus tapasztalatra való utalás.

:D Na, eddig milyen?
XDDDDDDDDDDDDDDD "Állatias" Genma, frigid Akane és "minden pasi disznó!" Ryoga mindent vittek... :lol: Btw, írtam ugye pár posttal korábban itt, hogy "megnézném, ha ma futna a Ranma, arra hogyan reagálnának, ha már egy OPM is így "beütött" náluk" és ez most még pluszba felerősödött bennem, mert elképzeltem, ahogy egy haterrel (ugye még a Ranma sem tetszhet mindenkinek XD) vitatkoznak és valamelyikük elkezd full komolyan ilyeneket belemagyarázni a Ranmába, mondván, hogy "ezért jó, csak te túl hülye vagy ahhoz, hogy ezeket az utalásokat felfogd!" XDDDDDD
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Titkos írta: Csak szeretnéd! :D Ez a másik "hiba", amikor valaki egy olyan postra, amit nem akar elhinni, hogy igaz, inkább rámondja, hogy "trollkodás". Nem, ezt sajnos legtöbbször az író véresen komolyan gondolja, már csak azért is, mert érzésem szerint nem ő az egyetlen, Surci számos hasonló post közül ragadhatott ki egyet. Szal hacsak meg nem szállta egy egész "trollsereg" az AA-t, akik még össze is dolgoznak trollkodás közben, akkor ezek a fanok bizony teljesen komolyan gondolják, amit írnak. XD
Nyilván nem látok rá a problémára, mert nem vagyok túl aktív fórumokon, de nekem elsőre az jött le (reméltem?), hogy a "kérem szépen ez nagyon is komoly", az "ez a vegytiszta lélektan és társadalomtudomány" meg "bizony ám, tessék elhinni" mind nagyon erős irónia a szerző részéről, mert amúgy nehezen komolyan vehető. ^^
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Vree »

Titkos írta:
Surci írta:
A mordályos nyul írta:De ez végülis reményt ad, mert ha egy ilyen webcomicból lehetett anime, akkor egyszer talán még ezt is megcsinálják.
Amúgy le vagytok maradva internetmémtanból, mert a csaj aki a fentit skiccelte már csinálja belőle a nagyprojektet :p Van rá Patreon meg minden.

Mondjuk meg vannak a kétségeim az ilyen próbálkozások életképességével kapcsolatban, de a kezdeményezőkészség megvan.

Amúgy nektek nem volt soha manga SZERZŐI ambíciótok? Annyira tele van a net jó művészekkel, hogy szerintem senkinek nem olyan absztrakt ez, mint lehetett anno. (Ugye fikázni/élvezni a cuccokat könnyű, kipróbálni, hogy mi megy akár egy kevésbé sikerült alkotásba is nehéz.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

wwhite írta:
Titkos írta: Csak szeretnéd! :D Ez a másik "hiba", amikor valaki egy olyan postra, amit nem akar elhinni, hogy igaz, inkább rámondja, hogy "trollkodás". Nem, ezt sajnos legtöbbször az író véresen komolyan gondolja, már csak azért is, mert érzésem szerint nem ő az egyetlen, Surci számos hasonló post közül ragadhatott ki egyet. Szal hacsak meg nem szállta egy egész "trollsereg" az AA-t, akik még össze is dolgoznak trollkodás közben, akkor ezek a fanok bizony teljesen komolyan gondolják, amit írnak. XD
Nyilván nem látok rá a problémára, mert nem vagyok túl aktív fórumokon, de nekem elsőre az jött le (reméltem?), hogy a "kérem szépen ez nagyon is komoly", az "ez a vegytiszta lélektan és társadalomtudomány" meg "bizony ám, tessék elhinni" mind nagyon erős irónia a szerző részéről, mert amúgy nehezen komolyan vehető. ^^
Hát akkor ezzel meg kell várnunk Surcit, lévén mégis csak ő volt ott a "frontvonalban" és tapasztalta a One Punch Man fanboyok seregeinek elsöprő erejét, szal ő majd megmondja, hogy hogyan érezte, de saját tapasztalat alapján sajnos az általad beidézett részekkel együtt is simán el tudom képzelni, hogy az illető ezt full komolyan gondolta. Szal pl. láttam már Narutardból is olyan gyereket, aki tutira nem trollkodott (mert szegénynek láthatóan az IQ-ja sem volt meg hozzá...), de ennek ellenére olyan belemagyarázós, túlzó fanboy dumákat levágott, hogy szerintem kevés embernek sikerült a dolgot rajta kívül komolyan vennie. XD
Vree írta:Amúgy le vagytok maradva internetmémtanból, mert a csaj aki a fentit skiccelte már csinálja belőle a nagyprojektet :p Van rá Patreon meg minden.
Akkor hogy még tovább égessem magam: mi az a "Patreon"? ^^" :dirr:
Vree írta:Mondjuk meg vannak a kétségeim az ilyen próbálkozások életképességével kapcsolatban, de a kezdeményezőkészség megvan.
Nem szabad feladni, néha Egy Ember Ütése is elég egy csodához, mint fentebb láttuk... :D XDDD
Vree írta:Amúgy nektek nem volt soha manga SZERZŐI ambíciótok? Annyira tele van a net jó művészekkel, hogy szerintem senkinek nem olyan absztrakt ez, mint lehetett anno. (Ugye fikázni/élvezni a cuccokat könnyű, kipróbálni, hogy mi megy akár egy kevésbé sikerült alkotásba is nehéz.)
Max mint író/tanácsadó/szerkesztő, tekintve, hogy az én rajztudásom olyan szinten mozog, hogy az OMP mangakájának webcomicja szebb nála. :dirr:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Surci »

@Dodgers: EZ!!4
Rui-chan írta: Egyébként nekem jobban tetszett az OPM, mint a KLK. (...) Szóval pont azért volt jó vasárnap este leülni és megnézni, mert pihentetett, nem kellett agyalni a különböző szimbólumokon és egybeken, hanem élvezni a harcokat, plusz röhögni a fő pároson, illetve a mellékszereplőkön.
Dettó, de se te, se én, se innen senki más nem kezd el belemagyarázni mindenféle hülyeséget. Ez, akárcsak a KlK, egyszerűen egy jó kis pózer shounen, szerintem teljesen jól működő humorral, meg király harcokkal, és ennyi.
A mordályos nyul írta: Ez kiábrándító :( Pedig amit eddig láttam a normál(? összezavarodtam) mangából, az epicség volt.
Úgy néz ki a dolog, hogy ONE nyomja a firkálmány hülyeségeit a webcomicba, amit aztán Murata Yusuke rendes mangaként (és nagyon szépen) megrajzol. De az "író" ONE.
A mordályos nyul írta:De ez végülis reményt ad, mert ha egy ilyen webcomicból lehetett anime, akkor egyszer talán még ezt is megcsinálják. Én türelmes vagyok.

Huhh de régi kép ez, nem is tudom még Aoi csatiról vagy 4channelről szereztem-e anno. Mindenesetre ezt nagyon megnézném, mert ahogy Titkos is írta, bőven lenne benne potenciál :D

Edit: Látom Vree mostani kommentjét, király!
iskariotes írta:de sokan vér komolynak gondolják a sorozatot. Mondanám azt, hogy félelmetes, hogy egyesek mennyire nem értik a poént és hogyan képesek bele látni olyan dolgokat amik egyszerűen nincsenek is benne.
Ezt nem értem én se. Már a felvezetése is akkora baromság (napi 100 felülés, fekvő és guggolás után a VILÁG LEGERŐSEBB SZUPERHŐSE aki MINDENKIT egy ütéssel kifektet, LOL akkor lassan én is az leszek, mert már csak a fekvőtámaszra kell gyúrni, a többit napi szinten csinálom :D), hogy innentől kezdve egyszerűen képtelenség komolyan venni. Vagy amikor mondjuk az utolsó Hero-értekezlet megy az alien-invázió előtt, és hótkomoly pofával adják elő, hogy itt most micsoda veszély van, erre a hülyegyereksapkás tizenéves, elhízott disznó, kutyaruhás idióta, pucér homokos meg a tipikus japán motorosbandevezér-csávó közé beül még Saitama a sárga pizsamájával, hát tényleg, majdnem überelte a berserkes Eclipse-t. Vagy amit Titkos is említett, a Mumen Rider ott kínlódik EGY KORONÁS, KIGYÚRT HALSZÖRNY!!!!44 XDDDDD előtt, hát mit ne mondjak, azért nem a TTGL ep. 8 ugrott be arról se.
iskariotes írta:De úgy gondolom, olyan ez mint a nátha 2-3 évente végig söpör az animés fandomon mert pont akkora jön össze annyi új ember akiknek kell valami cucc amire tudják verni a nyálukat. Egyeseknek az NGE jutott másoknak DN szerencsétlenebbeknek az EL vagy az OPM.
10/10 Ezen akkorát röhögtem tegnap este hogy átkopogott haver a másik lakásból, hogy mi olyan vicces. Persze elmagyarázni már nem tudtam neki. :D
Titkos írta:Pedig én magam is tapasztaltam, hogy sajnos a komoly jeleneteket az anime is komolyan adja elő, ergo nem tudok másra gondolni, mint hogy komolynak szánják ezeket. (...) Azt, hogy attól még, hogy neked úgy jött le, hogy még a komoly részek is egyfajta gagjei a hasonló sorozatok "serious fight" jeleneteinek, attól még egy csomó ember ezeket is komolyan vette, sőt, mondom, nekem is úgy jött le, hogy pl. ezek a halszörnyes jelenetek, vagy a végén az UFO támadás bizony komolyra vannak véve, nem csak a fanok, de a Madhouse által is.
Te is fiam, Titkos? :D Szerintem annyira egyértelmű hogy ezek csak pont a fentebb említett szuperhősklisés SERIOUS jelenetek paródiái. A Madhouse meg szerintem nem gondol erről semmit, nekik amúgyis csak jót tesz ez a cirkusz, jobban fogy a DVD meg a merchandise.
Titkos írta:Btw, én vagyok lemaradva? XD Csak mert Surci "200 animén túl van az ürge", meg a te elég pontos "személyleírásod" olyan, mintha legalábbis ismernétek a fazont.
AA a magyar MAL, és a profilodon belül ugyanúgy lehet listázni. Ha regelve vagy, akkor tudod megnézni más profilját, ahogy itt nálunk Aoi-n is.
Titkos írta:(mert komolyan, ilyenekbe, mint Ranma és társai, hogy lehetne belemagyarázni, hogy "deeeep"? XD)
Nem nehéz az, csak akarni kell. :D
wwhite írta:Nemt'om, nekem az idézett komment nagyon trollszagúnak tűnik, szóval talán nem ilyen rossz a helyzet. :D
Azt te csak hiszed :D A trollokat azért némi skillel ki lehet szúrni. Nem, ezeket halál komolyan gondolják ezek a jóemberek. Linkelem is (felülről a 2. komment, de az egész topic egy aranybánya, a MAL-os topic pedig valóságos Mória :D ), de kérnék mindenkit hogy ne kezdje el kielemezni itt a konkrét postokat, mert akármilyen hülyeségeket is írkálnak egyesek, inkorrektnek érzem hozzászólások miatt úgy csesztetni őket hogy nem tudnak reagálni rá. Csak a fenti gyöngyszemet muszáj volt áthoznom ide, annyira tipikus példája volt az OPM-et sz...tároló nem-newbie fanoknak, hogy nem lehetett kihagyni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Vree írta: Amúgy le vagytok maradva internetmémtanból, mert a csaj aki a fentit skiccelte már csinálja belőle a nagyprojektet :p Van rá Patreon meg minden.
Kép


[off]
Vree írta:Amúgy nektek nem volt soha manga SZERZŐI ambíciótok? Annyira tele van a net jó művészekkel, hogy szerintem senkinek nem olyan absztrakt ez, mint lehetett anno.
::jhuh::
Régebben rajzolgattam, de ma már türelmem sincs hozzá, rajz-gyakorlatban sem vagyok benne, illetve sokkal jobban tudom, mennyi minden kellene hozzá (eszközök, idő, segítők, stb.). Néhány ötletem van mondjuk, talán még kitanulom a digitális rajzolás csínjait. Illetve kacsintgatok az írás felé, de azon a téren még inkább tisztában vagyok a gyengéimmel.
Vagy nem tudom, miért jött fel ez a kérdés.

Vree írta:(Ugye fikázni/élvezni a cuccokat könnyű, kipróbálni, hogy mi megy akár egy kevésbé sikerült alkotásba is nehéz.)
Ez tény, de a mangakának/animekészítőnek ez a munkája. Ha én rosszul végzem a munkámat, én is jogosan leszek letolva. A fan-képregénynél már lehet vitatkozni, de a fogyasztó figyelméért ott is meg kell küzdeni.
Ha valaki hamisan énekel egy dalt (mondjuk a My heart will go on-t), akkor is szenvedni fogok rajta, ha speciel nekem se menne jobban.

[/off]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:
A mordályos nyul írta: Ez kiábrándító :( Pedig amit eddig láttam a normál(? összezavarodtam) mangából, az epicség volt.
Úgy néz ki a dolog, hogy ONE nyomja a firkálmány hülyeségeit a webcomicba, amit aztán Murata Yusuke rendes mangaként (és nagyon szépen) megrajzol. De az "író" ONE.
Jaaa, hogy ezeket két külön ember viszi! Így már számomra is minden világosabb. :)
Surci írta:Vagy amikor mondjuk az utolsó Hero-értekezlet megy az alien-invázió előtt, és hótkomoly pofával adják elő, hogy itt most micsoda veszély van, erre a hülyegyereksapkás tizenéves, elhízott disznó, kutyaruhás idióta, pucér homokos meg a tipikus japán motorosbandevezér-csávó közé beül még Saitama a sárga pizsamájával, hát tényleg, majdnem überelte a berserkes Eclipse-t. Vagy amit Titkos is említett, a Mumen Rider ott kínlódik EGY KORONÁS, KIGYÚRT HALSZÖRNY!!!!44 XDDDDD előtt, hát mit ne mondjak, azért nem a TTGL ep. 8 ugrott be arról se.
Istenem, most újra előjöttek a fejemben az említett jelenetek... XDDDDDDDDDDDDD ATOMIC SAMURAI, meg ilyenek bazeg... XDDDDDD
Surci írta:Te is fiam, Titkos? :D Szerintem annyira egyértelmű hogy ezek csak pont a fentebb említett szuperhősklisés SERIOUS jelenetek paródiái. A Madhouse meg szerintem nem gondol erről semmit, nekik amúgyis csak jót tesz ez a cirkusz, jobban fogy a DVD meg a merchandise.
Én is, csak a sok fanboyával ellentétben én boldog lettem volna, ha ezeket a "fú, de deep!" jeleneteket teljes egészében kihagyják az animéből és csak olyan "for the lulz" vonalon mozgott volna végig a cucc, mint ami úgy az első 4-5 részben jellemezte. (Majd lassan nekidurálom már magam és megírom a "Mit néztél?" topicba a teljes véleményemet a cuccról.)
Surci írta:AA a magyar MAL, és a profilodon belül ugyanúgy lehet listázni. Ha regelve vagy, akkor tudod megnézni más profilját, ahogy itt nálunk Aoi-n is.
Köszi, így már ez is világos. :)
Surci írta:Nem nehéz az, csak akarni kell. :D
XDDDDDDDDD Ezt egyszer már nagyon régen szerintem láttam, de még mindig rulez. XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Rui-chan írta:Szóval pont azért volt jó vasárnap este leülni és megnézni, mert pihentetett, nem kellett agyalni a különböző szimbólumokon és egybeken, hanem élvezni a harcokat, plusz röhögni a fő pároson, illetve a mellékszereplőkön.
Igen-igen, pontosan erre gondoltam mikor azt mondtam, hogy szerintem a sorozat megérdemli a felhajtást egy bizonyos pontig - az egy másik dolog, hogy ettől függetlenül is viszonylag ízlésfüggő valami az OPM, mert akárhonnan is nézi az ember, az egész gyakorlatilag *egy* viccből áll ami aztán vagy bejön valakinek vagy nem, de gondolom az már nem állami titok a részemről, hogy nálam vevőre talált ez az egy vicc. Annyira mindenképpen, hogy az említett Mumen Rider-es eset a Halemberrel sem zavart a legkevésbé sem, mert ahhoz képest hogy a poén gyakorlatilag a sorozat címében el van lőve, ahhoz legalább jól adta elő annyira, hogy ne az motoszáljon a fejemben, hogy "eh, minek ennyi időt vesztegetni erre, úgyis jön Saitama és minden rendben lesz", hanem igenis meglegyen a szórakozási faktor. Ha ellenpéldát kellene felhoznom, akkor a pár éve futott Girls und Panzer tökéletes lenne: egész végig tisztában voltam vele, hogy nem kell komolyan venni a dolgokat, és hogy nem a tankok legrealisztikusabb ábrázolásáról van szó, de csakazértse tudtam megbarátkozni a sorozattal. A szereplők idegesítettek, a harcokon és a manővereken a fejem fogtam, szóval ott mondhatni nem jött át a dolog, hiába volt világos hogy ahhoz a sorozathoz egy bizonyos mentalitással érdemes hozzáállni.
Rui-chan írta:Egyébként nekem jobban tetszett az OPM, mint a KLK.
Surci írta:Dettó, de se te, se én, se innen senki más nem kezd el belemagyarázni mindenféle hülyeséget. Ez, akárcsak a KlK, egyszerűen egy jó kis pózer shounen, szerintem teljesen jól működő humorral, meg király harcokkal, és ennyi.
Titkos írta:Eddig nekem is, bár a KLK második fele még hátra van, de az OPM-ben legalább nem az volt, hogy már helyből irritált a teljes szereplőgárda, meg ilyenek... XDDDD
Kapásból mindhármótokéra menne a +1, hiszen nálam is üti az OPM a KLK-t mint a taxiórát, bár az "igazsághoz" hozzátartozik, hogy ha csak a KLK első feléről lenne szó, akkor valamivel kiegyenlítebb lenne a helyzet. Már anno se vártam el a KLK-tól egy TTGL 2-őt (vagy egy olyan Gunbuster folytatást, amit nem Diebuster-nek hívnak), de az első felénél még megvolt az a benyomás, hogy egy szórakoztató és ígéretes shounen sztori van készülőben kibontakozni aminek a humorérzéke és a vizuális stílusa sem veszett kárba nálam, ám a második fele sikerrel cáfolt rá ennek annak köszönhetően, hogy beleesett abba a hibába, amit a "hype-osabb" sztoriknak illendő lenne elkerülni. Ez pedig szerintem az volt, hogy a második fél egyszerűen nem volt képes arra, hogy hozni tudja azt a tipikus "azt hitted ez őrület? Na várjál tesó, nem láttál te még semmit, hát még a következő részt!" érzést, ami az ilyen jellegű címekhez NAGYON jól tud jönni, és az csak extra feltét volt, hogy egyrészt a nagy "csavarok" is olyanok voltak amiknek nagyobb volt a füstje mint a lángja (Ryuko "vörös", Satsuki pedig "kék"? És "olyan" fajta kapcsolatuk lett végül? Vajon hol láttam ezt korábban?), másrészt Ryuko karakterében is alaposat csalódtam, hiszen a kezdeti belevalóbb csaj helyett egy olyasféle szereplő lett belőle, aki össze vissza ingadozott a tűrhető és az angélusos EDGY között, sajnos inkább az utóbbira helyezve a hangsúlyt. Amiért kár mert például a karakterdizájnját a mai napig kedvelem, de ez lett végül - hacsak egy esetleges újranézés nem tereli a véleményem egyik vagy másik irányba. Ja, és ha már elfecsérelt karakter és zenei téma.
Kép Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Dodgers írta:(Ryuko "vörös", Satsuki pedig "kék"? És "olyan" fajta kapcsolatuk lett végül? Vajon hol láttam ezt korábban?)
néhány másik helyen is votl már ilyesmi
Kép
Válasz küldése