Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

sajnos igen...
nekem sem a "cuki" L miatt a kedvencem(egyik kedvencem..)
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Akkor egy pár sorral lentebb lévő kommentre reagálnék!
Titkos írta:Csak tudnám, hogy mi bajod az FMA-val.
Az ,hogy számra a kelleténél jobban eltér a valóságtól persze mondhatnád melyik anime nem de nekem már hányingerem van az utóbbi évek "varázslós" trendjétől most ezt egy olyan 2 éve a vámpír őrület váltotta le szóval mindenki a hardcore mese világba menekül ez nem tetszik a karakterekről azt mondtad ötletesek hát szerintem nem azok tény hogy újítottak benne egy és mást de ettől nem fogok lemenni hídba.A mozija a Conqueror of Shamballa is tisztára egy gány valami volt miért kellett belemosni a 2.vh-t ennyire nincs benne fantázia hogy a főellenségnek nem tudtak jobbat kitalálni mint a "gonosz nácikat"? :wwall:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kashim írta: Az ,hogy számra a kelleténél jobban eltér a valóságtól persze mondhatnád melyik anime nem de nekem már hányingerem van az utóbbi évek "varázslós" trendjétől most ezt egy olyan 2 éve a vámpír őrület váltotta le szóval mindenki a hardcore mese világba menekül ez nem tetszik a karakterekről azt mondtad ötletesek hát szerintem nem azok tény hogy újítottak benne egy és mást de ettől nem fogok lemenni hídba.
Kicsit nehéz volt értelmezni, de reagálok.
Az alkímia nem varázslás, hanem ebben a világban közelebb áll a tudományhoz, és nem random össze-vissza használják, hanem ötletesen, és kidolgozottan. Nem tudnak semmit mássá változtatni, mint amilyen anyagból van, hanem az adott elemeket használják fel. Most a legjobb példa hirtelen a mangából jut eszembe: a vízből kivonja a hidrogént, hogy be tudja robbantani.
Úgy egyébként a mangaka elég alaposan utánajárt a középkori európai alkímiának, persze feltudbózta kicsit, de arra szükség volt a történet szempontjából.

A karakterekről: az én ízlésemhez képest az első sorozatban túl sokat angstelnek. mangapárti

Az meg, hogy neked nem tetszenek a "varázslós" animék, az meg egy egyéni szoc problem, és nem sok köze van ahhoz, hogy általában egy anime túlértékelt-e vagy sem. :-P Van aki meg pont azt szereti, és a sima hétköznapitól meg be akar aludni, hiszen ha már animálva van, akkor miért ne lenne valami extra?
Kashim írta:A mozija a Conqueror of Shamballa is tisztára egy gány valami volt miért kellett belemosni a 2.vh-t ennyire nincs benne fantázia hogy a főellenségnek nem tudtak jobbat kitalálni mint a "gonosz nácikat"? :wwall:
Ezzel egyet kell értsek, az első sorozat vége meg a mozi olyan volt, hogy vagy röhögtem, vagy nagyon szenvedtem. :drop:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az első FMA sorozat hype-ját én se értettem soha, a vége felé már eléggé gáz szintet ért el, főleg a mozifilm. A Brotherhood viszont szerintem már megérdemli a sok dicséretet, sokkal összeszedettebb a sztorija és karakterek is kidolgozottabbak benne, mint az első verzióban.

A Death Note-nál én leginkább azokon a fangirlökön szoktam kiakadni, akik Lightért vannak oda, ráadásul képesek teljesen azonosulni az ideológiájával, és mindenhol hangoztatják, hogy mennyire igaza volt, és milyen kár, hogy nem ő győzött a végén. :roll: A legjobb az amikor ezek összecsapnak az L fangirlökkel, és mindkét fél vadul próbálja bizonygatni a kedvence igazát. :vigyor:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

azért egy ilyen death note fangürl iszapbirkózást megnéznék :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Full Metal Alchemist témához csak a dropped listámat tudom linkelni: :D
http://myanimelist.net/animelist/Kdanni ... =4&order=0

És habár BH nézés közben éreztem pár adrenalin löketet jobb részeknél, viszont kjihagyták az összes olyan jelenetet ami miatt Lan Fan kedvenc karakterem lett. Ráadásul Pride első jelenetét is kihagyták amin azért nagyot néztem. A utolsó részben meg akkora értelmetlenségeket változtattak meg és Roy bajuszkályára gondolok. :P

Death Note témához, én mangával kezdtem és abból az "első részt" egyszer olvastam, viszont a time jump utáni részt kétszer. És a történeten kívül mint karaktert kifejezetten rühellem L-t, és kicsit ideges leszek ha meglátom avatárként fórumokon.
Amúgy szerintem talán azért nem bírom a Bakumant mert ott sikerült minden karakterbe bele tenni azt az apróságot amit úgy rühellek L-ben.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Egyik ismerősömmel meg is trolloltuk anno, a kitiltott felíratú avatarképe azóta is eszmei értékkel bír. =D
Ja, hogy azok ti voltatok! :D Akkor azért volt ilyen ismerős a blogod, akkor már jártam ott. XD Muffinra meg ráfért, az avatárt amúgy én is lementettem, volt, hogy azt használtam MSN-en. XD
Péter írta:As fórum már több mint egy éve kihalt, szóval ott nem is nagyon lenne már kivel vitázni, a mondos vita meg epic win volt, főleg az öncélú hozzáállás, hogy "az a lényeg, hogy nekem kerek legyen".
Idáig nem olvastam, asszem ott hagytam abba, hogy "Persze, hogy Gustav Klimt, mivel az örökérvényű férfi és nő alakját jeleníti meg, aki Kouta és Lucy is lehet, sőt, akár te is!". XD
Mariko írta:Erre gondolsz? Igen, ez is az első részből való. ^^ Egyébként van egy csaj az LJ-n, aki minden epizódból csinál vagy egy tucat hasonlót, néha könnyesre röhögöm magam rajtuk. XD
Igen, ez lesz az, köszi! :D Azt az LJ oldalt nem akarod linkelni? XD
Mariko írta:Az az eszköz egy teleszkópos ágvágó! XD Egyébként minden shinigami valamilyen kerti szerszámmal nyomul, a második szezonban van egy fickó, akinek motoros fűnyírója van! :lol:
Most, hogy mondod, azt a fűnyírósat láttam is, azon is jót röhögtem. XD
Mariko írta:Én eddig akárhány animébel/mangábal találkoztam keresztény elemekkel, mindig úgy éreztem, hogy az írónak csak halvány elképzelése van a kereszténységről, és igazából csak azért nyúlt a témához, mert egzotikus (pont úgy ahogy mifelénk mondjuk a buddhizmus). Szerintem sokszor még olyan alapvető dolgokkal sem voltak tisztában, mint hogy a katolikus papok nem nősülnek. :roll:
Az egyetlen kivétel talán a Saint Young Men, ahol talán kicsit jobban beleásta magát a mangaka a témába, de ez a manga meg pont nem akar semmi komoly mondanivalóval bírni a szórakoztatáson túl. ^^
Szerintem is így vannak vele az esetek 90%-ában. A Saint Young Men meg zseniális egy cucc. :D
Mariko írta:A Death Note-nál én leginkább azokon a fangirlökön szoktam kiakadni, akik Lightért vannak oda, ráadásul képesek teljesen azonosulni az ideológiájával, és mindenhol hangoztatják, hogy mennyire igaza volt, és milyen kár, hogy nem ő győzött a végén. :roll: A legjobb az amikor ezek összecsapnak az L fangirlökkel, és mindkét fél vadul próbálja bizonygatni a kedvence igazát. :vigyor:
Igen, néha Misánál esküszöm olyan érzésem volt, hogy a Light-fangirlökről lett mintázva. XD (Fangirlháborúhoz: ja, aztán bejön még harmadik oldalról a Near-tábor, negyedikről meg a Mello-s. XD)

Az FMA-ról már Mordályos Nyul mindent leírt, amit akartam.
Kdanni írta:Amúgy szerintem talán azért nem bírom a Bakumant mert ott sikerült minden karakterbe bele tenni azt az apróságot amit úgy rühellek L-ben.
Hmm, mi lenne az?
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:Szerintem is így vannak vele az esetek 90%-ában. A Saint Young Men meg zseniális egy cucc. :D
Az Arakawa Under Briget is azonos mangaka követte el. Az a kedvencem lett. Mint például az avatárom is mutatja.
De itt valahogy Jézus és Buddha nem túl szimpatikusak. :D
Titkos írta:
Kdanni írta:Amúgy szerintem talán azért nem bírom a Bakumant mert ott sikerült minden karakterbe bele tenni azt az apróságot amit úgy rühellek L-ben.
Hmm, mi lenne az?
Semmi konkrétum, csak ha meglátom a képét rám tör egy nem túl kellemes érzés.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ja, hogy azok ti voltatok! :D Akkor azért volt ilyen ismerős a blogod, akkor már jártam ott. XD Muffinra meg ráfért, az avatárt amúgy én is lementettem, volt, hogy azt használtam MSN-en. XD
Bizony, bár mostani fejjel kicsit paraszt hangvételűre sikeredett a magam részéről, de akkor kezdetnek jó volt, most már ügyesebben csinálnám, lett azóta gyakorlatom. :cool:
Titkos írta:Idáig nem olvastam, asszem ott hagytam abba, hogy "Persze, hogy Gustav Klimt, mivel az örökérvényű férfi és nő alakját jeleníti meg, aki Kouta és Lucy is lehet, sőt, akár te is!". XD
Kábé ilyenekkel van tele az egész, szóval ha egy jót akarsz nevetni, egyszer majd olvasd végig, elképesztő milyen agymutatványokra képesek. :D Ám a legelképesztőbb reakciót ott is egy narutós tag produkálta: http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... z_back.jpg
Titkos írta:Igen, néha Misánál esküszöm olyan érzésem volt, hogy a Light-fangirlökről lett mintázva. XD (Fangirlháborúhoz: ja, aztán bejön még harmadik oldalról a Near-tábor, negyedikről meg a Mello-s. XD)
Már elképzelni is szörnyű, de biztosra veszem, hogy van/volt/lesz ilyen, hiszen az ilyen és ehhez hasonló kaliberű komoly viták szinte mindennaposak.

Legjobb példa, Vampire Knight, hogy melyik nyommeré kéne hogy legyen a bige, ami úgy 50/50-ben megossza a fangirl tábort.

FMA nem rossz, hát az FMP? Arról már megfeledkezett mindenki? :D
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta:(Fangirlháborúhoz: ja, aztán bejön még harmadik oldalról a Near-tábor, negyedikről meg a Mello-s. XD)
Néha még kiegészül Matt-tel, őt is viszonylag sokan imádják, bár jó, ha az egész sorozatban szerepelt össz-vissz fél percet. :) Aztán az egész csúcsa az ún. yaoi fanficek. Nem is a témával van bajom, de minek olyan cuccokat összekomplikálni, amiben semmi ilyen nincs, ráadásul a fangirlök esetében, 99%-ban minőségtelen, összecsapott, helyesírási és stilisztikai hibáktól hemzsegő "munkákról" van szó. Kb. ennyi példát mutat a manapság nagyon népszerű, "romantikus" ponyvairodalom. :roll:

Azt sosem fogom megérteni, hogy sokan miért csak a szépfiúk miatt animéznek. :roll: Ráadásul mit lehet olyan formában szeretni egy rajzolt karakteren, mint ahogy azt a fangirlök teszik?
Péter írta: hát az FMP? Arról már megfeledkezett mindenki?
Én nem, mai napig nagy kedvenc. :D Akkora marhaság, hogy képtelenség komolyan venni, és szerencsére a készítők sem vették annak. Túlértékeltnek nem nagyon mondanám, egyszerűen csak népszerűnek, a fentiek miatt. Azon kevés olyan cuccok egyike, amit még a legidiótábbak is helyén tudnak kezelni. Legalábbis nem nagyon találkoztam az ellenkezőjével.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Azt az LJ oldalt nem akarod linkelni? XD
Itt a csaj journalja, aki az első hét epizódból csinált képeket, de a többi sajna csak a Kuroshitsuji communityben található meg, azt meg hiába linkelném, mert fends only és semmit se látnál belőle. :(
Kdanni írta:Az Arakawa Under Briget is azonos mangaka követte el. Az a kedvencem lett. Mint például az avatárom is mutatja.
De itt valahogy Jézus és Buddha nem túl szimpatikusak. :D
Érdekes nálam pont fordítva volt, az Arakawán már az első részben látszott, hogy nem nekem való, Jezust és Buddhát viszont imádom! ^^
Dark-san írta:Azt sosem fogom megérteni, hogy sokan miért csak a szépfiúk miatt animéznek. :roll: Ráadásul mit lehet olyan formában szeretni egy rajzolt karakteren, mint ahogy azt a fangirlök teszik?
Sokan vannak a fiúk között is, akik csak a moe lánykák (vagy ne adj Isten a lolik) miatt animéznek. :wink:
Amúgy az még hagyján, ha valaki egy fanszervizre kijegyzett cuccot emiatt néz, de amikor egy Death Note-ot is, ami lényegesen több tartalommal bír, az azért már elég beszűkült érdeklődési körre utal.

Ami az FMP-t illet, az első sorozat szerintem lényegesebb gyengébb, mint a folytatásai. Jót tett neki a stúdióváltás és, hogy különvették az agyatlan poénkodást a sztoritól, ahogy az az eredeti regényekben is volt.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Legjobb példa, Vampire Knight, hogy melyik nyommeré kéne hogy legyen a bige, ami úgy 50/50-ben megossza a fangirl tábort.
Jó, mondjuk az ilyenek nem is szólnak többről, így egy tisztán fanservice cuccban még megértem, hogy ilyen témákról beszélnek a fanok, erre is épít a sorozat. (Mint ahogy To Love Ru-ból is volt "Kivel kéne a srácnak összejönnie a tíz csajból?" topic.) Csak amikor van egy DN, vagy komolyabb történetű sorozat, és sokan csak a lehetséges yaoit/yurit/fanservice-t keresik benne, az szomorú.
Péter írta:FMA nem rossz, hát az FMP? Arról már megfeledkezett mindenki? :D
Az első sorozat nekem a "tök közepes" kategória közepén van, bár military és mecha fanoknak nyilván többet nyújt. :) A poénok nem annyira jók, hogy kiemelkedjen, a csaták nagy része meg arról szólt, hogy Gauron hatszázadjára is visszajön, mint Naraku az IY-ben, és mindig ki akarja nyírni Sosuke-t. Egyszer végig lehetett nézni, de semmi extra. Hallottam már olyasmit, hogy valaki szerint pl. egy Gundam-paródia lenne, de valahogy nem vettem észre. A Fumoffu már más, azon nagyokat röhögtem, és 9/10-et adtam rá. :D A Second Raidet pedig még nem láttam.
Dark-san írta:Néha még kiegészül Matt-tel, őt is viszonylag sokan imádják, bár jó, ha az egész sorozatban szerepelt össz-vissz fél percet. :)
Arra pont egy fangirl mondta egyszer, hogy ez a vonzereje: mivel szinte semmit nem tudunk meg róla, bármit ki lehet találni. Ideális fanfic-alapanyag. Olyan RPG-sen kitalálhatod a tulajdonságait, történetét, stb-t a saját szád íze szerint. XD
Dark-san írta:Azt sosem fogom megérteni, hogy sokan miért csak a szépfiúk miatt animéznek. :roll: Ráadásul mit lehet olyan formában szeretni egy rajzolt karakteren, mint ahogy azt a fangirlök teszik?
Mondjuk ahogy Mariko írta, fanboyokból is van rengeteg, akik a bishoujo/lolik miatt nézik ötvenedjére is az egy kaptafára épülő sorozatokat, szóval én inkább azt csodálom, hogy nem unnak bele. Speciel én alig bírtam eddig pár ecchit teljesen végignézni, mivel úgy 2-3 részen belül zavarni kezdett az, hogy vagy nincs semmi történet, a poénok pedig laposak, vagy próbálnak valami sztorit beleerőltetni, de csak hülyén veszi ki magát az egész. És sokban még a fanservice is vagy túl gyenge volt (melleket sem merünk mutatni), vagy átestek a ló túloldalára (majdnem hentai-szint). Szóval jó, ha pár évente kijön egy értékelhető darab, más meg szezononként képes ezekből 4-5-öt megnézni, és nem unja.
Mariko írta:Itt a csaj journalja, aki az első hét epizódból csinált képeket, de a többi sajna csak a Kuroshitsuji communityben található meg, azt meg hiába linkelném, mert fends only és semmit se látnál belőle. :(
Azért jobb, mint a semmi, köszi. :)

Egyébként aki kíváncsi egy frappáns, DN-fanokat parodizáló írásra, annak ajánlom ezt. Avagy miért a DN a világ legjobb animéje. XD (A legjobb az, hogy egyes fanok még ezt is képesek voltak komolyan venni, és ott veregették a vállát, hogy "mennyire igazad van", mire ő: "Ti azt hittétek, ezt teljesen komolyan gondolom, amikor olyanokat írok, hogy "L Jézus"?" XDDDD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Hmm... érdekes, nekem pont hogy az alap FMP sorozat jobban tetszett, mint a későbbiek, bár tény hogy elég középszerű volt, de az elsők között volt, amit eredeti nyelven láttam. :D Ha igazán jó humoros anime, akkor FLCL, Excel. Esetleg még Gintama, ami szerintem belefér az alulértékelt kategóriába.

Ecchi... nem vagyok túlzottan oda érte, de van itt is ami nagyon jó, például Kiddy Grade, Papillon Rose, az ova, nem a sorozat, mert az nagyon gyenge. Talán még Agent Aika se rossz, az első két sorozat tetszett, az utolsó kettőt untam.

Fanboy témára kitérve, én már inkább csak loli/moe fanokat látok mindenfelé, főleg a fiatalabbak között. A szép, formás bishoujok iránt rajongók meglehetősen háttérbe szorultak az elmúlt 5-10év alatt (tisztelet a kivételnek).
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta:ezt
Már többször olvastam. :lol:
Titkos írta:A legjobb az, hogy egyes fanok még ezt is képesek voltak komolyan venni, és ott veregették a vállát, hogy "mennyire igazad van"
Nekem jobban tetszett, amikor kiegészült a bejegyzés néhány hozzászóló után azzal, hogy még véletlenül sem kell komolyan venni, de még a legutóbbi néhány hozzászóló is hevesen bólogat a címre. Hát igen, olvasni és érteni kellene, nem csak látni, és főleg nem csak a címet. :lol:

Fanboyokhoz: persze, tudom, hogy mindkét nem esetében vannak fura fazonok, csak azért írtam a lányokat, mert ők oltári hangosak és sokkal többen vannak fórumokon. Amúgy azt természetesen megértem, ha valaki nagyon megkedvel egy karaktert és a kedvence lesz, berakja avatárnak, stb., de a legelborultabb otakuknál már messze nem erről van szó. Sokuknak szerintem nem 100-as a lelki világuk. :twisted:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a DN-hez: ennek részemről a tart. volt fontos és nem azok a hülyeségek amiket a fangörlök csipáznak (ki néz ki jól, hol a fanserva, ilyesmik...)

az FMP-hez: abszulúte fav! mindent leírtatok róla nincs sok hozzáfűzni valóm.

a Fanboyokhoz: a fanboyok közül ismertebb fajták: hentai- , ecchi- , loli-, bishoujo- fanok. ja és pasi is lehet otaku, de ez már a nagyon elfajult fanokra jellemző: hogy átalakulnak!

a Fangörlökhöz: hangosabbak, többen vannak, és abszulút csak a jó pasikat figyelik hogy: jaj de helyes amikor ezt csinálja! olyan cuki amikor mosolyog! olyan édesen... na jó tobbet nem bírok ki az edéb felszínre törése nelkül bocsi...

Arakawa Under the Bridge: nem az én stílusom, de belenéztem. nem volt rossz.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Arra pont egy fangirl mondta egyszer, hogy ez a vonzereje: mivel szinte semmit nem tudunk meg róla, bármit ki lehet találni. Ideális fanfic-alapanyag. Olyan RPG-sen kitalálhatod a tulajdonságait, történetét, stb-t a saját szád íze szerint. XD
Végül is nincs ebben semmi meglepő, főleg ha figyelembe vesszük, hogy egyesek még akár egy artworkre is képesek totál rágerjedni. Black Rock Shooter is komplett kultusszal rendelkezett, még mielőtt anime készült volna belőle. :roll:

Titkos írta:Egyébként aki kíváncsi egy frappáns, DN-fanokat parodizáló írásra, annak ajánlom ezt.
Ismertem már, és fel nem fogom hogyan lehet komolyan venni. :D
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Én is FMP rajongó vagyok, az első sorozatnak úgy, mint a későbbieknek. De ez nem egy nagyon populáris anime, ezért szerintem inkább alulértékelt.
Az FLCL egy érdekes paródia, elég abszurd ahhoz, hogy megossza az embereket. Bennem nem hagyott különösebb nyomot, de nem is nagyon hypeolt. A helyén van kezelve körülbelül.
Az Excel Saga is szerintem hasonló. Sokan szeretik, de azért megvan az ellentábor is, mert azért ez nem egy könnyen élvezhető, szerethető sorozat, főleg nyugati szemmel. Nekem eléggé bejött, úgyhogy ott van, ahol lennie kell.
A Kiddy Gradel mindig az volt a bajom, hogy egy korrekt kezdés után a második felére leült, és kezdett szétesni. Emlékszem, az egyik fórumon valaki meg is mondta, ennek több rajongója van Magyarországon, mint Japánban. Ez úgy le is írja a helyzetét.
Megemlíteném még a K-ONt, melyet nemrég kezdtem. 3 rész van vissza az első sorozatból, de a hiba már látszik, hogy ez túlságosan is school life komédia lett a zenés dolgok kárára. Pedig a premisszája sokkal ígéretesebb volt, de a sok iskolai baromkodás meg tökölés, ami messze nem olyan vicces, mint a japók gondolják, leölt mindent, ami újdonság és érdekes lehetett volna. Engem mág a lányiskola volta is zavart. Hamár iskolai komédia, akkor legyen benne nemek közötti interakció, mert anélkül nem sok minden marad.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az FMP-nél elvoltam az első pár résszel, de úgy a 7-8. résznél megfordult a fejemben, hogy minek is nézem ezt?
Akkor volt az, hogy kinn robotolnak a sziklák között, elborít komolyság, azt se értem, mit csinálnak meg minek, na meg nem tudtam egymástól megkülönböztetni a robotokat.

Azóta is fenntartásaim vannak a mechás animékkel szemben, amit majd igyekszem feloldani, mert nem akarok előítéletes lenni. (Azért azóta volt már mechás anime ami bejött, bár ott se konkrétan ez a tulajdonsága volt a nyerő...)
Fumoffu persze jöhet, abből láttam vagy 1-2 részt, az legalább vicces volt. :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Fanboy témára kitérve, én már inkább csak loli/moe fanokat látok mindenfelé, főleg a fiatalabbak között. A szép, formás bishoujok iránt rajongók meglehetősen háttérbe szorultak az elmúlt 5-10év alatt (tisztelet a kivételnek).
Ez sajnos így van.
Hakuma Riyuichi írta:ja és pasi is lehet otaku, de ez már a nagyon elfajult fanokra jellemző: hogy átalakulnak!
Itt kissé fogalomzavarban vagy szerintem. Tudtommal otaku csak pasi lehet, annak a női változatát fujoshinak nevezik. :wink:
Péter írta:Eszembe is jutott erről egy kép: http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... orever.jpg
A jobb oldali szvsz nem is durva, max ha 24 órában japán szamurájnak képzeli magát. :)
scineram írta:Az FLCL egy érdekes paródia, elég abszurd ahhoz, hogy megossza az embereket. Bennem nem hagyott különösebb nyomot, de nem is nagyon hypeolt. A helyén van kezelve körülbelül.
Ha már itt tartunk, az volt az egyetlen olyan anime, amit nem csak, hogy képtelen voltam végignézni, de amíg a feléig eljutottam, és feladtam, addig sem szórakoztam túl jól. (Van még pár félbehagyott cucc, de azok legalább addig aránylag jók voltak, amíg fel nem adtam őket.) Lehet, hogy a vége valami nagy durranás, de az első 3 rész öncélú baromkodás volt, ordenáré erőltetett poénokkal az élen. Azt nem tudom, hogy túlértékelt-e, mert nem néztem végig, de hogy nekem ezt igen nehéz lett volna viccesnek találni (talán pár jeleneten röhögtem), az is biztos. Mondjuk az összes Gainax cuccal ez a bajom. A Nadia, az EVA, meg a Lagann kivételével mindegyik valami eszement agymenés, de nem a jobb fajtából, hanem összegyúrnak mindenféle hülyeséget, ami random az eszükbe jut, aztán az utolsó részekre raknak alá valami sztorit is. Az FLCL is, aztán volt az Abenobashi, ahol az ötlet nagy lett volna, de a beszívott rendezés miatt abból is csak úgy három epizódig jutottam, most meg jön a következő animéjük, ami minden eddiginél rosszabbnak tűnik már a trailer alapján is (kb. mint egy elkurvult Power Puff Girls), és a nagyon eredeti Panty and Stocking nevet viseli. :dirr:

Ja, viszont beugrott két alulértékelt cím is. :D

Lingerie Senshi Papillon Rose: Jó, hogy Péter eszembe juttatta, egy fergeteges Sailor Moon paródia ecchi környezetben, de egyszerűen annyira lol, és ötletesen találták el az ecchi elemeket is, hogy még a lányok is végigröhögik. XD Spoilert nem mondanék, mert pontosan olyan egy rész, mint anno mondjuk a Sailor Moon kezdőepizódja, csak itt senki sem olyan ártatlan, mint amilyennek látszik. XD Ezen kívül az effektek, a zene, és minden nagyon SM-es. XD Sajnos az OVA-ból számomra ismeretlen okoknál fogva csak az első rész készült el, aztán jegelték a projectet, később meg kiadtak egy 6 részes TV sorozatot, de azt meg ne nézzétek, nagyon gagyi lett. Viszont az OVA-t tényleg ajánlom mindenkinek, én minimum évente egyszer újranézem. :D Ja, és mi az, hogy AniDB-n "5.51"-es rating? Ez kérem kőkemény 10/10. XD

High School Girls/Girls High/Joshikousei: A topicjában már áradoztam róla. Sajnos sokan leírták, hogy "egy újabb 12-egy-tucat iskoláslányos sorozat", pedig ez esetben tévednek. Bár az első rész még tényleg nem egy nagy szám, de már a másodiktól érezhetővé kezd válni, hogy ez valahogy más, olyan reálisabb. Nem is véletlenül, a mangaka állítólag a saját iskolai tapasztalatait rajzolta/írta meg, és ez az animén is nagyszerűen látszik. Itt nem cukimoe lánykák, meg örökké tisztán szűz maidek vannak (vagy ha igen, hamar kiderül, hogy ők sem százasok XD), hanem igazi lányok, akik esetenként rendetlenek, káromkodnak, pasasra vadásznak, de épp ettől viccesek. XD Ebből sem akarok spoilerezni, de legalább egyszer mindenki tehetne vele egy próbát, szerintem iskolai vígjátékok témában az egyik legjobb. :) (Scineram, neked főleg ajánlom, ha már K-ON-al szenvedteted magad. XD Igaz, ez is egy "only girls" iskolában játszódik, de legalább megoldották, hogy interakcióba lépjenek a másik nemmel is, sőt. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta: High School Girls/Girls High/Joshikousei (...)
So true ::jsmile:: Lányoknak is ajánlom. :)

És igen, van interakció. :cool:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2010.09.12. 17:15-kor.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Itt kissé fogalomzavarban vagy szerintem. Tudtommal otaku csak pasi lehet, annak a női változatát fujoshinak nevezik. :wink:
Nem egészen, a fujoshik specifikusan a BL témára vannak rákattanva, bár van átfedés köztük és a női otakuk között, de nem minden fujoshi otaku, pl. vannak akik a VK bandák tagjairól álmodoznak. XD

Ezt a Lingerie Senshi Papillon Roset meg majd meglesem valamikor, ha már ketten is ajánljátok. ^^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mariko 2010.09.12. 17:36-kor.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az FLCLlel nem vesztettél sokat, valóban van a végén valami elborult történet, de nem különösebben érdekes. A Bugyi és Harisnyatartó meg speciel pont az egyik sorozat, amit az őszi szezonból kinéztem magamnak.
Lingeriet meg Girl Hight meg majd bepróbálom feltétlen.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:A jobb oldali szvsz nem is durva, max ha 24 órában japán szamurájnak képzeli magát. :)
Ja, de azért a stricimacis plüss befigyel... XD
Titkos írta: Lingerie Senshi Papillon Rose: Jó, hogy Péter eszembe juttatta, egy fergeteges Sailor Moon paródia ecchi környezetben, de egyszerűen annyira lol, és ötletesen találták el az ecchi elemeket is, hogy még a lányok is végigröhögik. XD Spoilert nem mondanék, mert pontosan olyan egy rész, mint anno mondjuk a Sailor Moon kezdőepizódja, csak itt senki sem olyan ártatlan, mint amilyennek látszik. XD Ezen kívül az effektek, a zene, és minden nagyon SM-es. XD Sajnos az OVA-ból számomra ismeretlen okoknál fogva csak az első rész készült el, aztán jegelték a projectet, később meg kiadtak egy 6 részes TV sorozatot, de azt meg ne nézzétek, nagyon gagyi lett. Viszont az OVA-t tényleg ajánlom mindenkinek, én minimum évente egyszer újranézem. :D Ja, és mi az, hogy AniDB-n "5.51"-es rating? Ez kérem kőkemény 10/10. XD
A sorozatból az első 1-2 rész még elment, de a harmadiktól kezdve valami elromlott, és merő szánalom lett az egész. Sailor Moon paródiából ami még epic, az a Venus 5, igaz az már átmegy hentaiba, de aki látta az SM-et, az végig fogja röhögni, szinte a sorozat összes tipikus kliséje visszaköszön. Értékelésekre meg nem érdemes sokat adni, van ahol magára az SM-re is csak valami 7.3-at adtak, ami epic fail annak tükrében, hogy egy alapmű.
Titkos írta:Itt kissé fogalomzavarban vagy szerintem. Tudtommal otaku csak pasi lehet, annak a női változatát fujoshinak nevezik. :wink:
Nő is lehet otaku, azon belül persze van pár alfaj: http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... otakuz.jpg
Mariko írta:Ezt a Lingerie Senshi Papillon Roset meg majd meglesem valamikor, ha már ketten is ajánljátok. ^^
Ha kell, csak szólj, meg van jó minőségben, neten elég rosszul seed-elik.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Ha kell, csak szólj, meg van jó minőségben, neten elég rosszul seed-elik.
Kösz nem szükséges, már sikeresen beszereztem. ^^
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Mariko írta:Ezt a Lingerie Senshi Papillon Roset meg majd meglesem valamikor, ha már ketten is ajánljátok. ^^
Hárman. :vigyor:
Válasz küldése