Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Végignéztem az összes témát, de pont ilyet sehol sem láttam, és épp a múltkor jutott eszembe, hogy ezt is kitárgyalhatnánk. Van már topic olyan animékről, amik úgy "alle zusammen" borzalmasak, illetve volt témája a megrázó befejezéseknek is, én viszont most azokra a sorozatokra gondolok, amikkel úgy alapvetően nincs az embernek baja, esetleg még tetszik is neki, azonban a készítők a legvégén valami olyan "fordulattal" lepik meg a gyanútlan nézőt, ami rosszabb esetben akár visszamenőleg is megutáltatja vele a teljes sorozatot, de még jobb esetben is minimum a vége miatt von le egy vagy több pontot az amúgy 9-10 körüli értékelésből. Ennek több oka is lehet, sokszor a még futó mangából készült animét kénytelenek lezárni, és ha félbehagyás helyett "anime original" endinget találnak ki a történetnek, az nem mindig szokott jól elsülni. Máskor ugyan nincs manga alap, így nem kell magukat semmihez tartani, viszont néha itt is meghülyül a rendező a legvégére, vagy szándékosan valami "váratlan csavart" dob be a történet végén, ami aztán szintén balul sülhet el. Szerencsére viszonylag kevés ilyennel találkoztam eddig (vagy csak jószívű vagyok ilyen szempontból XD), azok viszont annál nagyobb facepalmot okoztak. De biztos vagyok benne, hogy rögtön beugrik mindenkinek legalább 1-2 hasonló cím. XD

Fullmetal Alchemist első sorozata + a lezáró movie

Noha a mangát nem követték végig, egészen úgy az utolsó három epizódig egy egész jó original történetet kaptunk, amin látszott, hogy azért dolgozott a Bones. Ott viszont minden félrement. Félelmetesen túltápolt főgonosz (nem is a jófiúk győzik le, ők kb. labdába sem rúghatnak ellene), akinek a speciális képessége, hogy térkaput nyitogat, méghozzá úgy, hogy fel-le hajigál egy csecsemőt, akinek transzmutációs kör van a hasán. A kapu másik oldalán a mi Európánk található, Ed kap is a nyakába egy jó kis londoni szőnyegbombázást, és amúgy is meghal kb. háromszor az utolsó pár részben, de ez nem gond, hiszen ha az egyik oldalon meghalnak, csak feltámadnak a másikon...vagy mi. :dirr: (Igazából szerintem itt már a Bones sem gondolta végig, hogy ez az utazás a két világ között hogyan is működik pontosan.) Egy év múlva pedig kijött a mozifilm, amit kb. egy hatalmas lezáró epizódnak szántak, viszont itt csak még inkább előjött a "rossz fanfiction" érzés, a történetet pedig még inkább megkavarták. Most már London helyett Berlinben vagyunk, a nácik titkos társasága pedig ismét meg akarja nyitni a kaput, mert szerintük a túloldalt várja őket az ígéret földje. Bones-ék poénosnak gondolták, hogy az eredeti sorozatban elhalálozott szereplőket a mi világunkban viszontláthatjuk, így kapunk náci tisztet Hughes fizimiskájával, egy random pincérnőt, aki úgy néz ki, mint Dante, Fritz Lang (aki ráadásul a valóságban is létezett, hogy még lolabb legyen az egész) kiköpött King Bradley, és a végén azért Scar és Lust is feltűnik egy cameo erejéig, mint cigány házaspár. :lol: A film vontatott, unalmas, logikátlan a történet, és a "legjobb", hogy a hihetetlenül "fantáziadús" mi világunk-szereplők miatt az eredeti sorozat karakterei kb. csak másodhegedűsök, pl. Roy Mustangnak talán ha egy értékelhető jelenete van az egész filmben, de a többiek sem kapnak sokkal több screentime-ot, kivéve Ed & Al, akik viszont úgy viselkednek, mintha minimum egy fangirl írta volna a sztorijukat, akinek ez volt a kedvenc párosa a történetből. Látszik ez a végén is, ahol azt akarják happy end-ként beadni, hogy Edék mindenkit maguk mögött hagynak (Winry....), és elhúznak ketten a naplementébe...izé, a kék ég alatt. :dirr: Azt gondolom mondanom sem kell, hogy sem a sorozat végének nincs köze az animében korábban történtekhez, a filmnek pedig pláne nem. Mintha hirtelen egy teljesen más animét néznénk, ami most indult el. Az nem gond, ha kedvelik a II. VH témájú filmeket, de akkor talán csinálhattak volna egy sajátot, ahelyett, hogy az FMA világát teszik vele tönkre. Na persze azt önmagában senki nem nézte volna, Edékkel adták el.

Tengen Toppa Gurren Lagann

Vajon mi vesz rá egy stúdiót, hogy egy teljesen saját készítésű, original animét az utolsó pár epizódban barmoljanak szét, ami aztán a legutolsó fél epizódban tetőzik? Az, hogy ők a Gainax! :dirr: De ez ugye még nem indok, szóval egy kissé jobban kifejtem. XD A Gurren Lagann sorozat meghatározó eleme, mondhatni visszatérő "témája" volt a soha fel nem adás, az utolsó csepp erőig harcolás, stb-stb. Számos példát láttunk arra, hogy mondjuk tízszeres túlerővel szemben is nyertek hőseink, mivel nem adták fel, és ez később még afféle "tudományos magyarázatot" is kapott a sorozatban, nevezetesen, hogy a spirál energiát az emberek a lélekből nyerik, vagyis minél motiváltabb/elszántabb/optimistább/stb. valaki, annál táposabb dolgokra képes. A dolgok ott kezdtek félresiklani, amikor kitalálták, hogy elkezdik leöldösni a Gurren csapat nagyobb részét, és még Kittant is kinyírták. Itt már némileg húztam a számat, mivel korábban mindössze egyetlen halottja volt a csapatnak, és az is fontos volt történeti szempontból, most viszont csak úgy a darálóba küldtek X számú karaktert. A végén már olyan gyorsan haltak, hogy szinte nem is hagyott bennem mély nyomot 1-1 haláleset. De ez még nem is annyira ütne be, és simán lenyelném, ha nem lenne a legutolsó rész második fele, amire talán a "lehangoló megablama" lenne a legtalálóbb kifejezés. Először is kitalálnak egy erőltetett magyarázatot arról, hogy hősünk szerelmét az anti-spirálok (aktuális gonoszok) teremtették, és mivel ők megsemmisültek, ezért neki is vesznie kell. Ez kb. ahhoz hasonlít, mintha a tervezőmérnök halála után az összes olyan ház azonnal összeomlana, amiket életében még ő vetett papírra. De jó, nincs semmi gond, hősünk már amúgy is annyira benne van a "do the impossible, see the invisible" életérzésben, és amúgy is annyiszor ment már szembe a sorsával a sorozat folyamán, hogy biztosan most is röhögve szembeköpi, és addig nem nyugszik, amíg meg nem menti a nőt, akit szeret. Ugye....UGYE??? Hát nem, mert ez egy Gainax anime. :D Nia meghal, Simon még csak meg sem próbál tenni ellene, és a legjobb: ezek után még mindig menthetné a dolgot valami olyasmivel, hogy "helyette is élni fogok", de nem, maga mögött hagy mindenkit, mint Ed & Al a movie végén, és a továbbiakban a vándorló hobós életmód magányát élvezi. Persze próbálták itt olyasmivel magyarázni a dolgot, hogy "Simon nem isten, ilyenhez már nincs joga" (ez vicces, főleg azok után, hogy fél epizóddal korábban még közel isteni erővel rendelkező ellenfeleket tett taccsra, meg galaxisokat hajigált...és akkor most nem említem, hogy hányszor használták fel a spirál-erőt a saját önös érdekeik szempontjából), meg hallottam olyan fanteóriát, hogy ez így perfekt, mert a végén a hős félreáll, és kilép a történetből, ha már nincs rá szükség, csak ezzel meg ez a bibi, hogy nekem ő nem valami emberek fölött álló Superman volt, hanem ugyanolyan szereplő, mint az a 10+ másik, akik szintén fontosak voltak, szóval nem értem, miért kellene így "kiemelni", hogy neki már nincs is helye köztük. Na persze nem csak őt szívatták meg a végén, kb. minden főbb szereplőt (tisztelet a kevés kivételnek), viszont talán az ő befejezésén érződik a legjobban, hogy mennyire sikerült tökönrúgni, majd kiherélni az egész sorozat lényegét/hangulatát a végére. Még a mozifilmben reménykedtem, hátha ott kapunk egy full happy end-et, de kb. ugyanez lett a vége, talán egy mákszemnyivel vidámabb (már ha ez az lehet...), de így is messze van az üdvösségtől, pláne egy normális lezárástól.

Általában ez az a két anime, ami azonnal beugrik, ha a legrosszabb bejezésekre gondolok, de persze lehet, hogy lesz még pár cím (speciel most egy manwha és egy visual novel is eszembe jutott...), de a többit talán később, most hagylak titeket is szóhoz jutni. :)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

TTGL és FMA ide is (bár az utóbbival úgy vagyok, hogy amíg nem néztem meg a múvit, addig köpködtem jobbra-balra, minden szart kiáltva, ám a mozifilm után rá kellett döbbenjek, hogy ahhoz képest egész emészthető lett az alapsorozat vége... ^^""), ezeken kívül pedig:

Gantz - Szal igen, tipikus példája annak, hogyan lehet egy anime-original befejezést a lehető legrosszabb stílusban, a legidiótább körítéssel előadni. Fail és van sajnos egy olyan érzésem, hogy a manga befejezése sem lesz jobb... >_>

Durarara!! - Kidát elevenen kéne a pokol tüzébe hajítani az idegesítő angst-parádéjával egyetemben, amit naná, hogy az utolsó részekben kellett fókuszba rakni... :(t)rolleyes:

Samurai Girls - Végre lenne egy ecchi sorozat, amire tényleg azt mondom, hogy , erre behajítanak a végére egy ilyen semmitmondó, seggből előrántott valamit... MEH!

Így hirtelenjében ezek ugrottak most be, bár megjegyzem, nem sok hiányzik a Shikinek sem, hogy felkerüljön a listára, főleg annak tükrében, hogy 23 epizódnyi awesomeness-t sikerült majdhogynem lerombolniuk az utolsó résszel. (Még mázli, hogy jószívű vagyok és ezt is megbocsátom. ^^")

Ja, és persze régebben itt volt még az Inuyasha is, de azt azóta szépen helyrehozták a Final Acttal, szal nincs harag, illetve a Soul Eatert említettem volna még meg, bár annak nem pont a befejezése fos, hanem kvázi minden, amit anime-originalnak lehet hívni Medusa halála után. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Samurai Girls - Végre lenne egy ecchi sorozat, amire tényleg azt mondom, hogy , erre behajítanak a végére egy ilyen semmitmondó, seggből előrántott valamit... MEH!
Nocsak, ezzel konkrétan mit műveltek? XD
Kép
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Nocsak, ezzel konkrétan mit műveltek? XD
megmondom én, nekem is van bajom a végével: konkrétan sztorit írtak bele.
de minek.
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem. XD Amúgy az ilyen nagyon ecchire épülő cuccoknál sosem értettem, hogy miért kell valami nagy volumenű sztorit (vagy legalábbis annak álcázottat) beleírni. Csak elveszi a screentime-ot a "lényegtől". Bőven elég lenne a szokásos "ki kit szeret" szerelmi sokszögeket felállítani, aztán azokkal lehet kavarni, de felesleges mindenféle komoly harcot, meg hasonlót is belevinni. (Jó, most a Samura Girls-ben nem tudom, hogy mivel rukkoltak elő a végén, ez csak ilyen eszmefuttatás volt, bár gondolom, hogy még jobban fájt a dolog, ha egészen a végéig úgy tűnt, hogy nem kell bele történet, aztán "de mégis!".)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az FMA-val én is egyetértek, a sorozat vége még hagyján lett volna, de a mozifilm már tényleg teljesen WTF volt, még szerencse, hogy ott a Brotherhood. :vigyor:

GTO - Értem én, hogy a manga még futott, nekik viszont be kellett valahogy fejezniük a sorozatot, de ennél azért kicsit jobban is megerőltették volna magukat, mármint Onizuka csak úgy lelépett a végén, hátrahagyva mindent és mindenki!
Amúgy ez a befejezés annyira megtetszett nekik, hogy az élőszereplős sorozatot is ugyanígy zárták le... bah... :roll:

Pandora Hearts - A végén a főhősök gyakorlatilag kijelentették, hogy megunták a játszadozást és inkább hazamennek. No comment. Akkor inkább hagyták volna teljesen nyitva a végét.

Higashi no Eden - Nem elég, hogy a játékról nem tudtunk meg semmit, de a végére még a szerelmi szálat is sikeresen tönkretették. Minden egyes újabb folytatással egyre csak romlott a sorozat értéke a szememben.

Red Garden - A végén győztek, de mindenki halhatatlan lett és amnéziás! Mindeközben a hátérsztoriról szinte teljesen elfelejtkeztek... de hát Gonzóéktól mit várhatna az ember. Igazán kár volt a sorozatért, mert tele volt nagyon jó karakterekkel.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Biiru Seijin írta:
Nocsak, ezzel konkrétan mit műveltek? XD
megmondom én, nekem is van bajom a végével: konkrétan sztorit írtak bele.
de minek.
Ez + heroine dies in my ecchi animu = WAT + fekete-fehér bs + addigi szarkavaró hirtelen pálfordulása valami mondvacsinált, ezerszer látott indokkal + "nem maradt több időnk, mert elvitte az egyébként nagyon epic fight az adásidőt nyaaaah?"

Szal úgy kábé ezek. :D
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Maron »

Mariko írta: Pandora Hearts - A végén a főhősök gyakorlatilag kijelentették, hogy megunták a játszadozást és inkább hazamennek. No comment. Akkor inkább hagyták volna teljesen nyitva a végét.
:goodpost:
Gondoltam, hogy nem viszik végig a mangát, de ennél az utolsó 3 résznél az is jobb lett volna, ha csak úgy félbehagyják, így számomra ezek a részek nem is léteznek inkább.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Canvas 2 - ATOMIC RAGE! Remélem megdöglesz Elis. Annyira felhúzott, hogy SHIFT+DEL-t nyomtam az egész sorozatra utána, pedig a 20. részig egészen jó volt.

Mahoromatic - az utolsó előtti része tökéletes epic befejezés lenne, de a GAINAXnak muszáj volt csinálni egy WTF utolsó részt hozzá...

True Tears - Noe ;_; ::bawl::
Kép
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: BSW »

A True Tears-t osztom.
Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy lehet Hiromi szimpatikusabb sokaknak, de ami a legjobban felhúzott benne, mikor elméletben még Noe-val járt Shinichiro, erre Hiromi leoltja Noe-t, hogy tartsa távol magát Shinichirotól.
Ennek mindig sikerül felidegelnie, ha csak rágondolok.
Avatar
ecoban
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2006.03.29. 18:55
Tartózkodási hely: Iserlohn

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: ecoban »

True Tears örökre fájó pont marad az én életemben is. Hogy választhatta azt az unalmas rinyát...

A második ilyen a H2, amiben egyébként sokáig nagyon érdekes alakul a szerelmi négyszög, a végén mégsem merik meghúzni, hogy szakítás is legyen benne, pedig ritkán látott komplex viszony van a szereplők között.
If you are falling off a cliff, you may as well try to fly, you have got nothing to lose.
Laurie Wolf
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2010.10.22. 10:51
Nem:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Laurie Wolf »

BSW írta:A True Tears-t osztom.
Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy lehet Hiromi szimpatikusabb sokaknak, de ami a legjobban felhúzott benne, mikor elméletben még Noe-val járt Shinichiro, erre Hiromi leoltja Noe-t, hogy tartsa távol magát Shinichirotól.
Ennek mindig sikerül felidegelnie, ha csak rágondolok.
Én úgy emlékszem, hogy addigra Noe már szakított vele.
Mindenesetre ez a része nekem sem tetszett, ahogy prédikált ott Shinichiro helyett. Érdekesmód Noe nem mondott olyat neki sose, hogy válasszon.
Avatar
BSW
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2010.10.10. 16:25
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: BSW »

Ha jól tudom ott még nem szakítottak, ami még egy hatalmas feketepont Hirominak.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mariko írta:Higashi no Eden - Nem elég, hogy a játékról nem tudtunk meg semmit, de a végére még a szerelmi szálat is sikeresen tönkretették. Minden egyes újabb folytatással egyre csak romlott a sorozat értéke a szememben.
Egyik 2009-es kedvencem volt, még a béna "lezárás" ellenére is, alig vártam már, hogy végre elérhetően legyenek a movie-k. Aztán megnéztem az elsőt, és sajnos annyira semmit mondóra sikerült, hogy a második azóta is itt figyel a gépemen megnézetlenül.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Most csak általánosságban mondom, nem konkrétan egy animére gondolva, hogy az a legrosszabb, amikor beérik a mangát és kitalálnak valami mást, valami gyors lezárást. Ez akár jó is lehetne, de többnyire a karakterek kifordulnak saját magukból, ellentmondanak a korábbi viselkedésüknek vagy az egész történet mond ellent a korábban történteknek. Olyan az egész, mintha egymásba fűződő láncszemek sora lenne a történet, aztán egyszer csak elkezdenek hozzájuk ragasztani másmilyen láncszemeket, mivel befűzni már nem tudják. Aztán fogják magukat és leállnak az egésszel, vagyis valahogy gyorsan befejezik az egészet. Na, én ezt utálom a legjobban.
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az ilyen összecsapott befejezéseket én se szeretem, akkor inkább hagyják csak félbe egy ponton a történetet, aztán majd később lehet még folytatást csinálni hozzá, vagy ha nem akkor, akit érdekel a történet vége, az elolvassa a mangát. Ez még mindig jobb, mint egy elbarmolt befejezés, ami rossz ízt hagy az ember szájában.

Egyébként Gonzóék verhetetlenek ebben, bár ők még az originál sztorival rendelkező animéikkel is képesek eljátszani ugyanezt. ::^_^::
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

School Rumble - még egy ilyen semmitmondó, összecsapott, lezáratlan befejezést. Még rosszabb, hogy a manga befejezése is pontosan ugyanez :cry:

Akane-Iro ni Somaru Saka - az első tíz rész végig arról szólt, hogy kerül közelebb egymáshoz a srác és a lány, erre a legvégén a (valószínűleg csak mostoha)húgát választja, mert a bejáratott cseléddel könnyebb az élet? :mad:

Soul Eater - "Nem kell más, csak Barátság!" :wwall:
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Van sok fajta rossz befejezés, de a legrosszabbak azok a fajták, amiket nem lehet komolyan venni és pont az ellenkező hatást érik el, mint amit eredetileg szerettek volna.

Elfen Lied - Az egy dolog, hogy az egész rossz úgy ahogy van, de a végére még sikeresen ellent is mondott saját magának az animu.

School Days - Én konkrétan csak röhögni tudtam ennek az animének a végén, annyira béna volt.

Chrno Crusade - Ennyi olcsó kliséket elővenni a végére... :roll:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

-OJ- írta:School Rumble - még egy ilyen semmitmondó, összecsapott, lezáratlan befejezést. Még rosszabb, hogy a manga befejezése is pontosan ugyanez :cry:
Azon én is néztem, pedig nem voltam rendszeres olvasója, de így is teljesen olyan hangulata volt, mintha a mangakának fogalma sem lett volna arról, hogy mégis hogyan kellene lezárnia, ezért csak úgy abbahagyta volna egy ponton.
-OJ- írta:Soul Eater - "Nem kell más, csak Barátság!" :wwall:
"Bátorság". :wink: Azért ez abból a szempontból fontos, hogy Asura mindig félt valamitől, és ezt az érzést képtelen volt megérteni, Maka kb. ezzel győzte le, nem azért, mert annyival erősebb lett volna nála, vagy ilyesmi. XD Persze értem a problémádat, meg így tényleg lett benne egy "Walt Disney feeling", bár nekem még így is tetszett, szóltak, hogy ilyen lesz, meg ugye előtte pont az FMA első sorozatát fejezte be a Bones, és azután sok anime befejezése jobbnak tűnik. :dirr:
Péter írta:Elfen Lied - Az egy dolog, hogy az egész rossz úgy ahogy van, de a végére még sikeresen ellent is mondott saját magának az animu.

School Days - Én konkrétan csak röhögni tudtam ennek az animének a végén, annyira béna volt.
Ez a kettő elejétől a végéig nagyon rossz volt. XD Elfen Lied-ből mondjuk a "kedvencem" a végén a "Vajon ki áll az ajtóban, fúúúú...?" jelenet. Hát na vajon...? :D School Days-hez meg már azért is gratula, hogy sikerült végignézned. Én eddig kétszer futottam neki, de úgy az ötödik rész után oly mértékben fáj a nézése, hogy csak tekergetve, meg az utolsó részt megnézve sikerült végigszenvednem. Igazából így belegondolva talán a negyede/fele még le is tudott kötni némileg, de az első szexjelenet után Makoto maradék agysejtje is a farkába vándorolt, és beindult a non-stop facepalm.
Péter írta:Chrno Crusade - Ennyi olcsó kliséket elővenni a végére... :roll:
A Chrono-Rosette szál vége nekem tetszett, kb. el is mondták már az elején, hogy így fogják végezni. (És örültem is, hogy nem került valami "a barátság ereje megment" jelenet a végére.) 1-2 szereplő sztoriját viszont nagyon elbarmolták, pl. elég kiábrándító, hogy Aion továbbra is életben van, és igazából ezt annyira meg sem magyarázták, max annyival, hogy ő az ősgonosz vagy mi, bár hogy ez magában a sorozatban volt-e, vagy egy fantól hallottam, már passzolom. XD Másik hülye ötlet volt a "Remington = angyal". Joshua-ból meg fogyatékost csináltak. Mindegy, a manga vége hibátlan lett. :)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ez a kettő elejétől a végéig nagyon rossz volt. XD Elfen Lied-ből mondjuk a "kedvencem" a végén a "Vajon ki áll az ajtóban, fúúúú...?" jelenet. Hát na vajon...? :D School Days-hez meg már azért is gratula, hogy sikerült végignézned. Én eddig kétszer futottam neki, de úgy az ötödik rész után oly mértékben fáj a nézése, hogy csak tekergetve, meg az utolsó részt megnézve sikerült végigszenvednem. Igazából így belegondolva talán a negyede/fele még le is tudott kötni némileg, de az első szexjelenet után Makoto maradék agysejtje is a farkába vándorolt, és beindult a non-stop facepalm.
Borzalmasak ahogy mondod, Elfen még arra is rávett, hogy 6 A/4-es oldalon keresztül magyarázzam, mi-miért is rossz benne. (Lehet írnom kéne egyet a SD-ről is =D).

Az Elfen végén az még hagyján, hogy totál egyértelmű, Jucika túlélte a milliónyi golyót godloli módban, de az igazi istencsapás az előtt volt, ahogy azt az egész felismerést levezették, illetve előadták, miszerint:

Lucy : Úristen Kouta, hát én megöltem a családodat meg még vagy 3 tucat embert, de rájöttem hibáztam, ugye meg tudsz nekem bocsátani?
Kouta: Ohh persze hát hogyne, semmi gond, mással is előfordul az ilyesmi, meg van bocsátva.
(ölelés)
Lucy: Jaj de hát a milícia úgyse hagy majd nekünk sose békét, na meg el is kúrtam a dolgokat, szóval most megyek és öngyi leszek, majd gondolj rám.
Kouta: Oké, szia!
Kommandósok: Ott a gyilkos, RATATATATATA! Zsír, akkor most húzzunk haza srácok, a testet meg hagyjuk ott, majd kezd vele valamit az akinek nem tetszik.
(kis idő eltelik)
Lucy: Élek! Oké, akkor most menjük haza Koutához és a folytatást majd a doujinshi mangakák elintézik, Nyu.

A School Days hasonlóan gagyi, annak is "nagyon tetszett" a vége… "Waaaagh! Én vagy psycho-chan és ha én nem lehetek boldog hidegre teszek mindenki mást aki nekem fájdalmat okozott!"
Titkos írta:A Chrono-Rosette szál vége nekem tetszett, kb. el is mondták már az elején, hogy így fogják végezni. (És örültem is, hogy nem került valami "a barátság ereje megment" jelenet a végére.) 1-2 szereplő sztoriját viszont nagyon elbarmolták, pl. elég kiábrándító, hogy Aion továbbra is életben van, és igazából ezt annyira meg sem magyarázták, max annyival, hogy ő az ősgonosz vagy mi, bár hogy ez magában a sorozatban volt-e, vagy egy fantól hallottam, már passzolom. XD Másik hülye ötlet volt a "Remington = angyal". Joshua-ból meg fogyatékost csináltak. Mindegy, a manga vége hibátlan lett. :)
Mangát nem olvastam, annyira nem érdekelt a stuff, viszont én inkább azon a hihetetlenül klisés dobáson akadtam ki, amit Aion körül dobtak be ("Höhö! Nem tudtok engem megölni, mert amíg van gonoszság a világon addig én mindig létezni fogok!") szóval ezt már annyi helyen ellőtték, sokkal jobban, hogy itt csak még elcsépeltebbé tette a zárást.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Péter írta:School Days - Én konkrétan csak röhögni tudtam ennek az animének a végén, annyira béna volt.
Nézd, lehet hogy számodra ez béna, és nem is a legizgalmasabb dolog a világon, de én szeretem a tengeri levegőt és a hajózást, pláne komppal gyönyörű partok mentén. Valahogy feltölti az embert.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
Péter írta:School Days - Én konkrétan csak röhögni tudtam ennek az animének a végén, annyira béna volt.
Nézd, lehet hogy számodra ez béna, és nem is a legizgalmasabb dolog a világon, de én szeretem a tengeri levegőt és a hajózást, pláne komppal gyönyörű partok mentén. Valahogy feltölti az embert.
És ugye nincs is annál szebb, ha mindezt a szerelmével is megoszthatja az ember? :D
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Legrosszabb anime befejezések (lehetséges spoilerek)

Hozzászólás Szerző: anubys »

Péter írta:Van sok fajta rossz befejezés, de a legrosszabbak azok a fajták, amiket nem lehet komolyan venni és pont az ellenkező hatást érik el, mint amit eredetileg szerettek volna.

Elfen Lied - Az egy dolog, hogy az egész rossz úgy ahogy van, de a végére még sikeresen ellent is mondott saját magának az animu.

School Days - Én konkrétan csak röhögni tudtam ennek az animének a végén, annyira béna volt.

Chrno Crusade - Ennyi olcsó kliséket elővenni a végére... :roll:
Az Elfennel egyet értek, annak nem csak a lezárásával voltak problémák. :dirr: A School Days-ről már annyit hallottam, hogy előbb-utóbb feltétlen meg kell majd néznem. A Chrno-t pedig éppen most nézem, úgyhogy igyekszem kikerülni a spoilereket. Ami mondjuk gond, hogy jelenleg három sorozatot nézek, ami már véget ért (Last Exile, Moshidora, Chrno Crusade) és eddig egyik sem egy nagy eresztés...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése