45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

23. nap - Támadás

MEKARA BEAM! - Dejiko (Di Gi Charat)
Divine Buster, Starlight Breaker - Takamachi Nanoha
Dark Forte Wave - Dark Pretty Cure (HeartCatch PreCure!)
Zipper Attack - Takao (D-Frag!)
Kép
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől

Shingeki no Kyojin -
SPOILER
Titán Eren megküzd az épület körüli óriásokkal. Akkor még csak sejtéseink lehettek, mi lehet az oka annak, hogy egy óriás a többieket támadja, de akkor is nagyon badassnek számított az a jelenet. Még az előtt volt egy részlet, amikor Jean nézte a két óriást, akik beütötték a falat és azon gondolkodott, hogy a valóság sokkal rosszabb, mint azt gondolták, esélyük sem lehet ilyen lények ellen. Aztán egy kósza ököl beszáll a képbe és az anime még rá is játszott erre, mert tényleg feldobták a talpukat a titánok. :D Talán mégis Titán Eren harcának a legvége meríti ki ezt a fogalmat, mert miután leharapták az óriástest kezeit, akkor átváltott a szájára. Annyira hajtotta a bosszú és a düh, hogy nem törődve semmivel, szó szerint kitépte magát a támadó óriások szájából. A Thomast megevő ugró titánt úgy intézte el, hogy kiharapta a nyakánál azt a részt, amit egyébként az emberek a karddal vágnak ki.


Sidonia no Kishi S2 -
SPOILER
Nagate landolt a bolygót körülvevő egyik lebegő sziklán, plusz stabilizációt adott a mechának, majd elkezdte lőni a gaunákat. Minden lövése célba talált, gyakorlatilag majdnem egyedül semmisítette meg a támadó erőket. Lehet, hogy férfiként nem valami menő, de el kell ismerni, harcban nincs párja. Kifizetődött az a rengeteg gyakorlás, amivel a "nagyapja" felkészítette.


One Punch Man -
SPOILER
Tatsumaki az esper képességével megfordította az összes rakétát, amit a hősökre kilőttek és visszaküldte az idegenek anyahajójába. Már korábban is bemutatta az erejét, pl. a Godzilla-szerű szörny ellen, aki közölte, hogy csak egy meteorral lehet őt elpusztítani, erre a csaj lazán rárepített egyet az űrből. A másik, Saitama végső, teljesen komoly ütése, amivel végleg kiütötte a főellenséget.


80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal -
SPOILER
Joggal kérdezhetitek, ez meg mit keres itt, de mindjárt részletezem. Amikor a kis csapat eljut Amerikába, egészen pontosan San Franciscóba, Willy Foggot párbajra hívják. Ő elfogadja és kijelenti, elég lesz neki a sétapálcája, mint fegyver. Mielőtt még a bandita lőhetne, Fog a pisztoly csövébe dobja a sétapálcát, ezzel megakadályozva, hogy elsüljön a fegyver. Szerintem nagyon badass jelenet volt.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől

Detective Connan: Hát amikor Connan szembe néz a tettessel és már tudja, hogy levadászta plusz bevágja azt a bishi fejet az
nagyon kemény.

Naruto Shipp: Pain. Igazából már írhattam volna az antagonista csoportba, de akkor nem akartam ellőni a tagot. Jó tudom nem ő legnagyobb genya, de amikor jelen volt mégis valami hideg leheletet érzetem a szobában.

FMA 41. rész "Seibo"- A szent anya: Konkrétan az a jelenet amikor Solf J. Kimbley és Sebzett beszélgetnek arról, hogy mitől is ember az ember és közben a kamera körbe körbe jár, huu az nagyon "badass".

Gankutsuou: Amikor Albert először meglátja a grófot.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől

Kurama első transzformációja

Imádtam ezt a pillanatot, mikor Kurama megmutatta valódi énjét. Az egész sorozat alatt csak utalgattak az ő titkára, a 46. részig kellett várnunk, hogy láthassuk is. Hála annak, hogy ellenfele nagyon elszámolta magát. Urashima a japán folklóros trükköt megfordítva akarta bedobni a srác ellen, amikor a dobozt kinyitva az illető megfiatalodik egésze csecsemő korára vagy még előbbre. Ezzel itt megszívta kicsit, mivel Kurama egy embergyerek és egy rókadémon eggyéválásából született, így még születése előttre :lol: fiatalításával kicsit még nehezebb elfelett szerzett magának. Az, ahogyan a szétterjedt ködben mennydörgés közepette legelőször alakot ölt Yoko a legbadassebb pillanata volt a sorozatnak.

Homerun beszerzi arzenálját

SPOILER
Ahogy a szemüveges kiscsaj ellopja a fegyvereket a yakuzától az időt megállítva,

miközben szól A Duel with a Witch, az már csak kontraszt miatt is Homura legbadassebb jelenete.

Nekomonogatari Shiro - Hanekawa vs Araragi

Már volt egy pár válaszom Monogatariból, but the fucker just keeps on giving. Kettejük ezen korai konfrontációja során Koyominak úgy kellett legyőznie a jelenést, hogy Tsubasát nem bántja.
SPOILER
Ezt el is lehetett érni a Kokoro Watari egy vágásával. De hogyan is tudná a brutálisan erős Tsubasát megsebezni (karletépés anyone)? Igazán letaglózó választ kaptunk erre! Koyomi végig lecövekelve állt a beszélgetés alatt, majd mikor Tsubasa megtámadta, egyetlen mancscsapással félbevágta a srácot, akinek felsőteste falhoz vágódott. És mi maradt vissza? Az alsóteste deréktól lefelé, bal lábából pedig a kard kilógva! Egész egyszerűen tövig benyelte a Kokoro Watarit. :thumb:


Papírnővérek Nenenéért mennek

A pillanat, amikor lazán besétáltak a Dokusensha portájához, és Anita közölte, hogy az emberrabló Leet keresik, az óriási. Aztán szétcsapnak kicsit, ahogy jönnek a biztonságiak. Majd ahogy Lee és Nenene hallják a riasztót, hogy 3 női behatoló érkezett, az priceless. Mindezt azután, hogy jól lefizették őket a kínaiak, csak éppen a pénzt másra használták el.

Kaname vs Xia Yu Lan

Zseniális volt, ahogy mindaddig csak Sousuke által védelmezett Chidori feltalálta magát, és túljárt üldözője eszén. Teljesen amatőrként túléli bérgyilkosát, először igazán megmutatva, hogy már neki is van vér a pucájában, és saját lábán is túl tud élni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.02.04. 22:16-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Egykor több is volt, viszont azóta olyan sikeresen elfelejtettem már mindet, hogy még ezt az egyet is úgy kellett az agyam hátsó rekeszéből előkaparnom: "Sore wa himitsu desu" / "Nos, az titok" - Xellos, Slayers :D Sokáig még fórumos aláírásom is volt, mint "Titkos ars poeticája". XD Nincs túl deep jelentése, annyi a lényege, hogy "attól, hogy kérdeznek, még nem vagy köteles mindent egyből elmondani." XDDD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

[troll]Light/Kira: "Just according to keikaku (keikaku means plan)." [/troll]

Hellsing OVA - Az Őrnagy: "Bár az emberiség megpróbált kitörölni bennünket az emlékezetéből, nekünk attől még szükségünk van önnön létezésünkre. Mi sem halhatunk meg csak úgy. Semmiképp sem. Valami nagyobb indítékra van szükségünk a halálhoz. Egy nagyobb és magasztosabb okra! Ezért tudtunk folyamatosan előre haladni és pontosan ezért érkeztünk el ide. Mert többre van szükségünk. Vannak még a világban csataterek ahol harcolhatunk, ellenségek, akikkel megküzdhetünk. Hisz a világ hatalmas, tele csodákkal, veszélyekkel, viszályokkal és a puskapor csípős szagával. És mert hisszük, hogy van egy csatatér mely végül befogad mindannyiunkat, miután egy hatalmasabb célért adtuk életünket. Különben csupán céltalanul vándorolnánk az örökkévalóságig."

Monster - Johan Liebert: "Az egyetlen dolog, amiben minden ember egyenlő: a halál."

Berserk - Griffith: "Egy igaz barát sosem mások álmait követi. Valakinek, aki a barátom akar lenni, képesnek kell lennie megtalálnia élete értelmét az én segítségem nélkül, és teljes szívével-lelkével védelmezni ezt az álmot. Ne habozzon harcolni az álmáért, akár ellenemben sem. Egy igaz barát számomra olyasvalaki, aki hozzám hasonlóan képes erre."

Edit: Van még egy Grifftől, még nagyon régen, a legelső Berserk ismertető elején olvastam, azóta is egyik kedvenc idézetem, főleg az anime ismeretében üt nagyot:

Griffith: "Van egy álmom... Egy álom melynek megvalósításához szörnyű áldozatokat kell hoznom, de megteszem még ha ezzel sokezer embert küldök is a halálba. Másoknak is vannak álmaik, de azok semmik az enyémhez képest. Mostantól már te is része vagy ennek az álomnak, harcolj, és ha kell, halj is meg értem, mert így akarom... mert az enyém vagy! Még csak most kezdődött minden, még előttűnk az út... Csak kövess engem és segítsd az álmomat! Hidd el, remekül fogunk szórakozni."
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

"Because it is not the purpose of this program to show the further development of my relationship, I will refrain from showing much. I wouldn't want to throw my dear viewers' time down the gutter, now would I? Nothing else is as boring to tell as a story of successful love."

Több szempontból is imádom ezt a szöveget (a Tatami Galaxy főhősének szájából hangzik el btw). Egyrészt nagyon frappáns, másrészt marhára igaz, harmadrészt a Watashi×Akashi párost erősen shippeltem és valahol ott hangzik ez el, mikor SpoilerSpoiler. Ah, nézzen mindenki TG-t, aki még nem tette.

Aztán a Surci által hozott Johan idézet ide is jöhet (BRRR!!), a Griffith-féle elmélkedés a megalomániás álmáról ugyancsak, illetve a fél szövegkönyvet betudnám még ide idézni a LoGH-ból.

-ETA-

Jaj, de buta vagyok, ez ki ne maradjon: "Time is passing so quickly. Right now, I feel like complaining to Einstein. Whether time is slow or fast depends on perception. Relativity theory is so romantic. And so sad." (Steins;Gate - Kurisutina)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Korábban addictsra ezt a lustaságot írtam, hehe:
Hát most fáradt vagyok ezen agyalni és hosszabbakat amúgyis lusta vagyok megjegyezni, így ami most perpill eszembe jutott:
- "Tüttürüü~~~~~~" by Mayuri (S;G)
- "Ano yaro wa tensai da!" by Vegeta (DBZ)
- "Ore no uta o kikeeee"!!!! by Basara (M7)
Végül is helytálló ide ez a pár randomság, mert a valódi válaszom az, hogy nincs kedvenc idézetem. Vannak persze hosszabb akár komoly, akár poénos szövegek vagy sok hasonló kis vacakság is, amik szimplán tetszenek, de általában idézeteket nem szoktam annyira favorizálni, hogy egy kiemelkedőbb réteget képezzenek a fejemben vagy úgy is mondhatnám, hogy túl sok tetszik egyformán. Azért a téma miatt kedvet kaptam és visszaolvastam egy csomót, ami remek nosztalgia. De, hogy még válasszak is közülük... Neeehm
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

25. nap - Legszomorúbb halál

Az előző kommentemben már említést tettem az FMA egy bizonyos jelenetéről, és hogy ne csak annak a control-c/control-v kezeléséből álljon a válasz, inkább felhozom a másik olyan esetet, amikor egy elhalálozás tényleg kimerítette nálam a "legszomorúbb" jelzőt, ez pedig a Katanagatari

SPOILER
utolsó előtti rész vége/utolsó rész eleje lenne, amikor az egyik főszereplő, Togame áldozatul esik egy lesből jövő támadásnak. Eleve már attól szomorú lenne a jelenet, hogy ott és akkor árulja el a másik főszereplő Shichikának, hogy az addigi, szinte teljes mértékben a klánjának bármi áron történő megbosszulásából álló életében a vele töltött időszak volt az egyetlen jó pont (még annak ellenére is, hogy a "bármi áron" érdekében kész lett volna beáldozni őt), de ami a leginkább felteszi az i-re a pontot az az, hogy a kvázi gyermeki ártatlanságú, a világtól rendkívül elzárt helyen élő Shichika a sorozat elején Togame testőrének/fegyverének szegődve kezdte el felfedezni nem csak a nagyvilágot, de lényegében a másokkal való kapcsolatok súlyát/fontosságát is, szóval *elég* nagy hatást gyakorol rá Togame halála. Annyira, hogy az addigi ártatlanság helyét egy bosszúvággyal vegyes hidegvérűség veszi át, ami arra készteti hogy bevállaljon egy öngyilkossággal felérő egyszemélyes ostromot csak azért, hogy Togame egész életét meghatározó vágya ne végezze hiábavalóként. A konkrét ostrom meg lesz majd említve a következő napi kérdésre adott válaszban, de az egész jelenet még így is bír egy jó adag szomorúsági faktorral már csak azért is, mert Shichika azok közé a szereplők közé tartozik, akit az életnek tényleg a tenyerén kéne hordoznia ahelyett, hogy a legelső barátja a karjaiban haljon meg.


Szomorú elhalálozások szempontjából persze a TTGL sem lenne rossz (igen, *az* a halál, amit szerintem még spoilerbe se kéne tenni, annyira vágná mindenki hogy melyik jelenetre utalok ezzel), de a kihívás során nem egyszer utaltam már arra, hogy a Gunbuster-t jobban favorizálom a TTGL-el szemben, és ez most is megmutatkozik. Félreértés ne essék, a TTGL esete sem rossz egyáltalán, inkább csak arról van szó, hogy ahhoz túl "forróvérű" (vagy hot-blooded, angélusosan) a sorozat, hogy érzelmileg olyan értelemben hatásos legyen. Persze hősies meg hangos a TTGL, meg amit akárki akar szó se róla (és azt egyébként nagyon jól csinálja), de ez (is) egy olyan pont ahol a személyes preferencia kiütközik a részemről.


26. nap - Legjobb harc

Ha már az előző napi válaszban említést tettem a Katanagatariról, akkor az ott leírtakhoz méltóan ismét felhozom mint választ, konkrétan az utolsó epizódot.

SPOILER
Ugyebár említettem volt, hogy Shichika Togame halála után egy egyszemélyes ostromra indul, és amilyen öngyilkosság kísérlet a dolog, olyannyira jól válik be Shichika-nak, hiszen az egész sorozat alatt fejlesztett, kardok ellen hatásos pusztakezes harcművészete ekkorra érik be a leginkább: a felszínt nézve a Katanagatari sztorija tizenkét rendkívüli "kard" begyűjtéséről szól, és az idézőjel nem hiába való, hiszen a Shichika családja által birtokolt harcművészet is egy "kard" ezek közül. Annyira, hogy a sztori végén az ostrom gyakorlatilag arról szól, hogy az ellenség által visszalopott kardok egy fogpiszkálót nem érnek az addigra bosszúvágytól vegyes életuntsággal "feltúrbozott" Shichika ellenében, szóval ez a jelenet nem is igazán harc, hanem inkább csak egy látványos idézőjeles agyontaposás, abból is a kimondottan hatásos fajtából.



One Punch Man - A Saitama/Boros összecsapásra megy a +1, de a hatodik részből Saitama és Genos "gyakorló" meccsét is felhozhatnám: ez a sorozat mondjuk általánosságban is szóra érdemes ha harcokról van szó (még akkor is, amikor a címszereplő OP Man demonstrálja az OP státuszát), de a Saitama/Genos jelenet leginkább azért kiemelkedő szerintem, mert jól demonstrálja a két szereplő közti külömbséget, ha a viselkedésükről és a vizuális stílusukról van szó. Genos szempontjából ez azért is hasznos, mert Saitama ellenfeleivel ellentétben ő hellyel-közzel a sorozat másik főszereplője, és a harc alatt is látható, hogy az ő stílusa az animékhez hagyományosabb értelemben passzoló, míg Saitama jóformán egy Looney Tunes karakter "eleganciájával" bír, ami például 2:05-nél, a földet éréskor is tetten érhető.

Project A-ko - A-ko vs. B-ko (1:11-től kezdődik el komolyan)

TTGL - A legutolsó harc, ami a szó szerinti orbitális méretével is maradandó.

Hunter x Hunter (2011) - A Meruem vs. Netero harcra megy a +1, de ugyanabból az arcból a Gon vs. Pitouharcot is felhozhatnám, annyi eltéréssel, hogy a másik harccal ellentétben ennek inkább a sztorimesélés szempontjából van jelentősége, köztük egy shounen vonás másképp való tálalása miatt is.

End of Evangelion - Asuka itteni harca kis túlzással favorit válasznak mondható a kihívás szempontjából, és ez nem is csoda, hiszen az egyik leglátványosabb mecha harcról van szó úgy általánosságban.


27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől

Nem kimondottan egy jelenet, de a GTO-ból szinte minden arc-ban csinál olyasmit Onizuka, amire a badass jelző könnyedén ráhúzható, hiszen rendszerint ezekben a jelenetekben ütközik ki a leginkább, hogy a látszólagos tirpákság és nemtörődömség mögött egy emberek közti ember van, aki még a rosszakaróinak is hajlandó megadni a szituációtól függő kegyelmet, ha úgy gondolja, hogy a helyzet alkalmassá teszi ezt.

Trigun - Még a sorozat első feléből az az epizód, amikor Vash egy rablóbanda testvérpáros egész város szeme láttára való likvidálása, és a túszok megmentése által bizonyítja be, hogy ő nem az a megátalkodott istencsapása, akiről a rá kitűzött vérdíj "szeretné" elhitetni.

Mobile Police Patlabor 2: The Movie - A jelenet, amikor az egész franchise alatt legelőször Gohto nem csak hogy felemeli a hangját, de üvöltve szembesíti a rendőri/katonai vezérkart azzal, hogy a karóba húzott merevséggel párosuló tesze-toszaságukkal egy fikarcnyit sincsenek a helyzet magaslatán.


28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Egyik-másik válaszadóhoz hasonlóan nekem sincsenek olyan mélyenszántóbb idézetek, amiket például aláírásba tennék vagy csak szimplán a magamévá tennék, úgyhogy maradok a GTO-s Onizuka tipikus bemutakozó szövegénél:

"Onizuka Eikichi, 22 éves *fityisz bemutat*. Üdvözletem!"

Nem egy mélyenszántó idézet az biztos, de mindig is tetszett az, hogy ez a más környezetben határozottan bunkó bemutatkozás mennyire illik Onizuka karakteréhez, aki maga is inkább egy bunkónak jön le addig, amíg az ember meg nem ismeri a jó oldalát.
Kép Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

24. nap - Sokkoló pillanat

selector infected WIXOSS
Először akkor sokkol, amikor kiderül, hogy jár a vesztes...
SPOILER
...tegyük fel van egy kaszinó ahova mit sem sejtve besétálsz (mert valaki becsal az utcáról) és leülsz rulettezni. Miután háromszor buktad a tétet odajön pár öltönyös alak és közli, hogy itt az a szokás, hogy aki háromszor veszít ruletten annak ÁNTSZ kompatibilisre kell sikálnia egy fogkefével egy trainspotting level mellékhelyiséget. Persze ha végeztél és még marad utána kedved, játszhatsz újra a rulettasztalnál, van végtelen utánpótlás sikálni való WC-ből.
WIXOSSban veszíteni durva szívás.


Másodszor akkor sokkol, amikor kiderül, hogy jár a nyertes...
SPOILER
...tegyük fel te vagy Terence Hill, akinek nem jelent gondot nyerni, ha random odaültetik egy rulettasztalhoz. Összenyersz egy talicskányi zsetont (háromnál kevesebb bukott körrel, mert akkor ugye sikamika lenne) és mész felmarni a zsugát a pénztárba. De ekkor közlik veled az öltönyösök, hogy oké nyertél, de csak akkor kapod meg a nyereményed, ha berángatsz egy másik balekot rulettbajnokot az utcáról, aki képes megismételni azt amit te. Sajnos nem mindenki Terence Hill, sőt valószínűleg akit becsalsz a WC takarítók között fogja végezni. De, ha nem okoz lelki problémát mások szivatása akkor lehet többször is próbálkozni, mert van végtelen utánpótlás sikálni való WC-ből.
WIXOSSban nyerni személyiségformáló hatású morális dilemmát okoz.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Van egy pár, nehéz lenne abszolút kedvencet kiválasztani. Talán nincs is ilyen, mert egyformán kedvelem, amiket bemásolok ide.

Mawaru Penguindrum
"I hate the word “fate.” Birth, encounters, partings, success and failures, fortune and misfortunes in life. If our lives are already set in stone by fate, then why are we even born? There are those born to wealthy families, those born to beautiful mothers, and those born into the middle of war or poverty. If that’s all caused by fate, then God is incredibly unfair and cruel. Because, ever since that day, none of us had a future and the only certain thing was that we wouldn’t amount to anything." Takakura Shouma

"I love the word “fate”. Because, you know how they talk about “fated encounters”? A single encounter can completely change your life. Such special encounters are not just coincidences. They’re definitely fate. Of course, life is not all happy encounters. There are many painful, sad moments. It’s hard to accept that misfortunes beyond your control are fate. But this is what I think: sad and painful things definitely happen for a reason. Nothing in this world is pointless." Oginome Ringo

Fate/Zero
"There’s no hope on the battlefield. It has nothing but unspeakable despair. Just a crime we call victory, paid for by the pain of the defeated. Yet humanity has never recognized this truth. And the reason for that is, in every era, a dazzling hero has blinded people with their legends and prevented them from seeing the evil of bloodshed. The true nature of humanity has not advanced a step beyond the Stone Age." Emiya Kiritsugu

Noragami
"Kids these days. They think it's a competition to have the most friends. One is enough. Find someone completely unique." Yato

"Even when times get dark and painful, people should feel lucky to be alive at all." Yato

Shingeki no Kyojin
"I don't like the terms good person or bad person, because it's impossible to be entirely good to everyone or entirely bad to everyone. To some, you are a good person, while to others, you are a bad person." Armin Arlert

Steins;Gate
"Hey mister, I am mad scientist. It's SO COOOOOL!!! Sonovabitch." Okabe Rintarou

"There are two types of lies: Lies that hurt, and lies that don't." Daru

Tengen Toppa Gurren Lagann
"I don't really know, but it doesn't matter why you were born or if you're a princess. What's important is that the one standing here is you. That's why you should live your own way." Simon

Valkyria Chronicles
"In this world, only those who have problems, say that they're all right." Largo

Mahou Shoujo Madoka Magica
"Always, somewhere, someone is fighting for you. As long as you remember her, you are not alone."

Illetve a végére +1, ami nem teljesen idézet, mert az Alive 68. fejezetének alcíme, de annyira megfogott, hogy úgy éreztem muszáj megemlítenem.
"This world is a comedy to those that think, a tragedy to those that feel."
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

[troll válasz]
"Iiiii... iiii.... iiiin.... po~" (Inko-chan, a papagáj - Toradora!)
[/troll válasz]

amúgy nincs kedvenc idézetem, ezeket is egy fél órát gondolkodtam, de ennek ellenére, hogy álljon itt valami tartalmasabb:
"Fordítsuk meg a sakktáblát!" (Ushiromiya Kyrie, és sokan mások - Umineko franchise)
"...Nekem... Furodo Erikának... VAN RAGASZTÓSZALLAGOM!!!" (Furudo Erika - szintén)
"Mindent amit pirossal mondok az igaz!" (Beatrice - szintén)
"Sajnáljuk, de... Még ha csatlakozol is hozzánk csak tizenheten vagyunk." (Battler és Bato - szintén)
"És engedtessék meg, hogy hozzátegyem, nem megy ez neked! *kacag kacag kacag kacag kacag* hi-hhihihhihihihihihihihihihihi!! " (Beato - még mindig)

"Akkor ne bízz magadban. Bízz bennem, aki bízik benned!" :kaminaglasses:

"Örvendezz fiam! Kívánságod végre teljesülni fog." (Kotomine Kirei - Fate/Stay Night -> külön bónusz, hogy Nakata Józsi a szinkronhang *-*)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Akkor mooost... csalok :twisted:

Nem kánon, 3 fan fiction. Mind Akemi Homura. Így beidézve aligha érthető. Nem baj :D

http://alvaro84.deviantart.com/art/Junk ... -588501927

"So you can remember that a good girl was here."

"You won't like that one. That's a scary picture."

"The sky is still blue for you, Madoka."


Meg amit egy éjjel mondott a fejembe bele, be is került a megfelelő írásomba...

"Mikuni Oriko! Miért érzem úgy, hogy gúnyt űzöl az én szabad akaratomból?"
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Fullmetal Alchemist
"Boldog mindig az lehet, aki hajlandó megdolgozni érte."

Naruto
"Az életünk csak más szemén keresztül nyer értelmet, mert ha senki nem néz ránk, az olyan, mintha nem is léteznénk."
"Néha türelmesnek kell lenned, hogy elérhesd a céljaidat." - ezt így magamnak

Nana
"Ha nem beszélsz velem, nem tudok bocsánatot kérni."- ja ezt így meg egy volt barátomnak

Detektív Conan
"A titok teszi a nőt nővé."

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG
"Amint tudjuk, a cél szentesíti az eszközt: ez a terroristákra éppúgy vonatkozik, mint a demokratikus nemzetekre."

Mézeslóhere
"A magunk korlátait más nem lépheti át helyettünk."
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől

Az animealkotók hitvallása (Miyamori Aoi)

Most inkább nem tenném ide a fordításomat, de a Shirobako tökéletes lezárása. Még soha nem találkoztam semmivel, ami ennyire közelhozta volna a rajongókhoz a készítők hangját, legyen szó akár a legismeretlenebb animátorokról vagy asszisztensekről. Emlékeztető arra, mennyi ember legkülönfélébb irányú verejtékes munkája van minden egyes epizódban, nemhogy egy tucatban van több százban. Hogy minden egyes nézhető képkocka, vágás, jelenet létezése is szinte maga a csoda, tekintve a gyártás esztelenül embertelen tempóját.
Ha csak egy animét néz meg valaki idén, aki még nem látta, akkor az ez legyen! Szerintem minden animét szerető ember tartozik ennyivel az iparnak és a benne dolgozó hús-vér embereknek. Nagyon hálasak lesznek érte! És közben még nagy igazságok is kiderülnek a szenvedélyről.

HATOKO'S RANT

Rühelled az egész szánalmas chuunibyo baromságot?

Vagy megértő lennél, de kezd telelenni a tököd az infantilis tinédzser képzelgések ajnározásával?

Fogalmad sincs, ki az a Dark Flame Master, vagy mi a halál a Mjölnir Hammer, de azt tudod, hogy rohadtul nem is érdekel?

Nem vagy egyedül! Hatokonál is elszakadt a cérna, és lerántotta minderről a leplet a legbrutálisabb alázásban, amit valaha láttam! Komolyan, tudtok bármit más animéből, ami ezt übereli? Olyannyira ütős már önmagában, hogy semmilyen előismeret nem kell a sorozatról, semmi kontextus az epizódból, úgyis arcon csap mindenkit, aki meglátja. Merthogy annak idején a teljes magára valamit is adó fandomot bejárta a híre, pedig maga a sorozat nagyon kevesünket érdekelte. De amikor megtörtént váratlanul a semmiből, köpni-nyelni nem tudtunk, csak terjeszteni az igét. :) Azt is kétséget kizáróan bebizonyította, hogy HAYAMI SAORI = KAMI, mert én nem hallottam még ehhez foghatót. Ahogy már szinte ő is elsírta magát Hatokóval együtt, szem nem maradt szárazon, akárhányszor néztem újra.
Kár, hogy aztán a sorozatban sehova nem jutott a hatása. :drop:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Tekintve, hogy az igazán jó animék attól jók, hogy elrugaszkodnak a valóságtól, viszont épp ezért hatalmas veszélyekkel is járnak (démonok támadják meg az embert, esetleg óriások tépik szét, vagy űrlények támadják meg a Földet mechákkal, stb.), ezért nem ilyet fogok "kívánni". XD Ugyanakkor egy teljesen átlagos slice of life cuccnak sem lenne sok értelme, hiszen az abban jelenlévő dolgokat nem "kívánni" kell, hanem tenni értük. :D Ezért én egy "köztes megoldást" javasolnék és örülnék egy Monster Musume világnak, ahol akár én is szörnylányt fogadhatok be magamhoz, természetesen mindenféle szexuális indíttatású hátsó szándék nélkül, mert én ilyen önzetlen vagyok... XDDDD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Motherfuckin' Neo-Venezia (Aria). Simán elhúznám oda két hétre a belem. Állandóan szép az idő, nincs stressz, szmog, tömeg, szemét, rosszindulat és semmi ilyesmi, csak egy rakás, véletlenül sem pénzhajhász, aranyos gondolás lány, akik szívesen megmutatják nekem a város nevezetességeit, miközben egy gondolában ringatózom. Több nem is kell.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

25. nap - legszomorúbb halál

SPOILER
Yurin L'Ciel (Gundam AGE)
Kép
Yurin halála nem csak azért volt szomorú, mert a Sunrise kinyírt egy fan-favorite karaktert és ezzel szomorúságot okozott a nézőknek, hanem in universe is nagyon szomorú következményei lettek.
Flit és Yurin egymásnak voltak teremtve, két X-Rounder akik az X-Rounder képességen túl is önálló, kitűnő intelligenciájú a jövőbe optimistán tekintő csodagyereknek számítottak. Ha Yurin nem halt volna meg, akkor a képen látható önfeledt boldogság megmaradt volna felnőttkorukra is. Yurin teleszülte volna a világot X-Rounderekkel, Flit meg építette volna alájuk az overpowered Gundamokat. Erőfölényben békés megoldást keresve biztosan nem tartott volna 100 évig a háború.
De a köcsög Desil vigyorogva megölte Yurin-t, hogy Flitnek rossz legyen. Hát rossz lett, de nem csak Flitnek. Sunrise-nak legyen mondva, ezt tényleg jól megcsinálták, hogy mennyire megváltoztatta Flit-et és ezzel a háború folyását Yurin halála. Az addig pacifista békét kereső Flitből sikerült egy háborúpárti rasszistát csinálni, aki aztán az egész életét annak szentelte (ebben felhasználva előbb a saját fiát, majd később még az unokáját is), hogy végleg kiirtsa az ellenséget. Ezzel sikerült a háborút 100 évre eszkalálni.

És akkor visszatérve a 8. napi képhez:
Kép
Nem csoda, hogy ez az image macro megszületett, mert végülis két egyenlő fél házassága helyett, a lábtörlőháztartásbeli jött össze a fél életét az űrben töltő állandóan háborúskodó admirálissal.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Ez az, amin már a kihívás első napja óta gondolkodom, mert valahogy nem jut eszembe olyan anime, ami erre a kérdésre lenne válasz. Az olyan sorozatok, amiben plusz van, az pont azért esik ki, mert általában űrlények, szörnyek, démonok, stb. támadnak az emberekre, vagyis kész életveszély lenne úgy élni. A slice of life pedig eleve nem sokban különbözik a mi világunktól. Éppen ezért kicsit csaltam és meglestem, hogy az eredeti összeállításban mit válaszolt a résztvevő egyén. A válasza eléggé megtetszett, azt hiszem, ez még működhetne is.
Szóval, ez az anime, nem más mint a Pokémon, persze szigorúan csak az első sorozat a 151 Pokémonnal. :D Talán furcsának tűnhet a választásom, de kifejezetten élvezném ezt a világot, bár lehet inkább békésebb vizekre eveznék, mondjuk olyan nevelő lennék, aki csak képzi a Pokémonokat, nem harcol velük. Anno, amikor nagyon ment a Pokémon láz, megalkottam a saját karakteremet a világon belül. Ha sokat agyalnék, szerintem vissza tudnám idézni a koncepciót.
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Mai ünneprontó válaszunk következik. Bármelyik, amelyikben egy pár órás munkából fenn lehet tartani egy tokiói luxusapartmant.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Nem. Nem szeretném egyiket sem. *passzív napok xd*
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Alvaro: A tökéletes válasz :goodpost:

Magam részéről a D.N. Angel városában élnék a legszívesebben, de az erdők inkább Totoro birodalma lene. Ami egy kicsit meglenne spékelve. Ahol a bűnözőket olyan tempóba kapnák el, ahogyan azt Conan teszi. De a legveszélyesebb bűnöző is olyan szintű lenne mint Lupin és kis csapata. A kórházakban pedig olyan lelkes és hozzáértő orvosok dolgoznának mint Black Jack. Ezzel párhuzamosan a foci olyan lenne a világban, hogy még a kis iskolás gyerekek meccseire is tömegek lennének kíváncsiak, ahogyan az van a Tsubasa kapitányban és a cirkuszokban Kaleido Star szintű előadások lennének. A városi művészeti múzeumot Reiji Fujita a Gallery Fakeből vezetné, míg a komoly zenei központot Chiaki a Nodame-ből vezetné. A középiskolák pedig olyan felszereltek volnának mint amilyet az Ouran High Schoolban láthatunk. A belföldi titkos szolgálati feladatokat a 9-es Szekció látná el, míg a haderőt a Mithril látná el.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Bármilyen anime, ahol a benne élők számára egyértelmű szabályokkal rendelkező stabilan működő túlvilág van. Vagy van biztos és sem az egyén sem a világ számára nem közvetlenül káros módja a halhatatlanságnak, tehát nem eszünk embert, nem mutatunk be ember áldozatot, nem szipolyozzuk ki a bolygó lelkét, vagy ilyesmi az örökléthez. (Utána jöhet a néhány órás munkából a tokiói luxus lakosztály. :dirr:)

Viszont biztos van valami ami felett elsiklottam, de hirtelen semmi konkrét és biztos válasz erre a problémára nem jut eszembe... ezért azon gondolkoztam hátha tudok valami vámpíros cuccot, ahol a "jó" vámpírok találtak valami megoldást az embereket ne bántsuk de azért maradjunk halhatatlanok dilemmára. Az egyik megoldás ami eszembe ötlött az a Vampire Knight, viszont barátosném felhívta a figyelmemet arra, hogy csak a született vámpírok tudnak önkontrollt gyakorolni. Szóval ha én embernek születtem, akkor sosem lesz belőlem öntudatom birtokában lévő halhatatlan. Tehát nem nyert.

A másik tipp, ami eszembe jutott a Dance in the Vampire Bund, melyben bár ha emlékezetem nem csal szükség van vérre, de a fogatlan vámpír népség valahogy mégis megoldja a dolgot. (Diplomácia útján legális vérvétel? Tulajdonképp nem is kell a vér, csak vágy van rá? Marhára nem emlékszem.)

Lehetne még mondani a Hellsinget, de ott úgy éreztem h magányos vámpír nem nagyon tud valami relatív "békés" helyre menekülni a vámpír írtók ellen, emellett vért kell fogyasztani és titokban. Szóval macerás.

SPOILER
Eszembe ötlött még a Baccano!, csak ott meg egymást fogyasztják egyes halhatatlanok, szóval bújkálás, cselszövés, paranoia ilyesmi is jár hozzá. A semminél jobb, de ez sem ideális.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Az első kérdés amin keményen agyalnom kellett - és arra jutottam, hogy sok anime van, amiből jó lenne pár különleges erő, tárgy vagy tulajdonság, de egy az egyben egyik sem kellene, mert 1. vagy baromi veszélyes ha nem én vagyok az adott erő birtokosa, vagy maga a világ olyan, ami nem feltétlenül esik egybe az ízlésemmel. De ha már mondani kellene valamit, akkor talán a hétköznapokba beivódott virtuális valóságot hoznám ide, GiTS - Psycho Pass vonalon, szigorúan technológiai szempontból + ide jöhet még a Dennou Coil is, mint lightosabb változat. Bár a .hack//Sign vagy SAO-egyéb tudatfeltöltős RPG-kre is kíváncsi lennék, csak tudjak kijelentkezni :D Ezen világok létezése ugyanis jelezné, hogy egyre közelebb vagyunk a technológiai szingularitáshoz, ezzel együtt pedig a biológiai, majd szellemi halhatatlansághoz.

iskariotes: :goodpost: , nevettem :D Cruel: kiváló meglátások.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne

Haibane Renmei (Glie)

Bár létezhet is akár, de soha az életben nem tudhatjuk meg.
Kép
Válasz küldése