45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Bár ilyenekkel nem nagyon találkozom, mivel a jó cuccok rendszerint ott érnek véget, ahol kell nekik, a rosszak pedig még túl is húzzák saját sztorijukat, azért ha erősen gondolkodom, talán a Ranmáért picit kár. Mivel szinte teljesen epizodikus volt és a színes szereplőgárdából eredő helyzetkomikumokra épített, ezért kis túlzással a végtelenségig lehetett volna húzni, hiszen csak a készítők fantáziáján múlik, hogy milyen lökött karaktert/alaphelyzetet találnak ki az aktuális hétre és amíg ezekből az ötletekből ki nem fogynak, addig non-stop mehetett volna a buli. XD (Ennek köszönhető volt pl. az is, hogy aki nem ismerte a mangát, anime-only nézőként el sem tudta nagyon különíteni a fillereket a mangából kölcsönvett sztoriktól, hiszen színvonaluk és felépítésük közel azonos szinten mozgott.) De még ha a fenti "végtelenségi potenciáltól" eltekintünk, akkor is jó lenne, ha legalább a manga végéig feldolgoznák a sztorit, ugyanis a hosszabb Rumiko-mangák közül a Ranma volt az egyetlen, ami még egy tetves "Final Chapter" mozit, vagy rövid sorozatot sem kapott, hanem kb. a történet felénél "elvágták" az animét, utána később még kihoztak egy OVA-t ilyen "szerintünk ezek voltak az azóta kijövő manga-sztorik legjobbjai" összeállítás gyanánt, aztán kb. jegelték az egész Ranma anime projectet.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Én azon a véleményen vagyok egy igazán jó történet attól lesz jó ha van egy vége. Van egy cél amit szereplőink szeretnének elérni és 12-26-50-300 rész és számos megrázkódtatás és kaland után el is érik. Ha mindig van egy következő ellenfél, következő feladat, következő kaland, akkor egy idő után nem lehet mit kitalálni, hogy ez most mitől erősebb, mintől fontosabb, mitől érdekesebb mint az előző.

Ennek ellenére csak, hogy a kérdésre válaszoljak én magam részéről amolyan troll válaszként is kicsit de azt kívánom, hogy a Meitantei Conan, a One Piece és a Pokémon sose érjen véget, vagy ha mégis akkor az mondjuk még 20-30 év múlva legyen egyszerűen a dolog abszurditása miatt, hogy ezen tv sorozatok alatt egy generáció születéstől-halálig lemehessen, míg Shinichi azóta se nőtt fel újra, a szerencsétlen béna Ash azóta sem lett bajnok és a titokzatos egy darab bírtokosa sem lett senki.

Szerk.: Alternatív troll válasz: "Egy anime, amit szeretnél, hogy sose ért volna véget": Hmm... bármely anime ami annyira rossz, hogy azt szeretném, hogy sose kezdődött volna el. Tehát implicite sose ért volna véget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2016.02.06. 10:28-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Ezt a választ igen rövidre zárom, mert nincs ilyen anime. Egyszer minden sorozat eljut oda, amikor az ember azt kívánná, zárnák már le, mert egyszerűen nem tudnak mit kitalálni az írók és egyre mélyebbre süllyed a színvonal.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Nem. Nem szeretnék ilyet. *passzív napok xd*
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Ezt most én is passzolom, elég idétlen kérdés...
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna

Junchi már ellőtte az egyik válaszomat az Aria-val kapcsolatban, úgyhogy már csak ezért is hozom fel az SoL egy másik nagyágyúját, ami a Non Non Biyori lenne. Az egy dolog, hogy az NNB a világát tekintve közel sem annyira nagyszabású mint az Aria, de az a fajta vidéki idill, ami abban a sorozatban tetten érhető, az olyasmi amit egy percig sem vetnék meg, ahogy a benne lévő lurkókat és felnőtteket sem. Igaz mondjuk, hogy a hely ahol lakom közel sem kisváros és nem is isten háta mögötti, aprócska hely mint az NNB faluja, de ha úgy vesszük, akkor az NNB "idillibb" faluja lenne az, amit egyáltalán nem bánnék legalább egy pár napig megtapasztalni, már csak amolyan "ej, ha ez meg az másabb lenne otthon" alapon is.


30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Ez attól függ, hogy a kérdéses anime mennyire epizodikus, és mennyire helyez hangsúlyt a humorra: reális szempontból nézve a dolgot egyetértek abban, hogy mindent ott kell/kéne abbahagyni ahol vagy a csúcson van, vagy ahol a befejezés a legjobban képes funkcionálni, de ha epizodikus és/vagy humoros stuffokról van szó (de inkább a kettő egyvelege), akkor több érvényessége van a kérdésnek szerintem. Ebből kiindulva a Cromartie High School az első olyan cím, ami kapásból beugrik mint az epizodikus és humoros "követelménynek" megfelelő válasz (a tíz perces epizód terjedelem telitalálat, de legalább plusz 13 részt simán elviselhettem volna, mert Kamiyama és kompániája megérdemli), de a KyoAni Nichijou-ja ugyancsak megfelel az előbb említett idézőjeles követelménynek, és ahhoz képest, hogy anno 2011-ben, első nekifutásra mennyire nem jött be, azóta határozottan a szívemhez nőtt a sorozat (vagy inkább lett lészen világosság, és hozzászoktam ahhoz a mentalitáshoz ami a sorozatban jelen van), mégha egy lehetséges folytatás esetén a kifinomultan idegesítő Hakase jelenetek hiányát gond nélkül túlélném.

(az már más kérdés, hogy a KyoAni nem profitált valami sokat ezzel a sorozattal, de a remény még mindig él egy S2-t illetően, pláne úgy hogy a manga tavaly októberben ért véget, és a KyoAni az S1 egésze alatt tisztában volt azzal, hogy egy vizualitásokra erősen építő geg mangán mennyit tud dobni az, ha méltó audiovizuális körítést kap)

Illetve ezt csak amolyan "remélem hogy ilyen sorozat fog kikerekedni belőle" alapon teszem hozzá, de per pillanat az Osomatsu-san esetében reménykedem abban hogy olyan sorozat lesz, amit x év múlva fel lehet majd hozni mint választ erre a kérdésre. A Pierrot részéről nem hinném, hogy lesz pénzügyi akadály ha azt nézem, hogy a sorozat otthoni változatának első lemeze közel 80,000 példányban ment el a megjelenése utáni pár napban, de a sorozat így is rendelkezik azzal az epizodikusan ökörködős, de néhanapján mégis karakterközpontúbb megközelítéssel/stílussal, amit a jelenleg lemenő 24 részen túl simán lehetne tovább vinni. Feltéve persze akkor, ha a Pierrot-nak lesznek is majd jól működő ötletei a lehetséges jövőbeni epizódokhoz, mert ugye feleslegesen, ötletek nélkül kár lenne tovább tolni a szekeret.
Kép Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

Nem hiszem, hogy én bármilyen animéről is szeretném az, hogy örökkét tartson. Nagy fanja vagyok ugyanis a jó, ütős befejezéseknek, erős lezárásoknak. Maximum csak olyanokra lehetne ilyesmit mondani, amiknek abszolút nincs cselekménye, mondjuk Non Non Biyori, Ika Musume(?), Joshiraku. De ezeket is csak addig akarnám folytatni, amíg tartani bírják remek színvonalukat. Nem nézem a Gintamát, de az már elég régóta megy. Ha tényleg olyan jó, mint mondják, esetleg valami olyasmit elnézegetnék. Vagy mint a South Park, ami leginkább kurrens eseményekkel foglalkozik, bár azért ingadozott a szintje.
Egy szó mint száz, minden érjen véget, és legyen király a befejezés!
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

LOL hát tényleg elég idióta ez a kérdés... mert egyetértek a többiekkel, hogy egy sztori akkor jó, ha le van zárva valamilyen módon, ellenben jópár animét tudunk mondani, ami nyúlt/ma is nyúlik bele a vakvilágba, a színvonal pedig a terjedelem növekedésével együtt süllyed... De azért megpróbálok válaszolni, legalábbis olyan értelemben, hogy mi az amiből bőven elnéztem m volna még pár évadot:

Slayers - ennek még alapanyaga is van fénynovellák képében, és bár csináltak is hozzá 2*12 ep folytatást, nem lettek az igaziak (arról fogalmam sincs hogy ezek anime-only cuccok-e vagy LN a forrás, de sztem az előbbi, mert pl. Pokotáról szó nincs az LN-ben, és az írói között se látom Kanzakát, talán ezért is lett olyan, amilyen...). Talán túl sok idő telt el a Try és az Evolution között, viszont ha még a 90-es években lenyomtak volna párszor 24 részt, akkor nagyon boldog lettem volna... Egy sorozat - egy arc, egy rendes lezárás, a csapat pedig megy tovább új kalandok felé, ahogy a három fő sorozatban is.

Ugyanide tartozik a Kino no Tabi, aminek szintén van bőven manga-és LN-alapanyaga, de valamiért elfelejtették animálni őket... Mushishi dettó. Ezek epizodikus cuccok, az ilyesmi jobban bírja a hosszú kifutási időt, mert bár egyes részek lehetnek gyengébbek, ha az alaphangulat és a karakterek összekötik az epizódokat, már csak a case of the week-et kell normálisan prezentálni. De pl. a Fate/Carnival Phantasm-ból is kibírtam volna még vagy 50 epizódot :D

Végül [troll válasz]ként bedobhatnám ide a kiváló Berserk mangát[/troll válasz], csak az valószínűleg tényleg soha az életben nem fog véget érni, de igazából azt kívánom hogy soha ne is érjen véget, mert ahogy a cucc most áll, elég nagy összegben mernék fogadni rá, hogy a t. szerző valami orbitális hülyeséget hozna össze lezárásként, akkor meg már inkább bízza az olvasó képzeletére :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Na, itt aztán tudnék válogatni, még valami TOP 50-es is lista is kevésnek bizonyulna, tekintve, hogy még olyan animékből is vannak kedvenc OP/ED-jeim, amikből egyetlen epizódot sem láttam. XDDD Úgyhogy vért izzadva végül kikerestem egy olyan OP-ED párost, amikhez évek óta vissza-visszatérek és akárhányszor meghallgatom őket, egyből "elragad a hév", de közben ott van a többi 50+ "versenyző", akikért vérzik a szívem. :(

Opening: A Mai Otome második openingje, a Crystal Energy lett a befutó. Kuribayashi Minami dalait amúgy is kedvelni szoktam, de szvsz ez pályájának egyik komoly csúcsa. Pörög, mint az állat, gitár, hegedű és az alatta szóló nem is tudom hány hangszer hihetetlen atmoszférát teremt, miközben kissé ilyen Initial D-szerű hangzást is kapunk. (De ezt a témát inkább kerülném, mert ha valamihez hülye vagyok, azok a zenei műfajok... ^^" XD) A Sunrise-os fiúknak-lányoknak pedig ezúttal is pacsi, hogy ennyire a dalhoz komponálták az openinget, szal eleve az elején ez a "BUM-BUMM-BUMMM-BUMMMM!" a folyamatosan kizoomoló képpel együtt epicness és ez a többé-kevésbé "dalhoz igazított jelenetek" motívum végig ott van a klipben.

Ending: Ez pedig a Yu-Gi-Oh GX első endingje, a Jam Project Genkai Battle című száma. Számomra ez lett "a" battle song, pörgős, kemény, erőtől duzzadó. A klip mondjuk elég lustára vette a figurát, tekintve, hogy kb. bevágják ugyanazokat a karikat kétszer, meg először jobbról balra, aztán balról jobbra "tologatják" őket végig a képernyőn, ugyanakkor hatalmas bónusz a háttérben végigvonuló kártyák sokasága. Ráadásul én akkor láttam először ezt az endinget, amikor a játék szempontjából hardcore Yu-Gi-Oh korszakomat éltem éppen (értsd: ma is szeretem, de akkoriban bizony annyira a mániám volt, hogy képes voltam 10.000 Ft-ot kiadni egyetlen lapért :dirr:), úgyhogy baromi nagy élmény volt ezt így végignézni, kb. mintha autóbuziknak valami Forma 1-es gyűjteményt mutogatnának, vagy military-mániásoknak egy tank-kollekciót. :D A zene pedig továbbra is perfekt, emlékszem, egyszer valami Naruto vs Sasuke "összefoglaló" videó alá vágták be és meglepődtem, hogy az amúgy silány alapanyagot (egyrészt, mert Naruto, másrészt, mert Windows Movie Makerrel vágott kommersz gagyi volt :dirr:) is hogy fel lehet dobni ezzel az epic számmal. XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Mivel OP-k/ED-k terén (is) telhetetlen vagyok, mind a két kategóriát illetően kettő-kettő darabot fogok megnevezni, már csak azért is, hogy ezzel a melyik-menjen-melyik-maradjon dilemmája is ki legyen lőve.

Ha OP-król van szó, akkor egyrészt a Jojo's Bizarre Adventure - Stardust Crusaders (Egypt-hen), illetve a Slayers Next openingjei lennének a válaszok. Az előbbi tekintetében leginkább az nyerte el a tetszésemet, hogy tökéletesen illeszkedik ahhoz a tényhez, hogy a Stardust Crusaders második fele voltaképpen egy egész, három arc-on keresztül átívelő saga lezárása, és ehhez mérten az OP mind zeneileg, mind képileg igyekszik elérni egy egyfajta "rock operás" hatást, ami a Jojo jellegéhez abszolút passzol, hiszen magának a sorozatnak is megvan egy bizonyos szintű drámai faktora, mégha az mondhatni át is van eresztve egy jókora adag pózőrségen és marhaságon. Ami pedig az utóbbit illeti, azzal kapcsolatban talán úgy tudnám a legpontosabban leírni a benyomásom, ha azt mondom, hogy számomra EZ az opening, ha '90-es évekbeli, fantasy világban játszódó, félig komoly-félig humoros sztoriról van szó. Kitérhetnék arra, hogy maga Megumi Hayashibara és az OP valamelyest szinti-rockos J-Pop jellege mennyire passzol egymáshoz, vagy arra, hogy maga az OP épp annyi humorosabb vagy optimistább pillanatot dob be, hogy ne legyen a(z amúgy jó értelemben) komolynak ható nyitányból teljesen komoly, a sorozat szellemiségéhez teljesen mégsem passzoló intró, de lényeg a lényeg, nálam ez az OP az, ami a leginkább megtestesíti azt a mentalitást, amik az ilyesféle sorozatokra jellemzőek.

Az ED-ket illetően a Panty and Stocking az első, amit megemlítenék, leginkább azért, mert egy kisebb fajta anomália a sorozathoz viszonyítva: maga a sorozat voltaképpen Gainax-ék próbálkozása volt egy tirpák, vulgár, humorát tekintve inkább az extrémebb nyugati rajzfilmekre hajazó cím összedobásárára, és ahhoz mérten, hogy a "tirpák/vulgár" szavak körülbelül 1000%-os pontossággal fedik le az animét, ez abszolút nem vonatkozik az ED-re. Már önmagában is egy szép, érzelmesebb sztoriba való szám lenne, és ez a hatás csak fokozódik azáltal, hogy egyrészt ez az egy perces zene (teljes verzióban persze több) vitán felül a sorozat "legtisztább", legnormálisabb része, másrészt gondolom nem kell kifejtenem azt, hogy maga az ED jelenet is mennyire üti szándékosan azt a hangulatot, amit maga a dal teremtene. Függetlenül attól, hogy a zene ütemére dőlő fejek így is aranyosak.

A másik válasz pedig az Aria the Animation ED-je lenne, aminek a teljes körű élvezetéhez az kéne, hogy egy teljes epizódot is linkeljek hozzá, mivel azok közé az ED-k közé tartozik, amelynek a kezdése az epizódok utolsó jelenetével együtt kezdődik el, és onnan folytatódik tovább a tényleges ED-be. Akkora nagy érvágásról szerencsére így sincs szó, mert ez a lassú, merengő, de mégis "gyengéd", a franchise szellemiségét abszolút körbeíró és átadó zene+képi hatású ED az, amit személy szerint nem bánnék, ha a franchise összes inkarnációja használna.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Opening: nagyon nem egyszerű a választás, lévén a playlistem tele van a jobbnál jobb kedvenc openingekkel (és endingekkel), de van egy, ami az összes közül kiemelkedik, és nem feltétlenül zenei téren - úgy biztos hogy nem tudnék dönteni -, hanem mert soha animébe úgy OP be nem rántott mint ez. Ami nem más mint a Shingeki no Kyoujin - Guren no Yumiya c. EPIKUS szerzemény és a hozzá tartozó képsorok. Hozzá kell tennem, hogy amikor már a csapból is a Shingeki folyt, és csak képek, ajánlók, /a/-s hivatkozások és egyebek alapján nagyjából képben voltam már az alapszituval, de nem ültem még neki a cuccnak, valahogy az OP maga végig elkerült. Így amikor az első részben 2:00-nál elindul az ikonikus "Seid ihr das Essen? Nein, wir sind der Jäger!"-kezdő kétsoros, majd a Maria-fal belerobban az ember arcába, és kezdődik a kórussal és egyéb hangszerekkel felturbózott pörgős alaptéma, már akkor tudtam hogy ha maga a cucc akárcsak fele olyan ütős lesz mint ez a szám, már repül is kedvencek közé... És a 3D Gearr-el való akciózás még csak a második felében érkezik, akkor már kibaszott moe karakter-nagyságúra nőtt szemekkel bámultam, és a végén a finálé, ahogy Eren nekiugrik a Colossalnak... Nehezezen találok rá más szót, mint hogy GRANDIÓZUS. Ott helyben négyszer tekertem vissza úgy, hogy az animéből a kétperces bevezetőn kívül semmit nem láttam még, úgyhogy elmondható, hogy a Shingeki első 12 percét nálam javarészt az opening tette ki. :D És nehogy azt higyjétek hogy ez túlzás, tényleg úgy ültem ott előtte mint egy hülyegyerek aki 8 évesen először hallja az Imperal Marchot, miközben belebeg a képbe Vader parancsnoki hajója a Birodalom Visszavág elején. Úgyhogy No.1 a Shingeki 1st OP (és szigorúan a másfél perces, animéhez felhasznált verziója, mert amennyire ütős az első harmada, annyira semmilyen a többi része a full verzióban... Azt a csalódást, amikor valami még epikusabbra számítok, mint a kiragadott első része, aztán kapok egy epikusan...szart. :( )

Endingek közül pedig a Death Note 2nd endiget emelném ki. Egyrészt mert imádom ezt a számot, másrészt pedig (minden sztoriba való belemagyarázást kerülve) nekem az jött le, hogy Light/Kira egyfajta világ feletti uralomba emelkedését szimbolizálja az a liftes jelenet, vagy legalábbis ilyesmi játszódhat le az istenkomplexusos agyában, ahogy egyre "rázósabban" jut egyre magasabbra, és ez a világ nem valami napsütötte, színes, vidám hely, hanem egy vészjóslóan borús, szürke disztrópia, ahol egyedül ő dönt minden és mindenki felett. És végig egyedül szerepel a klippben, ahogy a csúcson is mindig magányos az ember Isten. Ennek a full verziója ha lehet még jobb, különösen ezzel a zseniális AMV-vel. Ráadásul iszonyat nagyot partiztunk rá még anno az afterpartis régi animeconokon nem is egyszer :cool:

Ezenkívül említeném még az ÖSSZES olyan openinget és endinget, amit Hayashibara Megumi és Masami Okui jegyeznek. Kivétel nincs, mindegyik ide kívánkozik: Slayers MINDEN (csak így random módon kiragadva: Book of Spells OVA ending: Hayashibara - Unlimited Desire,Slayers Try OP: Hayashibara - Exit/Running, Slayers Next ending: Masami Okui: Jama wa Sasenai, stb, stb, stb...) Muteki Kanban Musume OP By Masami (Wild Spice), Utena OP by Masami (Rinbu Revolution), Bakuretsu Hunters OP by Megumi (What's Up Guys?) és END by Masami (Mask), Shaman King OP by Megumi (Over Soul & Northen Lights), Saber Marionette J OP by Megumi (Successful Mission), stb, stb, stb... Ezeknek még megvan az az Jpop-Jrockosabb jellegük, amiket eléggé hiányolok a mostani animékből, mert messze nem annyira "műanyagok"... Persze nyilvánvalóan elfogult vagyok a kedvenc Jpop-duómmal :D

Az újabban látottak közül pedig Kőkapu OP, Watamote OP, Sidonia S1 End ebből nem volt csak klipp, Psycho Pass 1st END, valamint a Durarararararararaaa...rara!!44 ÖSSZES openingje és endingje. És a Shinsekai Yori második endingjének első fél perce T_T.

Végül megemlítenék még három másikat, ami nem maradhat ki egy ilyen kérdésből: az egyik a DBZ 2. openingje: Hironobu Kageyama - We gotta power!. Az ÖSSZES Hironobus DBZ-szám hasonlóan fullpower és kedvenc-listán van, csak ezt már annyiszor hallottam hogy még ezek közül is kiemelkedik. A másik a Mai-Hime Openingje, a Shining Days, az Mai image songja is lehetne. Végül a Gankutsuou endingje: Won't see me coming, ami eléggé igaz a történet protagonistájára.

Ide klippel együtt linkeltem a másfél perces verziókat, de nyilván teljes számként az összes sokkal-sokkal jobb. Ezek csak a nagyonnagyon TOP kedvencek, ha mindet felsorolnám ami teccik, összejönne vagy 6 oldal minimum ^^
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.02.07. 13:41-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Dodgershez hasonlóan én is 2-2-vel szállok be a játékba, mer'... mér' ne. :3

OP: Kaiba és Sengoku Basara. Előbbi egy vérfagyasztóan szép és szomorú dal kíséretében adja vissza az anime szürreális(an retro) designját és stílusát, mindezt úgy, hogy bár a szövege egy szerelem köré felhúzott próbálkozás, mégsem érződik sem giccsesnek, sem műnek (más kérdés, hogy magának az animének a sztorija egy lyukas garast nem ér a cucc második felében, de ez most nem ide tartozik). Rendkívül addiktív, a mai napig hallgatom a single-jét. A Basara OP-ja ellenben már nem szorul ilyen szintű magyarázatra - egyszerűen full hipnotikus az egész, a zene az EPIC és GAR szavak keverékéből született és vált végül hangjegyekké, a táncoló szamurájokra meg elég nehéz nemet mondani.

ED: Claymore és Mawaru Penguindrum. A Claymore-é nemes egyszerűséggel dögös. Pont az a fajta dal, amit eltud képzelni az ember ehhez a sztorihoz és koncepcióhoz, az évek során épp csak rongyosra nem hallgattam. A Mawaru második ED-je pedig egyszerűen csak ószom. Képileg semmi extra, de a zene valahogy nagyon eltalált, illetve külön élmény ezzel kapcsolatban az a tény, hogy mindig a legnagyobb drámai cliffhanger befejezések alkalmával került ez elő, szal amíg az ember próbálta visszailleszteni az állát a helyére, addig hallgathatta közben ezt a nagyszerű dalt.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

Kicsit lemaradva napokkal:

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől
Már annyi badass/epic kérdés volt, hogy ezt most passzolom, mert a kettő közt óriási az átfedés.

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől
Nem jó sajnos ilyen szempontból a memóriám, de a mémmé vált People die if they are killed (Emiya Shirou, F/SN) eléggé adja, még ha picit trollszagú is. :dirr:

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna
Pfuh, jó kérdés. Olyan sorozatok ugranak be, amik egyébként is megtörténhetnének (Usagi Drop, HachiKuro), de talán mégis a GitS-univerzum lenne, amit jó szívvel mondanék, mert óriási potenciált látok abban, hogy mivé lehetne a jövő, avagy mesterséges testrészek és letölthető mentális adatok galore. Igazából teljesen értéksemlegesen mondanám ezt a világot, mert tele van lehetőségekkel és veszélyekkel is, de bármikor szívesen belemerülnék.

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget
Ide a nagyon epizodikus cuccokat mondanám, amiknek nincs konkrét nagyobb íve, hanem mozaikszerűen pillanatképeket adnak a világukról. A HachiKuro, a Mushishi és a Natsume yuujinchou mind ilyenek (jó, a HachiKuróban van nagyobb ív, de értitek), ezeket sokáig elnéztem volna (ejj, Natsume 3-4. évadot kéne már nézni, dammit >__<), de ahogy többen is írtátok, a végtelenségig egyetlen animét sem néznék.

31. nap - Kedvenc OP/ED
A következő inkább zene lesz, mint képi anyag és előrebocsátom, hogy a legtrébb zenei ízlésem van, ami csak lehetséges.

Opening: nehezen tudok dönteni, szóval pillanatnyi hangulaton múlik, hogy az Inner Universe/Rise/Player (GitS:SAC OP1-3) közül melyik épp a kedvencem, de talán az Inner Universe ragadja meg leginkább, miről is szól nekem a GitS:SAC. Kár, hogy sem a TV-s, sem a DVD animációja nem tetszik egyáltalán. Illetve muszáj még nagyon nagy kedvencnek idevágnom a Prismet (Dennou Coil).

Futottak még: Zankoku no Tenshi no THESIS (NGE, az egyik all-time legmenőbb opening), Golden Time Lover (FMA:B OP3), Connect (Madoka), Hikaru Nara (Shigatsu wa kimi no uso OP1), Hacking to the Gate (Steins;Gate), Howling (Darker than Black OP1) + a teljesen trash matéria Synchrogazer/Vitalization/Exterminate (Symphogear OP1-3) stb. stb. stb.

Ending:
Junchi már előtte a Danzai no hanát (Claymore ED1), így akkor mellé bedobom a teljesen lolwut dalszövegű, de amúgy rongyossá hallgatós Tokimeki no doukasent (Fushigi Yuugi).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Nah ez nekem baromi nehéz kérdés, mert annyira sokra függtem rá, hogy ennél a témánál megint zavarna, ha nem sorolnék fel jópárat. De erőt vettem magamon és egy köztes megoldást választottam (egyet kiemelek, aztán felsorolva a többi). Nem linkelek semmit, mert már nem egyszer megtettem, plusz mert má' megin' DB:

Openingek:

Bestek között is bestnek kiemelném a Surci által már említett BADASS openinget:

DBZ - 2. op. - We gotta power by Kageyama Hironobu. A szövege LOL, a dallama fülbemászó, motiváló és über. A képivilága pedig zseniális. Imádom, ahogy mindenkit bemutat és, hogy nem Goku, hanem Gohan központú. Egyszerűen árad az egészből a családias érzéssel megfűszerezett coolfaktor és mindenki olyan SZÉP! *nyááááááááááááál*

De itt a többi kedvencem a teljesség igénye nélkül (igyekeztem tényleg csak a nagyon-nagyonokat leírni), apró kommentekkel, mert nem tudtam megállni! Hozzá tenném továbbá, hogy általában a számok szövegei nekem nem/ritkán tetszenek, de ha jó a dallam, a szöveg nekem kb. már mindegy. XD

Spoilerbe teszem, hogy ne foglaljon sok helyet, a sorrend nagyjából az abc-t követi. Kivettem, mert már nem lenyithatós a tag.-.-

Akatsuki no Yona - 2. OP: a hangulatos első után, jött ez a pörgős, diszkós második, ezzel a fantasztikus hanggal. Nagyon vagány csajos és szépek a jelenetek.
Aldnoah.Zero - 1. OP: Kalafináék nagy kedvenceim, ez a szám pedig jó egyvelege a korábbi dallamjaiknak. Egyszerre ötvözi a kemény és a patetikus hangzást. Menő és szép, amire tökéletes jeleneteket vágtak.
Alison to Lilia OP: Gyönyörű és hangulatos, minden tekintetben.
Anohana OP: Fülbemászó és cuki.
Baccano! OP: Hangulatos és ötletes karakterbemutató, találó zenére.
Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto OP: Szeretem ezt a számot énekelni, olyan jó íve van és olyan könnyedén megy. Szééép.
Boku dake ga Inai Machi OP: Már most itt a helye, AKFG-től eddig ez tetszik a legjobban, és a jelenetek is jól passzolnak alá.
Bokurano OP: Uninstaaaall-uninstaaaaaaaall!!!!
Bounen no Xamdou OP: Képileg imádom, látványos, ritmusos, a szám jó választás hozzá.
Canaan OP: Menő. Ezt az egy dolgot szeretem az egész animében.
Chi's Sweet Home openingjei: Mindkettő cuuuuuukiiiiiiii és könnyen megtanulható.
Chouyaku Hyakuninisshu: Uta Koi. OP: Képileg nagyon szép és egyedi, a zene is passzol.
D.N.Angel OP: Sok lesz a hangulatos jelzőből itt, érzem. :D
Darker than Black első sorozat mindkettő OP: Pergősek, hatásosak, a másodikat különösen imádom (szajgo no garaszu o búcsijabúreee...).
Deadman Wonderland OP: Tetszik ez a piros-fehér kinézet, tetszik a zene.
Death Parade OP: Fantasztikus, az embernek kedve támad tánccal együtt betanulni az egészet. Látványos, fergeteges.
Dragon Ball OP: Makafushigi Adventure. Annyira nosztalgikus hangzású, annyira DB-hez illő és fülbemászó.
Dragon Ball Z, Kai, Super összes openingje: Mindegyikre ráfüggök akár zenéjét, akár jeleneteit tekintve. Valahogy sosem tudják számomra elcseszni.
Durarara összes évad összes openingje dettó. Pedig a nagyrésze úgy indít, hogy meehhh, aztán jön a ráfüggés.
Fate/Zero opok, különösen a 2. Kalafinás szám isteniiii, a látvány pedig végig csodálatos.
FMA és FMA BH majdnem összese, inkább nem válogatok most közöttük, szeretem őket. (Talán a Golden time vagy a piriódonyíí a kedvencek között is kedvenc, de Yui is aww.)
Gantz OP: majdnem kihagytam, de álljon itt bizonyítékul, hogy mindenevő vagyok. XD
Ginga Eiyuu Densetsu 3. op: összességében egyikre se függtem rá, de látványra tetszenek, ahogy az endek is, plusz érdekes retro számok. De ez a 3. feljthetetlen, sokszor felcsendül az agyamban és rájöttem, hogy olyan szívesen éneklem a sorait és gondolok közben Yang és Reinhard képére, hogy itt a helye. XD
Hakuouki összes évad összes opját szeretem, de az első kettő a kedvenc.
Hyouka 2. op: Zeneileg nem fogott meg, de annyira tetszett képileg, hogy itt a helye.
Igano Kabamaru op: LOL, egyértelműen. Annyira poén az a szöveg, az a dallam, azok a jelenetek! Illik az animéhez (az end is hasonló, de képileg annyira nem tetszik, így nem lesz az ED listán).
Inuyasha: szeretem az opjait és az endjeit is, de nem kiemelkedően, viszont az I want to change the world volt az első japán OP, amire totálisan ráfüggtem (jajj most is, hogy leírtam már megy is végig a fejembenXD).
Jyu Oh Sei OP: Ez annyira friss élmény, hogy még nem dőlt el mennyire lesz maradandó számomra, de egyelőre annak tűnik. Tetszik ez a latinos hangzás és a jelenetek is, amik annak ellenére, hogy spoileresek még az anime végén is tartalmaznak meglepetést, ami addig nem esett le.
Kyoukai no Rinne - 1. OP: Nagyon dallamos, a szövege is könnyen megjegyezhető, a jeleneteket is eltalálták. Imádom.
Macross OP: EPIC RETRO maaaa küüüü rosz, maaaa küüüü rosz, maaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kü roooooooooooooooooosz
Macross 7: Egyszerű és hangulatos, jó képekkel.
Mobile Suit Gundam 1. OP: Retróság dettó: kiduóóóó szensiii gán dámuuuuuuu
Mobile Suit Gundam Seed szinte mindegyik opja, de az 1. különösen: Imádom T.M. számait és ez az egyik kedvencem.
Mobile Suit Gundam Seed Destiny szinte mindegyik opja, de az 1. különösen: Imádom T.M. számait és ez az egyik kedvencem. XD (Hmm, amúgy a Wing számai se rosszak, de most kihagyom.)
Mobile Suit Gundam ZZ 1. OP: nem tudom ki volt az a hülye, aki az anime ja nait kitalálta, de millió köszönet és hajlongás neki! Annyira LOL!
Monogatari Series: Second Season utolsó opening: ez már többször emítésre került a fórumon: Az a seiyuu duett, az a képivilág, maradandó!
Nana - szeretem az openingjeit és az endingjei is szépek, de a Lucy a kedvencem. Jól hangzik és nagyon csajos.
Neon Genesis Evangelion OP: Ah, nagyon jól kitalálták ezt a számot. Ha valamit imádok az egész franchise-ból, akkor az EZ!
Ninja Slayer From Animation OP: összességében nem nagy kedvenc, de az utolsó sora és néhány jelenete annyira poén, hogy meg kell róla itt emlékeznem. XD
Nobunaga the Fool opok, különösen a 2. JAM Project szám. Jó őket hallgatni, ahogy váltogatják egymást, ezzel egy tök katyvasz számot kreálva, képileg is ütős.
One Punch Man OP: Szintén JAM, szintén ÜT (főleg a végén lévő sikoly). :D
Paradise Kiss OP: Az ending is emlékezetes, de ez a csajos op, ezzel a felejthetetlen, fülbemászó hangzással tetszik.
Ranpo Kitan OP: Hehe, kedvelem az elvontságát és a képivilágát.
Rose of Versailles OP: Ez kissé kakukktojás, mert konkrétan hülyét kapok a "bara wa" bara wa" sortól, de összességében annyira jó (hangulatos:D), hogy ezt elnézem neki.
Saiunkoku Monogatari OP: Gyönyörű OP képileg is zeneileg is, nem tudom megunni!
Serial Experiments Lain OP: Aham, aham, ez még szövegileg is ott van a toppon, szintén elképesztően hangulatos darab.
Shiki mindkettő OP-ja nagy kedvencem képileg is és zeneileg is, összhatásban kicsit a 2. felé húzok.
Shingeki no Kyojin mindkettő OP-ja nagy kedvencem képileg is és zeneileg is, összhatásban kicsit az 1. felé húzok (nagyon találó).^^
Shuffle! OP: Szeretem ezt a számot, az animét pedig jobb elfelejteni.
Sidonia Angela openingeket nagyon imádom, egyszer az animét is meglesem.
Slayers szinte összes openingjét NAAAAAGYON! *DB effektus*
Soukyuu no Fafner összes openingje kedvencem, ezek az ÜBER Angela számok, a remek jelenetekkel: katarzis.
Soul Eater 1. OP: Újabb remek, pergős T.M. szám.
Speed Grapher OP 2. változata, mert ez a találo Duran Duran szám itt kapott végre maga alá emlékezetes képösszeállítást.
Steins;Gate OP: Zseniális, tetszik, akár a sorozat.
Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider OP: ritmusos szám, könnyű szöveggel és nagyon jól koreografált animációval. Táncoltat, mint a Death Parade.
Trigun OP: Hehe, szeretem.
Turn A Gundam 1. OP: annyira LOL ez is, elvont, fura, retró hatású, imádom.:3
Wolf's Rain OP: Jóféle, fülbemászó.
xxxHOLiC 1. OP: a másik se rossz, de ezt különösen hangulatosnak találom.
Zankyou no Terror OP: Hehe, kedvelem az elvontságát.


Endingek:

Szóval itt is DB-t emelek ki.

Dragon Ball Kai 2. ending - Junjou. Párszor már rányálaztam ezen a fórumon, ezért választottam most is ezt. Annyira tetszik a zenéje, és a jelenetei, hatalmas fancervice számomra. Vegeta és Goku annyira szépek benne! és végre egy DB szám, amit nő énekel és imádom.

Jöjjön a többi kedvencem, amikre ugyanaz vonatkozik, amit az openingekhez írtam:

Akatsuki no Yona 2. ED: elképesztően gyönyörű a hangzása és enyhén tradicionális. A képek az endingekre jellemzően semmilyenek, de azért szépek.
Aldnoah.Zero - 2. ED: Egyrészt rohadt jól hangzik, másrészt tetszik, ahogy váltogat a japán, angol és német szövegek közt. Képileg nulla.
Anohana ED: katartikus, fantasztikus, meghatós seiyuus szám, ahogy már írtam itt párszor.
Arslan Senki 1. ED: Szép képek, jó szám, kár hogy minden más gyenge ebben a cuccban.
Blood-C ED: Az opja se rossz, de az endinget imádom annyira jó a dallam. Egyik kedvenc Mizuki Nana számom.
Bronze: Zetsuai Since 1989 ED: Koyasu Takehito x Hayami Sho yaoi felejthetetlenül hangulatos száma! A szövege nyálas, képileg pedig flashbackeli az egész ovát, de nagyon szeretem!
Brothers Conflict ED: Ezt a bishi kavalkádot majdnem kihagytam, de mivel barátnőmmel párszor még el is táncoltuk/énekeltük így itt a helye.XD
Clannad ED: kellemes számai vannak, de a Dango Daikazoku a legjobb! Kawaiiii
Dragon Ball sorozatok majdnem összes endingjét imádom, szóval akad 1-2 kivétel akár az első, akár a Z, Kai vagy Super esetében is, ami nem nyűgözött le, de összességében mindig rájuk függök. A mostani fanservice Super ED pl. új kedvencem.
Claymore ED nálam is játszik, hangulatos, hatásos szám.
Fate/Zero endingjei, olyan szépek, képileg a Kiri-Iri különösen! :3
Free! mindkét évad ED-je. Az opok se rosszak, de szeretem, ahogy a seiyuuk éneklik az endeket. Ráadásul képileg is jók: az arab sztoris és a mi leszel ha nagy leszel sztoris egyaránt.
FMA BH több endingjét is szeretem, de kedvencem a SCANDAL lányok dinamikus muzsikája.
Gankutsuou ED: Az opja hangulatos, de az ending EPIC, képileg és zeneileg is sokáig best volt számomra, még csengőhangnak is betettem (miután ráuntam a Hell Girlnek ARRA az aláfestőjére).XD
GitS SAC mindkét évad endingje: Itt is csak azt mondhatom, hogy szépek az openingek nagyon, de az endingek számomra hangulatosabbak. Bár szövegileg az a Motoko függés nem kicsit sok. XD
Gosick 1. ED: Uhh, imádat végig. Ezt is olyan jó énekelni, mint a Bakusatsu opját!
Haibane Renmei ED: katartikus, mint az Anohanáé, ahogy párszor már hangoztattam.
Kino no Tabi ED: kicsit lemarad a Haibane mögött, de ez is nagyon szép.
Macross F Northern Cross edning: Ez May'ntől a kedvencem, imádom énekelni, képileg gyenge, de zeneileg nagyon ritmusos és motiváló. Hmm, openingeknél nem említettem a Liont, sebaj. Szumma az MF számokat nagyon szeretem, de az M7 Fire Bomber számait még jobban.
Madoka ED: Újabb zseniális Kalafina szám. Szeretem a Magia darkos hangzását és jeleneteit, nagyon passzolnak a sorozathoz.
Mirai Nikki ED: Elsőre nem fogott meg, másodszorra ráfüggtem. Hatásos zene.
Mobile Suit Gundam Seed + Destiny endingjeinek nagy részét is kedvelem, de az elsőt óriásira!
Monster 2. ED: Ez troll válasznak tűnhet, de jelzem nem az. XD Az openingjei és az első endingje rendkívül hangulatosak, de ez a 2. záró veszélyesen retard és emlékezetes. Az a YUES, az a Make it home sor beleég az ember agyába, ha akarja, ha nem. Szóval annyira rossz, hogy már jó. Párom mindig utálta mikor random énekelni kezdtem, aztán hamar átragadt rá is. XD
Nobunaga Concerto ED: Uhh, igazából majdnem ezt jelöltem a kiemelt DB helyett. Annyira zseniális! Minden működik benne: animáció, szöveg, dallam, a képeken időnként apró változtatásokat is eszközölnek, növelve ezzel a sorozatban lévő események epicségét.
Ranpo Kitan ED: az ophoz hasonlóan ez is érdekes.
Rurouni Kenshin majdnem összes endingje kedvencem, de kiemelem a T.M. Revolutionös számot (Heart of sword, uhhhh <3) és az utolsó Dame! Dame! endinget, ami olyan szinten csajos szám, hogy arra szavak sincsenek. Rendkívül motiválós, lélekből kiabálós. BEST XD
Saiunkoku Monogatari gyönyörű endingekkel rendelkezik, de az első a kedvencem.
Serial Experiments Lain ED: Ez is nagyon katartikusan hangzik számomra. Hatásos, felejthetetlen, emlegettem már párszor.
Slayers - ugyanaz vonatkozik az endingekre, mint az opokra: tök jóóóóók!
Soukyuu no Fafner majdnem mindegy évad mindegyik endingje, de a legutóbbi Kazuki x Soushi menőség és a legelső érzelmes Separation a kedvenceim. Köszi Angela!
Steins;Gate mindegyik endingjét szeretem, szóval azokat a számokat is amiket a VN-ből emelt át, de az első vagyis főending annyira hatásos és hangulatos. Volt amikor annyira megfogott, mint az emlegetett Haibane és társai.
Terra e... 2. ED. Sokáig gagyinak tartottam ezt is, aztán rájöttem, hogy varázslatos, a végefelé és az utolsó résznél különösen üt!
Turn A Gundam utolsó rész zárojeleneteinek endingje - Tsuki no Mayu. Gyönyörűűű. Már jó ideje ez a csengőhangom. Olyan őserő szól belőle vagy én nem tudom mi, de nagyon eltalálták!
Yojouhan Shinwa Taikei - érdekes az opja és az edije is, egyaránt, igazi kedvencek nem lettek, de az end annyira kreatív lett képileg, hogy itt a helye.
Zankyou no Terror - az ophoz hasonlóan az ED elvontságát is szeretem.

Talán minden lényegesebbet leírtam. Talán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2017.01.30. 21:25-kor.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Egy újabb nehéz kérdés, mert annyi minden van, amit megemlíthetnék. Vége a pihentetőbb napoknak, ideje újra belevetni magam a keresgélésbe.

Ami kapásból eszembe jut a Shingeki no Kyojin OP párosa a Guren no Yumiya és a Jiyuu no Tsubasa. Talán egy picit a második felé jobban húz a szívem, mert mindenki a Gurent tekinti alapnak és szó szerint a földbe tiporták a Jiyuut, amikor opening váltás volt az anime felénél. Az első tényleg epic és a képi világa is baromi ütős, szépen összeválogatták a jeleneteket. A szöveg miatt jön be a második dal jobban, meg ez ilyen dac a részemről, ha már mindenki a Guren miatt volt elszállva, én csak azért is a szabadság szárnyait pártolom. Mellesleg, amikor először megláttam, a kb. 50. másodpercnél elinduló részt, hogy a kilőhető nyilakat, a kardokat és a manőverfelszerelést mutatják lassítva, miközben a szöveg árnyékot vet, akkor vödörrel kellett felfogni a nyálamat. :D És én vagyon annyira elvetemült, hogy a mindkettő full verziójáért oda meg vissza vagyok, annyira szeretem Revo dalszövegeit és a nem mindennapi zenei stílusát. Már azelőtt kezdtem ismerkedni a Linked Horizon/Sound Horizon dalaival, hogy megjelent a CD, ezért úgy 80%-ban biztos voltam benne, hogy nem a szokásos opening receptet kapom majd. Egyébként a Guren no Yumiya Eren, a Jiyuu no Tsubasa pedig Levi dala.
Nekem is volt olyan, hogy egy openinget négyszer visszatekertem és csak utána kezdtem el nézni magát a részt. Az egyik ilyen a Death Parade OP, a Flyers. Sokan ki voltak akadva, amiért egy drámához ilyen nyitányt választottak, de én úgy voltam vele, hogy már máskor is előfordult ez a történelemben, szóval nem érintett túl mélyen. Inkább élveztem a zenét és a képi világot, főleg a táncjeleneteket.
Sengoku Basara OP szintén nagyon ütött, emlékszem a második alkalommal már én is üvöltöttem a végén a szöveget. Nem mellesleg a táncoló szamurájok rendkívüli módon fokozzák a hangulatot.
Fate/Zero OP 2, amibe szó szerint beleborzongok, amikor elindul a dalszöveg. Mellé remek képsorokat válogattak össze.

Aztán még egy pár opening a teljesség igénye nélkül, ahogy eszembe jutnak. Ezeket már nem fogom külön belinkelni, tessék szépen rákeresni! :-P Aldnoah Zero mindkét OP, Sidonia no Kishi első és második nyitó zene, Akatsuki no Yona 2. OP, Kemono no Souja Erin mindkettő, Noragami mindkettő, Macross F Lion, Psycho Pass első évad második opening, Oh My Goddess S2 OP, Fafner openingek, Gangsta OP, Guilty Crown második nyitó dal, Argevollen első OP, Steins;Gate opening, Fate/Stay Night: UBW S2 OP, Black Bullet nyitó dal, Railgun S2 opening, Mahouka első OP, Shiki második dal, Densetsu no Yuusha no Densetsu mindkét opening

Ideje rátérni az endingekre.
Az első, amit kapásból meg tudok említeni a Madoka befejező zenéje a Magia. Nagyon meglepett, hogy egy alapvetően cukinak indult anime ilyen endinget kapott, aztán persze később értelmet nyert minden. A képi világ kifejezetten hangulatos, mondjuk erősen érződik rajta a Shaft stílus. Teljesen elüt az openingtől, de számomra pont ez teszi olyan különlegessé.
Mindenképpen érdemes megemlíteni a Claymore endingjét. Erre azért tértem így ki, mert teljesen meglepett, amikor megtudtam az előadó nevét. Őt korábban ilyen idegesítőbb számokkal hoztam összefüggésbe, ahol az autotune erősen beleszólt a hangjába. Ehhez képes a Danzai no Hana kellemes meglepetést okozott.
A Fate/Zero első endingjét sem hagyhatom ki. A Memoria esetében rendkívüli módon örültem, mert kivételesen az összes főbb karakterrel foglalkoztak, 1-1 képkockát szántak a Servantoknak is, nem csak Saber kapta a rivaldafényt.

És akkor következzen a felsorolós lista. Sidonia no Kishi S1 ED, Noragami S2 ending, Psycho Pass első záró dal, Valvrave első ending, Akatsuki no Yona második ED, Bakemonogatari ending, Cencoroll befejező zene, Shinsekai Yori első ED, Jinrui ending, Shingeki mindkét ED, Shingeki első movie ending, Densetsu no Yuusha no Densetsu mindkét ending, Captain Earth második záró szám, Aldnoah Zero első évad mindkét ED, Gargantia ending
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

31. nap - Kedvenc OP/ED
[troll válasz]
átfutva Rui és Catrin listáját: What they said.
[/troll válasz]

Furcsa mód kedvenc opom sokkal kevésbbé van mint kedvenc edem. Ennek valószínüleg az az oka, ha nekem (az offtopicos "fétis" dologra reagálva) az a "fétisem", hogy az ending az epizód utolsó pár másodperceiben már felhangzik néha és így jobban "oda teszi magát" a történésekhez. Ennek mentén tehát kedvenc endingjeim:
Gundam Seed első
Fate/Zero első

futottak még endingek:
Ano Hana
Clannad
Ranpo Kittan
Madoka
.hack//GU Trilogy stáblista
Umineko
FMA Brotherhood ed 4
és még sokan mások (Lain, Gankutsou, Fafner stb. stb.)


Szégyen szemre kedvenc opnak ismét Fate-et fogok tenni... tök gáz, így most az jöhet le mindenkinek ezen kihívás alapján h én mekkora über Fate rajongó vagyok, pedig nem is vagyok akkora mint amekkorának látszódom. :v
Tehát:

Fate/Stay Night 2010 TV reproduction op

A sokkal terjedelmesebb futottak még:
Gundam Seed op 3
Umineko
Shakugan no Shana second op 1 (Shanát nem szeressem, de az az első 30 sec *-* Marha szubjektív, de ennél jobb zenei reprezentációját még sehol nem éreztem annak a hangulatnak ahogy egy gépben felpörög a motor és a gép életre kell. Ha már a főszereplőben egy perpetum mobile lakozik, akkor ennél jobb openinget nem is választhattak audiovizuális téren. *fanboykodik*)
Code Geas op 2 (igen, nem érdekel h béna az énekes hangja XD)
Gundam 00 op 2 (ez volt egy darabig csengőhangom)
Bleach op 3 (ez is)
FMA Brotherhood op 5
Ga-Rei Zero (megintcsak a title előtti rész... úgy tűnik a fétisem a futó láncok, varázskörök, tárgy close upok stb.)
Mirai Niki op 1
Shingeki no Kyojin op 2 (Dat gitár *-*)
Csít válasz: Fate/Stay Night Heaven's Feel út openingje a PSVita remakeből
és még sokan mások (Lain, Gankutsou, Fafner stb. stb.) :dirr:

és a lista végére még egy random választás:
Wedding Peach opening 2 németül (avagy dobjuk ki a random hangeffekteket és tegyünk be erősebb gitárt hozzáállás, ami 2000 környéki német duboknál előszeretettel eljátszott dolog volt, lásd még az egyik 41. napi válaszom)

[troll válasz returns]
és ezekután ezt nem tudom nem megosztani ismét:
Every Anime Opening Ever négy és fél percben
[/troll válasz]
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Mivel a főcímdalok hatalmas ribanca vagyok, ezekből még nehezebb lenne kedvenceket választani, mint akár karakterből. Rengeteget már be is linkeltetek, ha összefűznénk az összeset, talán egy napig is nézhetném azt minden más helyett. Ezért olyanokra akartam szorítkozni, amik animáció terén is kiemelkednek, és zeneileg is nagyon rendben vannak.

God Only Knows

Brutálisan nehéz vol a többieket lerázni, de amikor belegondoltam, hogy melyik OP volt rám valaha is legnagyobb hatással, amit a sokszor újra elővettem, akkor őszintén nem választhattam volna mást. Mégha az utóbbi években nem is annyira hallgattam már, nemhogy rendszeresen. De mikor erre a napra készülve újra előkerült, már nem lehetett ellentmondani az Elisa által énekelt 8 PERCES eposznak ami alá szegény Manglobe (Isten nyugosztalja) remek animációt is rakott. De ami igazán ütőssé tette, az a rettentően találó dalszöveg a valóságtól elragaszkodás börtönébe való bezárkózásról és az abból kivezető út nehézségeiről.

Kimi ni Matsuwaru Mystery

A KyoAni egyik hihetetlenül ötletes remekműve. Zseniálisan ötvözték a sorozat bűnüldözői műfaji gyökerét annak szerelmi szálakra való áthallásával. Az elégedett vigyor, amit Satoshi vág, ahogy elrepülnek, az óriási! :D
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.02.08. 00:17-kor.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.

Oké, rólam tudni kell, hogy bár általában aranyosnak találom ezeket a karaktereket, meg minden, de van velük egy problémám: jellemzően nem nyújtanak semmilyen különösebb pluszt. Általában két csoportra lehet őket osztani. Az egyik csoport az ilyen "cute for cuteness sake", amelyik tényleg csak azért an, mert "fú, de cuki!" és...ennyiben kb. kifújt. Szóval igen, baromira aranyos pl. a D.Gray-man-es "aranycikesz" Timcanpy, de ő is talán ha 1-2 alkalommal csinál bármi olyat, aminek köze van a plothoz is. Szóval ez a csoport kb. a Facebookos macskás videók mascotos megfelelője, akik csak úgy vannak, mert plusz közönséget lehet velük bevonzani, illetve merch szempontból el lehet velük adni a bögrétől a plüssig egymillió dolgot. A másik csoport már egy fokkal jobb, ők ugyanis legalább valamilyen irányba mozgatják a plotot, de sajnos náluk is legtöbbször ez a "mozgatás" kimerül a főhős/főhősnő állandó korholásában és parancsok osztogatásában. Ilyen pl. a Sailor Moonos Luna, akivel igazi "ivós játékot" lehet játszani, avagy "igyál annyiszor, ahányszor Luna kioktatja/lecseszi Usagit!" :dirr: Garantáltan mindenki tök részeg lesz 10 epizódon belül. XDDDD Ráadásul Luna még a tűrhetőbb ebből a kategóriából, mert pl. az Ojamajo Doremi boszorkánylányainak még cuki cica sem jutott segítőtársként, csak valami mutáns, örökké dühös zöld hernyó, akinek olyan blackface-ajka van, hogy Amerikában eskü kicenzúráznák a sorozatból. XDDDD (Most olvasom a MAL-on, hogy elvileg ez nem hernyó, hanem béka lenne, hát WTF... O___O) Persze nem azt mondom, hogy én valami mascot-utálatban szenvednék, épp csak eléggé egysíkú, unalmas, idegesítő vonalon mozog ezeknek a kariknak a többsége.

Úgyhogy ennyi mellébeszélés után mondanám a némileg egyedibb (a fenti szempontok alapján mindenképp... XD) választottamat, a Fairy Tail Happy-jét. Kezdődik a dolog ott, hogy Happy-t nem lengi körül az a mascotoknak kijáró "isteni tisztelet", ami általában a forgatókönyv miatt automatikusan jár nekik. (Mivel mindig valami mentorszerepet kapnak, hogy ők okítsák ki a főhősöket.) Nem, Happy Natsu, a főhős jó barátja, de viszonyuk inkább egyfajta Timon & Pumba duóra emlékeztet, mint tiszteletteljes mester-tanonc viszonyra. Illetve ami ennél is fontosabb, hogy Happy egy okoskodó kis genyó. XDDD Vagy ahogy a Honest Trailers sorozatban mondták: "Fairy Tail's smartass mascot". XDDD Egy csomószor beszól, gúnyolódik a szereplőkkel, kioktatja őket, játssza az eszét, stb., miközben az arcán végig ott van az a konstans "én csak egy cuki, ártatlan cica vagyok" vigyor. :D A trollkodás sem áll messze tőle, legyen szó egy szereplő komolykodós monológjának totális szétcseszéséről (ahol láthatóan az sem zavarja, ha emiatt az égig rúgják :D), vagy egy óvodás szintű "He/She likkkeees yooouuu!" debil gúnyolódás mém-szintre emeléséről a szereplők körében. XD A seiyuuja meg külön telitalálat, fogalmam nincs, ki adja a hangját (még nem néztem meg XD) és talán az első képek alapján még nem pont ilyen hangot képzeltem volna el neki, de ehhez a trollkodós, "cuki-cuki vagyok!" ál-imidzshez tökéletes ez a hang/beszédstílus. XD Persze tisztában vagyok vele, hogy ő valószínűleg ilyen "hit or miss" karakter, vagyis vagy baromira bejön neked, vagy pont a fenti dolgok miatt egy kanál vízben meg tudnád fojtani, de nekem pont üdítően hatott a sok "besavanyodott", komolykodós mentor-mascot után. XD (Egyébként meg örüljetek, hogy nem akartam annyira morbid/sötét humorú lenni, hogy ebbe a kategóriába beszavazzam a Madokás QB-t. :dirr: Pedig ha valaki, ő aztán szembeszállt a mascot-klisékkel! XDDD)
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.
Titkos írta:(Egyébként meg örüljetek, hogy nem akartam annyira morbid/sötét humorú lenni, hogy ebbe a kategóriába beszavazzam a Madokás QB-t. :dirr: Pedig ha valaki, ő aztán szembeszállt a mascot-klisékkel! XDDD)
Én viszont leszek olyan morbid. Szóval QB a Madokából. Cutest, cuddliest contractor creature. :3

Alternatív válasznak bedobom még Fin Fisht, a Kamikaze Kaito Jeanneból.
SPOILER
Aki praktikusan QB volt before it was cool. Jó, oké, a sorozat nem dekonstrukciója a magical girl műfajnak, tehát a szeretet és a barátság ereje a végén mindent legyőz, vagy legalábbis könnyes melodrámát okoz. De azért nem elfelejtendő h mind az animében mind a mangában a történet jelentős részén lazán átveri a főhősnőt és az Ördögnek viszi az elkapott démonokat. Hupsz.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem stb.

Ha csalhatok, akkor simán megszavazom World of Elegance-t (AMG), mert a legbadassebb familiáris, aki eszembe jut, neki van a legpusztítóbb elemi ereje (tűz), a néma sidekick archetípus egy érdekesebb verziója és mindemellett egyszerűen gyönyörű (messze izgalmasabb, mint a többi szőkehajkékszem angyal).

Ha félig csalhatok, akkor a megidézett mecha-állatokat, a Childokat írnám (Mai HiME), főleg, mivel a fegyveres kérdésben szerencsésen kihagytam őket. Elsősorban Kagutsuchi, Gakutenou, Harii és Julia, amik bejönnek.

Ha nem csalhatok, akkor Nyanko-sensei (Natsume yuujinchou) mellett tenném le a voksom, mert nagyon jópofa társa Natsuménak, azon kevés mascotok egyike, akik főszereplők is egyben, nagyon jól működnek együtt és még neki is van badass alakja.

És persze a már sokat emlegetett -komák (GitS). :333

(+ha számít, akkor futottak még a Pokémon és Digimon elegánsabb dizájnjai)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem stb.

Simán Kyuubey a legjobb, a leggenyóbb troll ever :D Sunyi, aljas és elpusztíthatatlan, viszont annyit azért a javára lehet írni, hogy amit megígért azt azért teljesíti, persze nem jószándékból, hanem hogy a végén mindig ő járjon jól.

Egyébként egyetértek Titkos felvezetőjével, magam sem kedvelem a "just for cuteness' sake" miatt jelenlévő kísérő mascotokat, bár egy kivétel azért van, mégpedig Mugimaru a Nurse Witch Komugi-chan Magikarte című zseniális paródiasorozatból. Valójában egy földönkívüli (mily' meglepő), aki a Vakcina-világból érkezik bolygónkra, mivel egy elszabadult, veszélyes vírust üldöz. Ám itt képtelen használni az erejét, ezért kell neki egy médium, amit Komugi-chanban talál meg, őt Magical Nurse-é változtatva, egyben kielégítve cosplay iránti mániáját. Mivel melón kívül egy kissé perverz lolicon, szívesen fürdőzik együtt választott hősnőjével, míg annak agyi kapacitásához méltóan rendszerint hosszú percek után esik le, hogy itt bizony kukkolóval van dolga, és ki nem vágja a fürdőszobából.

Valamint ide jelölném még a Fate/Carnival Phantasm kerettörténetét biztosító, az Ahnenerbe Caféban dolgozó macskaszellemeket, akik a narrációs teendőket is ellátják, név szerint: Neco Arc, az Arcueid-ről mintázott csapos, Neco Arc Bubbles, a mindenre helyeslő, valószínűleg állami fogyatékostámogatásért felvett segédpincér, Neco Arc Chaos, akiből a végzet beszél Nakata Jouji hangján és akit, mint Cruel felhívta rá a figyelmemet Nrvnsqr Chaos-ról mintáztak (OMFG ROFL), Neco Arc Desiny, a hatásvadász drama-queen fujoshi, és Neco Arc Evolution, aki otaku és Saber nagy rajongója (Istenem, ezek a nevek XDDDDDD Már csak ezért érdemes volt végignézni :D ). Imádnivaló kis társaság, ahol mindenkinek megvan a csak rá jellemző kis hóbortja, ráadásul ahogy elő tudják adni magukat, főleg Chaos és Destiny, az kész :D
wwhite írta:Ha csalhatok, akkor simán megszavazom World of Elegance-t (AMG), mert a legbadassebb familiáris, aki eszembe jut, neki van a legpusztítóbb elemi ereje (tűz)
:goodpost: Kiváló választás kedves uram, remek ízlésről tett tanúbizonyságot.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem stb.

Maradjunk a "kisállat" témakörnél, hogy egyértelműen jelölhessem Ryo-Oh-Kit a Tenchi sorozatokból/OVAkból.

Miért? Azért, mert egy végtelenül aranyos kis bestia (pedig nem vagyok valami nagy macskabarát, bár ő inkább ilyen "mama macsek volt, apuka pedig nyufi" szerelemgyerek), akinek emellett megvan az a roppant praktikus tulajdonsága, hogy képes űrhajóvá változni (ha lenne macskám, ez lenne az első trükk, amit megtanítanék neki), szereti a répát, illetve többször látjuk kvázi-emberként is (egyszer loliként, máskor cicis felnőttként). Felfogható a kis dög egy nyílt fanservice-festnek, de mivel a Tenchi azon ritka példányok egyike, ahol még ezt is kiválóan művelik, így ez nem is akkora gond.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

15. nap - Kedvenc kisállat/stb.

Egyértelműen Chi a kedvenc animés petem, a saját sorozatokkal (Chi's sweet home, Chi's new address) rendelkező kismacsek egyszerűen überelhetetlen! (De a köré gyűlt szereplők is, lásd Yamada család és többi állat.) Egyrészt KAWAII, másrészt boldogság hormonokat szabadít fel az emberben, mikor Chi legújabb tapasztalásait és kalandjait kíséri figyelemmel. Minden macskásnak kötelező darab, ismerősek lesznek a jelenetek, de a nem macskások is örömüket lelhetik benne. Igaz, hogy csak 5 perc egy rész, de 208 epizódon át rengeteg szituációt és témát felvet, szóval még kreatív is.

Ha a "kísérő cukikat" kell néznem, akkor Kirara (Inuyasha) volt mindig is a kedvencem, de a Madokából Kyuubey is felejthetetlen.

Továbbá imádom még a Suzy's Zoo szereplőit is, olyannyira, hogy több plüssömet is róluk neveztem el.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem stb.

Kánon: egyértelműen QB a Madokából. Kár, hogy nem vagyok közelebbről ismerős a műfaj más szereplőivel, akkor elvileg még jobban ütne...

Headcanon: Homura fülbevalója. Korai értelmezések szerint szalamandra, de túl élénk és szemtelen, úgyhogy azt hiszem hivatalosan is hüllősítették. Még a gazdája is "gyíklány" lett a concept moviban. Én egy kicsit még tovább mentem, szerintem annyira hüllő, hogy már majdnem madár :D Homura tudatalattija Tatsuya kedvelt kis figurájáról mintázta. A neve Mei, fajtáját tekintve Homuraptor :lol: Legközelebbi rokonai a Microraptor és a Sinornithosaurus, a méretét is valamerre erre kell elképzelni, esetleg kicsit kisebb (~holló, fácán környéke, hosszú farokkal).

Amúgy Tatsuya kedvenc játszópajtása és valahogy így érdemes elképzelni. Mivel kritizálták a grafikát, hogy túl sovány lett a microraptor. Úgyhogy főleg tökéletes homuraptornak, illik a gazdájához. Fontos még, hogy Mei-nek nincs ekkora lábszárnya, mert sokat és gyorsan kell futnia. Tehát egy részlet David Attenborough Conquest of the skies filmjéből:

https://www.youtube.com/watch?v=SmcqnAWKLJQ

Nézegetem itt a listámat, de többször találkozom bosszantó, mint kedvelt kísérőkkel.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem stb.

Ha a macskamániámat nézzük, akkor természetes, hogy először Luna jut eszembe a Sailor Moonból. Egészen kiskoromig nyúlik vissza ez a kedvelés, hiszen általános iskolás korom óta tisztában vagyok a létezésével. Így mai fejjel sem tartom fölösleges kísérőnek, mert Usagira pont ráfért, hogy valaki jól beolvasson neki. Főleg a 90-es években futott animében, ahol a társai csak később csatlakozták hozzá, nem olyan hamar, mint a mangában. Persze később még be kellett még hozni Artemist és Dianát is, de ők nem zavartak túl sok vizet.
Megemlítem még Chit, a cuki cirmos kiscicát, akinek a kalandjait elég sok epizódon keresztül követhetjük nyomon. Még nem volt macskám, de ez alapján el tudom képzelni, milyen nehéz lehet felnevelni. Közben pedig megadta a napi cukiság adagomat, mert valljuk be, nagyon kawaii.
Ha már a cicáknál tartunk, ne menjünk nagyon sehova, muszáj megemlítenem Nyanko-senseit, akinek van egy nagyon vicces oldala, ezáltal képes vagyok percekig röhögni az alakításain. Az elején nem bírtam annyira, ami főleg a "csodálatos" személyiségének köszönhető, viszont elég hamar megkedveltem. Egyébként van egy elég badass oldala és Natsumét is egyre jobban támogatja, ahogy halad előre a történet.

Ugorjunk egyet, a következő jelöltjeim a pingvinek a Mawaru Penguindrumból. Ők tulajdonképpen a szereplők kivetülései, mert nagyjából azt csinálják bugyutább módon, amit az emberek. Sokszor tudnak egy komoly jelenet közben hülyéskedni, de határozottan elviselhetőbbek, mint Ikuhara egy korábbi sorozatának comic relief állata, Chuchu. A kedvencem azon belül is a 2. számú pingvin, aki mindig rovarirtó spray-vel mászkál és a csótányokat fújja le. XD Egyébként hasznosak is, lazán utánad hozzák az otthon felejtett esernyődet. :D

Kyuubei egy szemét kis dög, csakhogy nélküle semmi nem lenne a Madoka sztorijából, úgyhogy nem maradhatott ki.

Jaj, majdnem kimaradt Lilan a Kemono no Souja Erin mitikus lénye! A termetét tekintve a kisállattól messze van, viszont nagyon cuki, főleg kölyökkorában. :D

Kilóg a sorból, de mivel egy korábbi kérdés alkalmával elfelejtettem megemlíteni, ezért még behozom Migit. Mint nem emberi társ, muszáj beraknom ide. Amúgy is Shinichi néha állatként utalt rá, szóval akár még rá is húzható ez a kategória.
Kép
Válasz küldése