45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Már kezdtem örülni, hogy így a nagy pihentségemben egyszerűbb kérdéssel nyitunk, erre ezt is olyan szinten túl agyaltam... Még a fantasyt is újra kellett néha definiálnom magamnak (XD na jó, nem), főleg mert nem vagyok önmagában fantasyre keresős/izgulós, az megint más, hogy egy-egy cuccnál a sok műfaja között ott figyel ez is. Ez alapján agyaltam én is, hogy:
- FMA: BH - Ahamm, kedvelem a komplexitását.
- Fate/Zero - eleinte nem kedveltem a fate cuccok világát, de ez után a menőzés után átértékelődtek a dolgok. XD
- Kino no Tabi - űűű, ez rövidsége ellenére még vegyesebb cucc a szememben, mint az előző kettő, de valahol itt jöttem rá, hogy mi is az igazi válaszom a kérdésre:

Allison to Lillia. Igazából azért nem ugrott ide elsőre, mert a fantasyhoz akaratlanul hozzátársítok valamilyen mágikus hülyeséget is, pedig önmagában egy fiktív világ, fiktív történelemmel is teljesen elég (oks, csapjunk hozzá egy kis mitikusságot, ami itt is befigyel), és ilyenekből eddig abszolút kedvencem az AliLi. Az persze egy dolog, hogy a technológiája az 1930-as-50-es évekéhez hasonló, szerencsére mindenféle magic elem nélkül, de kitalált (a valós történelmet egyáltalán nem idéző) országok háború utáni helyzetét, békéjét, népét ismerjük meg a kényelmes egy nagy kontinenses világ megoldásával. Azért a Kinóról ugrott be, mert mindkettőt Sigsawa Keiichi írta. Ide kapcsolódik, hogy elolvastam az Allison és a Lillia to Treize eredeti light novel köteteket is (szintén kedvencek, főként, hogy a world-building - és egy-két interkació - ezerszer jobb, mint az animében), jelenleg pedig az Egy kontinens története, című befejező regényét és a szintén a világhoz tartozó Meg to Saront olvasom.

Sorolnék még, de ennyi szerintem most elég, plusz több kimondottan fantasy címmel el vagyok maradva. (Amúgy így belegondolva az AliLit más tuti nem sorolta volna ide, szóval helyette az első felsorolásom is elfogadható válasznak, de meg kellett ragadnom ezt a mini-ajánlós alkalmat.:P)

Közben rájöttem, hogy az alap fantasy műfajnál sokkal jobban vonzanak a félig fantasy-félig sci-fi vagy fantasynak tűnő, de valójában sci-fi cuccok, pl. így kedvenc nálam is a Shinsekai Yori világa, de én a Scrapped Princesst, a Jyu-Oh-Seit vagy a Dragon Ballt (XDjó, tudjuk, masszív shounen fight, de részben az FMA isXD) is ide sorolom. Na, ezt mindjárt Ruinak is fölvetem a másik topikban.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2017.01.02. 00:26-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Jó nehezen körülhatárolható kérdéssel kezdtetek! Én úgy próbáltam meg magamnak megragadni a fantasy fogalmát, hogy az valamilyen elképzelt világban játszódik, ami nem a mi valódi világunk, ahhoz nem kapcsolódik, nincs hozzá köze. Olyan világban, ahol teljesen más körülmények, törvények uralkodnak. Persze ez ostobaságnak tűnhet, hiszen minden fiktív sztorira el lehetne ezt mondani, de talán átjön, mire gondoltam. És nem, nem sorolom ide a Haibanét. :wink:

Kyousou Giga

Kép

A Tükörvilág és egy különc család egymásra találásának szívbemarkoló története. Kicsiben indulva, aztán végül TV sorozattá nőve ki magát fokozatosan ismertette meg velünk azt a ragyogó univerzumot. Egyértelműen a kedvenc Toei Animation művem, amivel megmutatták, ők is képesek valami különlegeset alkotni. Matsumoto Rie pedig egyből nevet csinált magának nem csak, mint a kevés női főrendező egyike.
Nagyon divatos manapság a Toeit alázni az animáció terén, akár joggal, de amilyen látványvilágot ide letettek, azt nagyon sok sorozat megirigyelhetné, kezdve az egészen álomszerű Kiotóval, egészen az imádnivaló, egyedi karakterdizájnokig, jónéhány egészen varázslatos jeleneten át. Például egy egész (rövid) epizód az egyik leggyönyörűbb betétdalra, amit valaha hallottam. Ezzel el is jutottunk a remek OST-hez, amire az isteni seiyuu gárda már csak hab a tortán.

Messze a a legütősebb 700 éves wall scroll adaptáció, na! :D
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Basszuuus, tudtam, hogy nem fogom tudni tartani a határidőt, de hogy rögtön az első napon is kések. XD

1. nap - Kedvenc fantasy manga/anime

Csatlakozom azokhoz, akiknek először nehéznek tűnt a kérdés, mert számomra is nehezen definiálható volt, hogy akkor mégis mi tartozik ide, annyira tág fogalom. XD De végül azt hiszem, hogy a Hiatus x Hiatus Hunter x Hunter lenne a válaszom. Nem szeretném úgy bővebben véleményezni, egyrészt gondolom többen látták is itt, akár az újat, akár a régit, másrészt elfogultan nem tudok róla beszélni, oda meg vissza vagyok érte. :D Ez az a shounen-fight anime, ami még 33 kötet után is rengeteg potenciált hordoz magában, olyan jól ki lett találva a világa. Most is ott tartunk, hogy mennének felfedezni egy új kontinenset, csak hát Togashi, meg a hiátusai... Azért egyszer remélem láthatom a végét majd.
Eszembejutott még a Shiki, de abban meg csak annyi a fantasy-elem, hogy vámpírok vannak benne... valamint a Berserk is ott van, mint dark fantasy, de ez már ugye csak az Eclipse-től lényeges, ami meg engem pont nem izgat.

Tavalyi kihívás 1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla, hogy anime)/első manga, amit olvastál

Hmm... azt hiszem az Inuyasha volt az RTL-en az első, amiről már tudtam valahogy, hogy anime, de nem igazán foglalkoztam ezzel a ténnyel, csupán csak szerettem nézni, mint mese. xD Utána az A+-ot is megtaláltam és néztem az olyan szutykokat, mint a Tsubasa kapitány, vagy a D.I.C.E. :dirr: Viszont a Death Note volt az, ami elé úgy ültem le, hogy na most én animézni fogok és ez is volt az, amit először végignéztem és ami berángatott ebbe a világba, úgyhogy inkább azt mondanám.

Mangából szintén DN, az anime befejezése után megtudtam, hogy ezt be lehet szerezni magyarul és meg is rendeltettem Karácsonyra az első 4 kötetet belőle. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

2. kedvenc romantikus anime/manga

Valahogy ritkán nézek tisztán csak romantikus darabokat mert az ilyenek általában erősen tendálnak egy brazil szappanopera története felé, de a Fushigi Yuugi szerencsére pont befér ebbe a kategóriába. Pedig anno voltak vele fenntartásaim ("romantikus cucc és shoujo, uhh, mi lesz ebből..."), de gyönyörű példája lett annak, hogy amellett, hogy valami rózsaszín shoujós love story, még lehet mellette hullákkal tarkított fighting, fordulatos sztori, stb. Plusz nagy bónusz, hogy a főszereplő páros valóban aranyos és relatíve normális, szurkol értük az ember, szal nincs az, hogy "ezek bár úgy végeznék, mint Rómeó és Júlia...", vagy hogy "X/Y egy pancser gyökér, a másik ennél sokkal jobbat érdemelne".
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Na, ez kérem szépen, az esetemben olyan, mint a hagyma és a körte. Nem vagyunk puszipajtások a műfajjal. :drop:

Ha mindenképp kellene mondani, a Yosuga no Sora ~In Solitude Where We Are Least Alone~ jut nekem először szóba. 4+1 történetszál, ami egyre nehezebb lelki és morális válságot okoz a főszereplősrácnak. Az első esetben csak az elhódított csaj rigolyás bűntudatával kellett viaskodnia, a második esetben már kiterjedtebben a korábbi csaj és a mostani felszedett családja is érintett azért, hogy kiderüljön a turpisság, ami az előző egység központi témája volt. Emellé adtak egy új szinezetet a második lánynak. A harmadik esetében annak a lánynak a bűntudata mellett a saját emlékeivel is meg kellett küzdenie, és azt a korai traumát, amit az a lány csinált (azzal, hogy megerőszakolta a verandán gyerekkorukban). Aztán a negyedik esetben a saját húga, aki annyit volt kórházban, hogy a saját tulajdon testvére sem egyéb, mint bárki más, aki közel áll hozzá. Nincs meg a családi kötelék érzete, így a gátlás sem. Így a lány gyakorlatilag maga alá gyűri, dominálja és megtöri a srácot, aki a saját moralitásával, lelkiismeretével viaskodik. A plusz egy a 20. percben felcsendülő insert song utáni omakékből jön össze, ami elég paródiaszerűen meséli el a visual novel 5. sztoriágát. Mindeközben a 4 fejezet egymással is kommunikál: vannak dolgok egyik-másik lányról, amelyet egy másik lánynak a történetívjén tudunk meg, ha alaposan figyelünk. Sajnos az utolsó ED (Momoiro Clover előadásában) képi világa elég spoilres, rengeteg felvetülő kérdést megválaszol, de egyben ellövi a teljes sorozatot is.
Nekem ez, lehet megkövezni, hogy végső soron egy húgb@szós vackot (*copyrighted by Indavideó kommentelő nokedlik) nevezek kedvenc romantikus animének. :dirr:

Bizonyos fokon a másik ilyenem a Bungaku Shoujo. Nem kimondottan romantikus anime, viszont rengeteg szól az emberi kapcsolatokról, viszonyokról, amit az alapanyag, a light novel csak tovább fűz. És ezt megfejeli egy kis irodalomterápiával. Nem rossz dolog az sem, de tényleg Miu és Konoha kapcsolata végett. Vagy Nanase plátói, viszonzatlan szerelme Konoha iránt... Vagy Chia bipoláris személyiségzavara, ami elég durva lapáttal való arcon csapás volt annak, aki olvasta az első kötetet.

Mangában viszont nekem a jóval egyszerűbb, "nem vállalok sokat, de azt azért hozom" típusú egykötetes manga, a China Girl. Egy irodista megismerkedik egy kínai lánnyal a kifőzdében, és beleszeret. A lány kicsit furán viselkedik, nem igazán veszi fel a srác közeledését, de mindennek az oka azért, mert az apját keresi. Rövid, nem túl nagy ívű sztori, de nem fröcsög. Legalábbis nem annyira, mint a Rómeó és Júlia, ami anno a sarokban végezte, mintsem, hogy kötelező olvasmányként a végére érjek.

Ezek mellett manga: Love Hina. Hello Darkness, my old friend... Az egyik legkorábbi hárem ecchi, ha ebben a kijelentésben nem tévedek, viszont szerintem eléggé eltalálta a karakterfejlődés, a humor, abszurdum, romantika, dráma elegyet. Az animéje a 3. anime élményem volt, máig szeretem, de azt inkább nem említettem ott, ha már itt meg fogom...

Na és akkor light novel: Toaru Hikuushi e no Tsuioku. Nos, aki a látta a filmet, tudja, mit várhat a regénytől. Na, én a regényt olvastam előbb, és személy szerint jobban tetszett, mint a film. Fantasy világ, repülők, szigetek, királyságok, háború és egy pilótának az egyik ország hercegnőjét el kell csempésznie. Kettejük kicsiny kalandja során összemelegednek. Egy okból hoztam szóba: sokkal jobb volt, mint a fentebb említett Shakespeare dráma. :-P
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Anime: ide most egy baromira sablonos válasz fog érkezni, mert bár jópár shippem van, és nem vagyok ellene a (nem túlmelodrámázott vagy túlnyálazott) romantikus szálaknak egyéb animékben sem, most csakis olyat fogok írni ahol kánon happy endben végződik a dolog, valamint nemcsak egy mellékszál az animében, hanem a fő vonal, és egyébként is imádom, ez pedig a Love Hina. Elcsépelt, hárem, béna főhős meg minden, de nekem a mai napig a legnagyobb ilyen élményem ^^ Ehhez persze nem kevés köze van annak, hogy 1. az első romantikus anime volt, amit valaha láttam, 2. bőven tizenéves voltam még amikor a hozzám keveredett, aztán nem volt nehéz beleélni magamat a naiv és rózsaszín (kvázi)egyetemisták nyiladozó szerelmi életébe :D Külön tetszett hogy már nem gimisek a főszereplők - bár magam akkoriban még az voltam. És Horie Yui innentől kezdve került a kedvenc seiyuu-im közé, mint Narusegawa Naru imádnivaló hangja. Emlékszem mennyit problémáztam amikor kedvenc animucsajt kellett választani baráti animés beszélgetésekben, és ment a dilemma hogy akkor most Asuka legyen-e vagy Naru :D Eddig 4X láttam, legutóbb két éve és minden egyes alkalommal csakis olyankor vagyok hajlandó revaccsolni amikor szakad a hó odakinn, mert első alkalommal is így történt és ez hozzátartozik ^_^

Manga: ez már nehezebb. A legmeghatározóbb ilyen élményem papírformában az I"s, de az eleve a legelső mangám volt ever, viszont van vele egy problémám, amit már anno is éreztem, csak nem tudtam rendesen megfogalmazni - majd más kérdésnél kitérek rá. Írhatnám az Ichigo 100%-ot, de ott is vannak nyűgjeim. Úgyhogy ide a Good Morning Call érkezik végleges válasznak, ami egy teljesen limonádé kis shoujo, de 1. emlékszem mennyire rákattantam amikor az első fejezeteket olvastam, mégpedig Hikari fordításában, de sehonnan nem tudtam megszerezni a többi részét, bár nagy keservesen főiskolai folyosóról lopkodott netről lekínlódtam Emule-vel és többhónapos szenvedéssel újabb 4 kötetet, aminek örültem mint hülyegyerek a nyalókának, de így is csak évekkel később tudtam befejezni, 2. nincs reverse hárem, 3. nyálas, de itt még ez se érdekel, 4. a végétől ennek is elszálltam, bár a világon semmi extra nincs benne ^_^ Azóta 1X újraolvastam, és persze nem tizenéves fejjel már más, de még mindig tetszik.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Először megint egy Ghibli mozi ugrott be, mégpedig a Howl no Ugoku Shiro. Egyszerű, de klasszikus fantasy egy kedves romantikus szállal. Legalábbis meg tudott maradni ennyinek, ami lássuk be, nem kis szó! Hiszen roppant nagy lehetett a kísértés, de az öreg mester, Miyazaki keze nem remegett meg, és nem csinált belőle "granita" cuccost (https://thefloatinglibrary.com/2008/08/24/granita/).

A másik ide tartozó kedvencesem a The Tatami Galaxy sorozat. Yuasa romantikájában hősünk a modern ember betegségeivel és terheivel küzd, illetve kalandja a következő alapkérdésből indul ki: "Legalább egyszer az életemben be tudok-e majd csajozni?".
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Itazura na Kiss
Még mindig az első cím, ami ilyenkor beugrik. Egyszerűen annyira jó, ahogy felül múlja a hasonló suli-romi-felnövés-móka sorozatokat. Végre konkrétumok, végre karakter-jövő, végre nincs műdráma, helyette minden egyszerű, mesés és vidám. Amúgy a romantikája, érzelmi része sincs elmélyítve, ami ebből a szempontból nem teszi a műfaj legjobbjává, de mint első válaszom, megfelel a kérdésre. Nézzük a többit.

Versailles no Bara
A második, ami beugrott, de nem teljesen érzem ide valónak, mert van ám benne bőven lényeges romantika, de a Beru annyival komplexebb ennél, hogy azt csak egy kis szeletének tekintem. Ettől függetlenül is az egyik legjobb romantikus cucc.

Eikoki Koi Monogatari Emma két évada
Igazi, kosztümös romantika, mintha egy Jane Austen regényt animálnának, kár hogy nincs több kifejezetten ilyen stílusú shoujo/josei.

Chouyaku Hyakuninisshu: Uta Koi.
Japán klasszikus irodalom x szépnők-széppasik romantikája. Nem csak érzelmes, művészi, hanem még mókás is (sőt, nem veszi komolyan magát, mégis jól bemutatja a korszak románcait). De igazán úgy élvezetes, ha az ember már előre képben van a benne szereplő történelmi/irodalmi személyekkel és főbb műveikkel.

Glass no Kamen
Főként a 2005-ös sorozata (a mangára egyelőre még mindig nem érdemes vállalkozni, a retro sorozat pedig nem jut el az igazán romantikus részig). A romantika nagyon lassan és csak később kap szerepet, de a never-ending shoujo egyik fő szála, hogy Maya és Masumi mikor jönnek végre össze. Szépen alakulnak amúgy az érzelmeik, de konkrétumokra aztán várhatunk...-.-

A kedvenc romantikus szálam viszont nem ezekben található, azt a Yuri on Ice-ban tegnap már emlegetett Allison to Lilliában kell keresni. Ugyanis Fiona és Benedict romantikus jelenetei olyan szinten pipálnak le mindenki mást, hogy csak lestem. Imádat, ahogy kibontakozik, ahogy nyilvánvaló, ahogy egymáson függnek, ahogy trollok, ahogy
SPOILER
szülők
és még sorolhatnám. Ha van velük jelenet, az minimum félig romi, és a vicces az, hogy még ennyi megmozdulás mellett sem nyálas, sőt édes és mókás. Imádom őket. A light novelekben még inkább, mert ott minden jelenetük sokkal részletesebb, minden párbeszédüket feszülten várja az ember, hogy na mit kaphat még. Nálam ők kvázi kimerítik a romantika terén még a nem létező igényeimet is. Na jó, csak annyira kedvesek és normálisak, öröm rájuk nézni, öröm beléjük gondolni.

Mangáknál még mindig az itthon vett Real/Fake Princess romantikáját kedvelem a legjobban, de nem túl kimagasló a ráfüggésem.
Szórakozom még Enjouji a szex és a felnőtt karakterek miatt joseinek hívott, amúgy teljesen sablonos shoujo mangáin, Hapi Mari a kedvenc, mert az kicsit tartalmasabb, mint a többi.

Továbbá Yazawától megemlítem a Paradise Kisst, amit anno annyira kedveltem, hogy még mangában is elolvastam (hm, az egyik első neten olvasott mangám lehetett az Inuyasha után). Sokkal jobban átjött akkor Yukari tininyűglődése és romantikája, mint a Nana.

És akkor Surci felvetésére, hogy figyeljük a tavalyi kérdéseket is, hátha változott valami:
2. nap - Kedvenc animéd/mangád

Tavaly ugyan már linkeltem. de változott pár dolog. Még 2015 nyarán összedobtam malon bővebben a kedvenceimet Best-re és Etc-re bontva, ebből a Best egészen mostanáig nem bővült, de jött a Yuri on Ice és a Fune wo Amu kettős győzelemmel... Az Etc-n pedig időnként változtatok kicsit (a tavalyi kihívás óta sok belekerült: Mouryou no Hako, Yama no Susume, Salaryman Kintarou, Utena).
Jah, és a YoI-t a mal top 10-be is betettem.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Anime:
His and her circumstances: a végére elég pocsék lesz, de az eleje annyira jó, hogy muszáj itt lennie.
Maria-sama ga miteru
Ouran Koukou Host Club: nagyon jól összerakott romantikus komédia, tökéletes anime-only befejezéssel.
Nodame Cantabile
Onegai Teacher
Hana yori dango: teljesen irreális és abszurd az egész cucc, de túl jó a hangulata ahhoz, hogy kihagyjam.
Rec

Manga:
Akatsuki no Yona
Horimiya
Kaze Hikaru
Tamen de Gushi
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Töprengenem kellett, hogy mit bökjek ide, a direkte romantikus darabok valahogy ritkásan találnak csak be nálam because of... reasons (Titkos már utalgatott egy részükre). A nagy töprengés végül odáig jutott, hogy sorozatot nem is találtam olyat, amit jó szívvel idevágnék, viszont filmet igen: Mimi wo Sumaseba (Whisper of the Heart). Ez volt az a darab, ami egy teljesen épkézláb szerelmi szállal operált (többé-kevésbé reális + aranyos + szépen alakulgatós), mindezt úgy, hogy nagy hatással volt a főhőslány karakterére és életcéljainak alakulására, tehát a szerelmi szál nem csak úgy ott volt me' csak ÉS nem volt sem túlmisztifikálva, sem túlgörcsölve. (Ugye, Shinkai?)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

2. Kedvenc romantikus anime

ef - a tale of memories / melodies
Oniisama e
Full Moon wo Sagashite

Surci: jó hallani hogy valakinek hasznára vált a mangafordításom... :)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

2. nap - Kedvenc romantikus manga/anime

Ha kizárólag olyan romantikus sorozatokra gondolok, ami teljes mértékben a két szerelmes kapcsolatára koncentrál, akkor azt mondanám, hogy a szupercuki, szirupos, de egyedi Ore Monogatari!! a (legújabb) kedvencem, valamint még megemlíteném a Lovely Complex-et, amit imádtam anno és nagyon kedves emlékeim vannak róla, de szeretném újranézni majd, hogy most hogyan tetszene. (De egyébként nagyon kevés romantikus animét láttam, pedig kedvelem a műfajt, ha igényes. Ezért is örülök a kihívásnak, mert összejön belőle egy PTW lista. :P)
Ha viszont olyanokra gondolok, ahol fontos a romantikus szál, de nem csak arra fókuszálnak, akkor a josei animék viszik nálam a prímet: Hachikuro, Nodame Cantabile.

Manga jelöltem nem nagyon van.

Tavalyi lista 2. nap - Kedvenc animéd/mangád

Ömlengés ON.
Nekem sem sokkal könnyebb megnevezni a number one-t, mert a toplistám első 5-6 elemét úgy körülbelül állandóan tudnám cserélgetni a hangulatomtól függően. XD A listám első helyére általában a Detective Conan-t szoktam rakni, mert imádom ezt az univerzumot. Még nem vagyok up to date az animével (se a mangával), de 560 rész után (ahol tartok) is egyszerűen megunhatatlan. Negatívumai is megvannak, ott van a rengeteg filler például, amik olykor-olykor nézhetetlenül rosszak (még lehetne sorolni a hibáit), de annyi pozitív élményt adott nekem ez a cucc, hogy szemet tudok hunyni felettük. Persze nem akarom és nem is tudom összehasonlítani az ilyen hosszú sorozatokat a rövidebbekkel, úgyhogy azokat inkább különszedném a DC-től. Ott azt hiszem a Kőkapu az, ami leginkább lenyűgözött, de muszáj megemlítenem a Shiki-t is, ami hangulatban számomra (egyelőre) verhetetlen, valamint ott a Hachikuro, aminek nézése során olyan leírhatatlan boldogság tölt el, amit nehezen tud pótolni bármi is (bár a Sangatsu no Lion jelenleg igen közel áll hozzá).

Mangákból nem igazán tudok még dönteni, mert olvastam vagy 10-et eddig, de azt hiszem a Yotsubato! az, ami trónol nálam jelenleg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akosss 2017.01.03. 09:32-kor.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

1. nap Fantasy

Nekem nem ez a kedvenc műfajom, így aztán keveset is láttam belőle. Tehát a szűkös választékomból választom a Slayerst, bár nekem jobban tetszettek a filmek ahol Lina és Naga butáskodtak összevissza, semmint ahol valami nagyon komoly világ megmentéses projecten ügyködtek a tagok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1646
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Sokat gondolkodtam, mert a romantikus darabok sosem álltak hozzám közel. (Főként azért, amit Titkos is említett.) Szóval vagy 20 percet gondolkodtam, hogy erre valami normális választ tudjak adni. Kutakodtam az emlékeimben, mégis miféle olyan animét tudnék beírni, ami megfelel a kritériumoknak. Aztán eszembe jutott, nem biztos, hogy sorozat fronton kell keresgélnem. Így találtam rá végül a Toaru Hikuushi e no Tsuioku című filmre. Egy romantikus kaland, amibe némi izgalmat is csempésztek. Tetszett, hogy a két főszereplő szép lassan összemelegedett, nem csak úgy hirtelen rántották élő a nagy romantikát. Kicsit sajnáltam, hogy nem lett hosszabb, mert még szívesen elnézegettem volna. Szép a grafika, jók a zenék, úgyhogy megvan a győztes. Illetve szerintem az egyik legcukibb "pörgök a mezőn virágok között" jelenet ebben az animében van.

Mangát még mindig keveset olvasok, szóval ez kimarad.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ricz írta:Nekem ez, lehet megkövezni, hogy végső soron egy húgb@szós vackot (*copyrighted by Indavideó kommentelő nokedlik) nevezek kedvenc romantikus animének. :dirr:
Nyugi, nem leszel egyedül! :D

2. Kedvenc romantikus anime/manga

Koi Kaze

Kép

Már első ránézésre világos, hogy a legkevésbé sem akar otaku vagy bármi más fétisnek megfelelni. (Nem mintha azokat nem szeretném, lásd Riczé. :) ) Ellenben maximálisan a realizmusra törekszik: főhőseink hétköznapi emberek, és nagyjából úgy is néznek ki, a CUCCos pedig tabu kapcsolatukat, amihez hasonlókat az iparág, sőt egész Japán egyik rákfenéjének tartanak sokan, a lehető legnagyobb komolysággal kezeli. Amilyen nyersen mutatja be őket és a körülményeket, amik a kapcsolatuk kibontakozásához vezettek, úgy ezen megvetett dolog felé történő szimpátiakeltésnek tartják egyesek. Ennél azonban bonyolultabb a dolog. Ők maguk is pontosan tisztában vannak vonzalmuk súlyával, de míg a hugit fiatalos naivitása miatt ez kevésbé zavarja, a bátyja komoly krízisen megy át, ahogy érzéseit próbálja feldolgozni, szó szerint elmenekülve saját maguk elől. Végül persze a elkerülhetetlen is bekövetkezik, és a külvilág ítéletével is valamelyest szembe kell nézniük minden igyekezetük ellenére.
Ha a wincest témájú alkotásokat külön kategóriának tekintjük, ez a remekmű szinte a műfaj végszavának tekinthető. Különösen végignézve a felhozatal maradékán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2017.01.03. 21:26-kor.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

3. Kedvenc SoL anime/manga

A "slice of life" animék nekem magyarul mindig a "családi filmek" kategóriát jelentik, és elég sok ilyen kedvencesem van: Omoide Poroporo, Majo no Takkyuubin és Tonari no Totoro, valamint az Ookami Kodomo no Ame to Yuki. Egyik legutóbbi animém pedig a Tonari no Yamada-kun vígjáték volt, ami szintén ide sorolható és nagyon tudtam likeolni. Végül "különdíjasként" megemlíteném még a Nodame Cantabile sorit.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Az egyik kedvenc műfajom a fantasy, így nem tudok csak 1-2 címet kiemelni. Animék közül mindenképp említést érdemel a Natsume Yuujinchou, a Slayers és a Juuni Kokuki. A mangák közül az Akatsuki no Yona, a Kuroshitsuji, a Pandora Hearts, a Mahoutsukai no Yome és a Hunter x Hunter tartozik a kedvenceim közé.


1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál

Az A+ sorozatairól tudtam először, hogy animék. Ha az emlékezetem nem csal, az első mangám a Marmalade Boy volt.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Ezt a címet ugyan a tavalyi kihívásban már ellőttem valamelyik kérdésnél (talán a "most underrated"-nél, vagy valamelyik hasonlónál), de ide sem írhatok mást, mint a Joshikousei-t. (Egyben linkelem is, mert ezen a címen sajnos nem egy sorozat fut, de ne tévessze el senki, hogy melyikük is az isten. :lol: ) Egyrészt helyből kikerüli azt a "csapdát", ami miatt én a SoL cuccok 90%-át helyből kukázni szoktam: nevezetesen, hogy számomra dögunalmasak. Na, itt ettől nem kellett tartanom, talán az első része még egy pöttyet lagymatagabb, mint a későbbi színvonal, illetve a közepén behoznak 1-2 rész erejéig egy (szerintem) feleslegesen komolykodó szálat, viszont ezeket az apróságokat leszámítva garantált a hasfogós röhögés elejétől a végéig. :vigyor: Másrészt a klisés és agyonhasznált "cute girls doing cute things" sémával ellentétben ez inkább egy "idiot girls doing terrible/perverted/etc. things" sorozatként jellemezhető, szóval én inkább ebből csináltam volna akkora kultuszsorozatot, mint amilyen teszem azt a K-ON lett, dehát ezek az otakuk sosem tudják, mi a jó... :-P (Hallottam Dodgerstől is, hogy a Keijo BD eladások nem lettek a legjobbak, biztos nem nyomták tele kellően csöccsel az ő ízlésüknek megfelelően... -____- Elnézést, erről majd úgyis írok még a megfelelő témában. Btw, most nem tudom, hogy volt-e/lesz-e "Kedvenc sportanime?" kérdés, de ha igen, akkor megvan rá a jelöltem.... XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Kicsit nehéz nekem ez a kérdés is, lévén nem nagyon szoktam SoL-t nézegetni, főként a Titkos által is említett okokból + hozzájön még, hogy 90%-uk vegytiszta alibiplottal nyomul, ami csak ürügy az ilyen-olyan fanszervízre... De majd erről más kérdésnél írok, és 1-2 címet azért így is fel tudok sorolni.

Első az Usagi Drop, ami simán a listavezető ebben a kategóriában, mivel a főszereplő kislány Rin eszméletlenül aranyos, Daikichi-vel pedig könnyű együttérezni, mint kezdő pótszülővel + drukkolni neki hogy sikerrel vegye az akadályokat és magánéletben is sínre kerüljön. Emellett kis gyerekpszichológiai kontentet is tartalmaz, és olyannyira nem volt uncsi, hogy egy délután alatt néztem végig a 11 epizódot.

Másik a Barakamon, ahol szintén gyerekterápiával gyógyítják ki a megcsömörlött és utat tévesztett művészpalántát, méghozzá nyárias hangulatú vidéken játszódó történetben. Az összes gyerekszereplő zseniális, különs tekintettel Narura és a két kezdő gimis leányzóra (a fujoshi csaj kész :D).

Illetve ha a school life-ot is ide számítjuk, akkor e tekintetben a Gin no Saji (Silver Spoon) mindenképp említést érdemel. Direkt nem olyat választottam ami school comedy, bár poénoknak itt sem vagyunk híján, azért komolyabban bejátszanak a hétköznapi iskolai tennivalók, iskolán kívüli szakmai dolgok és némi dráma is. Főszereplőnk Hachiken Yuugo zsarnok apja elől menekülve kerül mezőgazdasági középsuliba, mert mindegy neki hogy hová jár, csak a lényeg hogy az iskola adjon kollégiumi elhelyezést, addig se kell otthon lennie. Persze a mezgazdhoz annyi köze van mint nekem az űrhajózáshoz, és ez adja a poénok java részét, ellenben osztálytársai közül sokan eleve erre a pályára készültek. Hachiken ennek ellenére hamar beilleszkedik, és lassan azon is elgondolkodik, mihez tudna kezdeni magával az életben. Az összes szereplő kimondottan jópofa, mindenkinek megvan a maga háttere és oka, amiért ezt a hivatást választotta, és persze egy kissé tétova, de nagyon aranyos szerelmi szál is alakul MC-kun és az egyik leányzó között ^^ És mindenképp említést érdemel kedvenc karakterem: MARON, A LÓ. :D Olyan pofákat képes bevágni hogy minden alkalommal kinyúltam a röhögéstől. FMA Arakawa mangája alapján készült az anime, lassan jöhetne a folytatás mert újra van alapanyag bőven (ill. ha nem kap adaptációt, a manga lezárultával papíralapon fogom befejezni, mert tényleg marhajó). Remélem ezzel a kis promóval be tudok vonzani pár újabb nézőt :D

Mangára vonatkozó kérdést most passzolom, nem találtam olyat ami elsősorban ebbe a kategóriába esne bele.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2526
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Na, hát ezen a válaszon egy nanoszekundumot nem töprengek, reflexből Aria. Szerény véleményem szerint a slice of life műfaj magnum opusa, az alfája, az ómegája, a kezdete, a vége, az akciója és reakciója egyaránt. Nem csak, hogy teremtett egy olyan világot, ami az idealizált utópia velencei fellegvára, de mindezt úgy, hogy még el is vágyódjak oda, egyébiránt mentes mindenféle erőltetett moe-tól vagy sztereotip otaku csalétektől. Szimplán adott hat lány, akik csak teszik a dolgukat, végzik a munkájukat, miközben felfedezik a világot, összebarátkoznak egymással, megismerik az embereket és megtalálják a dolgokban a rejtett szépségeket - az a fajta szentimentalizmus, ami engem is azzá tesz. Azt a fajta mosolyt csalja a képemre, ami csak úgy természetesen árad a képsorokból, mert bármit is tesznek ezek a lányok, az mindig ad valami pluszt, mindig felfedezek közben valami újdonságot, mialatt teljesen kitudom a külvilágot zárni arra a röpke 20 percre. A minőségi SoL nálam itt kezdődik.

Egyéb elismerésre méltó jelöltek még: Akage no Anne, Non Non Biyori, Kino no Tabi, illetve slice of after-life kategóriában Haibane Renmei.

Mangában Yokohama Kaidashi Kikou, ami még arra is méltó, hogy kézen fogja az Ariát.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Na, ez a műfaj, ami szintúgy távol áll tőlem. De azért itt is megvan a magam bűnös élvezete.

Usagi Drop: Surci jól leírta miért szeretem. És ez igaz a mangára is, nem érdekel, hogy sokan kiakadtak azon, hogy egy idő után
SPOILER
a már kamasszá érett Rin beleszeret a saját nevelőapjába/bácsikájába. Hú, de nagy háborgást csináltak egyesek, hogy "dude, WTF", holott ha olvasták is volna, kiderül, hogy Daikichihez nem fűzik rokoni szálak semmilyen szinten. Csak felnevelte, ahogy az öregapja is. Olyan pszeudo-incest, mint ide Lacháza. Amúgy meg Oidipusz-szindróma (vagyis, fogjuk rá, mert a női verzióra is van egy ilyen név, csak nem jut eszembe), és érdekes, Oidipusz király sztoriján senki se horkan már fel, hogy megdugta az anyját, aki még le is babázott neki. Úgy fest, ha egy 1000+ éves sztorinál nincs ilyen, ennél se lesz ennyi idő múlva, csak ne lenne a sok álszent, akik még azt is irigyelhették, hogy a vén Faludy milyen fiatal pipit vett el anno. :drop:
Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken: Na, ha már a Yosuga no Sora kapcsán írtam a romantikus kapcsolatról, akkor itt a házastársiról lehetne értekezni, de nem fogom. Amilyen rövid, kedves, aranyos, tele különféle művekre utalással és otakuparódiával, egyben nagyon ügyesen teszi a néző elé azt az idilli mindsetet, amit inkább nevezek szerelemnek, párkapcsolatnak, mint a sok "tegyél már szivecskét, vagy nem is szerecc" típusú ömlengések, nyalások és falások, meg egymás seggében ottlét. Igen, lehet oda kellett volna tennem, mert mégiscsak ez az erősebbik vonala, viszont mégiscsak a hétköznapok által teszi ezt...

Honorábilis menciók (tiszteletből említve):

Gondolkodtam a Getsuyoubi no Tawawán, de rá kellett jönnöm, hogy az csak "munkáslélek-simogató feel-good cucc". Viszont annak jó.

Non Non Biyori: bár iijikai nem az esetem, ez azért kapásból elbűvölt.

Papa no iukoto wo kikinasai: Nesztek, még egy "nevelem mások porontyát" sztori. :lol: Annyi különbséggel, hogy egyetemista művészszakos srác kerül össze nővére lányaival, veszi őket magához, a 14 éves Sorát, a 10 éves Miút, és a 4 éves Hinát. A 2. OVA zárja le teljesen a sztorit egy nagy időugrással, amikor Sora már 18. Na ott már megértem a felhördüléseket, de kéne ehhez nekem a light novel vagy a manga, hogy kiderüljön, miként alakult úgy.

Seitokai Yakuindomo*: Az első évaddal ellentétben jóval szabadszájúbb, nyilvánvalóbb erotikus poénokkal operál, amiken élvezet volt röhögni, de ideg- és hajtépő volt fordítani. (pl. a "beach rider" (strandjáró) bicikliből csináltak "bitch ridert". Na lehet ötletelni mit szültem oda félóra próbálkozás után. Megoldás: ribanchágó)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

3. Kedvenc SoL anime/manga

anime:
Hidamari sketch és folytatásai
Gokinjo Monogatari
Non Non Biyori
Makiba no Shoujo Katri
Kaze no Shoujo Emily


manga:
Yotsubato
Azumanga Daioh
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

A tegnapi kérdésnél a mangához eszembejutott a Watashitachi no Shiawase na Jikan, aminek végén szószerint bőgtem anno. XD

3. nap - Kedvenc SoL anime/manga

Én kedvelem műfajt, igazából csak az a baj vele, hogy kevés igazán remek és emlékezetes darab van, ami egy kedvenc listába is beférne, pedig szerintem nem kéne megerőltetniük a készítőknek magukat, csak egyedibb/érdekesebb témákat kell választani, nem az ezerszer látott school comedy-t nyomatni. Ott van például most a Fune wo Amu, ahol szótárt készítenek felnőtt szereplők és öröm nézni. :D (És amit ide talán be is szúrnék, mint honorable mention, de még nem néztem végig, úgyhogy nem kiabálom el.)

Nekem az első a Hachikuro (egyébként szerintem ezzel a címmel még vagy ezerszer fogok itt dobálózni a kihívás alatt, sorry). Egyrészt baromi élvezetes az első résztől az utolsóig, másrészt jelenleg pont abban a korban vagyok, hogy egyre inkább relatable az egész. Egyetemi élet, felnőtté válás, útkeresés, satöbbi... és emiatt sokat is jelent. (Újra kéne néznem most nyáron.. >_<)

További jelöltjeim: Nodame Cantabile, ami erősen tartja a 2. helyet, valamint az Usagi Drop-ot tripláznám én is, ha meg már iskolai és CGDCT sorozatok, ott az Azumanga Daioh az egyértelmű nyertes nálam. :3

Manga: Azuma Kiyohiko művei nyernek nálam is, mint Hikarinál: Yotsubato!, Azumanga

(A tavalyi lista kérdését most holnapra hagyom.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Ó, mennyi számomra is kedves cím elhangzott már. De talán a kedvenceim jelenlegi állás szerint:

És igen, Fune wo Amu, mint új kedvenc. Nagggyon zabáltam ezt a szótárasdis japán munkamániát elhivatottságot és a karakterek életét. Majime túlságosan is maradi és különc, de jól áll ennek a sztorinak egy ilyen főszereplő, odaadása (és "kockasága") megkérdőjelezhetetlen.

Chi's Sweet Home minden mennyiségben, megunhatatlan (hülye példa lesz, de Yamadáék elé ugyanúgy akármikor leülök, mint Al Bundy eléXD).

Yama no Susume (2. évad főként) - a lányok lazán megvettek jobbnál jobb kirándulásaikkal. (Fel is avattam azóta az új túracipőmetXD, ha minden jól megy tavasszal haverokkal Kékes, faterral valamikor Bakony, öcsit is meg kéne látogatni a Mecsekben, két év múlva pedig megyek a Fujira, vannak célok na.XDXD Amúgy tényleg motiváló sorozat, mondjuk úgy könnyű, hogy alapból szeretek kirándulni, ellenben a sport animék semmire se tudnának rávenni az fix, nem úgy, mint barátnőmet, aki mindig az aktuális izéjét űzi... na jó, lehet idén nagy kivételt teszek és rámerészkedek vele pár pofáraesés erejéig a jégre...)

Hyouka - Jujj, imádom ahogy bemutatja a négy jómadár kalandjait, sulis élményeit, kapcsolatát, azóta már a detektíves részével is kibékültem.

Emma ide is, mert romantikája mellett remek slice of life és korrajz is.

Kino no Tabi ide is, érintőlegesen. Uhh, mennyire imádom, lassan revaccsolni kéne.

(Hm, lehet idén Junchival majd az Ariát illetően kéne alkudozni.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Non Non Biyori

Kép

Sallang mentes aranyosság és vidámság, minden erőltetettség és műmájerség nélkül. 1000% genuine. Én pont ez tette naggyá. A szereplők nem azért cukik, mert olyannak állítják be őket, hanem mert igazi, vérbeli vakarcsok (jó reprezentatív képet választottam). Gyönyörűen élethűen mennek szüleik agyára, vagy éppen szívatják egymást korukbelieknek megfelelően. Olyan hihetetlenül jó hangulatot áraszt, hogy szinte párját ritkítja. Gyönyörűen fér meg benne a poénkodás és a megható pillanatok. Igazi nosztalgiát ébreszt a megélt gyerekkor iránt. A Silver Link animációs produkciójának egyszerűsége tökéletesen passzol, gyönyörű tájképekkel és rengeteg élettel, különösen a poénos szituációkra kihegyezve. Amolyan örökké elnézegetném fajta, ami egyrészt nálam ritkaság, másrészt pontosan ezt a műfajt definiálja.
Kép
Válasz küldése