45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

30. nap - Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?

Fú, hát én sem tudok nagyon egyedi címekkel előhuzakodni. :drop: A Top 10-emből a Mononoke az, amit a legkevesebben láttak a MAL szerint. ami viszonylag érthető, mert rétegcucc. (Tényleg, ki az, aki még nem látta itt és rá tudom sózni? Cserébe jöhet bármi. :D)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Ezzel most bajban lennék, mivel szinte soha nem szoktam anime rövidfilmeket nézni, de szerencsére tavaly októberben kijött a Shelter című csoda, így most van "kit" neveznem a mai kérdésre... :D A látvány A-1 Pictures-höz képest bőven jó, a sztorit pedig direkt nem lövöm le, tessék végignézni! (Mondjuk azért nem mondanám, hogy tök ismeretlen kéne, hogy legyen a videó az ide járóknak, hiszen még amikor aktuális volt, előbb Junchi, majd Jim is promózta, viszont reakció nem nagyon érkezett egyik postra sem, úgyhogy nem tudom, végül hányan nézték meg.)

És ezzel teljesítettem az idei 31 napos kihívást is, achievement unlocked! :D
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akoss: Mononoke nekem tervben van idén, állandóan halogattam, de azért is néztem meg nemrég az Ayakashi JCH-t, hogy végre elővegyem. Most egy ideig mondjuk még nem fér be.

31. Kedvenc anime rövidfilm

Talán azért is vetettem fel a témát, mert viszonylag sokat láttam, így késztetést éreztem azon agyalni vajon melyik tetszett, melyik maradt meg ennyi idő után a fejemben. (A rövid epizódos/mini sorozatokat értelemszerűen nem veszem ide.)

Random:
Tsumiki no Ie
Az öreg története az egyik legjobb, amit rövidfilmben láttam.
Kujira no Chouyaku
Ez a másik nagy kedvencem. Egy bálna ugrása elképesztő lassúsággal és rengeteg "turistával", akik ezt az üvegóceánon szemlélik.
Rain Town
Nem szeretem amúgy az ilyen melankolikus cuccokat, de ez nagyon hangulatos.
Shelter
Tavalyi zenés gyöngyszem látványra is, történetre is.

1960 előtti:
Egész sok megmaradt az agyamban, pl. Kobutori, Momotaro, síelős, katicás-pókos, de a legmókásabb talán ez a macis:
Kouguma no Koro-chan

Tezuka:
Mori no Densetsu
Egyértelműen kedvenc tőle, az animáció ahogy átalakul, az erdő megelevenedése. A téma persze erőltetett, de tetszik a tálalása.
Tenrankai no E
Másik kedvencem ez a mókás társadalmi képtár.

Ghibli:
Iblard Jikan
Mint egy megelevenedett festmény egy mesés helyről.
On Your Mark
Egész emlékezetes ez is Miyazakitól.

Shinkai:
Taisei Kensetsu filmek
Kellemesek, látványosak.
Cross Road
Cuki, szemben a nagy filmjeivel...

A gyűjtemények közül nekem az Anikuri jobban tetszett, mint a Genius Party, az Animátrix pedig valahol a kettő között van.

Bábfilmekből talán az Oni volt a legmókásabb.

A sorozatokhoz tartozó cuccok közül azért megemlíteném a Steins;Gate Cognitive Computing és a Macross 7 Plus fanservice miniepizódokat, amik annyira jól sikerültek, hogy többet is elviselnék belőlük!

És a végére hagytam az én nagy rövidfilm guilty pleasure-ömet, merthogy ilyenem is van. XDXD
Már-már fanolom ennek az őrült Takenának a műveit (upsz kettőt még pótolnom kell^^), különösen a gyurmaanimációját!XD
Kedvencem a Chainsaw Maid, ritka beteg cucc, legjobb benne mikor a fater iszik az egészre egyet!XD
Másik kedvenc a Bloody Date - ez még betegebb!XDXD Nem lehet ellenállni ennek a trancsírozós horrornak, na!


Tavalyiból: Kedvenc anime OP/ED

Nos, annyira ráértem ma, hogy késztetést éreztem megjegyezni, hogy a tavalyi, hatalmas listám mellé, milyen további kedvencekkel gyarapodtam egy év alatt (lehet most is lesz, amit kifelejtek):

OP
ACCA - vegyes, színes látvány, pörgős zene, ühüm
Gintama - első OP (mondjuk több op-edjét is régebb óta kedvelem)
Macross Delta - mindkét OP, az első különösen
Mobile Suit Gundam 00 - főként első szezon első opja
Mobile Suit Gundam Orphans 2 - mindkét opening, az első a tavalyi év egyik legjobbja
Mobile Suit Gundam 0083 - imádom, legjobb dolga az ovának, nagyon durván hangulatos
Shoujo Kakumei Utena - már agyon is karaokéztam, annyira EPIC
Yuri on Ice - nem kérdés, ráadásul Fujioka Dean énekli, akiről nem is tudtam, hogy ilyen skillekkel is rendelkezik

ED
Ayakashi - Japanese Classic Horror - élvezetes távol-keleti hangzás
Boogiepop Phantom - tetszik ez a cigis női hang, ezzel a motiváló számmal
Gokusen - imádom a nő hangját, hangulatos, képileg is!
Macross Delta - Mikumo ED
Mouryou no Hako - fülbemászó és szexi, kár hogy rövid
Shoujo Kakumei Utena - mindkét ED óriási függés
Yuri on Ice - mindkét ending hatalmas hangulatbomba, az alap instagramos és a sztripes is
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Nem láttam valami sokat ezekből, annyira nem is érdekelnek, de a Tsumiki no Ie azért megér egy említést. Vagy kettőt.

Aaaaaaand done!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Elég sokat néztem és nézek is, és a Tsumiki no Ie nálam is elég előkelő helyen van ezek közt, ahogy a Rain Town is. És ha már Catrin szóba hozta Takena Nagaót, akkor tőle igazából a No Littering és a Shitcom, amelyek megfogtak. Az előbbi azért, mert a Péntek 13. főszereplője kerül szóba, azaz Jason Voorhees, a másik meg egyszerűen... azt látni kell, mert "szó megszakad, hang fennakad, lehelet megszegik", annyira szürreális. :lol:

De itt van még Makoto Shinkai eredeti Kanojo to Kanojo no Neko darabja, illetve a Tooi Sekai. Bábfilmekből szintén az Oni, de talán azért mert nem túl sok ilyesmi készült. Illetve az amatőr kisfilmek közül (ezt már a videóra mutatóan linkelem, mert adatlapja nincs emiatt) a Gisoku no Moses, amiben egy szellemlány steppel két életre kelt cipővel az Ének az esőben egyik betétdalára.

De kiemelném még a 2009-es Memory-t, az Anemonét, vagy olyan régebbi darabokat, mint a Myau no Hoshi, Baa-chan no Kingyo, Ame to Shoujo to Watashi no Tegami, Last Order, vagy a Kínában alkotottakból a Tao Hua Yuan Ji és a Tang Lang Bu Chan.

A nagyon régiekből (értsétek: 1960 előttiek) személy szerint ezek jönnek szóba: Kaumori, Ahiru no Otegara, Ugokie Kori no Tatehiki, Tora-chan to Hanayome, Kouguma no Koro-chan, Kobutori (1929).

Összerakott antológiákból pedig a Robot Carnival viszi a prímet.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Ezzel a lendülettel fel is tudom sorolni az összeset amit láttam, mégpedig Shinkai-tól a Kanojo to Kanojo no Neko é a Hoshi no Koe. És mindkettő tetszett. Az első hozza az igazi Shinkai-féle melankolikus feelinget mindenféle extra sallang és álmisztikus parasztvakítás nélkül (mert ezekhez nem elég hosszú). Érdekel a hosszabb verziója, remélem nincs szétShinkaikodva. A másikon már meglátszanak a későbbi szentimentalista stílusjegyek, de az alapfelütése, ahogy a idő relativitását kezeli, az bejött - látványra kissé amatőr, de ez megbocsátható annak fényében hogy a feleségével ketten készítették otthon az egész epizódot. Talán ezért is csalódások a nagymozijai, vártam volna valami extrát, de csak a nyálcsöpögtetést húzta ki egy-másfél-két órára.

Ha rövidepizódos sorozat is játszik, akkor a Kagewani. Ezt nem igazán díjazta senki, de nekem valamiért bejött a creepy látványvilága és nálam működő para hangulata. A 2. évad kijött már egy ideje, lassan sort kéne keríteni rá.

Amúgy arra jó volt ez a kérdés hogy képbe kerüljek, mire érdemes ezekből ránézni.

LOL OP-END-ek, jó hogy felhoztad, nekem is van pár új kedvenc:

Carnival Phantasm OP - simán legjobb crossover-comedy opening ever
Katanagatari OP - Kvázi az anime promója, minden benne van amire vizuálisan számítani lehet a cucctól, és a zene is bejön.
Gundam Seed 3. OP - az első 15 MP kakkoi, a többi meg dallamos és hangulatos, és már benne van a FREEDOM, ami király.
Sengoku Basara S1 OP - COOL.
Jormungand S1 OP - az anime szörnyű, de az nyitánya egész kakkoi.
Kemono no Shouja Erin OP 1: Nem szoktam szeretni az ilyen lassú számokat, de a képi világával együtt annyira hangulatos, hogy minden egyes alkalommal végignéztem.
Monogatari SS: Nadeko openingje és Senjou&Kaiki duettje.
Ben-to OP - felvezető az éhenkórász idióták szupermarketes verekedéseihez, és még a szövege is telitalálat

END

Basilisk END
Mirai Nikki 2nd END - Filament. Ez nálam TRC-zene, semmi köze ahhoz az izéhez. Mostanában tudtam meg hogy egyáltalán hozzá készült.
A legújabb kedvencem, amit félrelinkeltem a másik topicban: Youjo Senki END, olyan mint a főszereplő: idegbeteg.
És persze a Magia, erre idén kattantam rá durván a Madokás revaccsaim alkalmával, és szigorúan a teljes verzió, miben benne van az "I loved books about mysterious lands illuminated by captive suns"-rész.

Ja és kedvenc idézetekhez akartam írni, de lemaradtam róla, úgyhogy ide jön a Takakura Shouma-féle Sors-idézet a Pingvindobból. És természetesen az aláírásom, mai önmagában nem sokat jelent, de Homerun MINDEN alkalommal elmondja, aztán persze a vége sosem az. Ezerszer megnéztem már a Nagy Nyitányt és az azt követő EPIKUS harcot, de mindig lefagyok amikor azzal a nagyon szomorú, mégis a végletekig határozott hangjával elmondja ezt a sort... OMG *____* Ez még kellett nekem ide a végére ^^

És... 31-day anime challenge completed. :kaminaglasses:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Túl sok rövidfilmet nem láttam, pedig ezekre tényleg nem kéne sok időt szakítani. Mivel macskamániás vagyok, alap hogy a Kanojo to Kanojo no Neko megkapja tőlem az arany érmet.

Aztán nem tudom mennyire számít a Arve Rezzle rövidfilmnek, mert egy anime epizódot kitesz a 20 perces hosszával. Igazából semmi különöset nem ad objektív szempontból, engem mégis olyan hangulatban kapott el, hogy teljesen rá tudtam hangolódni.

Titkos éjjel linkelte a Sheltert, amit megnéztem és valóban kellemes a látvány, jók a zenék.

Kihívás teljesítve, achievement unlocked! :kaminaglasses:
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Alig láttam néhány rövidfilmet, azok közül pedig (már ha a zenés videók is játszanak) a Tsuki no Waltz a kedvencem.

31. nap - Kedvenc OP/ED

A teljesség igénye nélkül, nem sorrendben:

Cardcaptor Sakura OP2 és OP3, Gintama OP13, Juuni Kokuki OP, JoJo's Bizarre Adventure OP2 és OP7, Zoku Natsume Yuujinchou OP, Rurouni Kenshin OP2, Akatsuki no Yona OP1...

Gintama ED14 és ED19, Bakuman. 2 ED2, Kekkai Sensen ED, Mahou Shoujo Madoka★Magica ED2, Zoku Natsume Yuujinchou ED, Arakawa Under the Bridge x Bridge ED...
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

28. Nap Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne

Elsőre mondanám Sarah Andersen-t. Oké nem lehet belőle egy epikus anime sorozatot készíteni, de azért kis poénkodásnak megfelelne. Számomra tőle ez a best of.
De szívesen néznék valamilyen Rejtő Jenős könyvet is animeként. Leginkább egy OVA sorozatot tudnék rá elképzelni.

Ja igen! Árnybíró! Tudom van egy movie, de az csak a történet egy részét dolgozza fel és hát ezt azért igencsak megnézném animálva.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

29. nap: Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)

Hát ha egyedül is, de azért végig viszem.

Filmek:
Úgy gondolom, vannak olyan filmek amiket lehetetlenség lenne átadni animeként mert a film azért lett sikeres mert egy színész páratlant nyújtott benne vagy olyan képi világot tártak elénk amit lehetetlenség visszaadni animálva. De azért nézzünk párat:
1, Keresztapa: Az öreg jakuza vezér fiának felemelkedése. Rengeteg harc, rengeteg vér, rengeteg agyalás a háttérben. Gyönyörű belső japán kertek és mocskos tokiói utcák. Kis kirucanások Makaóra, Okinawara, Szingapurba és HongKongba, mondom én, hogy müködne.
2, Ponyvaregény: Úgy képzelem mint a Boccano-t, már mint történet mesélésként. Bár ezt nehezen tudnám elképzelni hosszú sorozatként.
3, Apokalipszis most: A story gyakorlatilag maradhatna, max az eseményeket kellene áttenni a II.Világ Háborúra egy japán gyarmatra és már mehetne is.

Sorozatok:
Sliders: Alternatív világok közt ugrándozás, miközben keresik a hazavezető utat. Ebből szerintem bár merre ellehet vinni a történetet. Így ilyen Steins;Gate szerű dolgot alkotni, vagy valami lazább hosszabb sorozat is lehetne belőle.
Csillagkapu: Fantasy-s, sci-fi-s, harcolós cucc, szinte adja magát, hogy anime legyen belőle.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... értitek.

Ebben a kategóriában nálam egyértelműen Nyanko-sensei (Natsume Yuujinchou) viszi a pálmát, és nem csak azért, mert aranyos. Jó nézni, ahogy gondoskodik Natsuméról: hagyja, hogy a saját kárán tanuljon, ugyanakkor nem engedi, hogy komolyabb baja történjen.

33. nap - Egy anime, ami felidegesített

Bungou Stray Dogs. Tegyük félre azt, hogy egyszerre akart Kekkai Sensen stílusban laza lenni és "komoly" történetet tálalni. Amin leginkább felhúztam magam, az a főszereplő tigrissrác szenvedése. Az első évadban kb. nem múlt el úgy rész, hogy ne depizett volna hosszú percekig a múltján. Elismerem, tényleg szomorú dolgok történtek vele, de azért valami karakterfejlődést felmutathatott volna a folyamatos önsajnálat helyett. A második évadban szerencsére nem erőltették már ezt annyira, de a végén azért fájt, ahogy egy másik depressziós, egyébként ellenséges karakterrel azon veszekedtek, hogy melyiküknek tragikusabb az élete. Végül megegyeztek abban, hogy mindkettejük emoszintje messze 9000 felett van, és együtt győzték le a közös ellenséget. :knife:
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

31. nap - Kedvenc anime rövidfilm

Lemaradva, mint a borravaló, de itt vagyok én is. :drop:

Kedvencnek én is a Tsumiki no Ie-t írnám, nagyon szép kis film, megérdemelten nyert Oscart.

Szintén dettózom Takena műveit, bírom az ipsét. :D Művei sajnos a MAL Bottom 20-át bővítik, pedig szerintem jópofák. XD Oké, egyikük sem rendelkezik nagy értékekkel, de nem is kell bennük keresni. Gyurmaanimációit jobban kedvelem én is. Kedvencem tőle talán a Pussycat.

A Sheltert is dettózom. Nagy meglepetés volt számomra ez a klip, mert nagyon szeretem Porter Robinson zenéjét (akinek tetszett ez a szám, annak érdemes lecsekkolni a "Worlds" című albumát, nekem az egyik kedvencem), és ezt a számot is ismertem már 2 hónapja, mikor kijött hozzá ez a zenés videó. Mondanom sem kell, nem csalódtam, nekem nagyon tetszett, imádtam. (Egyébként simán (az egyik) legjobb cucc, amit az A-1 kiadott az utóbbi 3-4 évben.)

Furiko - Gyönyörű, én megkönnyeztem. :D

Otousan wa Ai no Hito - Ezt ma találtam, Catrinnek küldöm. :D A Furiko készítőjétől, az apákról.

Traveling Daru - Szintén nagyon aranyos, megkapó kisfilm.

663114 - Remek, hangulatos, elgondolkodtató művészfilm.

Hitotsubu ni Kawaranu Ai wo Komete - Aranyos, szívmelengető karamellareklám.

Más nem jutott eszembe. Tudom, az utáltak nincsenek a kérdésben, de ahhoz menne az Utsu Musume Sayuri.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

30. nap - Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?

Hát olyat mondani ami nem rövid, de jó és még ismeretlenek is kell lennie ez egy kicsit húzos így. De aztán eszembe jutott egy! A Sekai Meisaku Douwa: Mori wa Ikiteiru (Tizenkét hónap). A cselekmény nem túl bonyolult és a klasszikus mostoha anya és gyerekei kontra szegény kicsi árva harca bontakozik ki, melynek végén természetesen az árva győzedelmeskedik köszönhetően a jó szívének. A zenéje kellemes a karakter dizájn is jó, az animálás pedig néha egészen szépre sikeredett.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

31. nap - Kedvenc anime rövidfilm

Történetek
48x61 a történet gyakorlatilag arról szól, hogy Rintaro és Katsuhiro Otomo egy országúti kerékpárversenyen mérik össze tudásukat. Kis butaság az egész.
Re Boot ez egy Hatsune Miku-s kis szösszenet, kábé milyen lenne az Anohana 4 percebe összerakva.
Poulette no Isu egy szék megbokrosodik és kis utasával bejárja az egész környéket kis cuki :)
Je T'aime sci-fi kis film Oshii rendezésében.
Hinata no Aoshigure Shigure és Hinata szerelmét mutatja be a kis film rengeteg repüléssel meg miegymással, de hát hogy is képzeli az ember a szerelmet alsós korában?
Clover egy kis szárnya szeget android története Clamp dizájnban.
Ninja & Soldier két kis gyerek beszélget az egyik szamurájsodit játszik Tokióban a másik pedig azt éli át, hogy gyerek katona Afrikában. A grafika nem szép, de a történet nagyon emberi és drámai.
By Your Side plüss macinak és plüss nyuszinak van egy közös barátja, aki sajnos eltűnik egy földrengés következtében, a kis játékok pedig várják haza a barátjukat, keserédes véggel. Szép zenével megtámogatva.

Gyűjtemény

Fluximation Hikaru Utada zenéjéhez készített kis klippek egyvelege a Studio 4°C tolmácsolásában.

Reklám:
Hairy Tale ritkán látott igényes grafika egy reklámhoz képest és elég komoly egy promócióhoz képest.

Sorozat:
Wakako-Zake egy fiatal irodista lány esti falatozásait követhetjük nyomon, miközben várja, hogy elkészüljön, az esti fogás elmeséli, hogyan is kell jól és finoman elkészíteni az ételt.
Dededen szerelmi történet 5 kis részletben elmesélve nulla szöveggel.

Zene
Wish a Clamp-nek volt egy kis mangája ahhoz készíttettek egy openinget és endinget, de már maga a sorozat nem készült el. Az opening pedig nagyon '90-es éveket adja, ami plusz kis bájt ad az egésznek.
Dore Dore no Uta kis Ghibli zenés szám a bogarak kis életéről.
Lupin The Third kis zenés film Lupin csapatáról, ahogyan az amerikai 66-os úton autózgatnak s közben kisebb zűrbe keverednek.
blossom / Zapuni a 2011/03/11-ei földrengés és szökőár áldozataira emlékező kis film optimista véggel.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

34. nap - Kedvenc mozid

Főleg a Ghibli filmek tartoznak a kedvenceim közé, de a Hotarubi no Mori e is nagyon szép. Újra kellene néznem a Ghost in the Shell filmeket, meg végre befejezni a Kara no Kyoukait...

35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott

Legyen mondjuk a Watashi ga Motete Dousunda. Olvasom a mangáját, ezért nagyon megörültem, hogy animét készítenek belőle. Az még érthető, hogy kihagytak fejezeteket az eredeti műből, hiszen 12 részbe nehezen fért volna bele minden (egyébként is fut még a manga), de érezhetően kapkodtak, ráadásul fel is cserélték az adaptált fejezetek sorrendjét, így néha furán jött ki egy-egy szereplő viselkedése. Szeretem Kobayashi Yuu játékát, de itt nem tetszett annyira (oké, paródia, de akkor sem változik ennyit egy lány hangja csak azért, mert felszedett pár kilót). Meganimálva eleve idegesítőbb is lett a főszereplő lány, valahogy a mangát olvasva nem tűnt ennyire sablonosnak/passzívnak.
Igazából annyira nem volt rossz az anime, csak magas elvárásokkal ültem neki, ezért okozott csalódást.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?

Kevés olyan címet tudnék felsorolni, aminek olvasom/tam az eredetijét és láttam is a belőle készült animét. Ezek közül teljesen meg vagyok elégedve a Gekkan Shoujo Nozaki-kun adaptációjával. Remekül átadja a 4 paneles manga hangulatát: a poénok, a szinkronszínészek, a látvány, minden stimmel benne.

Panaszkodtam a Watashi ga Motete Dousunda miatt, de vannak bőven rosszabb adaptációk is, pl. Tokyo Ghoul (+√A), Sousei no Onmyouji (Twin Star Exorcists). Mind a két sorozat a Pierrot kezei közül került ki (pedig tudnak ők, ha akarnak, a shoujo címeik egész jók). Az utóbbi egyébként is egy nagy shounen klisé fesztivál, de mangában még úgy-ahogy elviselhető. Az anime viszont még ezt a jó esetben közepes sztorit is képes volt összebarmolni, kezdve azzal, hogy behoztak egy anime original mascot karaktert. Csak egy részt bírtam megnézni belőle. :knife:

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis

A játékadaptációk általában nem sok jóval kecsegtetnek, éppen ezért nem vártam sokat a Shingeki no Bahamut: Genesistől sem. Kellemesen csalódtam: a történet ugyan nem volt túl eredeti, viszont a rajzolás, az animáció, a zene, a karakterek bőségesen kárpótoltak. Áprilisban érkezik a folytatás, az előzetesek alapján a látványra most sem lesz panasz.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz

A sablonválasz SAO főszereplők helyett egy olyan karaktert választok inkább, akit talán itt is szeretnek, és én sem utálom őt igazából, de az egyik sorozatban már irritált: Tohsaka Rin (Fate/stay night: Unlimited Blade Works). Pontosabban fogalmazva azt a Rint nem kedvelem, aki beleesik Shirou-ba, és emiatt olykor túltolja a tsunderét. A 2006-os animében aránylag szimpatikus volt, és a Carnival Phantasmból sem rémlik, hogy idegesített volna, szóval tényleg csak az UBW-s viselkedése zavart.

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz

Heshikiri Hasebe (Touken Ranbu: Hanamaru). A TouRabu játékosok nem kedvelik, mert túl gyakran esik a jó kardok helyett(?), de én csak az animét láttam, ott pedig egy még éppen szerethetően fontoskodó karakterként ismertem meg.

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)

Végre könnyű dolgom van: Yuri!!! on ICE. Kissé nyitott a befejezése, simán elbírna legalább egy filmet, de egy egész évadot is. Elég szépen fogynak a lemezei, szóval esélyes a folytatás, és talán még egy kicsit szebb animációra is futja majd a bevételből (így sem lehet ok panaszra, de azért a vége felé már látszott, hogy takarékoskodniuk kell).
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel

Annyi sok szép zenét hallani az animékben, nem volt egyszerű kiválasztani egyetlen számot: Killer a JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable második OST lemezéről.

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.

Legyen mondjuk a Yagyuu arc (Gintama), de tetszik az összes ív, amiben a Yorozuya és a Shinsengumi együtt ökörködik.

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime

Nem egy-két-három nap, de a Gintama 300+ részét alig egy hónap alatt néztem meg. Volt olyan nap, hogy 20 epizódot is ledaráltam. :drop:
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Whoops, nekem még maradt két napom. >.<

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonnan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)

Próbálok olyan műveket írni, amikkel a válaszaitokat átfutva nem találkoztam:

One Punch Man anime: látványos, vicces, könnyen emészthető, a hősök meg úgyis annyira menők mostanában.
Boku no Hero Academia manga: szintén hősökről szóló shounen fight, tele jól felhasznált klisékkel és szerethető karakterekkel.
Shingeki no Bahamut: Genesis: a fantasy filmek kedvelőinek (rögtön az első rész A Karib-tenger kalózai 2 kerekes harcát idézi).
Pretty Face: az első mangáim egyike. Újra elolvastam az első 9 fejezetet (hogy ne csak valami fakó emlék alapján ajánljam), és az, amire emlékeztem: egy kissé abszurd, de elég vicces ecchi, a műfajjal ismerkedőknek kiváló.
Ore Monogatari!!: kellemes és aranyos shoujo románc.

45. nap - Crossover anime/manga, amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Egy Akatsuki no Yona x Arslan Senki crossovert megnéznék, de a HeroAca x One Punch Man is adja magát. Esetleg még a Bakuman. x Shirobako is érdekelne.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Risa »

iskariotes írta: 2017.06.25. 21:47Ja igen vannak kérdéseim. Mind az első körös mind a második körös.
Én közben elkezdtem ezeken gondolkodni, úgyhogy majd próbálok ide részletekben írogatni. Viszont elöljáróban szólok, hogy egy csomó kérdéssel egyszerűen nem tudok mit kezdeni. AA-n is azért hagytam félbe ezt a kihívást, mert bizonyos kérdések olyanok, amiken sosem gondolkoztam, és nem is vagyok hajlandó. :'D

1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál

Anime: Sailor Moon. Előtte a Candy Candyt is buzgó figyelemmel kísértem végig (az első otp-met is ennek köszönhetem, de fullra azt hittem, hogy francia rajzfilm). A Sailor Moonról valahogy véletlenül megtudtam, hogy japán. De amikor 20 évesen megint elkezdtem animét nézni, csak a netről, akkor is a Sailor Moonnal kezdtem (már csak azért is, mert a Candyt nem találtam). :D

Manga: nem is tudom, talán a Hana Yori Dango.

2. nap - Kedvenc animéd/mangád

Anime: mindig az FMA Brotherhoodot válaszolom erre a kérdésre. Soha semmit nem láttam még, amelyik annyi szempontból rendben lenne (még feminista szempontokból is), mint ez.

Manga: talán a God Child Yuki Kaoritól. Nálam a kosztümös, gazda-szolga kapcsolatot, mindfuck fordulatokat felvonultató történetekből ez az etalon. Nekem még jobban bejött, mint a Pandora Hearts. Másik nagy kedvencem egy BL, a Saezuru Tori wa Habatakanai. Eszméletlen érdekes, karakteres főszereplője van, és tényleg van története, ráadásul elég hiteles(nek tűnő) módon mutatja be a jakuzák világát.

3. nap - Kedvenc férfi szereplőd animében/mangában

Ebből következően a kedvenc férfi főszereplőm Yashiro a Saezuruből. A kedvenc férfikaraktereim általában inkább mellékszereplők, úgyhogy a többieket majd a mellékszereplős kérdésbe. Mondjuk Gintoki is idejöhet még.

4. nap - Kedvenc női szereplőd animében/mangában

Yona az Akatsuki no Yonából – elképesztően nagy utat jár be személyiségileg, már az animében is, de a mangában meg pláne. Aztán Oscar a BeruBarából, ő nekem ilyen „goals” jellegű karakter, a fél karomat odaadnám, ha csak egy kicsit is hasonlíthatnék rá. :’D Nosztalgiából idesorolnám Amit és Harukát a régi Sailor Moon animéből.

5. nap - Egy anime/manga amit szégyellsz, hogy tetszett

Eh... K-ON? Nem rajongok érte, és az első évad kifejezetten csalódás volt, de valamiért mégis leültem a második elé, és egyszer csak azon kaptam magam, hogy élvezem, mert teljesen visszarepít a gimibe. Kicsit talán így vagyok a WataMotéval meg a Handa-kunnel is, mert tudom, hogy nem szép dolog más kínjain röhögni, de sajnos a jelek szerint ez nekem elég könnyen megy. :’D

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni

Pff, most kb. százat felsorolhatnék, de így hirtelen a Monster meg a Hachimitsu × Clover jutott eszembe, mert ezek kapcsán kötöttem alkukat különböző emberekkel. :wink:

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d

Most mondanám, hogy Erwin Smith (SnK) vagy Tachibana Makoto (Free!), de a fejemben mindketten szigorúan máséi, szóval inkább nem mondok senkit. XD Vagy akkor mondom Terry Grandchestert a Candy Candyből, mert ő volt az első animés fiúszereplő, akiért éltem-haltam 10 éves koromban. :D

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Ha csak canont lehet, akkor Yuuri×Viktor a YoI-ból, Hak×Yona az Akatsuki no Yonából, Terry×Candy a Candyből, Fakir×Ahiru a Princess Tutuből, Kusakabe×Sajou a Doukyuuseiből, Haruka×Michiru a Sailor Moonból, Roy×Riza az FMA-ból (remélem, ez canon). Ha elég a lowkey canon, akkor Erwin×Levi az SnK-ból, és nem beszólni, ez nálam serious business. :D

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Talán Griffith a Berserkből... Kicsit meg vagyok lőve ezzel a kérdéssel, mert egy jól megírt animés antagonista az igazából nekem már nem is antagonista, vagy nem is tudom... A Monogatariban bírtam még Kaikit.

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Ide is az FMA Brotherhoodot mondanám. A Samurai Champloo-t ide lehet sorolni? Azt is nagyon bírtam.

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga

Egyáltalán nem érdekel a mecha, csak nagyon indokolt esetben nézek meg ilyen műfajú cuccot. Ha a Code Geass ide sorolható, akkor az (már csak azért is, mert kb. csak azt láttam; a TTGL-t elkezdtem, de nem voltam tőle elájulva, úgyhogy egy ponton félbemaradt).

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában (spoilertaget kéretik használni!)

Ez megint csak olyan kérdés, amin igazából túl lusta vagyok komolyan elgondolkozni. :’D Most így kapásból ilyenek ugranak be, hogy Kikuhiko Benten-kozou szereplése az SGRS-ben; Utena és Anthy egymás felé nyúlnak az utolsó részben; YoI:
SPOILER
Viktor és Yuuri eljegyzése;
Princess Tutu:
SPOILER
Ahiru önmagaként táncol Fakirral;
Nezumi elmondja Shionnak, hogy mit jelentett neki az első találkozásuk (No.6); Reigen elküldi a francba az ellenséget azzal, hogy gyerekesek, és nőjenek fel (MP100) stb. Biztos van még egy csomó hasonló, de... *shrug*

Itt akadtam meg, mert a következő kérdésre csak nagyokat pislogtam. Folyt. köv. valamikor.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál

Sokakkal ellentétben, az én első animém nem a Dragon Ball, vagy a Sailor Moon volt,hanem a Hellsing tv sorozat. Úgy 2005-ben, a (mára megszűnt) GameStar fórumon ajánlották nekem ezt az animet. Meg vallom, akkor még kifejezetten tetszett. Később már nem annyira...(mint ahogy az a MAL-os pontozásom is mutatja)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dresthar 2019.03.26. 19:02-kor.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál

Yu Yu Hakusho. Érettségi készülés közben történt, hogy a sorozataimat félrerakva kapcsolgatás közben az AniMaxon kötöttem ki többször és ez ment. Éppen a vége felé járt, de aztán ugyanabban az idősávban újrakezdték és végig is néztem. :D

Edit: Manga talán a Dominion volt. Nem vagyok nagyon mangás, azt megvettem az egyik első conomon, mert nem egy 72 kötetes sorozat volt, hanem egy független cucc.
Vagy a Biomega, azt biztos gépről olvastam és az első mangaélmények közé kell sorolnom az biztos.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pintergreg 2019.03.27. 15:15-kor.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál

Ha jól emlékszem, az első anime, amiről tudtam, hogy az, az Ai Tenshi Densetsu Wedding Peach volt a német RTL2-n. A Sailor Moont is ott néztem újra (addigra persze már láttam magyarul az RTL Klubnak hála), aztán egy nap ez kezdődött. Addigra persze tudtam, hogy mi az az anime.

Az első manga, amit olvastam, és amiről tudtam, hogy manga, az a Video Girl Ai volt.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

De jó, hogy ezt elkezdtétek :D. Anno, amikor regisztráltam, szemeztem ezzel a kihívással, de nem akartam egyedül írogatni ide XD. Na, de majd most!

1. nap - Első anime, amit néztél (és tudtad róla hogy anime)/első manga amit olvastál
Az első animém az Inuyasha volt. Néhány osztálytársam nézte, aztán a hétfő reggelek mindig a sorozat kibeszélésével kezdődtek, szóval pár hét után megadtam magam és belenéztem (valahol a 15. rész környékén csatlakoztam be), aztán eléggé függő is lettem :D.
Az első mangát viszont nem tudnám megmondani már, hogy mi volt. Amire emlékszem, az a Fullmetal Alchemist, de csak abban vagyok biztos, hogy az volt az első, amit azért kezdtem el olvasni, mert a lezáró mozi nem tetszett és reméltem, hogy ennek bejövősebb vége lesz XD.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

2. nap - Kedvenc animéd/mangád

Kedvenc animém vitán felül a Fullmetal Alchemist 2003-mas verziója, amely képes volt letaszítani a trónjáról nálam a Dragon Ballt és a Kyou Kara Maou-t. Minden megvan benne, ami egy remek történethez kell, és nem érdekel, hogy a vége más, mint a mangáé. A karakterek szuperek egytől-egyig, lehet rajta sírni, nevetni, izgulni, aggódni, dühöngeni, mivel egy egész érzelmi skálát vonultat fel. A történet tele van meglepetésekkel, izgalmakkal, kalandokkal és rengeteg titokkal. Egyszerűen bármennyiszer meg tudom nézni. A vége is jobban tetszik, mint a Brotherhoodnak.

Kedvenc mangám egyértelműen az Angel Sanctuary Yuki Kaori-senseitől. Annyira összetett történetileg, hogy sokszor ugyan nehezen érthető, de maximálisan megérte végigolvasni. Itt imádtam meg magát a mangakát is egyébként. Megjegyzem, angolul olvastam a mangát még nagyon régen, a magyar fordítás nem jött be.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése