45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget

A befejezés nálam különösen sokat számít, a befejezéssel lesz teljes. Azon lehet vitatkozni, hogy egyiknek másiknak milyen a befejezése, de legyen neki.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

16. nap - Anime a legjobb animációval/manga a legszebb arttal
Akira: Továbbra is hatása alatt állók. Kép
Csihajafuru: Mert szép
Cowboy Bebop: Ha semmi mást nem tettek le voln az asztalra csak ezt a jelentet akkor már itt lenne a helye, de hát ugye nem.
A Semmi Végzete Éjjel: Bár nem szeretem, de azt azért elismerem, hogy tudnak valamit a rajzolok.
FMA:B: Végig színvonalas marad, nincs komoly kilengése és még a mai szemmel is nagyon pöpec.
Monte falvának grófja: Tartom, hogy tévében ennél progresszívabb animációval sem előtte sem utána nem próbálkoztak.
GitS világ: Bár az egész univerzumnak nagyon erős a grafikai megoldása, az első két film és a két sorozat azért kiemelkedik a mezőnyből ahogyan ez a jelenet a többi közzül.
Iblard Jikan: Annyira nehéz elhinni, hogy ezt a Ghibli készítette, de nagyon jó nézni.
Kutyaszellem: Elég hosszú shounen fight és ennek ellenére a grafikája végig jól tartja magát, plusz egészen jól vezényelte le a technikai átmenetet.
Belladonna of Sadness: Bár nem szép, de nem ide tenni ezt a filmet egész egyszerűen vétek sőt hiba lenni lehagyni.
Red Line: Még mindig túl durvának és túl egyedinek érzem, itt a helye.

17. nap - Kedvenc férfi mellékszereplőd animében/mangában
Csillagközi Fejvadász: Vécés. Sajnáltam, hogy olyan keveset szerepelt és nem kapott legalább egy részt ahol jobban bemutatják a karaktert.
Bleach: Zaraki Kenpachi: Tetszik az eszelős stílusa.
Desznot: Touta. Az egész sorozat messze legjobb karaktere és leginkább szerethető figurája. És hát a tag valahol zseni, hogy képes az egész szériát túl élni.
FMA: Führer. Nagyon szerettem a tagot, az egész karakter drámáját nagyon áttudom érezni.
FMA: Alex Louis Armstrong. Olyan kis cuki.
Ghost in the Shell univerzum: Tougusa. Ő az egyik legmeberibb az egész univerzumban, és hát igen ez által nál alehet leginkább azt érzeni, hogy döntései mögött nem csak algoritmusok találhatóak. Szimpi a srác na.
Naruto: Shikamaru hellyel-közzel ő az egyetlen a sorozatban aki gondolkodik is nem csak a csakrára meg az origamizo szemeire hagyatkozik. Valamint van egyfajta fanyar humora is amit szintén lehet értékelni.
TriGun: Legato Bluesummers. Annyira hideg, annyira sötét. De természetesen a legnagyobb hatást a nagy monológjával vívja ki az emberben.
Nagyapa - Inuyasha: Azt hiszem mindenki kevesebb lenne pár életre szóló bölcsesség nélkül amiket az öregtől tudhattunk meg. Ráadásul egy shonen fight titokra is fény derült általa: történetesen a jók milyen indokokkal szoktak lógni a suliból amikkor éppen az ellent aprítják.

18. nap - Kedvenc női mellékszereplőd animében/mangában
Rem Saverem: Nagyon keveset szerepel, de amiket tett vagy inkább, amiket mondott Knivesnak és Vashnak az az egész életüket és valamennyire az egész emberiségsorsát is befolyásolta, szóval itt a helye. A daláról nem is beszélve.
Olivier Mira Armstrong (FMAB): Erős, független, okos és szexi. Itt a helye arról nem is beszélve, hogy még Alxeot is képes volt lenyomni szóval nem kis pályás a hölgy.
Paradicsomi Csók: Emlékeim szerint bírtam Miwakot. Lehet, hogy belekéne lapoznom, hogy vajh most hogyan értékelném ezt a művet.
Pinako Rockbell (FMA/B): Gyakorlatilag ő a testvérek nagyszülője és ő testesíti meg az otthon fogalmát a fiúknak. Bár kicsi, rengeteg erő szorult belé. Másrészt ő egy heroina.


18,5 - Kedvenc szereplőd, akinek nincs neme
Afro Samurai: Ninja Ninja – mindig jókor bukkan fel és egészen jó szövegeket nyomat.
Dragon Ball: Ifjú Sátán – kérdés?
FMAB: Father – mások csak éveket ölnek bele a tervükbe max pár évtizedet, de ő félezer éven át csiszolgatta a Tervét. Kitartó és eltökélt.
GitS: 2501. Ahhoz képest, hogy még teste sincsen eléggé jól mozgatja a szállakat és nem kis ellenfél.
Mei to Konekobaszu: Totoro - Nagy és puha és szőrös és puhi és tudd varázsolni és szereti az esőt és hatalmas és jelkép és ikon és . . .
Transformers: Optimusz fővezér - Gyermekkorom egyik kedvenc játéka volt, logikus, hogy itt a helye.
Trinity Blood: Tres "Gunslinger" Iqus – az egyik legjobb faarcú karakter. Androidhoz hű logika és kiváló harci képeségek. Plusz az egysorosai.

- Csak kérdezem, de III. Valentinez Alkalinella Xifax Sicidabohertz Gombigobilla Blue Stradivari Talentrent Pierre Andri Charton-Haymoss Ivanovici Baldeus George Doitzel Kaiser és ikerbátyja, férfiak, vagy csak ilyen alakot öltöttek? Mert ha igen akkor itt van a helyük.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Opening:
Ah! My Goddess OP1,
Fate/Zero OP1 és OP2,
FMA: Brotherhood OP2,
Gai-Rei Zero OP,
NHK ni Youkoso OP,
Shigatsu wa Kimi no Uso OP1,
Shingenki no Kyoujin op1,
Spice and Wolf 2 OP,
Steins;Gate OP,
Wotaku OP.

Ending:
Code Geass ED2,
FMA: Brotherhood ED4,
Fate UBW 2 évadának első endingje,
Fate/Zero ED2 (az első évadnak),
Shokugeki no Souma 3 évad mindkét endingje,
Steins;Gate endingjei.

Nagyjából ennyi, ami hirtelen eszembejutott.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Na, erről még pont írtam anno bejegyzést a blogomra, szóval most kényelmes leszek és csak belinkelem őket, a helyzet úgyis változatlan: openingek, endingek.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Opening:
91 days Op,
Aldnoah Zero Op 1,
Clannad after story Op,
Code Geass Op 1, Op 3,
Fate/Zero Op 2,
Guilty Crown OP, Igaz,hogy az anime ratyi volt, de az első openingjét akkor imádtam.
Gundam Seed Op 2, Op 3, Op 4,
Nagi no Asukara Op 2,
Re: Creators Op 2,
Shakugan no shana Op 3, Op 5, Op 6.


Ending:
Aldnoah Zero ED 1,
Ano Hana ED,
Ano natsu de matteru ED,
Bakemonogatari ED 1,
Code Geass ED 2,
Gundam Seed ED 1,
Koutetsujou no Kabaneri ED 1,
Shakugan no shana ED 2.


Bár nem mindegyeket soroltam fel, de ezek tetszettek nekem.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

31. nap - Kedvenc OP/ED

Hát ebből sok van. Csak a Gintama, Natsume Yuujinchou, SKET Dance hármasból egy igen jelentős listát tudnák összeállítani. Most nem érek rá, vagy megszerkesztem holnap vagy sosem tudjátok meg. :P Pár ami nem a fentiekhez tartozik:

Opening
Baccano! (Annyira imádom; sokáig csengőhangom volt.)
Ghost Hound
Uchouten Kazoku
Mushishi OP1
Ushio to Tora OP2 (Kemono no Yari)

Ending
Cowboy Bebop: The Real Folk Blues
Tonai no Seki-kun (Ez is volt csengőhang.)
Jinrui wa Suitai Shimashita
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.

Nyanko-sensei (Natsume Yuujinchou): imádom a beszólásait, a dagi macska formája vicces és aranyos, a youkai formája pedig badass :cool: .

Moja (Fukigen no Mononokean): fúú, az első pillanattól fogva imádtam, nagyon örültem, amikor kiderült, hogy állandó szereplő lesz. Iszonyat aranyos, ahogy ragaszkodik Ashiyához és próbál rá vigyázni, amennyire tud (nem csoda, hogy a szereplők szerint is életében valószínűleg kutya volt :D).

A cicák a 3-gatsu no Lionból: üde színfoltjai voltak a sorozatnak, amikor hallhattuk a gondolataikat XD.

Saizou (Peace Maker Kurogane): vagyis a folyton mérgesnek tűnő malac. Az endinget is miatta imádom, az a morc pofa <3.

Ein (Cowboy Bebop): amúgy is imádom a corgikat, Ein pedig még extra okos is :).

Shiro (Hoozuki no Reitetsu): ő szimplán lol XD.

(Hm, még engem is meglepett, hogy ilyen sok van :D)
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.

Ebben a kategóriában nincs kedvencem. Most így visszagondolva tudnék mondani párat egyes fajtákból, de nem rajongtam értük.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.

Nyanko-sensei a Natsume Yuujinchou-ból. A legtöbb ilyen állatsegéd általában idegesíteni szokott, de azt a szőrgombócot imádom.:D
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... értitek.

- Nyanko-sensei (Natsume Yuujinchou)

És ha nem állok itt meg, akkor:

- Sakamoto (Nichijou)
- Sadaharu (Gintama)
- Ein (Cowboy Bebop)
- Haru-chan (Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.)
- Moja (Fukigen no Mononokean)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

19. nap - Leg "epic"-ebb jelenet
FMAB: Amikor a kislény magához húzza a kaput. vidi
Trigun: Legato beszéde..
Kaguya hime: Futás
Millenium Actress: Igazából az egész film briliáns, de számomra ez a jelenet (és hát OMG a zene).
Egy másik Satosho Kon filmből a Paprika nyitó jelenete nagyon jól el van találva főleg, ahogy Paprika átváltozik (és hát OMG a zene).
GitS: Esetleg ez, persze ezt is mondhatnám

Amúgy miért nincs simán kedvenc jelenet?

20. nap - Egy szereplő, aki idegesít/unszimptikus

Ohh végre! Mivel, hogy a Nyugati Utazás, avagy a Majom király története, több anime és manga alapjának szolgál, így nyugodtan lehet ekézni. Még hozzá a fattyú barma Csu Pa-csie avagy Nyolctilalmast. Ez a tag egymaga olyan mintha Gentat (Detective Conan) és Krilint (DB univerzum) egybe gyúrnák, sőt rosszabb. Katasztrofális. Ahányszor megjelenik (és mivel főszereplő így elégé gyakran) már utálom. De minek köszönheti, hogy a menykőisten haragjával csapnék rá?
1, Bár szent könyvekért van úton, ettől függetlenül csak az étvágyát akarja csillapítani. Akárhányszor lehetősége van rá akkor mindent félre dobva zabál. Bármilyen feladat is van, bármi azon jár az esze, hogy mekkora lakomát tudnak belőle csapni.
2, De nem csak a hasát akarja kielégíteni, hanem minden fajta éhségét is. Már nem tudom hány asszonyt/leányt akarta már meghágni (nem, ő biztos nem szerelmeskedni akarna). Durva, bunkó, együgyű, rusnya és egész egyszerűen nem veszi észre, hogy egy nő sem érne hozzá még egy 5 méteres bottal sem. De nem ő mindenkinek és akárhol beakasztaná. És nem veszi észre magát, baz#&@&.
3, Ha lehetősége van rá akkor lop is. Tiltja Buddha törvénye? Na és? Hszüang Ceng a mestere mondja, hogy ne tegye? Kit érdekel? Csak lop és lop. Számtalanszor csak ezért kerültek bajba mert lop. Persze soha semmiből nem tanul.
4, Lusta. Nem is kicsit. Volt már, hogy harc helyett lefeküdt a bokrosba szunyálni egyet, de élelem keresés helyett is pubikált már. Ja, hogy közben a többiek szó szerint az életükért harcolnak esetleg szomjaznak? Hát ki érdekel? Ő Nyolctilalmas vazze.
5, Nyervog mindenen. Nem tetszik neki, hogy csomagot kell cipelni, nem tetszik neki, ha harcolni kell. Soha semmi nem tetszik neki. Ha egy fűszál van keresztbe téve az úton, akkor már kész lehetetlenség az utat folytatni Nyugat felé. A vagyont osszák fel és mindenki térjen haza kábé ez a megoldási sablonja mindenre.
6, Folyamatosan fúrja Szun Vu kungot. Már kis millió alkalommal mentette meg a hátsóját, de ő azért csak basztatja, csak árulkodik róla. Szemét egy dolog.
7, De az egészet megtudnám neki bocsájtani, ha és amennyiben nem lenne hülye. Persze lehet, hogy csak agyalágyult vagy szimplán barom. Nem tudom, nem érdekel. De miért mondom ezt? Már a fentiekből is látszik, hogy a karakter semmit sem fejlődik. Semmit. Ez leginkább anak köszönhető, hogy mérhetetlenül ostoba. De mondok egy példát, ami talán megvilágítja, hogy mennyire setét egy figura. Az egyik alkalommal, amikor elkapták és meg akarták sütni, akkor a Majom király belopozott elvarázsolt alakba a gonosz démon barlangjába. A rosszak persze nem vették észre a majmot, de Nyolctilalmas persze igen. A legtöbbünk ilyenkor csöndbe maradna, hogy a felmentő nyugodtan tudjon dolgozni. De Csu Pa-csie-t nem ilyen fából faragták! Ő hangosan röhögve bejelenti, hogy itt van Szun és mindenkit meg fog verni. Szpojler oda lett a meglepetés ereje a kimentési akció kudarcba fulladt. De ilyen kis okos megoldásai végig meg vannak.
Utálom ezt a fickót.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

33. nap - Egy anime, ami felidegesített

Kimi ga Nozomu Eien. Azt azért hozzátenném, hogy 10+ éve láttam már, tehát nem emlékszem pontosan a konkrétumokra, de arra igen, hogy azért néztem meg, mert mindenhol azt írták róla, hogy "szép és reális" dráma... hát, nem az. Eleve egy felnőtteknek szóló visual novel az alapja, szóval adott volt a szokásos töketlen háremfőhős, akire már közvetlenül a megnézés után is alig emlékeztem. Az alapszitu egyébként még érdekes is lett volna, ha jobb és szerethetőbb karaktergárdát vonultat fel és nem lebeg folyamatosan a néző szeme előtt a hárem dolog.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

33. nap - Egy anime, ami felidegesített

Nagyon kevés anime volt, ami felhúzta az agyam, de amin legjobban felhúztam magam az a Guilty Crown volt.
Emlékszek anno még valamikor a sorozat befejezése után kedtem el nézni a sorozatot. Eleinte még elvoltam vele és még sorozat közepén levő hülyeséget is eltűrtem.
SPOILER
Az hogy konkrétan az egész ,,elveszett karácsony" Mana féltékenykedéséből indult, mert Shu nem fogadta el feleségének, ezért bánatában elárasztotta egész Japán a vírussal. Bár az más kérdés, hogy ha Mana csak a vírus hordozója volt, akkor hogy volt képes ekkora erőre szert tenni? Biztos titokban mahou shoujo volt. Nem tudok már mit mondani erre.
De ahol végképp felhúztam az agyam az a 16. rész volt, mikor
SPOILER
kitalálták, hogyha valakinek a voidja megsemmisül, akkor nem csupán meghal hanem vírus által hal meg. Bár nem azért, de a kettőnek köze sincs egymáshoz.
Ott volt az a pillanat, mikor azt mondtam magamban a rész végén, hogy ,,Na ebből elég". És ezen a ponton dobtam a sorozatot a francba.
Utána persze újra elővettem kereken egy évvel később, de nem a 16. résztől, hanem az elejétől kezdtem. Igen, én konkrétan majdnem kétszer néztem végig ezt a rettenetet. Igaz, hogy még az utolsó 6 rész sem volt mentes a hülyeségektől, de engem már nem érdekelt.

Ide sorolhatnám még Koutetsujou no Kabanerit is, de ott egyes karakterek húzták fel az agyamat. De mivel csak egy animéről van szó, így nem térek ki erre.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

33. nap - Egy anime, ami felidegesített

Nem szoktam felidegesíteni magam animén. Olyan akad, amely miatt mérges vagyok magamra, hogy időt pocsékoltam rá ahelyett, hogy dobtam volna. De ez a kérdés szerintem nem erről szól, mert a cucc ilyenkor leginkább untatott. De most, hogy gondolkodok azokon a címeken, amelyek ide sorolandók, végül is a Maou Dantét kifejezetten utáltam (bár az első 4 rész még nem volt rossz), csak azért néztem végig mert az volt az elvem, hogy edd meg amit főztél (fejezd be amibe belekezdtél) illetve, ami talán ide kívánkozik rendes válasznak az a Haku no Hana. Ott kifejezetten irritált, hogy a főszereplő a lehető legelcseszettebb döntést hozza, meg sem próbál kiszabadulni a csaj hálójából.

Másik szitu lehet a fölösleges folytatás. Az ecchi hárem zsáneren belül akad egy-két cím amit kedvelek, az egyik ilyen a Hyakka Ryouran. Az első évad kifejezetten kellemes. Szép, különleges grafika, nagyszerű karakterdizájn, végre úgy rajzolják meg a csajokat, hogy nem hurkapálcika lábuk van, stb. és a még a sztori is rendben van. Erre csináltak egy második évadot amibe nulla értelem szorult, az eredetileg is népes háremet teljesen fölöslegesen megduplázzák, és iszonyú repetitív lett az egész. Tipikus bőrlehúzás. Annyira, hogy már a szép grafika sem menti meg.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

33. nap - Egy anime, ami felidegesített

A Kuzu no Honkai. Ostoba történet, ostoba karakterekkel, egy gyomorforgató befejezéssel. Elvileg semmiféle valós mondanivalót nem terveztek neki, gyakorlatilag azonban van egy nagyon káros üzenete. Mivel még most is vannak olyanok, akik szerint ez egy 10/10-s, komoly mű, ezért majd a túlértékelt topikba írok egy hosszabb értékelést erről az izéről.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

22. nap - Kedvenc fegyvered, felszerelésed, páncélod... vagy valami ilyesmi

Nice Holystone (Baccano): Mini bombák a szemgödörből, ez annyira morbid, hogy már Tarantino szintű.

Usagi (S/M): Jogarai. Egy uralkodónak mégis milyen fegyvere legyen? Használhatatlan mennyiségű kardok minden korszakból? Ugyanmár.

Haji (Vérmeg): Cselló. Full logikus monszta gyilok hadjárathoz egy ilyen hangszert vinni.

Chihayafuru: Karuta pakli. Nagy harcok elengedhetetlen kelléke.

Death Note: Íróeszköz. Ha az nincs akkor buktad az egészet.

Re-L (Ergo Proxy): A szemfestése, ami annyira fontos a karakternek mint egyeseknek a fejpánt. Az egész sorozat kul faktorának minimum a felét ez a szemfestés adja.

Bonta (Fumoffu): Maga a plüss jelmez egyben a páncél, és eléggé jellegzetes is.

Führer (FMAB): A kardja. Amióta megláttam azon agyalok, hogy az meg miből készült? Tankot, lövedéket mindent ketté vág. Kell.

Izumi Curtis (FMAB): Az anime univerzum legikonikusabb papucsa. Ki nem akart már ilyet?

Monte Cristo (Gankutsuou): Pénze. Mert ha az ugye nincs, akkor az egész bosszúhadjáratot megette a fene.

Tubalcain Alhambra (Hellsing): A tag francia kártyával aprítja az ellenséget, ez azért sokkal menőbb mint holmi szörnyeket megidézni kártyákkal.

XIII. Goemon Ishikawa (III. Lupin): Ha Führernek olyan kardja lett volna mint amilyen neki van Ed-ék simán kikaptak volna. Csakhogy érzékeltessem a kard erejét, az egyik részben egy száguldó nukleáris rakétát vágott szét vele a tag.

Pokémon: Pokélabda. Ezt most nem fejtegetem tovább.

Conan (Detectiv Conan): A karóra. Nem csak mutatja az időt, de egy komplett CSI labor van bele építve a titkos nyílpuskáról nem is beszélve.

Read or Die: Papír. Mindenhol van és bármire fellehet használni.

Halál Fia (Soul Eater): Az iker fegyverei. Na vajh miért?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

34. nap - Kedvenc mozid

Jó, hát ebből több is van és itt ismét azért nem tudok csak egyet kiválasztani, mert mindegyikben valami mást szeretek... vagy amúgy is annyira más műfajúak, hogy felesleges összehasonlítani őket.
A vándorló palota
Kiki, a boszorkányfutár
Mimi wo Sumaseba
Laputa, az égi palota
Toki wo Kakeru Shoujo
Wolf Children
Hotarubi no Mori e
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

34. nap - Kedvenc mozid

Mivel eddig nem túl sok anime mozit néztem meg, így jobb híjján marad a Sayonara no Asa ni Yakusoku no Hana wo Kazarou.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

34. nap - Kedvenc mozid

Nekem is elég sok van ami tetszett, fel is sorolok egy párat:
Ghost in the shell movie (1995)
Ninja Scroll
Vampire Hunter D
Nauszika - A szél harcosai
Kimi no na wa
The Garden of Sinners: Remaining Sense of Pain
Kotonoha no Niwa
Toaru Hikuushi e no Tsuioku
Laputa - Az égi palota
Girls und Panzer: der Film
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

34. nap - Kedvenc mozid

Ha másnak ér kifogást keresni, akkor nekem is. :D

Hotarubi no Mori e
Kono Sekai no Katasumi ni
Ookami Kodomo no Ame to Yuki
Yoru wa Mijikashi Arukeyo Otome
Howl no Ugoku Shiro

és még mások is... Többet kedvem lett újranézni.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott

Ha negatív csalódásról van szó, akkor kapásból itt van a Tate no Yuusha no Nariagari nevezetű anime. Az első néhány részben még próbálkozott a sorozat, aztán ez is amolyan átlag isekai cucc lett. Vagyis, a legutóbbi részig, mert az fájt. Nem tudom, hogy az óriás töltött galamb vs tyrex meccs, vagy a filoli királynővel való beszélgetés volt a szánalmasabb....
A végignézettek közül, Kuzu no Honkai, Elfen Lied, amikről azt állították nekem, hogy komoly, elgondolkodtató művek. Hát komolyan elgondolkodtam rajta, hogy törlöm magam a facebookról.XD Vagy a goblin slayer, amiről első körben azt hittem, egy rendes fantasy sorozat lesz, nem pedig egy nevetséges goblingore show.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott

Itt is fel tudnák sorolni többet, de akkor legyen a legutóbbi csalódás: Banana Fish. A sztori leírása alapján sokkal többet vártam tőle, de sajnos totál érdektelenségbe fulladt.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

35. nap: Egy anime, ami csolódás okozott

Code Geass R2
Mi is vele a baj? Anno pár éve rendkívül túlhypolt anime volt. Első évadhoz képes elég nagy csalódás.
Nálam valamikor 2013 közepén kezdődött, amikor befejeztem az első évadát és imádtam is. Komolyan mondom majdnem mindenhol azt láttam a fórumokon második évadról, hogy ,,best anime ever" meg 10/10. Emlékszer anno Mal-on a népszerű animék között az első helyen állt. (Ma már azért lecsúszott a trónról és 19. helyen áll.)
Úgy is tudnám jellemezni, hogy ,,Túl sokat akart a szarka, de nem bírta a farka." Lényegében ez volt a probléma a Sunrisenál is.
Behoztak egy rakás karakrert, akikkel egyszerűen nem nagyon tudtak mit kezdeni, megmerem kockáztatni, hogy egyedül Tian-zi meg Xingke volt valamennyire kidolgozva. A Knighs of Rounds tagjai is lógtak a levegőben.
Megmég ott volt túlbonyolított történet, főleg a vége fele. Egyes karakterek meg kifordultak önmagukból.
Lényegében minden volt, csak az nem aminek kellett volna.

Dies Irae
Emlészek, hogy ennek a rettenetnek pályafutása úgy kezdődött, hogy a Light vn fejlesztő cég úgy döntött, hogy adómánygyűjtésbe kezdtek, hogy elkészítsenek egy animét ebből. Úgy tudom, hogy pár nap alatt gyorsan összegyűlt a rá szabott összeg a rajongóktól
Asszem a visual novel is ilyen náci, okkultizmus meg minden bánat volt ebben a témában előfordulhat.
Komolyan mondom a 2017-es őszi szezonban úgy vártam, mint a messiást. Milyen kár, hogy a megvalósítás a híg fossal volt egyenértékű.
Ebben az enmében SEMMI nem működött, történet teljesen logikátlan, a ellenfelek egytől-egyig retaldáltak, a bossnak semmi köze Reinhard Heinrichez.
Azért a főszereplőt sem kell félteneni, mert olyan semmilyen karakter volt, hogy hihetelen. A kötelező barátnője Marie sem külömb, ráadásul a háttértörténete kiüti a WTF mércét.
Őszintén megmondom, hogy az MC haverja volt az egyetlen poztívum nekem.
Én hülye még ráadul az első részek után még bizokodtam magamtam, hogy ,,Na majd a vége felé biztos jobb lesz.". Hát lett jobb.
Valahol a 8. rész környékén dobtam is a fenébe.
Erről biztos fogok írni valamelyik topicban.

Masamune-kun no Revenge
Ez a hárem anime egy kicsit befigyel. Az alapkoncepció még egész érdekes volt és jól indult. Egy darabig egész jó volt nálam.. kb. a 4. rész végéig. Mert onnan konkrétan lebútult egy átlag hárem anime szintjére.
Mi is volt konkrétan:
SPOILER
A 4. rész végén megjelenik a kötelező gyerekkori barátnő, aki persze csak arra volt jó húzza a műsoridőt. Aztán mikor már sikerül levakarnia főszereplőnek, akkor még bedobják a 3-4 résszel vége előtt egy szerelmi riválist, akinek végképp nem láttam.
Kár érte, jó anime is lehetett volna.


Egy kicsit felpörögtem, de annyira akartam néhányról írni.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott

Hát legutóbb a Dororo. Nem is tudom mit vártam, talán csak elkapott Catrin fansága, ahhoz képest meg sehol nincs.
Alapvetően nem szeretek úgy elkezdeni semmit, hogy várok tőle valamit, mert akkor rendre csalódom. Sokszor a szinte random kiválasztott cuccokon szórakozom a legjobban, kivéve ha belenyúlok valami pokoliba. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?

A legjobbakhoz kb. az összes olyat fel tudnám sorolni, ahol nem találnak ki valami béna anime original véget XD. Viszont szeretem, ha az adaptáció esetleg ad hozzá valami pluszt, pl. a Gekkan Shoujo Nozaki-kunnál volt 1-2 dolog, ami hozzátett a sorozathoz, vagy ott van a Hoozuki első évadának a sportnapos része, aminél az utolsó mondat anime original poén, de ütött XD. A '99-es Hunter x Hunter sorozat is szerintem rengeteget hozzátett a sztorihoz és a karakterekhez, azon kevés adaptációk közé tartozik, aminél még a fillereket is szeretem. Van még egy kategória, aminél az anime sokat hozzátehet a mangához: aminél központi szerepet játszik a zene. Tehát olyanokra gondolok, mint pl. a Nana.

A legrosszabbhoz pedig berakhatnék minden olyan original endinges animét, aminél a készítők kb. az utolsó két résznél jöttek rá, hogy hát ezt le kéne zárni valahogy. Kifejezetten utáltam, amit pl. a Kuroshitsuji 2. felével műveltek... abban a mangában nyomozgatós történetívek vannak, szimplán le kellett volna állni a végén. A másik, ami eszembe jut, az a Pandora Hearts... ott a manga olyan epic lett, hogy megérdemelt volna egy rendes adaptációt és kb. ugyanezt tudom elmondani a Tsubasa Chroniclesről is.
Válasz küldése