45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Tegnap este még megnyitottam az írást, de már nem maradt erőm átgondolni.

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.

Ha az lenne a feladat, hogy nevezzem meg A kedvenc Gintama ívemet, akkor is bajban lennék, mert többet is nagyon szeretek. Ehhez kéne hozzávenni minden más animét és nagyon eltérő cuccokat egymással összehasonlítva egyet megnevezni. Hűha... További nehezítő körülmény, hogy egyes 12/13 részes cuccok esetében (de néha 25/26) részeseknél is előjön, főleg amiket régen néztem, hogy nincsenek meg az ívek. (Ezennel utalok a mai feladatra, amiért jobb is, hogy egy posztba megy, mert a darálás miatt eleve összefolynak az emlékezetemben).

Ráadásul egy epizodikus cucc egy része ívnek számít? A Gintamában nagyon határozottan elkülönülnek az ívek így könnyű kiemelni, a klasszikus shounen fight-okban meg pártízrészesek is lehetnek. De ha ki kell emelnem valamit, akkor az a Natsuméből Taki bevezető szálja, a már említett Gintamából a Shinsengumi Crisis-t nagyon szerettem pl.

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime

Melyik nem? XD Alapvetően darálom őket, csak mostanában kezdtem szezont követni, de ki kell emelnem a Gundam SEED-et, amelyet pár barátommal egy ültő/fekvő helyünkben néztünk végig. ::^_^::

szerk: egy fontos kimaradt a kedvenc ívhez, az tök jó válasz... a Bungou Stray Dogs S2 egy múltban játszódó ?4 részes szakasszal kezd. Az úgy abban a formában szerintem külön akár filmként is megállná a helyét, annyira jó volt.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime
Elégé sok ilyen van. A legutóbbi a Tensei shitara Slime Datta Ken volt.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime

Nálam leginkább kezdő animésként voltak érdekes megmozdulásaim. MIvel akkor középiskolás voltam, így általában hétvégente néztem animéket. Akkor is egy 12-13 részes animét 1 hétvége alatt, míg k. 24-26 részes animét úgy 2 hétvége alatt néztem meg.
Nanatsuiro Drops. Nem tudom, hogy mégis mi a fenének néztem meg, de akkor egy délután alatt néztem végig mind a 12 részét.
Magical Girl Lyrical Nanoha és az A's: emlékszek erre, hogy konkrétan egy-egy éjszaka néztem meg mindkét évadot. Emlékszek úgy este 8-tól hajnali kettőig.
Utána jött a Shakugan no Shana Final amit igazából nem úgy terveztem volna, ahogyan szerettem volna. Emlékszek még előtte az OVAkat akaratam megnézni, de a felémél ráuntam. Azon hétvégén kb. 4 részt néztem meg. Aztán jött az, hogy a következő hétvégén 2 éjszaka alatt néztem meg a maradék 20 részt. Kicsit gyilkos volt, így utólag visszagondolva egy éjszaka alatt ledarálni 10 részt.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)
Huh, ez egy nehéz kérdés, amin a korcsoportokra bontás sem sokat segít. Az emberek ízlése igen csak eltérő tud lenni...Ami biztos, hogy igyekeznék olyat ajánlani, aminek élvezete nem függ attól, hogy ismer-e egy bizonyos kultúrát, illetve szubkultúrát (a Wotaku kapásból kiesik). De, hogy mégis írjak valamit, legyen a Natsume Yuujinchou. Nincsenek benne olyan fanservice elemek vagy poénok, amik esetleg elvehetnék a kedvét a műfajjal való ismerkedéstől. Amellett a sorozat felépítése miatt, könnyen akadhat legalább egy olyan rész, ami tetszik neki.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)

Nem is tudom, műfajonként könnyebb lenne ajánlani.
Kisgyerekeknek tuti valamelyik Ghiblit, pl. a Totorot ajánlanám, vagy a Card Captor Sakurát.
Azoknak, akik a krimit szeretik: Monster.
Romantikus/josei: Nana, esetleg Honey&Clover.
Fantasy rajongóknak Juuni Kokki vagy Berserk, sci-fiseknek Uchuu Kyoudai, vagy Planetes (mondjuk ezt még én se láttam XD) és Steins;Gate.
Akiknek mindegy, csak valami jó legyen: Fullmetal Alchemist (valószínűleg a sima sorozatot is, de szólnék, hogy a Brotherhood szerintem jobb :D).
Akik komolyabb mozival szeretnének kezdeni, azoknak valamelyik Satoshi Kon filmet.
Aztán vannak még "behúzós" sorozatok, amiket biztos felvetnék, pl. Death Note vagy Code Geass.
Családi, slice of life-ot keresőknek az Usagi Dropot, Wolf Childrent.
Egyedül a vígjáték kategóriával vagyok bajban, a legtöbb, amit szeretek és hirtelen eszembe jut olyan, amihez azért nem árt kicsit megismerni/szokni a japán dolgokat és humort... pl. Gekkan Shoujo Nozaki-kun, vagy Wotakoi.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)

Most így ezen gondolkodva megpróbálom a kérdésnek megfelelően csoportokra szedni ezeket.
Kezdésnek a Ghibli mozifilmek közül szerintem mindegyiket ajánlani tudnám.
Shounen kategóriában a Fullmetal Alchemist, Yu yu Hakusho.
Komolyabb sorozatok például a Death Note.
Mecha animéknél például Code Geass, Gundam szériák.
Sci-fi terén Ghost in the shell.
Comedynél Hayate no gotoku.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonnan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)

Erre a kérdésre ezt szoktam alapból válaszolni: The Ultimate Anime Recommendation Flowchart

Ha ilyesmire nincs lehetőség (pl szóban kell), akkor azért az illetőre szabom a választ, de egy Ghibli majdnem bármikor bedobható. Sci-fi esetében a Steins;Gate, Planetes, ha űrhajósabb kell valamint a még csak listán levő Uchuu Kyoudai is biztos előkerülne.

Adott esetben el tudok képzelni Natsumét, Nozakit (ezt újra kell néznem, mert Risa táskájáról már azóta többször eszembe jutott, hogy a Kashima × Masayuki párost említenem kellett volna anno), Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken-t, Genshikent és Wotakoit, Net-juu no Susumét is szívesen ajánlanék, de kezdésnek abban az esetben ha inkább meg akarja ismerni a kultúrát, de nem feltétlen azonnal be akar kerülni. Ilyen dokumentumfilm értelemben. XD Mondjuk a Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken is ide sorolható, de az a vígjáték részbe is elmegy.
Megint necces mert még magam sem láttam, de ha sportból indulnék ki, akkor egy Haikyuu!!-t megpróbálnék, esetleg egy YoI (bár ezt nem akárkinek).

És még sorolhatnám sokáig, mert úgy sincs értelme egy hipotetikus egyénre szabni a választ, arra ott a flowchart, én meg személyre szabnám, csak kihasználtam, hogy megemlítsek pár kedvencet amihez talán nem kell nagyon benne lenni a dologban. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

45. nap - Crossover anime/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá.

Ilyesmin nem nagyon gondolkodtam még, de el tudnék képzelni egy Light vs. Lelouch elmepárbajt. Esetleg hasonló hangulatú animéket összeraknék, pl. Natsume Yuujinchou&Mushishi :D. Vagy pl. a Natsumében simán elférne karakter-szinten Hotaru a Hotarubi no Mori e-ből, ha már úgyis ugyanaz a mangaka.
Meg még egy eszembe jutott, de azokat végül is már crossoverezték egymással, ettől függetlenül elviselném még több Baccano!-s szereplő feltűnését a Durararában :D.

45 napos challenge pipa :kaminaglasses:
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

45. nap - Crossover anime/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá.
Egy Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri X Fate crossover aká szórakoztató is lehet. Tankok, helikopterek, elfek, lovagok, és servantok...és mindig kíváncsi voltam, hogy vajon egy Excalibur megtud-e ölni egy ottani félistent.
Éééés, ezzel meg is van a 45 napos kihívás.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

45. nap - Crossover anime/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá.

A Gintama × SKET Dance jó volt, de ha sajátot kéne...
A Natsume × Mushishi nekem is eszembe jutott, bár először elvetettem az eltérő világkép miatt. Aztán persze a feladat nem az volt, hogy reális legyen, így meg akkor a Fukigen no Mononokeant is belekeverném a buliba, vagy inkább Natsume × Mononokean. Egy Abeno - Nyanko sensei párbeszédet megnéznék. :D

Illetve hát egy Yojouhan Shinwa Taikei × Uchouten Kazoku is jó lehet. :D

És a 45 napos kihívás teljesítve! ::^_^:: :kaminaglasses:

Van nevező a második körre vagy tartsunk pihenőt? XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

45. nap - Crossover anime/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá.

Nos egy kicsit fogós kérdés. Ez is igazából olyan dolog, hogy bármiből összelehetne hozni egy ilyen koncepciót, ha van benne potenciál.
Én azért kíváncsi lennék egy Code Geass x Gundam 00 párosításra. Amikor Setsunáék meg Lelouchék is egy közös világbékére törekednének, mindezt persze OP mechákkal meg minden más egyéb dologgal.


És 45 napos kihívás egy kicsit késve indulva, de nálam is teljesítve :kaminaglasses:
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

Round 2: 31 napos anime kihívás!

A magam részéről neki is ugrom a 31 naposnak is, ha már úgyis belemerültem a dologba. Talán itt az elején a kedvenc ilyen-olyan sorozatoknál lesz némi átfedés az előző adaggal, de lesznek később elég érdekes kérdések is, amiken szívesen agyalok majd egyet :D.

1. Kedvenc fantasy anime/manga
Hmm... igazából a fantasy-nek is van rengeteg alműfaja, szóval kiválasztottam hármat, ami eléggé más stílust képvisel:
Juuni Kokki: világépítés szempontjából ezt leginkább Tolkien univerzumához tudnám hasonlítani.
Berserk (nem győzöm hangsúlyozni, hogy a régi sorozat): ez meg az ilyen Trónok harca-szerű, középkori hangulatot megidéző sorozat.
Princess Tutu: ez pedig hangulatilag a tündérmeséket idézi fel bennem, bár elég új megközelítésből :).

Manga:
Pandora Hearts: na, ez pedig valóban egy mesére, az Aliz Csodaországbanra és leginkább annak karaktereire épít, de természetesen nem annak a feldolgozása.
Tsubasa Reservoir Chronicle: ó, az a sok kavarás a végén... imádtam, tényleg le kellene már ülnöm és újrázni az egészet. Mondjuk akkor a legélvezetesebb, ha az ember ismeri a legtöbb CLAMP cuccot, hisz akkor lehet igazán értékelni a sok crossover karaktert.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Round 2: 31 napos anime kihívás!

::^_^::

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Túl tág, de én nem bonyolítom: Natsume Yuujinchou
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Akkor folytassuk.

Round 2: 31 napos anime kihívás!

1. Kedvenc fantasy anime/manga
Nem akarok nagyon most beszélni róla: Utawarerumono
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

25. nap Legszomorúbb halál (az ilyeneket majd spoilerbe)

DB univerzum: Krilin mindig feltámad, ez olyan szomorú.

Kőkapu:
SPOILER
Mayuri első halála, az valami 10/10-es sokkolás.

Taotao a kis panda: Maradjunk annyiban, hogy a vége egy orbitálisan nagy eciség.
Madoka★:
SPOILER
Szóval Mami halála, hát ha nem is sokkol, de elégé durván meglep.
Naruto Ship:
SPOILER
Igazából nem is Jiraiya halála az a szomorú, hanem sokkal inkább az, ahogyan utoljára beszélget Tsunadéval.
Fiú és a szörnyeteg:
SPOILER
Kumatetsu, a halála nem is annyira sokkoló, de a sérülése igen.
FMAB: A tömeges kihalás

Code Geass:
SPOILER
Sheryl és ahogy Lajos próbálkozik a lehetetlennel.

GitS világa: Trigun:
SPOILER
Igazából Wolfwood esetében nem is a halála ami nagyon emlékezetes (bár az is nagyon kemény) hanem a rész elei nagy monológja.
Chironup no Kitsune: Anya és fia.

Death Note:
SPOILER
Souichirou halála, de leginkább az nyomta fel bennem az ideget, hogy az a gyökér, még a halálos ágyánál is hazudott neki.
InuYasha:
SPOILER
Bár maga Kikyo halála nagyon hatásvadász, de az a zene, nagyon jó.
Sailor Moon
SPOILER
Az első sorozat végén mindegyik tündér feláldozza magát, ez annyira más mint a széria többi része, hogy nyilván itt a helye.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Round 2: 31 napos anime kihívás!

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Huh, van egy pár, de a jelenlegi abszolút győztes a Fullmetal Alchemist: Brotherhood (a MAL szerint fantasy). Minden adott: csavaros történet, jó karakterek, és egy egyedi, már-már tudományos mágiarendszer.
2. kedvenc romantikus anime/manga
Mi más lehetne, mint a Wotaku ni Koi wa Muzukashii. Nincsenek benne felesleges melodrámák, és magát a kapcsolatot is látjuk. A karakterek sem klissé Miss és Mr. Tökéletes, sőt. Tulajdonképpen, pont a karakterek különcségei teszik igazán egyedivé, és szerethetővé ezt a sorozatot. Remélem, lesz néhány évadnyi folytatása.


Kicsit késve, de én is csatlakozom a második fordulóhoz.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

2. kedvenc romantikus anime/manga

Ha valami "aww, ez de cuki" cuccról van szó, akkor Ore Monogatari!!. Ha viszont valami reálisabbat szeretnék látni, akkor már inkább HachiKuro vagy Nana.

Mangák közül pedig az Emma. Persze, az anime adaptáció is jó lett, de a manga azért kidolgozottabb (az anime 2. fele nekem elég kapkodósra sikeredett) + az utolsó két extra kötet elég sokat hozzáad még :).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

2. kedvenc romantikus anime/manga

Talán nem mind az a kifejezetten romantikus, bár itt is mondjuk kinek mi, de valamennyire ez mind az:

HachiKuro, Danna ga Nani wo Itteiru ka Wakaranai Ken, Fune wo Amu, Gekkan Shoujo Nozaki-kun, Net-juu no Susume, Wotakoi
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

2. kedvenc romantikus anime/manga

Nos ha már említettek TV sorozatokat, akkor én meg említek moviekat is. Ilyen például a Toaru Hikuushi e no Tsuioku és a Kotonoha no Niwa.

Mangák közül nálam meg a Midori no Hibi. Az anime sem volt rossz, de nekem a manga jobban bejött.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

26. nap - Legjobb harc

NGE: A sorozat legnagyobb harcát egyértelműen a pénzért vívták, amit mint közismert elbukott. De számomra ami leginkább megmaradt harc azt Asuka vívta Ryoji figyelméért amit elbukott Misatoval szemben.

Death Note: Bár ez a harcra nem került sor, de mindig is érdekelt volna, hogy kibír több édességet magába nyomni L vagy Mello?

DB világ:Bármelyik jelenet ahol Chichi és Bulma egymást túllicitálva harcolnak, hogy melyikük férje a nagyobb epickség.

FMAB: Jelenleg ezt tartom a legjobb harcnak. Rövid, végig pörig és Al nagyon az elemében van. Na és persze Führer visszatérése.

Fiú és a Szörnyeteg: Kumatetsu harca a Fiú szeretetéért.

Farkaskölykök: Hana harca a gyereknevelésben és az elkeseredett harca Ameért.

InuYasha: Kagome harca nagyapja hülyeségei ellen.

Detective Conan: Folyamatos harc az önismétlés ellen.

GitS:
Motoko vs Saito, persze erről se feledkezzünk meg, és az egész GitS univerzum legnagyobb harci jelenete Motoko vs Batou.


Kaleido Star: Angyaltánc : Angyaltánc

YYH: Kuwabara sikertelen harca a kulturált viselkedés terén.

Redline: Nyitó jelenet. És még a TTGL-t nevezik tesztoszteron animének.

Trigun: Vash veresége.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Az egyik (ha nem a) kedvenc kategóriámról van szó; a MAL szerint 137 cím tartozik ide 7,88-as átlaggal. Azonban slice-of-life és slice-of-life között ég és föld lehet a különbség hangulatban (is) attól függően mi dominál mellette. Az első találkozásom a kategóriával a Tamayura: Hitotose volt. Bár akkoriban még inkább a shounen körből válogattam éreztem, hogy ez valami más, de kifejezetten jó. Fene tudja miért, de azt a franchise-t azóta sem fejeztem be.

Ha természetfelettivel vegyítjük akkor a kedvenc a Natsume, ha rejtélyekkel akkor Hyouka vagy Kokoro Connect. Ha abszurd poénok, akkor Nichijou, ha romantikusabb akkor HachiKuro (én máris megvan az átfedés az előző két nap válaszaival...). Ha elhagyjuk az iskola settinget, akkor Hataraki Man esetleg Fune wo Amu. A Shirobako nincs SoL-nak jelölve, de én most önhatalmúlag ideveszem. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

3. Kedvenc SoL anime/manga

A változatosság kedvéért, megint a Wotaku ni Koi wa Muzukashii-t írnám. Illetve, ha már pintergreg kinevezte SoL-nak a Shirobako-t, akkor én is megemlítem.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Tegnap ellőttem a romantikusakat, szóval azokat ebből a körből most "kizárnám". Így is marad bőven kedvencem a műfajon belül, élen a Barakamonnal és az Usagi Droppal. Ha pedig némi plusz természetfelettire vágynék, akkor Natsume Yuujinchou és Aria (főleg az utolsó évad).
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

3. Kedvenc SoL anime/manga

Nos nálam amik eszembe jutottak az a Boku wa Tonodachi ga Sukunai és a Sakurasou no Pet na Kanojo. Utóbbinál kicsit gondolkodtam, hogy hova tegyem, mert románchoz is tehettem volna, de a két főszereplő románca nem volt olyan kiemelkedő.

Mangáknál meg a Koe no Katachi.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

4. Kedvenc comedy anime/manga

Ez az a kategória ami szerintem indokolatlanul szerepel több címnél (legalábbis MAL-on). Mármint oké, kell egy kis humor időnként a komolyabb témák közé is, de attól még nem lesz valami automatikusan vígjáték.
Megpróbáltam azokra fókuszálni, amiket vígjátékként (?is) kedvelek, de még így is futottam bele olyanokba amit korábban már említettem (Nijichou, Nozaki-kun). Úgyhogy talán legyen itt a Gintama, SKET Dance, Musekinin Kanchou Tylor és Kyou kara Ore wa!!.

Mangaként Dominion.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése