45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Bár a topicjában már írtam korábban most jöjjön kicsit másképp.

Max és Milia a Macrossból. (Enyhe spoilerek lesznek, de szerintem senkit nem fenyeget innen az a veszély, hogy Macross 7-t nézzen.:D )

Külön-külön is kellemes színfoltok voltak, jobban tetszettek a főszereplőknél, imádtam, ahogy két tehetséges pilótaként egymással harcolnak, aztán megismerkednek egy játék és egy (felejthetetlenül rondán megrajzolt) késelős randi kíséretében, melynek eredményeként összejönnek. Majd jött a következő rész, aminél garantáltan leszakad minden néző arca és ami szerintem az "anime-történelem" egyik legemlékezetesebb epizódja is emiatt a két lökött miatt. XD A folytatás is isteni, de a legjobb az egészben a Macross 7, ahol az egyik elnök lesz, a másik pedig kapitány, ahol 50 évesen 7+1 lány gyerekkel és rengeteg feladattal és felelősséggel a hátuk mögött már állandóan veszekednek és válni akarnak... Óriási. A pláne pedig az az egészben, hogy bár ott is csak mellékszereplők, a vicces civakodásuk, a köztük lévő kémia, a pilótaként menőző jeleneteik és az úgysem tudnak egymás nélkül élni momentek miatt, lazán verik a többi ugyancsak érdekes karaktert (persze nekik volt egy ütős előzményük is na^^).

És nehogy kihagyjam azt a néhány párost is, akik szinte egy szinten mozognak velük a szememben:
- Vegeta és Bulma - mert totálisan összeillenek - lásd személyiségük, eszük, és pozíciójuk -, Toriyama egyik legjobb ötlete volt összehozni őket, együtt epic szexik és még kölykeik is vannak!!:3
- Fiona és Benedict (Alison to Lilia) - fanservice-üket tekintve velük vagyok a legelégedettebb, imádják egymást, amit bárhol bármikor képesek a nézők és a többi karakter képébe nyomni a még elfogadható nyálkereteken belül, cukik, érdekesek, felnőttek és őket is láthatjuk szülővé válni.
- Okabe és Kurisu - olyan édesek, egymás nélkül egyszerűen létezhetetlenek, utálatos, ahogy a saját univerzumuk rendre szívatja őket, de szerencsére felülkerekednek ezen.
- Ramius és Mu - a Gundam Seed felnőtt romantikázós, drámázós mellékei, akik nagyon szépek és nagyon szimpatikusak is, főként az ő végkifejletük tehet arról, hogy a Destiny sorozatot nem tudom maradéktalanul utálni.

Kedvenc BL shipjeim se maradjanak le (ez a két páros nem konkrét BL, de a fanservice-ük adott, így nehéz nekik - főként fujoshi szemmel - ellenállni):
- Matsuka és Anyan (Terra e) - a kapcsolatuk, a helyzetük, az egymással való viselkedésük, érzéseik és tetteik miatt és még szépek is. Bárki bármit mond, egyértelmű OTP!
- Kazuki és Soushi (Fafner) - olyan szépek és olyan kedvesek egymással, hogy minden interakciójuknál, közös jeleneteiknél azt várom, mikor mélyül már el a barátságuk. Szemtelen fujoshi fanservice itt is.:3

Kedvenc yuri shipjeim még igazán nincsenek, de akiket szeretek együtt:
- Ayumi és Maya (Glass no Kamen) - annyira szépek és jó riválisok
- Homura és Madoka - cukik, és egyszerűen igénylik a shoujo ait..


Kedvenc mangás párosom talán Hokuto és Chiwa a Hapi Mari josei cuccból. Szórakoztatóak, kedvelem a hülye fejüket az irreális sablonos sztorijukkal együtt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Úgy 2011 és 2015 között simán rávágtam volna erre azt, hogy Okabe×Kurisu a Steins;Gate-ből, szal ők annyira jól összepasszolnak, mint kevés más anime couple. Külön-külön is zseniálisak, de mikor együtt vannak és dialogizálnak, akkor vöröslik be úgy durván a rulz-o-meter. Vitáznak science-ről, kölcsönös támogatás zajlik közöttük, ha a másik kakiban van, internetes mémekkel cukkolják egymást vagy egyszerűen csak húzzák a másik agyát. A shippingeléssel sem volt gond, mert már a harmadik vagy negyedik rész után full egyértelmű volt, hogy itt lehet bármilyen háremgyanús felhang, az MC-nek már most megvan az ofisal love interestje, amibe szépen-gyorsan bele is törődött az internet népe, I mean ennél a cuccnál nemigen tapasztaltam komolyabb waifu-warokat.

De!

Ment itt időközben egy Akame ga Kill mangó is, amiben 2014 óta megvolt a kis shippem, épp csak szemernyi reményt nem fűztem hozzájuk, mert 1) mellékszereplők (következésképp kevesebb prioritás, screen time, miegymás), 2) arról a mangáról beszélünk, ahol senkin nincs plot-shield, 3) mentek az egyértelmű utalások a manga részéről orrba-szájba, de valahogy olyan troll-szagú volt az egész, szal mikor érzi az olvasó, hogy direkte szívatva van és úgysem kap végül semmit. Aztán elkezdődött a sister arc júliusban, ami most decemberben véget is ért, és azt kell mondjam, amiben titokban azért reménykedtem, annak gyakorlatilag a háromszorosát kaptam végül meg. Szóval igen, a Wave×Kurome duó veszélyesen megpiszkálta a geek-páros trónját. Letaszítani őket végül nem sikerült onnan, de pikométeresen közel voltak hozzá.
Azt tudni kell, hogy mind az író, mind a rajzoló előszeretettel nyomatott mindenféle hintet kettejükről az évek során (pláne utóbbi, aki még csak leplezni sem próbálta a fanboyságát, és amikor csak lehetett, gyártotta a különféle artokat róluk), amin én örömködtem rendesen, de ott volt végig a már említett para-faktor, pláne, hogy Kurome kétpofával falta a death flageket az egész mangában, de, nem volt mit tenni; egyszerűen működött kettejük közt a kémia, a fanservice, ráadásul nekik még az a luxus is járt, hogy folyamatosan építkezett a kapcsolatuk és teljesen hihető volt az egész, ellentétben a manga többi párosával. Végül aztán eljutottunk az előbb már említett ívhez a sztoriban, eldurrant az első kissu (a hagyományos "good bye"-fajta) Kurome részéről, mint az utolsó death flag a hatalmas kazalra, hogy kezdetét vehesse a "the good sister kills the evil sister" sub-plot. Lélekben már felkészültem. Tudtam, hogy itt meglepetés már nem ér, jöjjön, aminek jönnie kell... És nem jött! A mangaka meglépte azt, amire SENKI nem számított: Kurome túlélte. Wave fogta magát, megszűnt dense idiótának lenni és igazi GARként közbelépett, leakasztotta Kuromét valamelyest a drogfüggőségéről, szétzúzta a kardját, visszaadta a kissu-t és kozmikus fanboy-momentet okozott nekem. Nem csak, hogy túlélték mindketten ezt a beteg mangát, de végül összeálltak hivatalosan is egy párrá, Wave bride carry felkapta a nőjét és kisétáltak ebből a mangából - medetashi, medetashi.

Szal jah, kimondottan kellemes élmény tud lenni az, mikor a shipping végül kánonban végződik. Mikor nem kell fanfic-ek, meg doujinshik után menni, hanem megadja az író azt, amire vágyom, ráadásul még grátisz is hozzá csap mindenféle egyéb extrát, hogy még jobban örüljön a hülye fejem. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod sorrend nélkül

Liza Hawkeye és Barry the Chopper (Fullmetal Alchemist)
Johannes Krauzer II és a Tokió Torony (Detroit Metal City)
Mankanshoku Mako és Gamagoori (Kill la Kill)
Franken Stein és Medúza (Soul Eater)
Seras Victoria és Pip Bernadotte (Hellsing)
Mizuhara Makoto és Ifurita (El Hazard: The Magnificent World)
Princess Tutu-ből mindkét páros, mert awwwww! Ahiru és Fakir, Rue és Mytho ::daisuki::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2016.01.15. 19:45-kor.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Most kicsit hosszabb lére eresztve, hogy informatívabb legyen részemről.

Az Okabe Rintarou x Makise Kurisu párost már többen írták, és nálam is a kedvencek között vannak, az okokhoz pedig többet én sem tudnék hozzátenni, mint amik már elhangzottak. Okarin x Chris FTW!

Már csak a népszerűsítés céljából is képtelen vagyok nem betenni a Cher Degré x Hubb Lebowski párost (Wolf's Rain). Nagyon tetszett, hogy végig megmaradnak mellékszereplőknek és a kapcsolatukban sincs semmi grandiozitás - elváltak, mert így döntöttek/alakult, de még mindig jó viszonyt ápolnak (=teljesen egyértelműen még mindig nem közömbösek egymás iránt a maguk visszafogott módján), tudnak együtt dolgozni, habár mind a ketten fásultak már, éppen ezért sexual tension gyakorlatilag nincs, inkább erős érzelmi kötődés. Bár az anime témáját tekintve nem meglepő, de végig érződik, hogy mivel a világ is elpusztul, ezért értelemszerűen innen nekik sincs visszaút, és nagyon fitting, ahogy mikor már az ég is elsötétült és mindent hó borít, Hubb a vízre bocsátja Cher élettelen testét, vagy ahogy rágyújt egy szivarra, és Cher kendőjébe szippant, hogy még egyszer utoljára érezze az illatát. *szipp* Szóval nagyon szerethetőek mindketten.

A másik páros Spike x Julia (Bebop), akiknek semmi nem jutott egy rövid pillanatot leszámítva, avagy abszolút nem oké, hogy lenyúlod a heterosexual life partnered nőjét, és ez bizony... hmm, árt az egészségnek. Ugyanakkor szerintem nem lehet nem megérteni, hogy van Spike, az egyik legkúlabb férfi animekarakter, meg van Julia a maga femme fatale-os, érett nő kisugárzásával (az a feszes bőrcucc, a napszemüveg meg a cadillac...), és hogy ők így egyszerűen együtt lelépnek. Semmi jó nem sül ki belőle persze, szóval abszolút nem ship-matériák a már fentebb említett okból kifolyólag, de az élet már csak ilyen, rossz döntések is vannak, a következményeket meg vállalni kell. Viszlát, űrcowboy! *szipp* És szegény Faye is ott van még... (Btw nekem a cigi/szivar valahogy e két páros alapján is kapott egy olyan jelentést, mint valamiféle számot vetés, elfogadás, vagy annak sommázása, hogy ez van.)

Ééééés muszájmuszáj a Takemoto Yuuta x Hanamoto Hagumi x Morita Shinobu hármast (HachiKuro) még ide, mert Takemoto az egyik legjobb jófiú, akivel animében össze lehet futni, és nagyon együtt lehet vele érezni, hogy bár ő is teljesen főnyeremény, de Hagut mégis Morita bűvöli el jobban, mert ő is rendelkezik mindazzal, amivel Takemoto, meg még egy picit talán kakkoibb/eredetibb is, és igazából nekik is nagyon lehet szorítani. Takemoto persze annak is örülne, ha Hagu és Morita-senpai együtt lennének, annak viszont ÉN NAGYON NEM örültem, amikor Hagu végül Shuu-chan mellett dönt, amivel hazavágták a jellemfejlődésének egyik lényegét: hogy megálljon a saját lábán. >____< (Ha jól tudom, a mangában ezt még tovább viszik, ami meg elég disturbing - aki látta/olvasta, tudja mire gondolok. Egyébként tök érdekes, hogy a másik hármas, az Ayu x Mayama x Rika trió mennyire nem ilyen, avagy ennél destruktívabb háromszöget régen láttam már, és borzasztó nézni, ahogy Ayu lohol Mayama után, Rika meg...)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Most erre mi mást írnék, mint Madoka és Homura? :lol: A hivatalos anyagokban jobbára óvatosan jön csak elő a shippelésük, de annyi világban jártam már, annyiszor láttam őket együtt, hogy minden egyértelmű. Nem tökéletesek, sok világban csinálnak egy csomó hülyeséget, de csak megtalálják egymást. Millió dolgot írhatnék ide, és mégsem teszem. Nálam a világ egyik alapköve a kettőjük kapcsolata. Akármerre is kanyarítsam a történetet, mindig benne lesz.

Azért megemlítem a Kurisu/Okarin párost is. Őket mindenképp nagyon bírom.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Nem sorrendben:
Furukawa Nagisa és Okazaki Tomoya (Clannad)
Erin és Ial (Kemono no Souja Erin)
Mitsuki és Takuto (Full Moon wo Sagashite)
Rinko és Takeo (Ore Monogatari)
Kobato és Fujimoto (Kobato)
Chizuru és Ryuu (Kimi ni Todoke)
Ayumi és Yuusuke (Gokinjo Monogatari)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

[troll válasz]
Ez a kedvenc shipem, mert olyan nájsz.
[/troll válasz]

Nem troll válaszaimat meg kb. már felsoroltátok. (Tomoya/Nagisa, Okabe/Kurisu, Madoka/Homura ilyesmi) Kedvenc kedvencem igazán nincs, de azért álljon itt még néhány, ami igazából a kedvenc ilyenolyan szereplőimből levonható volt eddig is:
Ryuji/Taiga/Minorin (Toradora)
Emiya Kiritsugu/Irisviel von Einsbern (Fate/zero)
Kira/Lacus, Cagalli/Athran (gundam seed)
Beato=Shanon=Yasu/Battler, illetve a best pairing ever: Lambda/Bern (mind umineko)
Arc/Shiki, meg hogy nyulat trollkodjam: Ciel/a bowl of curry (Tsukihime franchise)
Furukawa apuka/Furukawa anyuka (Clannad)
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

8. nap

Elsőként itt van ez a klasszikus:
Kép
A többség, köztük én is a jobb oldali verziót shippelte, de sajnos a bal oldali valósult meg. Fuck Sunrise.
(Egy későbbi spoileres napon visszatérek ezekre a szereplőkre, és akkor kitérek bővebben a képre is, meg a kapcsolódó ok-okozati viszonyaira is.)

Miyanokouji Mizuho × Itsukushima Takako (Otoboku)
Kép
Takako klasszikus tsundere, aki az elején nagyon tsuntsun, de folyamatosan lágyul és a végén abszolút deredere. Mizuho pedig női ruhában is GAR. Nagyon jól eltalált páros, és is ritka is. Nem mindennap fordul elő hogy desuwa ojousama hárem bowl-t nyerjen...

Takei Hisa × Fukuji Mihoko (Saki)
Kép
Annyira, de annyira erős a chemistry kettejük között, hogy elég ha egymás szemébe néznek, vagy egyikőjük megegyen egy falatot a másikójuk bentojából, hogy /u/ teljesen elélvezzen a gyönyörtől. Ritz-sensei általában nem szokott spórolni a fanszervízzel, de Hisa×Mihoko esetében mindig visszafogja magát, mert tudja ő is, hogy a fandom pont azt szereti ebben a párosban, hogy lehengerlő módon tudják egymás között egyszerű testbeszéddel kommunikálni az érzéseiket.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Ahogy azt már korábban elhintettem, Okabe és Kurisu párosát nagyon csípem, főleg azért, mert jól működik a kémia kettejük között. Okabe állandóan húzza Kurisu agyát, de ez kölcsönös és szerencsére a hölgy tsundere üzemmódja is teljesen viselhető így. Ezen kívül együtt sokkal jobban veszik az akadályokat, ha külön vannak mindig rosszabb lesz a dolgok kimenetele. Az univerzum is azt akarja, hogy ők ketten legyenek együtt.
A Kemono no Souja Erin kapcsán említettem, hogy a szerelmi szálat szerencsére nem viszik túlzásba, de Ial és Erin mindenképpen bekerült a kedvenceim közé, a maguk furcsa módján tökre kiegészítik egymást. A korkülönbség sem érdekes (van vagy 8-10 év közöttük, ha jól számoltam), hiszen Erin a korához képest sokkal érettebb, tehát egyáltalán nem tűnik fel. Akiket még érdemes megemlíteni, Maou és Yuusha, Nia és Simon, Emiya Kiritsugu és Irisviel von Einzbern.
Mangából talán Pai és Yakumo, akiket jelenleg kedvencnek mondanék, ami még változhat, mert még nem olvastam végig a 40 kötetet. Tetszik a srác állandó önfeláldozása, illetve Pai többszörös személyisége érdekessé teszi a kapcsolatukat. Az animében nem volt idő teljesen kifejteni ezt a párt, ezért szoktam mindig az eredetijére hivatkozni, amikor róluk beszélek.

Néhány yuri párost szintén megemlítenék, mert fanolom őket rendesen, szóval kár lenne a listából kihagyni. Az első és legfontosabb a Ga-Rei: Zero két főszereplője Yomi és Kagura, mert ők tették teljessé az egész animét. Nekem határozottan az a véleményem, hogy erősítették egymást, nem csak jellemileg, hanem a sztorit is így vitték előre. Ha csak az egyikük szerepelt volna benne, valószínű már az elején dobom, vagy végignézem, de nem adok rá olyan magas pontszámot. Utena és Anthy szintén megérdemlik, hogy bekerüljenek ide, őket főleg az anime elején kedveltem nagyon.
Talán megint manga fronton kéne megemlítenem Ymir és Krista kapcsolatát, főleg, mert Isayama egyszer elszólta magát, hogy canonnak tekinti őket. Bízom benne, hogy fog ezzel valamit kezdeni a jövőben, csak azért ne nagyon menjen el romantikus irányba a cucc.

És most jön a confession time, ugyanis yaoi shipem is van. ^^" Méghozzá a No.6 két főszereplője Nezumi és Shion. Szerencsére gyorsan összefutnak a szálak és amikor néztem az animét, teljesen magával ragadott a kapcsolatuk. Rájuk nagyon igaz, hogy az ellentétek vonzzák egymást.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Harima Kenji/Sawachika Eri - School Rumble (Eri abból a szempontból a világ egy felfedezetlen csodája, hogy egy tsundere archetípusba tartozó karakter nem hogy nem idegesített, de meg is kedveltem, Harima pedig van annyira kereszteződése egy keménykötésű de mégis végtelenül rendes srácnak, hogy nem lesz belőle tizenkettő-egy-tucat tsundere-áldozat.)

Yonomori Kobeni/Mitsumine Hakuya - Mikakunin de Shinkoukei (Ha van olyan fiú-lány párosítás, akik egyszerre tényleges párok és nagyon aranyosnak tartok, akkor ez a páros lenne az. Az biztos, hogy nem az övéké a legcívódosabb románc az anime-verzumban, de személy szerint nagyon bejött az, hogy úgy volt képes jó értelemben szende és "cuki" lenni a kapcsolatuk, hogy mégsem jöttek le rossz értelemben "töketlenként", akik még csak rá se bírnak nézni egymásra. A tüzesebb párosokat kedvelő rétegnek mondjuk így is vérszegények és lagymatagok lehetnek, de ami engem illet, vagyok annyira "lúzer" hogy a d'aaaawwwwwww faktor csakazértis ott van velük kapcsolatban.)
Kép Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Először azt hittem, erre se lesz indíttatásom, de aztán beütött az "isteni szikra". :)

Tehát a nyertes:
Ueno és Oka, a manga pedig Myterious Girlfriend X.

Maga a manga amúgy feledhető és nem igazán éri meg a fáradtságot (ami ötlet volt benne, azt az eredeti Oneshot már letudta), de ez a két mellékszereplő ellopja a show-t egyszerűen azzal, hogy annyira üdítően ÁTLAGOSAK.
A való életben aligha találnád meg, mondjuk, Bunny és Bordü köznapi megfelelőit. De egy Ueno-t vagy Oka-t találsz minden utcában.

Ueno-ra talán a legjobb szó az "unalmas"; van néhány jó tulajdonsága és számtalan hiányossága, de semmi irányában nem annyira tehetséges vagy elkötelezett, hogy be lehetne sorolni egy sztenderd szerepbe.
Az Ueno-félék nem azért lesznek "kocka"ként elkönyvelve, mert valóban túlteng bennük a "geek" hajlam, mert hanem mert egyszerűen semmilyen néven nevezhető tehetséggel nem rendelkeznek. A szemüveg, hízásra való hajlam, rossz izmok, átlagos intelligencia okozói többnyire a rossz gének, amibe besegít a családi háttér és a serdülőkor.
Ueno a maga módján becsületes és keményen dolgozó, és a hátránnyal indulás ellenére sem akar lemondani az olyan dolgokról, mint barátnő, elismertség stb.
Elért eredményeire aránytalanul büszke.
Az Ueno-k néha zavarbaejtőek, mert mintha nem lennének tisztában a helyezetükkel, és az ember sokszor bizonytalan, hogy emiatt dícsérnie vagy felvilágosítania kellene-e őket,
De egy biztos: konok előre haladásukkal sokszor többet elérnek, mint az álmodozók vagy a folyton-folyvást csak többre törekvők.

Ilyen osztálytársa MINDENKINEK volt (Jocó, Sajó, Gazsi, stb.), vagy ő maga volt az.

Oka egy másik érdekes karakter: pöttöm termete, rövid haja/szemüvege sokkal inkább predesztinálja a "4. számú barátnő" szerepére.
Valószínűleg ő se az osztály legnépszerűbb lánya, de alapvetően csinos külsejű és ezzel így is Ueno szintje fölött van.
Viszont élvezi, hogy olyan fiúja van, aki a tenyerén hordozza és ezt maximálisan ki is használja.
Ueno-nak nyilván pedáloznia kell, de mivel neki gyakorlatilag ez az egyetlen erőssége, ezért teljesen jól megvannak. :3

---
futottak még a Toradora főszereplői, ill. a Narue de Sekai hősei (ezeket nem részletezem most)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vree 2016.01.15. 23:50-kor.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

8. nap - Kedvenc animés/mangós/regényes párod

Ezen napon megpróbálok innovatív módon csalni. Ki akar csak egy kedvencet megosztani? Ezért inkább választottam három nagyon kedves párost, akik a kapcsolatuk különböző fokáig jutottak el.

Lawrence×Holo (regény adaptáció)

Kép

Számomra az talán egyik legjobban shippelt páros, mivel sajnos az anime befejeztével még nincs expliciten romantikus kapcsolatuk annak ellenére, hogy a feszültség még desztillált vizen is átüt. Fanok nagy bánatára, mert nagyszerű kémia volt közöttük találkozásuk pillanatától. Ó, miért nem kaphatjuk már meg a várva várt folytatást!? Nagy kérdés lenne, hogy vajon megkapnák-e a beteljesedést, vagy örökre elválnának útjaik idejekorán, a mivoltukban lévő óriási különbségek miatt.

Tomoe×Nanami (manga adaptáció)

Kép

Az elmúlt időkbeli kedvenc friss szerelmeseim, ahol már az első csók elcsattant, és együttlétük megkérdőzhetetlen, ugyanakkor hosszú út is áll még előttük. Ez nem jelenti azt, hogy nem küzdöttek le már eddig is rengeteg akadályt. Nanami a mihaszna faterja miatti bizonytalanságán és Tomoe eleinte fafejű természetén kellett felülkerekednie. Tomoe pedig még mindig küzd azzal, hogy nehéz múltján túllépve ismételten meg merjen állapodni egy ember mellett. A Fűszereshez és a Farkashoz a hasonlóan helyzetükből adódóan náluk is kérdéses, mennyire tudnák felvállalni a teljes értékű együttlétet. Nagyon remélem, hozzájuk is megkapjuk majd a megérdemelt folytatást és befejezést.

Mouye×Koto (originál)

Kép

Végére maradtak a csodálatos Kyousougiga excentrikus családfői, ahol a varázskező szerzetes nem is sejtette, hogy leendő feleségét rajzolta meg, aki isteni ajándékként emberi alakot ölthetett ehhez. Ezt követte hányattatott sorsú gyermekeik örökbefogadása, akikkel hihetetlenül édes családot alkottak. Majd mikor a hatalomnak nem tetszett boldogságuk, elzárták magukat a tükör másik oldalára. A sorozat legjobb pillanatai voltak az eredettörténetük bemutatása.

Rajtuk kívül az oly közel voltatok kategóriába estek még Ryuji×Taiga, Koyomin×Hitagi, bár őket Kiss-shot jelenléte beárnyékolja még, valamint Wolfwood×Milly, Tatsumi×Mine, Kenji×Sakura, és persze Subaru×Mokkan.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.01.16. 23:02-kor.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Most legyen tényleg csak egy karakter, mégpedig Aachaa/Girugamesshu (Fate/Zero, Fate/Stay Night - Fate), mert elképesztően egoista, leereszkedő és teljesen beteg. De az ember nem igazán tudja érte hibáztatni... mármint a világ tényleg minden kincse az övé, tényleg ő a legerősebb a Fate-univerzumban és minden valaha volt mitológiai/legendás fegyvert (vagy annak prototípusát) is magáénak tudhat. Nem csoda, hogy teljesen elveszítette a világgal való azonosulás szinte minden lehetőségét, és egyedül létezik a saját kis mentális dobozában, ahol az egyetlen megmaradt öröme, ha pimasz módon szórakoztatják (Zero Berserker, anyone?). Emellett szenzációsan teátrális (az őszinte megdöbbenése és felháborodása, hogy emberek egyáltalán mernek arcátlanok lenni vele szemben, zasshu!), ki nem állhatja a gerinctelen és piti gonoszokat, alkalomadtán még segíti is a jófiúkat, néhány dolgot nagyon tisztel a maga módján (ti. Broskandart és Herket, valamint a nagybetűs hősiességet), és meglepően intelligens (ő szúrja ki először, hogy a Grállal bizony nagyon nagy gebaszok vannak, ha Zero Caster is hősnek lett minősítve, amúgy meg még ő sem tud mindenható tárgyakról, így a Grál sem lehet az + Kirei, khm, tehetségét is ő fedezi fel). Ja, és nagyon, nagyon torz elképzelése van a szeretet minden formájáról (ha egyáltalán képes rá, leszámítva Enkidut) - nem rejti véka alá, hogy Saberrel milyen szörnyűségeket is tenne "szerető férj" jeligére, ha az övé lenne. Pont ezért a Fate route végén az Arturiától való elbúcsúzása a tőle telhető legszebb szerelmi vallomás (ahogy kínjában mosolyogva előadja a "mekkora egy utálatos asszony vagy" kezdetű monológot), hiszen Gil is pontosan tudja, hogy Saberben csak az a vonzó számára, hogy ez a pöttöm lányka bizony nem hajolt meg előtte, mint a világon minden és mindenki más, és végre van valami, amit nagyon akar, de nem lehet az övé, és ami pont ettől csodálatos. Ez most kicsit úgy tűnik, mintha shipelném Saberrel, pedig ez nem is állhatna távolabb tőlem (jézusom, Sabernek biztos nem kívánnám, ami vele történne, másrészről Gil az első pillanatban megszabadulna tőle, amint beadná a derekát).

Azt már kevésbé szeretem, ahogy az UBW route-ban csak evil for the lulz módon tolja, mert az elég unalmas. Ezért írtam a Zerót és a Stay Night másik történetívét, mert ott jobban kijön, hogy igazából egy óriási jerk, de gonosznak nem igazán az - csak elég twisted (a hivatalos álláspont szerint is chaotic good).
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára wwhite 2016.01.16. 10:15-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

...aki nem más, mint Monte Cristo grófja a Gankutsuou animéből. Hihetetlen karizmája van (XY kromoszómás egyénként sem csodálkoztam egy percig sem azon, hogy Albert ennyire "bele van zúgva", mert hát egy ilyen emberbe ki ne lenne? XDDD), annál is több pénze, remek stílusa (dat top hat! like a Sir! stb. XDDD) és antagonista ellenére azért nem valami mindenkivel genyóskodó idióta, hanem célzottan választja ki áldozatait már a sztori legelején. Alkalmazottaival jól bánik, akik szerintem szintén nem csak a pénze miatt lojálisak hozzá, hanem mert egyszerűen megnyerő a személyisége és hibái ellenére is egy szerethető karakter. Persze ez egyáltalán nem menti fel bűnei alól SPOILER: szóval azért a bosszúról nem bír letenni, megöli Franzot, és gyakorlatilag ő a fő szarkavaró a sorozatban, már ha pusztán a jelenben futó cselekményt nézzük. Ugyanakkor a sorozat sem menti fel őt, hiszen a halálával végződik, így a végső tanulság is az, hogy a bosszú nem megoldás, hiszen végül téged is csak elemészt. Plusz ahogy már írtam, tetszett, hogy nem valami hétpróbás gazemberről beszélünk (sőt, a Ganku-power megszerzése előtt igazi "ártatlan lélek" volt), de a történet bemutatja, hogy sajnos egyetlen rossz tulajdonság (jelen esetben a bosszúvágy) is elég lehet ahhoz, hogy tönkretedd vele mások és végül a magad életét is. Amit még nagyon kedveltem a Grófban, az az embersége. Nem is egyszer előfordult, hogy segített a "jófiúknak" és nem veszem be, hogy ezek a lépései is mind csak az előre meghatározott "nagy bosszú" részei voltak, azt már sokkal inkább elhiszem, hogy ő is elkezdte megkedvelni Albertéket, illetve némileg egykori önmagát látta benne/bennük.

Edit: Valamint mivel most vettem észre, hogy közben a "mangában" szócskát is a kérdés végére szerkesztették (én még a kérdéssor "v1"-es változatához írogattam a válaszaimat, ahol ez még nem szerepelt XD), ezért akkor abból is mondanék egyet, mégpedig szintén egy grófot, a D.Gray-man manga Ezeréves Grófját. Alapvetően egy vigyori, dizájnra leginkább a Batman képregények esernyős, kövér Pingvinemberjére hajazó antagonista ő, aki fausti szerződéseket kötve akumák gyártásával tör borsot hőseink orra alá. Amiért nagyon kedvelem, az az, hogy stílusra teljesen más, mint az átlagos gonoszok. Állandóan vigyorog (még akkor is, amikor rohadt ideges XD), nem egyszer ugrándozva közlekedik, ha jól rémlik, van, amikor dudorászik is, teázgat, illetve amikor legutóbb láttuk a mangában, éppen kötögetett. :lol: Mintha elolvasta volna a "Hogyan legyél klisés főgonosz?" tankönyvet, majd szándékosan az ellenkezőjét csinálná. XD "Családját" és "beosztottjait" a Noah Family-t is valódi családként szereti, poénkodnak és trollkodnak egymással, ha pedig valamelyik társuk elhullik, az láthatóan megviseli őket. (Sőt, egyszer ő maga ajánlkozik, hogy megírja Road matekháziját, miután a többiek képtelenek rá... XD) Van persze egy komolyabb oldala is, de arról nem írok semmit, mert egyrészt erősen spoileres lenne, másrészt még a mangában is épp mostanában kezd csak kiderülni az ő múltja, illetve hogy pontosan kicsoda-micsoda.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Szintén a kékbőrűűrelfvámpír, a.k.a. Edmond Dantés a Gankutsuouból. Ennek a fickónak van: stílusa, kisugárzása, menő szolgái, aranyos kvázi-waifuja (akinek szintén volt nem is egy kiváló húzása), hitelessége, tervei, ambíciói és minden szarkavarása ellenére is egy olyan szerepe, hogy együtt érez vele az ember (már miután kiderültek bizonyos dolgok), pedig erre pont nem szorul rá. Az embert ott támadja, ahol a legjobban fáj és még a legrejtettebb gyengepontokat is megtalálja, emellett - ahogy Titkos is írta - nagyon emberi szereplő (Albert amúgy is egy olyan tényező volt a bosszúhadjáratában, amire még ő sem számított és alaposan meg is lepte ez), ráadásul Nakata Jouji a hangja. Kell ennél több?
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

A kedvenc pasiknál ugyan már felsoroltam, de jöjjön akkor ide is:
- Suitengu Chouji (Speed Grapher) - egy antagonista, aki felejthetetlenül uralja a sorozatát, a stílusa, a múltja, a célja, a tettei és ami végül az egész balhéjából kerekedik, ahogy fordulatot vesznek a dolgok: zseniális. Pedig szinte csak egy tipikus gonoc. (Maga az anime is nagy kedvencem pedig nem több egy átlagos seinennek eladott, de sablonos shounen szövegeket és jeleneteket nyomó Gonzo animénél, valahogy még is ezt szeretem tőlük a legjobban, pedig ott az imádott Basilisk, Gankotsuou, Kaleido Star vagy az NHK is!!!)

Akit még óriásira körbe tudok rajongani, az Shishio Makoto (Kenshin). Annyira badass!! (Mondhatnám még személyes badassként Piccolót vagy Vegetát is, de ők anno sem így ütöttek, ahogy a többi DB gonoszka sem).

További kedvenceim a kategóriában:
- Naraku (Inuyasha), nagyon kedveltem (ahogy Kagurát és Sesshoumarut is mint "ellenlábasok", de az igazi gonosz az Nari).^^
- Legato és Knives (Trigun), mindketten emlékezetesen szivatják Vasht, utóbbi mondjuk a mangában tetszett jobban.
- Johan (Das Monstrum), azt a selymes fejét azzal a selymes hangjával lehetetlenség nem kedvelni, és persze az őt ért hatások valamint az azokból következő helyzet alakítása/reakciói se semmik
- Makishima Shougo (Psycho-Pass) - Mr. Pózőrdumagép
- FMA-s (apuci, a homik és egyéb hozzátevők még az első anime variánsból is) és a már említett Fate/Zerós (aww Gili&Kiri) brancsokat szintén szeretem
- ha már felhoztátok: Edmond Dantés mesteri, bár én a regény tekintetében vagyok igazán rábuzulva. Az anime mondjuk a változtatásokkal együtt is tetszetősen adaptálja, de mégiscsak a magicjei nélkül a legütősebb.
- Keith Anyan (Terra e), csak hogy ide is besoroljam XD, és akkor lehetne még folytatni a sort további sci-fi/mecha karakterekkel és stb.

Agyaltam, hogy ilyen igazán ütős antagonista nőcivel találkoztam-e már. És most így hirtelen senki nem ugrik be. Milyen kár! Na jó talán Dante az FMA-ból okés, csak ne lenne az egésznek utána vállalhatatlan endingje... Konklúzió: több nő gonoszkodhatna...
Többiek? Antagonista nők? Valami drasztikusabb élményre gondolok, nem ilyen Sailor Moon, meg Gundam, meg Ghibli gonosz nőcikre és nem is olyan robikra, mint Sharon Apple vagy Mother Elisa, hanem igazán emlékezetes szarkavaró tehetséges emberekre, mint az említett Johan, Monte Cristo vagy teszem azt Light, csak nőben. Ha van ilyen animében, akkor jól titkolja magát vagy lyukas a memóriám, ami nem lenne meglepő, szóval felhomályosítást kérek! Mangában esélyesebb a dolog... mangások? (Mangás Yomi a Ga-reiből?, mondjuk ott sem tűnik igazán annak..) Hm, közben eszembe jutott a Shangri-La nevezetű Gonzo-"csoda" is, amiben nőci volt az ellen, de az a sorozat annyira vacak... vagy a Last Exile-ben is akad ilyen, de valami emlékezetesebb kéne. Ha lehet ne is ilyen fél-ecchi, fél-fanservice "csajbandás feketéket" soroljatok, mint utálatos Maria a Witchblade-ből vagy mint a szemétkedős Akuma no Ridikülös lányok. És nekem a Clayemore ellen lányai sem voltak maradandóak.

Amúgy ha már gonoszkodás: Lájtiról és Lajosról jut eszembe, hogy nem kívánok sem az off-ban sem a tematikus topicokban hozzájuk szólni, de itt megjegyzem, hogy egyikkel sincs bajom sőt, kellően ütősek, de igazán sosem vonzottak.

Hogy írjak mangás (azaz manhwás) élményt is: Adzsite (Aji Tae) az Árnybíróból kellően anti.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

9. nap

Anime: Ez egyértelműen Iona a selector infected WIXOSSból. A WIXOSS első szezonját Okada legjobban megírt történetének tartom. Természetesen az anime itt is a főhősök szemszögén keresztül mutatja az eseményeket, és Iona viszonylag ritkán bukkan fel, ráadásul akkor is inkább tűnik egy motiváció nélküli cinikus személynek, mint egy határozott céllal rendelkező antagonistának. Hagyja, hogy az LRIG-je beszéljen helyette. Iona LRIGje Ulith viszont egy klasszikus szadista-psziho antagonista, aki élvezi, hogy fiatal lányok álmait döntheti totálisan romba azzal, hogy Iona majdnem legyőzhetetlen a játékban. Csak a sorozat legvégén áll össze a nézőben a kép, hogy itt végig Iona írányított, mindenki más (beleértve Ulith-ot is) csak egy feláldozható bábu volt neki a sakktáblán, hogy elérje a célját. És ő NYERT!
Ezek után a WIXOSS második szezonjában is szerepel természetesen Iona, de ott már nem ő az antagonista, de ez nem baj, mert a ℳℴℯ❤ Ionát még az antagonista Ionánál is jobban szeretem.
::daisuki::
Kép

Manga: mivel általában olyan mangákat olvasok (yonkoma slice of life, comic rex-es ecchi, kislányoknak szóló rózsaszín vattacukor, Adachi, Kobayashi Ritz) ahol nincs nagyon antagonista, ezért legyen mondjuk Takafudou Hata a D-Fragból, mert azon túl, hogy egy szexi bijin, ő rendelkezik az egyik legjobb supervillain powerrel amibe valaha belefutottam. Itt látható működés közben: http://mangafox.me/manga/d_frag/v06/c046/17.html amikor valaki sóhajt, akkor ő azt belélegzi és megeszi, ezzel elveszi az áldozat szerencséjét és beépíti a sajátjába.
Kép
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Erre a napra egy teljesn vérkomoly trollválasszal készültem, ha már ment a Fény vs. Löncshús vitakör pár napig. Szóval az én kedvenc antagonistám - mivel Kireit már előttem kedvenc férfi szereplőnél és Gilgamesht meg már ellőte wwhite (akinek minden szavával egyetértek btw), - L a Death Noteból.

[hatásszünet, ameddig mindenki megemészti, hogy ezt komolyan mondtam]

Szóval egy bármilyen történetben akkor jó egy antagonista szerintem, ha egyrészt tényleges érezhető kihívást tud biztosítani a protagonistának, másrészt önmagában is érdekes személy. Mivel a desznónak egyértelműen (az általam amúgy limitáltan kedvelt) Fény, ezért L, aki más történeteknek a protagonistája lenne, itt egyértelműen antagonista. Viszont tekintve, hogy egyrészt Fény további ellenfelei is az ő "köpönyegéből" bújtak ki, másrészt szerintem sokan (köztük szerény személyem is) neki drukkoltak, tehát ezzel egyértelműen teljesíti az érdekes elvárását.

Emellett senki más nem tud úgy sütit és édességet enni mint ő, ezért kap még pontot. :dirr:

Futtottak még: Bárki aki antagonista szerepben volt az általam eddig feljebb ilyen olyan okok miatt emlegetett sorozatban. :v
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Anime: Mint válaszaimból látható, valamiért eléggé vonzódom a mindenféle negatív személyiségjegyekkel megáldott figurákhoz, és ide is tudnék egy jó hosszú listát írni, de egyrészt lesznek még kérdések ahol előszedhetem őket, másrészt pedig konkrét antagonistára vonatkozott a kérdés, és innen két személyt kell kiemelnem:

Az első a Titkos és Junchi által már fent említett és jellemzett Gankutsuou-s Monte Christo Hakushaku. A nagybetűs arisztokrata életstílus megtestesítője, hatalmas vagyona, műveltsége, minden mozdulata, szövege, kifejezése egy valódi lordot juttat az ember eszébe. Emellett a módszerei is meglehetősen kifinomultak, főleg a sorozat első felében, áldozatai nem is gondolnák hogy ez a finom úriember áll a velük történő "furcsa" véletlenek mögött... Egyszerűen annyira megnyerő, hogy senki nem képes ellenállni a karizmájának, és ez lesz sokuk veszte is. Azt magam is tartom, hogy bár Albertet és kis társaságát azért hálózta be ennyire az elején, hogy közelebb kerüljön azok családjához, és bár később elkezdett hezitálni velük kapcsolatban (eredeti ellenségeivel szemben azonban sosem tanúsított sem elnézést, sem megbánást), amikor arra a bizonyos párbajra kerül sor, feladja ezen érzéseit, csak aztán nem az ül a pilótafülkében akire gondolt... Végül elemészti a bosszú - és ezzel kontrasztot ad az anime grófja a könyv főszereplőjének, mivel a forrás nagy rajongójaként nem gondoltam volna hogy ez lesz a dolog vége, és bár a könyvben szerepő Edmond Dantest is nagyon bírom, érdekes és anno kissé megrázó is volt ez a fajta ending... Akárcsak Morcerf báróé, ezért is zseniálisan jó ez az anime, hogy úgy maradtak önmaguk a könyv szereplői, hogy sikerült "kissé" más irányba elvinni a jellemüket.... Uh, tíz oldalt tudnék írni erről a cuccról... :D És az a hang, awwww :3 Ez most nem lesz túl macsós, de ha nem lennének nők a világon és animéből is csak hasubandót lehetne választani, akkor azt hiszem nem is lenne kérdés kire esne a választásom... XDDDDD A kis kompániája is megér egy külön misét, de arra majd egy másik kérdésnél fogok kitérni.

A másik ilyen zseniális gazember a Psycho Pass antagonistája, Makishima Shogo. Talán azért fogott meg annyira, mert egyrészt emlékeztetett Yagami Lightra, csak annak személyes ambíciói nélkül: hideg, számító, logikai zseni, nagyon művelt és nem utolsósorban remekül (ki)ismeri az emberi pszichét és a rendszert amiben él, és amin kívül - jobban mondva felül áll. Amiben különbözik tőle, az a nyers és jéghideg brutalitása, nem riad vissza attól, hogy saját kezűleg bizonyítsa a tökéletesnek gondolt rendszer gyengeségeit és ellentmondásait. Remek pusztakezes harcos, volt pár fightjelenete amit azonnal vissza is tekertem annyira cool. Egyébként pont ilyennek képzel el az ember egy igazi pszichopatát, amolyan Hannibal Lecter, csak bishibőrbe bújtatva... Másrészt pedig a berserkes Griff óta nem volt olyan karakter animében akire azt tudtam volna mondani, hogy na ez ijesztő, pedig őt aztán tényleg nem mostanában ismertem meg. Mr. Razor viszont betalált, főleg annál a bizonyos jelenetnél...

Edit - fogalmam nincs hogy felejthettem ki az egyik legkarizmatikusabb antagonistát: az Őrnagyot, a Millenium vezetőjét a Hellsing OVA-ból. Amilyen unszimpatikusnak és klisésnek tűnt a kis zsebführer első pillantásra, később annyira magával ragadott a karizmája, a végtelen cinizmusa amit még a hangszínével is képes átadni, a letörölhetetlen vigyora, az elegáns fehér öltönye és ballonkabátja, az "uralkodói" bőrfotelja, a véget nem érő monológjai és az egész, teljesen beteg filozófiája. A legfurcsább, hogy egyedül neki nincs semmiféle szuperképessége a Milleniumból, mégis az egész, vámpírokból és szupervámpírokból álló hadtest szó nélkül engedelmeskedik az akaratának. Nagyon bírom Alucardot, de a végén már konkrétan az Őrnagynak szurkoltam, hogy sikerrel járjon a terve. Zseniálisan ördögi és nihilista figura, aki csak egy jó okot keres - a halálhoz.

Manga: itt megint könnyebb dolgom van: Sakurazuka Seishiou a Clamp-féle Tokyo Babylon/X/TRC-mangákból. Valami hihetetlenül elegáns, stílusos és gonosz a fekete hosszúkabátjával, öltönyével, napszemüvegével és a cigivel rajzolt pentagrammjaival. Na ő aztán végképp nem egy szokott anime-manga sztereotípiás megtévedt bárányka: bérgyilkosklánba született, úgy is nevelték, szintén a megtévesztés mestere, senki nem gondolná hogy a kedves állatorvos maszkja mögött milyen hidegvérű gyilkos lakozik. Két emberhez kerül közel egész életében (TB-X), és azokat is hidegvérrel kinyírná, az egyikkel meg is teszi, a másikkal már kissé érdekesebben alakul a sorsa... És van még egy nagyon jó tulajdonsága: MINDIG ő a legerősebb (najó, az X-ben Fuumával kb egy szinten vannak, csak a hatalmuk más), A TRC-ben pedig aztán akármennyit fejlődhetnek a jófiúk, hogy egy kicsit is megszorongassák, legfeljebb egy kis erőkifejtésre kényszerül Seishirou és ennyi. Igazából nem is sikerül elintézni soha, mert az X-ben egy átok visszacsapása miatt éri a végzet, a TRC-ben pedig pont a terve része hogy hagyja magát legyőzni. Úgyhogy minden TB/X-es BL vonal ellenére nagyon kakkoi karakterként tekintek rá.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2016.01.19. 15:12-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Evil Lain (Serial Experiments Lain) - Lain hamis, gonosz alteregója. Persze nem ő az igazi antagonista, de attól még negatív karakter.
Kano (Texhnolyze) - Beteg, beteg ember. Ahogy az egész sorozat.
Tri-Edge (.hack univerzum) - kúl.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában
Eeeeem... már nagyon gondolkodtam, hogy passzolom a kérdést, de végülis kedvelem a Homunkuluszokat is (FMA), meg Grell-t is (TTGL), Bakurát is (YGO), Light is jó főgonosz...
Vagy mondhatnám Dead Master-t, mivel Yomi-chan cipőjében jártam is. (Mármint az OVA-félének. A TV sokkal durvább O_O )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2016.01.16. 20:41-kor.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

A kedvenc azért relatív, mert bírtam őket, mint gonoszok, azonban azonosulni baromi nehéz volt velük, szóval ilyen szempontból nézzétek a listámat. Egy ideje már nem is nagyon foglalkozom azzal, hogy egy emberre szűkítsem le a válaszom, úgyhogy ismét többször választási opcióval élek.
Az első jelöltemet már ellőtték, azonban ez nem fog vissza, tehát megemlíteném én is. Ő pedig nem más, mint a Fate univerzum egyik leggenyóbb servantja, Gilgamesh. Eléggé irritált a feje, főleg amilyen hangnemben beszélt másokkal és tényleg semmibe nézte az összes többi karaktert. Viszont teljesen karakter hű, mert ha megnézzük, róla a történelemben is úgy emlékeztek meg, aki istennek képzelte magát, szóval ilyen szempontból tökéletesen adták vissza a jellemét. Emellett amikor a páncéljában van tiszta Saiyan érzetet kelt, civilben pedig ügyeletes bishinek is elmehetne. Az erejét amúgy tökre tiszteltem és a Zero-ban volt egy olyan jelenete, amiből kitűnt, hogy bizony a felsőbbrendűség palástja mögött némi halovány tisztelet is rejtőzik benne. (Az utolsó harcára gondolok Riderrel.) Persze voltak olyan megmozdulásai, ami miatt szívesen megkínáltam volna egy szívlapáttal, de hát a gonoszoknak nem árt úgy viselkedni, ahogy az elvárható.
Makishima Shougo szintén az a kategória, akit elítélek, ám azt el kell ismernem, hogy főgonosznak kiváló, jól megizzasztotta a jófiúk-lányok csapatát. Ráadásul tipikus nyegle bishounen külsőt kapott, ami alapján először tökre nem vettem komolyan, aztán jött a nagy meglepetés. Illetve azt örvendetesnek találtam, hogy saját maga akciózott, nem bízta másokra a piszkos munkát, hanem keményen belefolyt a világ ügyeibe. Ezért volt nagy csalódás a második évad Kirito-kunja (LOL).
Plusz jelöltként beteszem a JJBA fő antagonistáját, Dio Brando-t, akit ugyan alig ismerek, mert csak a Stardust Crusaders első évadának első felét néztem meg, de már így is nagy hatást tett rám. A felvezetésben alig szerepelt, csupán említést tettek róla, valamint képek formájában került elő, azonban így is sikerült meggyőznie, hogy ő bizony vérbeli gonosz. Mivel vámpír, extra nehéz legyőzni, sőt a SC arc-ban emlegetnek valami shadow formát, ami még veszedelmesebb ellenféllé teszi. Azt pedig külön ijesztőnek találtam, ahogy tudatbefolyásolás nélkül is maga mellé tudott állítani embereket. Ez azért elég nagy karizmára vall.
Nők közül a Nausicaa Kushana hercegnőjét mondanám, mint egyáltalán emlékezetes gonosz. A bosszúvágy hajtja, ami nagy erő tud lenni bizonyos esetekben, ahogy azt nála is láttuk. Abban lehetne vitatkozni, hogy ő most tényleg ellenség-e, mert ott van mellette az a jómadár, aki mindenképpen "atombombát" szeretne robbantgatni és eléggé befolyásolja őt. Ha már Miyazaki filmek, Lady Eboshi is eléggé félelmetes és karizmatikus ellenfélnek bizonyult, talán még őt érdemes kiemelni.

Mangával bajban vagyok, de azért ebben a kategóriában is sikerült összeszednem valakit, méghozzá Gotou-t a Kiseijuu-ból. Neki személyisége nem sok van (és akkor még finoman fogalmaztam), csakhogy sikerült egy olyan ellenséget megkreálni, akivel nem szívesen találkoznék. Még fényes nappal az utcán sem, ahol rengeteg ember tartózkodik, mivel ez nem tartaná őt vissza egy kis gyilkolászástól. Az külön veszélyessé teszi, hogy a parazitákhoz képest intelligens, nem csak az emberek megevésén jár az esze, vagyis nem igazán lehet olcsó trükkökkel átverni. Nagyon félelmetes gonosznak találtam és a mangában még talán hatásosabb is a ténykedése.
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában
Fuhh, na ez is szívós lesz.

Legyen mondjuk Noeda Kanade a Delusional Love-ból, ha már erről beszélgettünk a másik témában. :D
Iskolapélda pszichopata, szokásos yandere-cucc, de róla például simán el tudom képzelni, hogy megpróbálja megölni a teljes szereplőgárdát, mert rá mertek nézni a képzelt fiújára.
Gyerekeket és a saját legjobb barátnőjét se kímélte eddig.
Plusz az ő szereplőgárdája tényleg nem mondható butának, ami növeli a valóságban-is-megeshet érzést. :)

Írtam fél oldalt, hogy milyen a jó negatív szereplő, de zárjuk rövidre, mert mindjárt jön az éjfél... :P
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában/regényben

Tovább fejlesztem csalásom oly módon, melyet akár már a 8. napra is ráhúzhattam volna. Nevezetesen hogy kedvencem eredete anime (originál), manga (adaptáció) vagy regény (adaptáció). :dirr:

Watase Sanetoshi (anime)

Kép

Még a tökéletes képet is tíz másodperc kereséssel megtaláltam a korábbi szenvedésekkel ellentétben. Ahogy az idézet a képen is remekül kifejezi, eme gyengéd hangú manipulatív tömeggyilkos tökéletes leképeződése az egész Mawaru Penguindrum problematikájának. Egykor már techinkailag kivitelezett őrült tervével még holtában is üldözi, kínozza egykori követőit és azok leszármazottait. Merthogy bizony azok társadalmi berendezkedések, szokások, beivódott gondolkodásmódok, amelyek már egyszer kitermelték e megkeseredett embereket, így szinte maguk is okozva a tragédiát, mit sem változtak. A sok szempontból beállt, megkövült japán társadalom nem mert ezzel, saját magával kellő mértékben szembenézni. Így nem sokat változtak azok erők sem, amik őt magát is kitermelték. Alattomos ügyködése végig a háttérben ennek megtestesülése. Ő pedig szinte ellenállhatatlanul igyekszik a valódi és fogadott testvérek bőre alá férkőzni.

Legato Bluesummers (manga)

Kép

A rideg nihilizmus legjobb megtestesítője. Ahogyan lenézi az emberiséget, saját magával együtt, úgy nem gyűlölet hajtja elpuszítására, hanem a közöny, amivel valaki félrerúg egy útjába kerülő követ. Egész pontosan az általa már sokkal érdemesebbnek tartott Knives követőjeként egyszerű féregirtást végez, akik főnöke tervének megvalósulását akadályozzák. Persze itt nem valami egyéni admirációról van szó, Legato a plantok egész fajának felsőbbrendűségét látja, így esze ágában sincs Vasht elpusztítani, csupán kizökkenteni deríliumából, hogy ő is meglássa azt a valóságot, amit Knives már neki megmutatott. Természetesen ehhez nincs is mitől visszariadnia, és pontosan tudja, mit kell tennie, hogy Vasht maximálisan megkínozza. Minden cselekedete egy célra irányul, hogy Vasht rávegye az ölésre. Az pedig már a Trigun zsenialitását mutatja, hogy amikor ezek az események összefutnak egyetlen csúcspontban, akkor ennek a tőmeggyilkosnak a főhős általi halála a sorozat második legtragikusabb pillanata.

Oshino Ougi (light novel)

Kép

A mostmár több, mint 70 része jelentős részében a Monogatari sorozat jól megvolt egy átfogó, univerzális érvényű antagonista nélkül. Mégis ezen némileg kétes nemiségű unokahúg hozzáadása rettenetesen hozzájárult a további fejlődéséhez. Maga Ougi iszonyat kifinomultan változott egy kissé fura természetű mellékszereplőből egy hihetetlenül ominózus, alattomos és tenyérbemászó antagonistává úgy, hogy ezt a főszereplő Oni-chan még fel sem fogta! Manipulatív mivoltát az Owarimonogatari mutatta meg igazán, ahol minden vele való talákozást és beszélgetést végtelenül finoman igyekezett a neki tetsző irányba mozdítani, egyfolytában azon igyekezve, hogy Koyomi bőre alá furakodjon észrevétlenül. De annak ellenére, hogy már közeledünk a sorozat végéhez, még fogalmunk sincs az ő valódi mibenlétéről, valódi céljairól. Szerintem ez, hogy ilyen misztikusan és kiismerhetetlenül is ennyire nyomasztó aurát teremt maga körül, ami igazán kiemelkedővé teszi.
A hozzászólást 5 alkalommal szerkesztették, utoljára scineram 2016.07.03. 21:07-kor.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Anime: jelenleg egyértelműen a TOP nálam ilyen fighting cuccok tekintetében a Shingeki no Kyoujin. Szerintem senkinek nem kell bemutatni, bőven volt akkora hype hogy még az is halljon róla aki ez elmúlt éveket animus szempontból egy barlangban töltötte (pl. jómagam :D). Mind zene, mind animáció, mind art szempontjából 10/10, emellett olyan jól nyomja a hatásvadász DARK&EDGY hangulatot, hogy néhol nevetséges fizimiskájú óriások ide, illogikusan működő 3D Gear oda, teljesen végig halálosan és VÉRESEN komolyan tudtam venni, ami shounen kategórián belül nálam elég nagy szó (Dezsnyót óta egyet se sikerült). Emellett nemcsak agyatlan zúzás mint a hasonló shounenek 90%-a, hanem bőven kell taktikázni is, valamint a non-fight részekben sem áll a plot, hanem fontos információkra derül fény a karakterinterakciókból. Sokan támadják nem túl eredeti alapkarakterei miatt, ám valamiért se nem zavartak, se nem idegesítettek, sőt legtöbbjük a sorozat végére megfelelő jellemfejlődést is kapott (utolsó 2 epizódba ne menjünk most bele itt -_-), és a manga ismeretében ezt bőven van hová fokozni még a remélhetőleg az idén bemutatásra kerülő második évadban. Végül pedig mentes az idióta fanszervíztől, ami az ilyen shounenek jó részét hangulatilag hazavágja.

Nem hagyhatom ki a Kiseiyuu-t sem, mivel csak icipicit csúszott le az első helyről (Ha a Shingeki a No. 1, akkor Migiék a No1.11111111111.) Rui már regélt róla eleget, elejétől végéig mind történetileg, mind karakterizációk terén, mind pedig megvalósításban nagyon jól összerakott anime, látványos harcokkal, szintén komolyanvehető hangulattal és felejthetetlen főszereplő párossal. Persze ebben azért messze-messze több van mint egy sima fight animében. És igen, meg kell itt említenem a sokak által nem túl sokba nézett Kill la Kill-t is, ami ugyan valóban nem lett egy TTGL2, az elejétől a végéig elszórakoztatott, túltolt fightokkal, epic OST-vel, Gainax-random látványvilággal és humorral, ami kivételesen valamiért most működött is, valamint egy olyan karakterrel akiről majd később még fogok pár szót ejteni.

Manga: mivel a kedvenceknél már ellőttem a GUNNM-et, így a másik favoritomat jelölném itt meg, a Tenjou Tengét. Bár a mai napig nem fejeztem be, a 14. kötetig kétszer is olvastam. Korosztálybesorolás alapján ugyan seinen, csupán a fedetlen női idomok mennyisége és az ecchifanszervíz egy szinttel még magasabb fokozata különbözteti meg egy generic shounen fighting stufftól, viszont az alibiplotja is van annyira érdekes hogy már csak ezért is továbbolvassa az ember, és ilyen cuccoktól eltérően még egyes karaktereiknek is van némi jellemük (Maya, Masataka, Bunshichi), a humora üt, a harcok is látványosak (papíron is átjön az ERŐ), az art pedig több mint gyönyörű. Az egész igazából egy nagy fluff, és amennyire nem tud érdekelni ilyesmi külön-külön (fanszervíz, sónenfájting, school-life), ez annyira betalált. És hiba lenne nem megemlíteni a Tsubasa Reservoir Chronicle-t, amit már említék, hogy szintén a várólistán szerepel a befejezéssel, de a kétharmadán ennek is túlvagyok már, és szvsz az új shounen-Clampok közül ez a legjobban összerakott darab. Mivel alapból jóban vagyok a régebbi munkáikkal, az különösen tetszik, hogy ebben az ÖSSZES addigi karakterük felbukkan. Legjobb crossover amit eddig láttam, a főszereplő négyes is szerethető, és van benne Seishirou is, ami nálam alapból +2-3 pont. :D.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése