45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed
Ez a 2-es kérdés pepitában.
Én legalábbis azokat a dolgokat szoktam újranézni, amik a kedvenceim.
Nem tudom, más hogy van vele...:p
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

*A nénik és bácsik milyen sokat írtak*
8. nap - Kedvenc animés/mangós párod
Ezen még nem agyaltam soha, de az biztos, hogy számomra nem az Okabe Rintarou x Makise Kurisu duó a kedvencem, bár megértem, hogy miért örvendenek olyan nagy népszerűségnek. De akkor az én kedvenc párjaim:
Milly és Meryl a Trigunból - nagyon cukik főleg az elején, ahogyan próbálnak helyt állni az igencsak sok kihívást magában foglaló követés során.
Simon és a fúrója a TTGL-ből, a nagy kardvívó mesterek szokták azt mondani, hogy úgy kell vívni, hogy az ember a kardot a saját testének a részeként fogja fel, szerintem Simon pont így van a kis fúrójával.
Verselő Lina és Gourry Gabriev (Slayers) - természetesen nem ők a világ legcukibb és legösszeillőbb párosa, de amikor ketten vannak (és némi kaja is befigyel) akkor egészen hihetetlen dolgok tudnak, történi.
Yomiko Readman és a könyvek (Read or Die) - egy „papírmágusnak” vajh mi lehet a legnagyobb társa, ha nem a könyvek?
Rock Lee és Might Guy (Naruto): Egyrészt példátlanul irigylésre méltó a tanár-diák viszonyuk másrészt pedig hihetetlenül cukik, amikor egymás vállán sírnak.
Mouri Kogoro és a sör (Detective Conan): Kogoro már alapból is egy poén karakter (most mégis lila zakóban nyomozni?), de amikor iszik, akkor nagyon érdekes dolgok tudnak, történni vele :D
Light és a Death Note: Ezt nem nagyon ragozom túl, de mindenki érzi, hogy mindegyik a másikkal tökéletes csak.
Tsubasa Ohzora és a labda (Tsubasa kapitány): Ha Readman szereti a könyveket akkor a Nankatsu-i Messi imádja a bőrt. Sőt tőle tudjuk igazán, hogy a labda a legjobb barát.
Jet Siegel és Motoraptor (D.I.C.E.): "Motoraptor te élsz!"
Kuro Hazama és Pinoko (Black Jack): Mindig jó, ha egy extra klasszis zseni mellé kerül valaki aki a földön tartja, vagy akihez jó visszatérni. Ez Kuronak értelem szerűen Pinoko aki gyermetegségével mindig itt tudja tartani a földön nevelőjét, ha éppen Kuro a mennyekben vagy a pokolban is érzi magát.
Miria Harvent&Isaac Dian: Szóval, ha klasszikus párra gondol az ember, akkor számomra ők ugranak be elsőként. Mind ketten nagyon lököttek, de egyben igazán egymásra találtak, sajnálom, hogy mélyebben és alaposabban nem lehetet megismerni kapcsolatuk történetét.

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában
Igazából az összes általam is említendő karakter más fel lett sorolva. A grófról nincsen semmi, amit már előttem le nem írtatok volna. Apa az FMA B-ből szintén meg lett említve és hát, aki több száz évig képes keverni a kártyát azért tudd. Legato szintén a szívem csücske ilyen szempontból, főleg ahogyan az utolsó nagy monológja miatt kerül ide.
De van egy antagonista aki még nem lett megemlítve ő pedig a GitS SAC 2nd GIG-ből ismert Kazundo Gōda. Az egész évadban végig manipulál mindenkit még magát a nagy Kuszanagi Motokot is. Bár nem világhatalmat akar csupán egy államreformot, de ezért a célért egészen messze elmerészkedik. Számomra ő az a antagonista akit leginkább eltudok fogadni. Tisztában van azzal, hogy mit szeretne, azt hogyan tudja elérni és ahhoz mit kell tennie és meg is teszi a megfelelő lépéseket. Rendkívülien művelt, magabiztos és lényegre látó.
Ja, igen, van még egy csoport, akik már akkor eszembe jutottak, amikor elolvastam a kihívást: Shiba-shiba a Kukucska kalandjaiból. Ők egész egyszerűen annyira félelmetes kis izék, hogy itt a helyük.

10. nap - Kedvenc fight anime/manga
TTGL kapcsán Surci messze menően a legjobb összefoglalót írta, szóval grat. De hogy azért én is írjak valamit: Hellsing OVA. Számomra pont annyira véres, mint amennyit még elbírok viselni és hát az egész mű azért született, hogy harc-vér-harc szentháromságában tengődjön amit jól hozott. Igazából nem tudom hány perc telik el átlagosan két harc jelenet közt, de gyanítom nem sok.
A másik ilyen sorozat amit még megemlítek az a Afro Samurai. Itt talán még inkább a harcra tették a hangsúlyt a készítők. Bár a rajzolás elégé rusztikus és harcok sem annyira kifinomultak, mint más sorozat esetében, de a sok harc és az összecsapódó kardok hangja mindezt feleteteti a nézővel.
Utolsóként a Yu-Gi-Oh! GX első évadát nevezném be (lévén csak azt láttam). Bár nem vagyok ilyen nagy kártya gyűjtő (konkrétan csak egy kártyám van azt is az egyik PeCsas Conon találtam még). De mindezektől függetlenül nagyon tetszett, ahogyan Jaden elmagyarázta, hogy melyik lapot miért akkor és miért úgy játszotta ki. A végén már egészen kezdtem megkedvelni ezt a fajta harcolási fajtát is.

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga
Code Geass-nél egy percig sem izgattak a mechak, igazából úgy voltam vele, hogy oké tök jók, de ennyi.
FMP csak úgy kérdezem, ezt nézte bárki azért is, mert mecha-k vannak benne? Szóval, míg a CG-nél érezhetően oda figyeltek a mechakra addig itt nem szereztem ilyesfajta benyomást. Szóval persze vannak, de nem rajtuk van a hangsúly.
A MAL szerint a GitS is mecha anime, de hát ezt végképp nem nevezném a kedvenc mehas animémnek (wow van valami, amiben a GiTS nem No1 ki hitte volna).
Kiddy Grade: az alap szérián még egy percig elis gondolkodtam, hogy nevezem ide, mert hát a mechak nagyon is meg azért elég sok jó harc van köztük, főleg amikor a Föld ellen vívják az utolsó harcot, de ugye itt marha kevés az egy részre jutó fúrók száma.
NGE: továbbra is letagadom, hogy láttam.
Bár persze van még pár mechas anime amit láttam (pl.: Samurai 7, Saiko Robot Kombock stb.), de ezeket csupán azért vonultattam fel, hogy mutassam nem csak az NGE-t és a TTGL-t láttam a témában. És hát persze őszentsége a TTGL nyeri nálam is a címet.

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában
Ghost in the Shell mind a 4920 másodperce.
Trigun: amikor Meryl Vash védő beszédét tartja a feldühödött csőcseléknek. Meg hát persze Legato legendás monológja Vashnak.
Texhnolyze: Ichise utolsó életben töltött percei, mint utolsó ember.
Kőkapu: Ruka miután eltöltötte randi napját Okabeval és a végén próbálja kimondani, hogy el psy congroo és elrontja, de ha ez nem lenne elég Okabe még ki is javítja.
Porco Rosso: „Inkább vagyok disznó, mint fasiszta” jelenet
Hellsing OVA: Seras és Schrödinger első találkozása
Méz és Lóhere: Amikor Takemoto úton van az végig epic, ahogyan az utolsó vonatos jelenet is.
FMAB: Apa lábdobbantós jelenete.
CG: Sheryl halála és ahogy Lajos azt az egy parancsot adja neki újra és újra.
Detective Conan: Meg nem mondom már hányadik részben, de a lényeg, hogy Conan rejtélyes körülmények közt eltűnik (nagyon úgy fest, hogy megölték), a többiek nagy erőkkel próbálják megtalálni Sherry és Ajumi egy párt alkotva keresik a detektívet. Ajumi már egy napja egy kis zacskóban pár szelet kenyeret hurcol magával, hiszen amikor megkerül Conan akkor biztos éhes lesz címszóval. A két lány persze beszélget egymással és hát hamar EC-ra terelődik a szó, Ajumi minden bátorságát összeszedve így szól:
- Siho-chan. Te szereted Conan-kunt?
- És ha igen? Mégis mit tudnál, ellenne tenni?
Ajumi arcán a világ legszomorúbb szerelmes női arca jelenik meg. De Sherry megkönyörül rajta és csak annyit mond:
- Nyugi én az érettebb pasikat kedvelem. Erre persze Ajumi nagyon felvirul.


13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz
Ez nem is kérdés számomra: Takemoto Yuta a Méz és Lóheréből. Bár nagyon hasonlítunk egymásra ami a belső viaskodásokat illeti ami a szerelmi életet jellemzi, de sajnos én nem tudok olyan jó barát lenni mint amilyen ő, de nagyon szeretnék ezen változtatni.

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed
Természetesen a Ghost in the Shell movie-t bármikor képes vagyok lenyomni, ahogyan a GitS SAC-ot és a GitS SAC 2nd GIG-et is. Ezen kívül természetesen szóba tudd kerülni a Méz és Lóhere, mert mai napig elbűvöl ez a sorozat a karaktereivel. A Trigun pedig annyira jó erkölcsi és emberségi leckét tudd adni az embernek, hogy nem lehet elégszer megnézni. A Kaleido Start is szívesen nézem, hiszen az embernek soha sem árt egy kis önbizalom növelés.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed
Vree írta:Ez a 2-es kérdés pepitában.
Naigen. Én is a kedvenceimet szoktam újrázni, de néha van hogy direkt azért veszek elő régebbi cuccokat, mert akkor már nem annyira az újdonságélmény köt le, hanem tudok a részletekre is figyelni. Na de hogy a kérdés is válaszoljak:

Code Geass és Death Note eddig 5X
Evangélium 4X
TTGL, Ganku, Love Hina, Esca, Berserk, Shingeki, Haibane Renmei, School Rumble, DBZ (igen, az EGÉSZ, mind a 300 rész: egyszer magyarul, de itt volt a két fele között 10 év szünet, és a második felénél a songokuzás és a bubuzás is meglehetősen röhejesnek hatott, egyszer németül és egyszer japánul) 3X
Egy csomó minden amit 2X
GITS Movie, Akira, DBZ Movie 12 ( :dirr: ): vagy tízszer
Mononoke Hime: vagy százszor

Az újabban látottakat nem volt még időm, pedig ide is volna pár cím, de egyenlőre leköt a listám, majd utána. De a Madokát, Kőkaput és a Psycho Passt sanszos hogy közben is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Milyen hülye kérdés, a többség nem nézi addig a cuccokat, hogy megunja őket. Magyarul a megfelelő időközönként elővett kedvenceket egyszerűen sosem lehet megunni! Imádok rewaccsolni (viszonylag sokszor már meg is tettem), így minden kedvencemet szívesen nézem újra akárhányszor, ahogy időm engedi. De olyanokat is újráztam már ilyen-olyan okokból, amik nem tetszettek. Hogy mi bírna a kedvencek közül a legkisebb megunható-faktorral? Talán a Chi's sweet home (olyan számomra, mint Al Bundy és családja, bárhol bármikor leülnék elé... de várjunk, a többi kedvencem elé is, akkor minek is emelek ki egyet?) XD


Kicsit bővebben:

A kedvenceim nagy részét már minimum egyszer újráztam, de sokat többször is, amit igyekszem MAL-on a kitöltős adatlapon is jelölni (bár lehet volt, amit elfelejtettemXD). Sokszor csinálok olyat is, hogy helyből visszanéztem a részeket (akadt olyan epizód, amit egymás után több felirattal vagy rawval és felirattal is megnéztem és stb.).

Így pl. a Steinst láttam, ha jól számolom 4-szer, a DBZ-t majdnem 3-szor (ha a Kai is számít, akkor 4-szerXD) és stb. most nem írom ki mindet, csak legyen itt egy-két "nagyobb" példám.

Amit az rtlklub, az A+ és az Animax adott, azoknak egy részét minimum egyszer revaccsoltam rajtuk, de volt, amit többször is (Inuyasha, Trigun, FMA stb.)

Újabb címekből jelenleg a Ninja Slayert revaccsolom (csak mert párom most nézi, így gondoltam lehuppanok mellé én is).XD Szóval viszonylag friss élményeket is hamar előveszek.

Most egy ideje az Igano Kabamaru, a Speed Grapher, a Macross7 és a Chi izgat, amik már nagyon hiányoznak és fel kéne újra eleveníteni őket. Plusz a Terra e-ről is annyi szó esett mostanában, hogy megint kedvet kaptam hozzá (pedig nem is tűnik olyan távolinak, hogy újráztam).

Anime filmekből is sok a duplám (stb), jó néha elővenni ezeket, főleg, ha pl. barátokkal nézi újra az ember akkor különösen (erről jut eszembe hiányzik is, hogy öcsém már nem animézik velem...). (És akkor most nem írom le, hogy az új SW filmért is 3x képes voltam beülni a moziba, na nem mintha annyira jó lenne, de a random détónak, apuéknak és anyóséknak sem akartam ellenállni, mint a "kimozdulunk a moziba, jeee" egyik asszisztátora^^. Legközelebb másképp szervezzük, az fix.XD)

Plusz nekem szokásom olyanokat is rewatcholni, amik nem tetszettek, ha úgy adódik. (Mazohizmus jelen!) És olyan is akadt, amit azért néztem újra, mert régen kedveltem, de tudtam, hogyha most látom, akkor már baromira nem fog tetszeni. Nos az ilyen gondolatokat szeretem alátámasztani. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.01.21. 17:35-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Dragon Half - Rövid és velős ökörség.
Kép <- Ugye, hogy a végtelenségis is el lehetne nézni akár ennyit is? :D

Pár movie-t leszámítva nem sok egyebet néztem még meg többször. A hosszabb sorozatokra azt tippelném, hogy ha egy hosszabb idő után újra is nézném valamelyiket, akkor is csak egyszer (esetleg megint sok év után mégegyszer, de ki tudja sokévután hol leszek egyáltalán?), mert sajnálnám, hogy nem új élményekre költöm az időt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Ezt a kérdést AA-n passzoltam, valsz most is ugyanezt teszem. Alapvetően szeretek revaccsolgatni, de még a legnagyobb kedvenceimre sem mondanám, hogy végtelenszer megtudnám nézni, pont azért, hogy egy potenciális revaccs alkalmával maradjanak benne olyan dolgok, amikre pont nem emlékeztem, esetleg olyasmik is, amiket a második revaccsnál újdonságként élek meg.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Na ez az, amit nem csinálok. Még a legnagyobb kedvenceim is bőven egyjegyű számban lettek általam megtekintve. Kivéve pár jelenet, amit önmagában nézek újra, mert awesome, esetleg forrásanyagot keresek az írásaimhoz.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Sajnos hasonlóan alvarohoz én sem nagyon nézek újra animét azóta, hogy 2011-ben elkezdtem a kijövő friss cuccokat nézni dögivel, nemes egyszerűséggel időhiány miatt. Pedig hogy hiányoznak ám sokan, a Hyoukát is épp be tudtam paszírozni a nyár elején! Én többször ugyanazt az animét még a régi időkben néztem meg többször, mikor ugyebár folyamatosan mentek animucsatornánkon. Merthogy akkor bizony mindig megnéztem a kedvenceim riránját, még ha egy nappal a befejezés után kezdték is újra őket. Azóta viszont hozzájuk nam nagyon nyúltam vissza egy kivétellel. Év vége felé ugyanis kitárgyalás alkalmából újra elő kellett vennem a Kamichut, és hát mit mondjak?
UGYANOLYAN ISTENI, MINT VALAHA! ::daisuki:: Sőt kifejezetten azon lepődtem meg, hogy öreg hírnevéhez képest mennyire eseménydúsnak és mindenféle élvezettel tömöttnek találtam minden egyes epizódot, még a legendás betegeskedős és újévi részeket is. A Macskák Királyságán meg úgy röhögtem, mint régen talán nem is. Ez kérem STAYING POWA! :dirr:
Egyébként úgy gondolom inkább Junchival, mint Catrinnal egyetértve, hogy bármely ember még a legnagyobb kedvenceire is ráunna és elege lenne belőle, ha ténylegesen az idők végezetéig menne. Gondoljunk bele, ha minden nap megnéznénk a soron következő részt ciklikusan kedvencünkből, minél rövidebb, annál gyakrabban ismétlődne, akár két héten belül is. Ezt szerintem még mondjuk a Puella Magik sem élnék túl. Heti adag enyhítené némileg, de akkor is kellően hosszúnak kéne lennie, hogy a végére már nagyon eltávolodjunk az elejétől.
Talán pont ez magyarázza, hogy annó milyen könnyedén pörgettem TV által kedvenceimet. Elvégre az Inuyasha 104, a Kaleido Star 51 részen át ment, sokkal hosszabbak, mint az azóta látott cuccaim majdnem mindegyike, és ez nekem elég távolság volt még akkor is, ha folyamatosan műsoron voltak. Ilyen szempontból ha mindenképpen választanom kellene egyet, akkor számomra talán a Yu Yu Hakusho lenne a legjobb csojsz, a maga eseménydús 112 részével és masszív imádatommal. Az nyugodtan cirkulálhatna 3 havonta vagy 2 évente. Esetleg a Meitantei Conan, a hosszúságcsászár az általam látottak közül (meg úgy kb. az egész animuban :lol: ), akár még a gagyi fillereket is átugorhatnám, úgy is maradna elég a nagy redundancia elkerülésére. :D
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Ez egy félig-meddig kibúvós válasz lesz, hiszen általában egy-két (esetleg három) alkalommal szoktam újrázni az olyan komolyabb stuffokat, amik az átlagosnál érdemlegesen jobban felkeltik a figyelmem, és habár én inkább a humorosabb címeket/jeleneteket szoktam előnyben részesíteni ennél többszöri újranézés szempontjából, akkor is inkább egyes jelenetek, vagy epizódok szoktak terítékre kerülni, semmint az adott sorozat/OVA/movie egésze. Ilyen szempontból pedig olyan címeket tudnék felhozni válaszként, mint például az Azumanga Daioh, a Cromartie High School, a Non Non Biyori, vagy a Nichijou. Jó pár éve a School Rumble is ebbe a kategóriába esett, de azóta nem láttam belőle egy részt sem.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Ez alól nemes egyszerűséggel kibújok, mivel nincs olyan, amit a végtelenségig tudnék újranézni. Vannak kedvenceim, amiket jó újra elővenni, pl. TTGL, Utena, Madoka, Steins;Gate, Shingeki, viszont 3-4 alkalomnál tovább ezek sem bírták. Néha-néha újranézek pár jelenetet, amik úgy a szívemhez nőttek és a 12. pont kapcsán meg is kerestem a nagyját azoknak, amiket megemlítettem.
Illetve úgy vagyok vele, hogy bármennyire is jó újranézni valamit, inkább olyan sorozatba fognék bele, amit még nem láttam.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

14. nap

Azok az animék amelyeket évente egyszer (de néha többször is) újranézek, a következőek:

K-ON!, K-ON!!, K-ON! Movie
Bármikor amikor valami/valaki felbosszant, vagy csak simán kijön rajtam a napi stressz, akkor előveszem a K-ON-t. Bármelyik része, bármikor újranézhető számomra és ahogy belefogok egy rész megtekintésébe a negatív gondolatok azonnal elillannak és kiül az arcomra az a vidám mosoly, ami megvolt már akkoris, amikor először láttam.

Hyouka
Minél többször nézem újra, annál jobban szeretem. Tipikusan az az anime, amit többször kell megnézni ahhoz, hogy kijöjjenek a rejtett finomságai. A megoldott "rejtélyek" látszólagos egyszerűsége mögött egy rendkívül alaposan megtervezett cselekményszál és bonyolult szereplők közötti kapcsolati háló rejtőzik. Legjobban talán ez ott jön át amikor Irisu-senpai három irányból is megerősítést kap Oreki képességeiről.

Hanasaku Iroha
Itou Kanae jutalomjátéka. Ohana annyira jól megírt, jól megrajzolt és jól előadott karakter, hogy képes vagyok akár végtelen ciklusban is nézni a mutatványait. (Vagy ha nem is végtelen ciklusban, de egy komplett rewatch után azért az első és a negyedik részt, mégegyszer meg szoktam nézni.)

Uta-Kata
Ez az az anime amit talán a legjobban magaménak érzek (a másik a Princess Tutu, csak a Tutu-t jóval kevesebbszer láttam) és biztosan az az anime amit a legtöbbször láttam. Annyiszor, hogy kishíján betéve tudom az egészet és a részek végén együtt mondom a szereplőkkel azt, hogy その日私は知りました・・・
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Fentiekkel egyetértek, nyilván újra nézések számosságának növelésével meguntsági valószínűség is monoton növekszik és 1-hez tart.

Ennek ellenére van egy cucc, amit MAL szerint már legalább 8× néztem újra. (tehát összesen legalább 9× láttam.) Ez pedig nem más mint a Gundam Seed. Ismeretségem a sorozattal kb. úgy zajlott, hogy ez volt a második mecha sorozat amit önszántamból, internetről letöltve néztem meg úgy 2004 elején. (Az első a Wing volt, mely már bejött, azóta sem néztem újra.) Miután két hét alatt ledaráltam az 50 részt arra a megállapításra jutottam, hogy nem tudom a szereplőket elengedni, úgyhogy azonnali hatállyal ismét elkezdtem nézni. Rákövetkező 2 hét múlva pedig ez az érzés még csak kevéssé múlt el, ezért letoltam még egyszer. Még ugyan ebben az évben egészen bizonyosan megnéztem negyedjére is, ugyanis (béna-béna) fansubot is készítettem hozzá, ami értelemszerűen egy revacst igényelt. Azóta tehát MAL szerint mindössze ötször néztem meg újra. Most így leírva efelől vannak kétségeim, mindenesetre maradjunk ebben a minimum ötben.

Aki még dobogós, bár csálén, az a Toradora!, ami mint ahogy már korábbi posztban írtam az én karácsonyi revacs animém. Amellyett úgy szoktam tenni, hogy első két rész majd school festiváltól felfele. Így tehát ezen részeket kb. olyan 5× láttam. Míg a köztes kihagyottakat mindössze kétszer.

Ezek mellett 7-8 évvel ezelőtt jó párszor újra néztem a régi FMA-t, de amióta Brotherhood kijött sosem tudtam rászánni magam. (Azt a sorozatot viszont kb. 3× láttam eddig.) Illetve régi-régi nagy favoritot a Digimon Tamerst néhány évente elő-előveszem, szóval összességében azt is már talán 5-6× láthattam.
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Háát, azért szerintem minden animét meg tudnék unni, de a Laint pl. asszem 8-szor láttam már, Evangelion utolsó részeit anno 15 éve f*ssá néztem VHS-ről. Viszont ezek közül nem tervezek több újranézést egyelőre. Filmek közül az Omoide Poroporo, Totoro, Yamadáék, amiket szerintem vagy 5-6-szor néztem meg. Hidamari Sketch-et nemrég maratonoztam végig újra, ezúttal időrendi sorrendben nézve az összes epizódot az összes szériából.

Nem teljesen válasz a kérdésre, de ide tartozik, hogy nekem már arra jó volt ez az anime kihívás, hogy miközben rá voltam kényszerítve az elmúlt immár több, mint 2 hétben, hogy rég elfeledett emlékeket ássak elő régen látott animékről, eszembe juttatta, hogy milyen jó is volt egyik-másik anime. Így kedvet kaptam megint megnézni őket, és most elkezdtem újranézni több sorozatot is: Haibane Renmei (asszem csak 3-szor láttam eddig :p), Honey & Clover (1x), Futatsu no Spica (2x), Kobato (1x), Gokinjo Monogatari (2x). Szal jó ötlet volt, na :).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Uhh...az a gond, hogy alapból nem kedvelem az ilyen típusú karaktereket, ezért nincs is túl sok olyan, aki megfogott. Animéből kénytelen-kelletlen Gasai "Yandere Queen" Yunót a Mirai Nikkiből "jelölném meg". Hab a tortán, hogy annyira a yanderéket sem kedvelem, viszont ennek a karakternek elvitathatatlan érdeme, hogy ha darálás-idő van, akkor ő aztán tényleg darál. Nincs semmilyen megbánás, vagy "csak akkor baltázok, ha feltűnik egy vetélytárs-csaj a színen", ő egyszerűen kitalálta, hogy örökké "Yukkival" lesz, megnyeri a "játékot" és bizony igyekszik is mindenkit bárdélre hányni a cél érdekében. :D Ráadásul ez nála nem valami "másállapot", mint a legtöbb mészáros animecsajnál, hanem ő szinte non-stop ebben a módban van, max néha jobban leplezi, mint máskor. XD Ettől persze még ő is (hasonlóan a többi ilyen "félőrült" szereplőhöz) inkább volt számomra szánalomra méltó szerencsétlen, mint "cool karakter", viszont mivel valakit mégis választanom kellett ezen kérdés megválaszolására, még mindig inkább rá voksolok, mert a többi legtöbbször ilyen sincs és messze nem rendeznek ekkora népirtást. XD

Mangák tekintetében már kissé jobb a helyzet, onnan a Hellsinges Alucardot mondanám, bár Anderson atya is erős versenyző, illetve a teljes "stáb" bővelkedik kattant fazonokban. XD A Hellsing egyébként is ritka kivétel, mivel ott teljes mértékben tudtam értékelni a vérgőzős-félőrült hangulatot, talán pont azért, mert a mangaka teljesen elszállt, debilen poénkodós stílusban adta elő az egészet. XD Ráadásul Alucard esetében kivételesen még relatíve coolnak is sikerült találnom ezt a kattant pozőrködést, mert mégis csak egy ősvámpírról beszélünk, illetve mert nem ritkán ő is haláli szövegeket nyomatott. XD (Pl. amikor egyik legelső ellenfeleit, a "chippelt" Valentine tesókat intézi el, aztán miközben "pokolkutyává" változik, még odaszól az egyiknek valami hasonlót, hogy: "Úgy döglesz meg, mint egy kutya és most még kutyaszar is lesz belőled!" XDDDD)

Amúgy tuti, hogy ez lesz az a kérdés, aminél mindenki más sokkal jobb szereplőket fog beírni és nem egynél majd én is a falhoz csapkodom a fejem, hogy "basszus, tényleg, azt láttam is és a karaktert is bírtam, erre én hülye helyből beírtam a psycho bitch-et, ááááá!!!!" XD (És még Dokuro-chant sem írhattam, hiszen ő nem őrült, csak zavarában csapja le szívszerelme fejét rendszeresen, de utána rögtön vissza is varázsolja... Meg vagyok én lőve ezzel a kérdéssel... :()
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Vree »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Shirai Kuroko
Kép

Yami Yugi az Abridged sorozatból
Kép

Revi
Kép

Reyner
Kép

Obama
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Anime, Ide három jelöltem is van:

A listavezető már tizenéve Dilandau Albatou az Escából. Teljesen elmebeteg, piromániás, nárcisztikus, szadista állat, ráadásul olyan pozícióban van (Zaibach Birodalmi Hadsereg Különleges Osztagának vezetője) ahol bőven van lehetősége kiélni ezirányú szenvedélyeit. Nem szokta meg hogy bárki is szembe merjen szállni vele vagy akár ellentmondani neki, így amikor sorozatosan szembekerül a Van&Hitomi párossal, ha lehet méginkább elönti az agyát a vér.
SPOILER
Ráadásul Van-tól egy sebet is szerez az arcára, amitől totál kikészül. A saját embereit sem kíméli, viszont annyit a javára lehet írni hogyha történik velük valami, akkor azt megbosszulja (lásd Zongi meggyilkolása). Emellett elég intelligens és számító is, viszont harc közben sokszor ragadja el a hév, emiatt többször előfordul hogy győztesnek induló helyzetekből rosszul jön ki...
És a legjobb pszichó fejeket tudja vágni amiket valaha láttam, már csak ezért is megérdemli az első helyet ezen a listán.

Nem sokkal marad el mögötte Harime Nui, a Kill la Kill Divatguruja. Messze a kedvenc szereplőm az egész sorozatból. A KlK ugye túlhúzott klisékből építkezik és szerintem ezt nála találták el a legjobban: ő egy nagyonnagyon kawaiii szöszi loli :dirr:
SPOILER
és itt a habruhás cuki moeséget vegyítették össze valami elementális erejű gonoszsággal, kegyetlenséggel és szadizmussal, és ahogy előadja magát az a legjobb :D Amikor feltűnt, mondom dejó, a rózsaszínhajú pukkancsloli mellé megérkezett a szőke moeloli. Erre már a legelső jelenetében egy olyan szintű szemétséggel nyitott amit más sorozatokban jellemzően a főbossok szoktak ellőni a végső csata előtt/közben. Főszereplőnk mindezt természetesen VÉRESEN komolyan veszi, amire Nui reakciója itt megtekinthető. Ekkor mondtam azt hogy ez nem csupán egy elmebeteg loli, hanem egy KIBASZOTTUL ELMEBETEG LOLI. És a legjobb hogy ezt az egész sorozat folyamán tudja fokozni, ráadásul sokáig semmit nem lehet ellene tenni, mert szinte legyőzhetetlen, és végig ebben a mézesmázos moemoe stílusban nyomja. Persze azért néha őt is fel lehet húzni, olyankor nagyritkán felszínre kerül a valódi énje.
És még szíve is van. Hát lehet egy ilyen kiscsajt nemszeretni?

Végül a harmadik versenyzőm Atori a Noeinből. Ő egy amolyan Dilandau 2.0, ami nem csoda elvégre ezt a cuccot is az Esca rendezőjének köszönhetjük. Szintén egy elég szadista és kattant figura, kiváló fejekkel is gazdagította a pszico-palettát, valamint felhívnám a figyelmet az öltözködés terén is megnyilvánuló remek ízlésére.

Manga: Itt most nehéz dolgom van, ugyanis egy olyan szereplő se jut eszembe akik nemcsak valami idióta yandereklisék vagy sablon, pszichopatának beállítani akart szefós idióták lettek volna, így annyiban csalok, hogy bár a főgonoszoknál már kiegészítésként említettem, de ide is jelölöm az Őrnagyot a Hellsingből. Teljesen őrült, viszont még stílusa és FILOZÓFIÁJA! is van a halálra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Kb ellőttétek azokat, amik úgy evidensek itt. Hellsing full szereplő gárdat Őrnaggyal a főszerepben, Mirai Niki protagonista kisasszonya,
SPOILER
Reiner az SnKból
.

Úgyhogy én most visszanyúlok kicsit a már párszor emlegetett kedvenc sorozataimhoz:
1. Fate/Zeroból Caster és Mastere: Tulajdonképpen a kedvenc pároshoz is dobhattam volna őket mint nem romantikus pár. Az egyikük egy pszichopata sorozatgyilkos aki unalom űzésként most brahiból valami otthon talált piszkos könyv alapján rituális démon idézést is tenne a dologhoz. Gondolván hátha lesz belőle valami, bár szkeptikus a kérdésről. Mondanom sem kell, de sikeres lesz és így megjelenik neki Gilles de Rais , aki az elragadtatott szerelmes és rajongója Jeanne D'Arcnak, aki miatt mindenféle pokoli művészetekbe ártotta magát, és úgy mellesleg a necronomicon a varázskönyve. Két szereplőnk így kölcsönösen egy fajta oda vissza mester és tanítványa párost játszik az élet szemléletük, tapasztalataik cseréjével. Ide dobnám a (pár nappal ezelőtti listából sadly kimaradt) kedvenc jelenetemet tőlük, ahol megbeszélik, hogy "Isten szeret téged és a világot is szereti. Ergó még több még brutálisabb és még véresebb rém tetettet kell elkövetni." Obviously. Imádom, hogy közben még egy mennyei fénypázma is borítja őket, csak hogy teljes legyen az összhatás. :dirr:

2. Umineko szereplőgárdája: Itt tulajdonképpen nem tudok igazán dönteni
SPOILER
Bern
és Beato
SPOILER
/Yasu/Shanon/Kanon/Stb.
között. Az előbbi azon felül, hogy váratlanul lesz troll és utána következetesen szadista, jó benyögésekkkel és mennyi lealacsonyodó, gúnyoros troll fejekkel. Rendkívül szórakoztató a vicces pszichopata kategóriában. Beato ellenben ennél egy sokkal árnyaltabb pszichológiai eset, mely igazából a motivációi, a megvalósításuk és ahogy az író által metafórák és allegóriák Inceptiont megszégyenítő mélységben elő lettek adva miatt igazán érdekes.
Ez itten az ultimate Umineko spoiler annyira spoiler h még a vnben is csak metaforikusan volt képernyőre vetve, tehát aki maga akarja megérteni, összerakni a kirakóst a vn vagy esetleg a manga olvasása közben az itt ne nyomja meg azt az újdonsült két gombot (thx Hikari btw):
SPOILER
Szóval Beato, akit első körben megismerünk evidensen a fizikai valóságban nem létezik. Ő kb. kitalációja egy egyénnek, akit egyszerűség kedvéért nevezzünk Yasunak. Yasu először maga sem tudja milyen háttér történettel került egy gazdag család családfeje átlal pártfogolt árvaházba, majd onnét amikor tizenéves lett a családhoz cselédnek. Mindemellett amióta az eszét tudja elsődleges nemi jelleggel nem bír valamilyen baleset folytán, amelyet ő sem tudja, hogy mikor és hogyan történ így afelől is kérdései vannak, hogy tulajdonképpen ő most fiú-e vagy lány, de a cselédlány szerepbe van vive. (Ha jól rémlik kérdéses, hgoy mennyire kényszerítve, vagy saját jelentkezésből.) Az idősebb komorna/komornyik egészen (szinte szokatlanul) rendes vele, de ezért illetve mivel bénázik (elhagy tárgyakat ilyesmi) ezért a többi cseléd rendszeresen szóban abuzálja ezért coping mechanismként két képzeletbeli barátot talál ki magának. Egyik Shanon az ügyes onee-san cseléd és szobatárs, másik pedig a rendszeresen eltűnt cuccok (a többi cseléd lopta be h bealázza? ő hagyja el mindig?) eltűnésért felelős és a helyi legendás boszorkányról mintázott Gaap-Beatrice. Ezen két képzeletbeli baráttal szinte beteges szinten él együtt, beszélget velük, közösen sztorikat mesélnek stb. (Itt tehát a fusztrációkból kezd már kialakulni egy kattant én.)

Az egyetlen aki vele egykorú és rendesen bánik vele a családfő egyik unokája a kb. vele egy idős (ekkor talán kb. 10-12 éves) Battler, akivel (máramikor a szigeten van) el-el vonulnak, hogy mindenféle klasszikus krimi regényeket olvassanak és fanoljanak agyba véve, különös tekintettel Agatha Christie műveire. Később talán olyanokat is játszanak, mint amilyenek a mai papiros ceruzás, kockás, mesélős szerepjátékok kifejezett krimis változatai (pl. Gumshoe játékrendszer, Call of Cthulhu stb.). Ezen elvonulgatások és együttlétek egy ilyen puppylove dolgot alakított ki kettejük között, melynek mentén Battler egyik eltávozása előtt merte azt mondani a kis Yasunak, hogy amikor legközelebb visszajön, akkor majd kb hercegként fehérlovon el fogja vinni magával. Hogy ezt a kis Battler mennyire gondolta komolyan az kérdéses, de Yasu véresen komolyan vette. Inéttől kezdve minden abuzust, stresszt, saját kamaszodó (vagy mégsem "megfelelően" kamaszodó) testével szembeni fusztrációt mind mind azzal a mondattal nyomta el: "Még néhány hét, még néhány hónap aztán Battler megint itt lesz és elvisz és akkor minden megoldódik és minden jó lesz." Eltelt egy év. Battler közben összeveszett a faterjával és elvált anyjához költözött, eldobva a család nevét. Nyilván Így nem tudott jönni, ezt meg kell oldania, majd utána. Eltelt még egy év. Nem jött. Eltelt talán még egy. A család tagjai leveleket kaptak Battlertől, de Yasu nem kapott.

Yasunál itt tört össze minden, nem bírta az eddigre már abszolút teljesíthetetlen álmodozásai és jövőképe által okozott dolgokat a vállán viselni és átrakta a képzeletbeli barátjára Beatricere, aki így nyerte el kb. azt a személyiséget, akit ismerünk a történet elejéről, aki dühös Battlerre, aki élvezi a krimi történeteket, aki ezer évnyi (vagy legalábbis annak megélt) szenvedést élt át. Valahol itt történhetett a teljes törés Yasu személyiségében. Ezen pillanattól kezdve Beatrice már nem egy képzeletbeli barát volt, hanem ténylegesen ő maga. Cselekedetei egy részében saját magára is Beatoként hivatkozott, de legalábbis gondolt. A másik én, a cselédlány az lett Shanon. (Feltételezhetőleg eddig is Shanon volt az ismert neve a családban, de mivel ez egy felvett név, ezért a képzeletbeli onee-sama az a "Mit csinálna Shanon a jó cselédlány?" kérdéskörből indulhatott ki.)

Beato énje kapva kapott az alkalmon mikor az idősödő és egyre szenilisebb családfő (futottak még kategória különdíj) kitett egy megoldhatatlannak hitt rejtvényt/ritualisztikus sírfeliratot a nappaliba. A feladványt (talán egy kis idősebb komorna/komornyik által kapott khm "ihlettől" vezérelve) megoldotta. Egy titkos bunker titkos szobájába jutott, ahol 10 tonna arany fogadta, egy fancy estélyi a festményről, meg a válaszok a kérdéseire: ő az örökös. Ő valójában a családfő második világháborús szeretőjétől unokája és ezen szerető lányától lánya. (Ahogy írtam családfő különdíj birtokosa a mai témában.) Mivel a családfő végrendeletében az állt, hogy aki megoldja a rejtélyt az rendelkezhet mindenről, így amikor a családfél pár év múlva, de még a történet előtt kb. 2 évvel elhalálozott, a komorna és komornyik akik tudták, hogy mi az igazság rákérdeztek nála, hogy mi legyen a teendő, felfedjék-e ezt a tényt a család előtt. Ő inkább arra a szavazott, hogy inkább ne, hanem helyette az ő úri kedélyeinek megfelelő teljesítsék kéréseit. Hogy ebbe jó szándékból, a halott családfő iránti tiszteletből vagy néhány rúd aranyért cserébe tették az kérdéses, de lényegtelen. Belementek. Belementek egy sérült személyiség játékaiba. Amikor az újdonsült családfő tehát azt merte mondani, hogy mostantól kezdve ő szeretne fiús ruhába bújva cselédnek jelentkezni álnéven, miközben egyszerre ezen cseléd nővéreként cselédlányként ugyanezen családnál is dolgozik rábólintottak. Folyamatosan fedeztek neki. Csendben maradtak akkor is, amikor ezen "két" cseléd szép lassan egyre szorosabb kapcsolatba került a család két ellenkező nemű unokájával is.

Tehát ha valaki kérdezte volna a véletlenül a háztartást fenntartóktól, vagy kisbarátnőjétől Mariatól, hogy létezik-e Beatrice, akkor a válasz: "Beatrice wa iru" teljesen őszintén hangozhatott.

És végül belementek a játékba, amikor eljött az a 86os ominózus családi találkozó. Hogy ekkor esetleg a család felnőtt tagjai között ki gyanított/tudott valamit az kérdéses, hogy ezek közül szintén arany ellenében ki segített, az is. Mindenesetre mikor ezen családi összejövetelen megjelent Battler újra összeroppant a kártyavár. Eddig is omladozott, hiszen Yasu két publikus énje egyre inkább romantikusabb kapcsolatban volt Jessicaval és Georgedzsal. Az utóbbi ráadásul ezen az ominózus összejövetelen még a kezét is megkérte. Ekkor jött Battler, aki jelenlétével a rég a Beatrice személyiségbe tolt érzelmeket borzolta meg újra, ráadásul talán nem is egészen emlékezet az ígéretére (vagy nem gondolta, hogy ennyi év után az még releváns). Beatrice-Yasu tehát úgy döntött, hogy kb. 48 órát ad a családnak. Ha megoldják a rejtélyt, akkor kitálal és lemond mindenről, még a 10 tonna aranyról is. Ha nem oldják meg, akkor rájuk robbantja a szigetet. Vesszen oda a család, ő, a 10 tonna arany és az érzelmek vihara.

Hogy mi történt azt nem lehet egész pontosan tudni, csak sejteni. Valószínűleg valaki megoldotta a rejtélyt, ennek kapcsán akik tudták elkezdtek osztozkodni, valakit elragadott a hév és elsült valahogy egy kézben lévő puska, elszabadultak az indulatok és mindenki meghalt. Három valaki élte túl:
- Eva nagynéni, aki azt hitte egyedüli túlélő, ellépett a felrobbant szigetről és úgy határozott, hogy ezt a szörnyűséget soha senkinek nem fogja elmondani, még az egyetlen túlélő másik családtagnak unokahugának Angenek, aki betegsége miatt ekkor nem volt a szigeten.
- Emellett Battler és Beato-Yasu. Valószínűleg eddigre Battler mindent megtudott, sanszos, hogy Beato-Yasu személyiségéből adódóan egy fajta who dunnit szerepjáték, őrült kacagások és sírós összeborulás keretében. Hogy Beato-Yasu megsérült-e volna az este folyamán, vagy csak nem bírta tovább lelkileg azt meg nem lehet tudni. Az biztos, hogy Battler egyedül hagyta el a szigetet, majd elcsapta egy autó és amnéziás lett, mert nyilván amnéziás lett. XD

Ez persze így kimondva sosem volt, mivel a 8 epizód amit olvastunk az 8 db. iromány arról, hogy mi is történt a szigeten. Az első kettőt Yasu írta, kérdéses, hogy mikor persze. Valamikor a találkozó alatt, esetleg kicsivel azután. A maradékot pedig az emlékeit fokozatosan visszanyerő Battler és egy őt patronáló irónő.


Tehát összegezve ezen kedvenc kattant karakterem:
SPOILER
Többszörös személyiségekkel bír, amelyek közül az egyik egy troll magát boszorkánynak képzelő krimi fangirl. A két publikus személyisége az pedig egyszerre tudott egy családnál dolgozni és elcsábítani a család két tagját úgy hogy azok semmit nem gyanítottak. És mindezt éveken át tette. Emellett valamilyen szinten zseni, vagy legalábbis szélsőségesen kompetens is ha az epigrammát meg tudta oldani és a két egész jól megírt első epizódot is meg tudta írni úgy hogy közben kiszolgálta a családot és potenciális szadista gyilkosságokat is kitervelt és részt vett bennük. És mind ezek mellett az IRL író tudta szimpatikus, szánni való és vicces karakterként ábrázolni. Minden elismerésem.

Emlékére most meg is hallgatom ezt a betétdalt.
"Arigato. Usotski. Sayonara. Soshte gomenne." ::jtears::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2016.01.22. 11:31-kor.
Kép
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Ezzel a kérdéssel is meg lettem volna lőve, mert Gilgamesht már bedobtam egyszer, de:
Surci írta:Végül a harmadik versenyzőm Atori a Noeinből.

Igenigenigen! Atori egyszerűen szenzációs, és a végén a heel-face turnje is sokat dobott nálam azon, hogy nagyon megkedveljem. Plusz messze neki volt a legkúlabb képessége az egész sorozatban, és a mozgáskultúrája is nagyon passzolt a karakteréhez.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

IIRC ez volt az utolsó kérdés, amit még AA-n is megválaszoltam (csak ott "kedvenc kisállat és kabala" néven futott vagy mi a fene), szal a többi már nekem is új lesz. : P

Egyébként pedig Yuno a Mirai Nikkiből. Igen, tudom, minden második weeaboo tizenévesnek is ő a kedvence, túlértékelt (amúgy tényleg), satöbbi, de egyszerűen nem tehetek róla, én imádtam a csajt. A Mirai Nikki 80%-ban miatta érdekelt.

Sokat dobott mondjuk, hogy Renával, a School Days-es ribancokkal és társaikkal ellentétben őt kimondottan aranyosnak találtam. Aztán, mikor pszicho volt, akkor nagyon, de ami miatt igazán bírom, hogy nála legalább meg is lett magyarázva ez az egész yanderésdi (mármint, hogy miért ilyen kerge, arra már nem emlékszem, hogy az meg lett e, miért pont Yukiterura nedvesedett, de ide mintha valami random alibi-dolgot találtak volna csak ki, szal...).

A nagyobb fanbase miatt ráadásul egy halom decensebb fanart is készült róla, úgyhogy én nem panaszkodom.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Passzolni akartam ezt a kérdést, mert én a pszichók közül inkább a nyugisabb fajtákat kedvelem (de őket épp ezért jobbnak és összetettebbnek is gondolom, mint a fullretardokat). Szóvak akik látványosan kattantak, azok vagy röhejesnek, szánalmasnak, fárasztónak, érdektelennek mutatkoznak számomra vagy annyira jól sikerülnek, hogy örömködöm az aberráltásguk okozta eseménysorozatok hatásán vagy elborult gondolataik érdekességén/változatosságán. Így pl. mondhatjuk, hogy Őrnagyot vagy Castert én is kedvelem. De akit talán a legjobban rühellek és egyben kedvelek is az Lio a Kara no Kyoukaiból.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Háát.. nem nagyon van. De ha muszáj írni valamit, akkor

Akki (Shin Sekai Yori)
Hiroko (Narutaru)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Ebben a kérdésben mondhatni műveletlen vagyok, hiszen per pillanat nem sok ilyen jellegű szereplő van aki beugrana (függetlenül attól hogy tetszik-e vagy sem), de ha preferenciáról van szó, inkább az olyan kattant/pszicho karakterek szoktak bejönni, akiknél annyira el van túlozva ez a vonás, hogy inkább hatnak határozottan viccesnek, semmint ijesztőnek/komolynak. Ilyen szempontból pedig a válaszom egyik fele egy kicsit "kibúvós" lesz, mert egy részről a Hellsing (Ultimate) teljes karaktergárdája idetartozik: az Őrnagy persze egy külön jelenség a maga nemében, de maga az egész franchise egyszerűen annyira vicces módon kattant szereplőgárdával operál, hogy kis túlzással jobban kedvelem vígjátékként a Hellsinget, semmint igazi "kúlos pózőr" sztoriként, mégha egyik-másik beállás így sem rossz. Másik részről -és ezúttal egy karakterre szűkítve a kört- az Akame ga Kill Seryu Ubiquitous-a ugyancsak díjnyertes karakter, hiszen nettó ugyanolyan mint bármelyik Hellsing karakter, az ahhoz tartozó "hülyére röhögtet/epizód" aránnyal, ami egyben +1 érv amellett, hogy a negatív szereplőkként tetszelgő Jaegers sokkal jobb csapat volt, mint a "jófiú" csapat Night Raid.
Kép Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

15. nap

Kattant: Shiho Huit (Mai-Otome)
Makimakimakimakimakimakimaki...
Kép

Psziho: Tokisaki Kurumi (Date A Live)
Kurumi-t (azon túl, hogy egy sexy gothic lolita) azért is kedvelem, mert nem az válogatás nélkül gyilkoló elmebeteg, ok nélkül nem pusztít el senkit, és akiket kinyírt sem haltak teljesen értelmetlen halált, mert Kuruminak spoiler (nem írom ide :-P ) céljai vannak az így megszerzett spirituális energiával és a történet során viszonylag jelentős karakterfejlődésen megy keresztül.
Kép

Kattant+Psziho: Kirakishou (Rozen Maiden)
Babák, mint mondtam volt, odavagyok értük. Tessék egy kép a saját Kirakishoumról:
Kép
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Mivel már Titkos és Junchi is bedobták Yunot, és így ő sem maradt ki, tiszta lelkiismerettel mondhatom valódi kedvesemet :dirr:, a Jormungand teljesen pszichó zseni üzletasszonyát:

Koko Hekmatyar

Kép

Noha maga a Jormungand mint akciósorozat kissé csalódás volt, főszereplője egymagában elvitte tenyerében hordozva, lévén az egyik legemlékezetesebb antihős, akivel találkoztam. Új rekrutájával, Jonah-val való nagyon fura kapcsolata jól mutatja ellentmondásos jellemét. Ahogy gyakorlatilag új családot adva számára befogadta csapatába, úgy tulajdonképpen gyerekketonaként ki is használja. Mégis míg Jonah-nak szüksége volt Kokora a túléléséhez, addig a tragikus fiúval való bensőséges kapcsolatán keresztül lehet céljait megérteni, amely aztán egy iszonyat epikus jelenetben és arcban kulminálódik. Miközben látjuk, hogyan harácsolja össze vagyonát, építgeti a legdurvább, legidiótább tervet a szemmel láthatóan kurva szar és kegyetlen világ megregulázására. Amelyért aztán semmitől nem riad vissza, egyenként összeválogatott és szintén elborult hűséges csatlósaival minden áron nyélbe üti üzleteit, hogy elképzeléseit finanszírozza. Azért is kedvenc badass hölgy karakter, mert nem ő maga végzi a piszkos munkát, csak ritkán mocskolja be kezeit, ha nagyon muszáj. Közben cicázik a CIA-val, az Interpollal, és saját nagyhatalmú családjával, mely hátterét ugyanakkor maximálisan kihasználja. De amilyen hidegvérrel mindezt véghezviszi, közben pszichózisa mindenki számára nyilvánvaló. :D

Kép
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Képtelenség erre a kérdésre válaszolni, ugyanis alapvetően szeretem a kattant/pszicho karaktereket, vagy ha legalább átmenetileg eljut egy ilyen állapotba egy szereplő. Tehát egy ilyen szereplő automatikusan átlép egy alternatív megítélési-dimenzióba, ahol nincsenek kedvelési szintek, hanem minden őrült kari egyenlő elkülönültségben lebeg.
Válasz küldése