45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Végre, kedvenc műfajom! :D
Akkor én itt lőném el a Shinsekai Yorit, ami igazi meglepetésként robbant be nálam. Mivel disztópiaként kezelem, illetve a különleges képesség megjelenése miatt nálam sci-fi műfajban a helye. Azt hittem, hogy ilyen copypaste X-men lesz, csak ezúttal egyetlen képességgel. Aztán ahogy nőtte ki magát a sorozat, úgy kedveltem meg egyre jobban. El se akartam hinni, hogy az utolsó időugrással 12 évet mentek előre, vagyis a két főszereplő 26 éves lett. Annyi jó gondolat hangzott el, leginkább a társadalom titkának kiderülése hagyott bennem mély nyomot. A zenéjétől kirázott a hideg, annyira jól megcsinálták, Dvorak New World szimfóniája teljesen adta magát a cím miatt. Az anime közepe felé, amikor rávezetnek, hogy mi is történt valójában Shunnal, az rendesen megtette a hatását. Ezen kívül a yuri és yaoi téma végre sokkal kevésbé volt fanservice orientált, mint a többi cuccban, ahol szintén megjelennek. Ami engem illet, sokkal inkább el tudok képzelni egy ilyen jövőt, mint valami szuperpozitív és csillogó utópiát. Már csak azért is, mert az emberek viszonyulását más, ismeretlen dolgokhoz igazán valósághűen visszaadták. Amikor vége lett, még hetekig a hatása alatt voltam. Ennél szerintem csak az Evangelion okozott nagyobb sokkot. Á, egyre jobban érik bennem a következő revaccs gondolata!

Aztán van még itt egy Space Battleship Yamato 2199, ami inkább űropera, de a kevésbé nyálas fajtából, sőt igazán remek koncepciót láttam. Kedveltem a karakterek nagy többségét, élveztem a csatákat. A tengeralattjárós manőverek tetszettek, néha elfelejtettem, hogy ez egy űrben játszódó sorozat. A rajzolás bejött, Leiji eredeti stílusa elsőre szokatlan volt, ezért örültem, hogy kissé felhígították, modernizálták. Az első felét elég lassan néztem meg, mert feliratra vártam, aztán meguntam és inkább beszereztem máshonnan. A második felét alig pár nap alatt bedaráltam, egyszerűen nézette magát. A főbb karakterek egyre szimpatikusabbak lettek, mindenkinek volt olyan vonása, ami miatt megszerettem. Egyszer lehet megpróbálkozom az eredetivel, de nekem már ott bukik egy kicsit a dolog, hogy Akira eredetileg férfi. Kíváncsi leszek a folytatására is, vannak még lehetőségek, amiket elő lehet hozni a világból.

Ghost in the Shell, abból főként az első movie, a többi film és a sorozatok már annyira nem jöttek be. Az első, ami még sci-fi, de közben filozofálgatós vonalon mozog. Az akció mellett érdekes gondolatokat is feldobnak, Kusanagi hozzáállása a világhoz még több pozitívumot belerak a filmbe. A látvány sem utolsó, néhány mai animét lazán kenterbe ver, látszik hogy odafigyeltek a részletekre.

Bár a Steins;Gate kicsit "földhözragadtabb", az időutazós téma miatt feltétlenül bele kell kerüljön a listába. Okabe és Kurisu párosa mindent visz, de nehéz lenne olyan karaktert mondanom, aki idővel ne került volna közel a szívemhez. Talán itt az a vicces helyzet állt elő, hogy nem a sci-fi téma miatt kedvelem, hanem a karakterfejlődés, a kapcsolatok, a történetvezetés miatt. Oké, persze az időutazás egy nagy kedvencem a kategórián belül. Ahhoz képest, hogy milyen lassan indult be és az elején még azon gondolkoztam, inkább nem nézem tovább, a végére az egyik kedvenc animém lett. Annyi emlékezetes jelenet van benne, hogy jó sokáig sorolhatnám. A tavalyi kihívásban szerintem említettem is párat, ami hirtelen eszembe jutott. A Feyris által képviselt moe vonal sem zavart benne, pedig a komolyabb hangvételű sorozatoknál ezt fel szoktam róni hibának.

Tényleg van még egy csomó, pl. Macross Frontier, Gundam Seed, TTGL, Psycho-Pass, Sidonia no Kishi.

Mangából az Alive: Saishuu Shinkateki Shounent dobom be, arról már nyáladzottam eleget az előző kihívásban. Illetve még a Sidoniát olvasom kisebb-nagyobb kihagyásokkal és abból a kevés mangából, ami elém került, nyugodtan kinevezhetem másik kedvencnek.
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

5. Kedvenc sci-fi

anime:
Seikai no Senki
End of evangelion

manga:
Eden: it's an endless world
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

4. Nap Szitkom

Kedvencem a Simpsons ja igen az nem anime, tehát akkor a kedvencem a Simps... no még mindig animet keresünk, szóval akkor a Sim... De, hogy animét is mondjak legyen a Nerima Daikon Brothers. Tetszik mert jók a szövegei, a dalok jók, a karakterek veszettek és még a japán politikának is beszólnak. Amúgy aki ismer ilyet vagy hasonlót, ne féljen nyugodtan ossza meg velem a tudását. Amúgy így belegondolva én rengeteg vagy legalábbis jó pár vígjátékot nézzek, de animével mintha ez nem menne, pedig legalább az ismertebb darabokat be kellene gyűjtenem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Azt hiszem ez remek alkalom arra, hogy felhozzam a talán legkedvencebb anime filmemet. Sőt szimplán filmemet.

Eve no Jikan

Kép

Egyértelműen az általam legjobbnak tartott mesterséges intelligenciával foglalkozó alkotás (amelyben egyébként nem nagyon hiszek). Gyönyörűen ragadta meg azt a pillanatot, amikor az emberek a teljesen az ő képmásukra teremtett robotok körében élnek, viszont teljesen használati tárgyakként kezelik őket. De éppen ezen eszközökhöz való hozzáállásuk volt az, ami az öntudathoz eljutó androidokat a klozetba kényszerítette, hogy kicsiből indulva, egyszerre egy embert meggyőzve jussanak el hozzájuk. Abszolút nem akció film, az egész drámáját szinte kizárólag a kávézóban zajló békés beszélgetések, ismerkedések adják. Ennek ellenére tele van a film érzelmileg rendkívül erős jelenetekkel, különösen amikor a főszereplő egy hozzá nagyon közeli robotot fedez fel. És a vége is nagyon ütősre sikeredett, gyönyörűen belecsempészve az egyébként rendkívül békés történetbe Asimov törvényeit. Emellett remekül is néz ki, gyönyörű animációval, tetszetős karakterdizájnokkal, és a seiyuu gárda is több mint elsőrangú.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

5. nap - Kedvenc sci-fi anime/manga

Erre igazán egyszerű válaszolnom, lévén túl sok választási lehetőségem nincs, olyan keveset láttam. xD Basszus, még a GITS múvit se láttam, ami azért már gáz :dirr: , de ami késik, nem múlik. :D Idén szeretnék sok mindent pótolni, úgyhogy jövőre biztosan jobban tudnék erre válaszolni, de most legyen a Steins;Gate, mert ószom, más jelöltem meg sajnos nincs.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Csalok kicsit, egyszerre két napra is válaszolok, hogy ne legyek annyira lemaradva.

4. Kedvenc comedy anime/manga

Gintama. Már régóta szemezgettem vele, de elriasztott a hossza, végül nagyjából egy éve vetettem bele magam. Annyira megtetszett, hogy alig 2-3 hét alatt megnéztem az összes elérhető részt (specialökkel, filmekkel együtt), utóbb pedig a mangát is elolvastam az elejétől kezdve. Messze nem tökéletes, tudom, de rég nevettem animén ennyit.

Amin még nagyon jól mulattam, az többek között a Slayers, a Gekkan Shoujo Nozaki-kun, a Carnival Phantasm és a Saiki Kusuo no Ψ-nan (TV).

5. Kedvenc sci-fi anime/manga

Az eddig látott sci-fi animéim közül a Dennou Coil, a Shinsekai Yori és a Steins;Gate tetszett legjobban. Azon kevés sci-fi manga közül, amivel idáig dolgom volt, talán a Sidonia no Kishit (sajnos eléggé összecsapott a vége) és a Houseki no Kunit [első kötet promója] emelném ki.

4. nap - Kedvenc női szereplőd animében/mangában

Nagy bánatomra anime original évadban szerepel Filia Ul Copt (Slayers Try). Kissé naiv, ugyanakkor jószívű, erős, kötelességtudó sárkányhölgy, aki a sorozat végére felnő, nem mellesleg pedig élvezet nézni, ahogy Xellosszal civakodik. :lol: Kagurát és a mamiját is nagyon szeretem a Gintamából.

5. nap - Egy anime/manga amit szégyellsz, hogy tetszett

Prison School anime. Kíváncsiságból belenéztem, viccesnek találtam, végignéztem, de nem vagyok erre büszke. Nem a szégyenérzet miatt, de ha bármi folytatás jön ki belőle, arra már nem vagyok kíváncsi, egy évad éppen elég volt ebből a műből.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Anime: na itt nem lesz meglepetés, mert aki az elmúlt egy évben követte a fórumot, az pontosan tudja, hogy ide csak és kizárólag azt fogom írni hogy Fate/kaleid liner Prisma☆Illya, és annak minden folytatása, OVÁja, Special-ja, mozija, mangája, figurája, satöbbije.

Mi a jó benne? Igazából semmi, pár remekül koreografált harcot leszámítva egy teljesen generic comedy-fight-eccsi vacak, amiből jön tíz minden egyes szezonban.

Mi a rossz benne? Igazából minden, persze elitista (:P) szemszögből nézve, mert amúgy nem lóg ki a teljesen felesleges és nulla tartalommal bíró tucatgyártott fanszervízanimék végtelen sorából, ráadásul MINDEN benne van, amit a mai animeipar rákfenéjének tartok. Jó gagyi alibiplot, kretén húzások (eleve perverz bezélő lolicon varázspálca, vagy az a plüssmedvés baromság a legutóbbi évadban), a karakterei se valami Mariana-árok mélységű jellemek, az eccsifanszervíz is megy ezerrel, sőt, az a lényege. És persze akkora pedobait mint a ház, még nem láttam animét amiben ilyen expliciten tolták volna a lolifanszervíz, és 13+os korosztálybesorolással bír.

Miért szeretem mégis? Hát ez az... Ennek az 1/100-adáért képes vagyok lehúzni és megtaposni bármilyen animét, de ezt az Úristennek nem sikerült utálnom, sőt! :D Nagy szerepe van benne hogy egy spin-off, így a karakterei nagyrészt ismerősek, ráadásul sokkal elviselhetőbb egyikük-másikuk, mint az eredeti sorozataikban. Itt van kezdésnek a címszereplő Illya, akit ezen kívűl az összes Sors/szériában utálok, az UBW-ben még Shinjinél is jobban rühelltem, itt meg marha jófej és aranyos kiscsajszi (gondban lennék ha MAL-on kedvenc karik közé akarnám tenni, mert ott az összes inkarnációja egynek van jelölve, de én csak a prizmás énjét bírom, a többi pusztuljon). Vagy Archer :dirr: igen, mind a kettő, Piroskánál a morálbuzulás volt kibírhatatlan, az itteni énjével szerencsére nincsenek ilyen problémák, sőt :D Vagy Gil, akit szintén csak shota-formában vagyok képes tolerálni, minden más énje egy elviselhetetlen tapló bunkó gyökér. És persze van benne Rin, aki az egész Fate/univerzum létezésének értelmét adja.

Hangulatilag is sokkal jobban el van találva, mint az OMGSOLOLDARK Fate-szériák, amik baromira komolyan akarják magukat vetetni, de a schőnen-háremes hangulatromboló hülyeségek miatt ez abszolút nem jött össze nálam. Itt ilyesmitől nem kell tartani, nincs OMG dorama meg hasonlók, van helyette egy csomó poén, ilyenek mennek ezekhez a karakterekhez. Annak külön örülök hogy nem nézi hülyének a nézőt, hogy itt majd hűűdenagy sztori és hasonlók lesznek, és nem is próbálja tagadni hogy a lényege a fanszervíz. És persze öröm olvasni a Fate/fanbolyhók epehányásait a fórumokon erre a csodára, hogy "meggyalázták az epik (LOL) SORS/szériákat ezzel a leszbiloli-baromsággal, há' mivé lesz így a világ, már semmi se szent??!?!?!!" Muhaha. :D Úgyhogy moeloli- és fanszervíz-ellenességem dacára ezt a hülyeséget nagykanállal vagyok képes fogyasztani minden mennyiségben. További részletek a topicjában, és ha hasonló cuccba futna valaki, kérem jelezze - bár kizártnak tartom hogy az Illya szintjét el tudná érni, amit "hasonlónak" promóztak itt-ott, csak szájhúzogatást és 3/10-es értékeléseket tudott kiváltani belőlem, de azért nem adom fel (és a leszbimackókhoz azért nagy reményeket fűzök :lol:).

Na de hogy Scineram itt előadott szempontjainak is megfeleljek, még egy címet tudok hozni, ez pedig a Berszark 2016. Minősíthetetlen rendezés, instant szemrákot okozó animáció és CG, kretén párbeszédek, értelmetlen sztori (ez mondjuk nem az anime hibája :dirr:) nyomoronc és/vagy szétbarmolt karakterek, ráadásul ha valamire lehet mondani, hogy az előzménysorozat meggyalázója, na az ez. Minden hasonlóból elég lenne 1 évad, vagy csak pár rész, hogy egy kiadós fikázás után igyekezzem kitörölni még az emlékét is, de ebből rendesen várom a folytatást, ami tavasszal jön Berszark 2017 néven. Ráadásul kiváló fricska a manga fanjainak, akik ezt a hogyishívjákot BEST MANGÁNAK pontozták fel MAL-on és még egy rakat más helyen, és ez mert ez pontos mangahű adaptáció, de "valamiért" ez már nem nyerte el a tetszésüket. LOL.

Manga: Ez egy friss élmény, és többet nem is tudok felhozni, mert ha retek egy manga, azt előbb droppolom mint egy animét, főleg ha még futó széria is, de a Revenge Classroom nevezetű bosszúálló-gore-trash c. SEINEN (:D) hülyeség eléggé betalált. Itt már kiveséztük Titkivel, én meg azóta is várom az újabb és újabb fejezeteket.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Ha hagyományos értelemben vett guilty pleasure, akkor három címet mondanék: Egy animét, egy mangát és egy animét+mangát.

Az anime: Highschool of the Dead. Talán a valaha volt legrosszabb ecchi-jelenetekkel és legégetnivalóbb női karakterekkel operáló darab, mégsem tudnám rá azt mondani, hogy vállalhatatlanul rossz, két okból sem: 1) nem sok klasszikus értelemben vett zombis anime van a piacon, 2) az apokalipszis, a zavargások, az emberi oldal rút, egocentrikus oldala, az ösztönlény erősödő szerepe mind-mind meglepően decens módon kerültek elő ebben a cuccban, a válogatott csúzliarzenál pedig még úgy is impozáns, hogy nem is vagyok sem gunfag, sem military freak. (Igen, hát sokat elárul egy ecchi animéről az a tény, hogy a fegyvereket dicséri benne az ember és nem a lányokat, de azért, mielőtt valaki rosszra gondolna, megnyugtatásul jelzem, egy emelettel lejjebb minden a legnagyobb rendben továbbra is.)

A manga: Akame ga Kill. Mást nem is kell nagyon írjak, már annyiszor előkerült, hogy már az is kívülről fújja, mit gondolok erről a mangáról, aki csak pár hete kapcsolódott be az itteni közösségbe. Egy tl;dr azért várható majd tőlem, bár az utolsó fejezetet még mindig nem fordította le az a tetves mangastream.

Anime+manga: Mirai Nikki, hell yeah! Alighanem minden kezdő animés egyik első állomása, Yunofan2002 és BloodDarkMasterUchiha legnagyobb kedvence a létező összes hatásvadászattal, tizenéveseket szédítő bullshittel és ostobaságokkal, mégsem tudok rá haragudni, mert valahogy ezek ellenére is piszokmód szórakoztatott, Yuno akcióitól mindig vigyorognom kellett, meg egyáltalán teljes fordulatszámon pörgött az egész.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Na, ezen a kérdésen sokat törtem a fejem, és végül arra jutottam, hogy ezt a kategóriát az olyan animékre húznám rá, ahol felborult a tartalom és forma egyensúlya. Mindegyik fontosabb mint a másik, és különösen az animációs műveknél. A tartalom egyszerűen azért, mert nálam elsősorban nem "szórakozás" a filmnézés, hiszen arra ott van a tévézés. Már hosszú évek óta előre megválogatom, hogy mit nézek meg, nem pedig a tévé előtt ülve kapom őket; animék esetében ezt ráadásul nem is tudnám másképpen csinálni. Formán pedig szintén nincs mit ragozni, hisz tulajdonképpen a "lelke" az egész animációs művészetnek.

Szóval első ilyen példám az egyensúly felbomlására egy frissebb élmény: Madoka. Itt a tartalom nem nagy durranás, de legalább megnyerő. A forgatókönyv el akar valami érvényeset mondani (ez nagy ritkaság lett), amit kreatívan, ügyesen bont ki, viszont hiába mindez, ha ízléstelenséggel párosodik. A "cute girls doing cute things" formában mesélnek, amit öncélú szaftozással próbálnak még többnek láttatni. :neutral:

One Punch Man. Itt mindent a formára pakoltak, mintha ebből akartak volna tartalmat is kihozni (a narratíva is kizárólag klisés panelekből építkezik). Ez pedig azonnal megbukott és átlátszó lett azon, hogy közben az egész annyira mainstream, default. Tehetséges és amúgy kreatív animátorok megint fel lettek használva az ízléstelen merchandise célokra. Hiába a sakuga, ha nincs lelke (saját elképzelése) a cuccnak, amit meghajtanak vele.

Berserk. Ebben a kategóriában az egyetlen "kedvenc (az első kettőnél az volt a GP, hogy végignéztem őket :lol: ). Szeretem, de úgy, mint egy anya az egy szem rút és béna gyermekét, mert csak így lehet a szépet és a jót meglátni benne.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Ezzel a "guilty pleasure" kifejezéssel egy picit én is mindig gondban voltam, kb. úgy, ahogyan Hikari is. Persze magát a jelentését értem (valami olyan cucc, ami objektíven két fillért nem ér, mégis az adott személynek van annyira szórakoztató, mint akármelyik "elitista mestermű"), csak elég nehezen találok ilyen darabokat, hiszen vagy arról van szó, hogy annyira szar, hogy ugyan elröhögök rajta, de az már nem "pleasure", inkább kínos, arcmarós röhögés, vagy pedig függetlenül a cucc "hírétől", én nem találom annyira gáznak, akkor viszont a "guilt" marad ki. :D (Utóbbira jó példa a Mirai Nikki, ahogy itt pl. többen is hülyét kaptak tőle, viszont mivel engem szinte az elejétől a végéig szórakoztatott és nagyrészt még a hatásvadász jelenetei is teljesen betaláltak nálam, ezért mindenféle szemlesütős szégyen nélkül adtam neki oda a 8/10 pontot.) Úgyhogy eléggé bajban voltam, már rögtön akkor, amikor felmerült, hogy lesz egy ilyen kérdés is a kihívásban. Még Ákossal is konzultáltunk erről és végül arra jutottunk, hogy valszeg valami MonMusu, vagy Keijo lesz nálam ebben a kategóriában a befutó. (Utóbbi mondjuk szerintem bőven jobb annál, mint hogy szimplán ebbe a kategóriába soroljam, előbbi viszont még talán beleférne, hiszen ha leszámítjuk, hogy ezúttal szörnylányokból áll a hárem, nem nagyon erőltette meg magát az író/rendező/mangaka, hogy bármi pluszt adjon hozzá a szokásos háremecchi formulához, pedig pont a szörnylányos téma miatt itt aztán a rasszizmustól kezdve egészen a kígyólány társadalomba való beilleszkedéséig sok mindent elő lehetett volna venni, de ő inkább megmaradt a "ZOMG, csöcsök!" történetmesélési szinten.) Úgyhogy eléggé úgy tűnt, hogy végül a MonMusu lesz ebben a kategóriában a befutó, viszont közben scineram (aki eredetileg ajánlotta ezt a pontot a kihívásba) egészen konkrétan körülírta, hogy milyen címeket is várna ettől a kérdéstől pontosan. Így viszont már semmiképp sem tudom a MonMusu-t beszavazni, hiszen az a szörnylányos témán túl "jobbára ártalmatlan", még az ecchi jelenetei is egész lightosak, az ilyesmi pedig, mint "gagyi karakterdizájn, elcseszett rendezés, ronda CGI" stb. végképp nem voltak rá igazak.

Ellenben futott idén egy olyan sorozat, amire mindezek (és még ennél több dolog is... :D) igazak, ez pedig a többiek által már itt felemlegetett Berserk 2016, avagy itteni baráti körünkben csak Berszark néven emlegetett CUCC. XD (Tényleg srácok, most akkor a Berserk 2017-nek milyen címet adjunk? "Berszark 2: Revenge of the SHIT", vagy mi? XDDDD) Elsőre nézzük meg, hogy a "scineram lista" hány pontját teljesíti. :D

"Szar, inkozisztens animáció." -> Hát ez megvolt, "kedvencem", amit egyszer Junchi is felhozott valamelyik postban, hogy kijön három prosti a sátorból, ezek közül kettő 3D CGI, egy meg kézzel rajzolt 2D. WHAT??? WHY???? XDDDDD Ez annyira inkonzisztens animáció, hogy a karakterek szó szerint külön dimenzióban helyezkednek el... XDDDDD

"Undorító CG." -> Bármikor, amikor CGI-t használ a sorozat. Ebben igazi "profik", elég csak a második vagy harmadik részben felbukkanó "kutyabárót" megnézni, ahogy kinéz, mozog, stb., de igazából mondom, majd' minden jelenetre igaz ez, ahol CGI-t alkalmaztak. 2016-os sorozat, de a sok évvel korábban PS 2-re kijövő Berserk játékban tisztességesebben néztek ki a CGI részek.

"Gagyi karakterdizájnok." -> Hajjaj... XDDDD Gutts a fahasáb arcával, "General Midget" (BEST! XDDD), a varjúmaszkos inkvizítor pofa, aki frankón úgy néz ki, mintha az nem maszk lenne, hanem valami antropomorf lény, stb... XDDDD Na és persze a tévéfejű főlelkész, őt ki ne hagyjam... XDDD Oké, hogy ezek alapból a mangából származnak, de az animések tették őket igazán röhejessé... XDDDDD

"Amatőr rendezés." -> Ezen a téren sem okoz csalódást a sztori, igaz, itt megint nagyrészt Miurának "köszönhetjük" a dolgot, de az anime "mesterien" átvett minden "sziporkázó" történeti elemet a mangából, a kedvencem Serpico "nem bírom a vért" dumája, majd egy epizóddal később démonkutyákat vagdos le, miközben térdig gázol a vérben. XDDDD De igazából tele van ilyenekkel a sorozat, ha valaki benéz a topicjába, ameddig volt energiám "blogolni", eléggé kielemeztem a részek "furfangos dramaturgiáját". XDDDD

"Ostoba, vagy menet közben elbarmolt sztori." -> Ez úgy az egész Berserkre igaz az Eclipse után, legyen szó mangáról vagy Berszark animéről. XD

"Ostoba szövegkönyv, pongyola dialógus." -> Csak pár gyöngyszem: "Vissza, vagy megsütöm a seggét!", "Hagyd békén a kiskutyáimat!!!!444" (ezt úgy, hogy hősünket közben ilyen "hellhoundok" támadják XDDD), "Isten megbocsát neked, gyermekem!" *majd a pap szétloccsantja a fazon fejét* (Jó, utóbbit most emlékezetből írtam, még a mangából, de valami ilyesmi volt... XDDDD) "ÚÚÚÚ, WWWW, OOOO, NNNNN" (Eclipse utáni Casca bármelyik "mondata"...)

"Lapos, klisés karakterek." -> Nézzük: egy marcona fazon, aki "the man of few words, but many grunts" (igen, ezt most a Mad Max: Fury Road Honest Traileréből loptam XD), egy autista nő, aki vinnyogáson, meg különböző artikulálatlan hangok kiadásán túl kb. semmire sem képes, egy comic reliefnek szánt "tündérke", aki igazából ilyen Jar Jar Binks-szinten fárasztó, egy nála is gázabb utcagyerek, egy szociopata fazon és egy mazochista lovagnő. Átlagosnak mondjuk nem nevezném őket, de mindenki megnyugodhat, a lapos, érdektelen és Miurásan klisés karaktertípusoknak így is megfelelnek. XD

Na, úgy tűnik, minden pontban kitűnően vizsgázott a sorozat, úgyhogy akkor beszéljünk arról, mitől is "epic" ez: konkrétan attól, hogy én nem is tudom, mikor láttam olyan animét, ahol a készítők ennyire tettek rá, hogy mi a fenét fognak kiadni a kezük közül. XD Én nem tudom, hogy a Berserk hírneve, vagy esetleg valami más volt az, ami miatt ennyire hátra mertek dőlni, de talán ilyen párepizódos, netre készített ONA-kon kívül én még nem nagyon láttam hasonló "szarunkbele" animét, pláne úgy, hogy ez egyrészt TV-be készült, másrészt a "legendás" Berserk "nagy visszatérése" lett volna. Szóval az ótvar és inkonzisztens grafika csak a jéghegy csúcsa, de példának okáért a hangeffektek is megérnek egy misét (kedvencünk volt Gutts Dragonslayere, ami minden alkalommal ugyanazt az egy "CLONG* hangeffektet képes kipréselni magából, mindegy, hogy épp test nélküli szellemeket, vagy páncélba öltözött, valószínűleg 100 kilón felüli lovagokat vagdos le vele XD), az ending szintén egy röhejesen minimalista és Berserkhez méltatlan "ócsójános" stílusú klip, a sztori meg ugye olyan amilyen...

Hogy akkor mégis miért "guilty pleasure", miért nem valami élvezhetetlen szutyok? Nos, igazából pont ez a majd' minden téren való megbukása idézte elő azt, hogy a maga módján már határozottan szórakoztató volt nézni. :D Egyszerűen Miura minden perverz/szadista hülyeségét átvették a mangából és még megspékelték az egészet ezzel a "zsibin vett könyvből tanultunk animét csinálni" "szakértelemmel", ami gyakorlatilag egy nem szándékos vígjátéksorozat megszületését eredményezte. XD (Emlékszem, amikor még javában futott, egyik ismerősömnek úgy jellemeztem, hogy "bár objektíven ez olyan 2-3 pontot ér max, de szórakoztatási faktor szempontjából simán 10/10-es." XDDDD) Olyasmi ez, mint élőszereplős filmek közül a Nicholas Cage-féle The Wickerman, vagy az a Dungeons & Dragons film 2000 környékéről, amiben Jeremy Irons volt a gonosz varázsló. Annyira el van barmolva minden téren, hogy ennek a sok baromságnak a mixéből egy szórakoztató sorozat született. XDDD Nem véletlen, hogy Surcihoz hasonlóan én is leginkább ezt várom a tavaszi szezonból, ebből a hülyeségből nem elég 12 rész és nagyon mérges leszek, ha esetleg komoly minőségbeli javulást hozna a második szezon, mert akkor ez már nem lenne ugyanaz a cucc. XDDD (Bár mivel elvileg még kevesebb pénzt kapnak a folytatásra, ezért igazából én még az előzőnél is "jobb" sorozatra számítok...:3 XDDDD)

Illetve még feltétlenül ki kell emelnünk, hogy ez az anime konkrétan három különböző fannak képes csalódást okozni, ami azért valahol már tényleg megérne egy külön achievementet. XDDD

1. Ott van az egyszeri fan, pár éve lett animés, nem nagyon néz 2000 előtti cuccokat, de néha, az animeconok sötét sikátoraiban hallani vélte, hogy az ősfanok valami "Berserket" emlegetnek, mint az "ő animés korszakuk" egyik "nagy öregjét". Így amikor meghallja, hogy jön "valami új Berserk", kíváncsian belenéz...majd dobja pár részen belül és szimpla gyogyósnak könyveli el az összes fant, aki valaha ezt ajánlotta neki. XD Még ő járt a legjobban, mivel nem volt előzménykép, amit a sorozat lerombolt volna a lelkében. XD A maradék két fantípus nem volt ennyire szerencsés... XD

2. Ott vannak a manga fanjai. Ők anno a Golden Age anime után nem bírtak magukkal és folytatták a mangával a sztorit (esetleg el is kezdték olvasni a legelejéről) és teljesen belezúgtak Miura stílusába. Sőt, megesküdtek rá, hogy az "igazi Berserk" valójában a mangában van, az a darkos és véres kaszabolás az igazi, a Golden Age meg egy "történetileg szükséges flashback", ami az utána következő "igazi sztorihoz" ad keretet. Ők már rendesen szembe lettek köpve, hiszen Miuráról sok mindent el lehet mondani, de a rajzaira nem lehet panaszunk (nem véletlen, hogy volt olyan korszaka, amikor szó szerint évekig képes volt pusztán azzal megtartani a fanjait, hogy kvázi "képeskönyvet" rajzolt manga helyett), na most az anime szinte célzottan pont a látványvilágot vágta tönkre. Úgyhogy "hű adaptáció" helyett ezek a fanok kaptak valami olcsó, "Tesco gazdaságos" Berserket.

3. Végezetül pedig ott vannak az egész ügy legnagyobb vesztesei: akik csak az első animesorozatot látták és a mangával soha nem is foglalkoztak. Ők valószínűleg nem csak képi világ szempontjából, de szereplők, történet, stb. terén is arra vártak kb. 20 évet, hogy folytatódjon az egyik kedvenc animéjük, a mangába direkt nem olvastak bele, nehogy "elrontsák az élményt", vagy "lespoilerezzék maguknak a sztorit" és valószínűleg meg voltak győződve róla, hogy az Eclipse után is ugyanolyan minőségben folyik tovább a sztori, sőt, esetleg még Miura "emeli is a tétet". Na, őket nem irigylem, egyszerre szembesülhettek azzal, hogy milyen szegényes is a folytatás történetileg, karakterileg, stb., plusz még hozzácsapták az animekészítők a maguk nemtörődömségét.

Úgyhogy ez a sorozat még a guilty pleasure-ök körében is "igazi legenda", abszolút megküzdött ezért a megtisztelő címért. :D
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

5. Nap Szájfáj

Ugye ide kellene írnom a GitS univerzumot, de mivel az nálam más kalap alá esik így kihagyom. Mondanám a Trigunt, de azt nem tartom igazi sci-finek. A TTGL-ben pedig nagyon kevés a tudomány, ahogyan a Monte Cristoban is. A CB közelebb áll már a tudományhoz (néha magyaráznak egy-két dolgot), de ott számomra hiányzik az űr, mármint végig csak a Naprendszerben járkálunk. Akira is jó különös a látványvilága szemet káprázatos, de maga az Akira száll az nagyon el van csapva. Igazából több sci-fit kellene néznem, hogy jobban rálássak erre a szegmensre, vagy csak ki kellene néznem egy franchise univerzumot és abból élni (mondjuk a Transformerst? 009?)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

(Hm, Ákos, mégsem töltöd a tavalyi kihívást is?^^)

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Az a baj, hogy erről túl nagy tl;dr-t tudnék írni, de ez rengeteg időmet elvenné, annyit pedig nem feltétlen érnek. XD Scineram pontjai többnél is tobzódnak amúgy, de legnagyobb kedvencem:

Dragon Ball Super
Gondolom nem leptem meg senkit.
Miért szar?
Kb. minden dolgáért, eleve ugye felesleges, másrészt az első 30 epizódja azt a két filmet adaptálja, ami előtte már lement-.-, hátrányos módosításokkal és filler epizódokkal (btw legjobbjai a filler epizódok közül kerülnek elő, múltkor pl. a baseball meccs haláli voltXD). A legtöbb esetben a legpocsékabb animációját és rajzolását tálalja a toei, ha vannak is jó pillanatai (igen, akad, érzékelhető, ahogy 1-1 típusú jelenetet hozzáértőbbek rajzolnak), azokat egyből degradálja egy újabb crappy fej... A zene gyerekes, nintendós, nyálas, borzalmas. Akad ebből is jobb, de átlagban még azt a hangulatát is képes lerombolni, ami működhetne. Az univerzum és szereplő tágításról, valamint meglévők díszletnek alkalmazásáról nagyon nincs mit mondani, hozza a régi sablonokat, viszont baromkodása és humora teljesen visszatért a fullgyökér (sima DB, Slump) Toriyama humorhoz, amit én néha szeretek, az utalások és lazaságok miatt, legtöbbször viszont rühellek, főleg amikor Vegiből csinálnak comicreliefet - ami mániájuk a Shitben... - nah akkor gyűlölöm igazán ezt a cuccot.

Miért szeretem mégis?
Nem is tudnám nem szeretni (ok, előbb mondtam, hogy gyűlölöm, de nálam ez megy egyszerre, mivel vallom a "szeretet legfőbb ellentéte a közöny" elvetXD). Szóval a lényeg, hogy annyira megimádtam a pár évvel ezelőtti revaccs és a párhuzamos Kai függés alkalmával az egész világát és karaktereit, de úgy mindenkit beleértve, hogy ez az érzés belőlem kiirthatatlan. Ennek függvényében pedig teszek rá, hogy a Szupcsi ekkora gagyiság vagy hogy a Z mellett szánalmas vagy akármi, mivel én eddig sem csak a kúlosságát tartottam szem előtt, hanem a karakter interkaciókat, az meg mindegy nekem, csak legyenek, mert ez a Superben is megvan. Minden jellem hozza magát, mindegyik seiyuu zseniális és minden közös jelenet pluszt ad a számomra, mivel alig tudok betelni (ok a szánalmasan kínos, erőltetett humorúak a kivételek, de igazából ezekből van a kevesebb). Szóval imádom nézni őket, nem véletlen voltam "egyik szemem sír, a másik szemem nevet" állapotban mikor elindult ez a felesleges sorozat, mert épp a legnagyobb hype-om közepette folytathattam a cuccot. Amit azóta is minden vasárnap reggel vagy hajnalban megnézek, és olvasom előre az összes spoilerét (mintha bármi váratlan történhetneXDXD). Szóval hardcore fangirlség ON. XD Még úgy is, hogy nem egy része végig fáraszt vagy bosszant, de mindig képes vagyok kitartani és idővel megtalálni benne valami örömtelit, és nem azért, mert lázasan keresem és próbálom bemesélni magamnak, hogy mi adhatja a vigaszt, hanem mert ezek még mindig azok a gigalol és overpower karakterek, akiket én szeretek. XD

Na nyehh. Nem is tudom ezek után írjam-e a többi GP-t?

Elfogyott az energiám, szóval felsorolás, egyetértek a szarságaikkal, de kedvelem őket: Another (bezony, klisés horror hangulat a toppon), Chaos;Head (surpriiiiiise :D), Cross Ange (ezekből, a legjobb! vallom, hogy a Sunriseék ezt önlopós sablon-fesztnek tervezték, kiérződik az örömködésük belőle, engem simán megvett), stb (akad még Mnemosyne, minden része fincsi :D).

Amiket random olvasgatásaim során úgy láttam, hogy általában nem csípnek, de én még sem tartom vacakságnak (SŐT!!!) így nem lennének ide válaszaim, csak hogy ezt kikössem: Ninja Slayer :D, Macross 7, Fafner.

Na jó, a végére még tartogattam egy súlyos GP címet, mivel szintén nagyon szeretem:

Blood-C :D

Miért szar?
Eleve annyira idióta a többi Blood agybaj is, szóval ez sem kivétel, de ez jóval kreatívabb, mint a többi. :D Kardos, butácska csaj fura szörnyeket öl éjjelente, véresebbnél véresebb módon, közben mindennap betér suli felé/után a bájgúnár bishi kávézójába csevegni, részekig ez megy, a többi karakter ráadásul fárasztó, mindenki valamelyik sztereotip sablon arc, aztán kezdenek sorban megdögleni, jó góóórosan. Közben persze várja az ember, hogy feloldódjon az a folyamatos feszültség, amit generál a cucc a sok erőltetett utalásával, ki nem mondott dolgaival, de már így is az orrod alá dörgölt eseményekkel. Már az elejétől azon lehet "izgulni" mikor lép már mozgolódásba a bishi és mikor derül ki, hogy lesz-e még itt valami wtf is vagy csak ennyire szar az egész? Aztán jön a finálé, mindenki visszatért és meghal ismét, minden kiderül, aminek ki kellett derülnie és ami a legjobb magyarázat, amit az ember várhatott a cucctól és amit találgathatott magának (most ne vegyetek már komolyan, nem kellett itt semmiért sem megdolgozni, de rohadt hangulatos volt így is, mert az simán benne volt a pakliban, hogy gagyibb lesz), aztán jó sok nevetségesebbnél nevetségesebb gore jelenet, ami teljesen illik hozzá. Megfelelő zárás. Jöhet a film. Thanks, but NOOOOO. A film ultrashit, abban semmi élvezni való nem volt, tényleg sajnáltam (egyik animés csalódásom a közül a kevés közül). Pedig lehetett volna belőle valami übernagy agymenéses EPIC. Komolyan kár érte. XD Mindegy, a sorozat királyság! Miért is?

Miért szeretem?
Jajj, lehet már eddig is ezt ecseteltem?XD Amúgy mert szeretem a Truman show filmet, és imádom, ahogy itt végig benne van a levegőben, de még is el akarja hitetni veled, hogy ez annál sokkal gagyibb szar (mert amúgy az, de értitekXD), aztán arcodba nyomja a konklúziót, ami persze mindennek fényében fulljó, ugyanakkor csak még betegebbé teszi az egészet, de egy ilyen cuccnál ez kvázi a hangulat megkoronázása. Rendkívül élveztem, fel is pontoztam tisztességesen. Ráadásul Clamp dizájn, ráadásul xxxHolic cameo, ráadásul Mizuki Nana, stb, stb. Isteni GP! :hammer: Amúgy senkinek sem ajánlom, na jó talán annak, aki túlteng a vidám lazaságtól és jó kedvvel szarságként fogadja. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2017.01.06. 19:04-kor.
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

6. Kedvenc GP

manga:
Destroy and Revolution: annyira rossz, hogy maga a fordító is folyamatosan szétalázta az egészet a TN-okban. Tulajdonképpen folyamatosan kommentálta, hogy miért egy guilty pleasure-rel van dolgunk.
Az alaphelyzet nagyon jó, bár nem új: egy fiatal psychic erőre tesz szert, és egy ambíciózus barátjával elhatározzák, hogy megváltoztatják a világot. Szóval olyan próbál lenni, mint egy Code Geass vagy egy Death Note, de csúfos kudarcot vall. A legnagyobb baj az egésszel az, hogy maga a szerző nem elég olvasott ehhez. Nagyon sok mangakát így képzelek el: mangát akar rajzolni, ezért állandóan gyakorol, de arra már nincs ideje, hogy tartalommal töltse meg (ugyanez igaz az Elfen Lied szerzőjére is, lásd alább).
A logikátlanságok és a kihagyott ziccerek szimplán bosszantóak, a GP a karakterekben rejlik, főleg a főhősben. Azt nagyon jó ötletnek tartom, hogy két karaktert csinál (egy Yagami Lightból): az egyik a rátermett, karakteres vezető, a másik pedig a befolyásolható esper. De annyira befolyásolható az esper srác, hogy fejezetenként ellentmond magának, illetve mindig azt csinálja, amit utoljára hall. Szerintem a szerző egy kedves, jószívű főhőst szeretett volna, de helyette egy együgyű, inkompetens lúzert kapunk.
Mindezek ellenére van egy pár fejezet, ami nagyon kúlra sikerült. Talán ezért szeretem. Talán.
Ja, és ronda.

anime:
Gokukoku no Brynhildr: az Elfen Lied alkotójától. Yeah!!! Azt hinné az ember, hogy fejlődött az EL óta, az csak szárnypróbálgatás volt, de nem. Csak rosszabb lett. Amit bírok a szerzőben, hogy a szupererőket (akár az EL-ben is) nagyon részletesen, jól kitalálja, kellő korlátozásokkal. Ez nekem a gyengém. Szóval ha van egy harc, akkor az izgi tud lenni. Illetve mitológiát is jól tud építeni, de ennyi. Klisé klisé hátán (gyerekkori barát - emlékezetkiesés, mindenki beleesik a főhősbe, alienek, titkos és gonosz szervezet, őrült tudós haver, stb.), mindenhova beerőltetett fanservice, a plotnak alárendelve viselkednek a karakterek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Időlovasok, aka Space Three Musketeers aka Byeolnara Samchongsa. Süldődémonkorom egyik sokat nézett, makogusz kúreánuszok (koreai majmok) által készített mese.

Miért szeretem? Nosztalgia. És annyira benne van az agyamban a főcímdal, hogy ezt jobban fújom, mint azt, hogy "Oppa Gangnam Style!" Hrm... Ha belegondolok, még talán jobb is.

Miért gyűlölöm? Nos, az egész egy hatalmas és pofátlan nyúlás, mint a 60-as évektől a késő 90-es évekig (és gyakran ma is) szinte az összes koreai anime. Ide sikeresen összeloptak jó pár cuccot: egy klingon űrhajót, jön a Galaxy Express 999, egy bögresisakos C3PO-féleség, Harlock kapitány öreg vámpírként, itt vannak Mario játszópajtásai, de főleg Toadstool/Peach hercegnő, a Gyerekek Bolygóján szerzett hajó egy Arcadia (Uchuu Kaizoku Captain Harlock), Yamato (Uchuu Senkan Yamato), és Odin (Odin: Photon Sailer Starlight) összeeresztés külsőleg. Belsőleg a pilóta fülke Yamato-Arcadia, a főfegyver Yamato... A Denevér Rablóbanda főhadiszállásán van egy kis Star Wars beütés. De vannak nagyon koherens gondolatok benne, mint az, hogy mit keres egy földönkívüli űrhajón elsősegély láda, a rablóbandánál a börtönt miért egy küklopsz védi, honnan van a világűrpók... Ja, és a magyar hangalámondásos (és az eredeti német szinkronos) változatból kivágtak kábé 3 percet, ami egy az egyben megint lopás a Yamatótól...
Jó, nem olyan durva, mint az aranyrucis Batman, aki napközben mexikói bevándorlóként tengeti az életét Szöul utcán, vagy az E.T. és a mágikus varázsceruza, ami űrhajóvá avanzsál, és 6 éves gyerekek óvják a Földet a csúf és gonosz Világok harca lényektől... Koreában olcsó a drog, vagy mi? Mert akkor egy bőrönddel többel jövök haza.

Mangában meg... Chi cica. Az összes okom egyetlen videóban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga

Maradjunk annyiban, hogy nekem ilyen nincs :)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Ha gyorsan le akarnám rendezni, akkor egyszerűen bemásolnám, amit az előző kihívásra adtam választ, az anime, amit szégyellsz hogy tetszett kérdésre. Mivel Scineram némileg tisztázta a helyzetet, ezért be tudok dobni egy másik címet.

Blassreiter
Miért rossz?
Hm, kezdjük mindjárt azzal, hogy anno 2008-ban a Gonzo szárnyai alatt jelent meg, azt pedig tudni kell róluk, hogy nagyon ocsmány CG-vel dolgoznak. Teljesen elüt a "kézzel" rajzolt hátterektől, karakterektől. Maga az alap sztori sem új, mondszta gyakós cucc, mechás beütéssel. Egy alternatív Németországban játszódik, ahol ronda CGI szörnyek keserítik meg az emberek életét. Amalgams a hivatalos nevük, amiről mindig az amalgám tömés jut az eszembe. :D Persze a rendőrség, vagy minek hívjam, igyekszik felvenni a harcot ezekkel. Van egy különleges csoport, akiknek menőbb fegyvereik és felszereléseik vannak. Csakhogy közel sem olyan egyszerű a történet, mint látszik. A háttérben gonosz tudósok munkálkodnak, valami gyógyszernek köszönhetően emberek is képesek lehetnek felvenni a szörny alakot, de kellő önuralommal visszaváltozhatnak. Gondolom már sejthető, mégis miért pakoltam bele a guilty pleasure kategóriába. A második felében lesz érdekesebb és viccesebb a történet, amikor előtérbe kerül a szőke herceg fehér lovon. Szó szerint. XD (Jobb képet nem találtam, amin a ló is látszik.) Szinte mindenki valami természetellenes hajszínnel rohangál, ami számomra kicsit megölte a hangulatot. A női főszereplő, Amanda szinte mindig kicipzározott felsővel járkál. Na nem mintha a dokinő panaszkodhatna bármilyen téren. :dirr: A másik főbb szereplő Joseph a darkos múltú, OMG komoly csávó, aki senkit nem akar közel engedni magához. Még démon lolit is sikerült belerakniuk, mert nagyon hiányzott. ^^"
A csaták egyébként jól néznének ki, ha nem a Gonzo felelt volna az animációért. A végén mondjuk nem kapunk túl sok mindenre a választ, az utolsó harcjelenet sem a legjobb. A gore maximálisan jelen van, a sorozat első felének a lezárása konkrétan ilyen hentfeszt. Pislogtam is rendesen, főleg mert a másik fele még hátra volt akkor. A szereplők hullanak, mint a legyek, de ezen annyira meg se lepődtem.

Miért szeretem?
Őszintén? Fogalmam sincs! XD Egyszerűen elkezdtem nézni és naponta 4-5 rész simán lecsúszott, pedig ezekkel az elemekkel tarkított animék általában a torkomon akadnak. Vagy legalább is heti 1 résszel szépen lassan legyűröm, aztán laza mozdulattal törlöm a gépemről. A Blassreiter esetében azonban teljesen másképp történt. Utána még egy csomószor visszanéztem a kedvenc jeleneteimet és habár jó pár éve láttam, simán vissza tudom idézni a fontosabb momentumait.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Tavaly letelt a három év, így végre nyáron újranézhettem szívem egyik csücskét.

Ro-Kyu-Bu!

Kép

Ó, igen! A moé lolicon fanszervíz epikus sportanime! Bárcsak.

Az a helyzet, hogy nagyon nyilvánvaló volt az anime készítőinek elfogultsága. A fentiekből nagyon szépen rágyúrtak az egyikre. De tényleg, minden másodpercét élveztem. Viszont a másik oldalhoz, a kitűnő sportanimék készítéséhez már közel sem konyítottak annyira. A meccs jelenetek rendezése, animációja csak erős közepes. Messze volt az olyanoktól, mint Haikyuu vagy Chihayafull. Nem igazán jöttek át a stratégiák, a játék lendülete, a mozgás dinamizmusa, ahogy nagyoknál megszokhattuk. Ez azért is különösen sajnálatos, mert elmondások alapján bizony az alapját jelentő fényregény igencsak komoly gondot fordított a sztori sport oldalára is. Igazi kosárlabda rajongó ÉS lolicon keze munkája, aki pont annyira fontos volt a játékelemek realizmusa, a stratégiák kidolgozottsága a különböző pozíciók legkisebb részletéig, mint bikiniben strandoló leányzóink cukisága. De sajnos mindezt már képtelenek voltak az animébe átültetni. Nyilván az is közre játszatott, hogy két cour játékidőbe kellett az egész fényregény sorozatot belesuvasztaniuk. Ennek érdekében eseményeket rendeztek át a történetben, a mérkőzések folyásába belenyúltak, azokból részleteket kihagytak, megváltoztattak. Karakterek építő jeleneteiről, történeteiről kellett lemondanunk, mert nem egy ideális világban élünk, ahol három szezont lehetett volna áldozni rá, ahogy megérdemelte volna. De még ha csak a rendelkezésre álló keretet nézem, akkor is jobb egyensúly kellett volna találniuk a sorozat több arca között.

De ennek ellenére mégis itt van, és létezik. Nem tőlünk elvenni. Már az első pillanatban látszott, mennyire zseniális a koncepció. A másik felét ugyanis rendesen kimaxolták, egy cseppnyi tartalékot sem hagyva benne. Hiába a kapkodó, itt-ott összecsapott történet, ha a lényeg ellenállhatatlan. Ó, ahogy elragadja kis szívüket a játék iránti szenvedély! A bensőséges kapcsolat, ami köztük és szeretett mentoruk között kialakul. Pedig Subaru tudta, hogy bajt is hozhatnak rá akaratlanul, de nem állhatott ellen játékosai bűbájának. Ahogy a mi szívünkbe, úgy az övébe is fokozatosan belopták magukat. És mindennek középpontjában ott volt a kis géniusz Mokkan, és vele a létező legcukibb első szerelem. Felejthetetlen élmény kerekedett belőle, ami csak egyszer adatik meg.

Ro-Kyu-Bu, imádlak!
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Már egyszer félig megírtam ezt a post-ot, csak véletlenül ki x-eltem és itt hagytam az egészet a francba :hammer:
(Catrin: deeee, tegnapra terveztem, csak úgy el voltam havazva, hogy végül azt a 3 soros kis semmit sem sikerült éjfél előtt bepötyögni, ti meg nyomatjátok itt a wall-of-text postokat, én meg kezdem szégyellni magam. XD köszi a jelölést MAL-on :3)


6. nap - Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Prison School. Kedvencnek ugyan nem mondanám, szóval rajongani nem rajongok érte, meg szeretni sem szeretem, de nagyon jót szórakoztam rajta és anno szezonkedvenc is volt. Eredetileg nem is terveztem nézni, mert távol áll tőlem ez a műfaj, de aztán csak felugrottam a hype vonatra és a végállomásig utaztam rajta. Rossz animének egyébként nem mondanám, a kivitelezéssel semmi gond nem volt, a rendező mindent kihozott a mangából, a J.C.Staff odatette magát a látványnál, a seiyuu-k brillíroztak a szerepükben. A történet egyedinek mondható és kiemelkedik a legtöbb ecchihez képest (már az is fura, hogy egyáltalán van neki). A legnagyobb vonzereje azonban az egyik legnagyobb negatívuma is egyben: az extrém, közönséges, elvetemült, BETEG humora, amivel hosszabb távon nem voltam kibékülve. Az első pár részen még jókat nevettem a túltolt arckifejezéseken, félreérthető helyzeteken, ciki pillanatokon, az idióta karaktereken és még az ecchi része is elfogadható volt, de aztán ahogy haladtunk a vége felé, egyre inkább kezdtek előjönni az ízléstelen, undorító dolgokkal, fröcsögő testnedvekkel meg miegymás, ami már nem kenyerem. Nem vagyok prűd, de van egy határ, amíg vicces az ilyesmi, utána viszont veszettül kényelmetlen nézni némelyik jelenetet. :drop: Összességében viszont azt tudom mondani, hogy tetszett a sorozat és a kínosan túltolt jeleneteket leszámítva lényegében végig tartotta azt a szintet, amit az első részekben mutatott. Még egy ideig második évadot is akartam, de a sorozat után játszódó OVA megnézése után (amiben szintén próbálnak túltenni az eddigieken a rossz irányba) jöttem rá, hogy a folytatás már nagyon nem izgat, főleg úgy, hogy állítólag innentől csak még durvább az egész. Én boldog vagyok a végén lévő happy enddel, meg a "kerek" lezárással.
TL;DR, a guiltyness abból fakad, hogy egy komfortzónámon kívüli sorozat sokkal jobban tetszett, mint az átlag és nehéz bevallani, bár szégyellni nem szégyellem, egyszerűen csak dicsekedni nem dicsekednék el vele senkinek, mert az egészről üvölt, hogy tulajdonképpen a humorom nem ilyen, csak ez mégis bejött és nem akarok hamis képet festeni magamról. XD És most nem arról van szó, hogy próbálnám elitista szemszögből nézni a dolgot és nem akarok olyannak tűnni, aki élvezi a filthy szarokat, mert én vevő vagyok az alpári és fekete humorra is, csak ahogy említettem, van egy szint, amíg értékelem, utána meg már nem, amit átlép néha a PS.

Plusz még nem akarok elkiabálni semmit, mert még a 45 rész negyedénél tartok, de eszembejutott a Clannad. Nem azért, mert hogy itt, vagy az elitisták között nincs jó híre, hanem amiatt, hogy tényleg érezhetően hatásvadász itt-ott már a legelejétől kezdve és próbáltam ellenállni neki, de nem sikerült, beszippantott és nekem tetszik. XD Van egy-két dolga mondjuk, amire már most haragszom, de majd írok bővebben, ha befejeztem a franchiset.

És ha már hatásvadász sorozatok, akkor említeném az Anothert, SAO-t és a notórius Elfen Lied-et, azonban ezeket még kezdő animésként, 4-5 évvel ezelőtt láttam és mostani szemmel nem tudom, hogyan tetszenének, szóval nem tudom, mennyire lenne még érvényes a pleasure, de majd egy revaccs után biztosabbat tudok mondani ezekről.

NA ÉS AKKOR A TAVALYI LISTA:

3. nap - Kedvenc férfi szereplőd animében/mangában

A Kőkapu Okabéjét gondolom senkinek nem kell bemutatni (csak talán Titkosnak? XD), a kezdetektől fogva bírtam a hülyeségeivel együtt, de mikor előkerült a komoly oldala, akkor villámgyorsan ugrott fel a toplistámra.
Szintén nem kell bemutatnom Guts-ot a Berserkből, aki az általam eddig látott legjobb személyiségfejlődésen ment keresztül.
Akai Shuuichi a Detective Conan-ből: Rendkívül szimpatikus és intelligens fickó, aki rejtélyes, introvertált, de törődik másokkal, lehet bízni benne és profin végzi a munkáját, terveit mindenáron beteljesíti.
Mugen a Samurai Champloo-ból hatalmas arc, az a típusú badass figura, akiket bírok, nem pozőrködik, simán csak az. :D
Plusz a HxH szereplői között vannak sokan, akiket imádok. Két kedvenc antagonistám is lett, Hisoka és Meruem. A protagonisták közül pedig Kurapika és Killua (előbbi azért, mert ő is az az eltökélt, kicsit introvertált alak, kit az érzelmei vezérelnek, utóbbit főleg az anime uccsó, választásos történetíve alatt szerettem meg - aki látta, biztos érti, miért).
Plusz megemlítem L-t is a Death Noteból, nosztalgia miatt, aki sokáig első helyen szerepelt.

4. nap - Kedvenc női szereplőd animében/mangában

Nodame a Nodame Cantabile-ből. Egyszerűen imádnivaló a csaj, egyedi, mindig meg tud nevettetni és az, hogy egy valódi személyről mintázták még jobb karakterré teszi nekem. Sokszor tudtam vele azonosulni az évadok során, amilyen rendetlen és trehány, de tud rendkívül motivált is lenni, ha olyan helyzetbe kerül. A saját útját próbálja járni, de függ másoktól is, szüksége van motivációra és valakire, aki el tudja őt indítani az úton. Sokan csak simán comic relief karakterként kezelik, pedig több annál. Karakterfejlődése is szépen követhető, de végig olyan mókás karakter marad, mint amilyennek megismertük.
Kurisu a Steins;Gate-ből, ó, ha minden tsundere ilyen tsundere lenne, akkor nem utálnám őket. Azt hiszem nem kell sorolni a pozitívumokat.
Valamint Sakaki az Azumanga Daioh-ból, ahhh ::jeye::

5. nap - Egy anime/manga amit szégyellsz, hogy tetszett

Léééényegében nincs ilyen, a fentebb említett Prison Schoolt sem szégyellem. Az Elfen Lied-et már csak-csak, de az meg kb. a 10-20. animém volt és az volt az első durva, omggore dolog, amit sikerült látnom, aztán totálisan bele voltam zúgva, de már most kapásból vannak olyan hatásvadász momentumai a fejemben, amik most már nem tetszenének.

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni

Fú, rengeteg mindent tudnék erre mondani, de a legnagyobb prioritást a Code Geass, Cowboy Bebop és Evangelion, azaz 3 "alapmű" élvezi a PTW listámról, amiket szeretnék végre ennyi év után megnézni, mert sül a pofámról a bőr. :oops:
Mangából pedig az Oyasumi Punpun, aminek az első 4 kötetét már olvastam majdnem egy évvel ezelőtt és irtózatosan tetszett, csak aztán nem értem rá olvasni, utána meg már nem akartam hónapokkal később belevágni a közepébe, úgy voltam vele, hogy majd újrakezdem és végigolvasom, ha végre az összes kötet a polcomon lesz. De ott van még a Vagabond és a Yokohama Kaidashi Kikou is.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Újabb csalás a részemről, de így végre nem vagyok lemaradva. :drop:

6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)

Kamigami no Asobi. Otome játék alapján készült fordított hárem sorozat, szóval nem váltja meg a világot. A történet röviden: Zeusz fájlalja, hogy az istenek eltávolodtak az emberektől, ezért néhány istent összezár egy bentlakásos iskolában egy halandóval, aki véletlenül éppen egy fiatal japán lány. A kategóriáján belül azért sorolom a jobbak közé, mert nem erőltették a romantikát, az ilyen művekben megszokotthoz képest egészen értelmes főszereplőnő inkább csak barátkozott a háremével. Ennek eredményeként javarészt nyáladzásmentes, kellemes SoL komédiát kaptunk egy csipet mitológiával. Azt említettem, hogy az istenek mahou shoujo átváltozás során veszik fel a valódi alakjukat? :D Ha jobban belegondolok, ezt az animét nem is kellene GP-nek titulálnom, hiszen nem tartom annyira rossznak...

Dance with Devils. Az otoge adaptáció, amiben bármelyik pillanatban dalra fakadhatnak a szereplők. Néha nehéz eldönteni, hogy mit szívtak a készítők... Ami kiemeli (az éneklésen kívül) a többi hasonló sorozat közül az az, hogy a végén a főszereplő lány és a main guy (aki nem mellesleg egy ördög) szerelmet vallanak egymásnak. Persze mielőtt megörülhetnénk, hogy végre egy hárem korrekt lezárást kap, szerelmeseink útja elválik, mert a lány nem akar az anyját hátrahagyva a pokolba költözni, az ördöglegénynek pedig meg sem fordul a fejében, hogy esetleg az emberi világban maradjon az elvileg hőn szeretett kedvese miatt. :wwall:

Sekkou Boys. Egy négy mellszobor alkotta idolcsapat és a menedzserük kalandjait követhetjük benne nyomon. Amilyen borzalmasan hangzik, én annyira jól szórakoztam rajta. :D

A mangák közül legyen mondjuk a Fairy Tail. Hiába megy át néha soft hentaiba, hiába fekszik ki az összes ellenfél egyetlen, a barátság erejével felturbózott támadástól (csak hogy néhány hibáját említsem), régóta követem már, kíváncsi vagyok a befejezésre, sőt, néha még élvezem is az olvasását.

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

JJBA: DIU: túl sok szereplő, nagy részük nem lett kihasználva. Vagy kevesebb karaktert kellett volna írni, vagy többet szerepeltetni őket.

Gintama: elhúzott shounen arc-ok. Mindjárt befejeződik a manga, nem igazán lehet már megkerülni ezeket a történetíveket, de kevesebb időhúzással (esetleg néha rövidebb harcokkal) jobban járnánk. Lassan ott tartunk, hogy alig történik valami egy fejezetben (azért a Bleach szintet még nem értük el szerencsére)...

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni

Majd egyszer sort kerítek a Legend of the Galactic Heroesra, ha már annyi jót olvastam róla, de a következő nem szezonális animém várhatóan a Mushishi lesz.

Nagyon szeretem a Cardcaptor Sakura animét, ezért valamikor majd belevetem magam a többi CLAMP műbe is, valószínűleg manga formátumban. A mangák közül érdekel még az Otoyomegatari, az Oyasumi Punpun és a Shoukoku no Altair, bár az utolsóval biztosan megvárom az animét.

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d

Ilyesmit nem tartok, de ha sebtében kell választanom, akkor Eraserhead/Aizawa Shouta szimpatikus leginkább a Boku no Hero Academiából.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Én ezt most passzolnám, ugyanis az a "gond", hogy ami a kedvencem, az általában pont azért az, mert szinte hibátlan, vagy ha kákán is csomót keresve mégis találok benne valami negatívumot, az általában egy jelentéktelen apróság, ami messze nem von le semmit a sorozat összértékéből. Szóval lehetne itt sorolni, hogy "mé' nincs a Shingeki no Kyojinban egy kicsivel több humor?", vagy "az Inu Yasha manga nem volt rossz, csak éppen 100 fejezettel hamarabb kellett volna lezárni, mert így rohadtul túlnyújtotta Rumiko", esetleg "a Joshikousei tök jó, de azért egy kicsivel több pénzt még beleölhettek volna a látványvilága, mert így az egész kb. csak egy fokkal van fentebb, mint egy átlag hentai képi világa", valamint "a Detroit Metal City epizódjai miért fele olyan hosszúak csak, mint egy átlag animerész?", és igazából estig lehetne ezt így folytatni, végigmenve az összes kedvencemen, de mondom, ezek igazából belegondolva mind apró hülyeségek, amikért mindegyik sorozat bőven kompenzálja magát a pozitívumaival. Nálam általában egyébként is úgy szokott valami kedvenc lenni, hogy az egész hangulata betalál, onnantól kezdve pedig az ilyen "apróságokat", mint mondjuk 1-2 sémára felhúzott karakterek, vagy százas szög egyszerűségű történet, már hajlandó vagyok megbocsátani. (Igaz, JoJo's Bizarre Adventure, aki 7/10-el került be a kedvenceim közé és akire ez a leírás pl. tökéletesen illik? :D)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Sajna én kötekedősebb vagyok mint Titkos, hiába a kedvencem valami, azért észreveszem a hibáit is, bár ezekkel csak akkor van komolyabb gondom ha nagyok és zavaróak, mert apróságokon én se fogok kattogni, főleg hogy mindezek annyi értéket és/vagy élményt nyújtottak, hogy az alábbiakat mind megbocsássam.

Anime:

Madoka. Ó a Madoka... Leborulok a zsenialitása előtt, csak túl rövid, ezért túl kevés epizód jut egy-egy főbb szereplőre, a világ részleteinek kifejtésére, satöbbi. Aztán plothole-ok és egyebek, de ezekről már értekeztem az egyik topicbeli szakdolgozatomban (post első fele), mivel FULL SPOILER, így csak az nyissa meg aki már látta a sorozatot. Ill. van még egy, aki jár a topicba az már kívülről fújja, de majd aktuális napon említem... -_-. Grrrr....

Death Note: hogy nem lett vége a 25. epizóddal A második része feleakkora epizódszámot kapott mint amennyi kellett volna, vagy legalábbis még 5-6 részt elbírt volna a vége, hogy pontos mangahű adaptáció legyen. Papíralapon nemcsak Mello és főleg Matt kap jóval nagyobb szerepet, de Kira ha lehet még sokkal rohadékabb :twisted: Viszont az animuban legalább a dísztemetéssel kompenzáltak.

Code Geass: Az R2. Na itt aztán oldalakat tudnék írni a tipikus kretén szanrájzkodásokról, túl sok újonnan behozott, ám kihasználatlan mellékszereplőkről, túltolt csöcsseggfanszervízről, nonszensz plotbeli húzásokról, a Geass működési szabályainak inkonzisztens mivoltáról és eleve figyelmen kívül hagyásáról. Ja és Rolo-ról, amit nagyon egyszerűen lehetett volna orvosolni: kinyírják az első epizód kezdete előtt. Az utolsó, legnagyobb problémát most, 10 év után úgy tűnik orvosolták. Mindegy, Lulu és CC, meg az epikség elviszi a cuccot így is, de nem kellett volna beleugatni Taniguchi rendezőúr munkájába, akkor még ezerszeresen jobb lett volna az egész.

Evangélium: hogy
SPOILER
random a szimbolika.
Animés pályafutásom első nagy válságát okozta, amikor ez kiderült.

Psycho-Pass: Beleapofádba dííípfilózós + túldarkoskodott-górkodott hatásvadászat. Én szeretem az ilyesmit, a PP-ben meg főleg, de néhol már nekem is sok volt. Emellett Kougami, aki a cucc első felében igencsak sekélyes, a másodikban meg kihúzták alóla a normális indítékot. Nemtom mi a franc volt Urobutcherrel, amikor az ő karakterét írta... A moziban sokkal jobban van prezentálva.

Kara no Kyoukai: Nasu lusta karaktereket írni és nem tud keretet adni a sztorijainak. Ez szinte minden cuccában zavar, csak míg egy Sors/vagy Cukihercegnő-szériában elnézem, mert eleve nem egy túl komolyan vehető valamik, meg amúgy is tele vannak mindenféle hülyeséggel, addig a fentinél baromira zavart, hogy egyszerűen nem tudta elhelyezni a világban a mágiát, és hogy Shikin kívül a másik két főkari Mikiya és Aozaki túl egydimenziósak, a nulla személyiségű főgonosz-duóról nem is beszélve.

Most ide jöhetnének még olyanok, hogy cúna a CG a Ga-Rei:Zeroban, vagy hogy a Shingeki uccsó 2 része lehetett volna mnagahű, és hogy a Dennou Coil utolsó 2 epizódjában túl sok volt az információ egyszerre, vagy a Pigvindobnak túl tömény a vége, de ezek az összképhez képest tényleg apróságok, ilyeneken nem fogok problémázni. Van még egy-két dolog, de azokra lesznek külön kérdések, majd ott előszedem őket. De a Gundam Seed shounenkedős baromságait itt még említenem kell, ezekkel csúszott le a 9-esről, francbamár.

Manga: Tsubasa Reservoir Chronicle: Az utolsó 3 kötet brutál hirtelen plot twistjei. Kellettek, csak olyan gyorsan jött minden, hogy elsőre szerintem képtelenség felfogni, 2X olvastam újra mire összeállt. De akkor ÜT.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2017.01.07. 13:31-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Ez azért is egy jó téma, mert ha nagyon akarnám, egyesével végigmehetnék az összes kedvencemen (kivéve az Aria the Originationt, mert az makulátlan :vigyor: ), tl;dr-t szülve csak a hibáikról, miközben nem érezném azt egy percig sem, hogy igazságtalan lennék, sőt. Ezért is van az, hogy nálam a 10/10 távolról sem a "tökéletességet" jelenti, hanem a jóval konszolidáltabb "mestermű" kifejezés numerikus megfelelőjét, ennélfogva lehetnek (nem túl nagy) hibáik is, ha mellette az erények gyakorlatilag feledtetik vagy elnyomják azokat.

Pár könnyebben kiszúrható hiba/defekt a kedvenceimből:

Steins;Gate - Azért azt kár lenne tagadni, hogy otaku-panderingben ne jeleskedne ez a cucc, mert igen, sokszor még csak nem is rejti véka alá. Amiért még sem fújok rá, hogy mindez csak egy aprócska szelet, ami végső soron az animéért van, nem pedig fordítva, hogy az anime van a panderingért.

LoGH - Őszintén nem túlzás, ha azt mondom, az űrcsaták egy részében csak azért működött az éppen aktuális taktika, mert az ellenfelek szobahőmérséklet környéki IQ-val voltak megverve, kvázi beprogramozott robotok, akik azért voltak, hogy belesétáljanak az egyértelmű csapdákba is. Közel sem olyan látványos, mint a szerző másik művében, az Arslan Senkiben (ami egy merénylet az intelligencia ellen), de azért nah... A másik a túlzottan fekete, Disneykbe illő Earth Cult bagázs. Lehetne mondani, hogy erősen fanatikusak voltak, de kár lenne ilyesmivel elrejteni ezt az egyértelmű gikszert.

Kaiji - Ideiglenes karakterfejlődés, de miért nem permanens? (Igaz, akkor már nem lenne min szórakozni.)

Utena - A napsütésben, a réten, kézen fogva vígan ugrándozik három lányka, becses neveik: Alacsony költségvetés, Pocsék humor és Recap.

Stbstb, mehetnék még tovább/lejjebb is.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

Az eredeti Uchuu Senkan Yamato 1973-ból. Na, az tele van kisebb-nagyobb grafikai és történetvezetési hibákkal.

Kezdjük azzal, hogy a hajón van "üvegház", ahol növényeket termesztenek, nincs is gond az ellátmánnyal, de az egyik részben mégis lemennek az egyik bolygóra fosztogatni, mondván nincs mit kajálni. Ez az epizód valójában időhúzás volt csak, mivel az egész sorozat hemzseg a hibáktól.

A 11. résztől eltűnnek a nők a hajóról, csak Mori Yuki marad, mert hát mégis csak ő Kodai Susumu love interestje, nehéz lenne kiírni. Ugyanitt lesznek a gamillasziak kékek a korábbi emberszín helyett. Később ezt a koncepciót átdolgozták arra, amit a 2199-ben láttunk, de Dessler attól még a hitleri árja faj díszpéldánya volt az első 11 rész alatt megjelenésében.

A Mars közeli légi csatánál kimennek a Fekete Tigrisek (ez a vadászrepülők típusneve), és visszajönnek a Kozmotigrisek (szintén típusnév). Vagyis a harc alatt típust váltottak a pilóták, és a vadászrepülők külleme is más.

A Plutón történő csata során láthatunk masszaszerű élőlényeket. Itt látszódnak rajtuk az ecsetvonások, annyira megkaristolta a felületet az ecsetsörte.

A Szívárvány-halmaznál lévő csata végén lerobbantják a hajóról a harmadik hidat (az alján). A következő részektől viszont megvan ez a részleg.

És lehetne sorolni hosszan, részről részre. A Central Anime csapata a feliratba tette a legordasabb hibákat (nevek elírásától kezdve mindent) minden epizód endingje alá. Mondjuk az a sok hiba (részenként átlag 5) nem is csoda: az egész koncepciót át kellett dolgozni. Eredetileg az lett volna, hogy üstökösön lovagló gyermekek keresik a Iscandart, hogy megmentsék a Földet. Csak aztán bevonták Leijit, aki átdolgozta a ma ismertre gyorsan, és a kapkodásban rengeteg hiba született. Nem lesz tőle élvezhetetlen, de azért szemet szúrnak.

Mangában pedig a Happy World! lenne. A közepére elfelejtik a főszereplősrác világ minden szerencsétlenségét hordozó mivoltát, és egy totális vallási clusterfuck veszi át a helyét. Érdekesnek érdekes, de ahogy tálalva van a kisebb-nagyobb szálak szerint, nem áll rendesen össze, és belerohan a shounenek nagy hibájába, a folyton erősebb ellenfelek kérdésébe.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei?

Igazából a többiek jobban összefoglalták, mint ahogy én tudnám. :)

Death Note: a második nagy arc-kot elkapkodták az animében. Több részt kellett volna rá szánni.

Code Geass R2: teljes kavarás az erők kapcsán, és geass eredetével kapcsolatban. Túl sok karakter, akiket meg se próbálnak bemutatni.

Shingeki no Kyojin: nem értem, hogy az utolsó 2-3 részre már miért kellett eltérni a mangától, Eren power-upja nélkül is elég látványos lett volna a harc, és kényelmesen le lehetett volna zárni az évadot. Plusz nem tudom, hogy hogy fogják így folytatni. Szimplán csak elfelejtik, mintha meg se történt volna?

Kurau Phantom Memory: 24 részes anime, 14 részre való sztorival.

+Steins;Gate: nekem sokkal jobban tetszett volna, ha egyedül Okarin emlékszik az időugrásokra, a lányoknak még csak nyomokban sem lenne emlékük róla. Így soha nem lehetne eldönteni, hogy az egész tényleg megtörtént, vagy csak Okarin kattant meg. :)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)

[egyéniszocprob]Lelkes voltam ennél a kérdésnél mikor felvetült, de hangulatom mára pont nincs hozzá. xd[/egyéniszocprob]

Azért párat ide vetek (mal Top10 jó lesz ugye? Hm, abban mondjuk nem szerepel kettő az öt darab 10 pontos cuccomból, sebaj):

Terra e...:
- Egyszerű, helyenként gagyi grafika, csúnya CG betoldásokkal.
- Borzasztó openingek (de kárpótol a bgm).
- Rossz történetvezetési arányok (sok tanoncos rész, összecsapott vég, szumma kaphatott volna minden/mindenki még több időt, de annyira engem ez nem zavart, mert imádom, ha valami rövid időn belül extrán tartalmas).

Steins;Gate:
- Hm. Mi is? Ahamm, igen.
- Áhh, semmi nem jut eszembe, talán lehetett volna még ennél is több OKuri.XD
- Vagy... ANNÁL a jelenetnél lehetett volna valahogy kevesebb vérrel megoldani (csak, hogy szőrszálazzak), de az a baj, hogy akkor nem szólt volna annyira nagyot. XD

Macross 7:
- Úristen, ez tele van hibával.
- Basara, mint főszereplő kapásból megszoksz vagy megszöksz (én mondjuk hamar rájöttem, hogy kedvelem, de azért váhhh).
- 30 részig kb. ugyanaz: rettenetesen önismétlő, de legalább full-laza.
- A vége macrossosan szokásos epicmagic, csak még óvodásabban.
- Röhejes ellenfelek (kész lol show).
- Max és Milia válnának (a francokat, ez nem negatívum, imádtam, amit ezek ketten leműveltek :D, aztán a konklúzió úgyis pozitív - de még több love befért volna tőlük, nem értem mondjuk mit rinyálokXD - és ez nem a csók teljes hosszaXD). Stb.

Ginga Eiyuu Densetsu:
- Helyenként túl hosszú, lassú és fárasztó.
- Julian lehetett volna kidolgozottabb/szimpatikusabb, hogy a végére ha nem is hiánypótló, de élvezetes legyen.
- Több nőci time nem ártott volna.

Rose of Versailles:
- Hol itt a hiba kérem? XD Na jó, Fersen függésből már sok volt, kezdődhetett volna előbb is az André love, pl.

Yuri!!! on Ice:
- Kapkodós, nagyon gyors tempó, több epizódot is elbírt volna (utsó ep tömény kapkodás, és még így is ÜT), de itt még kevésbé zavart ez, mint a Terra e-nél, mert cserébe annyira intenzíven komplex, hogy imádom.
- Az előadások animációja végig folyamatos, de nem túl minőségi, nagyon sok helyen elnagyolt, többször kifejezetten ronda. Szebbet érdemelne (plíz BD), plusz alapvetően a rajzolása sokszor nincs a toppon. Annyi baj legyen.

Kino no Tabi:
- Epizodikussága miatt nem hozza folyamatosan ugyanazt a magas filózós és érzelmi színvonalat.
- Viszont sokkal több epizódot is elbírna! Még Kinót!

Allison to Lillia:
- Túl gyerekes,
túl egyszerű,
túl mesés,
visszafogott/gagyi látvánnyal,
erőltetett és nem kielégítő zárással (a regény kárpótol).

Nobunaga Concerto:
- A legjobb résznél lett félbehagyva. Kb. még 5 ugyanilyen tempós részt elbírna Nobunaga haláláig + valami mókásan katartikus zárás és ennyi. Sajnos a manga még fut, de az anime amúgy is darálta. Szóval...
- Fura CG, amitől sokan menekülnének, de nálam ez mondjuk pont nem hiba, mert más látvánnyal feleennyire se működne a hangulata!!!

FMA BH:
- maradt malon a top10-ben? hmm..., de nincs kedvem róla írni random shounenkedéses problémákat. Helyette inkább jöjjön az egyik 10/10-em, ami lemaradt onnan pár pofátlan 9/10 helyett (amúgy ennek meg van az oka, de nem fontosXD). Szóval:

Shiki:
- Mi is? Sablonos horror vég? Imádtam!
- Bosszantó Seishin? Imádtam!
- Talán pár gyökér momenttel lehetett volna kevesebb... khm Megumi, khm Masao, de nélkülük nem lenne ugyanaz... Ennyi.
Válasz küldése