Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Látom mindenkinek betett ez a totál oda nem illő tiniyuri-vonal. Annyira kilógótt a beszélgetéseikből,a témáikból, meg úgy egyáltalán, látszott hogy abszolút nem ilyen vonalon mozog a tizenéves énjeik kapcsolata...

És nagyrészt megegyeznek az álláspontok abban hogy a könyv tartalmát viszonylag jól adja vissza, csak pár részlet az eltérés... De ennek ellenére is érdekel egy kicsit és látom hogy csak 150 oldal, úgyhogy rátettem a Kindle-re és valamikor sort kerítek rá.

Rui nálad a passz, válassz valakit erre a hónapra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Mivel már mindenki volt, aki megnézte a filmet, ezért bajban vagyok. Ha ilyen eset áll elő, akkor csak random válasszak ki valakit, aki feldobja a következő címet?
Illetve Catrin csak a könyvet olvasta, de ha mindenkinek megfelel és az érintett vállalja a feladatot, akkor neki passzolnám a labdát. :) Mert láttam, hogy még nem ajánlott címet korábban.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta: 2017.04.02. 16:00 Illetve Catrin csak a könyvet olvasta, de ha mindenkinek megfelel és az érintett vállalja a feladatot, akkor neki passzolnám a labdát. :) Mert láttam, hogy még nem ajánlott címet korábban.
Ó, láttam a Harmony animét is csak nem a kihívás keretén belül hanem még tavaly. (5/10 lett nálam)

De köszi!, vállalom a dolgot, ha okézzátok, bár én mindig nehezen döntök annyi mindent ajánlgatnék. XD

Szóval döntsetek ezek közül (vagy nézzétek meg mindetXD, mert ahogy látom ezeket a keménymagból senki sem gyűrte be):
- Buddha film, még nem láttam, passzolom milyen, van egy folytatása is, akár mindkettőt nézheti, akinek van kedve, gondolom amúgy is egyben az igazi (lehet nekem lesz hozzá kedvem, ha időm engedi).
- Kappa no Coo to Natsuyasumi
- Uchuu Show e Youkoso

Utóbbi kettőt én láttam, és kellemes, emlékezetes élmények voltak, bár hibáktól közel sem mentesek, mégis ajánlanám mindkettőt, mert tudnak új élményt nyújtani.^^

(Ha muszáj lenne egyet jelölnöm, akkor az első buddha film, de nemtom, lehet én meg sem nézném, csak várnék belőle véleményeketXD.)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nekem a Buddha első filmje tetszik a leginkább, tehát arra szavazok, de azért Surci véleménye is fontos (lévén majd csak kettőnké ez a toppik).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nekem teljesen okés a Buddha film. Mondjuk ha már belekezdek akkor lenyomom mind a kettőt, elvileg egy sztori, szal csak az első felét abszolválni nem sok értelme lenne. Remélem azért az ötletgazdának is megjön hozzá a kedve.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na jó, gondoltam egyet, erre a hónapra bevállalok egy sorozatot, amit többen is mondotok. És csak hogy ne legyen könnyű dolgotok: itt a listám, a shared-unique rendszert használjátok, vagy lefagyhat a böngésző mire betölt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Tezuka - Buddha 1-2

Mit mondjak, nem vagyok elragadtatva. Tezuka-adaptáció, ennek megfelelően túlzott elvárásaim nem voltak, lévén ha nagyon ragaszkodnak a forráshoz, akkor érezhető lesz a retro történetmesélési stílus, ami történelmi filmként nem biztos hogy túl komolyanvehetővé teszi majd a mozit, de történelmi fantasyként még működhet. Hát...

Pár szó a vizualitásról: a karadizájnok tetszetősek, úgy modernizálták Tezuka stílusát hogy a tipikus jegyei megmaradjanak. A háttérzenéket is jól eltaláltak, különösen a fő témát. Viszont imho túl színes, mármint ehhez a történethez, ahol az OMG emberi szenvedést akarják érzékeltetni, nem feltétlenül áll jól hogy felhasználták a teljes színpalettát, továbbá az animáció az átlag moziminőségnek valamivel alatta marad, egy 2010+os múvítól kicsit több igényességet vártam volna, dehát Toei. Na de a tartalom...

Movie 1: egybefüggő történet mint olyan, nem létezik. Borzasztó nehezen indul be, és utána se nagyon jutunk sehová. Vannak bizonyos karakterek, akikkel történnek dolgok egymástól függetlenül, és a vége az
SPOILER
hogy mindenki jól megszívja.
Ezen 3-4 mellékszál semennyire nem kapcsolódik egymáshoz, és nem is értem mi volt a funkciójuk azon kívül hogy lássuk, mindenkinek milyen szar. Csak mivel a főszereplőhöz sem kapcsolódnak (egy kivételével), így azt se lehet mondani hogy ezeken keresztül döbbenne rá Siddhatha a világ nyomorúságára és igazságtalanságára. Pl. annak a rabszolganő anya - hadvezér fia szálnak mi köze volt az egészhez? Vagy hogy a herceg távozása után az apja tábornoka el akarja venni a trónt, de már az első csatájában meghal és kész? Vagy hogy a szerzetesnek állati tudatot adtak büntetésből? Semmi. A 2. részben se kerülnek elő
SPOILER
a megvakított csajszin
kívül egyiken se. Eleve nem is úgy jön le hogy Siddhartha a nyomor tapasztalása miatt indulna a megvilágosodás és a megoldás keresésére, hanem mert egyszerűen nem olyan alkat, aki uralkodásra vágyna - nincs egy törés, ami ekkorát fordítana a jellemén, mert már eleve ilyennek van felvezetve. Értem én hogy a kasztrendszer igazságtalanságait akarták bemutatni, de ettől még plotként nem áll össze.

3/10

Movie 2.

Ez még hosszabbnak tűnt, pedig 40 perccel rövidebb, bár itt már inkább nevettem, pláne azon az aszkéta-tréningen meg az óriás faltörőkos-fazonon. Két szereplő előkavarodik az előző filmből, de sok hatásuk továbbra sincs a történésekre. Ja igen, a plot továbbra is random emberek random jeleneteiből áll, amik egy miliméternyi közös ponton ha ha érintik egymást, vagy még annyin se. Aztán Siddhartha
SPOILER
véégre megvilágosodik, és rájön hogy semmi értelme annak a hülyeségnek, amit ott a többi agyhalottal művelnek, inkább segíteni kéne az embereken, mondjuk tanácsokkal és vígasztalást nyújtva. Gratulálunk.
Pláne hogy semennyire nem hatásosak ezek a jelenetek, a rendezés pedig a bányászbéka hátsója alatt.

Lesz még folytatása, amit szerintem kihagyok, mert ennek így nem sok értelme van. Még a lehúzásába sincs kedvem túl sok energiát ölni, annyira érdektelenül felesleges ez a két mozi... Lehet hogy a Kappa-filmet kellett volna választani, az legalább cukinak tűnik.

2/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jah igen, nekem sikeresen elvetted a kedvem a Buddha filmektől egy jó időre...

Szóval ajánlj valami jobbat májusra az esetleges érdeklődőknek, Surci.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

^ Ne bánd, nem vesztettél semmit.

Viszont májusi jelöltre remélem nagyobb lesz az érdeklődés, mivel a VILÁG LEGJOBB ANIMÉJE kerül terítékre: Shinkai májsztró legújabb remekműve, a Kimi no Na wa. Eredetileg nem ezt akartam (na nem baj, megvár a másik) te pedig már túl vagy rajta, de mostanában már érkezett értékelhető verzió belőle (720p-60fps HD), és beletekergetve teljesen élvezhető a látványvilág. A többi meg... majdmeglátjuk. Akinek kell link, dobjon PÜ-t, a Nyaa megint szenved.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta: 2017.05.02. 22:26 VILÁG LEGJOBB ANIMÉJE kerül terítékre: Shinkai májsztró legújabb remekműve, a Kimi no Na wa.
Jujj, engem az a film úgy felidegesített! Bizonyos szempontból jobban, mint az eddigi művei. Talán mert ez szimpatikusabb hangulatot és ötleteket is árasztott, így még jobban zavartak a logikátlan lépései, magicjei, Shinkaios (túl)húzásai, egyéb fasságai... Majdnem 4-et adtam rá, pedig 6-ot is lehetett volna egy-két dolog miatt. Szóval kiegyeztem 5/10-ben. Persze értem mit keres ott elől, a többség enni fogja ezt az érzelem tortáját is. Ráadásul... Mindegy. Én végignyafogtam az egészet.

Talán majd írok még róla. A kedvencem párom mondata volt közben: "nem lennék karakter Makoto filmjeiben, szétszivatja őket". XDD Hát még a nézőt...
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta: 2017.05.02. 22:26 a VILÁG LEGJOBB ANIMÉJE kerül terítékre: Shinkai májsztró legújabb remekműve, a Kimi no Na wa
Mivel én már egyszer megvívtam ennek az értékelését itt a napi kihívásos kapcsán emlékeim szerint, én összefoglalnám egyetlen képpel a véleményem:
SPOILER
Kép
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Na, akkor lehet én is beszállok végre (Shinkai újabb mesterművére nehéz nemet mondani), viszont Surc, nekem küld már át plíz azt a bizonyos linket.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Buddha 1-2

Szeretkezz a szüzességedért! Gyilkolj a békéért! No ezeknek a filmnek is kábé ilyen logikai fogaskerekei vannak. Nem tudtam eldönteni, hogy mit is akartak itt nekem elmesélni. Buddha életét? Nyilván nem mert ahhoz nagyon kevés játékidőt töltött a színen. A buddhizmus spirituális üzenetét? Kétlem mert akkor azt nem úgy 5 percbe foglalták volna össze. De tényleg nem tudom mit akartak a készítők.

Az első mozifilmből ott volt a kis srác aki mélyről jöve nagy harcossá vált. Nem is tudom mit akartak vele szimbolizálni, hiszen a srácnak kétszer kellett komoly döntést hoznia és mindkétszer minimum érdekesen döntött. Ráadásul úgy, hogy az addigi élete pont az ellenkezőjét kellett volna választania. No mindegy.
Buddha gyermekkorát úgy érzem nagyon elrontották. Sehol nem láttam vagy éreztem azt, hogy aha ez az a pont ahol valami megváltozott benne. Azt még aláíróm, hogy nem akart uralkodni, de azért a történelemben volt pár uralkodó aki előbb volt hívő és csak utána uralkodó. Az meg csak hab a tortán, hogy számomra inkább tűnt annak, hogy a saját spirituális életét előbbre helyezte az oltalma alatt álló emberek életénél.
A maradék karaktereket nem is értettem meg miért voltak ott.

A második film, természetesen közelebb vitt a megvilágosodáshoz, de ettől még nem lett egy jobb film. Komolyan mondom nem tudom, hogy mi volt a célja ennek az egésznek.

Régebben sok filmet láttam, ahol valahogyan Jézus élete vagy annak egy része volt feldolgozva. Természetesen van ami történelmi hű akar lenni, megint mások inkább valamelyik evangyéliumot veszi versről versre. Van ahol a cselekmény van ahol jézusi tanításon van a hangsúly. A lényeg az, hogy egy világ vallás alapítóját sok fajta képen be lehet mutatni, na de így? Sem a személyről sem az üzenetéből nem tudtam meg többet mint előtte. Nagy kár mert azért a grafika nem volt rossz és a színvilága is tetszett ami illik egy indiai világhoz.

Summa: Iskariotes ezt a filmpárost senkinek nem ajánlja megtekintésre.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Megtörvén az itteni szereplésem hiányát, jönnék akkor a havi dózis Kimi no na wat megszagérteni. :D

Hát here we go again... megint itt van egy Shinkai cucc, megint nem volt semmi elvárásom és bizonyára megint tele lesz hibával, meg a többi Shinkaisággal az egész film. Van is egy jókora pergament a fejemben az összes létező és megszokott baromságról, úgyhogy mielőtt elindítottam volna a Kimi not, előtte szépen átnyaltam az egészet, hátha megint protokoll előmászik mind. Rendre.

Biztos megint lesz túlmisztifikált szerelmi szál. Sokáig semmi extra, aztán hopp, a közepénél már nem bír magával a csávó, ahogy a végére is jut belőle bőven. Sasuga sasuga. Valami viszont mégsem kóser. Nem érzem a túlmisztifikálás és piedesztálra emelés mértéket olyan erőteljesen, mint a korábbi filmjeiben. Lehetséges volna? Nem, biztos csak képzelődöm. Noss, igen, újfent nem állok messze az igazságtól, MÉGIS valahogy úgy érzem, hogy itt nem kerített akkora feneket a dolognak és csapott köré akkor hűhót, mint a korábbi filmjeiben, ahol azt érezted, hogy végső soron ez vitte el a hátán az egész mindenséget.

Semmi gond, biztos megint vázlatokkal, meg papírmasékkal van tele az egész filmje karakterek helyett, hisz a korábbi próbálkozásaiban a szereplői nevét kábé másnapra már el is felejtettem (nem is értem, miért). És... még mindig emlékszem Taki és Mitsuha nevére... Áh, biztos csak azért van, mert ilyen könnyen megjegyezhető nevük van és nem azért... mert... Mitsuha oldaláról remekül bemutatta, hogy a mai fiatal generáció is lehet hagyomány- és kultúratisztelő, és hogy a nemi és társadalmi szerepek egy bizonyos fokig felcserélhetőek, a férfiaknak is lehet nőiesebb és a nőknek is lehet határozottabb szerepük/oldaluk. Mindeközben még... koruknak megfelelően viselkednek a karakterek? Mi van itt?

Na mindegy, bizonyára sztori már megint nincs, vagy ha van is, valami kis alibi vacak, hogy leplezze Shinkai kötelező prioritásait. Tessék, helyet cserél testben egy városi fiú és egy vidéki lány, nagy dolog, mondhatom. Egy-két vicces és jópofa montázs, de úgyis mindjárt rátérünk a kötelező Shinkaiságokra. Tessék, félidőnél járunk, és... történt egy érdekes csavar? (A három éves idődifferencia Mitsuha és Taki között.) Áh, igazából simán kilehetett ezt találni, biztos csak olcsó shock value az egész. És... erre építkezik végül az egész, a narratíva is ide fekteti a a legtöbb hangsúlyt, amihez csak ADALÉK a két MC és a közöttük alakuló viszony. Hát ez? Mi ez? Shinkai beteg vagy mi van?

Oké, foglaljuk akkor össze: Tehát adott egy megfelelő tempójú, érdekes alapsztorival bíró, állóvíz-hatásúnak cseppet sem érezhető film, ami (bizonyos szinten) mentes mindenféle korábbi Shinkaiságtól, végre karakterek is vannak benne, helyenként még jópofa és aranyos is tud lenni és még rétegzett, témájában pedig aktuális is? Wat. Mi lesz ezek után, ha Shinkai nem rendez többé rossz filmeket? Mit fogok én kritizálni ezután? :D

Na, jó, oké, azért természetesen elszállni sem kell mindjárt. Azt lemerem azért szögezni, hogy a Kimi no MESSZE a "mester" legjobb sztorija és direktori fő attrakciója, de azért vannak vele bőven gondok, ha nem is a megszokott Shinkai-mércével mérve.

Kezdjük ott, hogy mi ez a baromság, hogy csak úgy random testet cserél Mitsuha és Taki + maga a folyamat is full véletlenszerű? Komolyan, olyan amatőr dolog ez, szal legalább lett volna valami alibi magyarázat, hogy - mittomén - minden 50. évben egy lolmagic miatt testet cserélhet egy fiú és egy lány (azért a POWER OF LOVE itt is jelen van ám bőven, szal nehéz nem észrevenni ezt a "szerelemnek még az idő sem szab határt" üzenetet, ami a végére a cucc legfőbb profiljává válik ezúttal is), ráadásul az is kiderül, hogy a csaj nagyanyja is átélt hasonlót, viszont ugyanezzel a lendülettel a szőnyeg alá is lett söpörve az egész. Maga a testcserés procedúra ettől még érdekes és jól megírt, szal nem csak mókázásra van (meg később drámázásra), hanem jókora kontraszt is egyben saját magukra nézve, meg a testcserék is jótékony hatással vannak az addigi beszűkült életükre, a saját jellemük határozottabb kibontakoztatására.
A másik, hogy tele az egész ordas nagy plot hole-okkal; mind közül a "kedvencem" az, hogy egyiküknek sem esik le, nem abban az évben élnek a testcserék után, amelyikben alapból. Nonszensz! Nehogy már semmilyen jelét ne tapasztalják a három éves különbségnek, főleg, hogy egész végig a telefonjukon szórakoznak közben? Külön ostoba és időt rabló jelenetsor pölö az a szegmens, mikor Taki Mitsuha faluját keresi, aminek még a nevét sem tudja! MI VAN? Ezt mégis hogy, egyszer sem került szóba, melyik faluban van, mikor épp Mitsuha testében volt? Ezt valahogy nem tudom agyilag feldolgozni. Oké, lehetne azzal magyarázni, hogy a csere megszünte után csak bizonyos dolgok maradnak meg, mivel az egész egy "álommotívum", de pont ez nem? (Ráadásul, ha megtudta volna, hogy Mitsuha testében hol is volt, akkor meg a meteoros katasztrófára is emlékeznie kellett volna, de mivel nem, ezért csak tovább nő a bullshit-o-meter.)

Szóval jah, megint a PLOT irányít mindent: ami kényelmes, az maradhat, amit magyarázni kéne vagy fontos lenne, az nem. Gratulálok, állva tapsolok! Aztán ezeken felül is voltak még furcsaságok, például miért kellett a klimax utáni kvázi-epilógust így elnyújtani? Még percekig ment ez a huzavona, ami főleg annak tükrében bosszantó, hogy az ember tudta nagyon jól, mivel fog véget érni a film.

Mindent összevetve, megrágva, kiköpve és üres gyomorral aludva rá kettőt arra a következtetésre jutottam, nem fogok fukarkodni a Kimi no verdiktjét illetően, és megajánlok neki egy rozoga 7/10-et, mert amit felvállalt, azt nagyjából teljesítette, a Shinkai-védjegyek jóval enyhébben voltak csak jelen, a tematikus jellege adta magát (az egész cucc sok szempontból ellentétekre épült és most nem csak a már említett nemi szerepekre gondolok, hanem benne volt a hagyományos város vs vidék érzés, az emberi kapcsolatok a személyes érzéseken, hatásokon és dialógusokon keresztül vs telefonok, etc.), a látvány csúcs-kategóriás (bár ezzel eddig sem volt gond), meg egyáltalán jópofa volt az egész, még ha néha húztam is a cselekmény bizonyos részletei miatt a számat.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Kimi no na wa

Kínos volt ez a film. Celine Dion előadásában a power of love egyszer már felperzselte a civilizációt ( https://www.youtube.com/watch?v=Y8HOfcYWZoo ), most pedig itt vagyunk a 21. században és még mindig elsöprő sikert tud aratni egy nyári limonádé-történet. :roll:

Először is a legkevésbé sem aktuális. Naiv tinilányokon és klimaxos nőkön kívül senki sem hihet már őszintén a "Nagy Ő"-ben, az egyetlen igaz szerelemben, és ha van is ilyen ember, akkor annak kellően gátlástalannak kell lennie ahhoz, hogy képes legyen majdnem 2 óra játékidőben vallani erről a fogyatékosságáról. Japán ember komoly képpel elő tudja adni a hikikomorik anyaországában, hogy nem mindegy ám, hogy a közeledben lévő több ezer (akár 30 éves szűz) nő közül melyiknél próbálkozol be, mert neked az igazit rendelték el. Fordítva meg valahogy így szól az üzenet, hogy ha majd 30+ éves szűz nő leszel és még mindig nem találtad meg az igazit, akkor nem vársz eléggé, kitartás! Tehát a legelső probléma, hogy a rendező büszkén megvallja, hogy semmit sem ért a mai korból, mi több, teljesíthetetlen elvárásokkal frusztrálná szét a célközönséget.

Az egyetlen igaz szerelem propagálása azért is egy hatalmas fasság, mert sosem lehet általános törvény. Például nem tud azzal az egyszerű esettel elszámolni, hogy mi van akkor, ha egy ágyhoz kötött rákosbeteg személy az én párom valahol a nagyvilágban. Ezekkel a szereplőkkel megeshetett volna az is, hogy egy öreg, tolószékes nyomorék, vagy haldokló emberrel cserélnek testet, és akkor máris nem lett volna ez a történet. Ja, de nem, ilyen nem fordulhat elő. Mert természetesen ez az arányos, szép és egészséges fiataloknak a kiváltsága, az igaz szerelem eszményébe nem illik bele a csúnya és büdös valóság. Nem, ennek mindig illuzórikusnak kell lennie.

A három év időeltérés mint csavar nevetséges és mint fő konfliktus forrás a nézők dühítő hülyének nézéséről árulkodik. A saját ócska világának a szabályait sem tartja be Shinkai, mert aki az okostelefonok használatára építi a szereplők kommunikációját, az ne próbálja már beetetni a nézőkkel, hogy az aktuális időt egyik se látja meg a kijelzőn. Ergo az egész futás az idő leküzdéséért egy hatalmas műbalhé, egy lufi, amit a forgatókönyv fogyatékossága fújt fel.

Aztán a vidéki és a modern (városi) ember életéről semmit sem mondott el, amit Isao Takahata a munkássága során (Omoide Poroporo, Heisei Tanuki Gassen Ponpoko, Kaguya-hime no Monogatari) ne járt volna már ezerszer körül élesebb látással és érzékkel.

Végül nekem személy szerint a látvány sem tetszett, főleg a mainstream karakterdizájn miatt. Nem is értem, mire adtam 5 pontot.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kimi no Na wa

Uccsópillanatban megint -___-, pedig megnéztem már lassan egy hete. Akár nyomhatnék is egy +1-et Junchi értekezésére itt fentebb, úgyhogy nagyelemzést nem írok, mert véleményem hasonló, inkább csak a benyomásaimat dobom ide: Shinkai megint nem tudott, vagy inkább nem akart elszakadni gyökereitől, de vééégre nem a szentimentalista hatásvadászat vitte el (minden ízében) a filmet. Az üzenet a szokásos, a körítés újszerű és bejövős - a májsztró eddigi legfogyaszthatóbb mozija.

Először is a pacing normális, és nem akarok bealudni rajta mint az eddigieken. VAN sztori, ami nem alibi, és a mostanában felkapott időutazós settinget érdekesen sikerült átemelnie a filmbe (3 éves idődifferencia), a plot ezen a vonalon halad, nem a szokott szentimentalizmus lett kinevezve fő csapásiránynak. Bár a hibái is pont ezen a részen válnak igazán láthatóvá (esetleg zavaróvá): látom többen is rédzseltek itt az okostelefonos kijelzőkön, engem abszolút nem izgatott, mert ha magát a testcserés settinget el tudjuk fogadni az anime realitásának, akkor ez is belefér - bár tény hogy feltűnt azért. Ami nálam jobban beütött: 3 éve becsapódik egy meteor, kiirtva egy kisvárost, de erről a folyton a mobilneten lógó Taki nem hallott? Mert úgy meglepődött, mintha magával a ténnyel nem lett volna tisztában, és nem azzal, hogy ez Mitsuha lakhelye. Lolwut, annyira nem gyakori jelenség hogy ne érje el az enber ingerküszöbét... És a közepén-végén előkavarodó Shinkaikodásoknál kezdett rezegni a léc, a legjobban ez a "nem emléxem rád!!4" -féle műdrámakeltő amnézia irritált. -__- Szerencsére ha neccesen is, de sikerült túljutni rajta.

A két főszereplő sokkal jobban megírt és emberibb mint az eddigiek, és bár nem kútmélységű karakterek, de nem is kell, elvégre ők itt átlagos, normális, életszerű fiatalok, akinek lehet szurkolni, együttérezni velük, sőt még 1-2 mellékkarira is jutott némi szkríntájm. Szal itt azért érdekelt is hogy mi lesz velük, és nem csak a vállamat vonogattam mint az 5cm-en vagy a Kumo no Mukou-n. Amit szintén értékeltem, hogy hangulatilag könnyedebb, vidámabb, nincs az a folyamatos szenvedés, mélabús melankólia (és az ehhez kapcsolódó negédesen bús narráció amitől frászt kapok), normális karakterinterakciók a mélázás helyett, sőt POÉNOK!!! is akadnak, atyaúristen mi történt a MESTERREL? o_O A látványra nem térek ki, hozza a szokásos 11/10-et.

Szóval kellemes csalódás minden hibája ellenére, de ezek felett azért nem tudok olyan könnyen elsiklani, pláne hogy hatásvadászattal azért nem spórolt a főnökúr... így sok dilemmázás után végül magam is egy 7aláalácska/10-et nyomnék rá verdiktként. Ha realista akarnék lenni akkor 1 pont ebből is levonható (lehet később meg is teszem, úgyis revaccsolni kell majd tesómékkal, de most jókedvemben vagyok mert nem húzott fel mint vártam, sőt ez az időelcsúszós szetting tetszett is), de ez szól annak is, hogy Shinkai véééégre nagykeservesen, de kimozdult az eddigi lagymatag pocsolyából és mind sztori-, mind feeling-, mind karifronton fejlődést mutatott. Ez remélem vízválasztó lesz, ésa későbbiekben nem tér vissza az eddigiekhez, plusz egy kicsit próbálhatna rádolgozni a plotra, mert akkor még egy korrekt író-rendező is válhat belőle, és nem ragad meg a Maeda Jun-szerű kóklerek szintjén (wishful thinking, tudom :D).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci az én kezembe nyomta a gyeplőt az ehavi fun kiválasztásának reményében, úgyhogy akkor ide tolnám azt a filmet, amivel a mai napig hadilábon állok, hogy akarom-é vagy sem (persze a kihívás nyomán nyilván az "akarom" látszik befutónak lenni): Giovanni no Shima.

Hajrá!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Giovanni no Shima

Hotaru no Haka 2.0, avagy megint a melodrámán úszik el egy ígéretes alapkoncepcióval rendelkező film...

Mert az expozíciót megismerve elég lelkesen kezdtem bele a dologba: a 2. vh. végén járunk, a helyszín Szahalin egy kis mellékszigete. A japán kapituláció után a szigetlakók várják a megszálló amerikaiakat, de helyettük a Vörös Hadsereg katonái érkeznek. Szovjeteket úgyis ritkán látni animében, már csak emiatt is érdekesen indult a dolog, és a film első fele még egész kellemes mederben csordogált: a megszállók tartósan berendezkednek a szigeten és hozzák családtagjaikat, így a velük való együttélés a mindennapok része lesz. Persze a kommunizmus általános velejárói is velük érkeznek, pl. lakáslefoglalás és kiutalás a katonák számára, míg az eredeti tulajdonosoknak maradnak a melléképületek. Folyamatos katonai ellenőrzés, minden ellenálló tevékenység azonnali internálást von maga után (ebből lesznek problémák később, és nemcsak a történetben... de majd lejjebb). Viszont a gyerekek szemszögéből a mindennapi élet bemutatása jól sikerült, mármint az a része, ahogy először idegenkedve tekintenek az új jövevények merőben más kultúrájára, de később sikerül elfogadniuk egymást a hátterük különbözősége ellenére is (énekóra az iskolában, egyik legjobb jelenet). Még némi gyerekrománc is kibontakozik Junpei és Tánya között, a gyerekek apja és a tanárnéni közötti szál is érdekes lett volna...

Csakhogy.

Eljött a félidő, szét kell cseszni az egészet, és még csak nem is a fater internálása itt a legfőbb probléma, hanem ami utána következett. :knife: Összegyűjtik a sziget japán lakosságát, hogy mindenkit kitelepítsenek Japánba, de előtte pár hétig-hónapig egy szahalini gyűjtőtáborban kell várakozniuk. A többit spílertag alá teszem, de itt kezdődött az igazi facepalm-maraton:
SPOILER
Unalmukban a két gyereknek (akiből a kisebb beteg, ha jól gondolom valami megfázás ez, mert később súlyosbodott a hülyeségük miatt) az a remek ötlete támad, hogy szökjenek ki és látogassák meg az apjukat, akit a "közeli" munkatáborban tartanak fogva. Ráadásul az öcsi erőlteti ezt a hülyeséget, mire nyííícsan rákontráz: JA MENJÜNK! Betegen, kettesben nekivágni egy ismeretlen szigeten az erdőnek a tél közepén :knife: Szerencsére a nagybátyjuk és a tanárnéni rájuk talál, de megoldás helyett egyre durvábban kezd kilengeni a retard-o méter: tehát adott két hülyegyerek a hóviharban, akik közül az egyik lázas beteg, és két felnőtt, akik az utolsó pillanatban rájuk találtak, mielőtt kikészültek volna vagy a hatóságok szökevényként elkapják őket. Erre mit lépnek: nehogy visszamenjünk, áááá minek is, hanem kitalálják hogy mostmár ők IS látni akarják a fatert... mindezt úgy hogy tisztában vannak azzal. hogy kiszabadítani nem tudják, de ha lekapcsolják őket, akkor beköltözhetnek mellé a munkatáborba. Ismétlem, két FELNŐTT emberről van szó - tanárnéni felnőtt és pontos helyzetfelismerő készségeit különösen értékeltem... :knife: Ezek után persze összejön a dolog, de végig az volt bennem hogy 1. a vak is látja hogy mire megy ki a játék: Kanta nem fogja kibírni betegen ezt az utat, 2. megint baromságok miatt fog meghalni egy gyerek, és az egész film második fele arra megy ki, hogy szegényeket emiatt sajnálni kell. -__-.
Pont emiatt a világon semmi nem mozdult meg bennem amikor elérkeztünk a nyilvánvaló végkifejlethez... Eh.

A rendezés sokszor lélektelen ezeken túl is, az meg már az én bajom, hogy a Miyazawa Kenji-könyv hivatkozásait a neveken kívül nem ismertem fel (ez ismert mű Japánban), de sokszor iszonyú erőltetettnek éreztem a direkt utalásait, főleg a végén, amikor szállnak fel a hajóra. Továbbá a nyelvi különbségek is sokszor mintha nem léteztek volna: simán eldumáltak a saját nyelvükön egymással olyan szereplők akik elvileg egy szót nem beszéltek a másik nyelvén... És persze megint az a narratíva, hogy itt bizony a történelmi helyzet az oka a tragédiának, és nem a saját hülyeségük... Francokat. Emellett a karakterek közül Kantát és a kretén nagybátyjukat legszívesebben én magam internáltam volna annyira irritáltak - de legalább az utóbbi valamit helyre tudott hozni a sok hülyeségéből, de így is kőkeményen mínuszos a számlája.

Az egyszerű vizualitás és karadizájnok bejöttek, és az énekórás jeleneten kívül volt egy másik ami megmaradt, szintén az elején: amikor a katonák először érkeznek a szigetre és rárúgják az ajtót az osztályra, de a parancsnok egy egyszerű gesztussal eloszlatja félelmüket. Kár hogy végül mindent elvitt a melodráma.

5/10
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Giovanni no Shima

Nem akarok olyan szégyenbe maradni mint múltkor ezért gyorsan leírom a véleményemet.

A film számomra tetszetős módon indít, mindig szeretem az olyan megoldásokat amikor a jelenből tekintünk vissza a múlt eseményeire. A téma amit bemutat pedig érdekes, vagy legalábbis nem annyira feldolgozott mint más esemény. Bár Japán és a II. VH tekintetében az atomcsapások mindent visznek.
Szóval a film számomra jól indított és jól is vezette a dolgokat. A nagybácsi feltűnése szinte garantálta, hogy jön a bonyodalom és az addigi jó kis életüknek lőttek.
SPOILER
Az öcs halála szerintem nem lehetett elkerülni. Szinte biztos, hogy ha nem így, de más módon meghalt volna. Az pedig, hogy a felnőttek asszisztáltak ehhez az öngyilkos küldetéshez? Valahol úgy éreztem, hogy ott mindentől távol semmiben sem bízva ugyan mi veszíthettek volna? Egy gyermek láthatta utoljára az apját, ha visszafordulnak Kanta így is úgyis meghal akkor meg miért ne?
A rajzolás nálam okás volt ahogyan a zene is.

Jee nem futottam ki az időből :D
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hoppácska, én dobtam fel az előző havi GnS csellendzset, erre nem kiment a fejemből a véleményezés... ^^"

Mondjuk mindegy is, egyszerűen csak elég lenne nyomni egy "EZ"-t (vagy "Ez"-t? Esetleg "EEEEEZ"-t? Vagy mondjuk "This"-t? Nem, a sima "EZ" is megteszi) Surci posztjára itt fentebb - kábé ugyanígy látom mind a hibáit, mind az erényeit. Maradt volna inkább végig ez az érdekes és nem is elcsépelt kultúra-kompót, mert a második fele a protokoll cselekménnyel nekem totál megölte az egészet, vagy ha azt nem is, arra elég volt, hogy ötalánál semmiképp ne adjak rá jobbat.

Isk, átadom neked a gyeplőt akkor erre a hónapra.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Gyeplőt átveszem.

Nézegettem a MAL-on, hogy mi jöhetne szóba, de rá kellett jönnöm, hogy a legtöbbet vagy Junchi vagy Surci vagy esetleg én már láttam vagy valamilyen kombóba. Így végül az Omoide no Marnie lett a befutó, amit bár Junchi látott Surci és én nem szóval ez lett a nyerő.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.07.05. 00:35Omoide no Marnie
No, egy olyan, amibe én is be tudok szállni. És újra se kell néznem hozzá, túl élénken él bennem, pedig 1,5 éve toltam hozzá feliratot (eredetileg az Anilogue-ra ment volna, de aztán nem használták fel, pedig elküldtük). Nos, hol is kezdjem ezzel kapcsolatban?

Alapvetően rendben indult: aszoc leányzó közösségbe szokik oly módon, hogy közben megtudja a saját múltját is. Egyetlen apró módosítással, hogy mit talál meg, ez olyan bejáratott klisé, hogy már éreztem az első 5-7 percében, mire fog kimenni a játék. Igen, ennyire látványos, hogy ifjúsági regényen alapszik. A film közepéig olyan húgymeleg elmegy, helyenként érdekesen fűzi az eseményeket, de valahol az utolsó 45 percre olyan szinten kiszámítható lesz, hogy felcsattanva mondtam el, hogy ki is az a Marnie, aki körül forogni kezdett a film, elhanyagolva Annát, a főszereplőnket. És nem bejött? De, mint 28 naponta a Vörös Hadsereg. Ez olyan szinten lehangoló volt önmagában, hogy onnantól érdektelenné vált a film is.
SPOILER
Marnie kilétének ecsetelése, és hogy mi fűzi össze Annával már csak hab volt a tortán
, egy erős "REALLY ~DAZE?" pofával néztem, aztán fuccs vége. Hősnőnk is szociálisabb lett, bár jó kérdés hogy miképp, merthogy erre lófingnyi kifejtés se vonatkozott... Vagy hogy a kaland és
SPOILER
a származás megismerése
megnyitja az embert? Ha így lett volna, örültem volna, ha inkább átcsap yuriba, azzal úgy jobban elhiszem a végkifejletet a főhősre nézve. Ja, hogy ifjúsági regény és Ghibli, oké, akkor ilyet ne várjak...

Összegezve: nagyon középszerű, kiszámítható film, erős gyerekbetegségekkel és langymeleg lóhúgy utóízzel. Gyenge 6/10.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Omoide no Marnie
Ricz írta: 2017.07.05. 13:42Ha így lett volna, örültem volna, ha inkább átcsap yuriba, azzal úgy jobban elhiszem a végkifejletet a főhősre nézve. Ja, hogy ifjúsági regény és Ghibli, oké, akkor ilyet ne várjak...
EZ!

Bár már túlkorosak egy jó kis loliconhoz a szereplők, de azért lássuk be, hogy a történet szinte ordít azért, hogy a lányok kapcsolata yuriba csapjon át. Ráadásul elképesztően pikáns gondolat, hogy a 12 éves kori nagyanyjával kavarhatna valaki. Az incesztofília újabb értelmezéseit nyithatta volna meg ez az anime, illetve annak egy "plátói", eszmei formáját, hiszen két lány közösüléséből talán még jogilag sem(?) valósulhatna meg a vérfertőzés. Esetleg egy olyan fordulattal, amelyből kiderül, hogy a főszereplő lány valójában fiú (megmagyarázta volna azt is, hogy miért annyira visszahúzódó), akár még többet is kihozhattak volna ebből a lapos gyermekregényből... és ennek már kétségtelenül lett volna jelentősége a főszereplő személyiségére nézve.

Hát igen, ez a baj ezzel a Ghiblivel, hogy nemcsak a prüdériát terjeszti, de rossz műfajban is alkot, hiszen látványosan semmibe veszi szubkult hagyományait és igényeit. Ennek ellenére én +1 pontot megszavazok erre az animére, és így 7 aláalá, mert a merész szándékot azért mindenképp díjazni kell, hogy tehát szembe mert menni a megszokottal. És csak ajánlani tudom minden animefannak, mert én mondom, hogy olykor nagyon megéri, ha az ember kilép a komfortzónájából!
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta: 2017.07.09. 06:55Bár már túlkorosak egy jó kis loliconhoz a szereplők, de azért lássuk be, hogy a történet szinte ordít azért, hogy a lányok kapcsolata yuriba csapjon át. Ráadásul elképesztően pikáns gondolat, hogy a 12 éves kori nagyanyjával kavarhatna valaki. Az incesztofília újabb értelmezéseit nyithatta volna meg ez az anime, illetve annak egy "plátói", eszmei formáját, hiszen két lány közösüléséből talán még jogilag sem(?) valósulhatna meg a vérfertőzés. Esetleg egy olyan fordulattal, amelyből kiderül, hogy a főszereplő lány valójában fiú (megmagyarázta volna azt is, hogy miért annyira visszahúzódó), akár még többet is kihozhattak volna ebből a lapos gyermekregényből... és ennek már kétségtelenül lett volna jelentősége a főszereplő személyiségére nézve.
Igazából ott van a kutya elásva, hogy ifjúsági regény. Körülbelül szintben olyasmi, mint a régi Delfin könyvek sorozat, Puskák és galambok, Pál utcai fiúk... A Ghibli meg ha adaptál, akkor ritkán változtat kényére-kedvére. "A tenger zúgása", a "Vissza a gyerekkorba", a "Földtenger varázslója" és még a "Szentjánosbogarak sírja" is regényadaptáció. Csak míg az első egy langymeleg romantikus regény az érzelmi kihasználásról és kihasználtságról (amit szintén lóhúgy-melegen ragadtak meg, semmilyen módon), a második már egy jobban sikerült utazás az emlékek világába, önképkeresés. A harmadiknál nem tudom, az alapot nem ismerem, de az adaptáció nagyon érdektelenre sikerült, és inkább lett a gabonatermesztés filozófiája, mint bármi más. A negyedik meg egy háborús visszaemlékezés, egy valódi bomba minden téren: azzal, amit bemutat, elmesél, történik; és mindezt remekül meg is fogták. Sorozatban meg Astrid Lindgren, alias Harisnyás Pippi szerzőjének egy kevésbé ismert könyvét vették elő, a "Ronja, a rabló lányát". Na, az mert terjeszkedni a lapokról kicsit távolabbra, megőrizve a gyerekmese jelleget, a humorát, és (ami a legfontosabb) az igazán lehangoló pillanatot a végén elkapni. Az a könyvben csak pár sor, míg képernyőn kiteszi a rész negyedét.
Amúgy meg, tuti úristen van valahol a neten olyan, hogy Nemecsek-Boka yaoi fanfic...

Amúgy meg, igazából egy nagyon cinikus megjegyzésem volt ez az "átcsaphatott volna yuriba is", amivel csak azt kívántam érzékeltetni, hogy mennyire üres, semmilyen volt az a kapcsolat a film igen jelentős hányadában, hogy láthatóan nem tartanak vele semerre, igazából motivációt sem ad azon kívül, hogy "dikk mán, egy barát, akinek megnyílhatok". Ez utóbbi szerepre meg alkalmas lehetett volna más is, másképp, ami kicsit érdekesebbé teszi a zárkózottság leküzdése dolgot. Ja, és azt, hogy milyen pikk-pakk el lehet felejteni, hogy azért haragszunk a nevelőszülőnkre, mert az állam fizet azért, hogy felneveljen. (Igen, a nevelőszülő-Anna konfliktus alapja ennyi volt a kis csaj részéről a legelején. Még véletlenül sem az, hogy titkolták, hogy nem is ők a valódi családja, vagy hogy elhallgatták a múltját, sosem érezte magát közébük valónak stb... Á, dehogy, csak a mocskos kib@szott állami támogatás, az!)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Július - Omoide no Marnie

Magam részéről azért sajnálom a filmet, mert fel dob egy-két izgalmasabbnak látszó problémát aztán vagy kezd vele valamit vagy nem. Többnyire nem. Pedig itt van a kiközösítés problémája. Ahogyan kivettem a csaj magának kereste a magányt, de gondolom a kék szemei és az árva léte sem könnyítette meg a dolgot. Aztán itt volt maga az árvaság helyzete amit szintén nem bontottak ki eléggé a készítők. Jó oké értem én miért fordult szembe a nevelő szüleivel Anna, de a megoldás egy 5 perces beszélgetés :shock: ?

A rurális vs urbánus különbség megint elő jött á la Ghibli módon. A mellék karik pedig semmilyen funkciót nem láttak el, gondolok itt első sorban Toichira és Hisakora.

Egy erős pozitívumot azért ide írok. Kiyoamsa-ék háza veszettül epic.

Ricz ShagShag irányítását ezennel át adom!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése