Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.12.05. 22:51Megnéztem és a Titanicon fesztiválon biztosan nem szerepelt (pedig hát ott adták pl.: a GitS Ártatlanságot is). Maximum az Anilogue-on vagy Japán héten mutatták be. Vagy egész egyszerűen a Port a buta.
Mintha egy Japán hetes alkalom rémlene nekem ezzel kapcsolatban. Egyébként nem meglepő a dolog, hiszen a Miasto '44 (Varsó 1944) és a Sala Samobójców (Öngyilkosok szobája), és az 1920 - Bitwa Warszawska (1920 - A varsói csata) is elvileg be lett mutatva itthon. Az Öngyilkosok szobája egy filmfesztiválon, a másik kettőt nem tudom, talán a Duna TV (ők adták le egyedül a Katynt is), de akkor tuti, hogy csak egyszeri alkalommal. Viszont az említett lengyel címek közül csak a Katyn kapott kiadást, azt is a Terror Háza Múzeumban árulják/árulták, a nemzeti videotékában meg csak eredeti nyelven találhatóak meg.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

December: Royal Space Force: The Wings of Honnêamise

Ha decemberben nem ért volna ennél is nagyobb csalódás akkor ezt kellene, mondanom, de így csak a második csalódásom volt az alkotás. Ha már így csúnyán hatúról páros lábbal belecsúsztam akkor azért mondok pár szép dolgot:
1, A Világa: Nagyon jó lett! Épp annyira már, hogy még hihető legyen, de azért érződjen, hogy ez már nem a mi világunk. A fémpénz alakja nagyon tetszett példú, vagy a repcsik alakjára is jár a pacsi (ahogyan egyesek mondanák).
2, Az alap ötlet: Első ember felküldése a világűrbe, nagyon hálás történet, olyan sztori, amivel nagyon mellé lőni nem lehet. Elvileg.
3, Grafika: A korszak felső osztályához tartozik, sok részletes rajzzal. Tisztelet jár a Gainex tagjainak.

Nem volt rossz, de azért érződőt, hogy itt egy „első filmes csapat dolgozik:”
1, A Világ: A kitalált világ (amiben van még egy fikciós nyelv is), nagyon jó, de túl nagy lett. Úgy érzetem túl sokat akartak megmutatni, valahol feleslegesen. Nem árt, ha egy kitalált világ részlet gazdag, de az ilyen szintű részletesség inkább jobban állt volna egy sorozathoz.
2, Cselekmény: Itt már komolyabb bajaim lettek. Úgy gondolom, hogy az űrhajózás és főleg egy olyan történelmi pillanat, mint az első ember felküldése a csillagokba, elég kemény sztori. Lehet ezt nagyon tudományosan, vagy kalandosan, vagy romantikára építve vagy akármire. De az alap szituációt akkor is titán keménynek érzem. Teljesen felesleges bele szőni, ellenséges országokat (ráadásul olyan mélyen ahogyan itt tették), sehova sem vezető társadalmi feszültségeket ésatöbbi.
SPOILER
De, ami igazán fájt az a fejvadászos percek voltak. Oké értem, hogy ki volt, de teljesen felesleges szállnak éreztem. Helyette jobban mutathatták volna a kiképzést. Amire még agybajt kaptam, az a csata a rakéta körül. Mi értelme volt? Mindenki tudta, hogy úgy is felfogják lőni, akkor meg minek volt?
3, Karakterek: Nem szoktam panaszkodni a hangszínészekre, mert nem értem ezt kellőképpen. De Lhadatt esetében mégis szóvá kell tennem. A tag 21 éves és nagyon laza karakter, erre betesznek egy 43 éves színészt, hogy hozza ezt a karaktert. Oké lehet, hogy vannak, akik erre képesek, de Leo Morimoto nem volt erre alkalmas. Ez sajnálatos dolog. Másrészt a karaktert sem vezették, úgy sehová- szerintem. Egyik nap még a világ lustája, de miután beszélgetett egy lánnyal olyan eltökéltség vesz rajta erőt, hogy első ember akar lenni az űrben. Kicsit nagy ugrásnak éreztem a dolgot.
SPOILER
Apropó, ha már lányok! Csak nekem volt olyan érzésem, hogy Manna valójában Riquinni gyereke?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Wings of Honneamise

És igen, végül sikerült lekésnem a saját kihívásomról... :P De ha már megnéztem, illene ide lökni róla valamit, szal:

Nagy elvárások és... csalódás. Pedig ebben NAGYON bíztam. Ajjj. De nagyon nem akart ez működni, pedig a settingben lett volna potenciál, csak épp a narratíva úgy csapongott összevissza mint egy muslica a tornádóban, sikeresen eltérítve a filmet az eredeti témától, belehozva egy csomó kellően ki nem bontott szálat, amik aztán nem vezettek sehová, csak az idő ment velük, hogy a lényegre ne maradjon kellő szkríntájm.

A világra megy a +1, nekem is igencsak bejövős volt hogy minden olyan mint nálunk az 1940-es években, de valahogy mégis minden más. Tetszett hogy a részletekre is ügyeltek (pl. a másik országnak saját nyelvet találtak ki). A színkezelés nekem maximálisan bejött, ahogy a karadizájnok is, az animáció pedig top-tier, ilyen téren nem lehet ok panaszra - jó kis retro animés feelinget sugároz az egész. De sajnos itt nagyjából ki is merítettem az erényeit, a többi már a csalódásomat erősítő listára kívánkozik...

Az ilyen "semmittevésből kitörve megtalálom az életcélom"-téma hozzám mindig közel áll, bár nem ártott volna ha nem olyan "egyik pillanatról a másikra"-módon tálalják ezt MC-nk esetében. Viszont maga a hétköznapi "semmi extra"-karakter felvezetése tetszett is, azt viszont már nem nagyon tudtam hová tenni, hogy az egész cucc alatt mintha nem fejlődne sehová, se hozzáállásban, se habitusban, sem egyebekben. Őszintén szólva nem nagyon tudtam vele mit kezdeni,
SPOILER
ráadásul csak én éreztem azt a wannabe-RAEP jelenetet iszonyú OOC-nek?
De az a gond hogy a többi karakter is olyan semmilyen, pedig a lánykától még vártam volna valamit, esetleg a kettőjük kapcsolatától (hogy majd halad valamerre, vagy ösztönzőként fog működni, de semmi...) és valahogy nem találták el az arányokat ebben a filmben, mert végig nem tudtam eldönteni hogy most itt karakterábrázolni akarnak-e vagy sztorit mesélni, netán világot építeni, végül mindegyiknek kevés lett.

Aztán itt ez az egyedien tálalt világ, amiből azonban csak morzsákat kapunk. Szal hogy háború van, de hogy ez most hogy áll, vagy vannak-e harcok jelenleg, netán hidegháború dúl a két hatalom között és az ottani űrverseny egyik kulcspillanatát dolgozza fel a film, stb... Megkapargatják ennek a társadalmi aspektusait is (hadsereg szükségletei vs civil ellátás), de azt is csak éppen hogy, és többet vissza se térünk rá. Ja de, azzal a bérgyilkosos hülyeséggel, elment vele 20 perc, aztán nem jutottunk vele sehová, lazán ki lehetett volna vágni (vagy értelmesebb kontenttel kitölteni azt az időt). Aztán ott van ez a vallás-dolog is, ami szintén csak úgy lóg a levegőben, ahogy a tucat többi szál szintén... Végül pedig a storytelling rész, ahogy Isk, én se tudtam ezzel mit kezdeni: mert oké hogy van egy hangsúlyos fő szál, meg hozzá egy főszereplő akinek elvileg ebben a nagy volumenű eseményben kellene megtalálnia önmagát és az életcélját, de igazából nincsenek hangsúlyos vagy hihetően prezentált fordulópontok, amik hatnának a szereplőkre, vagy ahol ők hatnának egymásra. Csak jönnek a jelenetek egymás után, sokszor kb. semennyire nem kapcsolódva, aztán elérkezünk a várt végkifejlethez, és... ennyi. Se katarzis, se olyan helyzetek amikor izgulni lehetett volna, mert komolyan érezzük hogy veszélyben a küldetés vagy hőseink, vagy akár érzemileg erős jelenetek pl. főszereplőnk és a lányka közöt... Még a vége is olyan WTF nekem,
SPOILER
szal fellőtték a Shiro-t és... ennyi. Hogy visszajön-e, vagy lesz e ennek hatása a háborúra, a társadalomra, netán a románcára (?) Riquinni-vel, ilyenekre még utalás sincs.

Valahogy a "sokat markol, de keveset fog"-mondás ugrik be akaratlanul is. Kár. Mondjuk az animáció és a látvány miatt megéri egyszer megnézni, de a régi hájp után őszintén szólva valami nagyobb dobásra számítottam. Először magasabbra akartam pontozni, de a csalódásfaktor erősen munkál bennem, így ez most csak

5/10

Isk, tiéd a január.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Miértsikerült rosszra a film?
Mert akik készítették, mindenki mást akart tőle.
Az egész történet valamikor az 1980-as évek elején kezdődött. Egy csoport fiatal egyetemista (pl.: Hideaki Anno) összerakta a Daicon III kis szösszenetet 1981-ben a sikerén felbuzdulva 1983-ban pedig a Daicon IV-et. Mivel mind kettő elég szellemes és ötletes volt, úgy érezték – kicsit nagyképűen – hogy készen állnak egy nagy egész estés film elkészítéséhez. De mivel nem volt sok pénzük ezért összeraktak egy négy perces kis trailer-t. Ezzel kezdtek el házalni. Mivel a piacon egy nagy cég volt, akinek volt is pénze meg értett is a mechas vonalhoz ez a Bandai volt. A játékgyártócég birtokolja ugye a Napfelkeltét ő pedig készíti a Gundam univerzumot. Mivel a Gundam-ből éppen nem volt semmi a piacon (a Zeta 1985-ben indult) és egy új rivális is megjelent a piacon (Macross), így a Bandai fantáziát látott a filmben. Igen, a cég egy újabb nagy mechas-világűrben játszódó univerzumot akart kreálni. Nem is spóroltak a pénzzel 800 millió jent zúdítottak a Gainex nyakába. Csak, hogy érzékeltessem a Gainexet ’85-ben 20 millió jenből alapították (ami kábé 200 ezer USA dollár volt). És még két adatt a Nausicaa-t 104 millió jenből rakták össze 1984-ben az Akirát meg ugye 1 milliárdból. Mindenki döntse el, hogy ez a 800 millió mire volt elég.
Szóval a Gainex-es fiúk kaptak sok pénzt, amit el is költöttek rendesen, de mivel még tapasztalatlanok voltak, így adódtak a történetvezetési hibák. Így belegondolva, szerintem a Gainex-es animátorok azt akarták megmutatni, hogy mire képesek, ha sok pénzük van. Ezt igazolták. A Bandai pedig akart egy olyan új világot, ami könnyen bővíthető minden irányba, ezt meg ők kapták meg. Sajnos a kettőből nem állt össze egy egész koherens alkotás.

Ja igen a feltett kérdésre a válaszom:
SPOILER
Nem, nem csak te érezted így. Szóval Lhadatt elég laza volt, ahogyan látszott többszőr is visszatérő vendége volt a vigalmi negyednek. Gondolom, hogy volt már kapcsolata a másik nemmel. Aztán azért is illogikus mert Nonderaiko nem közeledett felé ilyen téren. Nem is értem mire gondolt srác, hogy majd így megszerzi a testét és vele együtt a lelkét is? Ennyire ő sem lehetett buta. Amúgy érdekesnek tartottam azt is, hogy a lány levetkőzött. Értem én, hogy barátok voltak meg minden, de szerintem egy ennyire vallásos leány míg így sem veszi le a ruháját. Inkább alszik ugyan abban, de ő nem add teret a csábításnak.
Kihívás? Hát tényleg az lesz: Doukyuusei.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

iskariotes írta: 2018.01.08. 21:06 Kihívás? Hát tényleg az lesz: Doukyuusei.
Megleptél! De mesteri ötlet! Erről tuti fogok írni, amint lesz időm, mivel kedvenc BL animém (ráadásul ennél jobb adaptációt még nem sikerült összehozniuk a műfajban, LOL pont a hétre várom, hogy megérkezzen belőle hozzám egy manga artbook). Éééss ennek örömére a hónapban biztosan újra is nézem. ::jsmile::
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Mármint AZ a Doukyuusei? A legtüneményesebb BL anime evör Doukyuusei? ::taka:: Remélem, nem csak Catrin fogja újranézni, mert nagyon kíváncsi lennék a nem BL-esek véleményére. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Most mondhatnám azt, hogy "ÁÁÁ! Én a hentájra gondoltam." Vagy, hogy a zenei cuccra gondoltam. De nein. Én a BL cuccra gondoltam. Magas a pontszáma, rövid és ilyenből én még nem láttam sokat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Eh... mennyire erős a BL-vonal (értsd: vizuálisan, sztoriban, f-f-fanservice-ben *zoinks*) ebben a cuccban? Lehet hajlandó leszek kimozdulni a komfortzónámból és lenyomni ezt, ha már nem több az egész, mint egy óra (tehát nagy eséllyel túl lehet élni), de előtte azért ezeket jobbnak láttam megkérdezni.

Legalább kompenzálnék egyet, ha már a Honneamisét (a véleményezést, de még a revaccsomat is) elsunnyogtam múlt hónapban.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Risa »

iskariotes írta: 2018.01.11. 14:56 Most mondhatnám azt, hogy "ÁÁÁ! Én a hentájra gondoltam." Vagy, hogy a zenei cuccra gondoltam.
Pont ezek miatt gondoltam, hogy biztos, ami biztos, rákérdezek. :lol:
Junchi írta: 2018.01.11. 19:02 Eh... mennyire erős a BL-vonal (értsd: vizuálisan, sztoriban, f-f-fanservice-ben *zoinks*) ebben a cuccban? Lehet hajlandó leszek kimozdulni a komfortzónámból és lenyomni ezt, ha már nem több az egész, mint egy óra (tehát nagy eséllyel túl lehet élni), de előtte azért ezeket jobbnak láttam megkérdezni.
Sztoriban úgymond erős, hiszen az egész két fiú romantikus kapcsolatának kezdetéről és annak nehézségeiről szól. Csóknál tovább nem jutnak, és azok is sokkal diszkrétebben vannak ábrázolva, mint ahogy pl. újabban ezek a yuri csodák teszik. Fanservice igazából nincs, az artstílus nem is nagyon ad erre lehetőséget. Egyébként a legigényesebben elkészített BL anime jelenleg, úgyhogy ha mást nem is, de ezt az egyet érdemes megnézni. :wink:
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én azt mondanám, hogy lényegében egy Tsuki ga Kirei, BL-verzióban, de a karakterek itt végzős felső-középiskolások, egyetemre készülnek és jellemileg nem annyira awkward, bénázgató és visszafogott a két srác, mint a Cuki szerelmespárja. Plusz mellékszereplők sem nagyon vannak. De amúgy meg szinte minden másban hasonlítanak: első szerelem, kokuhaku, pirulgatás, járni kezdenek, féltékenykedés, majd jön a tipikus iskolás válságpont a kapcsolatban
SPOILER
természetesen más, két egymástól távol lévő egyetemre mennek.
Vizuálisan csak a csókig mennek el, van benne egy intenzívebb nyelves csók, de nem vészes egyáltalán.
Fanservice alatt kérdés, hogy neked mit jelent a fanservice. én azt mondom, hogy nincs. Nincs felsőtest mutogatás, meg ilyesmi oda nem illő, extra dolog, ami arra játszik rá, hogy elinduljon a fujoshik orra vére. A szerelem ábrázolása sem giccses, meg ripacskodó, inkább ártatlan, mint a Cuki.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akosss írta: 2018.01.11. 20:15 Vizuálisan csak a csókig mennek el, van benne egy intenzívebb nyelves csók, de nem vészes egyáltalán.
Ezt pont akartam írni, hogy azért több csókkal/smárral számoljon, plusz van némi tapi is, egy eléggé fontos jelenetnél. :vigyor: De egyik sem fanservice kategória, szimpla BL realitás, nem túlzó vagy hivalkodó.
Viszont én nem tudom elképzelni, hogy Junchit lekötné ez a bontakozó, totál aranyos románc, ha feltette a mennyire BL kérdést a sztori függvényében is (bár még így a zárójellel is "nehezen értelmeztem" ezt a kérdést egy egyértelműen adorable és best reaksönökkel ellátott darabnál).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hogy a sztori mennyire BL, az arra utalt, hogy konkrétan fullban nyomja-e azt, amihez adott a szokásos SoL szetting VAGY eleve slice of life, némi BL-töltettel? Nem mindegy. (Ahogy az sem, hogy eleve a BL-kedésre megy ki a móka, vagy valami másra, és a BL rész ehhez csak adalék, csak úgy jön mellé, stuff.)

Whateva, meglátom, mennyire lesz majd gyomrom/lelki erőm/bátorságom hozzá, ezt még le kell tanácskozzam előtte magammal.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Beszállok én is a havi kihívósdiba, bár azt nem garantálom, hogy minden hónapot teljesítek majd. :drop:

Akkor lássuk csak, Doukyuusei. Sok jót hallottam már róla a megjelenése óta, szóval éppen ideje volt megnéznem.
A történet egyszerű, de üdítő. Két fiatal bimbózó szerelmét meséli el, ám mindezt őszintén, felesleges dráma nélkül, fárasztó szerelmi háromszögek és más fájdalmas klisék ügyes kikerülésével teszi. Ez úgy lehetséges, hogy a főszereplők egy rég elfeledett, ősi problémamegoldó technikát használnak: kinyitják a szájukat és megbeszélik a másikkal, ha valami baj van. Ez főleg Kusakabe érdeme, akinek ami (vagy aki :3) a szívén, az a száján, nem hagyja szó nélkül a dolgokat. Mellette az egyébként szégyenlősebb/kimértebb Sajou is képes a gondolatairól és az érzéseiről beszélni.
Elcsattan néhány csók (egy-kettő szenvedélyesebb is), romantikus ölelések is vannak, de mindvégig a jó ízlés határán belül marad a film. A végén hiányérzetem támadt, furdalt a kíváncsiság, hogy mi történik a gerlepárral a későbbiekben, így a mangát is elolvastam gyorsan. Egy-két extra fejezettel egészíti csak ki a történetet, de megnyugtatott, hogy a jövőben is jól alakulnak a dolgok.
A technikai megvalósítás kifogástalan, a szinkronszínészek is remekül teljesítenek. Megérte megnéznem, bearanyozta az estémet ez az aranyos románc. :) 8/10
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Annarancs, ha tetszett a Doukyuusei, akkor én erősen ajánlom a manga folytatásait, amiben pont az derül ki, hogyan alakul a pár kapcsolata a középsuli után és mi lesz velük a "felnőtt életben". Mindegyik legalább ilyen jó, és hangulatos, bár ugye, ahogy halad előre a kapcsolatuk, úgy nyer teret az érzékiség is, de ettől nem kell megijedni, mert végig tudja a szerző, mi fér bele ebbe. Annak idején én nagyon vártam, hogy a remek eladásokat látva esetleg jönnek a folytatások is, de sajnos egyelőre nincs hír róla, hogy szeretnék a teljes történetet feldolgozni. Annak ellenére, hogy szerintem simán kiadna egy teljes sorozatot az egész történet. Ezzel a stábbal és hangulattal egyszerűen a legjobb BL sorozat lenne. Sőt, talán nem mondok vele hülyeséget, ha azt mondom, hogy úgy általában a romantikus művel élvonalába tartozik..

Mert tényleg a legjobb értelemben vett slice of life románc, ami történetében nem sok újat mond, de az imádnivaló karakterek, a szépen épített kapcsolatuk, az egész film, valamint a mangák hangulata ad neki egy olyan varázst, ami ezt a viszonylag mindennapi sztorit hihetetlenül jóvá varázsolja. És én személy szerint borzasztóan értékeltem, hogy a filmes stáb erre milyen remekül ráérzett és a mangának a legjobb pontjait emelték ki a színekkel, a hangokkal, a zenékkel és úgy a teljes alkotással.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Üditő, hogy ennyire felpezsdült a topik. Mi marhák eddig ilyen kifinomult entellektüel seineneket dobtunk fel és csodálkoztunk, hogy milyen kevesen jönnek ide. Pláne a hölgyek. Tök érdekes kilépünk ebből a zónából és rögtön megjelentek a hölgyek is.

Amúgy meg hajrá Junchi, szerintem te ennél durvább dolgokat is végig néztél már.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

iskariotes írta: 2018.01.12. 12:11 kifinomult entellektüel seineneket
Azt se felejtsük el, hogy a visszajelzések (és néha az előzetes átlagok - ha már a BL-nél figyelted a 8-ast) alapján nem mindegyik ajánlott cucc =kifinomult entellektüel seinen emelkedett túl egyfajta közepes szintnél az eddigiek közül. Tehát nem is hangoztak biztatóan. És akkor még finoman fogalmaztam...
A Doukyuuseiről pedig legalább már többen is el tudtuk mondani, hogy műfajában az egyik legjobb.^^(Szóval jah, a lényeg nem változott: találó ajánlás.)
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Na, szuper, ebben a hónapban lehet, hogy én is beszállok :). Amúgy sem ártana kicsit ismerkednem a BL műfajjal és ha azt mondjátok, ezt érdemes megnézni, akkor legyen~
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Catrin írta: 2018.01.12. 20:08 Azt se felejtsük el, hogy a visszajelzések (és néha az előzetes átlagok - ha már a BL-nél figyelted a 8-ast) alapján nem mindegyik ajánlott cucc =kifinomult entellektüel seinen emelkedett túl egyfajta közepes szintnél az eddigiek közül. Tehát nem is hangoztak biztatóan. És akkor még finoman fogalmaztam...
Ezt egy kicsit finomítanám.
A Neved átalga 9.22 és ezzel ez a legmagasabb pontszámú. Ez egy erősen vállalható film.
A Kaguyanak és a Redlinenak is egyaránt 8.33 az átlaga. A Hercegnő egy Ghibli film, a Redline oké az tényleg tesztoszteron film, de ennyi bőven belefér. A Tokiói keresztapák 8.31-en és ez egy Satoshi Kon film. Tőle alig marad el egy másik Ghibli film a Marnie 8.30-as átlaggal. A sort Flanders no Inu zárja a maga 8.02-essel.
A 9-es és a 8-as átlagok szerintem bőven megnézendő kategóriába tartozik. Amúgy ez nyolc film több mint a kihívásoknak.

Akkor nézzük a heteseket:
A Dzsovanni szigete 7.81-es szinte alulról karcolja a 8-as határát, nem kimondottan rossz film.
A Honneamise 7.66-os átalag sem kimondottan rossz, csak szerintem túl magasak voltak vele az elvárások. A Kappa 7,62-es kellemes kis nyári film, a toppik szerintem ilyen filmekre lett igazán kitalálva. Egy kis gyöngyszem ami könnyen eltudja kerülni a néző szemét pedig minimum egy megtekintést megér a dolog. Aztán volt még a Bartender 7.47-es ponttal, szvsz pont úgy jártunk mint a Honneamise-sal. A Happy Birthday: Inochi Kagayaku Toki 7.40-as teljesen okés. A Harmony 7.12 rejtet kincsnek ígérkezett és még ütősnek is látszott csak kiderült, hogy mégsem. A Buddha filmek is hozták a 7 pont feletti átlagot, tehát az is még jó kategóriába tartozik.

Magam részéről nem akarok olyan filmet ajánlani, ami ugye valamilyen csillió hosszú sorozat egy OVA-ja vagy movieja. Kettő, nagyon sok film van amit még nem láttam, de a többség már igen (pl: Vadon hercegnője) tehát az ilyeneket is passzolom. Végül pedig olyat sem akarok betenni a listába amit én már láttam, de a nagyközönség nem, mert az nekem nem kihívás.

Az külön jó lesz, hogy most bőven tudok majd választani.

UI: Azon agyalok már egy napja, hogy Risa, honnan tudta, hogy ilyen címmel van hentai is? Mert nekem külön rá kellett keresnem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Risa »

iskariotes írta: 2018.01.13. 23:09UI: Azon agyalok már egy napja, hogy Risa, honnan tudta, hogy ilyen címmel van hentai is? Mert nekem külön rá kellett keresnem.
Risa onnan tudta, hogy ő is rákeresett. :D Annyira meglepődtem, hogy a Doukyuuseit ajánlottad, hogy direkt megnéztem MAL-on, hátha van más is ugyanezzel a címmel. És hát volt is. :'D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ezért volt egy zárójel és egy néha... Arra utaltam, hogy 7-es mal átlag sajnos sokunknál csak közepes körül szerepel eme topik alapján, de nyilván ezt minden pontszámmal eljátszhatjuk oda-vissza (csak én lesem meg mások értékeléseit? Költői.).
A lényeg annyi akart lenni, hogy az itteni beszámolók hangulata egész más volt az utóbbi időben a kevésbé látott címeknél, mint pl. most (vagy még a topic elején). A felhozatal ettől függetlenül engem sem zavart, csak nem éreztem teljesen találónak az aktivitás váltás miértjének megfogalmazását.

Ilyen címmel, hogy osztálytárs? Csoda, hogy nincs több!?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Doukyuusei

Az össznépi fujo-lelkesedés után némi (bár nem túl magasra kalibrált) várakozással ültem le eme mozi elé... hogy aztán szépen rám cáfoljon. Mert hát mit is kaptam ebben az egy órában?

Nagyjából egy teljesen szabvány románcot belegyűrve egy órába, csak épp mindkét fél hímnemű volt, plusz a szokott BL-sztereotípiákat is sikerült tetten érni - megint. Továbbá a legnagyobb gondom ismét az, amit a Citrom-topicban is emlegettem: már az elején azzal nyitunk, hogy némi alibifelvezetés után (lehet hogy a mangában hetek is elteltek, én nem éreztem semennyire) Hikaru lesmárolja Megane-kunt, aztán innen ők már egy pár. Na ezt most így megint honnan...? Milyen közös pont, kötelék vagy bármi vezetett ehhez a cselekedethez? Kész, innen meg van lőve, semmi mást nem éreztem végig, mint hogy ezen anime elkészítésének nem volt más célja a fujoshi-panderingen túl - bár tény és való, hogy leglább nem húzták túl az uke-seme sablonszerepeket. De alapból túl rövid volt ez a mozi ahhoz, hogy bármi értelmes sztori vagy jellemrajz kibontakozhasson.

Ami tetszett, az a vizuális megvalósítás, az egyszerű és letisztult, kézzel rajzolt karadizájnok és hátterek, valamint a seiyuu-k is remek munkát végeztek. Összességében viszont nem tudok túl sok mindent elmondani róla, mert ezt a sulis románcot már ötvenszer láttam rövidebb-hosszabb kiadásban, csak most először fiúXfiú felállásban.

5/10

Junchi írta: 2018.01.11. 22:07 Hogy a sztori mennyire BL, az arra utalt, hogy konkrétan fullban nyomja-e azt, amihez adott a szokásos SoL szetting VAGY eleve slice of life, némi BL-töltettel? Nem mindegy.
Előbbi.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Surci írta:már az elején azzal nyitunk, hogy némi alibifelvezetés után (lehet hogy a mangában hetek is elteltek, én nem éreztem semennyire) Hikaru lesmárolja Megane-kunt, aztán innen ők már egy pár. Na ezt most így megint honnan...? Milyen közös pont, kötelék vagy bármi vezetett ehhez a cselekedethez?
Ezt én is furcsálltam kicsit, de olyan hihetően és aranyosan mutatták be aztán a szerelmüket, hogy lazán szemet húnytam felette. Nem emlékszem már, hogy az animében is kitértek-e erre, de Sajou (Megane-kun) már eleve meleg volt, Kusakabe meg ugyan járt már lányokkal, egyiküket sem szerette igazán, számára ez az első szerelem. :3
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Risa »

Surci: Ebből is látszik, mennyire el van hanyagolva a BL anime, hogy egy viszonylag átlagos, semmi extra mozi a műfaj csimborasszója. Mert végül is ja. Egy aranyos, bizonyos értelemben klisésnek is mondható (bár a srácok friss, természetes reakciói miatt meg mégsem teljesen az) first love sztori, semmi több, és még így is sokkal jobb, mint BÁRMELYIK másik BL anime. Mert vagy az érdektelen, semmitmondó mangát animálják meg, vagy a legidiótább félreértésekkel és fölösleges drámázással tarkított mangát, vagy a problematikus kapcsolatos mangát (nagy korkülönbség - pedofil jelleg, noncon/dubcon, tanár-diák vagy gazda-szolga kapcsolat), és akkor hozzáteszem, hogy még a megvalósításuk is szar. Mert általában ronda, elnagyolt a rajzolás, egy részük csak félig van meganimálva, egy részüket meg elkezdik, de nem fejezik be (nem arra gondolok, hogy kedvcsináló a mangához, hanem hogy 2 OVA-t terveztek, de 1 készült el belőle, vagy 13 részt terveztek, és 4 lett belőle, ilyenek), ja és jó részükből minden ki van cenzúrázva.
Gyakorlatilag ez az első olyan BL anime, ami egy kedves, bájos kapcsolatot mutat be két korban egymáshoz illő fiúval (a problematikus részt a mangából kihagyja!), a konfliktusokat nem húzza túl, van eleje-vége (bár folytatni persze lehetne), a csókok ábrázolása korrekt (nincs kivágva, de nincs is túlnyálazva-túlcuppogva, mint ahogy pl. a Citrusban), és a rajzstílusa, animációja egyedi, szép. Most én hiába akarok a Saezuru Toriból animét, amiben a főhős az egyik legérdekesebb, legkarizmatikusabb karakter, akihez valaha szerencsém volt, a sztorijában meg ugyanannyira fontos a jakuza világ ábrázolása, mint - az amúgy végtelenül slow-burn (2007 óta fut a manga, és asszem, hogy tavaly kaptuk meg az első szexjelenetet a főszereplő páros között) - szerelmi kapcsolat kifejtése, ha egyszer ezt nem animálják meg.
Surci írta: 2018.01.18. 21:22Milyen közös pont, kötelék vagy bármi vezetett ehhez a cselekedethez?
A heteken át tartó közös éneklés és együttlógás maybe? :') Mármint oké, tény, hogy kicsit el van sietve így is, és nem sokat látunk ebből, de ez a kóruspróba és a két srác magán-önképző köre valszeg legalább két-három héten át, nap nap után tart. Illetve azért látszanak azok az apró rezdülések a fiúkon, amiből szerintem lejön, hogy itt valami alakul. Azért ez nem a hozzámszóltál-erre-letapizom-a-segged kategória á la Citrus... (Néha úgy érzem amúgy, hogy amikor meg is nézel egy-egy nőknek szánt cuccot, nem igazán figyelsz oda a részletekre. A YoI-nál sem nagyon tűnt fel az az óriási plot twist a 10. rész végén, ami pedig teljesen más megvilágításba helyezi a sorozatot és a karaktereket.)

Ezt a fujoshi-pandering fogalmat viszont szeretném tisztázni. Én erről egész eddig azt hittem, hogy a nem BL, de BL-re rájátszó dolgokra értjük az ilyet - amikor az adott gesztusnak nincs köze a történethez, vagy éppen van, de láthatóan arra játszanak vele, hogy a kétértelmű felhangokkal elcsábítsák a fujoshi közönséget és a pénztárcáját is - a közönség másik része mellett! Viszont a BL eleve a fujoshiknak készül. Minden BL arról szól, hogy két (vagy nagyon néha három XD) pasi összejön benne, akár van köztük kémia, akár nincs. Itt nincs olyan, hogy egy laza mozdulattal áthúzzák az egészet, hogy ez igazából nem gay, csak annak tűnik, és az sem derül ki egy váratlan fordulattal, hogy a két főszereplő nem való egymáshoz. Vagy nemtom, hogy érted ezt? Az a lényege az egésznek, hogy a fujoshiknak tetsszen. :'D Ez az anime nem neked készült, ez nem valami seinen, amibe orvul beleraktak egy gay szálat, hogy aztán felhánytorgathasd neki, hogy az egészet elrontották a fujoshi fanszervizzel. XD És mennyi BL-t láttál/olvastál, hogy tudd, hogy mennyire sztereotipikus a mű? A felállás maga a karaktertípusokkal talán tényleg az, de a párbeszédek, reakciók sokkal-sokkal frissebbek, mint más művekben! Az az ölelkezés a homokozóban pl. egyszerűen übercuki, és BL-től egészen szokatlan stílusban zajlik. Meg akkor a tanár pedzegeti azt a témát, hogy melegnek lenni nem habostorta, és előfordulhat, hogy a lányokhoz is vonzódó Kusakabe most csak kísérletezget, de a végén a lányokat választja, Sajou meg ott marad összetört szívvel. A BL sztorik nagy többsége még idáig sem jut el. Egyszerűen nem foglalkoznak a homoszexualitással mint kérdéssel. (És úgy sejtem, a yuri sem.) Persze, nem nagy dolog, de a többi elkészült BL animéhez képest szinte már progresszív. :'D Ahogy pl. a manga folytatásában az a jelenet, amikor Kusakabe gyűrűt vesz az ékszerésznél, és szívbaj nélkül közli az eladóval, hogy férfinak lesz. Az ilyeneket más BL történetek - kihasználva a japán nyelv nemsemleges jellegét - elmaszatolják.

Na mindegy, szóval arra akarok kilyukadni, hogy vannak érdekesebb, különlegesebb témájú BL cuccok is, de ártatlan első szerelem témában (ami úgy, ahogy van, klisé, bármilyen műfajról is beszélünk) valószínűleg jobbat, bájosabbat nem is találhattak volna.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem volt nekem különösebb problémám az interakciókkal a felvezetésen túl, teljesen okésak - vagy legalábbis nem erőltetettek, mint a többi hasonló témájú jelenetben-műben. De először is az az expozíció, ami felett nem tudok elnézni - egyszerűen nekem KELL hogy fel legyen építve egy kapcsolat, történetszál vagy jellemfejlődés, mert anélkül számomra hiteltelen. Egyszer valaki kérdezte hogy miért preferálom a sorozatokat a mozik helyett: emiatt. Mert azokban van elég idő, hogy a fenti elemek kellően kibontakozhassanak, a mozikban meg nincs, különösen ha hosszabb időtartamot ölenek fel. Itt most egy órába nyomták bele egy év! történéseit. A másik pedig, hogy megint végigmentünk a veszekedés-féltékenykedés-jajjnemiskellekneked-nyígás-stb... tengelyen (mit is kárhoztattam most a Citromban, régebben meg egy csomó romantikku-hetero vagy yuri cuccban? ugyanezt). Nem arról van szó hogy "nem én vagyok a közönsége", max nem nyáladzok a srácXsrác kisszun. Pl. a YoI-ban teljesen okés és hihető a YuriXViktor kapcsolat, még a Rakugo-ban is hajlok arra hogy van alapja azon fujo elképzelésnek, hogy Kiku mást is érezhetett Shin iránt (még ha magam nem is vallom, de ezt eccer már lemeccseltük) - hanem hogy ezt már láttam máshol ezekkel a szitukkal, hasonló felvezetéssel, hasonló nyűglődéssel (csak nem BL-ben) és már akkor is uncsi volt.
Risa írta: 2018.01.19. 13:56 (Néha úgy érzem amúgy, hogy amikor meg is nézel egy-egy nőknek szánt cuccot, nem igazán figyelsz oda a részletekre. A YoI-nál sem nagyon tűnt fel az az óriási plot twist a 10. rész végén, ami pedig teljesen más megvilágításba helyezi a sorozatot és a karaktereket.)

Naigen, XY-kromoszómásként máshogy van kalibrálva az agyam, nem mindig kapcsolok a finom rezdülésekre :D Egyszer egy csaj valami baromságon akarommondani számomra nem túl lényegesnek tűnő dolgon kiakadva azt vágta a fejemhez, hogy "lehet hogy apróság, de mégis fontos!", mire én: "A kézigránátban a biztosítószeg, na az olyan, hogy apróság de mégis fontos" (kár hogy nincs reakcióképem a fejéről trollololl :dirr: ). A YoI-ban nem kizárt hogy félálomban voltam már az epizód végére azért esett ki a bankettos jelenet, amikor Két írta hogy az az eredője a dolognak, gyorsan megvaccsoltam újra és úgy már a helyére került.
Risa írta: 2018.01.19. 13:56 És mennyi BL-t láttál/olvastál, hogy tudd, hogy mennyire sztereotipikus a mű?

Annyit már igen, hogy a felhasznált karaktertípusai feltünjenek, és az is hogy azokhoz képest természetesebb, életszerűbb. De ha címeket akarsz, akkor Gravi (MEH -__-), Yami no Matsuei (anime, ez korrekt is volt anno mint misztikus-nyomozós sztori, a BL része nem izgatott, mondjuk nem is volt túltolva, de meg kellett néznem mert Muraki kibaszott menő ballonkabátban nyomult és imádtam ezt az AMV-t :D), YoI, 100 kötet Clamp, meg kitudjahány nem-BL, amiben ezerrel tolják a fujo-panderinget. Ilyen Ai no Kusabikat meg Junjou Romanticákat néznem se kell hogy tudjam miről szól, mint ahogy egy MariMite borítójáról vagy egy Citrus szinopszisáról is tudod már kellő skillel, mi vár rád ha belekezdesz. A YoI-ban pozitívan csalódtam, ebben sajna a másik előjellel, de rossznak így se mondanám, egyszerűen csak nem tudott újat mutatni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Risa írta: 2018.01.19. 13:56 Néha úgy érzem amúgy, hogy amikor meg is nézel egy-egy nőknek szánt cuccot, nem igazán figyelsz oda a részletekre.
Erről most az jut az eszembe, hogy rengeteg olyan leszbikustól származó AMV-t vagy írást láttam és olvastam, amik már a Korra I évadja után arról szóltak, hogy a két csaj közt van kémia. Természetesen ez akkoriban inkább tűnt bele magyarázásnak (mint ahogyan a Katara és Zuko kapcsolta, amit már nem utasítok el élből, mint régebben), de így végül is nekik lett igazuk. Így gondolom, akik erre van beállva azok tényleg észre veszik a jeleket, aki nem az nem.
Risa írta: 2018.01.19. 13:56 Viszont a BL eleve a fujoshiknak készül. (…) Egyszerűen nem foglalkoznak a homoszexualitással mint kérdéssel. (És úgy sejtem, a yuri sem.)
Pontosan ez a problémám. Vesznek egy kisebbséget és felhasználják csak a profit maximalizálásért vagy, hogy az adott mangaka története elüssön a klasszikus hetero sorozatoktól. Ne értsetek félre, nem valami szociodrámát akarok vagy hosszú kutató munkát (bár egyes mangaka képes sokat olvasni, hogy az adott műve hitelesebb legyen), de valami tiszteletet elvárnék az alkotóktól.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Válasz küldése