Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>tulokos

Ja, ennek a kihívásnak (read: rátukmáljuk valamelyik kedvencünket a másikra, amit még nem látott a fene vigye el a bőrkéjét, de lehetőleg olyat, ami potenciálisan bejön majd a tukmálás áldozatának) elég szép hagyománya van már itt nálunk, szerintem több mint fél éve simán megy ez már. Egyik hatalmas előnye a családias fórumnak, hogy elég jól kiismerheted a többi felhasználó ízlését, például én egész jól belőttem már szinte mindenkit. :3

Szóval jah, az ötlet valós és létező, nyugodtan beszállhatsz te is, meg mások is, én már a harmadik/negyedik körömnél járok, asszem már csak a Genshiken van hátra, aminek próbálok is jövő héten helyet szorítani.
tulokos írta:Tekkon Kinkreet
Fúderühellem ezt az animét...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Naja, a kihívásosdiban maximálisan benne vagyok, én már nemtom hanyadik körnél járok :D Nagyobbrészt személyek közötti direkt cserealapon megy a dolog, de ez a havi 1-2 "összfórumos" mozizás is simán mehet, nem is sok, aki akar beszáll, aki nem annak nem kötelező persze. Sztem nyiss neki 1 topicot, aztán oda lehet nyomatni az ötleteket-élménybeszámolókat róluk ahogy írtad. A most bedobott címekről 2 PtW (Kaguya-hime, TekkonKinkreet), a Tenshi no Tamago-t meg 13 éve láttam és nem értettem semmit belőle, nem is teccett, de a 90%-ára nem is emléxem, de ha ezen múlik,azt az 1 órát rászánom újra.

Btw engem direktben is lehet keresni ilyenekkel, mi is körbezaklatjuk egymást mindenféle kedvenceinkkel, vagy csak olyan címekkel, amikről érdekel a másik véleménye. Bár itt főleg sorozatok mennek ezerrel, simán toltunk 40-50+ részes CUCCokat is kihívásban, sőt most a LoGH is féligmeddig ilyesmi alapon fut nálam (remélem az illetékes illető kezdi érezni magán a nyomást :twisted: ). Általában igyekszünk PtW-listák alapján választani (ha már úgyis be van tervezve, akkor vegye előre, és lehet róla dumálni), vagy ha azon nincs fenn az adott cucc, akkor belőni, hogy mennyire passzolna az illető ízlésvilágához. De ezeknek előnye hogy nagyon szart általában nem ajánlunk, max nem lesz katarzis a végén, csak egy kellemes élmény.

Ps.: Újra jelezném, hogy az Illya örök cserealap nálam. Majdnem 50 ep mindennel együtt, a partnernek bőőőven van mozgástere :lol: De ha esetleg valaki nem látta volna a Madokát, Dennou-t, vagy valamelyik a listámon 10-8 közé eső animut, és ilyen cserealapon rá tudom venni a megtekintésére akkor zaklasson nyugodtan :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Hehe, én ezt most a lassú, soft animésekre szabtam. :D És igen, az ebben a truváj, hogy egyszerre (egy adott hónapban) és minél többen dolgoznánk fel valamit. Így sajnos elkerülhetetlen, hogy valakinek nem nyeri el a tetszését az adott mű, viszont a véleményezéseknél még mindig "kiélheti" magát. Mert pont itt lenne a hangsúly, hogy alaposan "megszakértenénk" valamit. Továbbá tapasztaltam már, hogy kifejezetten rossz műveket is lehet nagyon élvezetesen és sokrétűen elemezni. Ráadásul ha tényleg csak filmeket, rövid sorozatokat veszünk elő, akkor olyan nagy sebet sem tudunk egymáson ejteni. :D
Surci írta: a Tenshi no Tamago-t meg 13 éve láttam és nem értettem semmit belőle
Hehe, éppen ezért gondoltam elsősorban erre a rövid filmre: hátha mi majd megfejtünk valami igazságot belőle. :lol:
Természetesen lehet ezeken kívül is mondani címeket, én csak hirtelen próbáltam lefedni a nagyobb irányvonalakat: itt a Kaguya-hime..., ami ugye a klasszikus Ghibli stúdió munkája, akkor ez a darkos furcsaság, aztán a Trigun mozi lenne a humoros, pörgős akciós, a Tekkon Kinkret pedig a nemtudommi kategória (bár Junchi már finoman jelezte, hogy ő ismeri :lol:).

A topik megnyitásával még várnék, egyelőre kíváncsi vagyok, hogy ki vevő még erre. :mosoly:

Illetve azt sem felejtettem el, hogy múltkor megbeszéltünk egy másik kihívást is, amit majd (ha jól emlékszem) januárban szeretnénk indítani. A 45 napos animekihívás ismétlése, ugye? ::jeye::
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jól emlékszel, a 45 napos folytatása már esedékes lesz, a ráérősek lassan szedhetik is össze hozzá a kérdéseket...

A felvetett kihívás ötlet nekem tetszik, ahogy időm engedi részt vennék benne (egy hónapra egy film/rövid cucc akár rewatch szinten is) eléggé vállalható. Az meg sosem zavart, ha előre úgy fest, hogy nem fogom szeretni. Btw én az aktuális kihívásosdinál sem tartottam annyira fontosnak, hogy tetsszen az illetőnek, a kedvencem tukmálása szempont inkább a domináns. Pl. Junchinál kb. másodlagos (már bocsi), hogy tetszik-e neki a Trigun és a Genshiken. Szimplán már-már "bosszantott"XD, hogy még nem látta ezeket, így pedig rá lehetett venni (és még csak nem is én kezdeményeztemXD), emellett természetesen érdekel a véleménye róluk, de ha totál nem jönnének be neki, akkor is elégedett vagyok a megtekintés miatt (ez valami szadizás lehet nálam vagy nem tudom). Mondjuk az is igaz, hogy ezek a kedvenceim objektíve is inkább vállalható/kedvelhető cuccok, mint megosztóak, így nem volt mitől félnie. De határozottan nem bánom, ha ilyen Tamago és Kinkret - számomra rettenetnek tűnő - izéket előrébb hozok a móka kedvéért (persze nem zárom ki a megkedvelés lehetőségét sem, csak na). Tényleg csak idő kérdése, ha ki is maradnék, olvasni akkor is érdekes.
Surci írta: a LoGH is féligmeddig ilyesmi alapon fut nálam (remélem az illetékes illető kezdi érezni magán a nyomást :twisted: ).
Peeerszeee, érezném, ha nem nyomná el most bennem sok más (basszus, komolyan jó lenne most csak ezen "feszengeni"XDXD). Első ránézésre AZ már nem vagy csak über nehezen férne bele idén *más tervei vannak*. 2017 eleje reálisabb, de majd meglátjuk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2016.11.11. 00:35-kor.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

tulokos írta:Illetve azt sem felejtettem el, hogy múltkor megbeszéltünk egy másik kihívást is, amit majd (ha jól emlékszem) januárban szeretnénk indítani. A 45 napos animekihívás ismétlése, ugye?
Inkább folytatás új kérdésekkel, mivel azóta nem hiszem hogy sokat változtak volna rezidenseink preferenciái, úgyhogy csak dettóznánk a tavalyi kérdéseket.
Catrin írta:ráérősek lassan szedhetik is össze hozzá a kérdéseket...
Ráér olyan karácsony felé, addig hatszor elkavarodik itt az Offtopicban. Persze agyalni már el lehet kezdeni rajtuk, van is 1-2 ötletem.
Catrin írta:Peeerszeee, érezném, ha nem nyomná el most bennem sok más (basszus, komolyan jó lenne most csak ezen "feszengeni"XDXD). Első ránézésre AZ már nem vagy csak über nehezen férne bele idén *más tervei vannak*. 2017 eleje reálisabb, de majd meglátjuk.
Na annyira azé nem sürgős, de örülök hogy eszedben van ^^Meg most Utenázol (is), és ez elég indok a halasztásra. Azért remélem jövő év első hónapjaiban sikerül majd sort keríteni rá. Mondanám hogy Chihayázhatnál is, de az már gondolom még annyira se férne bele, de nem baj, majd néha felhozogatom hogy legyen benne a látókörödben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Aki a 45ös kihívás után csatlakozott a fórumhoz, az is válaszolgathat a kérdésekre, akár ugyanúgy 45 napban, ha van kedve. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

A mordályos nyul írta:Aki a 45ös kihívás után csatlakozott a fórumhoz, az is válaszolgathat a kérdésekre, akár ugyanúgy 45 napban, ha van kedve. :)
Ha valaki teljesíteni akarja a régi 45 naposat is, akár úgy is lehet hogy jan. 1-től, amikortól az újat tervezzük indítani, napi 2 kérdésre válaszol: egyre a régiekből, meg egyre az újakból. Úgyis a már meglévő topicba tervezem beszúrni az új kihívás kérdéseit, így legalább egyben lesz az egész.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Ez jó ötlet, akkor majd én is bekapcsolódom a napi 2 kérdéssel. Egyébként már meg van az új lista, vagy lehet ötletelgetni, hogy mi legyen benne? És az új is 45 napos lesz?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akosss írta:Egyébként már meg van az új lista, vagy lehet ötletelgetni, hogy mi legyen benne?
Még nincs, úgy volt hogy karácsony körül rakjuk össze, és jan. 1-én indulunk.
Akosss írta:És az új is 45 napos lesz?
Elvileg 31-re tervezzük, hogy a januárba beleférjen. Eredetileg az első is 31 naposnak indult, csak aztán bepörgött a fórumtársulat és 14 extra kérdést is hozzátettünk, így lett 45 napos.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sőt, mintha olyan is felmerült volna, hogy folytassuk örökké? Vagy csak rémálmodtam? :D
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Akosss »

A mordályos nyul írta:Sőt, mintha olyan is felmerült volna, hogy folytassuk örökké? Vagy csak rémálmodtam? :D
AA-n azt csinálták, aztán a végén már olyan ötlettelen, szar kérdések gyűltek össze, hogy lassan elkoptak az emberek. De valami 180 napig kitartott tán a topic. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yepp, maradjunk csak 31-nél, ami elég is, meg nem fogunk legalább a végére belefáradni. (Már most a magam nevében beszéltem, ofkorz, bár ahogy emlékszem, az utolsó harmadban azért jócskán leapadt a teljesítményünk. Igaz, az eleje volt pont a kedvenc-kitárgyalós mókarészleg, fankodni pedig mindenki szeret. :3)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

iskariotes írta:ez a terep pár ember játszótere lett ahol a szerepek pontosan előre le vannak osztva. Az egyik tag Mr. TL;Dr a másik meg Miss Vegita ésatöbbi egy újnak vagy egy nem hardcore Aoi-snak ez a világ egy kicsit rémisztően tudd hatni.
Nooou! ::jtears:: Senkinek nem előre voltak a szerepei, mindenki magának alapította ki a kis niche-ét. Sőt, azóta is folyamatosan alakulnak, csak lassan. A szereplők száma sincs korlátozva! Van még hely, gyere, legyél önmagad te is. :) Ha szeretnél.
iskariotes írta:Olyanokról már nem is beszélek, hogy néha szótárat kell használnom vagy kutató munkát kell végeznem, hogy rájöjjek egyes szavak itt vajh, mire is utalnak/mit is jelentenek.
+1, ez szokott engem is zavarni néha. :D
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Rendben Surci, megnyitottam a "havi kihívást", úgyhogy rajtam most már nem múlik a dolog, a részleteket a topikban lehet olvasni! :mosoly:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi a másik topicban írta:Akkor ugye mindketten Keijót fogtok cp-zni a következő conon, igaz? Csak azért kérdem, mert én meg Surcival fogok a Yuri on Ice-ból Viktor + Yuri lenni, csak ő még ezt nem tudja.
ROTFLOLMAO Majd még eldöntjük melyikünk ki legyen. Viszont természetesen, akárcsak a Keijo esetében itt is a sport a lényeg, azaz kizárólag professzionális műkorcsolya lesz a performansz (és semmi buzulás! :dirr: )

Amúgy azért ide kommenteltem, mert amott már nagyon OFF lenne, de szoktam nézni a Y(a)oI topicját AA-n. Hát LOLmao, a fujoshik teljesen meg vannak bolondulva, szerintem a Free! óta nem volt ilyen cirkusz XDDD Micsoda fejtegetések mennek, már a felirat sem elég, rendesen szótárazzák vissza a japán kifejezéseket, melyik milyen árnyalatot képvisel a koris bishik bizalmas kapcsolathálójában :D :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

tulokos írta:Junchi x Surci (röviden csak Juci) fanartokkal.
I already ship it.

A strandidő messze van (bár fedett aquaparkok vannak), viszont hamarosan itt a korcsolyaidő, csak mondom. Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Amúgy azért ide kommenteltem, mert amott már nagyon OFF lenne, de szoktam nézni a Y(a)oI topicját AA-n. Hát LOLmao, a fujoshik teljesen meg vannak bolondulva, szerintem a Free! óta nem volt ilyen cirkusz XDDD Micsoda fejtegetések mennek, már a felirat sem elég, rendesen szótárazzák vissza a japán kifejezéseket, melyik milyen árnyalatot képvisel a koris bishik bizalmas kapcsolathálójában :D :D
Engem csúnyán megvezetett már a címe is, szóval nem tudom, mire számíthatnak még ettől a sorozattól egy ilyen kezdés után. :lol:
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Irónia nélkül írom, hogy közben meg ők, a "fujoshik" szinte az egyedüliek az AA oldalán, akiknek 1) van saját véleményük, amit szívesen kifejtenek 2) érthetően és értelmesen meg tudják fogalmazni.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Ühüm.

Btw Juci, egyértelműen Juncs=Viktor, Surc=Yuri! Bár jellemileg inkább fordítva lenne, de épp ezért így érdekesebb és látványosabb. :P
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta:Sajnos én sem tudok többet a facebookos infóknál, és utoljára augusztusban adtak ott életjelet. :( A fordító legutóbb, valamikor még nyár környékén azt írta (azt is talán pont a Facebookon), hogy nagyon reméli, hogy ki lesz adva a 6. kötet, mert ő már készen van.
Mindenesetre látszik, hogy nem egy komoly, nagy kiadó, hiszen például rengeteg elütést, hibát lehet találni a szövegekben, úgyhogy még azt sem mondhatják, hogy a megfelelő minőség miatt tart sokáig a munka. Hát nem tudom, engem is elszomorít a dolog, mert az eddigi kötetek már itt vannak a polcomon. Örülnék, ha teljes lenne a sorozat.
Na igen, szal egyrészt két kötet és vége a sagának (van még egy ilyen extra novellagyűjtemény, de mivel az nem része a main plotnak, anélkül talán tudunk élni... XDDD), úgyhogy jó lenne nem a cél előtt feladni (sem a kiadónak, sem az olvasóknak), másrészt meg sajnos nem ez lenne az első olyan könyv/film/sorozat, amibe "belezúgok", aztán nem sokkal rá cancellelik, hiába van némi fantábora, mert azzal jönnek, hogy "jó-jó, de még így sem akkora a fandom, hogy annyi pénzt hozzon, amennyit mi ettől az egész franchise-tól reméltünk". :? Kötetenként pár helyesírási hiba egyébként nekem is mindig feltűnik, de azért ez még nem vészes kategória, másrészt meg a fordítást továbbra is minőséginek érzem, szal most függetlenül attól, hogy lengyelül továbbra sem tudok, egyszerűen jólesik olvasni, sokszor kifejezetten választékos és több résznél is elgondolkodtam már, hogy "na, ezt vajon pl. az angol fordításban hogyan tudták visszaadni?" (Akik olvasták angolul is, azt mondták, hogy általában sehogy, jóval szegényesebb az egész nyelvezete.) Szal ha más nem is, szerintem a fordítás azért minimum elvesz ennyi időt, csak most már az átlaghoz képest is nagyon elhúzzák a dolgokat, azért kérdeztem rá, hátha te hallottál esetleg valamit. :)

És totál más, de szeretnék itt végezni egy kis közvéleménykutatást: szerintetek az degradáló, ha egy adott animét/filmet/könyvet a leírás során a "cucc" jelzővel illetünk? Ez elsősorban itt a saját, illetve Junchi és Surci szájából hallható, amikor pl. 1-1 animét vesézünk ki, de persze mi sem az ujjunkból szoptuk ezt, hanem a korábbi "nagy öregek" ragasztották ránk, szal én emlékszem, hogy pl. Rage, az egyik akkori mod még nem ritkán ki is emelte a szövegből csupa nagybetűvel, pl. "Mai HiME - Nos, magam is elkezdtem nézni ezt a CUCC-ot és..." XDDD Persze lehet, hogy ő meg a 4chanról vette, ahol mondjuk "STUFF" néven futott és lehet, hogy ennek az egésznek valóban van valamilyen mögöttes jelentéstartalma, de én erről mit sem tudok, egyszerűen rám ragadt és szimplán azért szoktam elővenni a szövegeimben, hogy ne mindig azt a két szót ismételgessem, ha pl. egy animéről értekezem, hogy "anime" és "sorozat". Néha persze még előkapható a "franchise" szó is, de azt meg nyilván akkor használjuk, ha VALÓBAN egy több sorozatos cuccról (na ugye, már megint... XD) van szó, mivel egy sima, 12/26 részes, "egynyári" animesorozatra nehezen lehetne azt mondani, hogy "franchise" lenne. XD Szal a cucc, az egy tök jó szinonima, egyszersmind több szót is helyettesítő "valami". XD Ehhez képest eléggé meglepődtem, amikor havernak ugyanígy meséltem erről vagy arról az animéről, mire mindig rám szólt, hogy szerinte ez a szó, hogy "cucc", tökre degradálóan hat, ennyi erővel akár "szemétnek" is hívhatnám az adott sorozatot és egyébként is szerinte ez egyfajta "tiszteletlenség", mintha még arra sem venném a fáradtságot, hogy annak hívjam a legutóbb megnézett dolgot, ami és helyette csak ilyen "cuccnak" nevezzem. XD Persze én meg elmondtam neki, hogy szerintem ez egy baromság és már megint túlpörgette magában az "én vagyok a szent animeegyház magyarországi főérseke" életérzést (ami rá erősen jellemző úgy kb. 24/7-ben :dirr:), viszont gondoltam, csak megkérdezem már, hogy ti ezt hogy látjátok, valóban van ebben bármilyen "lesajnálás, menőzés", akármi? Mert én eskü ezt soha nem éreztem. :D Illetve ha mégis lenne valami 10-15 évre visszanyúló "hagyománya" annak, hogy ezt Rage és a többiek honnan hozták be anno és jelentett-e valami pluszt, akkor azt azért meséljétek el, persze akkor sem szokom le róla, csak legalább tudni fogom, hogy pontosan mit beszélek, de őszintén szólva kétlem, hogy ebbe bármit többet kéne belelátni. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Atyaég, te képes voltál ezt a hülyeséget nemhogy beengedni a füleden, hanem féloldalas postot írni róla? :D Tiszteletlenség, az XDDDD

Javaslom az Érsek Úrnak, hogy ezesetben a CUCC helyére mindig helyettesítse be magának a "KORSZAKALKOTÓ REMEKMŰ", vagy a "ZSENIÁLIS ALKOTÁS" szavakat + gyorsan jelentkezzen kivizsgálásra.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Néha azért nem árt önvizsgálatot tartani, hátha kiderül, hogy valóban én vagyok a paraszt és rajtam kívül már mindenkit halálra idegesít ez, kivéve engem. :D De ja, valahogy sejtettem, hogy ezúttal nem erről lesz szó. :lol:
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta:(Akik olvasták angolul is, azt mondták, hogy általában sehogy, jóval szegényesebb az egész nyelvezete.)
Hivatalos angol fordítást nem olvastam, én egy fanok által készített verzióra bukkantam annak idején. Voltak benne szép megoldások, látszott, hogy fanolják a cuccot, de amúgy ja, annyira nem tetszett, mint a magyar fordító munkája, aki szerintem is ügyes. A kiadó meg remélem összekapja magát...

Egyébként javaslom a "cucc" helyett az eredetibb "cókmók" szavunkat a következő helyzetben: egy nem befejezett, folyamatban lévő sorozat esetében mindenképp pontosabb, mert a "cókmók" meglátásom szerint sokkal inkább kifejezi azt a dinamikát, amikor felkapunk valamit (tehát jelen esetben valamilyen anime szubsztanciáját), amit aztán mindig cipelhetünk tovább, hiszen a sorozat vizsgálat alatt álló eseményei is haladnak előre az időben.

A "cucc" viszont akkor állja meg igazán a helyét, amikor az adott anime oda lett már téve valahova egy kupacba, mondhatni "lecuccolt"; szóval amikor úgy beszélünk róla, hogy már végignéztük a befejezett cuccot.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Javaslom az Érsek Úrnak, hogy ezesetben a CUCC helyére mindig helyettesítse be magának a "KORSZAKALKOTÓ REMEKMŰ", vagy a "ZSENIÁLIS ALKOTÁS" szavakat + gyorsan jelentkezzen kivizsgálásra.
tulokos írta:Egyébként javaslom a "cucc" helyett az eredetibb "cókmók" szavunkat a következő helyzetben: egy nem befejezett, folyamatban lévő sorozat esetében mindenképp pontosabb, mert a "cókmók" meglátásom szerint sokkal inkább kifejezi azt a dinamikát, amikor felkapunk valamit (tehát jelen esetben valamilyen anime szubsztanciáját), amit aztán mindig cipelhetünk tovább, hiszen a sorozat vizsgálat alatt álló eseményei is haladnak előre az időben.
::japhaha:: :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:cucc
Na jó, ha ezt nem írod ide most be (mármint az anekdotát haverodról és az anti-cucc beállítottságáról), el sem hittem volna, hogy ilyesmi egyáltalán létezhet... Mármint jó, sok mindent tapasztal az ember, ha mélyebben is benne van bizonyos szubkultúrákban, de ez most valami új, valami más. :D (Kíváncsi lennék, ha mondjuk a drogosok közt is lenne egy hasonló fanatikus figurázat, vajon ő is besértődne e, ha a haverja, miközben elkéri tőle a fecskendőt, cuccként hivatkozna rá a folyékony Gamma-Butyrolacton extasy megnevezés helyett.)
Válasz küldése