Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta:Engem csak az zavar, hogy mivel az első évad is a noitaminA blokkban ment (tudnám miért)
Engem azóta nem érdekel ez a slot és az animéi, mióta a kóklerség és amatörizmus fellegvára, a Guilty Crown lemehetett ott. Ééés micsoda véletlen, 2011 végén volt ez, pont abban az esztendőben, amit az utolsó értékelhető évnek tartok, animés szempontból.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Engem azóta nem érdekel ez a slot és az animéi, mióta a kóklerség és amatörizmus fellegvára, a Guilty Crown lemehetett ott.
Hát, ha belegondolok, 2011 óta a Psycho-Pass, a Ping Pong és a BokuDake volt az összes anime, amit idetartozónak érzek. Pl. a Silver Spoont meg a Katanagatarit is szeretem, de nemtom mi keresinvalójuk van ebben a műsorblokkban, ilyen Black Rock Shooter, GC, Kabaré meg a többi egyenesen vicc. A Kuzu mangájáról sok jót hallottam, azóta láttam a trailerét, hát... Ilyen Narancs-szerű melodrámának néz ki. Majd meglátjuk. De a bizalmam magában a Noitaminában már nekem se sok van, pedig milyen szépen indult...

Mod: Mit nézek a szezonban, mit fogok a következőből, szezonos chartok alapján mi tűnik jónak-rossznak, új trailerek, bejelentések, satöbbi menjenek továbbra is a szezonos topicba ahogy eddig, ott szoktuk meg őket.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Junchi írta:
Akosss írta:Engem csak az zavar, hogy mivel az első évad is a noitaminA blokkban ment (tudnám miért)
Engem azóta nem érdekel ez a slot és az animéi, mióta a kóklerség és amatörizmus fellegvára, a Guilty Crown lemehetett ott. Ééés micsoda véletlen, 2011 végén volt ez, pont abban az esztendőben, amit az utolsó értékelhető évnek tartok, animés szempontból.
Igen, sajnos a Guilty Crown volt az a fordulópont (amit egyébként pont nem láttam még, de ami késik, nem múlik), amikor random módra elkezdtek beválogatni minden sz*rt és kezdett hanyatlani az egész, ettől függetlenül volt még utána is jó pár cím, ami jó volt és emlékezetes maradt számomra. Szóval azért minden hitemet nem vesztettem el, de már nem is úgy nézek ezekre az animékre, hogy tuti valami jót kapok majd. Ott a remény, hogy alkalomadtán valakinek eszébe jut, milyen is volt régen a noitaminA és valami olyan animét hoz a képernyőre, ami méltó hozzá. Ahogy Surci írja, például a Ping Pongot.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Hát, ha belegondolok, 2011 óta a Psycho-Pass, a Ping Pong és a BokuDake volt az összes anime, amit idetartozónak érzek.
A Sakamichi no Apollont is még ide tenném, mint az utolsó(?) josei cuccot, ami lement a slotban. (Az már más kérdés, hogy imho nyomába sem ér a korábban levetített joseieknek.) Ja, a Katanagatarinak pedig csak az ismétlése futott itt.

Egyébként meg össze lehet hasonlítani a 2011 előtt és után leadott animéiket: régen, mikor a standard még a Shikinél, Kuuchuu Burankónál és Nodaménél pozicionálódott és mostanság, mikor Black Rock Shooter, Robotics;Notes és Galilei Donna képezi azt. (Utóbbit mondjuk nem láttam, egyik komám viszont igen, és ő szó szerint órákig volt képes ekézni ezt az animét. :D)
Akosss írta:(amit egyébként pont nem láttam még, de ami késik, nem múlik)
Tégy magadnak egy szívességet és kerüld el nagyon, NAGYON messzire!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Egyetértek a noitamina színvonalának erőteljes felhígulásával, de figyelni rá még mindig érdemes (ha nem is túl sűrűn), a most futó Fune wo Amu josei-sol hangulata és élvezhetősége nálam pl. veri a Rakugóét, persze nem annyira szentimentális vagy mély (ami nálam a másikkal szemben a javára írható).

Scineram 3. kérdését én is úgy értelmeztem, hogy az utáltak közül mégis melyikre mondanád, hogy a legjobb/legvállalhatóbb, DE úgy is érthető, ahogy Surci írja pl. karakterek esetében: utálom, pedig amúgy jónak/értékelhetőnek/kidolgozottnak gondolom/pont ettől jó, hogy olyan utálatos, stb... Na nálam ilyen érzés animéknél is előfordul.XD
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta:Kabaneri, Berszark 2016, Mayomiga (most akkor lehet ilyen csúnya becenevekkel illetni a sorozatokat, vagy nem? :P)
Szerintem lehessen, jó, nyilván azért olyan szinten, hogy még pont érthető legyen, hogy egyébként melyik sorozatról van szó, de ezek a "gúnynevek" általában úgyis akkor alakulnak ki, amikor valami extrémen szar darabot sikerül a japánoknak megszülniük és a heti részelemzések közben a srácok itt adnak neki valami "becenevet". :D (Szal jó eséllyel aki rendszeresen követi a fórumot, az tudni fogja, hogy mikor melyikre gondolunk, de ha mégsem, nyugodtan kérdezzen rá, én is nehezen raktam össze pl., hogy a "Tökjó Gól" az a Tokyo Ghoul lenne. XD)

Scineram kérdései jók, azt persze nem állítom, hogy mindet értem is (na jó, az első kettőt már azért kb. letisztáztuk XD), de mivel maga a játék még valamivel odébb van, gondolom akkor majd úgyis pontosítunk még. :)

Edit: Ja, ha már az első pont úgy tűnik, hogy a guilty pleasure-re vonatkozik, akkor annyit azért kérdeznék, hogy mi számít igazán annak? Csak mert nálam még ilyen "mások rühellték, de én imádtam" kategórián belül is további alkategóriák vannak:

1. Mások rühellték, én nem, mert kishíján könnyesre röhögtem magam rajta, de attól még valóban egy vállalhatatlan szutyok, amit senkinek nem tudnék tiszta lelkiismerettel ajánlani. (Ilyen pl. a Berszark.)

2. Mások rühellték, én is látom, hogy vannak azért hibái (nem is kicsik), viszont ettől még simán azt gondolom, hogy kevésbé szőrszálhasogató/elitista, vagy kezdőbb animéseknek egy határozottan kellemes/élvezhető élmény is lehetne. (Pl. Umineko)

3. Mások rühellték, ha muszáj, akkor én is tudok hibákat felsorolni belőle, de igazából annyira bejött az egész (nem ironikusan, mint mondjuk az első pontban szereplő címek XD), hogy én még csak gagyinak sem mondanám, mert ahol izgulni kellett, ott izgultam, ahol szomorúnak lenni, ott ez is összejött, ha történeti fordulatról volt szó, úgy-ahogy az is működött, stb. (Ilyen pl. a Mirai Nikki, evvan, lebuktam, bár nem emlékszem arra, hogy bármikor is titkoltam volna, hogy engem ez szinte végig le tudott kötni/szórakoztatott, függetlenül attól, hogy tudom, hogy itt szinte majd' mindenki elégetné a cucc összes kópiáját. :D)

Na most Scineram első pontjába (ha már "guilty pleasure"-t kell írni XD) ebből a háromból melyik fér igazán bele? :D
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Hát igazából szerintem egyik sem. XD Scineram kikötötte, hogy "általunk leginkább rajongott, imádott" guilty pleasure-ről kéne írni, szóval az nem jó, ami csak elszórakoztatott, de semmi több (3.), vagy heti 20 percben jót röhögtél rajta, de egyébként egy rakás f*s (1.). Én inkább azt mondanám, hogy az ilyen MonMusu- és Keijo-féle ecchi-fanservice jobban ideillene ehhez, ha rólad van szó. Mert azért ezeket a Berszarkhoz képest konkrétan fanolod, meg kiosztod rájuk az év animéje díjat, de azért mégsem gondolod annyira komolyan az egészet, mert egyik sem egy TTGL.
Junchi írta:
Akosss írta:(amit egyébként pont nem láttam még, de ami késik, nem múlik)
Tégy magadnak egy szívességet és kerüld el nagyon, NAGYON messzire!
Tudom, hogy csak jót akarsz, de igazából pont az ilyen kommentek miatt vagyok rá baromira kíváncsi. :D Na meg egyik ismerősöm pont ajánlgatta, mert ő meg a másik oldal, azaz nagyon bejött neki, úgyhogy már miatta is megnézem, csak majd a nyakába kell varrnom valamit cserébe. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akosss írta:Hát igazából szerintem egyik sem. XD Scineram kikötötte, hogy "általunk leginkább rajongott, imádott" guilty pleasure-ről kéne írni, szóval az nem jó, ami csak elszórakoztatott, de semmi több (3.), vagy heti 20 percben jót röhögtél rajta, de egyébként egy rakás f*s (1.). Én inkább azt mondanám, hogy az ilyen MonMusu- és Keijo-féle ecchi-fanservice jobban ideillene ehhez, ha rólad van szó. Mert azért ezeket a Berszarkhoz képest konkrétan fanolod, meg kiosztod rájuk az év animéje díjat, de azért mégsem gondolod annyira komolyan az egészet, mert egyik sem egy TTGL.
Jaaaa, hogy így. :D Mondjuk ezekkel meg ez a gond, hogy scineram kikötötte, hogy "szar, nem jó, gyenge animék", na most azért pl. egy Keijóra ezt nem mondanám, mert tényleg látszik, hogy műfaján belül a készítők próbálták szinte a maximumot kihozni belőle. XD De igen, talán egy MonMusu még belefér, mert bár azt is bírom, de az messze jobb is lehetett volna.
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

scineram tudja, hogy kell lekötni a fórumot, és ez még csak 3 kérdés volt a 31-ből! ::jhihi::
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Eddig van 3 kérdés, scineramtól várnánk a definíciót a 3.-ra továbbra is.

- Melyik anime/manga végét változtatnád meg?
- külön kérdések, mert volt anno kedvenc fight és mecha: kedvenc fantasy/romantikus/SoL/comedy/sci-fi anime/manga?
- kedvenc seiyuu (bár MAL-on úgyis látszik mindenkinél, szal csak ötlet)



Ill ezek csak úgy beugrottak:
- az első nem tudom mennyire mehetne, mert lehet hogy páran nem is tudnánk rá válaszolni, annyira hullámzóak az "életművek": kedvenc rendező/stúdió
- kedvenc animés fétis/fanservice elem
- legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem
- kedvenc non-kánon ship (bár előzőben már volt kedvenc párok-kérdés, szal lehet ez felesleges)
- legtúlértékeltebbnek/alulértékeltebbnak tartott anime-manga (jó kis szubjektív kategória :D)
- kedvenc anime nemezis-páros

- És az utolsó, bár ha lesznek jobbak akkor elég amolyan pótkérdésnek is betenni mondjuk 15.5. napra :D de ez kell: legidiótább nevek animében/mangában. Ehhez ragaszkodom, már a másikba is kellett volna, csak későn jutott eszembe :D

Vélemény, egyéb ötletek?

Akosss írta:
Junchi írta:
Akosss írta:(amit egyébként pont nem láttam még, de ami késik, nem múlik)
Tégy magadnak egy szívességet és kerüld el nagyon, NAGYON messzire!
Tudom, hogy csak jót akarsz, de igazából pont az ilyen kommentek miatt vagyok rá baromira kíváncsi. :D Na meg egyik ismerősöm pont ajánlgatta, mert ő meg a másik oldal, azaz nagyon bejött neki, úgyhogy már miatta is megnézem, csak majd a nyakába kell varrnom valamit cserébe. :D
Na erre én is kíváncsi lennék. Már hogy egyáltalán végig tudod-e nézni :D Én 10 rész után feladtam, pedig nem szoktam félúton dobni animéket, de ez olyan szinten volt értelmetlen és nevetséges.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A kérdések nekem tetszenek, bár ezt a nemezis párost nem egészen értem. Szóval itt ha kérhetnélek akkor pontosíts, hogy ilyen szerelmi vagy inkább világpusztító páros vagy ahogyan tetszik?

Nekem is eszembe jutott egy kérdés. Melyik AMV-t szerted? (Bár lehet esetleg úgy boncolgatni, hogy kedvenc komoly/szomorú AMV.)
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Surci írta:- kedvenc seiyuu (bár MAL-on úgyis látszik mindenkinél, szal csak ötlet)
Ühm, naná, hogy kell! Egyrészt az a lista igencsak szűkös, másrészt néha jól esik méltatni őket. Hm, sőt lehetne valami olyasmi is, hogy kinek a hangját nem szeretjük vagy a kedvencünk melyik szerepében nem tetszett, esetleg melyikben volt a legjobb. Bár lehet, ezek már feleslegesek. :D

A többi kérdés nagyjából okés (bár múltkor nem írtunk non-canon shipeket is?)... lol a nevesen röhögtem, múltkori Gundam 00 élményem (és a legutóbbi to aru hikoizés Kar-el Albasz) egyből eszembe jutott. XD A műfajok különbontása még a nehéz kérdés... de lehetne belőle pár.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A seiyuus/rendezős/mangakás kérdésekre +1, azokban van lehetőség a tartalmas írás + fanolás kombójára együttesen.

Kérdéseken majd még én is gondolkodom btw (csak most pont leköt az Akame ga Kill utolsó fejezete :D).
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Szerintem szuperek eddig a kérdések!
Én a következőket tenném még fel:

- 5 anime/manga, amit feltétlenül ajánlanál kezdő animés ismerősödnek.(Ennek egy nehezebb változata: 5 anime/manga, amit olyan ismerősödnek ajánlanál, aki amúgy nem szereti a "meséket".
- Kedvenc animéd, amit bármilyen korosztálynak ajánlanál, akár egy gyerekkel is megnéznél (és ehhez a kérdéshez tételezzük fel, hogy minden animéhez van magyar szinkronos változat, tehát nincs nyelvi/felirat olvasási nehézség)
Ez pedig némileg az előző kérdésből következik:
- Kedvenc szinkronos animéd/Anime ami szerinted jobb lenne/szívesen megnéznél magyar szinkronnal
- Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed
Illetve a végére egy ilyen murisabb (troll) kérdés, ami még eszembe jutott:
- Ki szerinted a legerősebb, leghatalmasabb, legistencsászárosabb karakter? :D (Szóval kit indítanál harcba One Punch Man ellen?)
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta:A többi kérdés nagyjából okés (bár múltkor nem írtunk non-canon shipeket is?)...
Volt, de ha végignézed, főleg kánon vagy majdnemkánon-párokat soroltunk fel. Itt olyasmire gondoltam, hogy mittomén nincs kánon mert csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, vagy csak simán jól mutatnának együtt (pl. yuris shipjeink a múltkorról), vagy nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb.
Catrin írta:lol a nevesen röhögtem, múltkori Gundam 00 élményem (és a legutóbbi to aru hikoizés Kar-el Albasz) egyből eszembe jutott. XD
Pont az ilyenek miatt KELL!!! Most is eszembe jutott két olyan hogy két percig megálltam a gépelésben annyira röhögtem :lol:

Tulokos: 2 kivételével (kedvenc easter egged-utalásod, anime más szinkronnal,felírtam őket) a többi volt az előzőben, csak kissé másképp megfogalmazva.

Isk: AMV-kérdés mentve. Nemezis-párra olyasmire gondoltam mint ősellenségek: Lulu-Suzaku, Kira-L (Kira-Near, stb...), Reinhard-Yang, Gatts-Griff, stb...
Junchi írta:Kérdéseken majd még én is gondolkodom btw (csak most pont leköt az Akame ga Kill utolsó fejezete :D).
Na meg is van a válasz a guilty pleasure mangóra :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

D-D-Double post.
annarancs a másik topicban írta:Az pluszpontot jelent, hogy sokáig a Madoka endingje volt az üzenetjelző hangom?
Naná, az ilyenek mindig :D A Magia meg különösen, még a szignómban is van belőle. De lehet még hasonlókkal extra pontokat szerezni, pl. ki volt a favorit a Dezsnyótból, mi a vélemény a Code Geass végéről, stb... :D

Viszont volna itt még más is, mégpedig egy közlemény. Ugyanis 3 nap múlva aktuális lenne a 31 napos kezdése, aztán eddig van 16 kérdés, az imho se mind olyan hogy feltétlenül bele kéne tenni (saját javaslataimból egy-kettővel nem vagyok megelégedve). Úgyhogy ezúton kérnék minden angol lady-t és lordot, burgund őrgrófot, toszkán nagyhercegnőt, német választófejedelmet és egyéb főrendházi tagot, hogy pörgessék egy kicsit nemesi agytekervényeiket, mert lassan indulni kéne, aztán még fasorba se vagyunk.

Hogy ne csak a számat jártassam, random ötlet: Leginkább utált klisé(k) animében.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Úgyhogy ezúton kérnék minden angol lady-t és lordot, burgund őrgrófot, toszkán nagyhercegnőt, német választófejedelmet és egyéb főrendházi tagot, hogy pörgessék egy kicsit nemesi agytekervényeiket, mert lassan indulni kéne, aztán még fasorba se vagyunk.

Hogy ne csak a számat jártassam, random ötlet: Leginkább utált klisé(k) animében.
A hintómon a birtok felé tartva szofisztikált diskurzusba kezdtem a kocsisommal, ahol előjött ez a téma is, aminek lényegi kivonata (Surci klisés-utálós ötletére +1 amúgy):

- Kedvenc anime stúdió
- Kedvenc "animéből film" (nem live-action)
- Kedvenc "animéből film" (live action)
- Legjobb befejezés (nyilván ez spoileres, mint állat)
- Kedvenc műfaj
- Legutáltabb műfaj
- Anime vagy manga? (úgy általában)
- Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne
- Élőszereplős nemjapán! film, ami működne animében (is)

+ a korábbiak egy része.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Tegnap belenéztem a legutóbbi animés kerekasztalba, ahol az egyik téma az "Anime vs Walt Disney" volt, ami szerintem tök érdekes. Úgyhogy eszembe jutott egy ilyen kérdés, hogy:

- Anime vs Walt Disney (+ minden nem japán animáció), melyik a kedvenc, miért és szerinted miben különböznek/hasonlóak stb? (Igen, ez egy ilyen esszékérdésszerű borzalom, tudom. De persze úgy is jó, ha csak leegyszerűsítjük: "Anime vs Walt Disney?" kérdésre, és akkor mindenki leírja, amit jónak lát a témában... :D )
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Így állunk eddig. Dőlttel kijelöltem ami szvsz nem az igazi, kihagyható lenne, nem egyértelmű, satöbbi.

1. Melyek az általad leginkább imádott, rajongott szar, nem jó, gyenge animék, mangák, fényregények, és miért szereted őket? ( azaz kedvenc guilty pleasure)
2. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)
3. Kedvenc fantasy anime/manga
4. kedvenc romantikus anime/manga
5. Kedvenc SoL anime/manga?
6. Kedvenc comedy anime/manga?
7. Kedvenc sci-fi anime/manga?
8. Kedvenc non-kánon shipek (bár előzőben már volt kedvenc párok-kérdés, szal lehet ez felesleges... mondjuk én szeretném ^^)

9. Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle (ha énekesként is működik)?
10. Mik azok az általad legjobbnak tartott animék, mangák, fényregények, amiket nem bírsz, nem szeretsz, utálsz, és miért? (?????? - erre még mindig várnám a megfejtést. Netán olyan cucc amit objektíve 11/10-re kéne értékelni, de valamiért nem tudott megérinteni? )
11. Kedvenc és legjobban utált rendező
12. Kedvenc és legjobban utált stúdió
13. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)
14. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)
15. Leginkább utált klisé(k) animében
16. Legtúlértékeltebbnek/alulértékeltebbnak tartott anime-manga (van rá topic, abban körberágtuk már párszor ezeket, de ha igény van rá, akkor mehet
17. Kedvenc anime nemezis-páros
18. Legidiótább nevek animében/mangában
19. Kedvenc AMV (akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb...)
20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal
21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében
22. Kedvenc "animéből film" (nem live-action) - Ez mi? Mondjuk egy sorozat mellé kiadott mozi, ami akár még jobb is mint maga az alap sorozat?
23. Kedvenc "animéből film" (live action) - LA vagy hollywoodi? Utóbbiból létezik egyáltalán olyan ami értékelhető animangó-feldolgozás? 1 darab jut az eszembe így hirtelen...

23. Legjobb befejezés
24. Legutáltabb befejezés + melyik anime/manga végét változtatnád meg?
25. Kedvenc/legutáltabb műfaj
26. Anime vagy manga? (úgy általában) - nem túl specifikus.... meg volt már kedvenc adaptáció kérdés a másikban.

27. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne
28. Élőszereplős nemjapán! film, ami működne animében (is)

Karakterekre vonatkozó kérdéseket is várnánk. Gondolkodtam jeleneteken is, de szerintem már mindet írtuk a kedvenc/epic/stb-k közé a múltkor... De ha valakinek eszébe jut valami jó erre, ne tartsa magában pl. legromantikusabb jelenet, vagy hasonló.
tulokos írta:Anime vs Walt Disney
Ezzel az a gondom hogy kihívás-kérdésnek szvsz nem az igazi, mert egyrészt szerintem nem lehet a kettőt összehasonlítani, az animében túl sok olyan műfaj van ami amcsi vagy nyugati animációban nem létezik, másrészt meg szerintem mindenki ugyanezt írná le. Egy Ghibli vs. Disney vs. Pixarnak vagy mondjuk Tartakovsky vs. Gainaxnak talán még lenne is értelme, de a Dzsungel könyvét hogy hasonlítod össze mondjuk a Psycho Pass-al? Van amúgy erre topic, inkább odaillőnek érzem (a 2. komment máris ÜT :D). De a többiek is nyilatkozhatnak.

Ja és lassan kéne már az évértékelős topic. PaTKany szokta megnyitni, de nem tudom mennyire jár újabban errefelé. Ha dec. 31-ig nincs megnyitva, valaki megtehetné.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^8 felőlem jöhet, jópofa kérdés, max majd erősen töprengek a válaszon *mindegyik nagyobb shipje kánonban végződött, úgyhogy könnyen beszél, hogy a fene enné le a pofáját*.

A seiyuu-nap jó ötlet, hogy így ki lett bővítve.

A 10-est én sem értem még mindig...

17-es szerintem (is) fölösleges.

22-re: Igen, ide kimondottan olyan filmeket gondoltam, amiknek van valamilyen előzménysorozata, ergo Inuyasha filmek, Madoka, akármi. Szerintem megérhet egy napot/kört.

23-as bullshit indeed. Nem rágtam át eléggé, én spec nem is nézek ilyeneket, de gondoltam, hátha lesz rá igény, meg nehogy álmatlan éjszakái legyenek valakinek, amiért sehol sem említheti a DB Evolutiont. >:3

Karakteres kérdés meg szerintem is jöhetne több, bár most nekem sem ugrik be semmi frappáns.

Ja, igen, évértékelős threadre meg +1.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1261
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Kedvenc/emlékezetes anya/apa/testvér/idős/gyerek/tanár/nagybácsi/nagynéni/szomszéd/loli/shota/tsundere/yandere/estébédere karakter? :drop:

Karakter, akit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a sorozat végére/újranézés alkalmával megkedvelted?
Karakter, akit régen szerettél, de már utálod/nem kedveled? (vagy itt is maradjon, hogy elsőre szimpatikus volt, de a sorozat végére lett csalódás?)

Kedvenc karakter ruha/kinézet?
Kedvenc anime (karakter)dizájn/rajzolási stílus? vagy inkább kedvenc karakterdizájner/mangaka rajz stílus?
Jah nem, ilyesmi volt múltkor is.

EDIT:
Kedvenc anime rövidfilm??
Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták? (majdnem az alul értékelt kategória, de szerintem mégsemXD)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták? (majdnem az alul értékelt kategória, de szerintem mégsemXD)
Ez a kérdés szerintem kissé kényes és relatív, ellenben viszont ezekre +1:
Catrin írta:Karakter, akit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a sorozat végére/újranézés alkalmával megkedvelted?
Karakter, akit régen szerettél, de már utálod/nem kedveled? (vagy itt is maradjon, hogy elsőre szimpatikus volt, de a sorozat végére lett csalódás?)
A másodiknál mondjuk a zárójeles verziót preferálnám jobban, de nah, várjuk meg a többiek véleményét is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Karakter, akit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a sorozat végére/újranézés alkalmával megkedvelted?
Karakter, akit régen szerettél, de már utálod/nem kedveled? (vagy itt is maradjon, hogy elsőre szimpatikus volt, de a sorozat végére lett csalódás?)
Illetve ezek mintájára akkor esetleg lehetnének olyan kérdések is, hogy:

-Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták.

-Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél. XD

Az eddigi listán amúgy nekem sem tiszta minden kérdés, de így a szilveszteri buli előtt egy nappal most nem az ezeken való elmélkedésre kívánom elb*szni a drága időt ( :dirr: XD), gondolom nem én leszek az egyetlen, akinek ez vagy az a kérdés fura, majd esetleg kitérünk rájuk akkor, ha aktuálisok lesznek. XD (Illetve lesz itt pár érdekes kérdés is, pl. "rendezők", lol, mintha bármelyiket is megjegyeztem volna valaha... XD, vagy AMV-k, amiknél meg pont a bőség zavara okoz gondot. XD)
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kihívás-kérdések jelenleg:

1. Kedvenc fantasy anime/manga
2. kedvenc romantikus anime/manga
3. Kedvenc SoL anime/manga
4. Kedvenc comedy anime/manga
5. Kedvenc sci-fi anime/manga
6. Kedvenc guilty pleasure anime/manga (miért rosszak és miért szereted őket ennek ellenére is?)
7. Melyek a kedvenc animéid, mangáid, fényregényeid legnagyobb hibái, gyengeségei? Hogy lehetett volna ezeket elkerülni, kijavítani? (Nem befejezés!)
8. Kedvenc non-kánon shipek (csak barátok maradtak, vagy még nincs vége az animének-mangának de szeretnéd ha összejönnének, nem azzal jöttek össze akinek szerettük volna, stb...)
9. Seiyuu-nap, azaz: ki(k) a kedvenc seiyuu-id? Kinek a hangját nem szereted? Kedvenced melyik szerepében melyikben volt a legjobb és melyikben nem teszett? Kedvenc szám tőle, (ha énekesként is működik)?
10. Kedvenc és leginkább utált anime/manga franchise/univerzum
11. Kedvenc és legtúlértékeltebbnek tartott rendező
12. Kedvenc és legjobban utált stúdió
13. Kedvenc animés fétis/fanservice elem(ek)
14. Legjobban utált/leginkább idegesítő fanservice elem(ek)
15. Leginkább utált klisé(k) animében
16. Karakter, akit eleinte nem kedveltél/utáltál, de a sorozat végére/újranézés alkalmával megkedvelted?
17. Karakter, akit régen szerettél, de már utálod/nem kedveled? (vagy elsőre szimpatikus volt, de a sorozat végére lett csalódás)
18. Legidiótább nevek animében/mangában
19. Kedvenc AMV (akár kategória szerint: akció, charaprofil, dráma, stb...) - egy szám, ami mellé szívesen készít(t)e(tt)nél AMV-t
20. Kedvenc szinkronos animéd + anime amit szívesen megnéznél magyar szinkronnal
21. Kedvenc animés utalásod/Easter Egg-ed másik animében
22. Kedvenc mozid, ami már meglévő animesorozathoz készült (nem live-action)
23. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?
23. Legjobb anime/manga befejezés
24. Legutáltabb befejezés + melyik anime/manga végét változtatnád meg?
25. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták
26. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél
27. Kedvenc/legutáltabb műfaj
28. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne
29. Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)
30. ?
31. ?

Az eggyel előbbi listából a 10-est és 17-est kiszedtem, 16-ost is, mert van rá topic aztán ott már eleget szidtuk a Nuruczót-Monogatarit-FLCL-t-Elfen Liedet-TokióGólt és hasonlókat, és aki késztetést érez rá, ott továbbra is megteheti. 23-és 26-os szintén kuka. Helyettük érkezett Catrin 2 karakteres és aligismert animus, valamint Titkos 2 animangós kérdése, ill. nekem is van egy javaslatom:

- Kedvenc/leginkább rühellt anime-manga frencsájz/univerzum.

Ill. a rövidfilmes kérdésen kattogok még, mert erre pl. én semmit nem tudnék írni (najó, 1-et, mert annyit láttam összesen), de ha a többiek igen, akkor ez is mehet. Karakteres kérdésből még mindig kevés van...

Estig még van lehetőség javaslatokat tenni, variálni, véleményezni, aztán éjfél körül élesítem. A ma esti hepajkodásnál figyeljen mindenki, hogy csak annyira rúgjon be, hogy holnap este 23:59:59-ig az első napra való válaszokat ha nagy macskajajjal szenvedve is, de meg bírja írni :D

Ill. moderátori közlemény: az Urusei Yatsura topic cirka 12 év után :dirr: új, tartalmas hozzászólásokkal bővült.

Ps. most látom hogy a LoGH-topic azzal a kőkemény 1, azaz EGYES darab hozzászólásommal már 3100 (!!!!) darab megtekintésnél jár O.O"""" Hogy ezeket kik generálják....?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Hmm... esetleg még:

"Kedvenc/legutáltabb karaktertípusok? (tsundere, dandere, yandere, kuudere, tomboy, genki, dojikko, ojou-san, miegymás?)"
"Kedvenc shounen manga/anime? :dirr: "

Tőlem nyugodtan jöhet a rövidfilmes, én legalábbis tudok rá válaszolni.
Minden más ami eszembejutott, már rajta van a listán. xD
Válasz küldése