Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Azért a DB/DBZ-ben is voltak "finom" dolgok, amik így beugranak most a teljesség igénye nélkül:

-Goku vs Piccolo fight, ahol Pic keze lesérül a Nagy Tornán, mire ő zöld vérrel fröcsögés kíséretében kitépi a saját karját a helyéről, hogy új, hibátlant növesszen vissza.

-Raditz fight, ahol Pic átlövi Gokut Raditzal együtt, majd slow motion-ben esnek mindketten lefelé, hasukon lyukkal, miközben mindkettőből dől a vér. (Ezt az awesome módon gore jelenetet cenzúrázta ki a Kai többek között. *köp*)

-Future Trunks Maggi leveskockákká aprítja a félig már cyborg Freezát, majd a darabok picit pörögnek a levegőben véresen, mielőtt egy ki blast-el atomjaira lövi őket.

És nyilván voltak még ilyenek a sorozatban, most ezek csak azok, amik egyből beugrottak. :D A Yu Yu Hakusho című "testvérsorozata" kevésbé maradt meg, de emlékszem, hogy főleg a Togurós tornán voltak azért dolgai annak is... XD

De amúgy a kérdésedre válaszolva: lehet, hogy mondasz valami, de szerintem itt nem arról van szó, hogy brutálisabbá váltak volna a shounenek, inkább úgymond "visszataláltak önmagukhoz": a 90-es években lehet, hogy lightosabb darabokkal jöttek ki, viszont a 80-asban pl. ilyen Hokuto no Ken-ek, meg JoJók futottak (jó, utóbbi akkor még csak mangában XD), amikben azért szintén nem spóroltak a vérrel, de pl. említhetném a Ginga Nagareboshi Gin-t (magyarban Ezüst Nyíl), ami "kutyás történet" dacára felépítésében gyakorlatilag egy shounen fight sztori és amit az amcsik azért cenzúráztak hülyére, mert már-már Elfen Lied-szintű naturalizmus volt némely jelenetben. Utóbbiból két jelenet maradt meg: a "kihegyezett farönköt dugunk le a medve torkán, aki véresen kihányja azt", illetve a nagy finálé, ahol Gin premier plánban fejezi le a főmedvét, egy Dragonballos technikával, akinek aztán vérszökőkút szökik fel a nyakából, aminek a tetején pezsgődugóként ugrál a feje. :dirr: XD

Mondjuk olyanra most tényleg nem emlékszem én sem, mint pl. a Titánban, ahol Erent lenyeli az óriás, aztán a gyomrában ott vannak a félig megevett hullák, meg ilyesmi, de amint látod, erre a "Tényleg brutálisabbak lettek a mai shounenek?" kérdésedre én úgy tudok felelni, hogy "Mihez képest?" :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2021.08.01. 18:09 a 90-es években lehet, hogy lightosabb darabokkal jöttek ki
A Rurouni Kenshin köszöni, jól van. :D Most más shounen a 90-es évekből nekem sem ugrik be, de ez a cím (már a manga) azért tudott elég keményen naturalista lenni.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2021.08.01. 18:09 Azért a DB/DBZ-ben is voltak "finom" dolgok, amik így beugranak most a teljesség igénye nélkül:

-Goku vs Piccolo fight, ahol Pic keze lesérül a Nagy Tornán, mire ő zöld vérrel fröcsögés kíséretében kitépi a saját karját a helyéről, hogy új, hibátlant növesszen vissza.

-Raditz fight, ahol Pic átlövi Gokut Raditzal együtt, majd slow motion-ben esnek mindketten lefelé, hasukon lyukkal, miközben mindkettőből dől a vér. (Ezt az awesome módon gore jelenetet cenzúrázta ki a Kai többek között. *köp*)

-Future Trunks Maggi leveskockákká aprítja a félig már cyborg Freezát, majd a darabok picit pörögnek a levegőben véresen, mielőtt egy ki blast-el atomjaira lövi őket.
Igen, Goku első halálát valóban ide venném én is, viszont Piccolo és Freeza annyira egyértelműen nem emberek, hogy az ő sérülésüket inkább a "hagyományos szörnyek" legyőzésének kategóriájába tenném. Ami nekem feltűnt az újabb művekben, az az emberi faj tagjainak olyasfajta trancsírozása volt, amivel korábban nem nagyon találkoztam shounenben.
Titkos írta: 2021.08.01. 18:09 De amúgy a kérdésedre válaszolva: lehet, hogy mondasz valami, de szerintem itt nem arról van szó, hogy brutálisabbá váltak volna a shounenek, inkább úgymond "visszataláltak önmagukhoz"
...
Mondjuk olyanra most tényleg nem emlékszem én sem, mint pl. a Titánban, ahol Erent lenyeli az óriás, aztán a gyomrában ott vannak a félig megevett hullák, meg ilyesmi, de amint látod, erre a "Tényleg brutálisabbak lettek a mai shounenek?" kérdésedre én úgy tudok felelni, hogy "Mihez képest?" :D
Hmm, igen, ebből a szemszögből nézve egyet kell értsek veled.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.11.03. 07:42Belegondoltatok már pl. abba, hogy az Isekai Quartet mekkorát durrant volna, ha ahelyett, hogy megmaradnak ezen a chibis paródia szálon, ténylegesen nekiálltak volna, hogy a négy anime világát legalább pár film erejéig összefűzzék és csináljanak belőle valami "közös univerzumot"?
Gratulálok, nem elég, hogy ez az álműfaj egy hatalmas rákos daganatként tesped minden szezonon, de neked muszáj volt ötvözni már gondolati szinten is a szifilisszel, a COVID-dal, a hepatitisszel, a búbópestissel, az ebolával és a Merle-regényből vett encephalitis 16-tal.
Titkos írta: 2021.11.03. 07:42Japánban nincs egy Kevin Feige, aki legalább annyit meg tudna tenni, hogy ezen kommersz izéket összefűzze valami oda-vissza utalgató univerzummá, ezért itt még ennyit sem kapunk, hanem 12 részes, egymás másolatának a másolatai jellegű sorozatok követik egymást, amelyeknek nem azért nem lesz végük soha, mert "örökké tart a hype" (sokan ugyanis a Marvel filmektől is emiatt paráznak, megfejelve ezt az egészet azzal, hogy "a szuperhősfilmek fogják elpusztítani a filmművészetet" XD), hanem mert legtöbbször egy nyamvadt "reklám" az egész az eredeti mangának/LN-ek, így sokszor már az is csoda, ha egyáltalán második szezont kapunk bármelyikből, nem hogy tisztességesen végigvigyék őke
Kép

Na de kifejtve, Kevin Feige is a House of Mouse koszos kis gyapotszedő rabszolgája, mert a Disney futószalagon fossa magából a pénztárca- és léleksorvasztást, Japán meg ugyanezt kendőzetlenül megteszi már a Nintendo-politika óta. A Disney meg rájött, hogy hú banyeg, de jó pénzt lehet ebből kaszálni, szóval már 5-7-9 éves terveket gyártanak (amitől Lenin kommunista kortársai még a lábujjukat is megnyalnák, hogy milyen pontos és következetesen felépített tervgazdaság ez), hogy miként fejjék meg a legkíméletlenebbül és a leggátlástalanabbul. Akár a Murvellt, akár a Sztárvárzt. Csak az anim gyártási bizottságoknak nincs olyan humán erőforrása, mint a House of Mousenak, mert olyan szarok a munkakörülmények, fizetés, megbecsülés (PFFF HAHHA!!!) az animátori szakmában, hogy 75% feletti az évenkénti fluktuáció. Jönnek-mennek az emberek, mint az alkohol. És ők sorozatokban játszanak, amiket 10-12 hétig követed, nem filmekben, aminek a következő részét 1-2-3 év múlva fogod látni, de ugyanannyi idő alatt, abban a 10-12 hétben elfelejted a felét annak, amit láttál. És nem mondom, az összes jellegtelen szar ilyen, legyen az isekai, moei, iyashi-kei, hentai... Nevezd, aminek akarod. ¯\_(ツ)_/¯
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2021.11.03. 17:52Gratulálok, nem elég, hogy ez az álműfaj egy hatalmas rákos daganatként tesped minden szezonon, de neked muszáj volt ötvözni már gondolati szinten is a szifilisszel, a COVID-dal, a hepatitisszel, a búbópestissel, az ebolával és a Merle-regényből vett encephalitis 16-tal.
Amúgy szó se' róla, annyira én sem vagyok iszekáj-rajongó, de gondoltam, ha már idáig eljutottak, hogy "ötvözni kéne ezeket valami közös univerzum formájában", akkor még érdekes is lenne egy tényleges crossover, nem ez a "behajítjuk őket a szintén ezerszer látott iskolai közegbe" tematika. (Pláne, hogy ha megnézzük, hogy pl. csak ez a kiadó hány light novelt jegyez, bőven lehetne még hová fokozni ezt az "isekai cinematic universe"-t, mivel nyilván nem csak négy cím van a birtokukban.)
Ricz írta: 2021.11.03. 17:52Na de kifejtve, Kevin Feige is a House of Mouse koszos kis gyapotszedő rabszolgája, mert a Disney futószalagon fossa magából a pénztárca- és léleksorvasztást, Japán meg ugyanezt kendőzetlenül megteszi már a Nintendo-politika óta. A Disney meg rájött, hogy hú banyeg, de jó pénzt lehet ebből kaszálni, szóval már 5-7-9 éves terveket gyártanak (amitől Lenin kommunista kortársai még a lábujjukat is megnyalnák, hogy milyen pontos és következetesen felépített tervgazdaság ez), hogy miként fejjék meg a legkíméletlenebbül és a leggátlástalanabbul. Akár a Murvellt, akár a Sztárvárzt. Csak az anim gyártási bizottságoknak nincs olyan humán erőforrása, mint a House of Mousenak, mert olyan szarok a munkakörülmények, fizetés, megbecsülés (PFFF HAHHA!!!) az animátori szakmában, hogy 75% feletti az évenkénti fluktuáció. Jönnek-mennek az emberek, mint az alkohol. És ők sorozatokban játszanak, amiket 10-12 hétig követed, nem filmekben, aminek a következő részét 1-2-3 év múlva fogod látni, de ugyanannyi idő alatt, abban a 10-12 hétben elfelejted a felét annak, amit láttál. És nem mondom, az összes jellegtelen szar ilyen, legyen az isekai, moei, iyashi-kei, hentai... Nevezd, aminek akarod. ¯\_(ツ)_/¯
Mondjuk a Star Wars-al eléggé beégették magukat szvsz, az is remek példája volt annak, hogy ez a Kevin gyerek csak tudhat valamit, ha még úgymond "házon belül" sem tudja bárki leutánozni, pl. a Kathleen. :D (Pedig itt megvolt az a "helyzeti előnyük", hogy az SW-nek aztán tényleg akkora hype-ja van, hogy kis túlzással bármit el lehet adni vele, csak nyomd rá a logót. És így is sikerült a sok ősfan agyát úgy felcseszni az új trilógiával, hogy sokan még az addig masszívan fikázott Lucas-féle prequel szériát is átértékelték, miközben a Disney nem győzi csinálni azóta is a "kármentést", az ilyen húzásokkal, mint coolos Luke cameo a Mandalorianban, meg hasonlók... XD)

Erőforrás témához: mezei nézőként lenne egy üzleti tanácsom a japánok számára, amivel talán még a nagy House of Mouse termelékenységét is megközelíthetik: ne adjatok ki minden szart, plusz nem ártana figyelni arra, hogy a nézők mit akarnak. :D Pl. ha már a fél fandom azon sír, hogy "MIKOR JÖN A NO GAME NO LIFE MÁSODIK ÉVADA???", akkor NEM ilyen nevenincs izékre kellene erőforrást pazarolni (már csak hogy a mostani őszi szezonból mondjak valami aktuális isekait XD), hanem olyanokat kiadni, amik garantáltan visszahozzák az árukat. Plusz ha nem 30 sorozatot gyártotok háromhavonta, akkor megint csak hamarabb tudjátok szállítani a nagyobb durranásokat és nem kéne pl. a szintén garantáltan sikeres Re: Zero-nál négy évnek eltelnie két szezon között. (Vagy nekem egy évet várni 1-1 új Shingeki évadra, már csak hogy haza is beszéljek... XD) Komolyan, én annyira nem látok bele a sorozatok készítési hátterébe, de sokszor frankón olyan érzésem van, mintha ez az egész már egy ideje úgy működne, hogy random emberkék írogatnak mindenféle random light novelt, majd random stúdiók random licenszelik ezt vagy azt az LN-t, hogy ebből most ők animét csinálnak (de kb. azt is vaktában, mintha bemennének egy antikváriumba és belemarkolva egy könyvkupacba, kivennének egy tucat random címet XD), majd aztán ők lennének a leginkább meglepődve azon, hogy "Jé, X vagy Y adaptáció sikeres lett? O_O" és még ezek után kezdenének el évek múlva "rádolgozni" arra, hogy "na, akkor ebből most franchise-t építünk!" Ennek nem fordítva kellene lennie, lásd pl. Mushoku, ahol eldöntötték, hogy "ezt most végigvisszük, ha pedig belebukunk, akkor együtt bukunk el" ? (-Amerika Kapitány, csak hogy legyen még némi Marvel... XD) Vagy ugye a David Productions a JoJo-val, ott már az első szezonban látszott, hogy ezek nem csak 12 részre készülnek, az más kérdés, hogy persze ha hatalmas anyagi bukta lett volna, nem erőltették volna ők sem a folytatást, de legalább az elhivatottság és elszántság már az első epizódon érződött. Szal ja, ehhez képest a Disney valóban majdhogynem Lenini elszántsággal tervez meg előre akár ilyen 9 éves terveket, csak az a "baj", hogy úgy néz ki, be is jön nekik, ellentétben a Japánokkal, akik sokszor mintha így a "sötétben tapogatózva" próbálnának előre haladni és úgy kilogikázni, hogy "Hmm, vajon mit is akarhat a közönségünk?", pedig ennyi év után azért ennek már rutinból kéne mennie.

Filmek vs sorozatok: Ez a másik "probléma", hogy a Disney a nagy film franchise-aik mellett csinál ám tévés rajzfilmsorozatokat is és az utóbbi években rendre azon kaptam magam, hogy ezek is elkezdtek "feljönni", pl. egy Gravity Falls-ban, de még egy Amphibiában is magasan több munkát és ambíciót látok/érzek, mint a japánok sokadik isekaijában vagy slice of life izéjében. Szóval "léleksorvasztás" ide vagy oda, ez nézőként a művekből jóval kevésbé jön át, vagyis inkább úgy mondanám, hogy lehet, hogy mindkét helyen agyonhajszolják a készítőket, de valahogy jobbára csak az animéknél sikerült ez odáig fajítani, hogy már nézőként is átjön a képernyőn, hogy "ezt bizony egy csapat megfáradt, érdektelen ember alkotta", míg az amcsiknál valahogy kevésbé látszik a produktumon, hogy pl. Kevint két Marvel film kiadása között Mickey Mouse korbáccsal csapkodja a pincében. XD Nekem meg mezei nézőként nyilván elsősorban ez számít, a rossz munkakörülményekre ott van a dolgozók szakszervezete, meg a pszichológus, de a "megmérettetés" mindenkinél azonos, ahogy pl. gamerfronton is mondjuk a két ember által programozott Cuphead ugyanabban a ligában versenyez, mint akármelyik A+-os játékcég terméke. (Ja, plusz el ne felejtsem, hogy ugye azóta kijöttek már MCU tévésorozatok is, a különbség az, hogy ezek sem levegőben lógó "fillerek", hanem "hidat" képeznek 1-1 Marvel film között, vagy olyan dolgokat mutatnak be, amiket történetileg meg akarnak csinálni, de nem mozifilm formában, pl. hogyan lesz Samből Steve után az új Amerika Kapitány, stb. Ezeknél is gyönyörűen rámcáfolt Kevin, mert elsőre tényleg azt hittem, hogy "Na, most indul be majd az igazi fejés, ahol pl. egy "Loki" sorozat egyetlen vonzereje annyi lesz, hogy benne van Loki és bevonzza a fangirlöket", ehhez képest mindegyiknél tökre meglepődtem, hogy mennyire belepasszolnak az eddigi MCU filmek narratívájába. Szal ja, részemről megint csak megy nekik a pirospont.)
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Catrin írta: 2023.01.03. 13:55 Yuru Camp Movie (Nagyon tetszett az időugrás, hogy a csajok most már dolgozó felnőttek (érdekes, ki hová került^^), és így fognak nekünk a yamano-lányokhoz hasonlóan további csodás helyeket bemutatni. A film viszont nem erről szól! Rinék összeállnak és egy saját kempingező helyet alapítanak! Végigkövethetjük, ahogy munkájuk mellett, szabadidejükben szépítik-építik azt az eleinte romos-gazos, de gyönyörű kilátással rendelkező kirándulóhelyet. És persze most sem maradhat el a chillezés sem. Az az onsen kád jelenet a hegy közepén az egyik kedvencem. XDD Ismét valós helyszínek alapján csodálhattuk a szebbnél szebb jeleneteket. A cuki lányok cukin építkeznek dolog persze erősen meg van szépítve, de azért igyekeztek a munka súlyát is bemutatni. Várhatóan a következő évadban a már itt felbukkanó fiatalabb csajszik fognak kempingezni... így az eddigi társaságnak jól állt "zárásként" ez a film. De biztosan látni fogjuk még őket is.)
Nekem kicsit csalódás volt. Egyrészt túl gyerekes volt az összes építés körüli probléma megoldása. A karakterek „felnőttek”, de a tárgyalásmód nem. Aztán, annak ellenére éreztem hosszúnak azt a két órát, hogy valójában a történek még zanzásított is. Úgy értem el lehetett volna időzni egy-két történésen még azért ha mondjuk egy (rövid) évadot kap inkább. Végül, pedig kevés volt nekem Rinből.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Áthoztam ide, mert az SnK threadben már túl off lett volna:
Titkos írta: 2023.07.03. 20:04 Vagy ha jól emlékszem, Chainsaw Man-nél is ott húzogatta a száját Junchi, hogy ezt az egész "part 1-es" storyline-t Makimástól-mindenestől miért nem egyszerre adaptálják, teszem hozzá, jogosan...)
Én naiv barom azt hittem, ha már egy lezárt, népszerű mangáról van szó (a part 1-gyel), ami nem is hosszú, ráadásul a tempós pacing miatt még csak a reumás tempó vagy fillerezés sem indokolt, hogy majd egyben lemegy az egész, ami 30-32 részben kényelmesen elfért volna, de valamiért itt is közbeszólt a profit-orientáltság, meg az, hogy ennyire túllőttek az ambiciózus megoldásaikkal. Szép dolog a gyártási folyamatokért felelős bizottság mellőzése, a 12 különböző ending, az élőszereplős filmeket idéző rendezés és a több ezer frame/rész arány, ha a vége majdnem csúfos bukta lett, legalábbis, ami a BD-eladásokat illeti. Nekem mondjuk pont bejött az adaptáció (bár a rendezéssel nekem is ilyen love-hate viszonyom van), illetve száz szerencséje a cuccnak, hogy ilyen precious babyként tekint rá a Mappa CEO (is), máskülönben elég nagy bajban lenne a sorozat, ha meg egy másik stúdiónál kötött volna eleve ki, akkor azok ziher, hogy végül lepasszolták volna valami kisebb csapatnak, csökkentett produkciós költségvetéssel és reklámkampánnyal.

Na mindegy, ha hihetünk a(z állítólag megbízható) leakeknek, akkor a rendezőt cserélik, a cucc filmként folytatódik és egy második évaddal zárják az adaptálást. Pont, ahogy a Made in Abyss is csinálta. (Jó, oké, ott a második évaddal nem lett még vége, de az S1 -> movie -> S2 felállás ott is megvolt.) Mondjuk én csak akkor vagyok hajlandó ezt elhinni, ha hivatalos források is megerősítik. Sajnos a CSM pont fellegvára a mindenféle troll álhíreknek, szóval csak várjuk ki a végét. Addig nem is mondok semmi továbbit erről a (CSM esetében) egyébként nagyon is működőképes formátumról.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Talán ebbe a topikba illik a hír: Miyazaki A fiú és a szürke gémmel megint Oscar-díjat nyert.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

SaiyaGin írta: 2024.03.11. 07:40 Talán ebbe a topikba illik a hír: Miyazaki A fiú és a szürke gémmel megint Oscar-díjat nyert.
Pedig nem is PC! Amúgy örülök neki. ::jeye::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése