Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Ha még rám van energiád, a Tsuritamért cserébe én is vállalkozok egy nézésre. :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Benne vagyok. :)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ejha mennyi önként jelentkező a Housekire, érdekes az Illya után valamiért nem kapkodtok ennyire :dirr:

Ill annarancs, ha van még két heted, szerintem írd fel magadnak a Sengoku Basara (szigorúan csak) első évadát, az sztem eléggé tetszene :D De ezt a szívességet mindenki megteheti magának, aki egy szórakoztató, eredeti, feelinges és pörgős fight-comedyre vágyik.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Hát jó, jöjjön az is, de majd csak Kinóék után, mert közben a Hakuoukit is újra elővettem az előzmény megtekintése kapcsán, és egy időre lehet elegem lesz a történelmi bishikből. :'D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Elindult a Crunchyroll Anime Awards szavazása. Ezen a héten 6 kategóriában (animáció, cgi, film, op, ed, ost) voksolhatunk. Fogalmam sincs, hogy bug vagy szándékos döntés a szervezők részéről, de többször is lehet szavazni egy-egy kategóriában (esetleg annyira bugos az egész, hogy nem regisztrálja a szavazatot, ezért engedi mindig újra és újra egy oldalfrissítés után a voksolást). Először azt hittem, csak nálam nem stimmel valami, de a CR fórumán is beszámoltak erről... :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Random, de már egy ideje fúrja az oldalamat, aztán gondoltam, rákérdezek már: ti mit szóltok azokhoz, akik rendszeresen videómegosztókon néznek animéket? Nem leszólni akarom őket, csak nekem olyan fura ez az egész. A videómegosztók egyrészt általában lerontják a videó minőségét, sosem lesz olyan szép, mintha letorrentezed az animét a gépedre. Másrészt azért sok helyre nem lehet 18+-os dolgokat feltenni és itt most nem valami hardcore hentaira gondolok, hanem arra, hogy ha egy kivillanó mell van mondjuk a cuccban, már leszedik az egész részt. (Tehát én pl. Killing Bites-ot nem tudnék YouTube-ról nézni... XDDD) Illetve sok animéből ugye csak a TV verziót töltik fel ezekre a videós helyekre, aztán ez így is marad (tehát nem lesz belőle utólag "BD batch", mint torrenten), holott ma már egy csomó sorozat csak ebben a formában nézhető. És itt most megint nem (csak XD) arra gondolok, hogy "jajj, nem mutatták a néni cicijét, mert minden tele volt fehér köddel!", hanem mindenféle hülyeséget képesek kicenzúrázni, a JoJo-ban pl. egy bagózós jelenetnél a TV változatban ilyen orbitális fekete csíkot húztak a szereplők szája elé, mert "ne buzdítsa a fiatalságot dohányzásra!" (Amivel amúgy egyetértek, de ez a megoldás akkor is roftlol.) Ja és nem is azokról beszélek, akik mondjuk casual animések, vagy még azok se', csak mondjuk hallották, hogy "ez az Akira nagy királyság, meg kéne már lesnem valahol, jé, Indavideón pont fenn van!", mert ők értelemszerűen nem fognak torrentekkel bajlódni, egy marginális hobbi vagy minimális érdeklődésű dolog esetében én sem szoktam leásni a net legmélyére, hogy valami top verziót szerezzek be az adott dologból. Viszont az már igencsak meg szokott lepni, amikor ilyen 5-10 éve animéző, "hardcore animés" arcok is rendszeresen Indán, YouTube-on, meg egyéb helyeken néznek animét, az meg még jobb, amikor valamilyen "hiányosságukat" erre kenik rá, pl. "én nem láttam XY jelenetet, mert a videómegosztós részből az ki lett vágva", vagy: "nem tudtam még megnézni az adott részt, mert nem töltötték még fel Indára", meg ilyenek... XD Értitek, azért X év után az ember inkább megtanul angolul, meg torrentezni is, mint ezt az "önszopatást" művelje magával, hogy alacsonyabb felbontású, "ki tudja, mikor, ki tudja milyen minőségben" felkerülő animékre várjon. XD És én tényleg nem vagyok sem számtechzseni, sem ilyen "35 futó sorozatból 30-at live streamelve nézek a japán adással együtt" típusú ember, viszont ha van egy vagy két olyan cucc, ami érdekel, akkor én azt a megjelenés napján már szedem le a torrentről, nem akarok itt videómegosztós feltöltésekre, meg "még nincs hozzá magyar felirat..."-okra várni. Szal nekem ez egyfelől lustaságként ("jó, lesz ez ilyen gagyi formában nézve is, még a torrent klienst sem kell leszedni hozzá, meg felkeresni, hogy épp ki subbolja az adott sorozatot"), részben meg némileg igénytelenségként (mint amikor érdekli őket egy film, de nem a moziban nézik meg, vagy várják meg belőle a DVD/BD torrentet, hanem leszedik a legelső, remegő képes, nézők által beleröhögős, "bádogosan csengő hangú" változatot, majd azzal rajolnak, hogy "de én már láttam a filmet!", vagy szimplán "jó lesz ez így is...") szokott lejönni, bár mondom, nem leszólni akarom azokat, akik még így szoktak animéket nézni, csak nekem olyan fura, pláne azoknál, akik már legalább egy évtizede "benne vannak az iparban". Vélemények? (Side note: én még ezt a gagyit is leszenvedtem részenként 720p-ben PirateBayről, mert Nyaa-n még csak fenn sem volt, aztán az más kérdés, hogy megnézni mikor fogom, de azért na, adjuk meg a módját... XDDD)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Titkos írta: 2018.01.29. 12:50Vélemények?
Én 10 éve minden egyes anime epizódot letöltök (ami érdekel), legalább 720pben, és elraktározom, míg meg nem nézem. Ha közben kijön a BDrip, a TVripet törlöm és leszedem újra, aztán azt raktározom. Végignézés után pedig vagy letörlöm vagy meghagyom.
A Tales of Abyss, a Michiko to Hatchin és a Mouryou no Hako már 2008 óta foglalja az egyik külső vinyót, és nem tudom, mikor kerülnek majd egyszer sorra :drop:
Asztali géppel ezt könnyen megtehetem, de van (valószínűleg a többség) aki kütyüre szorul, annak csak a stream marad, így azt sem ítélem el vagy tartom igénytelennek.
Aki viszont képes bármiből kamerás felvételt nézni, az már lemoshatatlanul igénytelennek minősül.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Vree »

Titkos, ez ilyen filthycasuals megjegyzés akar lenni? :D Nyilván nem mindenki ér rá azzal tölteni az életét, hogy animekollekciókat torrentezget össze magának. Anno azért volt ez, mert egyszerűen nem volt más opció. De mivel ma vége-hossza nincs az egyéb lehetőségeknek, nem csak az újraseedelő oldalakra Kissanime stb. gondolok, vagy a full hivatalos terjesztőkre Crunchyroll satöbbi, de a fiatalság is a Reddites/Openloados, Streamelős megoldásokat szereti jobban. Sztem ebből nem érdemes elitelős eszmét kreálni, egyszerűen máshoz szokott hozzá, aki másik korban kezdte. :D

Én a közelmúltban vesztettem el vagy 5 éves archívumot egy külső vincseszter lehalás következtében elgondolkoztatott, hogy ennyi erővel Kedvencelhetném a megfelelő linkeket és tölthetném a szabad időmet produktívabb elfoglaltsággal is.
A képminőség szerintem az online oldalakon sem rosszabb, pláne hogy sokan eleve már mondjuk tabletről nézik.

A piac is mintha úgy lenne átalakulva, hogy valamennyire tolerálja a rosszabb minőségű videók share-elését, akinek meg kell a jó minőség, az megveszi a fizikai DVD-t.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Háööö...ja, némileg tényleg így a "don't touch me, you filthy casual!"-felé hajlik ez a post, de mondom, igazából nem a "videósok" leszólása volt a célom, csak nekem olyan fura ez még (de valóban, lehet közrejátszik az is, hogy én egyszerűen csak még a régi "raktározós" rendszert szoktam meg :D), illetve még mindig egyszerűbbnek találom ezt, hogy felmegyek egy vagy két oldalra (jó esetben Nyaa, "rosszabb" esetben magának a subbereknek az oldala, de az is kb. max két perc), ott letorrentezem, ami kell, aztán máris mehet az anime-maraton, még akkor is, ha neadjisten elszáll a net közben. :D Amúgy azt én sem mondtam természetesen, hogy mindenki kutya köteles egy kvázi "házi Usteam FTP-t" működtetnie a gépén, vagy egy külső vinyón (elég, ha én ezt csinálom, igaz, én is csak a kedvenc animéimmel, mert azért nincs pénzem/lehetőségem akkora tárhelyre, mint Zsozsónak... XDDD), de igazából ha csak "casual fogyasztó" az illető, akkor is megoldható ez, sőt, talán még könnyebb a dolga, elvégre leszedi a futó cucc adott heti epizódját (kb. 500-800 mega között szokott lenni 720p-ben is, ami azért manapság, a fene tudja már hány terrás vinyók korában nem egy akkora óriási hely), megnézi, majd letörli. Egyébként én is így csinálom a cuccok 90%-ával, az "örök vinyóra" csak az olyanok mennek, amik valamiért megfogtak (Rumiko cuccok, Shingeki, stb.), vagy pedig az OJ által is említett azon címek, amiket bár még nem láttam, de annyira istenítik őket égre-földre, hogy fel kell őket venni a listára. (Mondhatnám azt is, hogy félig ezt a vinyót használom MAL-féle "plan to watch" listának is. XD) Meg azért én itt most elsősorban nem olyanokra gondoltam, akik Cruncyrolloznak, meg ilyesmi, hanem az emlegetett YouTube-os/Indás arcokra, ahová valószínűleg szintén ugyanaz a torrent kerül fel, amit akár le is tölthetnének, de ők inkább választják a szarabb minőséget és a kiszámíthatatlanabb megoldást. :D Szóval ezért volt fura, mert mondom, nekem ilyen "önszopatásnak" tűnik az egész, amit mintha a lustaság és/vagy igénytelenség táplálna. Szal akik mondjuk valamilyen hivatalos streamen nézik ezeket, azokról nem tudok nyilatkozni, egyrészt, mert azt a világot én annyira nem ismerem, másrészt, mert ott valóban el tudom képzelni, hogy nem rosszabb a minőség, meg ilyesmi, csak ott meg ugye az játszik be, hogy nem minden címet licenszelnek/streamelnek ám, amit az ember épp nézni szeretne, míg azért torrent jó eséllyel minden mai cuccból van. (Jó, abbahagyom, ez már megint a "hazabeszélésem"... XD) Mondjuk egyik havertól egyébként azt hallottam, hogy a Cruncy animéivel is az a gond, hogy azok még mindig TV változatok, tehát cenzúrázottan fogod továbbra is nézni a cuccot, de erre nem esküdnék meg, mert ahogy mondtam, én nem ismerem, ő meg nem tudom, honnan szopta ezt az infót, szal kezeskedni nem tudok érte.

De amúgy ma sok "random hülyeség" eszembe jutott, mert kivételesen több időm volt, mint általában, pl. így bevillant, hogy tudja valaki, hogy a Mondo magazin honnan kapta a nevét? Oké, jól el lehet poénkodni vele magyarul, hogy "ők a megMondói annak, hogy mi a tuti", vagy ugye a hivatalos olvasói levrovatukat is elnevezték "Amondó"-nak, de ezek mellett érdekelne, hogy van ennek valami "értelme", netán japán nyelven jelent valamit ez a szó?
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.01.29. 18:26De amúgy ma sok "random hülyeség" eszembe jutott, mert kivételesen több időm volt, mint általában, pl. így bevillant, hogy tudja valaki, hogy a Mondo magazin honnan kapta a nevét? Oké, jól el lehet poénkodni vele magyarul, hogy "ők a megMondói annak, hogy mi a tuti", vagy ugye a hivatalos olvasói levrovatukat is elnevezték "Amondó"-nak, de ezek mellett érdekelne, hogy van ennek valami "értelme", netán japán nyelven jelent valamit ez a szó?
Amikor előkerül a kérdés (egyébként lassan GYIK-be rakhatná a Mondo, de minimum csinálhatna ilyet), akkor a válaszban az olasz jelentés jön elő, ami "világ". Legutoljára valamelyik kerek évforduló alkalmával vetült fel egy szerkesztőségi kérdezz-felelek alkalmával az egyik conon (asszem a 10 éves a lap címszóval, amit "nem sokkal később" követett a 100. szám). De hogy miért is pontosan, már nem emlékszem. A magyar szópoénkodás elvileg félig-meddig másodlagos szerepet játszott a névválasztásban.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.01.29. 19:02Amikor előkerül a kérdés (egyébként lassan GYIK-be rakhatná a Mondo, de minimum csinálhatna ilyet), akkor a válaszban az olasz jelentés jön elő, ami "világ". Legutoljára valamelyik kerek évforduló alkalmával vetült fel egy szerkesztőségi kérdezz-felelek alkalmával az egyik conon (asszem a 10 éves a lap címszóval, amit "nem sokkal később" követett a 100. szám). De hogy miért is pontosan, már nem emlékszem. A magyar szópoénkodás elvileg félig-meddig másodlagos szerepet játszott a névválasztásban.
Értem, köszi! :) Mondjuk így tényleg kicsit érdekes, hogy a magyarok számára írt, japánról szóló magazin olasz névvel jelenik meg... :D

Amúgy:
Ricz írta: 2018.01.29. 19:02ami "világ"
ZA...WARUDOOOO!!!!444...elnézést, pavlovi reflex. :dirr: :lol:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.01.29. 20:07 Mondjuk így tényleg kicsit érdekes, hogy a magyarok számára írt, japánról szóló magazin olasz névvel jelenik meg... :D
Közben megvan a japán vonatkozás is. A hosszú hangot az utolsó "O"-ról nem néztem (mondou). Így 問答 lesz, ami "kérdés-választ", "párbeszédet" jelent. Bár ez fenn van a Wikipédián is... Francnak nem odamentem először. :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.01.29. 21:39
Titkos írta: 2018.01.29. 20:07 Mondjuk így tényleg kicsit érdekes, hogy a magyarok számára írt, japánról szóló magazin olasz névvel jelenik meg... :D
Közben megvan a japán vonatkozás is. A hosszú hangot az utolsó "O"-ról nem néztem (mondou). Így 問答 lesz, ami "kérdés-választ", "párbeszédet" jelent. Bár ez fenn van a Wikipédián is... Francnak nem odamentem először. :dirr:
Á, na így már oké! :)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Még egyetlen egyszer sem fordult velem az elő, hogy animét én letöltsek. Ennek több oka is van:
1, Amikor elkezdtem animézni nem is nagyon tudtam, hogy lelehet tölteni animéket. Nekem tökeletes volt az A+/Animax kínálata szerintem, ha mai napig működne a csatorna és hozná a havi egy új anime premierjét akkor én azzal is meg lennék elégedve.
2, Ahogyan tapasztalom és ahogyan itt olvasom, többetek letölti a kinézet sorozatot és nem történik vele semmi. Mert „most mást nézek” / „most nem érek rá” / „nincs hangulatom hozzá” / „mindjárt elkezdem, hiszen már letöltöttem”. Aztán ott vagyunk, hogy vagy egy évtizede ott pihen a sorozat, „aholnaptutielkezem” helyen. Nekem, ha kell egy sorozat megnézem a videó megosztón oszt szevasz.
3, Nekem nincs kedvem külön leszedni a hangot, a képet és feliratot hozzá. Mert, ha az egyik elcsúszik akkor neked kell „rendbe rakni” a dolgokat. Bevallom nekem nincs sok kedvem vacakolni ezzel a dologgal.
4, Azt aláírom, hogy neme lehet mindent 128K-s felbontában nézni, néha alább kell adni az igényeken, de én eddig csak kevés alkalommal találkoztam kimondottan zavaró vagy rossz felbontású cuccal. De azért ma már bően lehet találni HD-s vidiket is.
5, Cenzúrával kapcsolatosan megint csak nem érzem a hátulütőjét. Komolyan nem tudok olyan részt felidézni, ahol ez hátrányosan érintett volna.
6, Mivel én nem nézek szezonosan semmit így nem nagyon érdekel, hogy kijött e már belőle a felírat vagy sem. Máskülönben nem tudom, hogy miért kell ennek akkora feneket keríteni. Nem teljesen tök mindegy, hogy egy-egy részt az ember mikor lát? Néha az a érzésem, hogy egyeseknek még a nagyon gyors is lassú. A hazai FOX csatorna adja itthon a TWD-t, nálunk hétfőn kerül adásba, tehát nincs 24 órás elcsúszás sem. Mégis egyesek felkelnek a hajnali órákban, hogy megnézzék vagy a nap folyamán letöltik és úgy lesik végig. Komolyan ennyire fontos?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2018.01.30. 17:59 2, Ahogyan tapasztalom és ahogyan itt olvasom, többetek letölti a kinézet sorozatot és nem történik vele semmi. Mert „most mást nézek” / „most nem érek rá” / „nincs hangulatom hozzá” / „mindjárt elkezdem, hiszen már letöltöttem”. Aztán ott vagyunk, hogy vagy egy évtizede ott pihen a sorozat, „aholnaptutielkezem” helyen. Nekem, ha kell egy sorozat megnézem a videó megosztón oszt szevasz.
3, Nekem nincs kedvem külön leszedni a hangot, a képet és feliratot hozzá. Mert, ha az egyik elcsúszik akkor neked kell „rendbe rakni” a dolgokat. Bevallom nekem nincs sok kedvem vacakolni ezzel a dologgal.
4, Azt aláírom, hogy neme lehet mindent 128K-s felbontában nézni, néha alább kell adni az igényeken, de én eddig csak kevés alkalommal találkoztam kimondottan zavaró vagy rossz felbontású cuccal. De azért ma már bően lehet találni HD-s vidiket is.
5, Cenzúrával kapcsolatosan megint csak nem érzem a hátulütőjét. Komolyan nem tudok olyan részt felidézni, ahol ez hátrányosan érintett volna.

Ezekkel valahol én is így vagyok, bár
- a 2-es pontnál nem vacakolok sokat az előre letöltéssel. Most mégis kialakult egy durva backlog az asztalin. Hokuto no Ken, Ranma 1/2, Urusei Yatsura, Tatami Galaxy, Area 88... Ezeket néztem volna a karácsonyi szünetemben, ha nem lett volna lakásfelújítás előre bemasíroztatva. Azóta meg elkezdeni nem tudtam, de egyelőre nem probléma, hiszen van közel egy terabájt szabad helyem még mindig.
- a 3-ashoz annyit, ezért szoktam olyan kiadást leszedni, aminél már nem kell vacakolni. Anirena, Anidex, BakaBT, Nyaa.si... Igaz, hogy nem magyarok, hanem angol többségében, de mindegy. (Mondjuk mi úgy csináljuk, hogy felirat ki, és a hírhez hozzá van csatolva, hogy "na, ezt kell töltened", és a felirat leírásában is ott van, hogy mit kell keresni.)
- a 4-esre szokásom mondani, hogy quality fag. Komolyan, lett volna, aki kihagyja az eredeti Yamato széria 4. filmjét, a Yamato yo Eien nit csak azért, mert a kép 320*240-es, a nagy része levágható feketeség így is, de az volt (nagyon-nagyon) sokáig az egyetlen angol kiadása. És akkor most gondoljátok el az 1440*900-as monitorban a 320*240-es videót. Viccesen néz ki, de ha valamit meg akarsz nézni, akkor nem fanyalogni kell, hogy "lehetne jobb is". Máig alapbeállításokon nézem az animéket, nem szórakozom az ilyen 10bites lejátszók színkezelésének, filtereinek, meg a madVR nevű baromságnak a finomhangolásával. Különösen, hogy alig van észrevehető különbség az előtt és utána részeken. WHY THO?
- Az 5. olyan "EH". Egy Blood-C vagy a HotD kapcsán szarul érintett volna a HDTV-s adások cenzúrája, amikor a kép nagy része fekete, le van vágva, nem látsz semmit, vagy simán el van sötétítve. Élvezeti értéke így annyi, mint szögesdróttal kibélelt onahole-lal tudjátok-mit-csinálni. Akkor inkább bevárom a cenzúrázatlant, ami gyakran vagy AT-X csatorná adás vagy már DVD/BD-kiadás. (A hentai-nál meg pont letojom a cenzúrát. Amilyen "gyönyörű" és "művészi mestermunkák" születnek, hogy Da Vinci is inkább levágja mind a tíz ujját mintsem megnyalja utána, még javít is az összképen.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta: 2018.01.30. 17:59 2, Ahogyan tapasztalom és ahogyan itt olvasom, többetek letölti a kinézet sorozatot és nem történik vele semmi. Mert „most mást nézek” / „most nem érek rá” / „nincs hangulatom hozzá” / „mindjárt elkezdem, hiszen már letöltöttem”. Aztán ott vagyunk, hogy vagy egy évtizede ott pihen a sorozat, „aholnaptutielkezem” helyen.
Emlékszik valaki arra, mikor a Kaguya-hime volt havi kihívás? Na, az nekem pont ott van :drop: Azóta meg se próbálkozom ilyesmivel.

Viszont ami komolyan érdekel, azt most is letöltöm. Két dolgot tanultam meg a Netről az évek során:

1.) Ami egyszer fölkerült a Netre, azt onnan soha többé senki le nem vakarja.
2.) Ami a Neten van, olyan, mintha nem is lenne. Valami mitugrász kis joghuszár köhint egyet, és fülét-farkát behúzva tiltja-törli minenféle szolgáltató, nehogy pereljék.

Szóval én szilárdan hiszek a helyi kópiák fontosságában.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Szintén a "letöltöm, mert úgy szeretem" tábort erősítem, bár ebben tényleg hathatós segítség a megszokás hatalma, bár én nem a torrentezéssel kezdtem anno a sort, hanem FTP-kkel (köztük azzal a bizonyossal).

A tárolás, és hasonlók meg nálam éééévek óta nem probléma, archívumba például csak azokat a kínai meséket raktározom el, amik tényleg nagyon közel állnak a szívemhez, igaz, ezeket minimum 720p-ben (már amit lehet), lehetőleg valami normális felirattal alatta. Minden mást törlök.

Ez a streamelés/online videómegosztók animézésre dolog elég távol áll tőlem, gondolom a hazai fanbase főleg azért választja például az utóbbit, mert ezekre vannak feltöltve a magyar feliratos kiadások.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Uhm, én totálisan random vagyok. Minden jöhet, online is, live stream is, torrent is, ftp is, mikor mihez van kedvem, mikor mi kényelmesebb, mikor mennyire vágyom fullos minőségre. (Btw online is jó szokott lenni, erősen gép és net függő, mennyire szépségesek ezek a HD-k, ha mégis szar, mert gagyi a szerver és stb, akkor vagy letöltöm vagy igénytelen vagyok, mert annyira nem hat meg a cucc, hogy még azt az 1 percet és azt a pár megát a vinyón is sajnálom megadni az adott résznek, és annyira sosem szar, hogy ne tudjam a "nagy érdeklődésemben" kellő távolságból emészthetően szemlélni. Persze, ha valami kedvelt cuccból lesz "pixelháború", akkor irány a nyaa, már ha nem az volt az első állomás).XD

Legtöbbször angol felirattal nézem, ritkán rawban, mert annyira érdekel, hogy nem akarok várni, és ritkán magyarral, ha van jó, mert szeretem és nosztalgikus.

Az, hogy mit hagyok a vinyókon az is teljesen random: ritkaságok szanaszét és néhány kedvenc, szanaszét. A szezonos részeket idővel törlöm, vagy elfelejtem és azok is... szanaszét (általában van adott 1-2 mappám a letöltött cuccokra, de azon belül semmi rendrakás.

És ami még a fentiek alapján a totális igénytelenségemet mutatja: bármilyen minőségben képes vagyok megnézni egy cuccot, ha érdekel. Minél kíváncsibb és türelmetlenebb vagyok, annál valószínűbb, hogy (film esetében) elsőként szutyok camripként vagy (sorozat esetén) live stream-en nézem. Egyszerűen, ha ráérek és NAGYONDURVÁNÉRDEKEL, akkor mire várjak? Jó lesz revaccsnál is a HD.

Sok kis vackot pedig tényleg csak korlátozott minőségben/helyen lehet elérni, de kit érdekel? Egyszerűen már az öröm, hogy az ember rábukkant!

Az idióta cenzurált változatoknál mindenképp kell a ravaccs, ha tetszett annyira a cucc (néha, ami nem tetszett azt is visszanéztem, kíváncsiságból vagy tudjátok, csak a sankaku BD gifjeinXD). Hentainál tökmindegy, van ilyen is, olyan is.

Szerk.: és LOL, párom elmondása alapján, azért keresi a minél jobb online oldalakat, mert melóhelyén így tudja nézni (csak, hogy ez az opció se maradjon kiXD).
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Én is erősítem a letöltők táborát amikor csak lehetséges, de abból szigorúan csak a torrent megy, mert az egykori (2006 körüli) AA-s letöltéseket leszámítva mindig is a torrent jelentette a fő beszerzési forrást, és ezen se a magyar Indás/satöbbi feltöltések, se a Crunchy/Daisuki/satöbbi nem tudtak változtatni. Előbbi azért, mert a magyar felirat használatára nem vagyok rákényszerülve (és amúgy se minden van feliratozva magyarul amire kíváncsi lennék), az utóbbi pedig azért, mert akármennyire hasznos dolog az, hogy már nem a fansubberek kénye-kedvére van szabva az hogy mit nézhet az ember, annak a gondolata manapság sem tetszik, hogy az Internet kapcsolat és a régiókra vonatkozó licenszabályok szabják meg hogy mit nézhetsz, úgyhogy maradt a jól bevált torrentezés. Ez alól persze kivételek azok a stuffok amik vagy nem elérhetőek torrenten vagy nem seed-elik eléggé, ezeknél marad a Youtube-ra hagyatkozás, ami érdekes módon sokszor működik ha valami kevésbé ismert OVA-ról van szó, de kisebb-nagyobb szerencsével érvényesül itt is az "aki keres, talál" elve. Ami pedig a tárolást illeti, én nem kimondottan vagyok az a szőrösszívű ha valami értékeléséről van szó, de nálam is az érvényesül, hogy csak az kerül archiválásra, amit NAGYON megkedveltem ilyen vagy olyan ok miatt, bár olyan esetben is bőven megteszi a 720p. Legutóbb pölö a Keijo BD ripje jutott ilyen sorsra, már csak azért is mert VÉGRE lett olyan felirat társítva ezekhez a ripekhez ami nem hülye memesub, másrészt amúgy is kíváncsi vagyok hogy az utolsó részen mennyit tudtak javítani a Xebec-es fiúk-lányok, mert anno a TV verzió éppen hogy csak beért sugárzásra, ami több esetben is meglátszott.

Mondjuk ha már archiválás akkor az érdekes téma, mert ha nem nagyon QUALITY a TV-s változat és a BD nem javít rajta sok mindent, vagy éppen a cenzúra nem marharépa szintű, akkor a TV-s is bőven megteszi ilyen esetekben, bár azért vannak kivételek pölö a Shaft cuccai esetében, ahol nem egy esetben fordul elő az, hogy a BD-s változat ok nélkül "javít" ki QUALITY-nek vélt jeleneteket, vagy éppen változtat meg valami "csak, azért" alapon, ami még az egy ideig általam megőrzött Koufuku Graffiti-re is jellemző volt, pedig az csak egy Kirara manga adaptáció volt.
Kép Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Belegondolva tényleg van olyan anime amit érdemesnek tartok leszedni és megtartani. Bár van egy rakás DVD-m, de eleddig nagyon keveset néztem meg belőlük (révén már láttam pl.: Trigun) vagy ha igen akkor is csak egy-két alkalommal. Persze maga a birtoklás vágya és ténye az is jó.

Ami mondjuk trend szerűen visszaszokott bennem térni, hogy AMV-ket kellene leszedni. Az jobban szokott zavarni, hogy ha letörlik a YT listámról egy-egy kedvencet semmint az, hogy nem tudom megtalálni megint valamelyik Naruto moviet.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: annarancs »

iskariotes írta:AMV-ket kellene leszedni
Én a kedvenc mangámból készült MMV-vel jártam meg, letörölte a készítője YT-ról, és nem találom azóta sem. :'(
Animét manapság legszívesebben torrentezek, de ha nincs rá lehetőségem, akkor IRC-vel próbálkozok. Ha eleve a letöltés megoldhatatlan (mert pl. nem otthon vagyok), akkor marad a stream. Nincs nagy tárhelyem, ezért a letöltött részeket megtekintés után kevés kivétellel rögtön törlöm, esetleg DVD-re írom ki és utána törlöm.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2018.02.03. 08:43 ^Many thanks.

Akkor asszem, ez kimarad az életemből, majd inkább újrázom valamikor a 2005-ös sorozatot. (Egyébként azt vettem észre, hogy már évek óta nem mutatkoznak komolyabb igények ezekre a nindzsás, szamurájos, tradicionális-harcművészetes animékre [mínusz ha nem valami retard-sőnen jelleggel jönnek], de nem csak nyugaton, hanem japánhonban sem. Azt hiszem, ennek is inkább csak egyfajta fel- és lefutási ideje volt a 90-es évek közepétől a 2000-es évek közepéig.)
Nagy részt igen, bár az érdekes, hogy a japánok mennyire kedvelték pl. az Onihei franchise-t és még mindig elő-elő veszik a témát anime-fronton (pedig már tényleg mindenkinek a könyökén jön ki Nobunaga és társaiXD). De jahh, a nagy dark és hatásvadász okozta népszerűbb hangulata tényleg arra az időszakra tehető, lehet majd 10 év múlva ismét felvirágzik.XD
Addig is én örülhetek, hogy olyan LOL utózöngék születtek, mint a Nobunaga Concerto vagy a Ninja Slayer, mert ezeket simán imádom annyira, mint a Basit... míg más, komolyabb címről a témában ez aligha mondható el (vagyis hirtelen nem jut eszembe).XD
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Így nézve a Fate/Extra 2. részét, felmerült bennem egy kérdés: a Madoka óta a Shaftnál csak ADHD-ban szenvedő rendezőket alkalmaznak? Úgy kapkodja a vágóképeket, mintha csak az élete múlna rajta. (Mondjuk a fandom már most Fate/Monogatarinak kezdi gúnyolni emiatt.) Sok ilyen vágókép totál felesleges (főleg a szuperközeliek), és sok helyen kifejezetten röhejes (nem, nem a shafudo, azaz a rendellenesen kitekeredő nyakak, hanem az, amikor egy hátraszaltót úgy "animálnak" meg, mintha egy kivágott papírfigurát forgatnának meg hátra, miközben elhúzzák alatta a hátteret). Finoman szólva is, nem vagyok elájulva a rendezéstől, és ez a kamera ezen kapkodása annyira kifejezetten taszítóan bugyuta, hogy az A-1 faszkodása és töketlenkedése rendezés terén ehhez képest minimum egy Oscar-díjat és Golden Globe-ot érdemelne epizódonként.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2018.02.07. 14:49 Így nézve a Fate/Extra 2. részét, felmerült bennem egy kérdés: a Madoka óta a Shaftnál csak ADHD-ban szenvedő rendezőket alkalmaznak? Úgy kapkodja a vágóképeket, mintha csak az élete múlna rajta. (Mondjuk a fandom már most Fate/Monogatarinak kezdi gúnyolni emiatt.) Sok ilyen vágókép totál felesleges (főleg a szuperközeliek), és sok helyen kifejezetten röhejes (nem, nem a shafudo, azaz a rendellenesen kitekeredő nyakak, hanem az, amikor egy hátraszaltót úgy "animálnak" meg, mintha egy kivágott papírfigurát forgatnának meg hátra, miközben elhúzzák alatta a hátteret). Finoman szólva is, nem vagyok elájulva a rendezéstől, és ez a kamera ezen kapkodása annyira kifejezetten taszítóan bugyuta, hogy az A-1 faszkodása és töketlenkedése rendezés terén ehhez képest minimum egy Oscar-díjat és Golden Globe-ot érdemelne epizódonként.
Én pont ezért kerülöm a stúdió kb. összes animéjét, annyival egészíteném ki a mondandódat, hogy szerintem ez nem a Madokával, hanem még előtte, a Bakéval kezdődött (nem véletlen, hogy írod, hogy mások is "Fate/Monogatarinak", nem pedig "Fate/Madokának" nevezik), de mivel a fanboyok zabálták, a Shaft úgy ráállt erre az egészre, mint KyoAni a moe stílusra, aztán azóta sem tud ettől elszakadni (szerintem nem is akar), így ugyanezzel az ábrázolásmóddal csinálták a teljes Monogatarit, a Nisekoit és most ezt is. Aztán ahogy írod, ez más jellegű, mint mondjuk egy elcseszett A-1 Pictures-ös rendezés (vagy amivel anno én állítottam párhuzamba: egy gagyin adaptált Studio Pierrot-féle shounen anime XD), mert ezek "csak" szarul lettek megcsinálva, míg a Shaft "művészkedése" hosszútávon nem csak idegesítő, de szinte nézhetetlenné teszi bármelyik animét. Annyi szerencsénk van, hogy ez "hullámzik" az egyes sorozatok között (szal pl. a Madokában szerintem nem volt zavaró, vagy pl. a Bake előtt készült Maria + Holic-ban még nem erőltették ezt ennyire), de kisebb-nagyobb mértékben ez az összes animéjükre jellemző, szal mondom, ugyanaz, mint a moe-jelenség: ahogy írod, bugyuta, de mivel a fanboyok követelik, mondván, hogy "ó igen, ez az igazi "Shaft-feeling"!", így nem hinném, hogy a közeljövőben ezen változtatnának. Btw, az első részét kíváncsiságból leszedtem ennek a Fate/Extrának, de egyrészt ez már végképp olyan, hogy szerintem a játék ismerete nélkül érthetetlen (nem is tudtam volna, hogy pl. mi az a fightolós kezdés, ha korábban nem írtad volna le, hogy ez kvázi a játék végétől indul), másrészt meg ja, a "Shafting" továbbra is jelen van, szóval túlzott ingerenciám nem volt rá, hogy folytassam. Azt tudom tanácsolni neked, amit magamnak is: imádkozz, hogy a kedvenc mangád/játékod/akármid adaptálási jogait ne a Shaft kapja meg. (Mondjuk ez nálad a Fate esetében már sajnos megtörtént... ^^")
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2018.02.07. 23:46 [...]
Azért a Madokát írtam, mert az volt megjelenési idő szerint az utolsó Shaft anime, amit láttam, és az sem ma volt. (Igen, elkerültem a Monogatarikat, pont azért, amiért a Madokát is egy darabig: mert BD-re látványvilági tekintetben teljesen mást kaptunk, mint a TV-s változat. A Monogatari új jeleneteket kapott, lecseréltek párat, míg a Madokát kvázi újrarajzolták több helyen. A Nisekoit meg azért, mert a romkom annyira nem zsánerem, és inkább olyan hangulatomban vagyok, hogy egy Colt M1911-essel a kezemben ülve tudnám nézni.) A Monogatari-hasonlatot is onnan ismerem, mert rendszeresen olvasom a játékok miatt a fandomot (főleg az F/GO miatt, ha már 6 nap múlva lesz 550 napja, hogy tolom a gámot), a helyén valóságát meg onnan, hogy a magyar fandom előszeretettel nyalja körbe, mint magnus opus-t (holott talán 1 jelenetet tudnék megnevezni, ami tényleg impozáns volt a rengeteg mutatott közül: Araragi és Kissshot harca, ami Surci aláírásában is szerepelt egy ideig; a híres fogkefélős jeleneten meg pléhpofával ültem, míg a Monogataris meg kuncogott mellettem, mert ő vágta az inside joke-ká fajult képsort).

A különbség az A-1 rendezéséhez képest, hogy az A-1 az első 12 részben nagyon ufotable akart lenni: húzták, halasztották a részeket, hogy egy jópofa cliffhangerre kihúzzák, csak hangulatot nem tudtak teremteni hozzá (legfeljebb egy golyóvibrátorra kötött angstot, mert ha volt is, az valami irtó gyengus volt), a lényegi jelenetek (ahol valami fontos információ is elhangzik) elsikkadtak a nyújtásokban, és így vált lényegében azzá, amit mondtál is rá.A második felére már hagyták ezt, "nem tudok ufós rendezést csinálni", és nekiálltak a maradék anyagot ledarálni, a 12-16. részek közt annyi minden történt, mint addig fél szezon alatt. Vagyis a story pacing el lett szarva, ahogy a Takonytitánnál is csinálta a Wit (az S1-ben különösen, hogy először mindent adaptálnak, aztán hogy egységes legyen, a második felét nyújtották az évadnak). De még így is konzisztensebb volt, hogy miből mi következik, miért a képváltás. Itt egyáltalán nem, csak az, hogy artsy legyen. A hirtelen váltások kizárólag arra jók, hogy a figyelemzavarost is lekössék - ami egy olyan dumafesztiválon, mint a Monogatari még elmegy (volt olyan epizódja, ami ~24 perc alatt majdnem egy mozifilmre való sort, azaz 1000-et! tartalmazott), de ennél, ami olyan 200-300 sor közt mozog 24 perc alatt, már csak problémát jelent.
Amúgy, akkor már megjegyzem, hogy az ufo angstmániája és cliffhangerezése sem épp a legjobb húzás, mert könnyedén megfárad tőle a sorozat, mint az volt az UBW esetében is. De ott nem voltak olyan izgalmasak már szereplők, mint a Zeróban, mert ezeket te már egyszer láttad a Deentől 2006-ban és 2010-ben egyaránt (a 2006-os TV széria, a 2010-es TV Reproduction OVA és UBW mozi).

A sztori amúgy nem érthetetlen a játék nélkül, mert a második résszel már inkább érződik az egész másképp való újrajátszásának, mint folytatásnak. Mint anno volt a Resident Evil 2 is, hogy más sztorija volt Leonnak és más Claire-nek, más útvonalat, helyeket jártak be, amelyek néha összefutottak. Na, valami ilyesmi ez is, csak annyi különbséggel, hogy akivel az alapjátékot kitoltad, az elbukott (1. rész első pár perc), és te veszed fel a stafétát (1. rész vége). Most meg neked mondják el a tutorialod részeként a megváltozott világ alapjait (1-2. rész). Szóval, ezen a részen még működik a dolog. Egyelőre nem is úgy fest, hogy 12 rész lesz, hanem 2 szezonos.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Válasz küldése