Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Surci írta:Magyarországon a rajzolt szexuális tartalom elvileg nem esik semmiféle tilalom alá
Na erről mesélhetnél még konkrétan, ha jártas vagy, mert érdekelne.

Én vagyok annyira internetburzsuj, hogy az amcsi szabályozást mélyebben ismerem, mint a saját országoméit :p
A felelősség a végfelhasználóé
Elvileg nem, ugyanis a nyugati jogban a tartalom készítése/feltöltése az, ami a törvénybe ütköző, az interneten keresztül való megtekintés önmagában nem.
Nyilván a hivatalos szervek is a szolgáltatót veszik célba, nem a kismillió véghasználót próbálják levadszni ilyen esetekben.
(A fizikai példány birtoklásába ill. a letöltött tartalomba ne menjünk bele, mert ott pont fordított a helyzet.)

Tehát csak hogy világos legyen, elvileg Mo.-n te rendelhetsz mondjuk egy külföldi doujingyűjteményt, és nem fenyeget, hogy elkobozzák (neadjisten büntetnek érte), amiért obszcén tartalmat olvasol és importálsz?

(Ugye az ilyen büntetőeljárás nyugaton sem gyakori, de a közelmúlt hírhedtebb esetei ehhez kapcsolódtak, hogy valaki rendelt valami lolit is tartalmazó füzetet, a határon meg kibontották és ment a büntetőeljárás.)
LOL mostanában úgy tűnhetek a sok loli-ecchi post alapján mint valami perverz otaku, pedig amúgy nem :D
Nézd felnőttek vagyunk, nem kell ezen szégyenlősködni.
Amúgy meg az én kérdésemre reagálsz.

Nekem konkrétan azért lenne érdekes, mert amikor te, mondjuk, egy DeviantArt oldalon jelen vagy, akkor beszélsz emberekkel, esetleg tőled kér valaki rajzot ismerten-ismeretlenül, és amikor eldöntöd, hogy XY-nal akarsz-e közösködni, vagy akarsz-e egy valamilyen képet a galériádba tenni, akkor nem semlegesek az ilyen szempontok.

Amúgy nyilván az oldalak legtöbbje biztosra játszik és inkább mindent letilt, de pl. pont a DeviantArt elég megengedő (kénytelen az lenni) ilyen tartalommal kapcsolatban, ha az nem túl nyilvánvaló.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta:Na erről mesélhetnél még konkrétan, ha jártas vagy, mert érdekelne.
Jártas nem vagyok, de miközben pötyögtem ezt a fenti postot, végigtúrtam a jogtárat, hogy magyar jogra vonatkozóan találok-e ezzel kapcsolatban valamit és ne fasságot írjak, de említés szinten sem került elő.
Vree írta:Tehát csak hogy világos legyen, elvileg Mo.-n te rendelhetsz mondjuk egy külföldi doujingyűjteményt, és nem fenyeget, hogy elkobozzák (neadjisten büntetnek érte), amiért obszcén tartalmat olvasol és importálsz?
Elvileg nem, mert nincs olyan jogszabály, ami alapján a rajzolt szexuális megjelenítés bármilyen formája és annak birtoklása büntethető lenne. Nem vagyok jogász, de a jelenlegi CD-jogtár szerint (2016 év eleje) ilyesmi nem létezik nálunk.
Vree írta:Ugye az ilyen büntetőeljárás nyugaton sem gyakori, de a közelmúlt hírhedtebb esetei ehhez kapcsolódtak, hogy valaki rendelt valami lolit is tartalmazó füzetet, a határon meg kibontották és ment a büntetőeljárás.
Naja, csak ahol ezek történtek, azon országokban BTK-ba cikkelyezett passzusok voltak a rajzolt szexuális underage tatalom ellen. De nemcsak nálunk, hanem a velünk határos összes országban sincs kimondottan szabályozva ez a dolog (Ausztriára direkt rákerestem, és itt sem találtam semmit), a többi meg ugyanaz mint Mo.
Vree írta:Nekem konkrétan azért lenne érdekes, mert amikor te, mondjuk, egy DeviantArt oldalon jelen vagy, akkor beszélsz emberekkel, esetleg tőled kér valaki rajzot ismerten-ismeretlenül, és amikor eldöntöd, hogy XY-nal akarsz-e közösködni, vagy akarsz-e egy valamilyen képet a galériádba tenni, akkor nem semlegesek az ilyen szempontok.
Szvsz a megoldás "biztonságos" országban található szerverről linkelni, mert egy esetleges felkérdezés esetén hivatkozhatsz arra hogy 1. ez a te országodban nem illegál, 2. ahová feltöltötted, ott sem az. DeviantArthoz nem értek, ritkán tévedek arra. Amúgy nemtom milyen típusú tartalomról volna szó, de ha csak ilyen nagycsöcsű bugyis középsulisok, és nem explicit H, akkor sztem nincs gond, akkor meg főleg nincs, ha az életkora nincs deklarálva. De ha ilyen fontos és biztosra akarsz menni, akkor érdemesebb lenne valami jogi fórumra feldobni a kérdést, esetleg jogász ismerőssel konzultálni, mert annak hogy én laikusként mit pötyörészek ide, nincs sok relevanciája.
Vree írta:Nézd felnőttek vagyunk, nem kell ezen szégyenlősködni.
Eszemben sincs. Csak nem vagyok se loli, se ecchifan, sőt, kifejezetten ingerel az ilyesmi, azt az 1-2 ilyen típusú vackot meg, amit nézek, pont amiatt követem, mert ezeket forgatja ki és húzza túl olyan módon, hogy az már vicces lesz, és nem szexi. Fanszervízből sokkal jobban bejönnek a visszafogottabb dolgok (pl egy elegáns, de lengébb, fekete estélyi ruha, vagy konkrét "eksön" esetében mondjuk sziluettekkel operáló dolgok), mint az explicit szarságok.

Ya és ha már leírtad honnan a nicked, megkérdezhetem, hogy az avatarod honnan van? Mert már vagy 10 éve ugyanaz, de nem ismerem fel, nem találkoztam vele sehol.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Köszi, nekem se valami gyanús célra kell, :lol: csak így beütött, hogy basszus, attól, hogy minden anyunében ugyanazt a középiskolát látjuk, attól még azok a karakterek papíron baromira nem legál korúak. :p

Avatár:

Ez kérlek Kid a Yakitate! Japan-ból.
Kép
Egy gyakorlatilag zéró relevanciájú karakter, aki kizárólag a szereplők flashback-jeiben bukkan fel, mint az egykori barát, aki valami fontos dolgot tanított meg nekem. Amúgy meg a rendes srác (Good Guy Greg) archetípusa.
link link

Ha megunom egyszer, majd lecserélem Conecone-senseire a D-Frag!ból, aki kb. hasonló típusú szereplő.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:érdekel, remek, hogy lelkes vagy, szurkolok, hogy ne szívd meg.
Valld csak be, szinte biztosra tudtad, hogy az eredeti, 79-es Gundam az. :D Lényeg, hogy egy ilyen fergeteges bestiát már nem lehetett tovább mellőzni. Igaz, már most vagy két tucat dolog zavar benne, de ezek hátha idővel elcsitulnak vagy esetleg megbékélek velük.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta:Igaz, már most vagy két tucat dolog zavar benne, de ezek hátha idővel elcsitulnak vagy esetleg megbékélek velük.
Kis naiv. XD

Amúgy meg LOL, mi van veled? (Hányszor is említetted, hogy G-t nem fogsz nézni/nem érdekel?) Ez szinte beillik egy pálfordulásnak(!), ami így a múltkori után már valóban nem túl meglepő, de azért helyes.^^ Szóval az, hogy kezdésnek kiszúrtad a 0080-t, ahogy látom elég jól motivált. Plusz tényleg kár lenne kihagyni ezt a retró dögöt, így majd megkérdezhetem, hogy Gundam vagy Macross felé billen-e a mérleged (nálam szumma utóbbi).

(Ami pedig az irományaimat illeti, törekedtem arra, hogy nagyon azért ne tükrözze a szubjektív benyomásaimat, így előfordulnak benne a véleményemhez képest színezések, túlzások, a későbbiekben is, ezt azért elárulom. XD De ez nem fontos.)

HAJRÁ! Tényleg. Még a végén pár éven belül sort kerítesz a Turn A-ra és a Seedre is, hühümm.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta:Amúgy meg LOL, mi van veled?
Amit mondasz: jó hatással volt rám a 0080. :D Meg azért negatív előítéletek ide vagy oda, sok minden szólt ám mellette, pölö a jófajta retro-jelleg (ráadásul pont a 70-es évek végéről, szal amúgy is nagyon karmolom azt az intervallumot), Ikeda Shuuichi, mint Char seiyuuja (vagy épp maga Char), nameg mégis valami kulturális jelenség vagy miféle hazájában, hát úgy éreztem, hiba volna kimaradni egy ilyen anime-történelmi mérföldkőből holmi előítéletek miatt. Mondjuk a teljes franchise-t - ettől függetlenül - továbbra sem tervezem abszolválni. Ha pozitívan kelnék föl a végén a székemből, úgy lehet szó még egy másik sorozatáról is, majd max kikérem a véleményedet az ügy kapcsán, bár így látatlanul nekem a Turn A a legszimpibb. (Gundam, mint letűnt idők technológiája? Sounds good.)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

A TTGL threadben elhangzottak után bátorkodnék feltenni egy szerény kérdést a t. fórumlakóknak: Nem szeretnénk valamikor a közeljövőben egy újabb animus Kihívást teljesíteni? Persze nem kéne újfent 45 kérdés/nap, elég lenne max 20 is (szerintem), de talán itt lenne ismét az ideje, vannak még kihasználatlan témák, nameg a múltkori is egész jól összegereblyézte az adminokon, modokon és usereken át a teljes Aoi-brancsot. Én mindenesetre benne lennék.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az én kútfőm jóval a 45ös vége előtt kiapadt, és nem nagyon töltöttem vissza, szóval az én részvételem vajmi keveset érne. :D
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ha valakinek van kedve összedobni a kérdéseket, akkor belevághatnánk, szerintem is jó ötlet!
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Nem szeretnénk valamikor a közeljövőben egy újabb animus Kihívást teljesíteni?
Mindenképp, különösen hogy volt pár kérdés amik nem kerültek bele a múltkoriba, és van pár ötletem is. Viszont a témát december közepe környékén terveztem bedobni, év végéig összeszednénk a kérdéseket, aztán a január telhetne ennek jegyében (én 31 naposra gondoltam, az előző is annyi volt, csak nagyon belendültünk, így lett 45). Btw a kövi másfél-2 hónap nekem elég összevissza, lesz szabadság, utazás, netmentes időszak, de kummantani nem akarok, úgyhogy legkorábban nov. elején lenne ez aktuális nálam, de a jan. 1-es kezdésnek örülnék a legjobban - persze ha a fórumtársulat másképp dönt és előrébb szeretné hozni, akkor meghajlok akaratuk előtt.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Micsoda menetrend... :vigyor: Nekem amúgy mindegy, az időpont is, a kérdések milyensége és mennyisége is. Nem tudom az ötletelésbe beszállok-e, de kíváncsian várom. Bár azóta is csalódott vagyok, hogy a múltkori "ígért kiértékeléséből" végül nem lett semmi. :dirr:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:Bár azóta is csalódott vagyok, hogy a múltkori "ígért kiértékeléséből" végül nem lett semmi. :dirr:
LOL, tényleg, ha már itt múltkor magamra vettem a témát, csodálom, hogy nem ezzel "baszogattam vissza" Surcit, mondván, hogy "te várod itt a kontentet, miközben lassan egy éve lógsz egy sajáttal..." XDDD

Na, de viccen kívül: ebben a kérdés-válasz verziós játékban a "nézzél animét!" társával ellentétben én is szívesen benne lennék, pláne, ha hasonlóak lesznek a szabályok, mint legutóbb (kérdések előre kiosztva, napi egy "kötelező" válasz, de rád van bízva, hogy akár egyszerre megírod mindet két nap alatt és a gépről másolgatok be őket az aktuális napon, vagy akár kicsit halasztasz is, esetleg csak 1-1-re válaszolsz, stb.) :) Max annyi lenne a gáz, hogy nem igazán emlékszem már arra, hogy miket lőttem el a múltkor és miket nem, de elvileg ez nem is elvárás, eleve a TTGL is pl. nem egy helyen szerepelt nálam. :D (Max majd akkor a januári kezdés előtt még gyorsan átfutom, hogy legutóbb mikről írtam már, hogy azért valamennyi változatosság legyen és pl. a kedvenceknél ne csak TTGL, az utált kariknál meg mondjuk ne csak a Makoto/Kirito duó szerepeljenek. XDDD)

Edit: Surci és alvaro, amúgy láttátok már az Aoi főoldalán az eheti háttérképet? :vigyor:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Már hogy a fenébe ne láttam volna? :) Nekem persze túl békés, a nyugalom megzavarására sokkal alkalmasabb hátterekre vadászok. Most a tableten pl. Majuuka (lidérc Madoka) szerepel :D

(Szerk. itt az asztalin pedig a fekete ruhás Homura, afféle koncertplakátként Silver előadásában. Jó rajzai vannak neki. Itt -> http://www.pixiv.net/member_illust.php?id=667946)

Kihívásban meg remélem lesz azért 10-15 kérdés, amire tudok válaszolni :-P
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:LOL, tényleg, ha már itt múltkor magamra vettem a témát, csodálom, hogy nem ezzel "baszogattam vissza" Surcit, mondván, hogy "te várod itt a kontentet, miközben lassan egy éve lógsz egy sajáttal..." XDDD
Ugye milyen jó ha van kontent? :D Ráadásul jogos is, viszont ez valszeg már így marad. Anno elkezdtem, de a nagy kihívásosdiban-válaszolósdiban abbamaradt, most meg már egyszerre sok lenne visszakeresgélnem évszámokkal-egyebekkel együtt a válaszokban szereplő animukat. Evvan :P De a konzekvenciát levonhatja mindenki, aki visszaolvassa a topicot. Igazából az érdekelt volna, mennyi az Aoi-s válaszadók "átlag animés életkora" (ez még megvan, a kihívás kezdetekor 12.2 év), a nagy többség első "tudatos" animéjét tévében látta, hogy a régi nagy címek tartják-e még magukat egy ilyen tapasztaltnak mondható közegben (igen), valamint melyik az az időszak, ahonnan a legtöbb kedvencnek jelölt anime származik (itt már nagy szórás van, de kiemelkedő évek az 1998, 2002, 2006 és 2011), valamint hogy kedvenc animék és karakterek közül nem nagyon szerepel olyan, aki 5 évnél "fiatalabb", azaz 2011 után került be a köztudatba (kivétel a Kiseiyuu és a Psycho Pass), ergo az utolsó igazán jó év 2011 volt - bár ez a szezonos topicunkon amúgy is lemérhető. Nagyjából ennyi, grafikont is akartam, de az nincs, képzeljétek oda :P :D

Kontentről jut eszembe, tegnap este jól elszórakoztam azon, ahogy a pónis topicban Titkos elküldte Szirmait az anyjába :vigyor: Ez különösen tetszett:
Titkos írta:-"Sokan elszálltak a sorozat összetettségétől, de féléjük csak egy kérdésem van: NÉZTETEK TI VALAHA ANIMÉT???" - Maradjunk annyiban, hogy jó eséllyel sokkal többet, mint te
:thumb:
Titkos írta:Surci és alvaro, amúgy láttátok már az Aoi főoldalán az eheti háttérképet?
Én viszont nem, tegnap nem voltam főoldalon, szal THX, ráadásul meg sem volt, úgyhogy saved. A Silveres képek meg aranyosak:D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kihíváshoz: Ó, a január teljesen jó lenne (mintha az előző is ekkor vette volna kezdetét...), az október második fele és a teljes november (előreláthatólag) zavaros lesz nekem is, de a stílszerűen év elejére időzített kihívással aligha tudnék vitatkozni. Addig szépen összegyűjtheti mindenki a potenciális válaszait a (még nem is létező) kérdésekre, pótolhat, revaccsolhat, satöbbi.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Btw, erről a Szirmai videóról még Péter véleményére lennék kíváncsi
Látjátok, mondtam én amikor a vloggerekről volt szó a blogon, hogy figyelemkurva mind :D Egyébként volt pónis post pár hete, csak akkor te épp medvevadászaton jártál (néztem is hogy MLP-téma, aztán sehol egy tl;dr), a kommenteknél pedig a Szirmai-videót is véleményezte.

Vloggerekről jut eszembe, mostanában szoktam nézni ennek az Animegyetemes Attis gyereknek a videóit, teljesen jók minőségre, bár némi ripacskodás azért befigyel, de semmi köze a Member-féle agyrobbantó szarságokhoz vagy az AniMangaPalotás izékhez. Mintha mostanában kevesebb hülyeséget is beszélne konkrét címeknél, pl. a Kabarés kritikáján elég jól elszórakoztam. Nem bánnám ha rámenne a minőségibb címekre a szezonos retkek helyett, mert sok fiatalabb animushoz jut el, hátha a végén még értelmes cuccokat is elkezdenének nézni.
Rui-chan írta:Plusz sikerült beszereznem egy jó kis megfázást, ami miatt ugyan itthon leszek pár napot, viszont fogalmazni nincs túl sok erőm/kedvem, pedig befejeztem az Escaflowne-t. Tervezek róla írni, mert nagyon tetszett, szóval stay tuned!
Jobbulást! Örülök hogy végül bejött az Esca és kíváncsian várom mire jutottál vele, főleg a nagyonkedvencidegbetegkarimmal, mert tudom hogy azokat nem szoktad szeretni ^^

Titkos: Az Escában
SPOILER
tényleg benne van, bár inkább csak egyértelmű referenciaként, mint valós személyként. És ya, ő a főellenség Isaac Dornkirk császár személyében. Amúgy nem olyan módon szerepel, mint az FMA múví nácis hülyeségei, hanem mint egy tudós, aki Hitomihoz hasonlóan került Gaia-ra, persze jóval régebben. Földi életében alkimista-tudós volt a kora újkorban, és érkezése után itt folytatta a kutatásait, miközben egy peremvidékbeli országot ennek segítségével nagyhatalommá tett. Hint az elején, amikor Hitomiék óráján (asszem törióra) megemlíti a tanár, hogy alkímiával és bonyolult gépek szerkesztésével is foglalkozott. Nekem tetszett ez a vonal egyébként, jó kis szanrájzos dobás, ki sem lóg a sztoriból, és annyira nem is hülyeség.
tulokos a Berszark topicban írta:nehezen viselem, hogy ebben az egészben érintett Miyuki Sawashiro
Ismerős érzés :D Én megpróbálok úgy hozzáállni, hogyha valami retekben látom a kedvenc seiyuu-imat, hogy legalább ez a része élvezhető valamennyire, ha már az összkép minősíthetetlen. Muszáj, mert máshogy rég agyvérzést kaptam volna, szal HanaKana a Bűnös Koronában vagy az AgK!-ban, MiyaMamo és Horie Yui a Krossz Angélában (jézusom, ide még Hayashibara Megumit is behozták :knife:), szintén MiyaMamo a Tökjó Gólban, Tomokazu Seki az Akane maniax c. rettenetben, Kitamura Eri a Dick;Headben, vagy Saito Homerun Chiva az Ikkiben, sőt, mint pattogós shota a Fam-ban JÁÁÁJ (viszont a kiváló Fate/ Illya ÉLVEZHETŐSÉGÉHEZ nagyon sokat hozzátesz mint Kuro, tovább növelve a cucc univerzumot beragyogó fényét :D ), meg még lehetne sorolni... Valamiből nekik is be kell fizetni a villanyszámlát :P
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mordályos nyul írta:véginézteateljeselsőévadot
Titkos írta:Gyakorlatilag pár rész után leszól egy sorozatot
:D ez honnan ismerős?
Megnézni pár részt, minek azt?
Ebben a fórumban elég az aktuális negyedéves chart 2 mondatos szinopszisát elolvasni meg megnézni a szarkakukomplexen a kontextusból kiragadott gifeket aztán már mehet is a fikázás az új animék topikban, hogy megint szar a szezon. :x_x:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

De legalább nem mondja, hogy bezzeg a Dirty Pair.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Látjátok, mondtam én amikor a vloggerekről volt szó a blogon, hogy figyelemkurva mind Egyébként volt pónis post pár hete, csak akkor te épp medvevadászaton jártál (néztem is hogy MLP-téma, aztán sehol egy tl;dr), a kommenteknél pedig a Szirmai-videót is véleményezte.
A kirakott írásaira azért a "medvevadászat" (XDDD) mellett is ránéztem, de igazad van, a kommentek olvasgatására már nem volt időm, így viszont már egyből megtaláltam, szóval köszi, megyek is majd oda és még ott is "nyomok egy kört", mert meg kell védeni a Póni becsületét. XDDD
Surci írta:Vloggerekről jut eszembe, mostanában szoktam nézni ennek az Animegyetemes Attis gyereknek a videóit, teljesen jók minőségre, bár némi ripacskodás azért befigyel, de semmi köze a Member-féle agyrobbantó szarságokhoz vagy az AniMangaPalotás izékhez. Mintha mostanában kevesebb hülyeséget is beszélne konkrét címeknél, pl. a Kabarés kritikáján elég jól elszórakoztam. Nem bánnám ha rámenne a minőségibb címekre a szezonos retkek helyett, mert sok fiatalabb animushoz jut el, hátha a végén még értelmes cuccokat is elkezdenének nézni.
Na, róla pl. nehéz lenne bármilyen különösebben pozitív/negatív véleményt mondanom, mivel nem is szoktam nézni, úgy meg ugye nehéz. (Ja, igen, azt még nem írtam, de Szirmait szinte a legelső adása óta folyamatosan követem a mai napig, szóval nem arról van szó, hogy most így a Pónin felcsattanva leszólnék egy olyan YouTubert, akiről amúgy lövésem sincs.) Kicsit persze belenéztem, apróság, ami feltűnt (illetve mások is írták), hogy azért érezhetően nagyon vigyáz arra, hogy egy animéről se fogalmazzon meg túlzottan negatív/pozitív kritikát, mert a végén még feliratkozókat veszít, meg nála is megvannak ezek az "újhullámos fan" berögződések (pl. hogy a Naruto egy ilyen újkori istencsászár az animék világában), dehát ezek kinőhető dolgok, meg ezt a Kabaneris videóját majd megnézem, itt most pont lehúzás következik tőle. XD (Eleve így fejre 20-nak sem néz ki, ilyen idősen azért az összes hülyeséget könnyebb megbocsátani, mint a közel 30-as Szirmainak...)
Surci írta:Titkos: Az Escában
SPOILER
tényleg benne van, bár inkább csak egyértelmű referenciaként, mint valós személyként. És ya, ő a főellenség Isaac Dornkirk császár személyében. Amúgy nem olyan módon szerepel, mint az FMA múví nácis hülyeségei, hanem mint egy tudós, aki Hitomihoz hasonlóan került Gaia-ra, persze jóval régebben. Földi életében alkimista-tudós volt a kora újkorban, és érkezése után itt folytatta a kutatásait, miközben egy peremvidékbeli országot ennek segítségével nagyhatalommá tett. Hint az elején, amikor Hitomiék óráján (asszem törióra) megemlíti a tanár, hogy alkímiával és bonyolult gépek szerkesztésével is foglalkozott. Nekem tetszett ez a vonal egyébként, jó kis szanrájzos dobás, ki sem lóg a sztoriból, és annyira nem is hülyeség.
Köszi! :)
SPOILER
Azért is kérdeztem, mert így még talán egyszer ezt is befejezem majd. XD Btw, ez így valóban értelmesebben felépített magyarázatnak tűnik, mint az FMA ad hoc nácijai, és pláne értelmesebbnek, mint az Esca movie random "gonosz királya", akinél semmitmondóbb főbosst rég láttam animében. (Most persze kérdezhetnéd, mi ez, hogy a TV-t még nem láttam, a moviet meg lenyomtam, de utóbbit nyilvános animevetítős napon tekinthettem meg, aztán mondom "oké, ha már a helyembe hozzák, lássuk", de maradjunk annyiban, hogy a legpozitívabb élmény a filmből a látványvilág, illetve az ending song volt, utóbbi nem csak azért, mert gyönyörű, hanem mert a film végét jelezte. XDDD)
A mordályos nyul írta:A videó eredettörténete:
A rovat videója késett, és ezért szabály szerint büntetéskritikát kell csinálnia, és a nézők választják ki, mi legyen az. A nézők ezt választották. Mondjuk 3 napi maraton nekem bármiből sok lenne, nemhogy olyanból, ami nem az én stílusom.
Mondjuk akkor ez valami újdonsült szokása lehet, mert nem egyszer volt már azért az évek során, hogy csúszott az aktuális HH rész, de mégsem emlékszem, hogy minden ilyen alkalom után egyből csinált volna "büntetés-videót". Legtöbbször elintézte annyival, hogy "bocs, nyaraltam/AFK légióval mentünk valahová/elment a netem/stb." és ez szerintem teljesen rendben is van így, a vlogolás egyrészt még mindig nem munkahely, ahová kötelező napi/heti szinten "bejárni" (még akkor sem, ha pl. sikeresebb embereknél, mint pl. Szirmai, nem fizet rosszul... XD), így pedig szerintem "büntetnie" is felesleges magát, hogy "jajj, pár napot késtem, nyilvánosan megkorbácsolom magam a fandom előtt!", pláne így nem, ha igazából a videó nem csak neki, de nekünk is büntetés, meg érződik, hogy ő is annak éli meg és csak baromi gyorsan le akarta tudni. ^^" A három napi maratonnal kapcsolatban meg egyetértek, azért én minimum egy hétig elvagyok egy Póni szezonnal, de lehet kettőig is. (Kivéve S2 második fele, azt anno havernál egy délután alatt nyomtuk le, leszámítva az évadzárót, mert az akkor még nem jött ki, de utólag annyiból ezt is bánom, hogy nagyon össze is folytak nekem azok a részek, a bulvárlap-paródián, meg 1-2 másik epizódon kívül nem is nagyon emlékszem már, hogy miről szóltak azok az epizódok, pedig a kedvenc szezonom.)
paTKany írta:Megnézni pár részt, minek azt?
Ebben a fórumban elég az aktuális negyedéves chart 2 mondatos szinopszisát elolvasni meg megnézni a szarkakukomplexen a kontextusból kiragadott gifeket aztán már mehet is a fikázás az új animék topikban, hogy megint szar a szezon. :x_x:
Na, itt már nem csak én, hanem rögtön mindenki megkapta, hogy milyen besavanyodott vén faszok fanok vagyunk. XD Tudod, ez úgy működik (legalábbis az én esetemben), hogy mivel nincs időm/kedvem egy adott animeszezon kis túlzással összes futó cuccát egyszerre követni (egyesekkel ellentétben... :lol: ), majd személyesen "kiszavazóshow"-t csinálni velük és így eldönteni, hogy melyiket dobom és melyiket követem, ezért a szortírozás bizony már a szezonos chartokkal megkezdődik. De egyébként nem is értem, ezeket nem pont ezért csinálják? Ott egy illusztrációs kép, egy rövid leírás, infó a stúdiókról, meg még pár apróság. Pont azért, hogy aki mondjuk nem 24/7-ben 2chanon lóg, az is képet kaphasson arról, hogy egyáltalán mik indulnak az adott szezonban, aztán el tudja dönteni, hogy egyáltalán mik azok, amik leírás és kép alapján néznek ki annyira jónak, hogy megérje őket elkezdeni. Na most nem azért, de pl. ha csak a mostani őszi szezont nézem, jó pár sorozat valóban ki fog esni már pusztán a leírás/dizájn alapján, mert pl. egy Long Riders! vagy Idol Memories nem igazán néz ki egy olyan cuccnak, ami egyáltalán le tudna kötni. XD Hogy lesz-e valami jó/nézhető cucc a szezonban, az meg majd kiderül, mert azt egy chartból tényleg nem lehet eldönteni, de szerintem a többiek sem úgy értik, hogy "á, már most látom, hogy szar az összes", hanem csak szimplán szomorú, amikor még 1-1 olyan darab sincs, ami legalább érdeklődéssel vegyes szemguvadásra késztetné a nézőt. (Mondjuk fura is, hogy ezt most pont én magyarázom, akinek nem hogy a szezon, de még az év is egész jól telt anime szempontból, mivel ha olyan "OMGBESTEVER!" cuccot nem is sikerült kifognom, legalább néznem mindig volt mit és már ez is nagy szó. XDDD Most is jön majd az ősziben a Keijo a hatvan felkiáltójeles címével, ami objektíven nézve ritka nagy hulladéknak ígérkezik, de remélem, hogy olyan Berszark-szintű humort biztosítani fog, bögyös-segges fanservice-el nyakon öntve és akkor már rendben leszünk. XDDD) Na, ezt csak azért, mert lassan minden szezonban előkapod ezt a "ezeknek itt Aoin semmi nem jó" szöveget, miközben az idő meg sokszor pont minket igazol, lásd a "csodás" Dimension W-t, azt is hogy védted és végül mi lett belőle... XD (Vagyis pont "mi nem lett", merthogy kb semmi, esetleg csalódás azoknak, akik még akarták is követni.) Szal ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy te meg sokszor már a chartok, meg az első epizód alapján akkora bizalmat szavazol 1-1 cuccnak (szinte még "látatlanul" belemagyarázva nem egy dolgot... XD), ami sokszor pont beégéshez vezet hosszútávon. :P Mi ezért inkább ráálltunk a "ne bízz egy animében sem az első ígéretek alapján" metódusra, aztán max kellemesen csalódunk. :) Utána még mindig oda lehet írni, hogy "na srácok, XY darabból én nem néztem ki sokat, de nagyon epic lett, ahogy haladt előre a történet, ajánlom mindenkinek!" És még azt sem mondhatod, hogy ne lennénk nyitottak az újdonságokra, lásd a Boku dake ga Inai Machi futását, amire akkor nem egy itteni embernek felcsillant a szeme, tök lelkesen követték, mire "hálából" a sorozat a képükbe röhögött. ^^" Aztán ha sok ilyet kap az ember, persze, hogy "bizalmatlan" lesz a legtöbb animével szemben. XD Szóval én annyira nem érzem ezt helytállónak, hogy minden szezonban be kell írni, hogy ide mindenki csak fanyalogni jár, de te tudod. (Jó, az most más kérdés, hogy a moeszarokat meg valóban sokunk nem bírja, így azokat sokszor már tényleg "default" módon, pusztán a dizájn alapján elítéljük, de ezt meg Japánnak kell orvosolnia: kevesebb ilyen izét hozzanak ki. XD De ebben sem vagy egyedül, scinerammal pl. bármikor összeülhettek valami jó kis lolis cucc megvitatására. :D XDDD)
A mordályos nyul írta:De legalább nem mondja, hogy bezzeg a Dirty Pair.
Te meg már megint túlzottan rám vagy állva, mert Pati ezt most elsősorban nem is nekem címezte, hanem csak a szokásos (újabban minden szezonban ellőtt... XD) dumáját vette megint elő, miszerint itt már mindenki egy savanyú vén fan, mert nem tapsikolunk boldogan az olyan dolgok láttán, mint hogy már kb. az ötödik vagy hanyadik idolanime fog megjelenni most ősszel. :lol: (Talán egyedül a Szarkakus részre mondhatnánk, hogy rám utaló dolog, de igazából az is olyan, hogy én néhányszor leírtam, hogy járok oda is, aztán Pati most már mindenkire rásüti, hogy biztos onnan tájékozódik az animékről. XDDD Miközben én is csak annyit mondtam, hogy abból a szempontból kitűnő irányadó, hogy amiből ott megjelenik egy epizódon belül 60 fanservice gif, akkor ott már sejti az ember, hogy miről is fog szólni a cucc, ehhez nem kell ismerni a kontextust, mert általában a japók is "fordítva" írják meg az ilyen cuccokat, vagyis először kitalálják, hogy milyen otaku fétisekkel töltik fel az adott fanservice darabot, aztán utólag próbálják a meztelenkedős részeket valami "történeti" elemmel "megmagyarázni"... XD Ha fordítva csinálnák, talán még nézhető is lenne ezeknek a legtöbbje... XD) De egyébként mondasz valamit, ha a DP animéje nem lett volna már alapból több ponton jelentősen más, mint az LN, illetve nem mutatták volna be már a Flash-el is, hogy kár erőltetni ennek a "feltámasztását", akkor simán mondanám, hogy mondjuk egy Brave Witches helyett miért nem a Yuri-Kei barátbarátnősexfriend páros kalandjait folytatják most ősszel. XDDD

Edit: Ja, illetve elsősorban paTKanynak, másodsorban pedig mindenki másnak nagy szeretettel ajánlanám ezt az animechart paródiát, ami ugyan még 2011-ben készült, de kb. a mai napig 90%-ban megállja a helyét. XDDD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

paTKany írta:Ebben a fórumban elég az aktuális negyedéves chart 2 mondatos szinopszisát elolvasni meg megnézni a szarkakukomplexen a kontextusból kiragadott gifeket aztán már mehet is a fikázás az új animék topikban, hogy megint szar a szezon. :x_x:
Namost az egy dolog, hogy a szezonos csárt pármondatos ajánlói + képei nem keltik fel az elején figyelmet, az viszont egy másik, hogy érdekes módon a szezon közepén-végén általában kiderül, hogy ugyanezen címek 99%-a nagyjából azt is nyújtotta, amit feltételeztünk róla látatlanban, esetleg rosszabbat. És ezt nem lehet elütni annyival, hogy "honnantudod ha nemnézted végig mindet": onnan, hogy amit nézek, ott általában be is jönnek a megérzéseim (tapasztalatnak is nevezhetjük), vagy a referenciának tekintett jóemberek menet közbeni/végértékeléseiből szintén leszűrhető ugyanez. Ha van kivétel, akkor hurrá, de sajnos ritka az ilyesmi.

A másik pedig, hogy aki nem otakuszemmel nézi az adott szezonokat, hanem valami értékesebb tartalomra is vágyik, esetleg némi szórakozásra, de túlvan X számú animén és unja a sablonosan előadott sablonokat, az finoman szólva nincs elkényeztetve. Szerintem. Nyugodtan cáfoljon aki nem így érzi, de pl. nekem, akinek nem a moe-sol-fanservice-idolanime-retardschőnen-omgdarkosteenangst-reversehárem"shoujo"-fujoshipanderingBL cuccok jelentik a jó, élvezhető, esetleg értékes animét, nincs túl sok választásom se a mostani, se a múltkori, se a kövi szezonban. Persze, van 1-2 cím amivel elbohóckodunk, de én nem ezért szeretem és követem ezt a műfajt. Akinek ez bejön, hajrá, de ha egyszer én meg még páran nem találunk benne értékelhetőt, akkor nem fogunk ugrabugrálni, hogy "hát ugyan semmi nem érdekel ebből a sok izéből MOST SE, de azé juhú, mert kijött egy csomó minden, ami már a múltkor se érdekelt". De ha gondolod szívesen veszek ajánlókat: elmondom mi a megérzés a szinapszis meg a borító alapján, aztán végignyomom és meglátom mennyire jön be. Na? De aztán nehogy sértődés legyen, ha véletlenül az jön le egy moe/loli/akármifanszervízaniméről, hogy ennek a fanszervíz a lényege, a tartalom meg alibi...
paTKany írta:megnézni a szarkakukomplexen a kontextusból az animéből kiragadott gifeket
Ezt javítottam, mert valamiért szeretsz úgy csinálni, mintha az adott gifeknek semmi közük nem lenne az animéhez, amiből származnak, netán a szarkakusok maguk hamisítanák őket, direkt lejáratási szándékkal fanszervízfesztnek beállítva az egyébként MÉLY ÉS ÉRTÉKES KONTENTTEL rendelkező mégcsakvéletlenülsemfanszervíz animéket. De akárhogy gondolkodom, vagy túrom a szarkakut, érdekes módon az általam valóban értéknek tartott animékből nem nagyon látok ilyen "kontextusból kiragadott" gifeket (nem cosplayről, meg fanartokról beszélek, hanem anime-only kontentről).
Titkos írta:Jó, az most más kérdés, hogy a moeszarokat meg valóban sokunk nem bírja, így azokat sokszor már tényleg "default" módon, pusztán a dizájn alapján elítéljük, de ezt meg Japánnak kell orvosolnia: kevesebb ilyen izét hozzanak ki.
Vagy több, nem-otaku közönség által is értékelhető, tartalmas, esetleg a sablonokat kissé másképpen kezelő, szórakoztató animét, amivel maximálisan kiegyeznék. De minek tennék, ha a sorozatgyártott izéket is nagykanállal fogyasztják? Még a végén némi eredetiséget kellene belevinni, az meg melóval jár, kényelmesebb a méretes sablonóceánból meríteni, elvégre tökmindegy, láthatóan úgyis bekajolja a nép. Az meg kitérdekel, hogy pár vénbuzi mit morog egy alig ismert ország 20-30 ember által látogatott animés fórumán? :P Nincs nekem gondom a moe meg mittoménmilyen otakuknak készített animékkel vagy a fujoshi vagy tucatschőnen cuccokkal se, csak simán nem érdekel, azzal van a gondom, hogy más meg nincs. Ha lenne szezononként mondjuk 1-2 sorozat, ami tényleg jó, és/vagy 1-2 magát komolyan nem vevő, de szórakoztató és kicsit eredetibb valami, egy szavam nem lenne a másik 50re.

Na de ha már így felmerültek a tartalmas animék, ide írom mert máshol még inkább OFF, hogy végülis ránéztem erre a YuriKumára, pontosabban az openingjére. Hát LOL, nemhogy felkerült a planned listára, de igencsak előre is ugrott, lévén már ez a másfél perc mindent tartalmaz amiért érdemes követni az Illyát is az animét, mint értékhordozó műfajt: meztelen, egymás lábát nyalogató, kissüre készülő moe lánykák, na ez kell nekem. Kár hogy nem lolik, az pluszpont lenne, ill ha már telibe nyomjuk a csöcsfanszervízt, nem bántam volna ha a bimbók nem maradnak le a BD-verzióról sem. De végülis mindegy, remélem nem fogják vissza a leszbülést és a baromságokat, emellett 2 másik érv is a megtekintése mellett üvölt: az egyik hogy ez is egy SEINEN anime, tehát én vagyok a célközönség, gondolom jó sok felnőttes gondolatot fog átadni (a nyitóképsorokat elnézve ebben biztos vagyok már most :D ), a másik pedig, hogy a kivitelezésért a nagy nevű Silver Link stúdió felel, akiknek ki nem találjátok, melyik animét is köszönhetjük. Bizony azt, úgyhogy jó lesz ez pótléknak ha véget ér a másik, bár egy Illya - the second coming-ot nem várok tőle, de így első nekifutásra kifejezetten érdekfeszítőnek tűnik :dirr:

Ya és még 1, csak ezért nem postolok a topicjába, de találtam egy monogataris képet a fenti témában amit nem tudok nem megosztani. :D

Amúgy bocs gyerekek, tudom hogy mostanában eléggé túltolom ezt a LOLyuri témát, olyanok a postjaim mint valami 16 éves hülyegyereknek aki most látott először yuri animét és elkezdődött a nagy leszbifan-korszaka. de valamiért marha viccesnek találom újabban ezt az egészet, különösen amikor ilyen YuriKumákat sikerül felfedeznem :D Majd elmúlik vagynem :P
tulokos írta:Igen, és ráadásul Miyuki Sawashiro úgy az egyik kedvencesem, hogy igazából még egy olyan animében sem vállalt szerepet, amelyet rajongásom tárgyává tudtam volna tenni, sőt...
Nekem több is van szerencsére: DRRR Celty, Monogataris Kanbaru, Psycho-Pass Shion, és az általam a világ legeslegközépszerűbb áltermészetfeletti középsulis animéjének tartott Angel Beats!-ből a kb. másfél epizódot ha szereplő Iwasawa Sasami, aki az egyetlen kari akire emlékszem az egészből, bár ennek talán van valami köze ahhoz hogy valamiért azonnal Masami Okui ugrott be róla...

Pónivitába nem szólnék bele, de annyit jelzek, mielőtt Titkos féloldalas elemzést írna erről a mondatról, hogy
A mordályos nyul írta:A "szoktál ilyesmit csinálni" alatt arra utaltam, ami miatt az animenézetős kihívás elindult: hogy sokakat zavart, hogy meg/bele/nézés nélkül írsz hatalmas bejegyzéseket sorozatokról
Engem nem "zavart", csak nem tudtam hová tenni, de azóta már letisztáztuk párszor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta:Szóval na, ez az "oldfags vs moeguys" (vagy nem is tudom, hogy hívjam a két tábort XD), egyáltalán nem csak ránk jellemző, hanem szerte a neten gyakori "animés háborúk" indítóvitája.
Ez mondjuk igaz, viszont igazából nem is a moeloli-akarmikre akartam ez kihegyezni, és jeleztem is hogy van mellette egy csomó olyasmi is ami ugyan nem moeloli, mégsem éri el az ingerküszöbömet, meg ahogy elnézem azokét sem, akikre ilyen-olyan helyeken referenciaként szoktam figyelni. Mert oké, hogy itt Aoi-n ekézzük az aktuális szezonokat, de ha átnézek AA-ra, ott is az megy, hogy az a pár nick (Szalamandra, Mariko, Pitbull, Risa, Aldereon, kb. ennyi) aki ott a szellemi elitet képviseli, hasonlóan nyilatkozik szinte az összesről, meg a szezonok végén is kísértetiesen hasonló értékeléseket dobnak. Meg van mellette a 95%, aki húdenagyon várja az új szezont, de nem(csak) az új lolik vagy a moe idolanimuk miatt, hanem mer jön az X,Y és Z sónen 8. sorozata, meg újabb 24 ep a Tündérfarokból, új Tökjógól szezon, 10 fujoshi szépfiúháremanime, egy húúdevéreskomolyLOLseinen, esetleg újabb évad valami SoL-ból amiből már az előzőek se érdekeltek és ennyi, lásd fenti LOLchart. MAL-on dettó ez a helyzet. Úgyhogy mondhatnám, hogy oké, így jártam, majd legközelebb, de amikor zsinórban ez már a nemtom hanyadik szezon, ami MEGINT nem érdekel, mert kissé magasabbak az elvárásaim a fentieknél, az az 1-2 cím, ami ígéretesebbnek indulna, szintén pofára ejt, hát... nem tudok mást mondani, mint hogy "na, megint egy SZAR szezon". Evvan, tessenek olyan animéket csinálni amik engem is megfognak vagy elszórakoztatnak :P
Titkos írta:Szóval már csak Utena-fanboyként is "kötelezve vagy rá". XDDDD
Amiket hallottam róla, azok után kerülni is akartam, és nem nagyon vannak Utenás-Pingvines elvárásaim + nem véletlen hogy fent sem ezeket hoztam referenciaként, viszont érzésem szerint közelebb fog állni egy másik, általam igencsak kedvelt, de kissé másmilyen tartalommal operáló remek animéhez :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:igazából ezen is csak Catrin bukott ki (ő is csak a tényen, hogy látatlanban promózom
Nem-nem még csak nem is ezen! Én is szoktam látatlanba promózni egy-két cuccot, amiről van elképzelésem/előzetes infóm kihez, hogy passzolhat, kinek ajánlott. Öcsémnek pl. rendszeresen ajánlok általam nem látott műveket, amik nála be is találnak. Nem ez a lényeg. Egyszerűen én a DP-ről már évek óta (lehet figyelmetlenül) Titkostól akkora lelkesedést és ajánlást olvastam itt, hogy elkönyveltem magamban (jah, nem kémkedtem le jól az amúgy sem biztos, hogy teljes malját), hogy ez bizonyára az ő egyik kedvence, erre mikor végre leesett nekem, ennyi idő után, hogy mégsem, csak néztem ki a fejemből. "Ne máár, Titkos, hát még ezt sem...." *agyfasz* Félperc után: "miért is lepődöm ezen meg? Na jó, de azért ezt most már szóvá teszem!!" XD
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: Maradt a Dirty Pair, na igen, az felfogható még talán annyiban egyfajta "inverz-Szirmai pónizásnak", hogy valóban szinte látatlanul nyomattam itt neki a pozitív reklámot, de igazából ezen is csak Catrin bukott ki (ő is csak a tényen, hogy látatlanban promózom, nem azon, hogy esetleg a promó őt sértené, vagy bármi, szóval ez megint csak más eset, mint Sz póni-alázása, bár a Black Rock Shooter dumájához talán valóban hasonlít... XD), de pl. Dodgers meg is erősítette, hogy ő azóta végignézte és szerinte nem beszéltem baromságokat a cuccról. Szal na, olyan sok ilyen húzásom azért szerintem nem volt és még ezek többsége is utólag a végignézős emberek által rendszerint jobban "meg lett támogatva", mint Sz videója, amivel utólag szinte mindenki ellenkezett, aki kicsit is ismerte a Pónit.
Szó mi szó, akkor engem is meglepett hogy mekkora hévvel nyilatkoztál a sorozatról, hiszen Catrinhoz hasonlóan én is azt hittem nagyon sokáig, hogy legalább a TV sorozatot láttad már, úgyhogy gondolhatod mekkora hatásként ért az, mikor kiderült hogy közel sincs erről szó, pláne még az hogy azóta se haladtál vele egy centit se. :D Mondjuk az továbbra is áll, hogy szerintem nagyjából jófelé tapogatózol a franchise-t illetően, de na, mégiscsak érdekes volt ezzel a szituációval szembesülni, és nem is csodálom hogy Mordályosnak ez szemet szúrt.

A mostani topictémához egyébként nem igazán tudok hozzászólni, mert Szirmairól kvázi csak annyit tudok hogy egyáltalán létezik, és mint téma nem látszik érdekesnek annyira, hogy utólag okosodjak felőle, de az mindenesetre megmosolyogtatott, hogy majdnem kimondottan ment a lap tetején a "vén pesszimista farkok, akik mindent lehurrognak" hozzáállás, miközben legalább három-négy olyan kommentet tudnék mutatni az új animés topikból, amikből nem árad az említett öreg lompos mentalitás, szóval általánosítás FTW, puszi a szakácsnak. A magam részéről annál is inkább, mert már régóta úgy állok hozzá a szezonos kérdéshez, hogy én már annak is örülök, ha van 2-3 biztosan nézős sorozat, és szezon közben is szoktam fülelni különféle helyeken, hogy egyik-másik sorozatból mi kerekedik ki idővel - annak idején például a Non Non Biyori is olyan szinten semleges volt szezon előtt hogy ihaj, aztán tessék, az S2-től a 10/10-et se sajnáltam két évvel később. Annak persze én is örülnék, ha több instant módon várós stuff készülne minden szezonban (mert például idol témában is egyedül a 2011-es Idolmaster mozgatott meg, a mostani Love Live meg felejtős volt az első rész után), de ahhoz mérten, hogy eddig kvázi egy olyan szezon nem volt, ahol ne találtam volna szezon közben legalább egy kipróbálandó, de előtte semleges/negatív címet, és ahhoz mérten is, hogy értem miért érződhet túlzásnak a szezonfikázás idő előtt, ezúttal köszönöm mások nevében is a szép szavakat.
Kép Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Vree »

Titkos, ha mindenki nem is, én értékelem a szép, stílusus lehúzást. ;D Szerintem jó poén volt olvasni és örültem neki -a hogy mások is mondták, kontent.

Nem kell annyira komolyan venni, ha valakit leszúrunk, a lényeg az, hogy szórakoztató stílusban történjen. Nem hiszem, hogy a magánvéleményét mint olyat véresen komolyan venné bármelyikünk is... :thumb:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Először MAL-ra akartam a megfelelő helyre, de most ide:

Nyul, nem szeretnél pár sorban értekezni az Arjunáról? :D Láttam most MAL-odon, hogy befejezted a minap, egyrészt kérdezem a kontent miatt, de ennél sokkal jobban érdekel, hogy hogy bírtad elviselni ezt az erőltetett, szájbarágós mondanivalóját, ami engem pár epizód alatt teljesen kikészítettet?
Válasz küldése