Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Leara »

Én csak annyit tennék hozzá, hogy Ákossal értek egyet, miszerint érdemes lenne külön kezelni a filmeket és a sorozatokat, ahogy azt majd' minden évtizedes lista csinálta. A magam részéről nem szeretek egy 1,5-2 órás élményt egy több hétig/hónapigihoz hasonlítani :D. De ha másoknak nem okoz gondot, akkor legyen minden egyben.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Oké, teljesen félreértettem, hogy mit nem ért Surci, erre megerősítettem a rosszat. :hammer:

De amúgy ja, legyen külön film és sorozat.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2020.02.17. 15:03 (ami szerintem elsőre is érhető volt, de másodikra már mindenképpXD)
Már kezdtem megijedni, hogy valami fogalmazásgátló keveredett az aznapi reggelimbe, hogy nem tudom érthetően előadni, amit akarok, szóval most megkönnyebbültem. :D

Btw vox populi, vox Dei: Akkor külön lehet venni a sorozatokat a filmektől/OVA-któl, vagyis egy havi poszt így fog kinézni:

10. (<- éppen aktuális helyezett sorozat) "anime sorozat címe" - Indoklás.

10. (<- éppen aktuális helyezett film) "anime film címe" - Indoklás.

Egyéb változtatás/módosítás/ötlet jöhet még.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi verzió "vs" Surci verzió témához: én továbbra is az előbbit preferálom, tekintve, hogy annak látom több értelmét. Surci ötletét gyakorlatilag évente megcsináltuk, arra voltak a "Mik voltak számodra a 2017-es, 2018-as, 2019-es év animéi?" topicok, szal most annak sok értelmét nem látnám, hogy havonta ezen postok közül becopyzunk valamit a játékba és akkor ennyi lenne. Plusz így ugye nincs éves, csak évtizedes megkötés. :) Pl. a saját listámról simán el tudom képzelni, hogy volt olyan év, amikor egyetlen "toplistás" animét sem néztem, míg egy másik évben akár két sorozat is kijött egyszerre.

Sorozatok "vs" filmek: Én ezt teljesen lazán kezeltem, úgy értelmeztem, hogy mindössze 10 "korszakalkotó" cím kell, az már egyénfüggő, ha valakinek ez egy 12-26-több részes sorozat volt, másoknál meg egy másfél-két órás film. De felőlem szétszedhetjük és akkor nem havi egy, hanem havi két animéről fogunk írni. Az más kérdés, hogy mivel én mindig inkább "sorozatos" voltam, ezért én ebből kimaradnék, lévén most átfutva a teljes MAL listámat, összesen négy olyan anime filcímet találtam, amiket talán ide rakhatnék, viszont tekintve, hogy a sorozatok közül sokkal több cím megfogott, ezek már bele sem férnének a TOP 10-be. Nyilván aki évente jár Anilogue-ra, vagy eleve jobban vadássza, hogy mikor milyen anime film jött ki, annak itt könnyebb dolga lesz. :)

Ja, illetve még egy személyes megjegyzés: ahogy itt fentebb már utaltam rá, én MAL, valamint a vinyóm tartalma alapján gyorsan össze is raktam már a TOP 10-es listámat (oké, meg még nem írtam, de a címek már megvannak... XD), viszont apró "technikai problémába" ütköztem: csak 9 cím jött össze. Mármint oké, ennél azért többet néztem, de nyilván ez egy TOP lista lenne most, nem a "sorolj fel 10 címet az elmúlt 10 évből" random lista, így ugye ajánlott lenne olyanokat mondani, amik így vagy úgy, de tetszettek, sőt, még ajánlani is merné az ember őket másoknak, illetve így vagy úgy, de valamilyen formában meghatározták az adott animés évtizedet. Ilyenből pedig sajnos csak kilenc címet találtam, úgyhogy ha titeket nem zavar, lehet én majd csak áprilistól szállnék be a buliba és akkor nekem csak "TOP 9" listám lesz. Megoldások persze vannak, hogy hogyan lehetne 10-et csinálni ebből, épp csak nekem egyik sem tetszik:

1. "Kegyelem tizedikként" odahajítok a listára valami filmet, amit láttam és tetszett. Ez egyrészt méltatlan és igazságtalan lenne az adott címmel kapcsolatban, másrészt minimum újra kéne néznem, hogy egyáltalán írni tudjak róla érdemben, amihez meg végképp nincs kedvem, mert ahogy már mondtam, nem vagyok egy akkora "filmes".

2. Ugyanez, csak sorozatokkal: "kegyelemként" mondjuk tizedik helyre bedobom a Star Driver-t, amivel bár elvoltam, de közben olyan súlyos történeti és egyéb hiányosságai voltak, hogy csak egy 6/10-et kapott tőlem, még úgy is, hogy a setting, feeling, karik, stb. amúgy bejöttek. Csak ez megint torzítaná az egészet, mert értitek, egy TOP 10-es listán ne olyan cím szerepeljen, amit az ember már közvetlenül megnézése után is úgy értékel, hogy "nem lett volna ez rossz, de rohadt nagy kihagyott ziccer összességében", hanem tényleg olyan címek, amik ha hibákkal rendelkeznek is, azokat bőven ellensúlyozzák egyéb téren. Az SD-nek meg ez sajnos pont nem sikerült.

3. Rohadt gyorsan letolok még március előtt mondjuk egy rövid, 12 részes sorozatot és akkor pont megvan a TOP 10. Erre amúgy van is jelöltem, csak ezzel is vannak problémák, pl. az egyik az, hogy mi van, ha megnézés után úgy értékelem, hogy "hát...ez mégsem volt annyira jó, mint amennyire gondoltam, hogy az lesz....", vagyis bár meg lett nézve, de mégsem annyira ütős, hogy méltó legyen a toplistás helyezésre? Illetve még ha tényleg annyira jó is, akkor sem kenyerem ez az "időre nézz animét!", mert legtöbbször elcseszi az embernek az egész élményt. Igen, van pár sorozat, mint a Madoka vagy a JoJo S1, amik tényleg úgy lettek összerakva, hogy érdekel, hogy mi lesz a következő részben és két nap alatt tolsz le belőlük 12-26 részt, de speciel ez nem olyan, még a fanjai is azt állítják, hogy az első felében pont rohadt lassan indul be, stb. (A címét direkt nem írom le, mivel ha a toplistás játékban nem is, de "versenyen kívül" még tuti tervezek majd írni róla, csak ugye még nem tudom, hogy mikor... XD)

Szóval nekem annyi kérésem lenne, hogy én had írjak csak TOP 9-es listát és akkor minden oké lesz. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2020.02.18. 02:41 Junchi verzió "vs" Surci verzió témához: én továbbra is az előbbit preferálom, tekintve, hogy annak látom több értelmét. Surci ötletét gyakorlatilag évente megcsináltuk
Ez nem az én "ötletem" volt, csak nem igazán értettem ennek a csellendzsnek a tematikáját, viszont így, hogy (ex)tanárbácsi jó szájbarágósan leírta fentebb, már kezd tisztulni a kép.

Csak... ööö mivan akkor ha a 2010-19-es TOP animukról már írtam ide a fórumra tl;dr-t? Nézegettem ugyanis, mik lehetnének a lehetséges jelöltek, de igen sok van köztük amiket rendesen felboncoltam már (lásd pl. Madoka topic :D :D). Mondjuk van egy-kettő, amiből amúgyis revaccsot terveztem... Ezeket linekljem ide?

Vagy az csalásnak számít, ha a Chihayából, ami ugye 2011-ben indult, de még nem láttam az S3-at, akkor azt veszem be egyiknek? Mer abból az évből volna vagy 4-5 TOP cucc is, de már mindről írtam (jóóóó sokat lásd Madoka fonal ismét, vagy a Sors/0, Kőkapu vagy az Usagi Drop), de az új chiháról lehet újat is tudnék mondani, nem azt a 3oldalt írnám újra/linkelném ami a topcjában is van.

Bocs hogy ennyit értetlenkedek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Teljes mértékben kibicként, de felteszem a kérdést, hogy mi lenne, ha az eredeti dzselendzset kellene teljesíteni azzal a kikötéssel, hogy csak a 2010-es animékből? Természetesen az irreleváns kérdéseket kihagyva (pl.: első anime élmény stb).
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2020.02.18. 02:41 Ja, illetve még egy személyes megjegyzés: ahogy itt fentebb már utaltam rá, én MAL, valamint a vinyóm tartalma alapján gyorsan össze is raktam már a TOP 10-es listámat (oké, meg még nem írtam, de a címek már megvannak... XD), viszont apró "technikai problémába" ütköztem: csak 9 cím jött össze. Mármint oké, ennél azért többet néztem, de nyilván ez egy TOP lista lenne most, nem a "sorolj fel 10 címet az elmúlt 10 évből" random lista, így ugye ajánlott lenne olyanokat mondani, amik így vagy úgy, de tetszettek, sőt, még ajánlani is merné az ember őket másoknak, illetve így vagy úgy, de valamilyen formában meghatározták az adott animés évtizedet. Ilyenből pedig sajnos csak kilenc címet találtam, úgyhogy ha titeket nem zavar, lehet én majd csak áprilistól szállnék be a buliba és akkor nekem csak "TOP 9" listám lesz.
Nem tudom, hogy mennyire számít fennakasztó erőnek az évtized meghatározó kritérium, de ha bele is szállok majd a csellendzsbe, azt a szempontot fogom inkább másodlagosnak venni, rögtön két okból is: egyszer azért, mert az egy kicsit leszűkítheti az opciók listáját (mert egy Madoka/Steins;Gate/AoT/Jojo négyesre simán rá lehet mondani, hogy meghatározzák az évtizedet, és egyértelmű is lenne a szerepeltetésük egy "tisztességes" listán, de személy szerint egyiket sem kedveltem annyira, hogy bizonyos címekkel szemben elsőbbséget élvezzenek az összeválogatáskor), másrészt néztem olyan szinten össze-vissza cuccokat az évtized alatt, hogy a "meghatározó" jelző alatt inkább a személyes szempontból markáns cuccokra fogok gondolni a listázáskor. Jucuky-hoz hasonlóan én is csináltam Twitteren saját listát, és a 25-30 cím egyikénél sem volt kimondott szempont az évtizedre tett hatásuk, az itteni leendő lista esetében pedig -ha jól értelmezem- inkább a személyes értékrend a mérvadó. Nem tudom, hogy a Keijo-t bele tervezed-e tenni a listába, de az a cucc pölö iskolapéldája annak, hogy hiába nem egy művészfilm kategória és nem is évtizedet meghatározó cucc, de nálam simán az évtized egyik fénypontja volt, és erősen hajlok afelé, hogy megemlítsem majd valamelyik hónapban.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2020.02.18. 08:11 Csak... ööö mivan akkor ha a 2010-19-es TOP animukról már írtam ide a fórumra tl;dr-t? Nézegettem ugyanis, mik lehetnének a lehetséges jelöltek, de igen sok van köztük amiket rendesen felboncoltam már (lásd pl. Madoka topic :D :D). Mondjuk van egy-kettő, amiből amúgyis revaccsot terveztem... Ezeket linekljem ide?
Na ja, némileg mindenképp "copy - paste" lesz valamennyire a játék, akármelyik verzió szerint haladunk, de én pl. valszeg most a játék kedvéért direkt teljesen új postokat fogok írni, hogy az is benne legyen, hogy most miket gondolok az adott cuccról, esetleg így közel 10 év távlatából (amennyiben pl. 2010-es címről beszélünk), mik maradtak meg belőle, stb.
Surci írta: 2020.02.18. 08:11Vagy az csalásnak számít, ha a Chihayából, ami ugye 2011-ben indult, de még nem láttam az S3-at, akkor azt veszem be egyiknek?
Szerintem egyáltalán nem, nálam pl. gondolom nem nagy meglepetés, hogy a Shingeki is ott lesz a TOP-ban, holott láttam belőle úgy másfél szezont animében és úgy 2-3 szezont mangában, de még ugye vége sincs egyiknek sem... XD Vagy JoJo, ahol part 3 eleje körül járok. Illetve simán van nem egy olyan anime, ami bár több szezonból áll, az S1 volt belőlük igazán az, ami különösen jónak érződik, a folytatások meg ingadoznak a "ja, meg lehet nézni, de hol áll ez már a kezdéstől...", illetve a "kösz, ebből én már nem kérek!" pontok között. Ettől még az S1 egy rulez anime marad akár önmagában is, szóval szerintem ilyenek simán jöhetnek majd a listára. :D
iskariotes írta: 2020.02.18. 19:17 Teljes mértékben kibicként, de felteszem a kérdést, hogy mi lenne, ha az eredeti dzselendzset kellene teljesíteni azzal a kikötéssel, hogy csak a 2010-es animékből? Természetesen az irreleváns kérdéseket kihagyva (pl.: első anime élmény stb).
Érdekes felvetés ez is és ha a többiek kedvet kapnak hozzá, akkor ez is lemehet, de ebből én kihúznám magam, egyrészt hülyén nézne ki, hogy jó eséllyel kb. ugyanazt a 9 címet, illetve az abban szereplő karikat pörgetem újra és újra, közel 80 kérdésen át, másrészt meg volt azért pár olyan kérdés, amire már akkor is éppen hogy csak sikerült válaszolnom, amikor még a teljes animetörténelemből válogathattam (pl.: "Kedvenc mecha anime?"), szóval itt végképp hülyén nézne ki, hogy vagy kihagyom a kérdések felét válasz hiányában, vagy "kínomban" beírok valamit, de közben végig ott motoszkál a fejemben, hogy "oké, XY szereplő valóban király volt a 10-es években, de úristen, hol áll egyébként Z-től, aki 20 éve tarolt!" XD
Dodgers írta: 2020.02.18. 22:30Nem tudom, hogy a Keijo-t bele tervezed-e tenni a listába, de az a cucc pölö iskolapéldája annak, hogy hiába nem egy művészfilm kategória és nem is évtizedet meghatározó cucc, de nálam simán az évtized egyik fénypontja volt, és erősen hajlok afelé, hogy megemlítsem majd valamelyik hónapban.
Bele bizony, sőt, a Killing Bites-ot is. :D Na igen, talán túloztam valamennyire ezzel az "évtizedet meghatározó" titulussal, meg nyilván a személyes preferencia mindenki listájába bele fog játszani, de igazából még ezeknél a kevésbé felkapott daraboknál is úgy éreztem, hogy behoztak valami újat velük a készítők, vagy éppen egy már csontig lerágott műfajba hozott az adott cím némi vérfrissítést/fricskát/paródiát. (A Keijo pl. pont attól volt epic, hogy a Mila a szupersztár óta jelen lévő "lánycsapat harcol a győzelemért" metódust keverte shounen fightos elemekkel és már-már helyenként JoJo-ra hajazó látványvilággal. XD) De ha már KB: az is hogy elfelejtődött ugye, viszont attól sem lehet elvitatni, hogy egyrészt ez a 2-3 éve tartó szörnylány-dömping kb. vele, meg a Monster Musumével kezdődött, másrészt meg ahhoz képest, hogy a mainstream fandom nem emlegeti sűrűn, legalább így mémszinten bizony még mindig elő-előkerül, hol a cím, hol a méhészborzos mémek, hol meg Hitomi karaktere, ami azért nem rossz teljesítmény egy két éve lefutott animétől, ami ha jól tudom, még annyira Japánban sem lett nagy durranás, mármint az eladások terén. Szal pl. fut az idei szezonban ez a Murenase! Seton Gakuen, ami szintén állatlányos cucc és ott is behoztak egy méhészborz karit. Erre a videó alatt rögtön a topkomment a legendás "The one with the sharpest fangs wins. Thus, Killing Bites." Hitomi-idézet volt, illetve amikor valamelyik smartass beírt valami olyasmit, hogy "ez a jelenet a japán verziója a "honey badger doesn't give a shit" mémnek", akkor valaki egyből kijavította, hogy "Nem, az a Killing Bites volt". :D Szal azért na, melengeti a szívemet, hogy mégsem lett a cucc teljesen elfelejtve, még ha 10 emberből is áll a teljes fanbázis a világon és abból is kettő mi vagyunk. :dirr: XD
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Itt most kimondottan a saját preferenciák és ízlésvilágok tálalásáról lesz szó, mert ezt hivatott ez a csellendzs elérni, tehát senki ne gondolkozzon ilyen "mik voltak globálisan/objektíven az évtizedet meghatározó címek"-féle dolgokban, mert ez most nem az a kategória.

Ilyeneken meg kár izzadozni pont ezen a fórumon, hogy vajon beletegyem-e x címet vagy sem, mert 1) ez nem az a hely, ahol bárkit külön megszólnánk az ízlése vagy a választott címei miatt, 2) nem leszel őszinte sem magaddal, sem velünk. Sőt, én spec még örülnék is, ha minél nagyobb lenne a szórás és a divergencia a választott címekben, még ha tudom, hogy lesznek közös pontok. (Például Surcussal eléggé hasonlít az ízlésünk, szerintem 20%-ban egyezni fogunk. Lehet.)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Titkos írta: 2020.02.19. 07:32
Surci írta: 2020.02.18. 08:11 Csak... ööö mivan akkor ha a 2010-19-es TOP animukról már írtam ide a fórumra tl;dr-t? Nézegettem ugyanis, mik lehetnének a lehetséges jelöltek, de igen sok van köztük amiket rendesen felboncoltam már (lásd pl. Madoka topic :D :D). Mondjuk van egy-kettő, amiből amúgyis revaccsot terveztem... Ezeket linekljem ide?
Na ja, némileg mindenképp "copy - paste" lesz valamennyire a játék, akármelyik verzió szerint haladunk, de én pl. valszeg most a játék kedvéért direkt teljesen új postokat fogok írni, hogy az is benne legyen, hogy most miket gondolok az adott cuccról, esetleg így közel 10 év távlatából (amennyiben pl. 2010-es címről beszélünk), mik maradtak meg belőle, stb.
:goodpost:
Szerintem fontos, hogy teljesen új postok szülessenek és ne csak korábbi véleményeket linkeljünk/másoljunk, még akkor se, ha az kb. semmit sem változott. Nyilván ismerjük egymást valamennyire a fórumon, mindenkinél lesz legalább egy cím, ami nem lesz meglepetés, mert anno írt róla bőven, rá volt fanolódva, stb., de én szívesebben olvasnék egy friss, visszatekintős, összefoglalós postot. Mert pl. egy ilyen helyzetben szerintem nem kell velejéig elemezni a cuccot, csak egy átfogó véleményt alkotni róla, hogy neked miért volt meghatározó.

Egyébként remélem az új fórumtagok közül minél többen csatlakoznak!!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta: 2020.02.19. 10:04 Szerintem fontos, hogy teljesen új postok szülessenek és ne csak korábbi véleményeket linkeljünk/másoljunk, még akkor se, ha az kb. semmit sem változott.
Maximum the agreement! (Szerintem havi 40-50 percet lehet erre szánni, főleg, hogy itt tényleg a kedvenceikről lesz szó, amiket meg több oldalról, más perspektívákból is megtudunk közelíteni.)

(Közben megnéztem, mi a helyzet a filmekkel, mert valamiért úgy gondoltam, hogy húsz sem fordult meg a kezeim között ebből az évtizedből, aztán kiderült, hogy több mint harmincra rúg a számuk [már most azokról beszélek, amik nem egy, már meglévő sorozathoz készültek, hanem önálló alkotások], viszont ebből csak öt jött ki említésre méltónak, úgyhogy én valsz azt csinálom, hogy a filmekből top 5, aztán majd augusztustól szállok be velük.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: scineram »

Hali!

Először is köszönöm, hogy Junchi nem felejtette el, és leporolta az ősszel feldobott javaslatomat!
A konkrét megvalósítással kapcsolatban is szépen körvonalazódtak a dolgok.

1. Jó ötlet, hogy két listát részleteznénk párhuzamosan:
- sorozatok (TV és esetleg ONA)
- mozi, OVA, egyéb kontent.
Itt még az lenne fontos, hogy a franchise legalább legalább jelentős része az évtizedhez legyen köthető. Tehát mondjuk Hero Akadémia vagy Monogatari sorozat nyugodtan legyen bárkinél, hiába lógnak ki némileg az időszakból.

2. A kiválasztás szempontjai szerintem elkerülhetetlenül személyre szólóak. Tehát mindeki kiválasztaná 10 személyes kedvencét vagy neki emlékezetes cuccot, amikről szívesen megemlékezne. Ilyen szempontból Titkosnak nincs mentség a 10. helyre, nyogodtan dobja be Star Drivert ha kell. Teljesen baromság olyan kifogás, hogy
Titkos írta: 2020.02.18. 02:41közben olyan súlyos történeti és egyéb hiányosságai voltak, hogy csak egy 6/10-et kapott tőlem, még úgy is, hogy a setting, feeling, karik, stb. amúgy bejöttek.
EZ VISZONT KIZÁRÓ OK: :kaminaglasses:
Titkos írta: 2020.02.18. 02:41Szóval nekem annyi kérésem lenne, hogy én had írjak csak TOP 9-es listát és akkor minden oké lesz. XD
Azért legalább az egyik lista legyen teljes. Ha valaki nem nézett szinte egyáltalán filmeket, az egy dolog, de azért ne legyen tökéletesség vagy olyan elvárás, amit direkt nem ugrottak meg elegen. A lényeg, hogy végső soron mindenki a saját, neki legfontosabb szempontjai alapján állítsa össze a versenyzőit, viszont ne legyen mesterségesen kevesebb. Ez legyen iránymutató:
Junchi írta: 2020.02.19. 08:01 Itt most kimondottan a saját preferenciák és ízlésvilágok tálalásáról lesz szó, mert ezt hivatott ez a csellendzs elérni, tehát senki ne gondolkozzon ilyen "mik voltak globálisan/objektíven az évtizedet meghatározó címek"-féle dolgokban, mert ez most nem az a kategória.

Ilyeneken meg kár izzadozni pont ezen a fórumon, hogy vajon beletegyem-e x címet vagy sem, mert 1) ez nem az a hely, ahol bárkit külön megszólnánk az ízlése vagy a választott címei miatt, 2) nem leszel őszinte sem magaddal, sem velünk. Sőt, én spec még örülnék is, ha minél nagyobb lenne a szórás és a divergencia a választott címekben, még ha tudom, hogy lesznek közös pontok.
Amit én meg tudok ígérni, hogy 10 személyes kedvencet fogok kiválasztani, amik akár egy top tízes listám is lehetne, bár én nem utazok olyasmikben. Illetve a sorozatoknál még nagyon törekedni fogok arra, hogy olyan 10 címet válasszak, amiket SENKI MÁS NEM FOG. :cool: Csak hogy legyen némi meglepetés is benne. Még ha ehhez át is kell rágnom magam 40 szezon 1000 címén.
A filmes/OVA listánál pedig a havi gyakorisággal van idő, hogy néhány dologot, amiket szerettem volna, de még nem volt alkalmam megtekinteni, azokat pótoljam.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jó, hát akkor lesz Star Driver... :lol:
Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Nekem lenne még egy olyan kérdésem, hogy mondjuk most a 10. helyen említhetek-e két művet? Mert kettő között vacillálok, és szívem szerint mindkettőt betenném. De ha nem lehet, akkor választok. :)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szerintem mindenki úgy csal, ahogy akar, akkor is, ha megegyezünk ebben a kérdésben.XD Legalábbis a 10. helyen én biztosan többet is meg fogok említeni.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jucuky írta: 2020.02.25. 15:55 Nekem lenne még egy olyan kérdésem, hogy mondjuk most a 10. helyen említhetek-e két művet? Mert kettő között vacillálok, és szívem szerint mindkettőt betenném. De ha nem lehet, akkor választok. :)
Igen, csak annyi a kérés, hogy megemlítheted nyugodtan, mik között vacilláltál, de végül egy legyen kiválasztva.

A threadet akkor hétvégén megnyitjuk (a szabályokkal, miegymással egyetemben), most már csak egyetlen dolgot kérdeznék scineramtól: Viszed te, vagy vigyem én? Vagy: vigyük együtt? (Elvégre te vagy az ötletgazda, más tollával meg nem szeretnék ékeskedni.)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2020.02.19. 07:32
Dodgers írta: 2020.02.18. 22:30Nem tudom, hogy a Keijo-t bele tervezed-e tenni a listába, de az a cucc pölö iskolapéldája annak, hogy hiába nem egy művészfilm kategória és nem is évtizedet meghatározó cucc, de nálam simán az évtized egyik fénypontja volt, és erősen hajlok afelé, hogy megemlítsem majd valamelyik hónapban.
Bele bizony, sőt, a Killing Bites-ot is. :D Na igen, talán túloztam valamennyire ezzel az "évtizedet meghatározó" titulussal, meg nyilván a személyes preferencia mindenki listájába bele fog játszani, de igazából még ezeknél a kevésbé felkapott daraboknál is úgy éreztem, hogy behoztak valami újat velük a készítők, vagy éppen egy már csontig lerágott műfajba hozott az adott cím némi vérfrissítést/fricskát/paródiát.
A KB-vel kapcsolatban lövésem nincs, hogy bele szándékozom-e tenni a listámba vagy se, de arra és a Keijo-ra egyaránt megy az "erről van szó látod". :D Mondjuk úgy konkrétan most sincs ötletem arról, hogy mit szeretnék *igazán* felhozni majd, mert szvsz a 2010-es évek inkább a B+/A- kategóriás cuccok évtizede volt, nem voltak olyan nyilvánvalóak az übermegaba+ minőségű cuccok mint az azt megelőző pár évtizedben. Aztán persze lehet, hogy csak nekem nem volt olyan széles rálátásom az évtized kínálatára, de elég sok alkalommal vettem észre magamon azt, hogy a 7-8 pontos cuccok között is voltak olyanok nem ritkán, amik csak beékelték magukat az agyamba vagy az általad felhozott vérfrissítés/máshogy keverés miatt, vagy csak mert elég jól sikerültek. Ezért is fogok valamelyest hajlani scineram megközelítése felé, és nem feltétlen fogom minőségbeli top10-nek szánni a felhozottakat, hanem a 10 legfőbb olyan címnek amik a jó értelemben leghamarabban jutnak eszembe a 2010-es évekről. Ezért is mondtam azt, hogy ne elsősorban a "legmeghatározóbb/objektíve legjobb" szempont szerint válogass, mert amilyen kissé ellentmondásos ez a szempont a TOPlista mivoltához képest, csak Junchi biztatását tudom felhozni az őszinteséggel/változatossággal kapcsolatban - "10 papíron über alles" címet picit steril dolog összehozni, de 10 olyan címet felhozni, amik a legjobbak, *vagy* nem feltétlenül 10/10-ek, de valamit csak überjól csinálnak a számodra, az már mindjárt érdekesebb és személyesebb olvasmányt fog generálni. Veled kapcsolatban is pölö engem jobban érdekel hogy mostani fejjel miért tartod nagy becsben a Star Drivert, mint teszem azt [insert nagynevű elismert cím aminek kutya kötelessége szerepelni ilyen kontextusban], hiába nem hibátlan munka az SD. Arra se akarok kilyukadni természetesen, hogy pölö a Steins;Gate több személy szemszögén keresztüli dicsérete vérszegényebb topik olvasmány lenne (mert nekem is bejön az S;G, sőt, azon kevés időutazós sztorik egyike amik tényleg meg tudtak érinteni), de ezzel is azt akarom mondani, hogy abszolút támogatom a személyesebb jellegű válogatásokra való törekvést, főleg egy olyan "sufni-jóság" kategóriás cuccokban nem szűkölkődő évtizedben, mint amilyen a 2010-es évek voltak.
Kép Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kész a 2010-es csellendzs threadje. Olvassátok át, jelezzétek, ha valami nem tiszta vagy kihagytam valamit, mert még csiszolgathatunk rajta holnapig.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Dodgers írta: 2020.02.25. 22:18Aztán persze lehet, hogy csak nekem nem volt olyan széles rálátásom az évtized kínálatára, de elég sok alkalommal vettem észre magamon azt, hogy a 7-8 pontos cuccok között is voltak olyanok nem ritkán, amik csak beékelték magukat az agyamba vagy az általad felhozott vérfrissítés/máshogy keverés miatt, vagy csak mert elég jól sikerültek. Ezért is fogok valamelyest hajlani scineram megközelítése felé, és nem feltétlen fogom minőségbeli top10-nek szánni a felhozottakat, hanem a 10 legfőbb olyan címnek amik a jó értelemben leghamarabban jutnak eszembe a 2010-es évekről. Ezért is mondtam azt, hogy ne elsősorban a "legmeghatározóbb/objektíve legjobb" szempont szerint válogass, mert amilyen kissé ellentmondásos ez a szempont a TOPlista mivoltához képest, csak Junchi biztatását tudom felhozni az őszinteséggel/változatossággal kapcsolatban - "10 papíron über alles" címet picit steril dolog összehozni, de 10 olyan címet felhozni, amik a legjobbak, *vagy* nem feltétlenül 10/10-ek, de valamit csak überjól csinálnak a számodra, az már mindjárt érdekesebb és személyesebb olvasmányt fog generálni.
Lehet megpróbálkozom én is, de ki fogom húzni a számozást. Egyfelől azért, mert 15 címet tudtam összekaparni, amit komolyabban is karmoltam az évtizedben, de ténylegesen jónak mindössze 5 jött össze, a többi az ilyen "megnevezlek, de azért nem emelnélek kijjebb". Na meg a másik, hogy különbséget tenni köztük, és a számozás ebben eléggé zavar engem. :drop:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2020.03.01. 13:48 Akkor vágjunk bele:

10. Zombieland Saga (2018)
ROTFLOL ez most komoly? XDDD Mr. LoGHUtenaElitist szerint a 2010-es évek 10 legjobb animéjében EZ?!!? o.O XDDD

Félre ne érts, nem ízlésrendészet, csak amikor megláttam ezt a postot TŐLED aszittem a "Viccek" topicra kattintottam véletlenül és ennek megfelelő volt a belőlem kiváltott hahota mértéke is :D Különösen azért ütött nagyot mert magam is szembesültem eme hogyishívjákkal egy epizód erejéig... :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2020.03.02. 09:22 ROTFLOL ez most komoly? XDDD Mr. LoGHUtenaElitist szerint a 2010-es évek 10 legjobb animéjében EZ?!!? o.O XDDD
Azé' valljuk be, nem voltak valami magasra pozicionálva az előző évtized minőség-sztenderdjei, de most ezt félre téve is azt mondom, a ZLS nagyon jól csinálta, amit csinált és felvállalt.

(Egyébként azt ugye tudod, hogy az Aria a nr. 1 top animum, mindent ehhez mérek, és abban egy deka szimbolika, deepség vagy mélylélektan nincs? :D A ZLS is elfér most ezen a listán.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hehe, hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem futott át konkrétan ugyanez a gondolat az agyamon, amikor megláttam az anime címét, majd a postoló nevét is mellette... :D Na, de ugye:

-ez még csak a tizedik hely, szerintem itt sok embernél lesz 1-1 ilyen "nem volt ez rossz, épp csak nem is annyira húdejó!" (lásd az én Star Driverem, ha végre odajutok, hogy megírjam)

-ez a top 10-ezés teljesen szubjektív lista, biztos vagyok benne, hogy lesznek itt még cifrább címek is, elég ha pl. az én "seggharcos csajok" címemre gondolunk... XD (Jó, mondjuk nekem annyi mentségem van, hogy én nem is vagyok "Mr. LoGHUtenaElitist", így talán nálam ezek a címek "megbocsáthatóbbak", de na... :lol: )

-amit Junchi is mond, hogy azért nem jöttek itt ki annyira erős címek az évtizedben, hogy 1-1 ilyen be ne csússzon. (vénfasz mode on: azért ez már nem a 90-es évek, amikor egy évtized alatt annyi jó cím jött ki, hogy lehet egy TOP 20-as lista is kevés lenne rájuk. vénfasz mode off)

-Plusz ha már itt Junchi "imidzsét", személyiségét elemezgetjük: bár nekem is elsőre mindig a "Mr. LoGHUtenaElitist" ugrik be róla, azért ne felejtsük el, hogy van neki egy "lightosabb" oldala is, amik között nem egy ilyen feelgood/idolcucc/otakuizé is megtalálható. :D Szal akkor ennyi erővel most azon is kiakadhatnánk, hogy mi volt ez a nagy Love Live fanolás nála, ami odáig fajult, hogy még Mondós cikket is írt róla, miközben a cucc az Idolmaster mellett Japán egyik legnagyobb otakucsapdás-yuribaites-moe sorozata, de na, ne basztassuk a másikat az ízlése miatt. XD Számomra inkább az volt a fura, hogy ha már ilyen lightosabb cuccokat is rárak, akkor ehelyett tényleg miért nem jött inkább a Love Live, vagy Yuru Camp (esetleg a most általa is felhozott Aria), szal ez a zombis izé bennem sem hagyott akkora mély nyomokat, hogy ha valaki bemondja, hogy "2010-2020 közötti animék", akkor egyáltalán eszembe jusson, mint cím, de na, ez az ő listája, a többi cím meg lehet, hogy még simán rajta lesz, csak pár ponttal feljebb. :) A játék lényege meg részben pont ez, hogy most mindenki előhúzhatja a saját csontvázait a szekrényből, amin mások meg jókat szőrnyülködhetnek. :lol: (Btw, most fel akartam hozni példának, hogy "Surci, ezen akadsz ki? A Naruto valami 6-7 pont körül állt a MAL listáján Junchinak...", de most gyorsan ránéztem és szép megérdemelt 3 ponton áll, így szavam sincs... :lol: )
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2020.03.02. 15:41 -amit Junchi is mond, hogy azért nem jöttek itt ki annyira erős címek az évtizedben, hogy 1-1 ilyen be ne csússzon. (vénfasz mode on: azért ez már nem a 90-es évek, amikor egy évtized alatt annyi jó cím jött ki, hogy lehet egy TOP 20-as lista is kevés lenne rájuk. vénfasz mode off)
Mondjuk itt nekem inkább a 2000-es évek ugrott be először, mint mértékadó évtized (annak is főleg az első fele), de az tény, hogy ha abban az évtizedben jött volna ki az említett ZLS, akkor kábé esélye sem lett volna rákerülni egy ilyen listára. Asszem.
Titkos írta: 2020.03.02. 15:41Számomra inkább az volt a fura, hogy ha már ilyen lightosabb cuccokat is rárak, akkor ehelyett tényleg miért nem jött inkább a Love Live, vagy Yuru Camp (esetleg a most általa is felhozott Aria)
Az LL első évadát kimondottan kínosnak tartom (a másodikra tértem csak meg), az Aria nem is ebben az évtizedben jött ki (meg azt nem a 10. helyre raknám, ofc), a Yuru Camp meg elég csúnyán kivágta maga alatt a fát az utolsó 3-4 részben.
Titkos írta: 2020.03.02. 15:41A Naruto valami 6-7 pont körül állt a MAL listáján Junchinak...")
Igen, 12 évvel ezelőtt...

Egyébként, ha már húztok vele, akkor hozzáteszem az adekvát gondolataimat: Igen, pont az ilyen LoGH/Utena/etc. féle animék hiányoznak nekem piszkosul, amik valahogy az idők során egyszerűen kivesztek. Most nem akarok ebbe mélyebben belemenni, mert több tl;dr-t is írt már mindegyikünk ezzel kapcsolatban, de ha arról lenne szó, hogy 2010-es évek kedvencei vs 2000-es évek kedvencei vs 2000 előttiek, akkor az ziher, hogy nálam az utóbbi kettő jönne ki diadalmasan, méghozzá játszi könnyedséggel.

Ugyanakkor arról is szólottam vala, hogy néha nem árt kijönni a komfortzónából sem, mert akadhatnak olyan címek, amikről az életben nem gondolná az ember, hogy tetszene neki (ilyen volt a Zombieland is), pedig de. Mondom, feltételezhetően közrejátszott az is, hogy egy (általam) viszonylag gyengé(nek titulált) animés évtizedről beszélünk most, ahol nem Gankutsuouk, Haibane Renmei-ek, Kino no Tabik, Gungrave-ek, Monster-ök adják egymásnak a stafétát, viszont ebben a közegben ez az anime nálam volt annyira emlékezetes, hogy felkerüljön a 10. helyre.


De mi a fosért is magyarázom a bizonyítványt??
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Amúúúúúúgy... most tényleg ezen a fórumon kell kvázi egymásnak esni az ízlés miatt? >__>

Magam részéről még kicsit húznám a jelölt bedobását, mert eléggé gondban vagyok a 10. és 9. helyezettel. egészen pontosan még mindig nem döntöttem el, ezek közül melyiket írjam a "legrosszabbnak", illetve melyik következzen utána. Ha más nem, majd pénzt dobok fel és hasraütésszerűen lesz megnevezve a lista két sereghajtója.

A filmeket szerintem kihagyom, mert tízet biztosan nem tudnék összekaparni, bármennyire igyekeznék.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Rui-chan írta: 2020.03.02. 20:03 kvázi egymásnak esni
o.O Ilyesmi nem történt. Csupán annyira meglepő volt PONT a fenti címet olvasni PONT a fenti kollégától, hogy nem bírtam ki hogy rá ne kérdezzek ^^

Részemről a hónap valamely napján fogok megnyilvánulni a topicban, majd ha végre lezárul már a "vizsgaidőszak" -__-
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése