Netflix - Original Animék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Rájöttem, hogy mindezen animéket nem nagyon lehet csak úgy bedobni össze-vissza, hiszen teljesen más produkció.
Egészen pontosan az alábbi hírt szeretném megosztani és nyitni a topikot:

Vaják - Netflix, one-shot film:
https://uk.ign.com/articles/witcher-ani ... by-netflix

Amennyiben valakinek van jobb ötlete hová lehetne ilyesmit kibeszélni, nyugodtan jelezzétek!
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Vajákhoz: Hát nem tudom, inkább csinálnák gyorsabban az S2-t, mint hogy ilyen "side projecteket" találjanak ki még pluszba. Ettől persze még lehet, hogy jó lesz, ugye a könyv egyes jeleneteit is nem egyszer hasonlítottam már ilyen-olyan animejelenethez, meg szoktam azzal poénkodni, hogy a Vaják igazából egy shounen anime/lengyel Berserk, szóval annyira nem wtf az ötlet, mint elsőre gondolná az ember. XD

De ha már Netflix animék: eddig konkrétan egy érte el nálam a "talán bele kéne nézni"-érzést, az pedig a Cannon Busters, szóval egy ilyen OP után azért hajlamos elcsábulni az ember. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ha már lett ezeknek a Netflixes dolgoknak is thread, meg a főoldalon is akad adekvát hír, reagálnék gyors utóbbira:

Szóval... én aztán igazán nem vagyok egy GitS fanboy, de ez a SAC_2045-ös design (meg a megvalósítás úgy alle zusammen) még nekem is fáj. A legújabb Motoko PVC-figurát tudnám így elképzelni, csak az a baj, hogy ez mozog + nem a polcomon van, hanem a képernyőmön. A Netflicket ismerve meg úgyis egy kalap szar lesz az egész, szal hiába a készen tálalt világ és karakterek, ha egyszerűen fejben vannak náluk súlyos gondok.

A One Piece live action megint egy érdekes dolog, szal ennek a cuccnak meg aztán végképp a színes, egyre jobban kitárulkozó világa volt mindig is az igazi bája, ami az élőszereplős formátummal már halálra van ítélve, hát még a 10 epizóddal.

Szóval én nem tudom (na jó: de, de hatásvadászabb így bedobni a postot :)), mi ütött a japánokba, hogy sorra kiadják a jogokat, meg a szellemi termékeiket ezeknek a kóklererknek...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Franc, Junchi megelőzött... :D Nem baj, azért én is... XD

-GITS: SAC_2045: Ezt már kb. túltárgyaltuk, egyszerűen ez a látvány nem méltó ehhez a brandhez, pláne úgy nem, hogy pl. a két eredeti filmmel mindenki úgy volt, hogy "lehet szeretni vagy nem szeretni, de az adott korszakban kb. mindkettő az anime-filmek csúcstechnológiája volt látvány terén". Erre jön ez az izé, amire kb. a PS 2-es Final Fantasy X cinematicjai is köröket vernek, pedig az a játék jövőre lesz 20 éves... Aztán persze ilyenkor még lehetne reménykedni, hogy ha a külcsín ennyire gáz, talán majd a belbecs felhúzza a dolgot, csak egyrészt nem a legjobb ómen így indítani, másrészt ahogy arra Junchi is "finoman utalt" ( :D ), Netflixék nem igazán erről ismertek. XD

One Piece live action: Ez a nagybetűs "ROTFLOL" kategória. Persze, tisztában vagyok vele, hogy mind Japánban, mind Amcsiföldön a Naruto mellett a másik "No. #1 shounen fight" címvédő népszerűség terén, szóval pénzügyileg megértem, hogy miért erre tette rá a mancsát a Netflix, viszont tényleg felmerül az emberben a kérdés, hogy láttak-e egyetlen képkockát is ebből, mielőtt megvették. Szal a gumiember, a Hulkká változó miniszarvas, a terminátor, a nyolckarú csaj és hasonlóan formabontó kompániájuk felkerekedik, hogy olyan hozzájuk hasonlóan "realista" ellenfelek fejét verjék bucira, mint a párducember, a banánfejű vámpír, vagy pl. a legutóbb egy kövér, családi ház méretű nagymama volt a főboss, akinek tortahadserege, meg hasonló húzásai voltak. Próbálom érzékeltetni, hogy mennyire live action-re kívánkozó darab ez... :lol: Ennyi erővel gyakorlatilag a Looney Tunes-t is megpróbálhatnák "liveolni". De oké, velem lehet beszélni, akkor keressük elő azt a sok évvel ezelőtti fanmade listát, amit most nem tudtam előtúrni a net bugyraiból, de annyi rémlik, hogy csupa A-listás sztár volt rajta: Michael Douglas mint Crocodile, Johnny Depp mint Red-Haired Shanks, vagy személyes kedvencem: Jordana Brewster, mint Nico Robin. :D Szal ne tessék itt olcsó, nevenincs színészekkel, meg hasonlókkal megúszósat játszani kedves Netflix (lásd Death Note live action, jajj, az is milyen csodás lett... :dirr:), hanem tessék mélyen a zsebbe nyúlni, aztán megadni a 30 vagy hány éve futó szériának a kellő tiszteletet! XD

Pokémon: Mewtwo Strikes Back—Evolution: Ez meg kb. ugyanaz, amit a Disney játszik mostanában: "kapjuk elő a 20 éves, anno sikeres filmünket, aztán csináljunk belőle valami lelketlen bőrlehúzást". Előkapták "A Pokémon Filmet", aztán megcsinálták CGI-ben, épp csak ami ott jól nézett ki, az itt hülyébben néz ki, mert a 2D legtöbbször eleve veri a 3D-t, másrészt meg azért, mert a srácok nem éppen egy DreamWorks vagy Pixar, ezért mindennek, de a főleg a szereplőknek erősen műanyag/gyurmafigura stop-motion hatásuk lett. Alig várom, hogy ezzel a megvalósítással lássam pl. a film klasszikus "síró pokémonok" jelenetét, biztos ugyanazt az érzelmi hatást tudja majd kiváltani a nézőből, mint az eredeti...

Szal ja, tényleg maradnának inkább a valóban "original" animék terén, még mindig a fentebb linkelt Cannon Busters a legjobb cuccuk, az legalább kinéz valahogy, van valami hangulata és nem egy már bejáratott brandet kellett lenyúlniuk hozzá. XD
Junchi írta: 2020.02.05. 10:33Szóval én nem tudom (na jó: de, de hatásvadászabb így bedobni a postot :)), mi ütött a japánokba, hogy sorra kiadják a jogokat, meg a szellemi termékeiket ezeknek a kóklererknek...
Hát ugye a pénz, plusz azért ha belegondolsz, a japókat már 20 éve sem nagyon érdekelte, hogy az amcsik mondjuk milyen átszabott/átbaszott formában adták le az ő olyan klasszikusaikat, mint Dragonball, Sailor Moon, később a Yu-Gi-Oh, stb. Ez most kb. ugyanaz a helyzet, csak nagyobb címekkel, most már a Death Note, GITS és hasonlók sem szentek. :dirr: (Ezért is értetlenkedtem annyira, hogy pl. a magyar mangakiadásnál mik voltak azok a kemény feltételek, meg "feketelistára kerülés", elvégre mi azért nem csináltunk ilyen szétbarmolást a cuccaikból.)
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Leara »

Azért a One Piece-be majd belenézek, a poén kedvéért :D. Mondjuk nem lepne meg, ha nagyon átírnák, pont azért, hogy jobban működjön élőszereplősként (persze akkor meg ott a kérdés, hogy mitől lesz One Piece?).

Amúgy ezekhez képest a Cowboy Bebop sorozat még elég jónak tűnik, pedig még mindig nem vagyok kibékülve Spike castingjával (meg élőszereplős Bebopnak nekem továbbra is megteszi a Firefly XD).

Egyébként azt nem értem, hogy azért vannak olyan mangák, amik kifejezetten működnének sorozatként, valamiért mégsem azokra csapnak le. Pl. egy Monstert még mindig simán el tudnék képzelni jó forgatókönyvvel, nem tudom, hogy azokkal a tervekkel mi lett végül (talán mintha az HBO-nál pedzegették volna, de már tényleg fogalmam sincs). Persze biztos számít, hogy amúgy mennyire népszerű, de Urasawa szerintem még nyugaton is eléggé az, a japánoknál meg pláne. Mindegy, igazából egy Hunter x Hunter vagy Boku no Hero Academia live actiont is előbb el tudnék képzelni az OP-nél, ha mindenképp shounen kell.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kijöttek a dolgok.

A Witcher anime one shot, egyáltalán nem rossz, sőt. Néznék belőle többet.

A Cowboy Bebopból már csak pár részem maradt, de nekem jobban tetszik, mint az anime! Nagyon szép produkció és nagyon hű maradt az eredetihez és végre nem akar amerikai sorozat lenni! Ajánlom figyelmetekbe, azt nem értem miért nem kap folytatást, de talán pont azért, nem, mert annyira animés :D

A One Piece szereplőválgató videója olyan jól néz ki, hogy szerintem ez engem nagyon érdekel, ismételten sokkal jobban mint az anime eredetije :D Itt túl drága lesz fillerrel tömni a képkockákat illetve a nem rajzolt arcoknak köszönhetően kicsit több érzékiség fog szorulni azokba a nagyon lapos poénokba, melyek az eredeti műben számomra nem voltak túl szórakoztatóak.

Ugye ez a topic original anime, viszont adaptációkról kezdtünk beszélni... Nem tudom hol a helye, itt vagy az Animéből film-ben, hiszen ezek sorozatok nem filmek. Ezt lehet le akarjuk tisztázni...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Felé Kardnyúl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.03.19. 21:28
Tartózkodási hely: Yharnam

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Felé Kardnyúl »

Nagyon vacilaltam a Cowboy Bebop-on, de feltem hogy elrontja az animet, az annyira csodalatos, hogy minek live action? De most elbizonytalanodtam. Meg Edward. Meglepo modon szerintem a Cowboy Bebop movie sem volt remes.

Ja meg a Rilakkuma szerintem aranyos volt (meg 2019-es, _igazi_ stop motion, nem agyonrenderelt cg ize).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Talán itt is elfér...

Wow! Azért ez nem semmi csomag most tőlük, főleg a Berserk, meg a Monster. (Mondjuk a címeket végignézve a Madhouse-szal köthettek valami bomba üzletet, mert a lista nagyját ez a stúdió jegyzi.)
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nem értem, ezt a Netflix Original dolgot. Az animék 99%-át csak streameli a Netflix, de nem ők készítik. Ez olyan félrevezető.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Titkos »

GentleRain írta: 2022.09.01. 09:11 Nem értem, ezt a Netflix Original dolgot. Az animék 99%-át csak streameli a Netflix, de nem ők készítik. Ez olyan félrevezető.
Szerintem ez a fentiekre nem fog vonatkozni, tudtommal csak azokra a sorozataikra szokták mondani, hogy: "Netflix Original", amik kifejezetten az ő megrendelésükre készülnek.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Titkos írta: 2022.09.01. 11:50
GentleRain írta: 2022.09.01. 09:11 Nem értem, ezt a Netflix Original dolgot. Az animék 99%-át csak streameli a Netflix, de nem ők készítik. Ez olyan félrevezető.
Szerintem ez a fentiekre nem fog vonatkozni, tudtommal csak azokra a sorozataikra szokták mondani, hogy: "Netflix Original", amik kifejezetten az ő megrendelésükre készülnek.
Az első élőszereplős FMA filmre is rányomták, pedig azt se ők csinálták, csak streamelték. Az Alice Határországban sorozatnál dettó ez volt. Ezért kérdeztem.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ötlet/vágy/kérdés:

vajon mikor veszik észre a Kuroshitsujiban a potenciált? Képzeljetek el egy Netflix/Amazon pénztárcájú komplett angol korhű és szereplőgárdával készült Kuroshitsuji fantasy-thriller sorozatot. Hmm. Nézném.

Főleg ha cenzúrázatlanul tolnák a sok véres mészárlást... szerintem lenne rá vevő. Még nem tudom mostani Sebastian bishinek kit lehetne választani, de ez egy akkora szerep, hogy akár egy újoncot is a csúcsig vinne a karrierjében, ha jól van megcsinálva. Ráadásul alapból van jó színes szivárványos karakterfelhozatal, elég lenne az eredetit követni, hogy kipipáljanak minden rubrikát :'D Zsák pénz kihasználatlanul. Valaki vegye már észre!

Álom vége.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Netflix - Original Animék

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Igen, mert eddig olyan sok nyugati sikertörténet volt manga adaptációk terén. Death Note, GITS, Alita, vagy a bukott Cowboy Bebop. Utóbbi Netflixes volt, amit a gyér nézettség miatt egy évad után kaszáltak. Nem kár érte. Vagy a Dragon Ball Evolúció, amit a mai napig nem hevertem ki. Inkább hagyjuk! Igen, a japán adaptációk között is van kakukktojás, de legalább a japánok, tajvaniak, dél-koreaiak tudnak méltósággal hozzányúlni egy mangához. Nyugaton ez nem szokott sikerülni. A legnagyobb baj, hogy nagyon nyugatosítják a műveket, amik csak nyomokban tartalmazzák a mangát, de igazából, akár más címmel is futhatnának.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése