Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

DeluksZ írta: Nah nekem ilyenkor még fogalmam sem volt, hogy amit nézek az anime:) Volt valami Grand Prix is nem? Én olyasmire is emlékszem.
Ekkoriban én is csak Japán rajzfilmként ísmertem őket.És ha az újságban megláttam,hogy Japánok készítették ,akkor már bele is néztem a sorozatba. :)

Volt Grand Prix is,azt is láttam,de az annyira nem tetszett.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is rögtön beindultam vmire, mikor megláttam, h japánok készítették [ez mondjuk most is így van ^^]... lestem a műsorújságot, h lesz-e vmi esetleg ^^
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

én meg a teletexteket bújtam mindig...^^""" (főleg a németet) és arra is emlékszem hogy volt amikor a Rai-Uno-nak a teletextjén nem bukkantam semmire mert olaszul volt és csak a címéből követekeztettem.... :? de énis ha láttam valami ami japánra utalt akkor nem volt megállás!!! :wwhip:
Avatar
zline
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2005.03.17. 11:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő, egyszer itt- egyszer ott :)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zline »

én a tesómmal együtt lettünk rajongók kb. 6 éve.
német rokonunknál néztük örökké a valamelyik francia adón a Dragonball-t, és csak ámultunk milyen jó. :D :shock:
Majd egy kis szünet és aztán '99-től: ::vic::
A német RTL2 -őn (SM, Digimon,KKJ stb)
és a
lengyel RTL7 -en (DB, DBZ, DBgt, Magic Knight Rayearth, és ja jól emékszem volt .hack sign is)


faltuk és zabáljuk azóta is az animét. ::taka:: ::jthrill::
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

zline írta:[...]
Jó van tesó! Ügyi vagy! :lol:
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

t-motion, zline: Ti testvérek vagytok?

Amúgy engem is tesóm rángatott bele, amikor még nézett Dragon Ballt. De ő aztán kinőtt belőle... Én nem! :P
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Én láttam nagyon sok animét kis(télleg kis) koromban.
Már szinte csak képekre emléxek belőlük. Aztán volt h a neten kóborlok, és találtam egy amv-t.
Hmm, olyan ismerős keressük meg a forrását.. Jött USTEAM.
Még ma is keresem őket :P de nem találtam, azóta viszont megnéztem jobbnál jobb animéket ugyhogy
már nem nagyon érdekelnek azok a régiek.
Amugy a fentiekhez hozzászólva, kisebb hittéritő munkát végeztem :P
legalább 12 ember lett "rendszeres-anime-néző-mániákus" miattam :P
Szóval így..
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Narumi írta:t-motion, zline: Ti testvérek vagytok?
Valahogy úgy, abból is az erőssebb verzió. Ikrek.
Muahahaha.
Ha egy nem elég, ott rejtőzik a másik, és hirtelen támad.
Rise!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én még nagyon pici voltam, mikor anyumék videotékából hoztak nekem animéket. Persze akkor még nem tudtam, hogy az. Az első ilyen a Panda maci kalandjai volt (ez a mai napig is megvan és imádom :lol: ). Később, már középiskolás koromban láttam a magyaron animéket és azóta rajongó vagyok. :)
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nálam a papám mozifilmvetítő és nála volt olyan, hogy csizmás kandúr meg a bátor panda kalandjai.... vagy mi... :weh: de annyi szent hogy japánok csinálták... :^_^:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

K@e-chan írta: bátor panda kalandjai....
Tudsz róla vmit? ezt keresem már régóta ^^ ez volt az egyik első élményem japán rajzfilmekkel, még ovis koromban ^^
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

naná, megvan a papámnak videókazettán^^ és a hugom szokta nézni mivel még nagyon kicsi^^
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

K@e-chan írta:nálam a papám mozifilmvetítő és nála volt olyan, hogy csizmás kandúr meg a bátor panda kalandjai.... vagy mi... :weh: de annyi szent hogy japánok csinálták... :^_^:
A Csizmás Kandúrt is imádom! A vadnyugatos nincs meg, de a másik kettő igen. :lol:
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én az ilyen gyerekkori animékre nem is emlékszem. Egyedül ez a Szamuráj Pizza Cicák volt ismerős, de ez még tesómnak is, hogy nagyon régen láttuk...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Narumi írta:Én az ilyen gyerekkori animékre nem is emlékszem. Egyedül ez a Szamuráj Pizza Cicák volt ismerős, de ez még tesómnak is, hogy nagyon régen láttuk...
És a Múminra emlékszel?Nekem ez volt az első anime amit láttam 1993-ban.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem... Még a címére se emlékszem... Nem jegyeztem meg ennyire a gyerekkorom. Én '93-ban még óvodás voltam. ^^"
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

te beszélsz? :mosoly: ha jól számolom én középső csoportba járhattam (évvesztesség :cry: ) kb.. a régi rajzfilm témában viszont már megjegyztem, hogy nagyon szerettem a Moomint :mosoly: sőt, megszereztem a zenéjét is! bár őszintén szólva lassan már csak egy homályos folt az életemben :(
Kép
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

kawai neko írta:te beszélsz? :mosoly: ha jól számolom én középső csoportba járhattam (évvesztesség :cry: ) kb.. a régi rajzfilm témában viszont már megjegyztem, hogy nagyon szerettem a Moomint :mosoly: sőt, megszereztem a zenéjét is! bár őszintén szólva lassan már csak egy homályos folt az életemben :(
Most is megy a Duna TV-n.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mikor adják? ^^ Lehet, hogy ha belenézek, akkor eszembe fog jutni. Amúgy én is középső- és nagycsoportos voltam. :P
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta:Mikor adják? ^^ Lehet, hogy ha belenézek, akkor eszembe fog jutni. Amúgy én is középső- és nagycsoportos voltam. :P
(igen, közben utánaszámoltam ^^)
t-motion írta: Minden szombat este:
18.30 Moomin (Moomin) (1996) 23'
Finn–belga–japán animációs sorozat
Rendezte: Hiroshi Saito
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

t-motion írta: Minden szombat este:
18.30 Moomin (Moomin) (1996) 23'
Finn–belga–japán animációs sorozat
Rendezte: Hiroshi Saito
Wow, köszi, hogy szóltál! :D Lehet, hogy már csak a nosztalgia kedvéért is belenézek. :)
Kép
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Kösz a Múmin-infot, lehet én is belenézek - az nekem valahogy kimaradt, mint gyerekkorom meghatározó pontja (bár halványan rémlik...).

A Hattyúk Tava nagyon megfogott anno, ugye annak is van japán vonatkozása? Vagy tévedek?

Az első konkrét az persze nekem is SM volt (németül, kizárólag! :D), a Mila szupersztárt azt hiszem már be tudtam "japán rajzfilm"-ként azonosítani, DBZ-t viszont sosem néztem...
Az első teljes sorozat, amit láttam az a Gundam Wing volt, meg persze az EVA, mert egy érdeklődő egyén abba előbb utóbb biztos belefut... Aztán jött a lejtő...vagyis, izé, a többi. :D
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Arashi írta: Az első konkrét az persze nekem is SM volt (németül, kizárólag! :D), a Mila szupersztárt azt hiszem már be tudtam "japán rajzfilm"-ként azonosítani, DBZ-t viszont sosem néztem...
SM megvolt nekem is, még napköziben is azt játszottuk, hogy holdtündérek vagyunk ^^ - már kb semmire nem emlékszem a történetből, csak pár névre, és alakra... Milát néztem és iszonyatosan unszimpatikus volt a főszereplő csaj. valamiért mindig komoly késztetést éreztem, hogy az ő csapata ellen szurkoljak ^^ Candy Candyben is a főszereplő ellen voltam (belegondolva... milyen egy gonosz, ellenszeves gyerek voltam/vagyok :dirr: ), DBZ után pedig komoly előítéleteim lettek mindennel, ami 'anime' ... de szerencsére ezt bár kb tíz évig megőriztem, mostanra sikerült levedlenem ^^ úgyhogy legyen ez jó példa mindenkinek, aki számára az anime szerencsétlen, elfuserált gyerekrajzfilm. :wwhip:
Kép
Avatar
tina-chan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2005.04.02. 17:47
Nem:
Tartózkodási hely: Gödöllő

Hozzászólás Szerző: tina-chan »

Nekem az első animés élményen a Saber Rider volt (ha az amerikai-japán coprodukciókat lehet animéknek nevezni, ezt nem tudom ::reliev:: ), aztán ezt követte a Cat's eye, Versailles no Bara (Lady Oscar), Georgie, Robin Hood no Daibooken ::daisuki::, Captain Tsubasa és végül a Sailor Moon, ami végleg elkötelezett az animék felé ::jthrill::
For me... the world... consists of people I love. If those people are not here, it is as if the world does not exist.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Jut eszembe, szerintem már Transformerst is néztem kiskoromban... Szerintem láttam már jópárat, csak nem tudtam róla, hogy az. Engem a Sailor Moon bolondított el... Azóta se tudom kiheverni... :D
Válasz küldése