Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
tina-chan
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2005.04.02. 17:47
Nem:
Tartózkodási hely: Gödöllő

Hozzászólás Szerző: tina-chan »

Narumi írta:
  • Engem a Sailor Moon bolondított el... Azóta se tudom kiheverni...
Azt hiszem ezzel sokan így vagyunk.
For me... the world... consists of people I love. If those people are not here, it is as if the world does not exist.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Arashi írta: A Hattyúk Tava nagyon megfogott anno, ugye annak is van japán vonatkozása? Vagy tévedek?
Nem tévedsz. Nekem meg is van, csak sajnos már nincs színe a filmnek. De tényleg anime és mind a mai napig imádom. Különösen a grafikája miatt és hogy Odett az egyik jelenetben japánul énekel is. De szeretném megszerezni azt a számot, csak sehol nem találom. Pedig nagyon szép.
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Én a Grimm feldolgozásokkal kezdtem anno...asszem'...De hogy anime? Azt se tudtam, mi az...Aztán talán másodikos lehettem, és átmentem beszélgetni a szomszédba. Épp ment a TV. Vmi francia zene ment, meg egy csaj ugrabugrált benne, lobogó hajjal,meg mindenféle csinos rucikban. És NAGYON néztem. Meg is kérdeztem: mi ez? Azt mondták, ez vmi sorozat, Varázslatos álmok a címe...Így kezdődött NÁLAM az anime...Azóta is az SM a kedvenc sorozatom, az első perctől megfogott.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Midoo írta:Azóta is az SM a kedvenc sorozatom, az első perctől megfogott.
Sorstárs ^^ nekem is így van... azzal a különbséggel, hogy én ötödikes voltam, mikor először leadták ^^
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

:shock: :shock: :shock: lehet hogy gyermekkorom egyik legemlékezetesebb meséjét hoztad elő... Annak a vége felé nem az van, hogy fel kell másznia a kicsinek egy vízesésen... már vérzik a mancsa, meg leesik folyton, meg ilyenek... :shock: :shock: :shock: az a mese nagyon nagyon belémégett, de nem tudom a cimét.. azok a képsorok mikor a kis panda kapaszkodik felfelé... egy 5 éves gyerek át tudja élni. ez az?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

De az az! Sajnos a szalag már elég rossz, és a filmnek sincs színe, de én akkor is imádom. Olyan édes. Akkoriban sok animét átvettek nekem anyámék: Hüvelyk Panni, Vadhattyúk, Hattyúk tava, 12 hónap, Ico a bátor lovacska (bár nem tudom, hogy ez anime-e), stb. Persze akkor még nem tudtam, hogy ezek anime-k.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ur isten ennek nagyon örülök tuti beszerzem!! Köszönöm ANDRO! :) Azt hittem, hogy az első animés élményem a dragonball volt, de ezexerint nem:P Imádtam azt a mesét. Nagyfateréknél néztük csomószor. Yupijee:)
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Hali! ::jhihi::

Nézegettem egy-két hozzászólást, és meglepődve tapasztaltam, hogy nekem sem a Dragon Ball volt az első anime élményem, pedig azt hittem. Olyan meséket olvastam itt, amelyekről nem is tudtam, hogy animék. Ha az Ico, a bátor lovacska valóban anime, akkor azt hiszem az volt az első animém. Jaj, hogy én mennyire imádtam azt a mesét. Igazság szerint meg van nekünk, de van egy kis gond, nem "rendes" ma már megszokott kazettán van meg, hanem -mi csak így hívjuk, hogy- kis kazetta, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy kisebb, mint a ma megszokott video kazik, és bár van is olyan videonk, ami játszaná, ami furcsamód, meg nagyobb, mint amibe a "nagy" kazik illenek, de sajna az a video meg elromlott és már senki sem tudja megjavítani... ::jwar:: :drop: ez aztán a szerencse... Pedig ha működne! Csak egyszer, bizisten átvenném "normális" kazettára... Aztán Andro említette még a Hattyúk tavát, tudom, hogy volt egy olyan mesénk és az volt a kedvencem, imádtam azt is, de az is kis kazettán volt meg, biztos, hogy az animés változat volt, de sajna egyszer mikor még az öccsi kicsi volt megkaparintotta, azaz unaloműzésként egyszer költözéskor odaadták neki! PONT AZT!! ::pirate:: És az eredmény egy szanaszét tépett kazetta lett... :drop: ... Hah, már mindegy ezen rágódni...
Meg rémlik még egy mese, ami talán anime volt... De semmi konkrétat nem tudok róla mondani, csak rémlik... Inkább hagyom, mert ebből nem sül ki semmi... És azt is olvastam, hogy a Csip-csup csodák is anime volt, ez esetben azt is néztem.:-))
Ha azokat az animéket nézzük, amikre már konkrétan emlékszem, akkor az első a Dragon Ball, bár persze akkor még nem tudtam, hogy mi az a manga vagy anime...Szerencsém volt látni rögtön az első részt, aztán sikerült rászokatnom a család tagjait, még apukám is megszerette, hogy milyen jó anime volt! :D :thumb: Egyszerűen imádtam, mikor beszüntették azt hittem megőrülök... Főleg, hogy már simán adhatnák, de persze nem teszik, na, mindegy, akkor utáltam meg a rtl klubot. És még ma is fel tudom húzni magam a Dragon Ball betiltásán... Aztán persze ott van még a Sailor Moon, azt is nagyon szerettem, a barátnőinkel el is neveztük egymást egy-egy tündérnek. :-P ... Én Makoto voltam, azaz Jupiter tündér... Pedig semmiben sem hasonlítok rá, közel sem vagyok olyan erős, sosem voltam verekedős sem, főzni meg pláne nem tudok.... :-P Na, mindegy.
Aztán mostanság kaptam egy cikket a mangáról, hogy miért nem kedvelik nyugaton, és Japánban meg mégis óriási sikere van stb. stb. És abban olvastam, hogy a Candy, meg a Cindy Bell, meg ezek is animék voltak, meg volt egy focis is, de annak címére már nem emlékszem, nem tudom, a hasonlóságot mindig is felfedeztem a pl. Sailor Moon és közte, már stílusban, de nem tudtam, hogy azok is animék voltak, ráadásul valamiért bennem az élt, hogy azok Francia mesék voltak... De mégsem... A lényeg, hogy a Candyt még úgy ahogy néztem egy ideig, de aztán nem, nem igazán szerettem, a Cindy Bellt sem kedveltem, meg a focisat sem igazán... Szóval ezek voltak első anime élményeim...


Bye,
::jhihi::
XTea
Kép
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

Palya ordogei
amugy emlexik valami anime-re, aminek egy csajszi volt a foszereploje, meg egy srac, akinek volt valami robot pacija, ami egyszer azt mondogatta, hogy Tul-Ter-heles, Tul...Ter....he...les...
ennyi maradt meg bennem :)
amugy elso anime-m talan a Űramazonok meg a Voltron volt
asszem

Tyrael
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyrael 2005.05.20. 15:59-kor.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

XTea: Nekem megvan az Ico, csak sajnos öcsém beletörölt. :(
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

XTea írta:És még ma is fel tudom húzni magam a Dragon Ball betiltásán...
Ööö... izé... nem tiltották be... de ezt már elmondták egy páran ^^
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Sokan mondták már a db sorozatokat vagy a pálya ördögeit...nameg az örökzöld Sailor Moont^^ Én is ezekkel kedztem és anno nagyon flash volt tv-ben nézni ezeket a sorozatokat. Emlékszem mikor még ált. suli volt =P futottam haza, hogy megtudjam nézni a Pálya ördögeinek aktuális részeit. Máig csodálkozom, hogy hogyan tudtak futni annyit. :weh: Aztán volt az Sm amit kicsiny családom női résztvevőivel néztem napról napra. nagyon jó idők voltak még azok..ma már elveszett a varázs kissé..szerintem. :neutral:
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

XTea írta:Én Makoto voltam, azaz Jupiter tündér... Pedig semmiben sem hasonlítok rá, közel sem vagyok olyan erős, sosem voltam verekedős sem, főzni meg pláne nem tudok.... :-P Na, mindegy.
Én a Mars tündér voltam :dirr:
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is Jupiter voltam, de csak a csillagjegy miatt ^^ volt egy Vénusz meg egy Merkúr barátnőm ^^
Avatar
ela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2005.05.09. 18:54
Tartózkodási hely: Dunaújváros

Hozzászólás Szerző: ela »

Én is Dragon Ballal és Sailor Moonnal kezdtem. A nap fénypontja volt. :D
Mi is felosztottuk barátnőimmel egymás közt hogy ki melyik tündér legyen. Én lettem Merkúr, mert olyan tanulós voltam. :lol:

Aztán jött jó pár év szünet, majd hogy lett internetünk tesóm elkezdte töltögetni, aztán rám is rám ragadt az anime mánia. Bár van még mit behoznom :)
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Konomi:Igen, igen. Tudom, hogy már régóta lehetne adni, de legelőször betiltották-tudtommal legalábbis-, csak aztán engedtek, erre értettem, meg arra is, hogy nem adják. :( Pedig megnézném újra magyarul az egészet ha lehetne...

___

Huh! Akkor megnyugodtam, hogy nem csak mi találtunk ki ilyeneket. :hee:
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Tényleg, a jó öreg Candy! Azt imádtam... Terry volt az első bishonen akit imádtam(eheh... most már nem igazán :roll: )
Meg Sandybell, az egy időben volt vele... asszem ezek voltak az elsők.
A Nyomorultak annak számít?

Én Ray voltam(ő talán Jupiter? nem tudom) :D
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To XTea: öhm... izé... nem tiltották be ^^ régen sem...

Ray [vagy japánul Rei] pedig Sailor Mars
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Én már a Candyre nem is emlékszem csak arra, hogy végig megnéztem meg nagyon szerettem de a vége nem tetszett. :weh:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Huh a CandyCandynek csak néhány részéröl maradtam le, akkor amikor játszották éppen abban a korszakomban voltam, amikor úgy éreztem, hogy nagyon megofgnak ezek a romantikázós, egymástól elválós, egymást elkerülős, össze nem találkozós animék ill. egyéb filmek...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A.Hidekai írta:Én már a Candyre nem is emlékszem csak arra, hogy végig megnéztem meg nagyon szerettem de a vége nem tetszett. :weh:
Én is szerettem régen a Candyt,de a végét szerintem összecsapták.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Úgy emlékszem hogy a csaj meg a srác a végén nem jöttek össze. Az maradt meg bennem, hogy a csávó nézi a domról a csajt és mond valami idóta monológot és örül magának aztán tovább áll, hogy jó ez így ahogy van. Nagyon nem tetszett a vége. :(
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Mikor kicsi voltam, én is néztem egy csomó ilyen sorozatot a tévében, mint pl a Candy Candy, meg a SM és imádtam őket (vagyis jobbára azt imádtam bennük, hogy tudok utálni karaktereket belőlük :weh: a lényeg a lényeg: erős érzést váltottak ki :mosoly:), de akkor még fogalmam nem volt róla, hogy ez anime. Aztán elkezdtek nekem mesélni ezekről a dolgokról... aztán belenéztem... és itt vagyok most.
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Konomi: Oh, Ok...akkor rosszul tudtam :drop:
Kép
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

Most nézem, nem a Grimm mesékkel kezdtem, hanem Barbapapával és a Múminnal. Hát igen, azok a régi szép idők...
Válasz küldése