Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hogyan ismertétek meg az animéket?

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Téma megnyitva :)
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Nos, kicsit fura történet, de épp azon keresztül indultam el, ami a képeden van :D . Final Fantasy VII.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

:D Egyre jobb az avatarod...de az első volt a legjobb... 8)

Ez hasonlít a első anime élmény topicra, nem? Hát...Hikari jóvoltából már tudom, hogy az a kis aranyos hegyekben játszódó történet volt az első, aztán az Gin Nagareboshi Ginga (na, Ezüst Nyíl). De a DB és a SM volt az első anime, amiről tudtam, hogy anime :roll:
Nona
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2003.06.20. 05:44
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nona »

Nekem Sailor Moon és Db volt első, amiről tudtam, hogy anime. Jól meg is utáltam rögtön, aztán úgy rá 2évvel már sokkal jobban érdekelt :D
Kép
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Előszőr a SM+ ami németen ment akkoriban(focis animék Kikers s.t.b)
Aztán jött a DB, ezt nagyon sokáig szerettem, de jött az Akira, NGE és....
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Hát nem volt senki aki bemutasson minket egymásnak, ha erre vonatkozott a kérdés. :)

Amint bekötötték a kábeltévét az előző évszázad nyolcvanas éveiben, leültem megnézni a Super Channel hétvégi rajzfilmblokkját, és akkor megláttam Lynn Minmei kék haját a Robotechben. Annyira új volt számomra, annyira formabontó, hogy örökre megmaradt bennem az élmény hatása.
Kép
Kép
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Hat kiskoromban volt ket anime amit lattam, az egyik egy japan (esetleg kinai? nem hinnem) Aladin, szinkronizalt volt. A masik egy angol nyelvu (amit nem ertettem) anime, ma se tudom mi az. :(
Gonosz elrabolt vmi lanyt, koponya alaku szikla erodje volt, mentek urhajoval erte a bolygora, kiszabaditottak, aztan elfele, uldoztek oket, egy orias pok meteorok kozott feszitette ki halojat, meg az anyahajon vitorlak voltak es az alja kinyilt es vadaszgepek jottek elo!

De anime koromat a DBZ kezdte, mivel ismeroseim, foleg Savior, mar nezett DB-t es mondta, hgoy jo (par reszbe beleneztem). Aztan mikor beteg voltam 98 telen egy hetig (mandulamutet, az orrmandulamat negyedszer vettek ki), akkor otthon ultem, megneztem a Sailormoont, amit addig kerultem. Eppen akkor volt az R elso felenek az utolso ket resze, azzal be is lopta magat a szivembe.

Kozben egyutt rpg-ztem Pettel, Meglivorn occsevel, o ajanlotta a batyja oldalat, meg a mau listat... innentol mar lehet sejteni a dolgot. Szoval Petet kell szidni, amiert en itt vagyok a magyar animes tarsadalomban!
:D
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nekem az első animém a Mumin volt, amit láttam, de akkor még nem tudtam róla, hogy anime csak azt, hogy japán. Amikről már tudatosan tudtam, hogy animék, az a DB (később DBZ) és a Sailor Moon voltak az RTL Klubon.
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

Az én esetemben:
1: Csizmás Kandúr (általános iskolában, az iskola belső tv-s rendszerén (hű de büszkék voltak rá), akkor még kevésbé voltak előtérben a szerzői jogok)
2: Robotech -- Sky Channel, mint sokan mások. Egy büdös kukkot nem értettem belőle, de azért nagyon tetszett
3: Nadia -- az rtl2-n németül, de azért jó volt. Itt voltam először tudatában annak, hogy ez "anime" és elkezdtem érdeklődni a téma iránt.
Azóta nincs megállás... :)

(egyébként nincs még egy ilyen topic? mintha már leírtam volna ezt egyszer... vagy csak hiba volt a mátrixban?!?)
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Én kiskoromban rengeteg animét néztem (úgy látszik, már akkor is mániám volt^^'), csak nem tudtam róla, hogy animék. De még így is, ha visszagondolok, pont ezek a mesék voltak a szívem csücske. Pl. Csizmás kandúr, Ezüstnyíl, Múmin (ezt anyám jobban imádta nálam^^'), Lonlon (ezt nem tudom ismeri e vki, egy kis pandáról szól) stb. Aztán ugye jött az RTL Klub és vele a Candy Candy, Sandybell, Grand Prix (huh, ezt mennyire szerettem annak idején^^), Dragon Ball, és végül a Sailor Moon, ami igazán elindított mindent, és onnantól kezdve nem volt megállás ^.^
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

Acheron írta:Gonosz elrabolt vmi lanyt, koponya alaku szikla erodje volt, mentek urhajoval erte a bolygora, kiszabaditottak, aztan elfele,
Ez nem a He-Man? Abban volt mintha koponya alakú vára a gonosznak, ahogy a feje is koponya volt :)

Ééén vaaagy a Szél Harcosait (Nausicaa ultra-cut version) láttam először moziban (úgy ált. iskola 1-2.ban), vagy a Super Channelen a mindenfélét (Saber Rider japán? <= régi nagy kedvenc "Saaaabeeeeeer Riiiiiideeeeeeeeer... and the Star Sheriff lalalalla..." :vigyor:
Kép Kép
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Lehet hogy rosszul emléxem, de a Hattyuk tava is van animeban?
Ugye annak olyasmi a története hogy a lány testvéreit hattyuká változtatják és csalánból varr inget nekik? Mer ezt még a Csizmás Knadur elött láttam még anno :)
Csizmást is de megnézném most, abban a részben mikor körbe kellet utaznia a földet volt egy rész mikor az a Éeszki v Déli sarkon egy óriási Mammut robot elöl menekül, attól a robottol nagyon féltem mikor elöször megláttam :)

Meg most eszembe jutott régröl 2 óriás robotos anime, az egyikbe volt 5 v 6 jaguár robot amik összetudtak állni egy óriásrobottá, a másikba pedig a nagy robot alsó teste vmi űrhajó volt és azon szálitott embereket (nagyon homályosak az emlékeim erröl). Nem tudjátok ezeknek mi volt a cimük?
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Pala írta:Lehet hogy rosszul emléxem, de a Hattyuk tava is van animeban?
Dee!! Azt én is láttam! De még kiskoromban ^^'
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Pala írta:Meg most eszembe jutott régröl 2 óriás robotos anime, az egyikbe volt 5 v 6 jaguár robot amik összetudtak állni egy óriásrobottá, a másikba pedig a nagy robot alsó teste vmi űrhajó volt és azon szálitott embereket (nagyon homályosak az emlékeim erröl). Nem tudjátok ezeknek mi volt a cimük?
Az egyik az valószínűleg a Voltron.
Kép
Kép
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Azaz Voltron, így a képről már beugrott 8)
Avatar
Ranma
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2003.09.10. 17:38
Tartózkodási hely: Nerima,Tendo Dojo

Hozzászólás Szerző: Ranma »

Nekem DBZ,Record of Lodoss War hozta ezt meg. Amióta ezeket láttam egyre jobban érdeklődtem az animek iránt
Elsütni egy fegyvert "kétélű" döntés. Ahogy a golyó szétvágja az áldozat húsát úgy töri szét az ember lelkét aki meghúzta a ravaszt. Max Payne
Avatar
NeoExDeath
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2003.11.18. 20:39
Tartózkodási hely: Pest City
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NeoExDeath »

paTKany írta:
Pala írta:Meg most eszembe jutott régröl 2 óriás robotos anime, az egyikbe volt 5 v 6 jaguár robot amik összetudtak állni egy óriásrobottá, a másikba pedig a nagy robot alsó teste vmi űrhajó volt és azon szálitott embereket (nagyon homályosak az emlékeim erröl). Nem tudjátok ezeknek mi volt a cimük?
Az egyik az valószínűleg a Voltron.
Kép
Huh nem kicsit durva! Én is Voltront láttam először. Asszem két része volt, egy gyenge, emg egy jobb (abban valami űr vasutat kelett megvédeni).
Univerzum védői néven futott...
És azt a jaguárosat is láttam! Most ugrott be, hogy olvastam. Nem semmi, semmire se emlékszem már belőle szinte, csak hogy valami kulcsokkal indultak a mechák, és az utolsónak eltünt, és valami egér vitte el...
Ezek voltam az első anime élményeim, na meg a Macross! (nem semmi, volt 1000 rajzfilm gyerekkoromba, de már akkor az anime -k jöttek be nagyon)
Aztán jött a Sailor Moon meg a DBZ.
bye
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

paTKany írta: Az egyik az valószínűleg a Voltron.
Kép
Voltroooon DRUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUL ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka:: ::taka::
Kép Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

NeoExDeath írta:És azt a jaguárosat is láttam! Most ugrott be, hogy olvastam. Nem semmi, semmire se emlékszem már belőle szinte, csak hogy valami kulcsokkal indultak a mechák, és az utolsónak eltünt, és valami egér vitte el...
Igen, és volt benne egy kastély, ami a földből nőtt ki?! És a kulcsok mintha valami hosszúkás kristály-szerűségek lettek volna?! Nekem is rémlik valami, de nem jut eszembe a címe. Egerek határozottan voltak benne. Ha az, amire gondolok, akkor tuti, hogy a Super channel kínálatából származik.
Avatar
Yaten
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2003.11.18. 18:03
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yaten »

hm... Láttam én elsők között Kimbát... Maja a méhecskét... Valami autóversenyzőset (nevét már nem tom), volt 2 focistás + Mila a szupersztár... AZtán jött a Rajzfilm Klub az RTL KLUB-on. Igazán az érdeklődésem a SM és a DB keltette fel a japán rajzfilmek iránt. (jó! elárulhatom, hogy az SM volt az első, ami nagyon megtetszett) De én a beszüntetés után lettem inkább jobban anime párti. Méghozzá úgy kb. 3-4 éve (inkább 4..) . Amikor rá kellett jönnöm, hogy vannak többféle műfajú animék. Kezdetnek megkaptam a Fushigi Yuugit. (ez volt az első animés sorozat, amit tényleg japánul és angol felirattal "izgulhattam végig") Majd az első animés filmem nekem az Akira volt. (na igen, elég nagy a különbség a kellő között) Aztán már azon kaptam magam a végén, hogy cd-ket íratok,cserélek és kérek kölcsön, egyre többet... ^ ^ *Ja-ja. Beleestem a csapdába, ne? ^_^"* Mangák... Hm... Én akkor is nagyon örültem annak az Ai a videólány kiadásnak, ami volt régebben, akárki akármit mond! Nézzétek csak a jó oldalát! Manga! MAGYARUL!!!!! Én ennek azóta is örülök, hogy megvettem és bárcsak folytatták volna! *sniff* Kár, hogy reklám az nem volt és megszünt, mert nem vették... De örülök, hogy legalább pár "kötet" megjelent. ^___^ (nagyon örültem, mikor kölcsönkaptam mind a 15 kötetét magyarul! :)))) mondjuk... az utolsó 2 kötetben érezni lehetett az erőltetést, de a többi nagyon jó volt! És érdemes végigolvasni! Mindenkinek ajánlom! :))) )
Szóval mangákat is olvasgattam. Eleinte magyar fordítást, de manapság néha megpróbálkozom angol és németül is (bár nem tok' németül, ezt bevallom...). ^____^ De azért attól még szívesebben olvasom manapság is magyarul a dolgokat... Hiába... Magyar vagyok, no, vagy mifene. ^___^"
"A világ sorsa ahogy az életed látod, és az, amit igazságnak hívnak" /Adam Kadamon - Angel Sanctuary/
Avatar
giroszpók
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.02.18. 11:56

Hozzászólás Szerző: giroszpók »

raleltem az usteam-re, es megneztem a noir-t. kesz, vegem lett. az autoradiobol azota is hetente egyszer-ketszer az szol :D
Don't think about winning. It's to fight or not to fight. (Kanon)
Even a couple of losers can survive most things if they're together. (My Neighbours The Yamadas)
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Hm, valami jaguaros mechas, ami osszeall nekem is remlik. A pilotak meg vegyesen voltak fiuk es lanyok, nem?
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Ken
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2003.07.31. 16:33

Hozzászólás Szerző: Ken »

Én először a Mila Superstar-t láttam, aztán az RTL Klubon ilyeneket, hogy:Dragonball, Grand Prix, A pálya ördögei, Candy, Sailor Moon...
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Én konkrétan a Sailor Moont kezdtem nézni. Megtetszett hogy sok embernek fura hajszine van, meg a sorozat furán van rajzolva. Akkoriban sose tudtam hogy mit jelenthet az a kis vízcsepp a fejük fölött ::^_^::

Aztán kezdtem el nézni a Dragon Ballt, aztán jött a többi.. :roll:
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Hát, itt mindenki valamilyen anime, vagy tévéműsör alapján kezdte az animeokat. Ha leszámítjuk, hogy nekem ez az egész a Final Fantasy VII (játék) indult, az első anime a Sailor Moon volt, amit nézegette, de nem huzamos ideig. Utána jött a Neon Genesis, ami már igazán megtetszett. A többi pedig utána adta magát.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Válasz küldése