Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Hááát nem is tudom.. a Szamuráj Pizza Cats anime volt? :gurul:
De nekem is megvolt a DBZ és a Sailor Moon korszak :vigyor:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

yetithebeast írta:Hááát nem is tudom.. a Szamuráj Pizza Cats anime volt? :gurul:
Az tényleg az volt. :)
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Én még nagyon régen, a Sailor Moon-t meg DBZ-t néztem, mert a bátyám is azt nézte a tv-be...
De akkor még nem is tudtam, hogy mi az az anime :D
Aztán volt a W.I.T.C.H. újság, akkor elkezdtem rájövögetni, hogy mi az a manga, de még mindig nem igazán értettem :)
Végül jött 1 új oszt.társ aki folyton mangát rajzolt és ő megmutatta nekem, meg néhány más embernek is , azóta A+-t nézünk, meg rajzolgatunk, meg kutatgatunk a neten :)
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Ignesis
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2005.09.18. 18:14

Hozzászólás Szerző: Ignesis »

huh....régen én is néztem a DB-t,meg amik még mentek a délutáni rajzfilmkulban... :D pl asszem Pálya ördögei és társai...aztán ment a Pokemon,Yu-gi-oh,Beyblade...ekkor valójában nem is tudtam,hogy anime az,amit nézek.
végül az a+ hozta meg a fordulópontot...és azon belül is az Inuyasha.
Ha te fölépítenéd a Világtornyot,előállna egy másik,s lerombolná.Ha te lecsöndesítenéd a meghasonlott népet,jönne egy másik,s föllázítaná.Ha te tüzet támasztanál,ő vizet zúdítana reá.Ha te vizet fakasztanál,ő sivatagba fojtaná.Némaságod túl hallgatná...
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Akkor a SPC volt az eslő anime amit láttam ::vic::
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én még a Sailor Moon-al, és a Dragon Ball-al kezdtem. Aztán volt pár év üresjárat, de most, hogy van A+om, végre rendszeresen tudok nézni anime-ot. Csak azt sajnálom, hogy amiket viszont nem vetítenek rajta, abból kimaradok, mivel nincs otthon netem... :cry:
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Xelloss
Én még a Sailor Moon-al, és a Dragon Ball-al kezdtem. Aztán volt pár év üresjárat, de most, hogy van A+om, végre rendszeresen tudok nézni anime-ot.
:D Annó még énis ezzel kezdtem. De egy csónakban utazunk habár nekem van netem otthon. De hogy kimaradsz egy-két epizódból az szerintem net kérdés :gurul: ::beer::
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Akkor bizony nemcsak epizódokból, hanem sorozatokból is ki fogok maradni...pedig sok olyan anime van, amit az A+ sajnos nem vetít, pedig nagyon jók...
Avatar
neuhikari
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2006.05.29. 17:40
Tartózkodási hely: Budapest/Dreamland
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: neuhikari »

hátha ha jól emléxem akkor a Sailor moon volt az első válvetve a Mila a szupersztárral, de a candy candy-t is néztem nekem mindháram nagyon tetszett lett netem és akkor szépen bepötyögtem hogy anime vagy sailormoon és kiadott egy csomó infos oldalt és ta-da az első kapcsolat megvolt mint E.T-nél :lol:
Szerelemben háborúban mindent szabad
-Ezért nem tudom megnyerni egyiket sem
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Pálya ördögei és Dragon Baaaaallll voltak az elsök aztán Sailor Moon(rövid ideig),és Grand Prix- ez tök jó volt annak ellenére hogy mennyire régi(föleg hogy autóbolond kis 12 éves voltam) :).

De utólag megtudtam hogy a Mumin, a Neils Holgerson és a Maya a méhecske is anime és és ezeket kisgyerekként mind láttam :-P -szal akkor ezek voltak az elsők :)
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

talán az első egy barátom videjókazija volt, egy félig live - félig anime film, (valami mechás őrültség, h táborozó kissrácok átkerültek vmi másik dimerzióba... v vmi hasonló) de arról még nem tudtan, h mi is az. aztán nem sokkal jött a DB, az SM. de ezekről már tudtam, h animék.
és honnan tudtam meg mi is az az anime/manga?
1-2, már akkor is réginek számító 576-ból, és a Szaft című "humor"magazinból :roll: (igen, a humort idézőjelbe tehetjük). az utóbbiban voltak "ismertetők" (Alita, I's ami így eszembe jut) és egy-két hasznos tipp manga stílusú rajzoláshoz... hogy mik vannak... :oops:
Kép
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

egy barátomnál voltam, éppen nagyban nyomtuk az akkor még csodálatosnak tűnő Doom-2-őt...tv-ben éppen ment a Dragon Ball, és haverom rögtön elévetette magát (talán olyan 5 évesek lehettünk), kijelentve, hogy ennél nincs jobb, és kötelező megnéznem....először nem tetszett, mert gagyinak találtam...de mikor vége lett, leszögeztem, hogy nem rossz, de nem érdekel...otthon aztán valami késztetést éreztem, hogy nézzek bele az az napi részbe...megtettem...utána csak azt néztem :-P
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Én a Sailor Moon-nal kezdtem,aztán volt még a Mila a szupersztár,a Candy,Sandybell(tuti,hogy nemjól írtam) és a Lili a virágangyal.
Szívesen megnézném őket újra(csak az sm van meg)
Avatar
csemi andi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 93
Csatlakozott: 2006.08.22. 06:14
Tartózkodási hely: A középkor :-)

Hozzászólás Szerző: csemi andi »

Tavaly szilveszterkor kapcsolgattam a tévét és akkor találtam rá. Az első
két mese után "beleszereettem". ::daisuki::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csemi andi 2006.08.25. 08:01-kor.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Picinyke lyánykoromban egyik osztálytársam mániákus SM-fan volt. Annyira magával ragadott a lelkesedése, hogy rászántam magam és megnéztem az egyik részt...azóta folyamatosan animét nézek ::japsmil::
Avatar
Yadana
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2006.08.22. 18:57
Tartózkodási hely: Kecsó

Hozzászólás Szerző: Yadana »

Én a Mila a szupersztárral kezdtem,bár akkor még lövésem se volt hogy mi az az anime.Aztán véletlenül kezdtem el nézni az Inuyashát,és hát az volt az alap,ami megadta a kezdő lökést.Csak hát utána még sokáig se kábelTVnk,se netünk nem volt,de mostmár van és ez a lényeg.És hát egy kicsit Amaru keze is benne volt a dologban :arrow: ő mutatta meg az A+t.
FOREVER FORNEVER

Kurama, Ichimoku Ren,Tasuki és Kyo 4ever! :D no da! :wink:
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

egyik régebbi barátom nagy DB rajongó volt és állandóan azt nézte :cool:
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

Yadana írta:Én a Mila a szupersztárral kezdtem,bár akkor még lövésem se volt hogy mi az az anime.Aztán véletlenül kezdtem el nézni az Inuyashát,és hát az volt az alap,ami megadta a kezdő lökést.Csak hát utána még sokáig se kábelTVnk,se netünk nem volt,de mostmár van és ez a lényeg.És hát egy kicsit Amaru keze is benne volt a dologban :arrow: ő mutatta meg az A+t.
Az A+-ról én sokáig nem is tudtam ::jblush:: Reflexből átkapcsoltam azt a csatornát, ahol a Minimax ment (drága 6 éves öcsim egész nap azt nézi és kénytelen voltam a Varázsceruzát végignézni mindennap). Szerencsére a barátnőm felvilágosított hogy este 8 után mi is megy ott pontosan ::jumph::
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Asami. 2006.09.05. 21:15-kor.
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Én annó az A+-t elkönyveltem baromságnak mert kifogtam rajta valami irdatlan nagy nemiszervséget (máig nem tudom mi volt az, de édibédi idegesítő kislányok voltak benne és történet a megtekintett 5 percben nem igazán volt...) és attól kezdve max átkapcsolni voltam hajlandó rajta...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

SoonDead írta:Én annó az A+-t elkönyveltem baromságnak mert kifogtam rajta valami irdatlan nagy nemiszervséget (máig nem tudom mi volt az, de édibédi idegesítő kislányok voltak benne és történet a megtekintett 5 percben nem igazán volt...) és attól kezdve max átkapcsolni voltam hajlandó rajta...
Enyje, egyetlen rossz tapasztalat már ezt váltotta ki belőled? :wink: Nem mintha kötelező lenne A+-t nézni, de amit láttál az nagy valószínűséggel vagy nem anime volt (leírás alapján talán Mary-Kate és Ashley), vagy valami Megaman szintű cucc.
Kép
Avatar
Heini
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2006.10.03. 16:52
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Heini »

Mesi írta:Én a Sailor Moon-nal kezdtem,aztán volt még a Mila a szupersztár
Én is,aztán olasz adón a Digimon(Igaz,hogy nem értettem semmit,de azért néztem :lol: )Meg még eléggé sok volt(Na jó,lehet,hogy én a DBZ-vel kezdtem aztán a Sailor Moon,annyira szeretem,és szeretem ::hehe:: )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem még kiskoromban a Pandamaci kalandjai c. movie, aztán meg a Hattyúk tava, és a Mila volt az első. De csak a SM-tól kezdve tudtam, hogy mit is nézek igazából.
Kép
Avatar
Komplikato
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2005.12.22. 18:44

Hozzászólás Szerző: Komplikato »

Egy számítógépkiállításon az egyik standon VideoCD-ket árultak. Mivel itthon akkor kb. semmilyen késöbb is max. tucatnyi VCD jött ki (István a király, Bujtor filmek, stb.) nagyon rákattantam (hol volt akkor még a DVD?), de meglepetésemre csupa "rajzfilm" volt csak náluk. Hát megvettem a legzordabb borítósat. Nem kellett volna. Az Urutsokidoji megfeküdte kissé a gyomrom, "gyermeki" lelkem nehezen vette be, hogy nonstop folydogált a képernyőn valamilyen testnedv ...
Jóval késöbb még a dragonbal első évadja közben valaki hozott melóhelyemre Akirát és Jihn Ro-t. Azok is megfeküdték a gyomrom, de legalább tetszettek. Nem az amerikai "minden áron Happy End" szisztémával készültek és még mondani valójuk is akadt.
Közben buzgóan néztem Dragon Ball-t, nem tudva, hogy az anime, tetszettek a poénok benne, de második szezon közepétől unalmas volt.
(Persze voltak elötte olasz, francia, osztrák, stb. megrendelésre készült japán sorozatok, mint a Nils Holgerson, meg Maya a méhecske, de hát azok akkor se animék.)

Az igazi animés korszakom 2004-ben kezdődött, mikor neki estem pár Miyazaki mesterműnek, és Yoshitoshi Abe által tervezett dolgoknak.
Avatar
Asami.
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2006.08.14. 10:48
Tartózkodási hely: Egy jobb helyen...

Hozzászólás Szerző: Asami. »

A Maya a méhecske tényleg japán?? Miket nem tudok meg :lol:
Eddig abban a tudatban éltem hogy amerikai...jó tudni :hee:
.(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Amióta az eszemet tudom, mindig is tetszettek az animék, persze 7-8 évesen még gőzöm sem volt róla, hogy amit nézek, az japán és animének hívják ^^ Sailor Moon-t kisgyerekként imádtam, Dragon Ball-on elkacarásztam nővéremmel. A hattyúk tava egyik kedvenc rajzfilmem volt. Aztán 17 évesen unokatesóm hatására jobban képbe kerültem, megnéztem az X-et és a Hellsinget. Aztán sorban jött minden egyéb ^^
Válasz küldése