Yaoi és yuri

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sakumo írta:Én is azt hittem, hogy Jakotsu pasi....
Jól hitted. :) Az csak az én hülyeségem volt, hogy csajnak néztem, gomen, ha valakit ezzel félrevezettem. :oops:
Kép
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Csak, hogy védjem a yaoi-t:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Ez ugyebár egy yaoi-s topic és én még nem nagyon láttam, hogy bárki is védte volna.. ::jwar::
Szóval én nagyon szeretem a yaoit. Lehet, hogy azért mert kedvelem a jó pasikat... ::jthrill:: De szerintem ez egy lánytól nem bűn... Amúgy meg végtelenül romantikus vagyok és imádom a yaoikban a romantikázást ::japhaha:: A Fujimiben volt romantika csak ez annyira az OAV-ban nem teljesedett ki... Meg egyébként is, mi számít romantikázásnak, nem? Ha úgy vesszük se a Bronze, se a Zetsuai nem volt romantikus (még a manga sem), mert Izumi sose vallja be, hogy szereti Kojit, ráadásul kezd átmenni pszihoba a dolog a végén, de ebben inkább nem megyek bele ::jumph:: ...
Aki egy IGAZI yaoit akar látni, ami a végére tényleg ROMANTIKUS lesz, az nézzen Ai no kusabit. Fiúk meg ne nézzenek yaoit, ha nem bírják én sem nézek yurit, mert forog tőle a gyomrom ::jcrazy::
Szóval asszem ennyi^^
Barátnőmet idézve: "Ő is a pasikat szereti, én is... jó az ízlése! :thumb: "
Byebye! :D
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Naszóval...én,mint az egyetlen lány,aki nem szereti a yaoit igencsak nagy gondban vagyok,mert le kellene írnom,hogy a lányok miért is szeretik a yaoit...szal,pls csajok,segítsetek...
Csak azért,mert nem lúzerek,mint az átlag anime hős srácok? Vagy miért?Help me!!!
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Dru írta:Naszóval...én,mint az egyetlen lány,aki nem szereti a yaoit
Testvér, ne má'. Mi az, hogy az egyetlen lány? Na, akkor itt a másik. Nem ítélem el. Nem zavar, hogy van. Csak nem érdekel. Ennyi. 8)
Mondjuk, én a yuri-t (nem fiúk, a yuri változatlanul nem lányxlány eksőn -.- nézzetek Lady Oscar-t and co.) pec. szeretem...
Kép
Avatar
Luluko
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2003.02.19. 17:16

Hozzászólás Szerző: Luluko »

Dru írta:Naszóval...én,mint az egyetlen lány,aki nem szereti a yaoit
Ebbe én is belekötök. Vagyis jelentkezem harmadiknak. Amit Tenshi a yaoiról mondott, az rám is igaz. Csak én ugyanígy vagyok a yuri-val is. Nem érdekel egyik sem. De nem is ítélem el.
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Ehh,sorry én a 2 héttel ezelőtti meet alapján ítéltem...amikor ott kijelentettem,hogy nem vagyok éppen oda a yaoiért,majdnem megköveztek...
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Dru írta:Ehh,sorry én a 2 héttel ezelőtti meet alapján ítéltem...amikor ott kijelentettem,hogy nem vagyok éppen oda a yaoiért,majdnem megköveztek...
Nyugi, sok nonemu nem szereti a yaoit... a meeten meg rossz helyre mentel, ha az atlageletkor 12-14 ev kozott van, es nagy visongas meg rajzolgatas megy, akkor oda nem erdemes azzal menni, hogy "de nekem a yaoi nem jon be"... ^^;; (t'od, fangirlok)

Engem nem szokott zavarni, ha vkinek nem jon be a yaoi (amig nem frocsog ra), es a magam reszerol csak ket hozzaallast utalok nagyon (mindketto sajnos eleg gyakori)
a) "nem szeretem a yaoit, ezert felsobbrendu vagyok, mint ti, hujje yaoi fangirlok, es lenezlek titeket";
b) "szeretem a yaoit, ezert felsobbrendu vagyok, mint ti, hujje homofob nem-yaoisok, es lenezlek titeket".

Meh, vissza a temahoz: hogy a yaoit/slasht/pasi-pasi do'gokat miert szeretik a nok, azt szociologusok meg kulturantropologusok vizsgaljak mar jo ideje, es meg mindig nem tudtak normalis es ertheto valaszt kitalalni. :) Velemenyem szerint:
1) ugyanazert, amiert a ferfiak a no/no (= hot two girl action) dolgokat szeretik (hot two guy action);
2) ehhez meg hozzajarul az, hogy az irodalomban/muveszetekben mindig is (az okor ota) erosen elt az az elkepzeles, hogy a ferfibaratsagok (ertem ez alatt: szoros baratsagok, eros kotodesek, stb) kulonlegesebbek (es magasabb renduek) minden mas kapcsolatnal, es ez egy olyan esztetikat (figyelem!! ez kulcsszo, foleg a yaoi eseteben!) ad az egesznek, ami nagyon vonzo annak, aki erre erzekeny - es ugye a nok altalaban erzekenyebbek az erzelmi dolgokra (ez az esztetika a japanok eseteben megsokszorozodik);
3) a BL eseteben ehhez meg hozzajarul ott a vizualis szepseg (rajzok - a BL eredetileg szinte kizarolagosan rajzolt mufaj volt, ma mar nem), masreszt a Japanban sokkal nagyobb hagyomanyokra visszatekinto, hihetetlen erzekenyseg azokra a temakra, amikkel a BL (foleg a shounen ai es a tanbi) foglalkozik (szepseg, elmulas, "hullocsillag-effekt", onpusztitas, stb.).

De a kulcsszo szerintem mindenhol a (nem feltetlenul fizikai) esztetika es a szepseg.

(Egyebkent se a yaoi, se a nyugati parja, a slash nem uj vagy vmi eredeti, legfeljebb a mai formajukban... mindketto az okorig nyulik vissza.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hát én nem is tudom... én sem vagyok se yaoi se yuri rajongó, de én sem ítélem el egyik témát sem (és láttam már olyan shounen-ait ami tetszett, persze az nem volt yaoi). Főleg mivel a fele baráti köröm imádja őket ^_^ Én meg őket, szóval megvagyunk ^___^ Egyébként ez érdekes, engem még soha senki sem ordibált le azért mert nem szeretem a yaoit, és tök normálisan felfogták... ^^" Ezek szerint ez pozitív tapasztalat.
Szélfi
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2004.04.21. 12:15
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Szélfi »

Előkaparok egy régi hozzászólást, mert felmerült az Inu Yasha topicban a téma, csak el lett csendesítve moderátorilag.
sodd írta:Tehát: szerintem tény az, hogy szinte minden egészséges férfi (/fiú) taszítónak találja a yaoi jellegű kapcsoaltokat, míg a yuri-t elfogadja, sőt, a legtöbb esetben tetszik is neki (a fentiek legalábbis rám igazak, a többiek majd remélem igazolják, hogy így van)
Alapvetően nem egészségességről szól ez az egész, hanem kultúrális hatásokról. Amiről te beszélsz, az a homofóbia. Egyes szélsőséges elemek betegségnek meg torzulásnak titulálják, de ez eléggé abszurd, mivel a társadalom jelentős része "szenved" benne, tehát legrosszabb esetben is "kultúrális sajátosság".
Viszont az is tény, hogy ennek a viszolygásnak az ég világon semmi köze az egészséges férfiassághoz - tehát attól még, hogy valaki egészséges módon vonzódik a nőkhöz, nem feltétlenül undorodik a melegektől illetve az ábrázolásuktól.
Aki nem homofób, az nem meleg, vagy biszexuális automatikusan. Egyszerűen csak nem undorodik a melegektől, és nem fél kórosan attól, hogy őt magát melegnek nézik.
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Szélfi én most meghajolok nagyságod előtt... ::jbow:: :goodpost:
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Hát ezt jól elnézted^^;; Jakotsu full pasi^^ És Inu-yashara indult be^^ hihihi
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

nOOdle írta:Mííííííííííííííwan????? Jakotsu csávó????? ::jhuh:: Hát én full csaynak néztem...::jwar::
Végre nem vagyok egyedül! :) Már azt hittem, hogy nekem van valami súlyos látászavarom, vagy ilyesmi... ::reliev:: (És ha a kép nem lenne elég, még a seiyuu-ja is nő volt. Ezek után nem csoda, ha bárki is csajnak nézi. ::jwar:: ) Viszont ez megmagyarázza, miért vágott Yasha és Miroku olyan hülye képet, amikor először találkoztak vele. :D
Kép
Avatar
Ayasa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.05.24. 16:42
Tartózkodási hely: Ahol több az anime manga.

Hozzászólás Szerző: Ayasa »

Én a magam részéről imádom a yaoit,de abszolút megértem azokat a fiukat,lányokat akik nem szeretik...van olyan yaoi, amit én is kiutáltam...
bár szerintem azt minden InuYasha fan(tisztelet a kivételnek)elutasítja.
Az egyik gond az,hogy a szereplők alapjából nem hasonlítanak,a másik pedig, története is egy nagy nagy nulla!!! ::argh:: ::pirate::
kb ez:Seshomaru jön,és jól megerőszakolja InuYashat, tessaiga segítségével... :x
Apropó...nem tud valaki tanácsot adni hogy honnan szerezhetem be az InuYasha összes részét?!?
Please somebody help me!
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Ayasa... Te itt valamit nagyon-nagyon félreértettél^^;;; Itt egy árva szó sem esett az Inu-yasha yaoi doujinshikről. Egyszerűen csak arról beszéltünk, hogy van egy fickó az Inu-yashaban, aki megszólalásig úgy néz ki mint egy nő és be van indulva Inu-yashara. És erre én bevágtam, hogy ez mekkora poén^^! Jelzem nekem tetszett az a jelenet, mikor ő meg a legidősebb testvér (sorry nem emlékszem a nevére) ott pátyolgatják egymást, hogy "te vagy az egyetlen akire számíthatok!" ::jhihi:: !
Na, szóval, ha már az Inu-doujinshik kerültek szóba. Azért van egy-kettő, ami nem olyan rossz.... Mondjuk, oké, az a sesshoumarus durva amit írtál, de ez egy kivétel. Én speciel olvastam egy Miroku és Inu-yasha-sat és tetszett! Ha lesz időm lefordítom és felrakom a netre^^;; Na, mindegy! Szóval nem a doujinshik voltak a téma...
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Ayasa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.05.24. 16:42
Tartózkodási hely: Ahol több az anime manga.

Hozzászólás Szerző: Ayasa »

Sorry ha eltértem a témától, de ha már arról volt szó hogy ki indul be
Inu-ra...Mindegy.Egyibként nem mondtam hogy az összes InuYasha doujinshit utálom.Sőt...! Én konkrétan arról az egyről beszéltem.
Gomen ha félreérthetően fogalmaztam... :oops:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Sakumo írta:Jelzem nekem tetszett az a jelenet, mikor ő meg a legidősebb testvér (sorry nem emlékszem a nevére) ott pátyolgatják egymást, hogy "te vagy az egyetlen akire számíthatok!" ::jhihi:: !
Az nekem is! :D Sőt, én magát Jakotsut is bírom a Shichinintai egyik legnagyobb arca! :) (Vagy ott van Nuriko a FY-ből, szóval az animékben 1-2 homo karakter kifejezetten poénos tud lenni. :) )
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Nah akkor még v.mi: Sailor Moon-ból a Halszem csávó... ezt tudtátok??? ::jblush2::
Kép Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Igen. Sztem ezt SM topic elején is írtam valahol, de mind1. Amúgy a mangában mind hárman enyhén transzik. (Sólyom szemet kész "élvezet" ruhában látni *brr*.) Én már akkor tudtam, hogy pasi, amikor lekapta divattervezős részben a ruháját, és hát *köhh* férfi mellkasa volt.
Kép
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Sister Tenshi írta:Én már akkor tudtam, hogy pasi, amikor lekapta divattervezős részben a ruháját, és hát *köhh* férfi mellkasa volt.
Én is onnan tom... csak most jutott eszembe...^_^
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nOOdle 2004.06.25. 22:20-kor.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

nOOdle írta:Nah akkor még v.mi: Sailor Moon-ból a Halszem csávó... ezt tudtátok??? ::jblush2::
Ezt kivételesen tudtam, ugyanis eisei SM oldalán egyértelműen le van írva, meg én általában a seiyuu-k alapján ítélem meg a karakterek nemét, így amikor meghallottam, hogy a seiyuu-ja Ishida Akira, már nem volt kétségem affelől, hogy pasas. :)
Kép
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Sister Tenshi írta:Igen. Sztem ezt SM topic elején is írtam valahol, de mind1. Amúgy a mangában mind hárman enyhén transzik. (Sólyom szemet kész "élvezet" ruhában látni *brr*.) Én már akkor tudtam, hogy pasi, amikor lekapta divattervezős részben a ruháját, és hát *köhh* férfi mellkasa volt.
Jaja, animében, de mangában nem transzik, hanem szimplán nemtelenek (mivel állatok eredetileg)... szal Naoko megint kavart ^^" Mondjuk engem baromira nem zavart (myukban meg különösen imádom őket ---Hikari-samaa *_*)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

MaKo írta:Jaja, animében, de mangában nem transzik, hanem szimplán nemtelenek (mivel állatok eredetileg)
Um.... allatoknak is van nemuk... ^^;;; jo, csigak meg az ilyen mindenfele herkentyuk kulon esetek, de... ^^;
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Állat alakban nyilván van nemük (de asszem megbocsátható hogy nem rajzolta le egész teljes mindenségében őket közelről is ^^"""""""), de emberként én tisztán emléxem hogy nem volt nemük... vagy lehet hogy régen olvastam...? T_T Esetleg tisztán "Yue" komplexusom van CCS után szabadon... ^_^""" Mindenesetre én így emléxem...
Avatar
Sakumo
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2004.03.08. 17:37
Tartózkodási hely: mindig ott ahol nem kéne...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sakumo »

Yue complexus? Ezt nem értem...
"Nincsenek szárnyaim, hogy fellendüljek a csillagokba. Akármilyen buzgón imádkozzam is... az emberek hátából nem nőhetnek ki szárnyak."
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

nOOdle írta:Jakotsu csávó????? ::jhuh:: Hát én full csaynak néztem...
én is csajnak néztem,nemrég tudtam meg,hogy hapsi. ::reliev::
Válasz küldése