Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Sajnos épp az anime sokrétűsége miatt a célközönség is igen vegyes emberekből tevődik össze és mint mindenhol itt is megvannak a kimondottan rosszindulatú emberek. Sajnos kiszűrni képtelenség az ilyet... A dolog már csak annyiban is zavaró, h azáltal, h közzéteszi az X limitált, plusz extrás dvd-t, jelentősen csökken az értéke egyesek szemében az eredeti dvdnek, mert aki csak azért vette volna meg, mert jó minőségű filmet akar, attól valószínű ezzel elestünk...ilyenkor a remény talán a kicsit komolyabb felhasználókban van és az adott sorozat/film fanokban, h akkor is inkább megveszik a dobozos eredeti példányt és nem teszik fel ők is egyből a netre. Idővel remélhetőleg talpra fog állni a dolog, sajnos minden kezdet nehéz és mi szerintem csak most léptünk rá az útra. (de szvsz minden nehézség ellenére szépen törünk előre, tehát vannak akikre számíthatunk)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már az IY DVD-k szóba kerültek... Annyit nem árt róluk tudni, hogy minőségük semmiben sem jobb a megszokott "RTK klubos Tesco DVD" színvonalnál. Kriminális felirat, "budget" szintű kép- és hangminőség. Ezért is furcsállom, hogy mufurc kijelentette: nem vesz CB DVD-t (vagyis ezt még tökéletesen meg tudom érteni), de közben az IY-t boldog-boldogtalannak ajánlgatja, pedig annak sem jobb a színvonala. (Úgy is mondhatnám: "Igen, az IY esetében tényleg megéri inkább letölteni a cuccot, mivel nem ugyanolyan, hanem jobb minőséget kapsz a bolti verzióhoz képest.")
Hogy akkor én miért vettem meg mégis?
1. Magyar szinkron van rajta, és azon kevesekhez tartozom, akiknél ez előnynek számít. Ahhoz már nem lett volna pofám, hogy a magyar szinkronos verziót töltögessem netről.
2. "Inutard" vagyok, hogy nézni ki, ha nem lenne eredeti IY DVD-m? :dirr:

Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy "töltsön mindenki netről", csak szólok, hogy az RTL-es DVD-k esetében erre kell számítani, innentől kezdve döntse el mindenki, hogy megéri -e megvennie, avagy sem. (Nekem pl. igen.)
mufurc írta:
ak írta:OK, h 1 Inu DVD 1500 huf maxba, de hány részes a sorozat? asszem nagyon sok, és mennyit raknak 1 dvd-re, 4-et?...
Tízet... vagy még többet is. Ez nem Amerika, drágám. :3 (Japánban pedig az átlag anime DVD-n két, MAXIMUM három epizód van, átlag 5000 YENÉRT. Még 26-52 epizódos sorozatok esetében is. Sz'al az itthoni IY-fanoknak emiatt semmi okuk a sírásra...)
Én viszont épp ezen "sírnék", ugyanis minél több részt pakolnak fel egy lemezre, annál rosszabb lesz azok minősége. Az amerikaiak és japánok nem azért raknak 3 részt egy kiadásra, mert "szemét kapitalisták, a vásárlókon akarják megszedni magukat!", hanem mert azt akarják, hogy a kiadott pénzünkért ne "budget" DVD-t kapjunk. Szóval részemről inkább kapjak 1500 Ft-ért 4 részt (0 extrával), de azok jók legyenek. (Abba meg most végképp ne menjünk bele, hogy az import DVD is azért drágább, mert nem csak árban, de minőségben is jóval a hazai kiadás előtt jár, legalábbis a TV sorozatok biztosan.)

Más téma: GITS és VHD lemezeket is szívesen vennék, de az előbbit tudtommal még csak előrendelni lehet, (és boltban megvéve nekem jobban megérné), az utóbbiról pedig a Media Martkban még csak nem is hallottak, amikor legutóbb ott voltam. Az meg az egyéni szoc. problémám, hogy egyszer rendeltem eddig az Xpresstől DVD-t, és azt is egy hónap múlva hozták, úgyhogy mire megjött, én közben már megvettem a boltban. Na azóta nem nagyon szeretnék tőlük rendelni. (Nem valami külföldi anime volt, a magyar kiadású IY első lemezéről beszélek.)
Amúgy ez a "GITS extra kiadás", miben jobb, mint az, amit jövőre a boltokban is lehet majd kapni? Mert csak a dizájnos borítóért nem akarok többet fizetni, akkor inkább megvárom a "normál" kiadást. :D
Kép
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Tudtommal a GiTS nem extra kiadása csak külcsínyben jelent változást. Én a VHD-t közvetlenül a kiadótol rendeltem (navigátorfilm), utánvétellel, posta el is csámcsogott rajta majd' egy hónapot, szóval nem kell xpresstöl rendelni ha nem szeretnél.
Kép
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Titkos írta:Én viszont épp ezen "sírnék", ugyanis minél több részt pakolnak fel egy lemezre, annál rosszabb lesz azok minősége. Az amerikaiak és japánok nem azért raknak 3 részt egy kiadásra, mert "szemét kapitalisták, a vásárlókon akarják megszedni magukat!", hanem mert azt akarják, hogy a kiadott pénzünkért ne "budget" DVD-t kapjunk.
Az igaz, hogy egy ponton túl a tömörítés a minőség kárára megy. De ez a pont nem 2 résznél van, hanem legalább 4-nél. Most reálisan: 2 rész az nincs egy óra műsoridő. Egy DVD-re egész estés mozi filmeknek (3 óra!) mennek fel 5.1 hanggal jó minőségben. A tömörítési paraméterek hangolásával több is elfér - csak általában lusták rászánni ezt a plusz munkát. Tudom, hogy az alkalmazott tömörítő algoritmusok jobban teljesítenek filmek mint animék esetén, de ekkora különbség akkor sem indokolt. A 2 rész/korong akárhogy is nézem: rablás. Aztán ott vannak az OVA kiadások: 1 rész per korong, negyedévente kijön egy rész... Ezért tényleg csak elvakult otaku ad ki annyi pénzt.
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

benji írta:Az igaz, hogy egy ponton túl a tömörítés a minőség kárára megy. De ez a pont nem 2 résznél van, hanem legalább 4-nél. Most reálisan: 2 rész az nincs egy óra műsoridő. Egy DVD-re egész estés mozi filmeknek (3 óra!) mennek fel 5.1 hanggal jó minőségben. A tömörítési paraméterek hangolásával több is elfér - csak általában lusták rászánni ezt a plusz munkát. Tudom, hogy az alkalmazott tömörítő algoritmusok jobban teljesítenek filmek mint animék esetén, de ekkora különbség akkor sem indokolt. A 2 rész/korong akárhogy is nézem: rablás. Aztán ott vannak az OVA kiadások: 1 rész per korong, negyedévente kijön egy rész... Ezért tényleg csak elvakult otaku ad ki annyi pénzt.
Pontosan azért is írtam, hogy 4 rész legyen a maximum, amit felraknak egy DVD-re, mert onnantól már a minőség rovására megy a dolog. 3 órás filmeket tudtommal két korongra pakolnak, legalábbis a bővített GyU volt ilyen hosszú, és annál 2 lemez a film + még kettő az extra. :wink: A tömörítéshez nem értek, de szerintem az RTL klub sem szöszöl sokat ezzel. 1 részes OVA kiadások nálunk még messze nincsenek, Japánban meg az otakuk úgyis megveszik, ahogy mondod. XD (Az 1 lemez/2 rész lehet, hogy rablás, de tényleg így adják ki őket sok helyen.)
Kép
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: outsyder »

ez most kehet, h hülyeség/felesleges, de azért azt hozzátenném, h jobb esetben dupla rétegű dvdkről van szó (legalábbis a GitS 1. 6gb, a 2. 7 körül van, és az egyik Akira is húz a 8gb felé..az IY & társai esetében nem tudom..)
Kép
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Titkos írta:(Az 1 lemez/2 rész lehet, hogy rablás, de tényleg így adják ki őket sok helyen.)
A japán gazdaságot a miénkel össze sem lehet hasonlítani :-P

Amúgy a magyar társadalomnak még 'nőnie' kell még pár évtizedet, hogy az jusson az eszébe amikor megnéz egy jó animet/filmet, hogy 'húú én ezt most megveszem' és nem az h 'húú én ezt most letöltöm'.
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nurrik írta:
Titkos írta:(Az 1 lemez/2 rész lehet, hogy rablás, de tényleg így adják ki őket sok helyen.)
A japán gazdaságot a miénkel össze sem lehet hasonlítani :-P
Nem is állt szándékomban. :wink: Csak szóltam, hogy ha ez "rablás", akkor Japánban, vagy esetenként Amerikában is "rabolnak". :D (Továbbra is azt mondom, hogy nálunk a 4 rész/lemez lenne az megfelelő.)
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Titkos írta:Ha már az IY DVD-k szóba kerültek... Annyit nem árt róluk tudni, hogy minőségük semmiben sem jobb a megszokott "RTK klubos Tesco DVD" színvonalnál. Kriminális felirat, "budget" szintű kép- és hangminőség.
Hmm máris átesnénk a ló túlodalára? Nem rossz...
Megintcsak meg kellett, h lepődjek, mind a PC GURU-ban és az EXIT-ben is írtak új manga és anime megjelenésről...erről én lemaradtam, mióta is megy ez így? Csak jó az, h ha többen tudnak erről a dologról, de így viszont (h 'mindenhol' írnak már róla és a megjelentetett dvd-k (IY) minősége...) elveszíti az 'egzotikusságát' (v mi :D). Necces lesz ez, ha egyszerű tömegterméké alakítják a dolgot...
Avatar
Nurrik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2006.11.02. 11:40
Tartózkodási hely: Korriban

Hozzászólás Szerző: Nurrik »

Tömegtermék....hááát....én nem tartom valószínűleg....persze amikor kijön egy oan anime ami 'minden' korosztálynak van, pl Dragon Ball, Pokemon, Digimon és még lehetne sorolni, azok nagy nézőtáborra találnak. Viszont miután a sorozat 'unalmassá' (ritkább esetben betiltottá) válik, mert ugyebár az ien animeknak tonna számra jelennek meg a részei/mozifilmjei a nagy nézettég miatt, akkor a legtöbb addigi 'fan' abba is hagyja az 'animezást'. Emlékszek amikor pl annó ment a DB v a Pokemon, mekkora über nagy láz volt, mindenki rá volt kattanva...azt úgy az x. millió rész után már gáz volt ha vki azt nézte...
Kép
"I am that which grips the heart in fright,
Harkens night and silences the light."
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos barátunk lelkén mély és fájdalmas sebet ejthettem azzal, hogy nem értek vele egyet Berserk és Elfen Lied téren, mert azóta úgy tűnik, minden alkalmat megragad, hogy személyeskedjen... :3
Titkos írta:Ezért is furcsállom, hogy mufurc kijelentette: nem vesz CB DVD-t (vagyis ezt még tökéletesen meg tudom érteni), de közben az IY-t boldog-boldogtalannak ajánlgatja, pedig annak sem jobb a színvonala.
Egyrészt, nem ajánlgatom az IY-t boldog-boldogtalannak. A helyzet a következő: halván lila gőzöm nincs az IY DVD-k minőségéről, kevés panaszt hallottam róluk, és az sem állította meg az "informátorokat" abban, hogy megvásárolják őket, nyilván a legtöbbjüket nem érdekli a képminőség és a felirat, nézik szinkronnal. Énfelőlem akár az évezred DVD-kiadásai is lehetnek, de őszintén, az IY engem annyira sem érdekel, mint Rage-et a GITS. Btw, ugyanezen okból "ajánlgatnám boldog-boldogtalannak" (= biztatnék embereket, hogy vegyék meg DVD-n, ha tetszik nekik) a Full Metal Panicot, meg amit eddig kiadtak/kiadnak.

Másrészt, nem veszek CB DVD-ket, mert mint mondtam, az itthoni anime-kiadást támogatom, de ezt a minőséget, vagy inkább ezt a hozzáállást, nem. De ez nem egyenlő azzal a hozzáállással, amiből az egész beszélgetés kiindult, vagyis:
Heini írta:Az Inu-t meg letöltöd Torrent-ről,és felteszed CD-re,nem kell arra pénzt költeni... :mrgreen: ::jhihi::
Sz'al én azért megvettem az első CB DVD-t (innen tudom róla a dolgokat), emellett megvettem anno a CB filmjét, a GITS-t, a VHD-t, a Chihirót, a Howl-t, stb., pedig ezeknek a maguk módján ugyanúgy megvannak a hibái (no extrák, ill. a VHD tök érdektelen extrái + a saját személyes problémám a kiadvánnyal, a GITS magyar felirata, ami totál amatőr módon az angol szinkronhoz készült, a Bebop movie fájdalmasan rossz felirata, stb.), amik alapján ugyanúgy lehetne mondani, hogy "töltsd le oszt' jóvan, azon lesz normális felirat, meg a netről össze lehet szedni extrákat". De én ezeket a hibákat megbocsáthatónak tartom (vagy ha nem is megbocsáthatónak, de elviselhetőnek, a VHD és a GITS esetében). Úgyhogy azért hadd legyen jogom felháborodni a magyar közönségnek azon a hozzáállásán, hogy "minek megvenni, tessék itt a torrent, vagy még jobb, a DVD ISO, töltsd le!"

Btw, ami a minőséget illeti, nem a minőség miatt adják ám ki az USÁban a DVD-ket 4 ep / korong felállásban. Azért adják így, mert így egy 24 részes sorozat ráfér pont 6 DVD-re (mondjuk 5 helyett, ami az 5 ep/korong lenne, ami nem jelentene különösebb minőségromlást az átlagember átlagtévéje számára, de sztem a 6 epizód sem), egy 26 részes viszont már 7-re, stb. A Wolf's Raint az USÁban átlag 5 epizód/lemez felállásban adták ki, és az én átlagberendezésemen semmi baj nincs a képminőséggel. Persze, ha két méter átmérőjű, húszmilliárd színű képernyőm lenne, talán feltűnnének a problémák, de az úgyse lesz még jó ideig. :3
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Titkos barátunk lelkén mély és fájdalmas sebet ejthettem azzal, hogy nem értek vele egyet Berserk és Elfen Lied téren, mert azóta úgy tűnik, minden alkalmat megragad, hogy személyeskedjen... :3
Nem, nem erről van szó. XD (Az Elfennel kapcsolatban meg nem is emlékszem, hogy vitáztunk volna, egyszer beszéltünk arról, hogy "a mangát össze lehet -e hasonlítani az animéjével", de az is az A+ fórumon volt, és sajnos nem tudtunk jobban belemerülni, mert törölték a postomat, mivel nem értettem egyet. :D)
mufurc írta:A helyzet a következő: halván lila gőzöm nincs az IY DVD-k minőségéről, kevés panaszt hallottam róluk, és az sem állította meg az "informátorokat" abban, hogy megvásárolják őket, nyilván a legtöbbjüket nem érdekli a képminőség és a felirat, nézik szinkronnal. Énfelőlem akár az évezred DVD-kiadásai is lehetnek, de őszintén, az IY engem annyira sem érdekel, mint Rage-et a GITS. Btw, ugyanezen okból "ajánlgatnám boldog-boldogtalannak" (= biztatnék embereket, hogy vegyék meg DVD-n, ha tetszik nekik) a Full Metal Panicot, meg amit eddig kiadtak/kiadnak.
Sokkal inkább erről van szó. Szóval látatlanban nem jó semmit ajánlgatni, főleg ha az szinte semmiben, vagy csak alig jobb a CB sorozattól. (Ez utóbbit már ugye te sem ajánlanád senkinek? :D)
Pl. FMP DVD-t is lehet venni, de akkor a vásárlók készüljenek fel arra, hogy ilyen vagy éppen ilyen szintű feliratot kapnak mellé. Ettől persze még bárki megveheti (ahogy én is tettem), de egy ilyen minőségű cuccot én nyugodt szívvel senkinek nem mernék reklámozni.
Az pedig, hogy ezekről a DVD-kről nem hallasz annyi negatívumot, mint a CB-ről, valószínűleg tényleg azért van, mert a vásárlók nagy része 14-15 éves fanboy/fangirl, akinek ez az első animés eredeti DVD-je, és baromira örül neki, hogy egyáltalán a birtokában tudhatja, és valóban: elég neki a szinkron, be sem kapcsolja a feliratot. (tisztelet a kivételnek)
mufurc írta:Másrészt, nem veszek CB DVD-ket, mert mint mondtam, az itthoni anime-kiadást támogatom, de ezt a minőséget, vagy inkább ezt a hozzáállást, nem. De ez nem egyenlő azzal a hozzáállással, amiből az egész beszélgetés kiindult, vagyis:
Heini írta:Az Inu-t meg letöltöd Torrent-ről,és felteszed CD-re,nem kell arra pénzt költeni... :mrgreen: ::jhihi::
Jó, Heini valószínűleg akkor sem venne IY DVD-t, ha a japán kiadással vetekedne a minősége, viszont így, hogy az IY, FMP, stb. sorozatok sem sokkal jobbak a CB-nél, valahogy nem tudok rá annyira haragudni.
mufurc írta:Sz'al én azért megvettem az első CB DVD-t (innen tudom róla a dolgokat), emellett megvettem anno a CB filmjét, a GITS-t, a VHD-t, a Chihirót, a Howl-t, stb., pedig ezeknek a maguk módján ugyanúgy megvannak a hibái (no extrák, ill. a VHD tök érdektelen extrái + a saját személyes problémám a kiadvánnyal, a GITS magyar felirata, ami totál amatőr módon az angol szinkronhoz készült, a Bebop movie fájdalmasan rossz felirata, stb.), amik alapján ugyanúgy lehetne mondani, hogy "töltsd le oszt' jóvan, azon lesz normális felirat, meg a netről össze lehet szedni extrákat". De én ezeket a hibákat megbocsáthatónak tartom (vagy ha nem is megbocsáthatónak, de elviselhetőnek, a VHD és a GITS esetében).
Ahogy én is, sőt, a filmeket direkt szóba sem hoztam, azoknak szerintem mindig jó volt a minősége. :) Az RTL klubos TV sorozatos kiadáványoktól áll fel a hátamon a szőr.
mufurc írta:Úgyhogy azért hadd legyen jogom felháborodni a magyar közönségnek azon a hozzáállásán, hogy "minek megvenni, tessék itt a torrent, vagy még jobb, a DVD ISO, töltsd le!"
Persze, hogy lehet, ez a hozzállás engem is zavarna szokott, de azt hiszem egy bizonyos minőséget az is elárul, hogy a GITS-nek van fent a DVD ISO-ja a torrent oldalakon, és nem a CB sorozatnak vagy éppen az IY-nek. :wink: (ha ezeket mégis felrakják, az általában a szinkron miatt van)
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Random hozzászólások:

Egy Inuyasha dvdn 8 epizód van, a legelsőn volt csak 4. Aztán látták, hogy ez jól fogy (szemben a Megamannel), ezért kijöhetett végig az első szezon - és már itt is a második. Ha a harmadik is megjelenik, a teljes sorozat 22 dvd lesz, 2008 végére :D a képminőséghez és bitrátákhoz nem tudok hozzászólni, de néha ugyanazokat a digithibákat látom viszont a dvdn, amiket a tévében is.

A japánok igenis azért adnak ki két epizódjával sorozatokat, mert szemét kapitalista kizsákmányolók ^^" könyörgöm, ebből élnek, és ők aztán tudják, mivel kell megfogni a rajongókat... a DB új kiadása is mutat ebből valamit - kinek van erre pénze a japánokon kívül?...

A Full Metal Panic 2. dvdjén már remélhetőleg jobb lesz a felirat, ahogy a jövőre megjelenő RTL-es dvdk mindegyikén.

Az új kiadások azonnali torrentre való felkerüléséről: őszintén, aki megvesz egy dvdt, azt nem bosszantja az ilyesmi? Nem érzi úgy senki, hogy a forgalmazó mellett őt magát is kár érte, mert "rajongók" azt gondolják, hogy a neten mindent lehet? Nekem szerencsére nem fűződik anyagi érdekem a dvd megjelenésekhez, a hozzáállást viszont nagyon furcsának találom.

Tömegtermékről még nem lehet beszélni szerintem, csak mondjuk a Chihiro és a Howl esetében - mikor is jött ki a Chihiro? Már mindenkinek megvan, de még mindig mindenhol kapható 990-ért... a többinél ami rossz, az csak a nem megfelelő kiadói hozzáállás miatt lett rossz, nem a tömegtermelés miatt. Amíg nincs iparág, addig nincs tömegtermék se. És remélhetőleg amint lesz normális piac (2007? 2008?), már nem is lesz esélye se senkinek, hogy tömegtermékkel (amennyiben ez alatt a silány minőségű, odacseszett kiadásokat értjük, amin valaki nulla munkával akarja kőgazdagra keresni magát) megjelenjen a piacon.

Kérdezte valaki mi a különbség a most elfogyott és a január végén megjelenő GitS verzió között: a díszdoboz. Képek a dvdextrán vagy az xpress fórumában láthatók róla. A normál kiadás nem tudom, mennyibe fog kerülni, de sima műanyagtok lesz, benne ugyanazzal a tartalommal a két dvd.

Ha pedig valamelyik dvdről még nem hallottak egy boltban, az terjesztési probléma is lehet. Ez egy nagy előnye az olcsó sorozat dvdknek, hogy a nagy áruházláncokban terítik őket, ahol pörögnek is rendesen, szemben a kisebb kaidók drága filmjeivel.
Avatar
benji
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2006.11.17. 10:27
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: benji »

Tonya írta:A Full Metal Panic 2. dvdjén már remélhetőleg jobb lesz a felirat, ahogy a jövőre megjelenő RTL-es dvdk mindegyikén.
Erről tudnál valami bővebbet? Minek köszönhető, milyen változás van mögötte?
A szeretet ellentéte nem a gyűlölet, hanem a közöny.
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Tonya írta:A Full Metal Panic 2. dvdjén már remélhetőleg jobb lesz a felirat, ahogy a jövőre megjelenő RTL-es dvdk mindegyikén.
Na ez számomra az a tipikus "hiszem, ha látom" kategória. De úgy legyen, én örülnék neki a legjobban. (Na jó, ez elég egoista kijelentés, biztos más is nagyon örülne neki. :D)

Egyébként az szerintem is bosszantó, hogy pl. a GitS digipackos DVD ISO-ja már tölthető torrentről. Én csak azt nem értem, hogy ki az, aki ezt felteszi? Gondolom, ezek szerint ő is megvette az eredeti lemezt. Akkor talán valamilyen mértékben ő is kötődik ehhez a műfajhoz, ne adj' Isten szereti az animéket. Akkor MIÉRT tesz ilyet? Nem gondolja végig, hogy ezzel nem jót tesz az itthoni anime-kiadásnak, hanem pont ellenkezőleg?
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Bár konkrét infot nem tudok, de csak akkor változik a dolog, ha sok a "vásárlói visszajelzés", h sorry emberek, ez ****. Nem? Tehát mindenki legyen szíves panaszkodni! :D:D

Lehet, h így akar segíteni a rosszabb anyagi helyzetben lévő "társain". :D:D Poént félretéve, ezzel nem lehet mit kezdeni, és számolni kell vele... De szerintem ezzel tisztában vannak a kiadók is, meg egyébként is, teljesen igaza van abban mufurcnak is, h ez felháborító, de sztem hülyeség ezen rágódni, idegeskedni. Mindig is volt ilyen és lesz is ilyen... MI ellene nem tudunk mit csinálni, csak annyit, h megvesszük a boltban azt, ami minket érdekel. De mind1, én pár oldallal ezelőtt már megosztottam a véleményem ezzel kapcsolatban és tarom is magamat ahhoz. (h megvan az előnye is a netes letöltésnek/megosztásnak)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért az, hogy a GitS 1000 darabos limitált kiadását másfél hét alatt szétkapkodták a vásárlók, jelzi, hogy igenis van igény a minőségi kiadványokra. Más kérdés, hogy aki be szeretné szerezni, az jelenleg kénytelen letölteni....
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
soragirl
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2007.02.23. 10:42
Tartózkodási hely: Varbó (de néha Miskolc is)

Hozzászólás Szerző: soragirl »

Meroko írta:
Misato írta:Nem azt mondtam ,hogy legyen divat, csak azért DBZ, Pokemon = anime. Ez a képlet nem nagyon tetszik.

De igazad van abban, hogy szőrnyű lenne, ha divat lenne. Max. abban lenne jó, hogy több (és ha mázlink van), és talán jobb animeket nyomnának a TV-ben. Bár így is eljut hozzám. Most dilemmába estem. :?
Hihi^^ Végülis amit karunk megszerezzü, és a magyar szinkron úgyis pocsék^^....magyar feliratok kellenének, jó sok:) és, hogy csak az animések ismerjék az enimét..amikor az animéről beszélgetünk ,azo lyan a kívülállóknak, mint egy titkos nyelv, ez olyan vicces:)


Ebban azért van igazság. Énmost vok 9es, és amikor +kérdezték miket szeretek nézni mondtam, h animéket nézek, és azt se tudták mi az. Összvisz talán 2 ember van az osztályban, aki már látot animét...
úgyhogy én sokat tudok "más nyelven" kommunikálni ott, de végül is a családomban minden tesóm, + unxcsitesóim nagy része is imádja az animéket, úgyhogy még nincs elveszve a remény...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Majd megfeledkeztem róla, hogy még február elején megjelent egy cikk a Népszabadságban az animékről. Szerintem egészen korrektnek mondható, végre nem arról szól az egész, hogy anime=hentai=minden japán perverz...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg elég korrekt cikk volt, bár "a szereplőknek nincs nemük és nemzetiségük" mondat nagy baromság.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Uh, nem, egyáltalán nem baromság. Bár valszeg a cikk írója nem gondolkodott el sokat a dolgon, és tett egy általános kijelentést, egyáltalán nem írt hülyeséget. Nincs időm/energiám, hogy kifejtsem a dolgokat, de ami az anime-szereplők nemzetiségét/rasszát illeti, érdemes elolvasni ezt a cikket: http://matt-thorn.com/mangagaku/faceoftheother.html
(Volt az illetőnek egy másik nagyon jó cikke is a témában, de a JapanTimes.co.jp már levette. :/)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

“Why do all the characters look Caucasian?”

Jó, én ennyire nem folytam bele a témába. XD (Olyan szinten pedig végképp nem, amiket a cikkíró később elemez.) A külsejük megrajzolásáról nyilván el lehetne csevegni, hogy "miért pont így?", de én most a baromságot arra értettem, hogy ha egy anime többé-kevésbé a mi világunkban játszódik, akkor általában megnevezik a helyet, és a nemzetiséget is, vagy ha mégsem, akkor a helyszínből már lehet rá következtetni. Példa ilyen animékre: Akira, GITS, FMP, hogy az olyan történelmi cuccokat, mint a Le Chevalier D' Eon már ne is említsem. Persze a "fantáziavilágos" animékben valóban nincs nemzetiség. Pl. Naruto, Groove Adventure Rave, FMA, Mai Otome. Bár ez utóbbi kettőben szintén van, csak nem olyanok, hogy "amcsi, japán, stb." hanem az ottani országok népei, pl. az FMA-s ishbaliak.
És mi a helyzet a nemi kérdéssel? :D Elsősorban inkább azt a kijelentést találtam hülyeségnek, és nem a "fajit", mivel tapasztalataim szerint a legtöbb animés lénynek van neme, még akkor is, ha nem emberek. (Persze most erre is biztos mond majd valaki egy szép ellenpéldát, mert pl. az UY Movie 4 végén valóban szerepel egy nemtelen "valami", ami a város emlékeiből született, de úgy alapvetően nem ez a jellemző karakter animékben. :wink: )
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Az egy dolog, hogy elmondják, hogy "XY karakter francia/német/bármi", de ettől még úgy viselkedik, úgy gondolkodik, mint egy japán. A Chevalier-ben pl. meg lehet figyelni, hogy pl. a karakterek japán módra térdelnek le a magasabb rangúak előtt, nem úgy, ahogyan azt akkoriban tették (vagy ahogy bárki európai letérdelne akár manapság is), és bár csak pár epizódot láttam a cuccból, hiába volt ott a király és a királynő, senki nem bókolt vagy hajolt meg előttük úgy, ahogyan azt kellett volna. A karakterek gondolkodásmódja is általában tipikus japán, függetlenül attól, hogy elvileg milyen nemzetiségű.

A "nemi kérdés" meg bonyolult, és nincs kedvem belemenni. Majd ha lesz időm/energiám.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

A nemi kérdés néha tényleg eléggé furán van kezelve. Sokszor vagyok úgy egy sorozat elején, hogy xy egész jó nő lenne, aztán kiderül hogy férfi :) Női hangok férfiszereplőknek, sokszor huszonéveseknek is, általános jelenség, ami nem segít a dolgon. A japán anime karakterek külseje helyenként eléggé uniszex tud lenni. A nemzetiséghez nem tudok érdemben hozzászólni, nem láttam még (nem-japán) történelmi anime-t. De az tény hogy ahol nem fantázia hanem japán neveket használnak, ott hajlamosak a deklaráltan nem japánoknak is japán nevet adni (Asuka aus Deutchland, anyone? :) )
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
Mima
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.10.23. 21:35

Hozzászólás Szerző: Mima »

Sziasztok, már régen nem éreztem úgy, h hozzá kellene szólnom a magyarországi "anime helyzethez", de most kényszerem támadt!!
Kicsiny hazánk egyetlen "animetvje:(" az ami ennyire felbosszantott... azt már megszokhattuk, h nem túlzottan figyelnek a műsorszerkesztésre, de a mai mindent aratott... a múlthéten befelezve tették föl a feliratokat, de ma már nemes egyszerűséggel le is mondtak róla...
Én a kis kezdő japánommal, nem sok mindent értettem... bár bizosan ez az Én hibám, de azért jólesett volna ...
Ezért megkérném a nálam tanultabbakat, h két szóban ismertessék számomra Paradise Kiss utolsó 3 részét.(előre is köszönöm)
Remek, h az egyetlen olyan adó ami a tvben is népszerűsíthetné, és befolyásolhatná a magyarok torz véleményét az amine= mese+gagyiszar-ról, ennyire minőségi! :(
Válasz küldése