Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nyilván technikai hiba volt... :roll: Ami gáz, de előfordult már ilyen, az ismétlésen gondolom lesz felirat.

Amúgy meg aplusztv.hu/forum -> ParaKiss topic -> olvasgasd az első 3-4 oldalt, a spoilerekben nagyjából minden le van írva.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nemiséggel kapcsolatban lehet, hogy Ed-re gondoltak. :D (CB)
Amúgy tény, hogy nem ritka a lányos fiúk/fiús lányok megjelenése.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Shuichi volt backgroundnak egy ideig...erre anyám: az ott fiú vagy lány
(én meg hogy később ne piszkáljon) döntsd el. Végül aszonta hogy lány :D

ilyen feliratos-szinkronos tévesztést vagymit meg már máskor is látthattunk az A+ tól...
de vissza a topic témájához...adna valaki egy jó kis linket arról hogy milyen mangák kaphatóak Magyarországon?(főleg Veszprámben, esetleg :-P )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Nézz be valamelyik Alexandrába, ha mázlid van akkor talán lehet valamelyikben kapni Árnybírót.
Amúgy meg bármit lehet kapni, csak rendelni kell (comicsinvest.hu, animebolt.hu) vagy felmenni Pestre a King Comics-ba.
Avatar
Kry-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2007.03.04. 13:11

Hozzászólás Szerző: Kry-chan »

Az Alexandrában van Árnybíró...már a nagyobbakban,mert nálunk pont nincs. ^^ De én az állomáson levő fantasy-képregényboltban veszem az ilyesztő, kopasz sráctól, aki állandóan szerepjátékos kártyázik a haverjaival. :D :D
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ma kezembe vettem a Színes RTV-t, és no lám, min akad meg a szemem:
Hol a tévémaci?

(idézetek Sinkovicz Imre írásából - előzménynek annyit, hogy megleste, milyen műsorok mennek a gyerekek számára este fél 8-kor a tévében)

Csihi-puhi a CN-en

A Tini Titánok egy ún. manga animáció, annak minden lebutított kellékével: keveset mozgó figurák, éles hang- és fényeffektek, háttérhúzásos harcjelenetek. De itt még a történet is ostoba. 5, különböző képességgel megáldott hős viaskodik világromboló szörnyek ellen. Az egyik titánnak számtalan trükköt produkáló öve van, a másik félig ember, félig robot. 3 perc múltán remegve kapcsoltam a másik csatornára.

...

A Jetix sámánja

A Jetixen ismét mangába botlottam, a Sámán királyba. Ez lényegesen kimunkáltabb, mint a Tini titánok, s magán hordozza azokat a stílusjegyeket, amelyek miatt Japánban milliók olvassák, nézik. Ámde: egy gyereknek azzal kell lefeküdnie, hogy Jun sikertelenül próbálta legyőzni Yoh-t, viszont Yoh legyőzte őrizőjét, Lee-Pai-Longot, így Jun uralma megszűnt fölötte? Elképzelek egy kilencéves kisfiút, aki a hátán fekszik az ágyában, és csukott szemhéja alatt érthetetlen japán nevek, irreális, erőszakos történetek és képek cikáznak. Őrület!


Keh... A Tini titánokból nem láttam soha egy részt sem, és bevallom, a Sámán királyból sem, de utóbbiról többektől hallom, hogy egész jó.
Hát, nem valami fényes helyzet... Még mindig nehéz elfogadtatni az emberekkel, hogy az animék többsége nem kisgyerekeknek való. Bár ez neveltetés kérdése is, 9-10 évesen láttam Dragon Ball-t, ami hát így utólag meglátva nem adnék ilyesmi korú gyerek kezébe (bár igazán nem tudom), de mégsem lett belőlem egy erőszakos, vérengző nőszemély. A gyerekkel foglalkozni kell, leülni mellé egy mesekönyvvel, és abból olvasni, szerintem minden gyereknek sokkal jobban tetszik, hogy anyuka/apuka leül mellé mesét olvasni, mint hogy tévében nézzen mesét.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Micsodaaa????? :shock:
Azért tisztázzunk valamit... a Tini Titánoknak az égvilágon semmi köze sincs se a mangákhoz se az animéhez... teljes egészében amerikai rajzfilmsorozat.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Sejtettem... Nyilván az kavarhatta meg az emberkét, hogy a Toonami részben adhatják, aztán abban a részlegben tényleg adnak animét is (pl. Duel Masters).
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Valószínű...
De ha már itt tartunk... azt bezzeg nem kritizálja hogy a sok csihipuhi sorozat mellett, van jónéhány igencsak idióta és agymosott is...
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ja, nézzen Minimaxot... >.> Annyi baromkodást, ami ott megy...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
shearer
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2006.05.31. 11:39
Tartózkodási hely: Arcadia parancsnoki hídja
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: shearer »

Shinzo írta:Micsodaaa????? :shock:
Azért tisztázzunk valamit... a Tini Titánoknak az égvilágon semmi köze sincs se a mangákhoz se az animéhez... teljes egészében amerikai rajzfilmsorozat.
From 2003 until 2006, a Teen Titans animated series aired, with stories that emulate the Wolfman/Perez era and an art style influenced by anime.

http://en.wikipedia.org/wiki/Teen_titans

Méghozzá NAGYON "influenced". Egy nyolcéves gyerkős meg tényleg inkább TV macit és Kiváncsifáncsit sasoljon, mint a Sámánkirályt. Vagy nézzen Csip-csup csodákat, Maja méhecskét meg Nils Holgersson-t. Azok jók is meg japánok is, szóval mindenki boldog lehet :)
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Az hogy valamilyen anime ihlette, nem egyenlő azzal, hogy bármi köze is van hozzá. Ezzel az erővel egy csomó más amerikai rajzfilmre rányomhatjuk a jelzőt, hogy köze van az animékhez... a vonalat valahol meg kell húzni, mese nincs :cool:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem a sámánkirály egy teljesen retardált sorozat, bár csak egy részt láttam belőle, azt se bírtam végigülni. Én se engedném a gyerekemnek, hogy nézze.
Ellenben a dragon ball szerintem aranyos, és vicces.

A teen titans tényleg nem anime, viszont elég gáz. Mondjuk 9 évesen lehet, hogy élvezhető.

Egyébként nagyon unalmas már ez a brutális mese téma, már vagy 10 éve minden héten kijön egy ilyen írás, és rá mindíg ugyanazok a válaszok.
Piracy is charity.
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

--> http://www.fn.hu/hetilap/0704/nepregeny_160549.php <--

Szerintem ez egy inkább pozitív írás, és ráadásul a Figyelőben, ami egy színvonalas üzleti újság ^^ Nekem tetszik, hogy normálisan ír végre valaki az anime/manga kultuszról! (és Tonya is benne van! =D Én eddig vhogy azt hittem, hogy Tonya lány... ><;; bocsi Tonya, ha olvasod XD)
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Tonya Harding, híres névrokonom nevében - aki tényleg nő - megbocsátok... :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A cikkben olvastam, hogy májusban fog indulni egy új csak anime és mangával foglalkozó magazin. Én erről még semmit sem hallotam. Tudna esetleg valaki erről több ibfot adni? Előre is köszönőm.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

asszem láttam de csak féligmeddíg egy újságosnál amikor rohantam át az Andrássy úton: a címe valami Next- ennyit sikeredett elolvasnom meg azt láttam hogy tipikus karakterjegyekkel megáldott leányzó van az elején- szal lehet nem az, de sanszos- viszont hogy mennyire lesz igényes az más kérdés...
a "hol a TV maci"hoz meg annyit, hogy: teen titanik mint anime...jááj- fő a tájékozottság. aztán meg a Sámán király nem véletlenül megy abban a blokkban amire felhívják a kedves nézők figyelmét hogy "nagykorú felügyelete mellett..." na erről ennyit. marharépa telleg utánanézhetne a dolgoknak mielött leír valamit.
Avatar
Baoko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2005.10.11. 17:10

Hozzászólás Szerző: Baoko »

Az a legdühítőbb, hogy általában minden japán rajzfilmet erőszakosnak gondolnak, és eszükbe sem jut az a töménytelen silányság, amit az amerikai ipar nyomat a gyerekekre. Amennyi fantáziátlan, sivár cucc van, az totál kiborít. Főleg az olyan "rajzfilmeket" utálom, ami egy-egy felnőtteknek készített film rajzosított, elnyújtott változata. Pl. szellemirtók több sorozata (még a színvilága is fakó, nézhetetlen), godzilla-témák (hogy egy düherc nagy szörny mért való a gyerekeknek, azt magyarázza meg már valaki...) stb. Ráadásul a legtöbb rész ugyanarra a kaptafára megy, mindegy, hogy kik a szereplők. A Marvel cuccai meg szerintem szintén 12-es karikát érdemelnek. Egy 3 éves gyerek, aki farsangon azt kérte, hogy fessék ki Pókembernek, megijedt a tükörképétől... no cocmment. A múltkor meg láttam egy cikket egy amúgy színvonalas családmagazinban a gyerekek tévéfüggőségéről (elmarasztaló lényegében), és illusztrációnak a Duel Masters kissráca volt a képernyőn, mint ügyeletes japán rémség, aki miatt kiugrálnak a gyerekek az ablakon. Ezért is jó, hogy egyre több anime jelenik meg nálunk, mert látni lehet, hogy korántsem minden anime csöpög az erőszaktól. (mondjuk a Duel Masters mér' lett mumus, azt fel nem foghatom)
Jessie: - Már megint övék a vár...
James: - És miénk a lekvár.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

a legtöbb ember azzal sincs tisztában hogy mi a különbség az anime és a manga között. ami még nem lenne akkora baj ha nem általánosítanának arra, hogy anime=hentai vagy vérfürdő, és egyáltalán minden ami japán rajzfilm az szar, erőszakos, elbutítja/rosszra tanítja a gyerekeket - akiket mellesleg a kedves szülők szoktatnak aTV elé, mert mennyivel könnyebb bekapcsolni valamelyik rajzfilmcsatornát mint olvasni egy mesekönyvből- úgyhogy egyedül a szülők felelőssége hogy mit néz a drága gyerek, főleg ha odafigyelnek a korhatározásra. ha mégis valami hülyeséget csinál a gyerek, akkor is a gonosz, csúnya japán rajzfilm a felelős mindenért, mert biztos abban látta :roll: (mondjuk hogy a minimaxon nyomatott zagyvasághalmaz több kárt okoz a kisgyerekek fejlődésében mint egy 12+os anime az más kérdés...)
Avatar
Six' freed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.12.23. 11:31

Hozzászólás Szerző: Six' freed »

Megmondom őszintén, valahol meg tudom érteni a kritikáikat ezeknek az embereknek, bár nem értek velük egyet feltétlenül. De az az érzésem, hogy Magyarországon relatíve kevés igazán igényes és kidolgozott anime sorozat jelenik meg, ehelyett inkább az olcsóbb darabokat veszik meg a forgalmazók és a TV-adók. Most lehet, hogy ezért meg fogtok kövezni engem, de a Jetix műsora, ami magát anime adónak tartja, szerintem szánalmas. Egy-két jobb darabtól eltekintve (Cowboy Bebop, Inuyasha - bár ezt remegve írtam ide jobb darabnak, sajnos én egyáltalán nem szeretem, dehát ízlések és pofonok, azért az látszik, hogy ki van dolgozva, és sokaknak bejön), a nagy részük igénytelen, béna és semmitmondó. És sajnos ezek csak ez alapján tudják megítélni az animéket.

Holott szerintem animét már 4-5 éves kortól is lehet nézetni a gyerekekkel, ha már mindenáron filmet akarunk neki nyomatni. Nem értek egyet azzal az elgondolással sem, hogy az anime csak a 10+ korosztálynak való, alatta meg csak a csipcsupcsodák mehet. Ott van például a Totoro, amin azt hiszem, a világ összes négyéves gyereke visítva nevet. Vagy a Miyazaki-filmek közül még pár. A különböző család/gyerektörténetek miért nem kerülnek be? Vagy miért nem kapnak helyet az olyan, sokkal ártatlanabb és csendesebb sorozatok, mint az Ah! My Goddess (ami voltaképpen csak arról szólt számomra, hogy egy fiatal hogyan boldogulhat az élet különböző területein), vagy az olyan filmek, mint a Whisper of the Heart. Aztán az idősebbeknek meg ott van a Hellsing, az Evangelion, az Elfen Lied. Ezekben lehet, hogy van erőszak, de ezekre már egyetlen kritikus se írná, hogy miért kell a hat-tízévesek fejét ezzel tömni, mert ők is látnák, hogy ez bizony az idősebb generációknak szól, ráadásul igen erős tartalommal olykor-olykor és kiváló, igényes formában.

Na, ez az én nagy szívfájdalmam. Hogy nincs idehaza egy olyan anime-adó, ami egy széles spektrumon tudna igényes sorozatokat és filmeket sugározni, gyakorlatilag minden korosztálynak, minden témakörből és stílusból. Persze, belátom, ehhez pénz kell, az meg nincs. De attól még a szívfájdalom szívfájdalom marad.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Jetix mennyire animés csatorna? Csak kérdezem, mert nekem nincsen, de amiket hallottam róla, az animéik kimerülnek pár merchandise cuccban, a többi rajzfilmjük amerikai.
Az A+ szvsz egész jó volt addig a pontig, amíg a "mi" kezünkben volt. (Ha leszámítjuk, hogy eléggé a shounen animékre voltak ráállva...) Jöttek a nagy nevek: IY, CB, Trigun, Slayers, Kiddy Grade, és még sorolhatnám. Persze nyilván mindenkinél megoszlik, hogy számára mi a "nagy név", de szvsz amíg szinkronizált animéket adtak, addig többségükben minőségi cuccot kaptunk. Aztán megvette a csatornát a Sony, vagy melyik cég, és innentől kezdve jött minden "hülyeség": RPG-ből készült animéken át egészen a Pindúr Pandúrok szintű cuccokig. XD (Ez persze szigorúan szvsz, bár szerintem így is meg leszek érte kövezve. :dirr:) Ezt az időszakot jól jellemzi, hogy a csatorna műsorai közül a YGO GX és a Gravitation kötötte még le a figyelmemet a legjobban, mert a többi sorozat kb. ennyire sem tudott a képernyő elé szögezni. Azóta nem tudom milyen a helyzet, ugyanis ez volt az a pont, amikor már nem néztem tovább a csatornát, mert az egy dolog, hogy a feliratos cuccokat nehéz a gép mögül hallgatni (:dirr:), de valahogy egyre több, számomra "noname" cuccot vásároltak meg, az egész unalmas és lapos lett. Most lehet mondani, hogy "honnan tudod, hogy nem jók, ha nem is nézted őket huzamosabb ideig?", de általában az ember azért a jobb cuccokról hallani szokott, vagy a hype miatt, vagy fórumokon/animés hírekben beszélnek róla. Az A+-on most futó sorozatok legtöbbjének még a címét sem hallottam, mielőtt meg nem vették őket, és azt hiszem ez elmond egyet s mást a színvonalukról. Visszasírom azokat az időket, amikor a zsinórban mentek olyan animék, mint: IY, Slayers, YYH, CB stb. A múltkor megnéztem az A+ napi műsorát, kb. úgy épült fel, hogy 4 sorozatot adtak le 20:00 és 21:30 között, aztán utána hajnali kettőig ennek a 4-nek adták a korábbi részeit. (Igen, itt megeshet, hogy kicsit túlzok. :dirr:) Király... Szerencsére rájöttek, hogy ezt hosszútávon ők fogják a legjobban megszívni, ezért most már "hígult" a műsor, és a feliratos cuccok melle beraktak párat a régebbi jó sorozatokból, csak ugye az a gond, hogy azokat már mindenki látta vagy 5x, "normális" sorozatot pedig kb. fél éve nem vettek, úgyhogy örökké ezt sem csinálhatják. Ez a véleményem a mostani A+-ról, pedig régen nagyon szerettem, de megjártuk mi a Sonyval rendesen. Inkább vennének megint 3-4 havonta egy sorozatot, de az minőségi lenne, mint nyomatják itt kéthónaponként ezeket, amik most mennek. (Ez kb. olyan, mint amikor bejelentették, hogy 6 új manga fog megjelenni, aztán kiderült, hogy szinte mind OEL...)
Az itt leírtak persze szigorúan szvsz dolgok a részemről, de nagyon zavar, hogy így félrement ez a jól induló csatorna. Tudom, nem muszáj nézni (nem is nézem, talán majd ha megint vesznek valami jót, pl. Inu Yasha folytatást XD), meg örüljek hogy van, de itt nem arról van szó, hogy a nethez képest gyenge a felhozatal, hanem a csatorna korábbi színvonalához mérve esett az egész úgy fél éve akkorát, mint malac a jégen. Szóval igen, jelenlegi állás szerint nagyjából jól látja a helyzetet Six' freed.
Kép
Avatar
Six' freed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.12.23. 11:31

Hozzászólás Szerző: Six' freed »

Való igaz, a Jetix műsorának egyik fele amerikai, és abból is meglehetősen igénytelen minőség. (Bár, erre lehet mondani, hogy ami onnan jön, az jórészt alapból az.) Amúgy egy tekintetben én kifejezetten bizakodó vagyok: el tudom képzelni, hogy a jövőben, ha a mostani generáció felnő és közel kerül ezekhez a kérdésekhez (elvégre valahonnan jön az utánpótlás a televíziós csatornák műsorszerkesztőségébe is), az animéket már máshogy fogják megítélni. Remélem, egy idő után a most általában gyerekeknek szánt nyugati vackok (a korábban már emlegetett filmfolytatások, fakószínű képregényadaptációk, meg persze a számítógéppel animált sorozatok, amitől sajnos engem már elég régóta kiráz a hideg) megítélése aztán jelentősen romlik. Számomra az nem tartalom, ha semmiből előbukkanó szörnyeket semmiből előbukkanó szuperhősök pofozgatnak és csukatnak börtönbe feszülős guminadrágban. Az animék egy tipikus alapszituációja legalább az, hogy hétköznapi fiatalok vannak a középpontban, akikkel legalább azonosulni könnyebb.

A saját környezetemben azt látom (tanár vagyok), hogy a fiatalok nagy része vevő az animékre, sőt, azok, akikkel a korábban már említett sorozatokat megnézettem (Miyazaki, Hellsing, NGE, aztán volt a Tizenkét királyság, a Whisper of the Heart), egytől egyig szerették őket és belátták, hogy sokkal élvezetesebbek, mint azok a rajzfilmek, amiket manapság a TV-ben látnak. Ezzel együtt viszont előítéleteik vannak, számukra ugyanis, ahogy fentebb már említette valaki, "anime=hentai", illetve "anime=visongó lányok/béna kis sárga nyusziszerű szörnyek", avagy "anime=öncélú brutalitás". Az előítéletek viszont legjobban akkor építhetők le, ha a tapasztalat ellentmond nekik. : ) Mint ahogy az ELTE-n is tudomásom szerint minden évben van többalkalmas anime filmklub, amit az idősebb egyetemisták szerveznek, az iskolákban is minden további nélkül be lehet majd vezetni azoknak a tanároknak, akik már ezekkel nőttek fel. Tehát (és most jön a világmegváltó tuti (remélem kiérzitek az öniróniát)):

Az anime helyzete Magyarországon úgy javítható, ha a műfajt alulról, a fiatalok szintjéről, kisebb csoportokban kezdik megszerettetni iskolákban, egyetemeken, városi filmklubokban, s csak ezután van realitása annak, hogy egy televíziós csatorna egyáltalán fel tudja mérni, mi számít igényes és népszerű animének és mi nem, s hasonlóképpen a DVD lemezkiadók és mozifilmforgalmazók is ezután fordulhatnak kelet felé.

Hah. Na, ez az én alaptételem, tekintsének Sixy-féle anime-paradigmának. : )
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Istenem, mindig megfogadom magamnak, hogy nem állok le Titkossal vitatkozni, de aztán mindig ír valamit, amire nem lehet nem reagálni...

Sz'al amíg az A+ a "miénk volt" addig volt a jó, mert akkor voltak a nagy nevek és a "normális" sorozatok, most meg ilyen kis kaki no-name cuccok. Most felejtsük el egy pillanatra, hogy pl. a Kiddy Grade-ről, a Ghost Stories-ról vagy a Blue Genderről az ég egy világon senki nem hallott, amíg el nem kezdték itthon vetíteni őket, arról meg fogalmam sincs, hogy egy sorozat mitől lesz "normális"... A színvonalról meg csak annyit, hogy a Nerima Daikon Brothers kenterbe veri az agyonhype-olt Excel Sagát (és csak azért no-name, mert az USÁban is csak most kezdik kiadni), a Gallery Fake csak azért nem lett híres Nyugaton, mert a témája nem érdekli az átlag anime-fanboyt (egyébként egy Shougakukan-nyertes mangából készült), a ROD TV és a Kamichu (amiknek no-name-ségébe szintén ne menjünk bele) nagyon kellemes kis sorozatok, ami fényévekkel értelmesebbek, mint pl. a Kiddy Grade vagy a Blue Gender, satöbbisatöbbi.

Mindegy. Akkor még szinkronos volt, úgyhogy lehetett gépezés közben is "hallgatni". De most kaki, mert nem híres cuccok mennek rajta, és feliratos (fúj, oda kell rá figyelni). Oké.

Abba belegondoltál már, hogy a "nagy nevek" csak azoknak mondanak bármit is, akik már ismerik őket? Akik már fanok? Azok, akik most kezdenek csak ismerkedni a műfajjal, mert fél éve véletlenül elkaptak az A+on egy epizód valamit, azoknak a Cowboy Bebop vagy a Trigun ugyanannyira semmitmondó, mint a Gallery Fake vagy a Mirage of Blaze. És hiszed vagy nem, ezek a nézők vannak többségben.

Az A+ átlag nézőjének, aki nem alapból anime-fan (márpedig ez a csatorna nem elsősorban azoknak szól, akiknek már nem lehet újat mondani), a "nagy nevek" semmit nem jelentenek. Ő leül, megnézi azokat, amik érdeklik őt, és örül nekik. Nem sír, hogy "miért nem adják ehelyett a Narutót, az sokkal nagyobb név!" miközben tölti le a legújabb cuccokat a netről, és csak fél füllel figyel a tévére. Az átlag néző leül a tévé elé, odafigyelve megnézi a napi epizódot, aztán örül neki, hogy látta, függetlenül attól, hogy nemzetközi viszonylatban mennyire híres az az anime.

És akkor abba ne is menjünk bele, hogy a "nagy nevek" közül sok vagy azért nem nagy név, mert még nem lett híres az USÁban (ld. Nerima Daikon Brothers, amit mostanában kezdenek kiadni odaát, vagy akár a Paradise Kiss és a Kamichu), vagy csak azért "nagy név", mert az USÁban népszerű lett akkor, amikor ugyanígy no-name cuccként vetítették. Csak hogy a leghíresebb példát mondjam: a Trigun soha nem volt különösebben ismert vagy népszerű Japánban (a mangával ellentétben). Akkor lett az, amikor az amerikai közönségnek megtetszett. Miért is baj az, ha nálunk is ilyesmi történik? Egy fandomot nem lehet azokra építeni, akik csak azt akarják látni, amiket már előtte is húszezerszer láttak, és fanyalognak, ha olyat látnak, amihez nem tudnak hozzászólni.

A vastagon szedett paradigmáról pedig - uh, épp ez történik manapság itthon? Csakhogy Mo. pici ország, és soha, soha nem lesz nagy benne az anime-fandom. Relatíve nagy még lehet, de az még mindig kicsike lesz mondjuk egy Németországhoz vagy Franciaországhoz képest. Ehhez mérten fog fejlődni az anime/manga-kiadás, a tévécsatornák, stb. Az, hogy a Sony megvette az A+t, azt jelenti, hogy terveik vannak ezen a piacon, de amíg ez a piac ilyen pici, és ilyen kicsi pénz van benne, addig egyszerűen nem éri meg nekik a nagyágyúkat bevetni. (Bizony, anime = biznisz.) Majd ha nagyobb fandom lesz, ha a fanyalgók túllépnek azon, hogy "miért nem azt kapom, amit én akarok, úgy és akkor, ahogy és amikor én akarom?", ha emberek felfogják, hogy letöltögetés helyett mondjuk vásárolni is lehet, akkor jöhetnek a híresebb, sok pénzt hozó cuccok.

Ahhoz azért ne kelljen már a közönség véleménye, hogy valaki felmérje, mi számít igényesnek... (Tanulság: csak mert valami népszerű, még nem feltétlenül lesz igényes, satöbbi. Ha a mostani átlagvélemény szerint mennénk, akkor csak DBZ-t, YGO-t, Digimont és Inuyashát vetítenének, amin azért hadd röhögjek egy jót. :D)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Six' freed
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.12.23. 11:31

Hozzászólás Szerző: Six' freed »

A paradigma úgy szólt, hogy "akkor lehet". Tehát jelenleg én úgy érzem, nem történik mindenütt ez a váltás, de vannak rá példák (mint azt fentebb említettem). Az pedig távol álljék tőlem, hogy a népszerűséggel mérjem az igényességet, bár véleményem szerint az igényes művek könnyen válnak népszerűvé. (A dolog csak fordítva lesz problémásabb, ld. Dragonball, Pokémon, Yu-Gi-Oh!, meg egyébként szerintem az Inuyasha is, mint azt korábban elejtettem.) Az, hogy a televíziós csatornáknak nincs erre pénzük, mert kicsi a piac, teljesen jogos, bár nem hiszem, hogy olyan drágák lennének ezek a sorozatok. (Jórészük viszonylag régi.) Ezért gondolom úgy, hogy alulról kell szervezni, aztán később, ha megerősödik a piac, esetleg lehet gondolkodni a többin.

Másrészt meg viszonylag olcsón is lehet animét sugározni, most, hogy kezdenek átállni a digitális vetítésekre, meg a kábeltévékre. Miért nem foghatnak össze a közép-európai országok (Csehország, Szlovákia, Lengyelország, Ausztria, Magyarország, Horvátország, Románia, pl.), és indítanak egy közös csatornát? Nem nagy kunszt a különböző területeken különböző nyelvvel vagy akár egyszerűen csak felirattal (ez szerintem sok esetben még a minőséget is javítja) sugározni. És ismét: ez a része már utópia, idealizáció, stb., nyilván nem a jelen (meg az elkövetkezendő évtized) gondja.

Bár meggyőződésem, hogy egy NGE vagy egy Tizenkét királyság megvásárlása nem kóstálna sokkal többe, mint valamelyik elmúlt évekbeli amcsi számítógép-generált sorozat. Ráadásul elég sok anime jogát már megvettük így is, csak viszonylag kevés alkalommal vetítik őket és igen lehetetlen időpontokban, előzetes beharangozás nélkül (pl. Mononoke).
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:Istenem, mindig megfogadom magamnak, hogy nem állok le Titkossal vitatkozni, de aztán mindig ír valamit, amire nem lehet nem reagálni...
Szinte már vártam ezt... XD
mufurc írta:Sz'al amíg az A+ a "miénk volt" addig volt a jó, mert akkor voltak a nagy nevek és a "normális" sorozatok, most meg ilyen kis kaki no-name cuccok. Most felejtsük el egy pillanatra, hogy pl. a Kiddy Grade-ről, a Ghost Stories-ról vagy a Blue Genderről az ég egy világon senki nem hallott, amíg el nem kezdték itthon vetíteni őket, arról meg fogalmam sincs, hogy egy sorozat mitől lesz "normális"...
A Kiddy Grade tökéletes példa arra, hogy "noname" cucc is fel tudja kelteni az ember érdeklődését. Valóban, életemben nem hallottam róla, de leültem elé, és az első pár rész kellően megfogott annyira, hogy végignézzem. Nem lett egy világmegváltó dolog, de végig kellemesen szórakoztatott. Blue Gender nem a kedvencem, de szvsz még azt is jobban el lehetetett nézegetni, mint a most futó sorozatok legtöbbjét. A Ghost Stories-t valóban nem tartom egy nagy durranásnak, viszont anno ilyen sorozatból volt maximum 2-3, manapság meg mintha pont fordítva lenne az arány... "Normális" alatt valami olyasmire gondoltam, amiben látok eredetiséget, ami képes megfogni az embert, sajnos mostanában nem sok ilyet adott az A+. (Persze ez szvsz, pl. a Nerimába belenézek majd, mert tényleg sokan mondják, hogy rulez.)
mufurc írta:A színvonalról meg csak annyit, hogy a Nerima Daikon Brothers kenterbe veri az agyonhype-olt Excel Sagát (és csak azért no-name, mert az USÁban is csak most kezdik kiadni), a Gallery Fake csak azért nem lett híres Nyugaton, mert a témája nem érdekli az átlag anime-fanboyt (egyébként egy Shougakukan-nyertes mangából készült), a ROD TV és a Kamichu (amiknek no-name-ségébe szintén ne menjünk bele) nagyon kellemes kis sorozatok, ami fényévekkel értelmesebbek, mint pl. a Kiddy Grade vagy a Blue Gender, satöbbisatöbbi.
Lehet, engem mégis ez utóbbi "értelmetlen" cuccok kötöttek le, azoknak is főleg a "satöbbisatöbbi" része. (Slayers, IY, CB, Trigun, YYH, és most megint sorolhatnám...)
mufurc írta:Mindegy. Akkor még szinkronos volt, úgyhogy lehetett gépezés közben is "hallgatni". De most kaki, mert nem híres cuccok mennek rajta, és feliratos (fúj, oda kell rá figyelni). Oké.
Ha még csak a felirattal lenne gond... :D (megjegyzem, hogy szokott gond lenni vele, csúszik, nem rakják rá, stb.) Amúgy az emberek 90%-ka az A+ fórumon a feliratok megjelenésekor szét akarta szedni a csatornát, és tulajdonképpen nekem is szinte csak a magyar szinkron miatt érte meg nézni a műsort (feliratos Nerimáért hadd ne maradjak már fent éjfélig, amikor letölthetem...tudom, biztos elkényeztetett fanboy vagyok, viszont mások is vannak ezen a véleményen), de ez mindegy is. Ugyanis szép hosszú listát tudnék írni olyan animékről, amiket szíves örömest megnéznék felirattal is, ha adnák az A+-on, de ezek a mostaniak félek hogy talán még szinkronnal sem kötnének le, de akkor mégis több esélyük lenne rá...
Szinkronos cuccokból mostanában vagy a régebbiek mennek, vagy adják a YGO GX-et, ami még jó is lenne, ha nem adódnának sorozatban olyan bakik, mint pl. az angol szinkronos verzió elkezdése, a rész felénél a képernyőelsötétülés, majd alapos csúszásszal, és műsorrend-felborulással a rész újbóli elkezdése, immár magyarul. (Ez nem egyszeri eset volt, egy héten kb. 2-3 alkalommal is eljátszották. Régen ilyenre sem volt példa, de ugye mióta "nem a miénk" a csatorna...)
mufurc írta:Abba belegondoltál már, hogy a "nagy nevek" csak azoknak mondanak bármit is, akik már ismerik őket? Akik már fanok? Azok, akik most kezdenek csak ismerkedni a műfajjal, mert fél éve véletlenül elkaptak az A+on egy epizód valamit, azoknak a Cowboy Bebop vagy a Trigun ugyanannyira semmitmondó, mint a Gallery Fake vagy a Mirage of Blaze. És hiszed vagy nem, ezek a nézők vannak többségben.
Ez így van, viszont mivel az előbbi cuccok szinkronosak, már alapból nagyobb eséllyel keltik fel az animével most ismerkedő közönség figyelmét. (Hiába mondták mindig a véresszájú "onlyjapan" fanok, hogy "feliratos animét a népnek", még mindig a szinkronpártiak vannak erős többségben, hiszed vagy sem.) Persze most onnan indultunk ki, hogy ez az egyszeri animenéző el van vágva más animésektől, nincs nete, csak az A+-on nézett sorozatokból válogathat. Ellenkező esetben ugyanis már ő sem lenne "pártatlan", hiszen ha felnéz egy fórumra, vagy elmegy egy meetre, valószínűleg több ember fog a CB-ről/Trigunról, mint pl. a Gallery Fake-ről társalogni, és akkor máris hallott róluk. (Jó, példa erre a Narutó, hatalmas fandomja van nálunk is, pedig a sorozatot kb. egy hónapja vette csak meg a Jetix.) De amúgy van egy csomó olyan anime, ami nem "nagy név", és mégis teljesen szórakoztató, lásd MÄR, amit az amcsik is csak nemrég vettek meg, és úgy általában a kutya nem hallott róla. (Ez persze csak egy példa a sok közül, biztos van még jópár olyan sorozat, amikkel fel lehetene váltani a legtöbb "altatót", ami most megy az A+-on.)
mufurc írta:Az A+ átlag nézőjének, aki nem alapból anime-fan (márpedig ez a csatorna nem elsősorban azoknak szól, akiknek már nem lehet újat mondani), a "nagy nevek" semmit nem jelentenek. Ő leül, megnézi azokat, amik érdeklik őt, és örül nekik. Nem sír, hogy "miért nem adják ehelyett a Narutót, az sokkal nagyobb név!" miközben tölti le a legújabb cuccokat a netről, és csak fél füllel figyel a tévére. Az átlag néző leül a tévé elé, odafigyelve megnézi a napi epizódot, aztán örül neki, hogy látta, függetlenül attól, hogy nemzetközi viszonylatban mennyire híres az az anime.
Nyilván, de nekem attól még "fáj" a dolog, ezért volt minden harmadk mondatomban "szvsz". A Narutót amúgy megvették, más kérdés, hogy a Jetix adja, és vágott amcsi verzió, párosítva egy olyan magyar szinkronnal, amit még én (Naruto-hater) sem kívánnék neki...
mufurc írta:És akkor abba ne is menjünk bele, hogy a "nagy nevek" közül sok vagy azért nem nagy név, mert még nem lett híres az USÁban (ld. Nerima Daikon Brothers, amit mostanában kezdenek kiadni odaát, vagy akár a Paradise Kiss és a Kamichu), vagy csak azért "nagy név", mert az USÁban népszerű lett akkor, amikor ugyanígy no-name cuccként vetítették. Csak hogy a leghíresebb példát mondjam: a Trigun soha nem volt különösebben ismert vagy népszerű Japánban (a mangával ellentétben). Akkor lett az, amikor az amerikai közönségnek megtetszett. Miért is baj az, ha nálunk is ilyesmi történik? Egy fandomot nem lehet azokra építeni, akik csak azt akarják látni, amiket már előtte is húszezerszer láttak, és fanyalognak, ha olyat látnak, amihez nem tudnak hozzászólni.
Jó, de gondolom a Trigunt nem azért nézted, mert "OMG, Amerikában híres!". Azért nézted, mert lekötött, megtetszett...sajnos a mostani sorozatokról ugyanez nem mondható el. Azt pedig nem mondtam, hogy baj, ha a hazai fandom kezdi el egy anime népszerűsítését (jó példa a Kiddy Grade, amire egy másik fórumon írta valaki, hogy valószínűleg nagyobb rajongótábora van nálunk, mint Amerikában vagy Japánban :lol: ), viszont a mostani címek közül egyiknél sem láttam, hogy a hazai fanok hanyattvágták volna tőlük magukat, talán nem véletlenül... (Mondom, a Nerima kivétel, majd belenézek.) Mellesleg ebből is látszik, hogy aki csak az A+-on "nevelkedett", azért annak is feltűnik a korábbi helyzethez képest a mostani "minőségromlás".
mufurc írta:Az, hogy a Sony megvette az A+t, azt jelenti, hogy terveik vannak ezen a piacon, de amíg ez a piac ilyen pici, és ilyen kicsi pénz van benne, addig egyszerűen nem éri meg nekik a nagyágyúkat bevetni. (Bizony, anime = biznisz.)
Félek, az említett "nagyágyúk" még több RPG-adaptáció, és hasonló cuccok lesznek...
mufurc írta:Ahhoz azért ne kelljen már a közönség véleménye, hogy valaki felmérje, mi számít igényesnek...
A közönség véleménye azért lenne fontos, mert hosszútávon a csatornának sem éri meg olyasmit vetíteni, amit a kutya nem néz.
Kép
Válasz küldése