Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Persze, hogy javít. Ha már csak 1 embernek is megtetszik, akkor javít. A szinkron azért jó, mert így több emberhez jut el az anime, és minden magyar megérti, nem kell hozzá egy 2. nyelv ismerete.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A szinkronizálás biztos javít a helyzeten, de véleményem szerint kicsit többet beleadhatnának... :/ Mert elég érdekes dolgok sülnek ki belőle...
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Azért el kell ismerni, hogy az IY nagyon jóra sikeredett, akárcsak a Slayers. Fejlődünk :) Szinkronilag még a YGO! is jó volt (leszámítva a főszereplőt...), ott is inkább a fordítás volt nagyon bakis.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Raisu 2005.02.13. 18:39-kor.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:Azért el kell ismerni, hogy az IY nagyon jóra sikeredett, akárcsak a Slayers. Fejlődünk azért :)
Így van. :) Megy egyébként is: lusták az emberek, sokszor azért muszáj szinkronizálni, mert különben le sem ülnének elé. (Mondjuk ha jó a szinkron, én sem bánom, nekem is kényelmesebb, mint olvasni. ::jblush2:: )
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szinkonilag tényleg fejlődünk. Csak kár, hogy van amit az egyik adón vágnak. Akkor már adjanak mindent később és vágatlanul.
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

SZEL írta:Ha a gépet rákötöd a tévére akkor lehet, hogy kényelmesebben, de nem olyan minőségben tudod élvezni. nem kell ülnöd ahoz, hogy megnézd, hanem feküdni is tudsz hozzá. Én megtenném ha lehetne. Bár eléggé macerás.
A gépet a tévével összekötni témához szeretnék pár szót szólni. Én úgy hallottam, hogy az interlace eléggé nagy problémát jelent sok esetben, ha összekötünk egy gépet egy tévével. Én személy szerint nem próbáltam, nekem mesélték, hogy gyorsabb jeleneteknél csíkozik a kép.

Magyar szinkron...a helyzet az, én kevés magyar szinkronos animeot láttam. Ha nem is japán csodahangok vannak az animban, egyetértek hogy fejlődés a szinkronizálás, mivel eleve többen nézik meg. Én a gondot abban látom, hogy kevesen tudnak azokról az adókról, amiken anime megy.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én kicsit azért féle. Nálam az anime térhódítása egyet jelent az anime divattá válásával, és rettegek attól, hogy egy idő után sikk lesz animét nézni, persze felszínes ismeretekkel, és alacsony érdeklődéssel.
Félek hogy az Érdeklődés helyett a Trend lesz az ami egyre több embert vissz erre az útra. (Lásd Ghost in the Shell - ha valaki nem érti kifejtem hogy mire gondolok itt)
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Ez igaz. De nézzük a jó oldalát. Talán több animeot fognak kiadni magyarországon, és elérhetőbb lesz.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Tény, hogy örülnék neki, ha nem Japánból vagy USA-ból kéne SC meg Blame and so on! mangát rendelnem, de szerintem a mostani "fogyasztók" is elegen vannak a piac kihasználásához. Mindenesetre mint ahogy mindennek, ennek is van(nak) jó és rossz oldala(i). Meglátjuk mi lesz. Én bízom a legjobbakban. ;)
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

(Lásd Ghost in the Shell - ha valaki nem érti kifejtem hogy mire gondolok itt)
Én nem értem. Miért fájna nekem, ha sokan néznének az animéket, persze felszínes ismeretekkel, és alacsony érdeklődéssel?
Piracy is charity.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mert sokaknak izgatólag hat, hogy részesei lehetnek egy szubkultúra szinten működő dolognak. No offense, én is gondoltam így jó régen, de be kellett látnom, hogy sokkalta jobb, ha általánosan elterjed a dolog. Ha trend lesz belőle... *shrug* Legalább lesz, és akkor lesz választék is. Emberekkel találkozni/beszélni meg nem kötelező (lásd még Nagy Kocka Könyv - A kockák emberi kapcsolatokhoz való hozzáállása c. fejezetében).
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Zelmor:
Ezt a konyvet hol lehet beszerezni? ::jhuh::
::jblush2::
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Engem például elszomorít és némiképp meg is rémít amikor az Anime szó hallatán sok Laikusnak a GITS jut egyből eszébe, és mint hogy ők látták ezt a populáris animet tisztában vannak a "szubkultúra" sajátosságaival és tulajdonságaival.

Kaptam már telefonszámot, hogy itt és itt érdeklődjek néhány általam keresett anime után, mert x és y-ról tudva való volt, hogy "animés", és a telefon után rá kelett jönnöm, hogy egy-két NGE részen és a GITS-en meg néhány populárisabb animén kívül (pl.: NS, Wampire Hunter D... )
semmivel sincs tisztában az illető, nemhogy a ritkább mangák beszerzési útjáról társalogjunk.

Én még mindig félek a "kultúra" elterjedésétől. Nem vagyok ellene, csupán parázok a következmények miatt, és az "elfangirlesedés" szindróma miatt. Talán belátom, hogy nem kell, de egyenlőre nincs amivel meg lehetne győzni, hogy nekem jó az, ha sok sok ember felületes ismeretekkel, semmi behatóbb ismeret vagy esetleg csak ismeret szerzési kedv nélkül kezdi el fogyasztani ezeket a műveket.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

DeluksZ írta: Én még mindig félek a "kultúra" elterjedésétől. Nem vagyok ellene, csupán parázok a következmények miatt, és az "elfangirlesedés" szindróma miatt.
DeluksZ: ezt részleteznéd pontosabban, hogy itt mire gondolsz?
Amúgy nem hiszem, hogy ettől félni kéne. Legalább sokaknak lenne vmi halvány sejtése (sőt látott is egypárat), hogy ez a fogalom egyáltalán mit takar! És csatlakozom az előttem szólókhoz: ha elterjedne és "divatműfajként" létezne továbbra hazánkban, legalább lenne miből válogatni.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Igazából nem kell sztem részleteznem, a hozzáűszólásodból úgy vettem ki hogy tökre érted mit akartam mondani. Az utolsó mondatod legalábbis teljes mértékben meggyőzött erről. Talán van bennem egy kis irigység is... lehet hogy most még nehezen hozzáférhető mangák, vagy animék bezserzése a közeljövőben az eldivatosodás miatt olyan emberek számára lesz tök egyszerű, akik ezt nem is igazán értékelik.
Bár ezten nincs igazából mit megvitatni. Teljesen értem miéárt vagytok azon az állásponton, csak én másik állásponton vagyok:) Meglátjuk mi lesz.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DeluksZ írta: az Anime szó hallatán sok Laikusnak a GITS jut egyből eszébe, és...
Már nem azért, de ha meg mindenki a hentaira gondol, akkor az is baj, de ha mindenki a GITS-re gondol akkor meg az is baj... kezdem azt érezni, hogy minden baj. Egyébként meg imho tök felesleges ilyeneken filozofálni, mivel ettől még tök messze vagyunk, addig meg vannak egyéb problémák is az animével kapcsolatban, nem kell egyből a jövő problémáira gondolni. Előbb jussunk el odáig, hogy az legyen a bajunk, hogy "omg de sokan nézik akik nem értenek hozzá"... Én spec. örülnék ha már ott tartanánk, hogy lennének "laikusok" is.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

MaKo írta:Egyébként meg imho tök felesleges ilyeneken filozofálni, mivel ettől még tök messze vagyunk, addig meg vannak egyéb problémák is az animével kapcsolatban, nem kell egyből a jövő problémáira gondolni.
Éspedig? Te pl. milyen problémákra gondolsz? Mert sztem nincs semmi probléma... legalábbis, ha nagyon meg akarsz nézni/szerezni egy animét, akkor megkéred az egyik haverodat, h adaja oda/töltse le stb. szal meg tudod nézni már szinte a legeslegújabb dolgokat is, nem sokkal a japán megjelenés után... nekem spec. semmi okom panaszkodni és nincs gondom sem, ja... ha belegondolok, mégiscsak van gondom... de ezt egészen egyszerűen képes vagyok megoldani azzal, h kikapcsolok mindenféle subot meg szinkront és nézem eredetiben... ^^
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Konomi írta: Éspedig? Te pl. milyen problémákra gondolsz?
Például arra, hogy több helyen lehessen fogni az A+-t, kicsit jobban lehessen terjeszteni ezt a műfajt, szélesebb körben megismerjék. Persze annak, aki csak az eredetit szereti, illetve csak az az érdeke, hogy "kölcsönkérje" az animét, annak ez tökmindegy, de ha a magyarországi anime helyzetét nézzük, és azt tartjuk elsősorban fontosnak, hogy kicsit több réteg ismerje, igenis probléma, ill. cél az, hogy több helyen lehessen fogható az A+. Van aki spec csak onnan tud animét nézni, ismerek olyanokat. Ugyanis nem mindenkinek van internete, vagy olyan baráti köre, ahonnan egyből leakaszthat pár cd-nyi animét.

De mivel ez a probléma kezd megszűnni, ezért csak drukkolni lehet, hogy még többen tudják fogni, de már maga az A+ létrejötte is nagy előrelépés, aminek spec én nagyon örülök ^_^.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én spec TV-ben azóta nem láttam animét, mióta levették az RTL2-t... Jó, most van az IY az RTL Klubon, de mást nem tudok nézni, mert se A+, és még Cool TV sincs... Szóval szerintem is jó ötlet lenne, ha tényleg olyan csatornának alakítanák ki az A+-t, hogy szinte bárki tudja fogni...
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Engem zavarna, ha nem tudnám dokumentálni, nem tudnám ujra és ujra kényem, kedvem szerint megnézni, amit egyszer már láttam, vagyis baromi nagy késztetést éreznék hogy az összes tvben vetitett animet felvegyem videora vagy dvd-re, de az totál anyagi csőd lenne, szal sztem én tvben nem sűrűn fogok animét nézni
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Onegai, no offense, de szerény személyem DeluksZ-al ért egyet. Valahogy nekem sem nagyon tetszene az anime "divatirányzattá" válása (persze ez a kutyát nem érdekli ^^). Bár mondjuk ha valakinek, akkor nekem érdekemben állna az animékhez való minél könnyebb hozzáférés, tekintve, hogy nincs Internetem... ^^ De mégsem szeretném mindezt. Miért is?
Zelmor írta:Mert sokaknak izgatólag hat, hogy részesei lehetnek egy szubkultúra szinten működő dolognak.
Ez persze csak az egyik ok, nem is a legfőbb, de én, be kell valljam, nagyon élvezem. ^^

Ez a "lenne miből válogatni" szöveg engem nemgyengén hidegen hagy. Van miből válogatni, ott az Internet. Persze lehet, hogy máskép látnám a dolgokat, ha lenne egy köteg méregdrágán vásárolt mangám/jártam volna Japánban/stb... De nincs.
DeluksZ írta:Engem például elszomorít és némiképp meg is rémít amikor az Anime szó hallatán sok Laikusnak a GITS jut egyből eszébe, és mint hogy ők látták ezt a populáris animét, tisztában vannak a "szubkultúra" sajátosságaival és tulajdonságaival.
A "GitS-szindrómát" már én is tapasztaltam, még pesti egyetemista koromban ::japhaha::. És most lehet mondani, hogy beképzelt, önelégült alak vagyok, de mindenesetre jót derültem magamban a nagy "anime-szakértők" hozzászólásait hallgatva (Pl.: Amikor a nyitójelenetben Motoko ruha nélkül veti magát le a toronyépület tetejéről, az szerintük hentai...) + Szerintük csak a GitS az "Anime", semmi más. Egy volt közöttük, aki legalább az Evangeliont ismerte. Mondjuk az elvakult Evangelionisták sem sokkal jobbak...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2005.02.17. 09:02-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Surci írta: (Pl.: Amikor a nyitójelenetben Motoko ruha nélkül veti magát le a toronyépület tetejéről, az szerintük hentai...)
Pedig nem ruha nelkul veti magat :p
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To MaKo: Igy mar ertem... Tenyleg nem lenne rossz, ha kicsit szelesebb korben ismertte valna a dolog, de rajtam pl. pont az nem segit, ha TV-ben tobb lesz az anime, mert spec nekem k**va keves idom jut arra, h a TV elott csucsuljek... gyak mindegy, h jatszanak-e animet vagy nem, mert ha jatszanak, akkor sem tudom nezni... bar, amint irtad, vannak akik pont forditva vannak ezzel, nekik viszont kiralysag lenne...
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

detto. nincs idöm tvzni és különben se szeretem a szinkronos cuccokat. de ismerek olyanokat, akik néznék, ha lenne. szoval részemröl nem fontos, de az elterjedésnek jot tenne. az már más kérdés, hogy én se örülnék, ha boldog-boldogtalan animét nézne... (de a Digimon-Bayblade kütyük elterjedésének mintájára már várom az Inuyasha kártyákat, plüsiket + ilyenek. :D meeten kitaláltuk mi lesz ezek után a chipsben! Shikon no tama daradkák! gyütsd össze mind 200-t, hogy legyen 1 saját Shikon no tama-d!! XD :dirr: )
Kép
Avatar
mana
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2003.06.13. 12:53

Hozzászólás Szerző: mana »

Én kifejezetten örülnék mindenféle plüssbigyóknak. Mondjuk én szeretem a plüssfigurákat...
Amit nem értek, hogy miért fáj az egyes rajongóknak, ha terjed az anime. Senki nem fogja kötelezni őket, hogy a tévében nézzék szinkronnal. Nagyjából ugyanúgy megmaradnak az eddigi források (jó esetben; lásd a mostanában(?) kezdődő fansub-ellenes megmozdulásokat), aki akarja nézze azt. :?
*BAFU!*
Válasz küldése