Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ugyanmár Mana, ne szerénykedj. Te is tudod, hogy azért fáj, mert ha mindenki animét néz (ez irreális elképzelés, szóval maradjunk annál, hogy bárki hozzáfér bármihez) akkor Ő már nem lesz különleges, Aki Animét Néz, és a plebsel ellentétben tudja is mi az :)

Persze ez csak az én gonosz, és velejéig romlott, munkahely által mérgezett gondolkodásom.
:osmad1:
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Zelmor írta:Mert sokaknak izgatólag hat, hogy részesei lehetnek egy szubkultúra szinten működő dolognak. No offense, én is gondoltam így jó régen, de be kellett látnom, hogy sokkalta jobb, ha általánosan elterjed a dolog.
Pontosan, pontosan. Régen én is pont így gondoltam, hogy nem lenne jó ha elterjedne az anime. De ezt csak az gondolja így, aki azt hiszi, hogy az animenézés ad neki identitást. Ő "animés", mint ahogy zenében vannak ilyenek meg olyanok... És ha mindenki szereti az animét, akkor elveszett ez az elit-érzés, meg az, hogy ő valami különlegeset csinál.

Most már igenis örülnék, ha ugyanúgy mint pl németeknél, rengeteg anime és manga lenne, persze hogy az egész csak reklámfogás, meg a 12 éves embereket meg lehet vele hülyíteni, de legalább lesz akkora érdeklődés, ami eltartaná itt is az anime-manga forgalmazást.
Csak gondoljunk bele, mennyivel szebb lenne, ha bemennénk a legközelebbi dvd üzletbe, és levennénk a polcról az anime dvd-ket, és megvennénk. Nem pedig külföldről kellene rendelni iszonyatos postaköltséggel, no meg egy hónapi feszült várakozással, sőt, a vámolással is.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hikari írta: Most már igenis örülnék, ha ugyanúgy mint pl németeknél, rengeteg anime és manga lenne, persze hogy az egész csak reklámfogás, meg a 12 éves embereket meg lehet vele hülyíteni, de legalább lesz akkora érdeklődés, ami eltartaná itt is az anime-manga forgalmazást.
Jah, Hikarival értek egyet. Egyébként meg ha rólam van szó, én se írtam soha, hogy hűdesok TV-t nézek (őszintén bevallva, kb. öt éve alig ha tízszer leültem vmi elé, hogy megnézzem, ebből is kb. 9 kölcsönkapott videó volt), de ha mindenki érdekét nézzük, és belevesszük azt, hogy nagyon sok embernek tényleg nincs még internete, sőt, esetleg olyan barátja sincs, akitől animét kap, annak jól jönne , ha nézhetné TV-ben a "hűdebéna" szinkronos animéket is. Ugyanis bármilyen furcsa, nem mindekinek pottyan az ölébe egy ADSL kapcsolat, vagy animét ismerő, értékelő barátok, van akinek nincs ilyen kényelmes helyzete. Ezen lehet vállat vonni, hogy "na és kit érdekel, ő dolga", de ha arról beszélünk, hogy jó lenne ha terjedne az anime, vagy el lenne fogadva valamennyire, esetleg hogy "jaj ne hentaiozza le már mindenki az animét", akkor ez közös érdek, bárhogy is nézzük.
Az meg egy dolog, ha iksz és ipszilon nem szereti a szinkront, akkor nem nézi, ő dolga, ez senkinek se kötelező. De általánosságban beszélve, imho igenis jó lenne ha terjedne TV-n keresztül is az anime (már csak azért is, amit Hikari fönn írt), és szélesebb körben ismertté válna. Majd ha már tömegek ismerik, és általánossá válik, szerintem ráérünk akkor sajnáltatni magunkat, hogy juj de rossz, most milyen sokan ismerik, már "nem vagyunk különlegesek" (nem mintha bármikor is azok lettünk volna, csak mert animét nézünk, persze ez a én véleményem).
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Surci írta: Ez a "lenne miből válogatni" szöveg engem nemgyengén hidegen hagy. Van miből válogatni, ott az Internet.
Surci: ezt pont te mondod, akinek nincsen otthon internete? Ha vannak kapcsolataid a beszerzésre, akkor persze már minden egyszerűbb lesz, de a Te helyzetedből. És ezzel nincs mindenki így. Én Hikarival és Manaval értek egyet. Nem zavarna a reklámbigyók és egyebek elterjedése, az animeket meg úgy is csak az nézné, akit érdekelne meg aki tudná és van rá ideje.
Plussz ez a ÉN ANIMÉS=ÉN LENNI VALAKI gondolkodással már nem először találkozom. Nekem mondjuk ez már bele számít a "divatmajmolásba", amitől egyesek tartanak.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Hikari írta:Pontosan, pontosan. Régen én is pont így gondoltam, hogy nem lenne jó ha elterjedne az anime. De ezt csak az gondolja így, aki azt hiszi, hogy az animenézés ad neki identitást. Ő "animés", mint ahogy zenében vannak ilyenek meg olyanok... És ha mindenki szereti az animét, akkor elveszett ez az elit-érzés, meg az, hogy ő valami különlegeset csinál.
Egy megjegyzés: Régebben felhívták rá a figyelmemet, hogy a "szerintem", "én úgy gondolom", "véleményem szerint" és hasonló modulok használata udvariasabbá teszik a hozzászólást, sőt most már szinte a fórum etikett része. Ez a te esetedben Hikari nekem nagyon hiányzott. Valószínűleg mi is tisztában vagyunk vele, hogy miért az a véleményünk, mint ami, és nincs szükségünk pszichológiai elemzésekre, amiket, mint az Univerzum egyik alaptörvényét olvashatjuk. Kérnélek rá, hogy a jövőben ezek a dolgok ne kerüljék el a figyelmedet, mert be kell vallanom eléggé rosszul esett, sértett az, hogy úgy gondolod te tudod, hogy én miért gondolom azt amit.

Szerintem nincs igazad. Én elit-érzés elvesztése helyett egy sokkal egyszerűbb, alapvetőbb emberi érzéssel indokolnám az álláspontomat. Irigység. Persze ez csak az egyik azon érzelmek, érzések, ideológiák közül, amelyek a véleményemet megfogalmazták bennem, de úgy érzem ez a legnyomósabb.

Pontokba szedve kifejtem, hogy miért nem szeretném, ha a dolog elárasztaná az országot, utána pedig mindenki döntse el mennyire tart gonosz embernek.

1. Tudvalevő (és ezt nem én mondom), hogy minél könnyebb megvenni, beszerezni valamit, annál értéktelenebbé válik számunkra. Mindenki döntse el magában, hogy egy Japánból rendelt, hosszú várakozás után megérkezett, nehezen beszerezhető mangakötetnek/anime DVD-nek örülne jobban, vagy egy olyan, bármelyik boltban beszerezhető, bárki által hozzáférhető, utánajárást, kutakodást, beszerzési időt nem igénylő mangának/anime DVD-nek, amit bárki akkor vesz meg amikor akar. Sztem mindenki el tudja dönteni melyiket becsülné meg jobban, melyik kézhez kaparintásakor dobbanna nagyobbat a szíve.

2. Úgy érzem a lehetőség mindenkinek, de ha nem akkor is az érdeklődők 95%-ának adott. Ma Magyarországon akik animéket akarnak nézni, azoknak legtöbbjük megteheti, meg van rá a lehetőségük. Információs oldalak, mind angol, mind magyar nyelven rendelkezésre állnak a neten úgy egy-egy animéről, mint összefoglalóan a kultúráról. (Lásd pl. ezt a lapot. Én rengeteg tudást innen szereztem.) Emellett a televízió is ott van legtöbbjüknél, valamint meetekre el tud menni szintén elég nagy hányaduk. Aki ma Magyarországon nem tud animét beszerezni/nézni annak a terjedés után sem lesz lehetősége.

Lábjegyzet: Itt arra próbáltam rávilágítani, hogy ahhoz, hogy ne tudj animét nézni/beszerezni olyan szintű hátrányok kellenek (és itt leginkább anyagiakra gondolok), ami hátrányokat a kultúra elterjedése sem küszöbölne ki. Remélem világos, mit akarok mondani.

3. Engem speciál zavarna, ha az általam olyan nehezen, vért izzadva beszerzett dolgokat egy hozzá nem értő, vagy a dologgal felületesen foglalkozó ember 5 perc ráfordításával beszerezhetné. Nem érezném igazságosnak. (Persze ez nonszensz. Van rá lehetősége, megteheti, nincs jogom ezt felülbírálni, vagy megtiltani, engem ennek ellenére zavarna, és igazságtalannak tartanám. Itt lép ugye be az irígység mint (negatív, de) fő mozgatórugó.)

4. Az ember ne akkor akarja a jogsit lerakni, amikor megvették már az autót, vagy ne csak azért mennyen dolgozni, mert már oda adták neki a pénzt. Ugyanígy vagyok vele az anime kapcsán is. Valaki ne azért nézze, mert az újságárusnál minden második újság Manga, vagy mert a DVD kölcsönzők 1/3 része Anime DVD-kkel van tele. Akit nem érdekel, arra ne erőltessük rá, akit meg érdekel az (a 2. hozzászólásban ezt már leírtam). Én egy olyan ember vagyok, akit zavar a hozzá nem értés, és a hibás önismeret (nemtudom, hogy ez negatív, vagí pozitív tulajdonság-e, de ilyen vagyok) és biztosan felhúznám magam laikusok beszélgetései kapcsán, ahol mint "anime-szakértők" vitatnák meg a dolgokat. Én igenis utánajártam, töltöttem, rendeltem, várakoztam, utána olvastam, hallgattam a szidásokat emiatt, és a legmélyebb tiszteletem azoknak, aki hasonló képpen szerezték meg a tudást (mint ahogy itt legtöbben), viszont ha el lenne terjedve a kultúra ezekre a dolgokra nagyon kevesen fordítanának időt, és nagyon sok lenne a "kontár" a témában, ami engem felettébb rosszul érintene. Tudom, hogy nem állnám meg szó nélkül, és biztosan egy-két ember lelkébe gázolnék.

Szerencsére (habár ma is van elég sok "animés vagyok, mert láttam a Gits-et" típusú ember) ezen a fórumon és más ezzel a témával foglalkozó fórumokon nagyon sok "tanult" ember van, akikkel bármikor bármelyik eldugott animéról/mangáról el lehet beszélgetni, ki lehet kérni a véleményüket, mert időt és pénzt nem sajnálva szerezték/szerzik az információkat, mert ők tényleg "animés"-ek, és éépen ezért van az, hogy pl. bátran kérdezek ezen a fórumon is bárkitől bármit, mert tudom, hogy megbízható, intelligens és "szakértői" véleményt kapok.

Ez az én véleményem, és ezért nem érzem helyesnek a jellemrajzodat Hikari. (Lehet, hogy olyan mintha csak neked írtam volna, de ezt mindenkinek írtam, szóval nem személyes bírálat.)

Lábjegyzet2: Aki elolvassa és időt szán a megértésére annak köszönöm szépen, függetlenül attól, hogy egyet ért e velem, vagy elítéli, amit leírtam. Úgy gondolom érthető minden, amit mondtam, ahogy én is megértem, miért gondolják mások (akik a terjedés mellett vannak) azt, amit.

Lábjegyzet3: Ez a globális elterjedésről szól. Persze engem sem zavarna, ha lenne egy két könnyebben megkaparintható dolog, olvashatnék 1-2 ilyen cikkeket az újságban, vagy látnék néha a témával foglalkozó műsorokat, de ez sztem senkit sem zavarna... persze nem is erről folyik itt a vita, csak leírtam, nehogy valaki azt higgye, hogy kitiltanék mindent MO.-ról ami anim, mert ez persze nem így van..˛
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DeluksZ írta: Tudvalevő (és ezt nem én mondom), hogy minél könnyebb megvenni, beszerezni valamit, annál értéktelenebbé válik számunkra. Mindenki döntse el magában, hogy egy Japánból rendelt, hosszú várakozás után megérkezett, nehezen beszerezhető mangakötetnek/anime DVD-nek örülne jobban, vagy egy olyan, bármelyik boltban beszerezhető, bárki által hozzáférhető, utánajárást, kutakodást, beszerzési időt nem igénylő mangának/anime DVD-nek, amit bárki akkor vesz meg amikor akar. Sztem mindenki el tudja dönteni melyiket becsülné meg jobban, melyik kézhez kaparintásakor dobbanna nagyobbat a szíve.
Ez elég érdekes hozzáállás, én még ilyenről sosem hallottam, persze lehet hogy bennem van a hiba ^^ Mindenesetre ezzel én spec abszolúte nem értek egyet. Ha meg lehetett volna kapni a sarkon az Ayashi no Ceres artbookot, akkor nem csak hogy jobban örültem volna, hanem olcsóbban is megúsztam volna. Egy fikarcnyival se tartottam volna kevésbé "értékesnek", mint aminek most tartom (már miért nézném le az értékét? ). Egyáltalán, én spec elképzelni se tudom, hogy ez "elrontaná" a boldogságot ami a vásárlással jár, sőt ^^ Én tuti boldog lennék tőle, mert néha elriaszt az, amit ki akarok(esetlegesen ki tudok) adni mangára/animére, és bizony, ha a sarkon kapható lenne, kevésbé zavarna a dolog, sőt, jó lenne, hiszen jóval olcsóbb lenne.
DeluksZ írta:Ma Magyarországon akik animéket akarnak nézni, azoknak legtöbbjük megteheti, meg van rá a lehetőségük. Információs oldalak, mind angol, mind magyar nyelven rendelkezésre állnak a neten úgy egy-egy animéről, mint összefoglalóan a kultúráról. (Lásd pl. ezt a lapot. Én rengeteg tudást innen szereztem.) Emellett a televízió is ott van legtöbbjüknél, valamint meetekre el tud menni szintén elég nagy hányaduk. Aki ma Magyarországon nem tud animét beszerezni/nézni annak a terjedés után sem lesz lehetősége.
Újra leírom ^^ van akinek nincs internete. Van aki olyan helyen lakik, vagy olyan helyzetben van, aki nem tud elmenni minden hétvégén meetre (akárhogy is nézzük, nincs minden kis és nagy városkában meet, és van aki, nem engedheti meg magának, hogy minden hétvégén órákat utazgasson). Sőt, lehet hogy még egyetlen egy animés barátja sincs, hiába szeretne ismerkedni, nem igazán tud. Nem jótékonykodni akarok ezzel a hozzászólással, de mindeképp úgy látom, hogy a TV az egyetlen kapocs az ilyen emberek és az anime között. És nem megszánásból írom, de ha teszem azt én ilyen helyzetben lennék, és én is csak az Inuyashát meg a Kiddy Grade-t tudnám nézni, valószínűleg örülnék neki, ha több új anime jönne be a magyar TV-adókba. Egyébként is, már csak azóta, hogy az IY megy a magyar adókon, már megnőtt az animét ismerők/kedvelők száma. Azért pedig, hogy valaki "nem szakértő" a témában, még nem kell lenézni. Lehet, hogy nem is akar az lenni, de élvezni szeretné az animét, ami neki is jogában áll. Magyarul: ha bele akarsz mélyedni a témába, megteszed. Ha nem, akkor csak megnézed, élvezed, és annyi, nem kell ettől még otakunak lenni. És hogy honnan tudom, hogy léteznek ilyen emberek? Onnan hogy számtalant ismerek(tem). Mellesleg szólva: mi is (legalábbis sokunk nagy része) annak idején valószínűleg TV-ből ismertük meg az animét (tisztelet a kivételnek természetesen). Ráadásul - ki lehet javítani ha nem így volt - én nagyon úgy emlékszem, hogy éveken keresztül másról se lehetett hallani, csak hogy "jaj de rossz a helyzet Magyarországon, mindenki hülyének néz az anime miatt, a Magyar animések 'elnyomott' helyzete, milyen kár, hogy nincs magyarul manga, anime, stb." És most? Lassan az lesz baj, hogy megy a TV-ben, vagy hogy elterjed. Ismét leírom, tisztelet a kivételnek, aki nem ezt hangoztatta/nem ez volt a véleménye anno, stb.
DeluksZ írta:más ezzel a témával foglalkozó fórumokon nagyon sok "tanult" ember van, akikkel bármikor bármelyik eldugott animéról/mangáról el lehet beszélgetni, ki lehet kérni a véleményüket, mert időt és pénzt nem sajnálva szerezték/szerzik az információkat, mert ők tényleg "animés"-ek, és épen ezért van az, hogy pl. bátran kérdezek ezen a fórumon is bárkitől bármit, mert tudom, hogy megbízható, intelligens és "szakértői" véleményt kapok.
Ez a "tényleg animés vagyok" dolog akkor most mi is tul.képpen? Számomra ez úgy hangzik, hogy igenis "elitbe" tartozást hangsúlyoz. Mellesleg ismét megjegyzem: miért kéne mindenkinek, aki animét néz "szakértőnek" lennie? Miért kéne egyáltalán mindenkinek vérben forgó szemű otakunak lennie, csak mert megnézett egy-két animét és tetszik neki? Fanatizmus nem egyenlő az ismerkedés fogalmával, miért kéne egyből mindenkinek, ami megnézett egy animét, a mélyvíz után sóvárognia? Pláne, ha nincs is más animés forrása, csak a TV.

Egyébként részemről mindent leírtam ami fontos, úgyhogy én ezennel ki is szálltam a megvitatásából ennek a témának.
Avatar
Csokit kérek!!! *.*
Profi
Profi
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:38
Tartózkodási hely: blablabla
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csokit kérek!!! *.* »

DeluksZ írta: (blablabla yada yada)
JÉZUSATYAÚRISTEN! O.O
Édesfiam te nem gonosz vagy hanem valami más <_< >_>

A., nem anyázunk adminokat, meg nem oktatjuk őket etikettre, hidd el, jobban tudják Nálad.

B.,
1., Én baromira örülnék ha nem kéne hosszú várakozási idő után rendelni marha drágán cuccot világvégéről. Megbecsülném ugyanúgy... sőt még pénzt is áldoznék azokra amik engem érdekelnek, és nem netről tölteném őket.

2., erre nem válaszolok, mások meg fogják tenni helyettem.
[edit] Mako már meg is írta[/edit]

3., Ja bocs. Poor newbiek menjenek répát szedni a földekre. Csak mert nincsenek a Nagy DeluksZ szintjén. Ez sznobság. >_>

4., (Valaki meg ne azért írjon fórumra mert mamája vett neki 15. szülinapjára billentyűzetet, vagy ne azért nézze az animéket, mert kapott hozzá monitort is.) Szerintem akit nem érdekel úgyse fogja megvenni, és nem fog ott állni senki géppuskával a kezében h Kiss Józsikát rákényszerítse h megvegye a legújabb Hódtündér vs. Mechagodzilla képregényt ._."

Lábjegyzet: Isten mentse az emberiséget a pubertáskortól... >_>

- Ranting finished -
Kép Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Csokit kérek!!! *.* írta:nem anyázunk adminokat, meg nem oktatjuk őket etikettre, hidd el, jobban tudják Nálad.
Ugy voltam vele nem írok többet ebbe a topikba, hiszen mindent leírtam amit akartam, viszont ezt nem bírtam megállni.

1.Anyáztam én adminokat?
2.Nem hiszem.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Sznob. És még butuska is, hogy egy ban elengedése után beszól az adminnak. *pápá-t integet Deluksznak*
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nah mégiscsak írok, mert ezexerint nem sok lehetőségem lesz már rá. Ha ebből ban lesz ismételten akkor máris tovább bírtam mint gondoltam. Mellesleg sztem ez édeskevés egy banhoz, de nincs jogom ezt eldönteni. Admint nem anyáztam, mindenesetre Makó köszönöm szépen hogy ennyit fáradtál a válaszadással, és ilyen értelmesen ki tudtad fejteni a véleményedet. Sok ember tanulhatna tőled. A topikba tényleg nem írok többet, mert csak félreértésekre adna okot.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:Irigység.
En erre nem lennek ilyen buszke...
DeluksZ írta:1. Tudvalevő (és ezt nem én mondom), hogy minél könnyebb megvenni, beszerezni valamit, annál értéktelenebbé válik számunkra. Mindenki döntse el magában, hogy egy Japánból rendelt, hosszú várakozás után megérkezett, nehezen beszerezhető mangakötetnek/anime DVD-nek örülne jobban, vagy egy olyan, bármelyik boltban beszerezhető, bárki által hozzáférhető, utánajárást, kutakodást, beszerzési időt nem igénylő mangának/anime DVD-nek, amit bárki akkor vesz meg amikor akar. Sztem mindenki el tudja dönteni melyiket becsülné meg jobban, melyik kézhez kaparintásakor dobbanna nagyobbat a szíve.
Japanbol rendelt mangakotet/DVD... neked az eszmei ertek miatt tobbet er egy japan anime/manga, amit nem is ertesz? Es mindenkitol elvarod, hogy igy gondolkodjon? Hat gratulalok. Egyebkent pedig nem tudom, rendeltel-e mar valaha is Japanbol, de a dolog draga. Baromi draga. A magam reszerol orulnek, ha olcsobban is hozza lehetne jutni, mind a mangakhoz, mind a DVDkhez (na, a DVDt ne is emlitse nekem senki).
DeluksZ írta:Emellett a televízió is ott van legtöbbjüknél
Um... es? Van TVm, megse tudom fogni az A+-t, masok pedig a Coolt nem tudjak fogni, vagy a Jetixet (vagy hol a feneben megy a Shaman king). TV nem = instant anime.
DeluksZ írta:3. Engem speciál zavarna, ha az általam olyan nehezen, vért izzadva beszerzett dolgokat egy hozzá nem értő, vagy a dologgal felületesen foglalkozó ember 5 perc ráfordításával beszerezhetné. Nem érezném igazságosnak.
....mar elnezest, de ne rohogtess. "Olyan nehezen, vert izzadva" mi, amig felmaszol a torrentsite-ra vagy az ftp-re, es lecsorgatod a cuccot? Vagy amikor a karosszekben elore kell hajolni, es harmat (omg!!) kattintani az egerrel, hogy az online boltban megrendeld a cuccot, amit aztan a lakasodra szallitanak? (sokkal farasztobb lenne eltomegkozlekedni egy boltba.) Ne hulyeskedj. Ez tenyleg nonszensz, de nem azert, amiert te gondolod.
DeluksZ írta:Valaki ne azért nézze, mert az újságárusnál minden második újság Manga, vagy mert a DVD kölcsönzők 1/3 része Anime DVD-kkel van tele. Akit nem érdekel, arra ne erőltessük rá, akit meg érdekel az (a 2. hozzászólásban ezt már leírtam). Én egy olyan ember vagyok, akit zavar a hozzá nem értés, és a hibás önismeret (nemtudom, hogy ez negatív, vagí pozitív tulajdonság-e, de ilyen vagyok) és biztosan felhúznám magam laikusok beszélgetései kapcsán, ahol mint "anime-szakértők" vitatnák meg a dolgokat.
*headdesk* Valld be szepen, hogy sznob vagy. Mert ez sznobizmus, nem mas. Egyreszt, mindenki volt kezdo, te is voltal kezdo es "kontar". Fogadok, hogy te is mondtal es gondoltal baromsagokat az animekrol, mikozben "animeszakertokent" tetszelegtel. Mindenki elkezdi valahol es valahogyan, senki nem otakukent szuletik (halistennek).

Masreszt pedig... ember, ez ANIME!! Rajzfilm! Hobbi! Lehet nagy resze az ember eletenek, de az eg szerelmere, ne gondolkodj mar kasztrendszerben miatta! (Igazi Animesek, a Kontarok es a Tudatlan Tomeg, vagy mi?) Attol, hogy valaki nem az OMG ANIMENEK szenteli az eletet, lehet meg tanult, intelligens, jo ember! Jezusom. Hadd ne legyen mar bun az, ha valaki szajara veszi a Szent Anime nevet ugy, hogy nincs vizsgaja Altalanos Animetanbol!
DeluksZ írta:Ez az én véleményem, és ezért nem érzem helyesnek a jellemrajzodat Hikari.
Marpedig helyes volt. Ez nem irigyseg, baratom, hanem sznobizmus. Anime- es Japan-sznobizmus.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Deluksz: nem olvastam el a sok szövegedet, de szerintem a sértődésed csak arra utal, hogy igazam van. egyébként szerintem ha valaki szerintem egy ember szerintem, akkor nem kell szerintem minden mondata elé szerintem odaírni hogy szerintem, mert szerintem tök felesleges. úgyis mindenki csak a saját véleményét tudja elmondani szerintem.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Emberek! Ne vesszetek már össze hülyeségeken! Mindenki ember, azt csinál, amit akar. Ha animet akar nézni, akkor nézzen azt. Felesleges azért lenézni valakit, hogy először lát animét és próbálja a saját nyelvén elmondani azt, hogy mi tapasztalt, és ez talán egy "tapasztaltabbnak" hülyén hangzik. Tehát lényegében egyetértek Mufurcal. Mostanában úgyse fog előfordulni, hogy anime/manga áradat lesz Mo-n, nem lesz minden bolt teleanimével/mangával :wink:
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Mindenki elfelejt egy apróságot a Nagy Kánaán közepén, ahol Mindenki Hozzáférhet az Animéhez Aki Akar.
Nekem spec igenis sok ismerősöm van, aki nem tud angolul. Tudom, az dögöljön meg.
2 Mellesleg érdekes lesz ha az amcsi fansubbereken még egy kicsit erősödik a nyomás és nehezebb lesz fansubot szerezni (ma pl. a Naruto került le az Animesukiról. Persze be lehet szerezni, de nehezebb).
van ismerősöm, aki vidéki és csak modemen netezik. Meetre járni nem tud, és modemen egy animét leszedni... hagyjuk. Marad neki a manga.
Tudok olyat aki még a mangát is kérte, hogy küldjek neki, mert az sem megy.

Nem megyek sorrendben, most jön az első: engem nem a nyelv, és a forrás érdekel, csakis a történet. Ha lehet, most is itt, magyarországon szerzem be a dolgokat, nem netről rendelem. És nem, nem tetszik hogy egy hónapot kell várni mindenre. Egy könyv értékét nem a beszerzési tortúra emeli, hanem a tartalma. Esetleg még a külalakja. A Chihiro vagy a Bebop semmivel sem ér kevesebbet attól, hogy itt vettem a boltban.

A továbbiak: adnak Slayerst a TVben, mégsem kötelez senki arra hogy nézzem. Sőt, annak ellenére hogy mások (a plebs) ingyér hozzájutott, most vettem meg a DVD boxokat. Csak annyi a kellemetlen, hogy egy hónapja várom, keveredés volt a rendeléssel és izgulhatok minden rendben lesz-e. (Ja és több DVDm karcosan érkezett, amit az USAba visszaküldeni elég gáz.)
Mennyivel jobb lenne bemenni a boltba és megvenni, ha pedig gond van, az eladó fejéhez vágni?
Hogy közben a plebs is nézheti, nem csak Én? Kit érdekel?
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Deluksz:

Én nem vagyok szakember. Őszintén szólva csak a gitset, egy Berserk, és néhány Gantz részt láttam (meg persze a Db-t, meg SM-t). Nem bírja a gépem a filmeket... Inkább mangákat olvasok. Azokat is a netről töltöm, és asszem nem is fogok soha külföldről rendelni - nekem nem ér annyit. Ellenben ha itthon, normális áron hozzájutnék, biztosan megvenném.

Emellett nem hiszem, hogy bárki csak azért venne meg egy DVD-t, vagy újságot, mert sok van belőle. Én sem veszek sztárpletykákról szóló lapokat, pedig tele van velük a város.

És hogyan érdeklődhetne irántuk valaki, ha nem is látott olyat? Első lépésben asszem meg kell ismerni az animéket, csak utána válhatsz rajongóvá. Csakhogy nem mindenkinek van net elérése, vagy nyelvtudása, és mégtöbben vannak, akik soha nem is hallanak az animékről, max Frei Tamástól. Ha viszont mennének a tévében (nem csak kora délelőtt vagy késő éjjel), és ott lennének az újságosok polcain, lehet, hogy sokkal többen válnának előbb-utóbb szakivá.
Piracy is charity.
Avatar
Setike
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 474
Csatlakozott: 2004.01.02. 21:58
Nem:
Tartózkodási hely: Az Álmok Világában...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Setike »

huhhh...nem vagyok egy felháborodó tipus, de Deluksz, amit írtál, kicsit durva volt...-Én is reagálnék rá, habár az előttemlévők, szinte már mindent elmondtak.
DeluksZ írta: Szerintem nincs igazad. Én elit-érzés elvesztése helyett egy sokkal egyszerűbb, alapvetőbb emberi érzéssel indokolnám az álláspontomat. Irigység.
Írígy vagy arra, hogy mások is megismerhetik az animeket/mangákat? Uhh...Másnak kellett volna egy kicsit írígynek lennie veld...Szerintem ez nálad azért van, mert neked olyan "sok" idő volt míg megszerezted a kedvenceidet, és úgy állsz hozzá, hogy "milyen dolog az, hogy más meg ilyen könnyen hozzájut..."
Ez tényleg Írígység, ahogy tefogalmaztad.Habár olyan nehéz nemlehetett, ha van neted, ami nemmindegy hogy milyen... Elárulom, nekem volt netem anno 2-3 éve Turán, és az kapcsolt-vonalas net volt...Chetelni lehetett a barátokkal, de az 5 perc volt, hogy egy képet behozzon, nem hogy egy mondjuk 180Mb-os animet leszedjek. Mellesleg, megpróbáltam és akkor valami 30-70 ezres számláink voltak...Azthiszem nem azért dolgoztam, és a szüleim se, hogy én letöltsek egy anime részt...
Hidd el sokan vannak még így...Nemtudom hovavalósi vagy, de vidéken, nem olyan még a net, mint a "Nagy-Városban", na jóó, már ADSL van Turán is...^^"

1.: Hááát, nemtudom, ki hogyvan vele, de én jobban örülnék, ha csak lekellene ugranom 2 sarokkal alrébb a boltba, hogy Full Moon mangát vegyek pl, és féláron szinte,merthát no utiköltség, ami valljuk be drágább, mint a manga maga néha...^^" (Azthiszem Mako említette már)
Nemeg, milyen jó azaz érzés, amikor beharangozzák, hogy mik jellennek meg 1-2 héten belül, és csillogó szemmel szaladsz be a boltba, majd már a saját mangáddal távozol...
Azthiszem nekem ez lenne az igazi boldogság.^^

2.: Erre már páran válaszoltak előttem, és igen jól, a többit meg az elején, már leírtam.

3. : Nahh, akkor bejött,az amit írtam feljebb ismét,hogy miért vagy írígy.

4.:
Szerintem ha a DVD/VHS kölcsönzők legalább 1/3-a animekkel lenne teli (adná az ég) szerintem egy embert se kényszerítenének arra, hogy azt kölcsönözze ki, hisz ott van a másik 2/3 rész, ami őket érdekli.
Akit nem érdekel, ahogy te fogalmaztad, az nem kölcsönzi ki, akinek meg más módja nincs anime beszerzésre még lehetőségre, de szeretné nézni, az megteheti.^.~
Hmm..szerinted az a "Nagy-Anime Tudás" ha külföldről rendelünk DVD-t?O.o
Jujj...
szóval ha én magyarországom venném talán egyszer, akkor én nem értenék annyira hozzá, mintha külföldön vásárolnám...^^"" Értem én, hogyne má...:p
DeluksZ írta:Szerencsére (habár ma is van elég sok "animés vagyok, mert láttam a Gits-et" típusú ember) ezen a fórumon és más ezzel a témával foglalkozó fórumokon nagyon sok "tanult" ember van, akikkel bármikor bármelyik eldugott animéról/mangáról el lehet beszélgetni, ki lehet kérni a véleményüket, mert időt és pénzt nem sajnálva szerezték/szerzik az információkat, mert ők tényleg "animés"-ek, és éépen ezért van az, hogy pl. bátran kérdezek ezen a fórumon is bárkitől bármit, mert tudom, hogy megbízható, intelligens és "szakértői" véleményt kapok.


Gondolom, te úgy lettél animes, hogy reggel felébredtél, és aztmondtad: Héééj, én egy csomó animet ismerek!XD
Tanult ember? Nos igen, hidd el, aki most látta a GITS-et, vagy Inu Yasha-t, Slayers-t, KG-et, Shaman Kinget, stb...stb...mint anime-t elősször, és megfogta ez a műfaj, az 1-2 év mulva ugyanolyan "tanult" lesz, mint azok akikkel mondjuk itt szoktál beszélgetni, vagy más fórumokon...
Kilehet kérni a véleményüket, mert időt és pénzt nemsajnálva szerezték/szerzik az információkat?És ezért ők "tényleg" animesek?
Huhh..Deluksz, engem ezzel ütöttél ki nagyon...Tudod, én is nagyon sokat költöttem anime-s, mangás dolgokra,amikor nemlehetett volna, de a legtöbb barátnőm nem volt igazán jómódú, és nekem sem lehetett volna, ha nem olyan szüleim vannak amilyenek, de ha nekem nincs pénzem, akkor nemvagyok "tényleg" anime-s, "tanult"?Vagy ha nincs annyi időm, mint szeretném, mert 12 órában dolgozom, és amint hazaérek, beesem az ágyba, örülök, hogy alhatom, nemhogy gépelé üljek, és kerssem az új infókat, szerinted akkor nemlennék "igazi anime-s", "tanult"? Furcsa hozzáállásod van...Lehet félreértettem, de ez egy kicsit tényleg durva...^^""
Régebben én is ebben a helyzetben voltam, csak én baka voltam, és volt, hogy úgy mentem dolgozni 12 órában, hogy nem aludtam semmit, csak anime-ztem, meg a barátokkal beszélgettem chat-en animekről...Jó tudni, hog akkoriban énsem voltam igazi anime-s, és tanult sem...^^"
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

mufurc írta:
DeluksZ írta:3. Engem speciál zavarna, ha az általam olyan nehezen, vért izzadva beszerzett dolgokat egy hozzá nem értő, vagy a dologgal felületesen foglalkozó ember 5 perc ráfordításával beszerezhetné. Nem érezném igazságosnak.
....mar elnezest, de ne rohogtess. "Olyan nehezen, vert izzadva" mi, amig felmaszol a torrentsite-ra vagy az ftp-re, es lecsorgatod a cuccot? Vagy amikor a karosszekben elore kell hajolni, es harmat (omg!!) kattintani az egerrel, hogy az online boltban megrendeld a cuccot, amit aztan a lakasodra szallitanak? (sokkal farasztobb lenne eltomegkozlekedni egy boltba.) Ne hulyeskedj. Ez tenyleg nonszensz, de nem azert, amiert te gondolod.
Na azért ez nem egészen ilyen könnyű, ahogy leírtad.... Igenis van ott egy kis vérizzadás, ha más nem addig, amíg az ember megtalálja a keresett animét. Vagy ha ez tényleg ilyen könnyű, kérek szépen egy címet (FTP, torrent, vagy bolt, nekem mindegy) ahonnan le tudom szedni/meg tudom rendelni az elmúlt 30 év összes animéjét. :wink:
A többi dologban viszont én sem értek egyet DeluksZ-szal, talán azért, mert én már anyira vágyok már arra, hogy a sarkon vehessek animét/mangát, hogy ha a 10 éves Pistike elém áll, hogy "márpedig én jobban ismerem a kedvenc animédet, mint te magad!" akkor azon is csak röhögök egy jót és megyek tovább. :) Engem akkor már nem fog zavarni, ha valaki könnyen hozzájut ahhoz, amit én a netről töltök (mondjuk most sem zavar, hiszen sokan megveszik a sarki boltban, bár ők amerikaiak és japánok, de ugyanúgy könnyen hozzájutnak ahhoz, amihez mi csak a netről, hogy akár őket is utálhatnánk), hiszen akkor már bármelyik boltban megvehetem én is, modhatni "egálban leszünk". :) (Jah, hogy ő nem szenvedett érte sohasem? Semmi gond, nem vagyok szadista, hogy szenvedni akarjam látni. :wink: ) Ami meg kapható, azt inkább megveszem a boltban, mint hogy letöltsem, (Metropolis, Cowboy Bebob, Animatrix jelenleg ezek vannak meg) egyszerűen, mert jobb érzés ha az embernek megvan eredetiben, és nem hinném, hogy kevesebbet érne, mint egy japán/amerikai kiadás.
Engem az sem azvarna, ha a chipses zacskóban már több lenne a Shikon no Tama, mint a chips, ha egyszer ez lenne az ára, hogy az Inu Yasha-t végig leadják a magyaron. :wink:
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Na azért ez nem egészen ilyen könnyű, ahogy leírtad.... Igenis van ott egy kis vérizzadás, ha más nem addig, amíg az ember megtalálja a keresett animét. Vagy ha ez tényleg ilyen könnyű, kérek szépen egy címet (FTP, torrent, vagy bolt, nekem mindegy) ahonnan le tudom szedni/meg tudom rendelni az elmúlt 30 év összes animéjét.
Én nem akarok beleszólni ebbe az egészbe, de szerintem annak is örülj, hogy amit le tudunk most tölteni még letölthetjük..és azért nem hiszem, hogy olyan nagy vért-izzadás megkeresni egy mangát, animét... ha nagyon akarod megszerzed.
Az pedig, hogy az elmúlt 30 év összes animéjét? :weh: Nos mutass nekem egy olyan boltot ahol én egy helyen megvásárolhatom egy ismertebb író-költő összes megjelent könyvét, avagy albumát...mert nem tudsz ilyet... pedig ez mennyivel egyszerűbb, hiszen egy író csak a saját x-y évét éli le, meghatározott mennyiségű könyvet írva, de az anime azért talán kicsit más...
Sokkal boldogabb lennék, ha itt lehetne közöttünk ez az egész anime- manga kultúra, és nem véletlenül nevezem annak, hiszen ha jelen lenne a mindennapokban akkor már nem lenne ilyen félreismert, megbélyegzett az emberek szemében.Nem általánosítanának a pár hazánkban piacra dobott és ( ez a fontosabb sajnos ) ismertté vált anime alapján , hanem valóban kialakulhatna az a széles rajongótábor ami fenntartaj és állandó piacot biztosíthatna a műfaj számára.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Meglivorn írta:Mindenki elfelejt egy apróságot a Nagy Kánaán közepén, ahol Mindenki Hozzáférhet az Animéhez Aki Akar.
Nekem spec igenis sok ismerősöm van, aki nem tud angolul. Tudom, az dögöljön meg.
Én azért rendelek inkább Japánból, meg azért nézek inkább eredeti szinkronos cuccokat, mert NEM TUDOK ANGOLUL... legalábbis nem olyan szinten, hogy megértsek minden egyes poént meg ilyenek...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

A japánul beszélő és értő emberek száma még csekélyebb, mint az angolul tudóké..
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A nyelvtudás sztem az egyetlen olyan dolog, amin mindenkinek magának kell megoldania. Értelem szerű, hogy a terjesztés mellé nem lehet mindenkinek gyorstalpaló angol, japán nyelvű kurzusbeutalót adni. Ergo ha valaki akar tudni Japánul vagy angolul az tanuljon meg (persze itt lehet hogy megint sznob vagyok, de aki Alsócsömölnökszölmöcspusztanyéken lakik, ahol a helyi ált. iskolában nincsen nyelvoktatás, az valszeg nem is lesz érdekelt a témában), aki pedig nem tud se japánul se angolul sem portugálul, németül, oroszul, tadzsikul, törökül, szerbül, románul, németül, franciául, latinul, óegyiptomiul, görögül, litvánul, dánul, spanyolul, finnül, norvégul, mexicóiul vagy arabul az fogadja el azt a tényt hogy magyar nyelvű animéken kívül (amik most asszem a slayers, yu gi oh és az IY) nem fog tudni mást nézni.
Én tudom, hogy ha nem tudnék angolul már sokkal előrébb tartanék a Japán nyelvben, mint ahol tartok, de mivel van angol sub ezért nem érzek egyenlőre akkora késztetést a nyelv tanulására.

**edit: Ha már ugyis irtam a topikba, akkor megköszönöm azoknak itt is, akik a hosszászólásomra válaszoltak időt és energiát nem sajnálva. Kaptam 1-2 visszajelzést, hogy egyet nem értésük nem azt jelenti, hogy a személyemmel van bajuk, hiszen régi ismerősök is bíráltak engem... csupán a hozzászólással nem értenek egyet, de ettől még egyáltalán nem ítélnek el. Örülök, hogy ilyen érett gondolkodású emberek járnak ide. Thx again.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

aki pedig nem tud se japánul se angolul sem portugálul, németül, oroszul, tadzsikul, törökül, szerbül, románul, németül, franciául, latinul, óegyiptomiul, görögül, litvánul, dánul, spanyolul, finnül, norvégul, mexicóiul vagy arabul az fogadja el azt a tényt hogy magyar nyelvű animéken kívül (amik most asszem a slayers, yu gi oh és az IY) nem fog tudni mást nézni.
--> Épp ezért kellene több magyar szinkronos anime. Tiszta sor nem?
Piracy is charity.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

kukurbuki írta:--> Épp ezért kellene több magyar szinkronos anime. Tiszta sor nem?
Személy szerint nem lennék ellene, viszont nekem igen nagyot dob minden animén ha jol el van találva a Japán szinkron. Pl imádom az SC-ben Fuu beszédstilusát, és sztem Jiné is nagyon el van találva. Én szeretem Japánul hallgatni őket. Inkább azt mondanám ezért kéne több magyar fansub, de így is elég dolguk van gondolom azoknak, akik ezeket csinálják, bár erről Zelmor vagy Rage többet tudna mondani.

Mellesleg nem lenne hátrány elkezdeni Japánul vagy angoulul tanulni annak, aki nem tud. Bármikor jól jöhet, nem csak anime nézéshez :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

DeluksZ írta:Mellesleg nem lenne hátrány elkezdeni Japánul vagy angoulul tanulni annak, aki nem tud. Bármikor jól jöhet, nem csak anime nézéshez :wink:
Teljesen igazad van... ha valaki nem tud angolul [mint pl én] azon nagyon könnyű segíteni, ugyanis napjainkban bárki hozzájuthat az alapokhoz a középiskolában... mert én még nem hallottam olyan középiskoláról, ahol ne lenne minimum angol nyelvoktatás... oké, biztos van, de az én városomban a középiskolák száma majd' eléri a huszat és mindegyikben folyik nyelvi képzés... itt hozzáteszem, hogy nemrég az édesapám is nekiült, hogy megtanuljon angolul. Ő egész nap dolgozik, néha még a hétvégéket sem kímélve hajta magát és mégis van ideje [és ereje] nyelviskolába járni... boldogan kel fel szombat reggelente, várakozva indul el és elégedetten jön haza minden egyes óráról... a házifeladat megírásában sokszor a segítségünket kéri és lelkesen tanul. Neki célja van a dologgal. És azoknak az embereknek is céljuk van, akik az iskolapadot koptatva [kivételek persze akadnak...] szidják egymás között az angoltanárt, h milyen ciki a haja, meg hogy öltözködik, esetleg közösen dumálják ki, ha jól néz ki, de eszükbe jut-e vajon, hogy hasznukra válna a tudás, ha rendesen tanulnának. Mert ha rendesen tanul valaki, akkor ne mondja nekem, hogy nem tud angolul, legalább egy kicsit... én nem tanultam rendesen, mellesleg csak 2 évet [angolul], mert németes voltam 12 évig, a gimi 4. évét nem töltöttem itthon, ezért az angolra csak 2 év jutott, amit nagyon sajnálok. De ha vki rendesen tanul, annak nem igazán akadhat gonja... Mindezek ellenére most az Eltére járok angol-japánra és nagyon szorgalmas leszek, h behozzam az angolos lemaradásomat... hozzá kell ugyan tennem, hogy nem érzek különösebb késztetést, h megtanuljak angolul, mert már tudok japánul, amit az animék miatt tanultam meg. És így, hogy értem amit mondanak, már elvesztettem érdeklődésemet az angol iránt, ami nagy hiba és vissza kell szereznem, mert a mai világban az angol nyelv ismerete, ha nem is alapkövetelmény, de szükséget...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem apum meg évekig németül tanult, hogy a német és osztrák partnerekkel beszélni tudjon. Bár néha még kéri a segítségemet, mert azért olyan jól mégsem beszél németül.
Kép
Válasz küldése