Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Mivel még új vagyok (a fórumon), ezért hogy jobban lássam a nézeteiteket elejéteől el keztem olvasgatni a hozzászólásokat és egy- két idézetet beraknék amihez hozzászólnék:
DeluksZ írta:Én kicsit azért félek. Nálam az anime térhódítása egyet jelent az anime divattá válásával, és rettegek attól, hogy egy idő után sikk lesz animét nézni, persze felszínes ismeretekkel, és alacsony érdeklődéssel.
:!: A mostani animések mindegyike fél. Én is.
Tételezzük fel elterjed az anime, vagy inkább terjedőfélben van. Az emberekbe bele beszélik hogy az anime nem is rossz, hanem jó mert szeb, meg jobb, meg minden egyéb ilyen marhasággal, csak hogy nézzék. Megjelennek a magazinok, képregények, kifestők, pólók, játékok, babák, animés tanszerek ... stb. A fiatalok elkezdik keresgélni az animéket. Ekkor lesz a mostani animések aranykora mert nekik már van tárházuk. De az aranykor nem tart sokáig. Egyre több embernek lesz meg ez vagy az a sorozat, film. És aztán ha egy társaságban elújságolod, hogy nekem meg van az "xy" anime.
- Ugyan már, hát az már mindenkinek meg van, de gagyi vagy! -
És a mostani animések kezdenek bepánikolni. Már nem büszkélkedhet, hogy: - Bibibíii, nekem megvan! - Már nem hogy olyan jó lesz ez az egész.

:arrow: Ez csak egy vízió, de nagyon is valódi lehet!!!!
DeluksZ írta:A nyelvtudás sztem az egyetlen olyan dolog, amin mindenkinek magának kell megoldania. Értelem szerű, hogy a terjesztés mellé nem lehet mindenkinek gyorstalpaló angol, japán nyelvű kurzusbeutalót adni. Ergo ha valaki akar tudni Japánul vagy angolul az tanuljon meg (persze itt lehet hogy megint sznob vagyok, de aki Alsócsömölnökszölmöcspusztanyéken lakik, ahol a helyi ált. iskolában nincsen nyelvoktatás, az valszeg nem is lesz érdekelt a témában)...
:!: Mint az itt megszólaló emberek, én is már jó pár éve nézünk animét. Sokunknak a oktatás megkövetelte a nyelvek tanulását. Most is így van, de valami változott. A mai fiatalok és az oktatási rendszer. A mai fiatalok egyre lustábbak és semmit sem akarnak tanulni. - Átmegyek 2-sel és le**rom az egészet. - gondolkoznak. Tiszelet a kivételnek!. A mostani oktatási rendszer pedig segít abban hogy a gyerekek még hülyébbek legyenek:
1.Megbuktatni nem lehet alsó tagozatban, (vagy csak 1.ben? mindegy)
2.Házi feladat eltörlése terv!
3.Kétszntű érettségi
Erről máshol is lehetne vitatkozni, mert nem nagyon vág ide , de el mondom iért vág ide még is:
A fiatalok lustulnak tévéznek, gépeznek. A szülők morognak: "- Kész a leckéd?- - Minek nem kell.- " "- Már megint 1-set hoztál haza?- - Na és úgyse buktathat meg." És ha még ráadasul elkezdenék vetíteni pl. a DBZ-t, ami már így is sok szülő rémálma, akkor teljes lenne a káosz.
(bár már így is az van)
Mi (a mostani animések) még tanultunk rendesen és buktattak rendesen és készítettünk házit rendesen. Nekünk zet kellett, most már nem nagyon kell.

De végre valami tényleg kezd megmozdulni a média fejében (TV2, Mononoke Hime), bár még szerintem el fog telni egy kis idő. Lásd: a németeknél (RTL II) is régebben még nem nagyon fújták fel ezt a dolgot. De az SM , DBZ óta ők is rájöttek, hogy ebből jó üzletet tudnak csinálni.
KB 1 éve nézek egy német fórumot ahol olvasom hogy náluk is vannak problémák.
Csak egy példa.-
Tudni kell, hogy német fiatalok nagy ostrom hadjáratot indítottak, hogy ismét legyen műsoron az SM, (vagy a DBZ), mert náluk is van egy fizetős kábelcsatorna a Premiere, amin igaz hogy adják az Sm-et de csak a 15-20% tudja azt nézni. Decemberben az RTL II megigérte hogy leadja az SM-t ismét (Jan 03. 13:45) , később kiderült, hogy csak a 90-200 -ig fogják.megigérték hogy a KKJ is megismétlik ugyanettől az időponttól. 3 hétig vetítették és levették. SM helyett Pokemon megy, KKJ helyett valami más. Most is terveznek hasonló megmozdulást ,de már sokan pesszimisták.

Nálunk a DBZ- hozott ilyen lázba embereket anno. De nálunk nehéz lesz betörni a médiába.
Sajnos mi még mindig nagyon konzervatív társadalomban élünk.

Hirtelen most ennyi jutott az eszembe. Majd úgy is folytatom..
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

t-motion írta: :!: A mostani animések mindegyike fél. Én is.
Én nem! ::jsmile::
t-motion írta:Tételezzük fel elterjed az anime, vagy inkább terjedőfélben van. Az emberekbe bele beszélik hogy az anime nem is rossz, hanem jó mert szeb, meg jobb, meg minden egyéb ilyen marhasággal, csak hogy nézzék. Megjelennek a magazinok, képregények, kifestők, pólók, játékok, babák, animés tanszerek ... stb. A fiatalok elkezdik keresgélni az animéket. Ekkor lesz a mostani animések aranykora mert nekik már van tárházuk. De az aranykor nem tart sokáig. Egyre több embernek lesz meg ez vagy az a sorozat, film. És aztán ha egy társaságban elújságolod, hogy nekem meg van az "xy" anime.
- Ugyan már, hát az már mindenkinek meg van, de gagyi vagy! -
És a mostani animések kezdenek bepánikolni. Már nem büszkélkedhet, hogy: - Bibibíii, nekem megvan! - Már nem hogy olyan jó lesz ez az egész.

:arrow: Ez csak egy vízió, de nagyon is valódi lehet!!!!
Mint ahogy már DeluksZnak is kifejtettük: ÉS? Aki attól érzi magát különlegesnek, hogy megvan neki netről letöltve a DBZ (behelyettesíthető bármelyik animével) azt én csakis sajnálni tudom. Aki arra zokog, hogy más a TVben ingyen megnézheti azt amit neki még meg kellett keresni és le kellett tölteni (piszok nehéz ám a két FTP valamelyikét megtalálni) vagy amit neki drágáért meg kellett vennie külföldről, azt csak megvetem.
A "Bibibíii, nekem megvan!" hozzáállásból pedig az óvodában illik kinőni :D
Ja, még valami: a fennti, idézett hozzáállás alapján a nagy FTP/torrent és egyéb helyek sem léteznének, hiszen mi abban a poén, hogy én nagy nehezen leszedtem torrentről vagy berippeltem a drágán vettt DVDt más meg felficcen és lerántja ezerrel seperc alatt?

(személyes viszony: megy a Slayers a TVben, bárkinek meglehet. És? Most rendeltem meg a DVDt. Azumanga megvan DVDn... most készül belőle a magyar feliratos, hogy másnak legalább a rip legyen meg. Tenchi Muyo megvan DVDn... Manga fordítást már fel sem említem.
Pedig mondhatnám hogy "Bibibíii, nekem megvan!". De az kinek lenne jo?)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Először is LOL.
t-motion írta:A mostani animések mindegyike fél. Én is.
Én nem.
t-motion írta:- Ugyan már, hát az már mindenkinek meg van, de gagyi vagy!
Ha mindenkinek megvan valami, attól az ember automatikusan lúzerré, lámává vagy divatjamúltá válik? Nem hiszem.
t-motion írta:És a mostani animések kezdenek bepánikolni. Már nem büszkélkedhet, hogy: - Bibibíii, nekem megvan!
Imét csak: én nem pánikolok. Miért is kellene? Örülnék, ha nőne a japán animáció és képregénykultúra iránti kereslet. Akkor lenne értelme fordítani és kiadni mangákat, animéket. Amúgy meg nem tom ki arcol azzal, hogy 'bibibi nekem van neked meg nincs'. Ilyen embert nem nagyon láttam még. Sokminden beszerezhető a netről, csak tudni kell a hogyanját. Ha valaki kérdezett ezügyben, mindig segítettem az alapokban, hisz anno velem is ezt tették mások. Mindannyian kezdtük valahol, és bizonyára nem omfg peer-to-peer felkiáltással jöttünk a világra. Aki meg 'bibibi nekem van neked nincs' szinten áll a dolgokhoz, annak köszönöm szépen, get out of my sight.
t-motion írta:Mi (a mostani animések) még tanultunk rendesen és buktattak rendesen és készítettünk házit rendesen. Nekünk zet kellett, most már nem nagyon kell.
Anou... Én ismerek 12-32 éves animéseket is, és valószínűleg ennél fiatalabbak//idősebbek is koptatják az utcák köveit kishazánkban. Bizonyára mindenki tanult többé kevésbé. Általánosítani nem lehet, főleg mikor emberekről beszél valaki.
t-motion írta:Tudni kell, hogy német fiatalok nagy ostrom hadjáratot indítottak, hogy ismét legyen műsoron az SM, (vagy a DBZ), mert náluk is van egy fizetős kábelcsatorna a Premiere, amin igaz hogy adják az Sm-et de csak a 15-20% tudja azt nézni. Decemberben az RTL II megigérte hogy leadja az SM-t ismét (Jan 03. 13:45) , később kiderült, hogy csak a 90-200 -ig fogják.megigérték hogy a KKJ is megismétlik ugyanettől az időponttól. 3 hétig vetítették és levették. SM helyett Pokemon megy, KKJ helyett valami más. Most is terveznek hasonló megmozdulást ,de már sokan pesszimisták.
Hiába kérvényezték néhányan, hogy legyen ismét xyz műsoron. Ha nem nézik elegen, bizonyára nem is marad sokáig műsoron. A kereskedelmi tv adók nem irgalmas szamaritánusok, akik a saját kárukra fognak kedveskedni néhány rajongónak. Money makes the world go around.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Akkor rosszul fogalmaztam.

Lesz ennek a viziónak előnye és hátránya.
Előnye:
- könnyebb beszerzés,
- nagyobb rajongói táborok,
- ... stb.
Hátránya: Na ez az amit még nem tudunk, mert sok lesz az biztos.
- Fizetős csatornán adják az animéket
- Közömbössé fog válni minden: (maga a műfaj,hozzállás...)

Én attól félek és szerintem DeluksZ is, hogy most van egyfajta érzés(feeling) attól, hogy az ember vár valamire és végül sikerül beszerezni akkor megoszthatja vagy épp nem osztja meg a véleményét a másikkal.
Akkor ezt hiába tesz meg az ember nem fogják érdekelni.

Most vitatkozhatunk ezen,meg modhatjuk, hogy nem félek, de ha nem is teljesen így, de valamilyen formában hasonló fog lezajlani.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

t-motion írta:Akkor rosszul fogalmaztam.
Én attól félek és szerintem DeluksZ is, hogy most van egyfajta érzés(feeling) attól, hogy az ember vár valamire és végül sikerül beszerezni akkor megoszthatja vagy épp nem osztja meg a véleményét a másikkal.
Akkor ezt hiába tesz meg az ember nem fogják érdekelni.
Már most is ez van. Egy kezemen meg tudom számolni azokat akik látták azokat az animéket amiket én. Ez van. Pedig nem nagyon elvont dolgokat nézek, hanem csak nem vagyok vevő az éppen mindenki által nézett dolgokra.
Az általad említett elterjedés már megtörtént. Most ez félelmetesen öregesen hangzik, de van magyar levlista vagy "közösség" ami azért halt meg, mert túl sok a beszerezhető anime. Hoppá. Amikor még videokazettán terjedtek a dolgok, és egy epizód ranma letöltése egy éjszakát vett igénybe, szinte mindenki látott mindent, hiszen nem volt beszerzési forrás, a kazetták/Cdk körbementek. Most mindenki azt nézi ami neki tetszik, a fansub már a japán vetítés másnapján elérhető (najo, csak 3 nap múlva). csomó ismerősöm kb. 3 éve nem nézett olyan animét amit én.
Akkor most átkozzam el az internetet? Ugyan már. Vagy megkeresem az embereket, akiket ugyanaz érdekel mint engem, vagy én idomulok :D de nehogy már azért sírjak, hogy "sok az anime".
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Mivel mi (fórumosok) már láttunk jó pár animet, és elovastunk jó pár mangát.
Magától értetődő, hogy örül annak ha animét láthat a TV-be ráadásul a saját anyanyelvén.
Mivel nekem otthon nincs kábeltv, csak műhold. Ezért parázhatnék, hogy még egyetlen egy Slayerst sem láttam. De belenyugodtam mert ez van.

"Hogy hol bukod el? (Hogy hol bukod el?)
Ezt bizony nem én fogom megmondani, mert a választ csakis te tudhatod. Én csak kérdéseket tehetek fel.
Hogy miért fojtod magadba, hogy miért hallgatsz róla.
Hogy miért adod fel úgy, hogy nem küzdesz érte.
Hogy miért elégszel meg az aktuális koordinátáiddal.
Hogy miért helyezed a preferenciasorrendedben előbbre a munkát mint saját magadat.
Hogy […]"

Lehet, hogy egy hét és egy hónap múlva már nagyívben le**rom,hogy hány ember látt és még én esetleg nem, és nem fogok aggódni semmiért. Nem fog érdekelni, hogy az a kis pöcs ott a harmadikon, vagy a utca sarkon többet látott mint én vagy már ő is látta.
Aggódni lehet.
Erre mondod te:
- Igen, de úgy is fölösleges. -

És te nyertél :)
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Nekem a témával kapcsolatban az a véleményem, hogy:
1.Nem érdekelne, ki honnan szerzi be ezt-azt az anime-t, én megszerzem magamnak ami kell.
2.Nemérdekelne, hogy K. Pista is Haibane Renmei mangát olvas, mert megvette az újságárúsnál 540 FT-ért.
3.Nemérdekelne, hogy Hellsing-es tolltartókat árulnak a papír írószerben, és minden általános iskolásnak olyan van(vagy azumangás, vagy mononoke hime-s).

Az viszont már érdekelne, hogy:
1.Nagyjából 1-1,5 órás vonatúttal meg tudnám szerezni (megfizethető áron) azt a dvd-t, azt a mangát, azt az artbookot, azt a postert amit akarok, és nem kellene adott esetben csillagászati áron rendelni külföldről, adott esetben csillagászati vámokat fizetni, az adott esetben sérült/hibás árúért, amire az ember 1 hónapot várt, és reménykedett.

Azthiszem, az idősebb "animések"-et teljesen hidegenhagyja az, hogy ki a szart érdekel rajtuk kívül még az anime Magyarországon addig, míg ők sajátmaguknak meg tudják szerezni a napi/heti/havi betevő anime/manga/stb. adagjukat.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

izé... engem nem hidegen hagy, én azt szeretém ha minál többen néznék/olvasnák.
Részben önös indokból, hiszen csak ez az egy út vezet a fentiek eléréséhez, másrészt mert ... hosszu ^_^°
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Ej, ismét terítéken a téma. Nem szeretnék semmit sem hozzáfűzni. Egyáltalán nem negatív megítélésből, csupán csak azért, mert már nem tudom jobban kifejteni, amit szeretnék.

Mindentől függetlenül viszont tök őszintén feltennék egy kérdést, ami nem az előző nagy lélegzetvételű hozzászólásomat támasztja alá, vagy éppenséggel támadja meg csupán csak érdekességként szeretném megkérdezni, hogy az animék rohamos terjedésével az esetleges ellentáborra ki gondol?

Biztosan vannak olyanok, akik nem közömbösek a témával kapcsolatban, hanem egyenesen gyerekesnek, szánalmasnak tartják ezeket a "rajzfilmeket", és felháborodnak azon, ha a közszolgálati televíziók ilyeneket vetítenek. Úgy érzem az eddigi hozzászólásokból egy olyan attitűd volt kiolvasható, hogy Magyarországon mindenki szereti az animéket, csak vagy nem tud róluk, vagy nincs lehetősége élvezni őket, ezért lenne jó, ha terjedne, de félek, ez közel sincs így.
Az esetleges terjedés nem szíthat felháborodást, az esetleges ellentábor nem növekedhet vagy nem adna pl. jobban hangot az érveinek? Ezen gondolkodott már valaki?

(és most még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy semmi köze az előző hozzászólásomhoz. Fogjátok fel úgy ezt a hozzászólást, mintha a dolog egy új részét tárgyalnánk)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Nna... ez a dolog talán engem érint a legkevésbé... mert ha lenne több anime a TVben, én akkor sem nézem... ahogy tettem ezt InuYasha, Slayers stb. esetében is. Nem mozgat különösebben, h ki hol nézi a dolgokat, az már annál inkább érdekelne, ha eredeti [EREDETI - JAPÁN] mangákat lehetne beszerezni itthon, normális áron...
t-motion írta:Magától értetődő, hogy örül annak ha animét láthat a TV-be ráadásul a saját anyanyelvén.
Ez sztem tökre nem magától értetődő... mert addig, h a TV-ben, addig oké is lenne, de ha már van a TV-ben, akkor [sajnos] nem japánul fog menni... ami pedig igen nagy kár... ˇˇ°
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Kössz Konomi, hogy írtál, nem akartam duplapostolni:)
Szóval T-motion. Elolvastam a hozzászólásodat és egy két dologgal tudnék vitatkozni, melyeket szerintem félre értelmeztél vagy rosszul gondolsz, de nem szeretném ezt újra kezdeni. Hál'istennek sok ember reagált a hozzászólásomra, és azokból a hozzászólásokból sokat tanulhattam, sok mindenre rájöhettem, s a válaszolók közül beszéltem 1-2vel pü-ben is. Az egy lezért téma. Van akinek igaza adok, van akinek nem, de mindenkinek hálás vagyok aki válaszolt. Kicsit sikerült magamat is jobban megsimernem ezáltal... de elég sok bőr le lett huzva arrl a dologról ahhoz, hogy mostmár pihenni küldjük:)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

DeluksZ írta: Biztosan vannak olyanok, akik nem közömbösek a témával kapcsolatban, hanem egyenesen gyerekesnek, szánalmasnak tartják ezeket a "rajzfilmeket", és felháborodnak azon, ha a közszolgálati televíziók ilyeneket vetítenek. Úgy érzem az eddigi hozzászólásokból egy olyan attitűd volt kiolvasható, hogy Magyarországon mindenki szereti az animéket, csak vagy nem tud róluk, vagy nincs lehetősége élvezni őket, ezért lenne jó, ha terjedne, de félek, ez közel sincs így.
Az esetleges terjedés nem szíthat felháborodást, az esetleges ellentábor nem növekedhet vagy nem adna pl. jobban hangot az érveinek? Ezen gondolkodott már valaki?
Jah. De ahogy ez a világon a legtöbb dologgal kapcsolatos: nem érdekes. Ráadásul nézz körül hányan vannak rosszul a latin szappanoperáktól, az amerikai akciófilmektől, a valóságsóktól és ki tudja mitől. És? Zavar ez valakit? Senkit, ugyanis van rá igény. Ráadásul, ahogy a rajongók, úgy a fanatikus ellenzők is kevesebben vannak, mint a passziv tömeg aki max. fogyasztja. Nézd csak meg hányan vannak egy-egy rajongói klubban, vagy hányan mennek el egy-egy rendezvényre (nem csak anime, akármi).
Ráadásul az ellentábor ennél hangosabb aligha lehet. Lást a feljelentéseket ORTTnél, vagy egyes ujságcikkeket. Tudok mondani érdekes példákat, de nem ez a lényeg.
Most elég negatív a médiavisszhang (szép szó mi? ^_^) ami nagyrészt annak tudható be, hogy az ellentábor irogat és kap hangot, illetve egyes "szakértők" akik jól alátesznek az ellentábornak.
Ha minden TVben megy egy-egy anime, és mangát kapni az ujságosnál, ezek a hangok jelentéktelenné válnak, hiszen bárki láthatja: nincs igazuk.
Amíg a lakótelepen csak Pistike olvas mangát, addig lehet rá ujjal mutogatni, perverzezni és miegyéb. de amikor már minden 5. lakásban van egy-egy akkor már nem megy.
(pédák: rockzene, szerepjáték, számítógépes játék, és persze az örökzöld "coca-cola mámorban fetrengő amerikai fiatalok a bálvány elvis zenéjével" ^_______^)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Konomi írta:whatever
Azt azert tessek nem elfelejteni, hogy NEM MINDEKI BESZEL JAPANUL EBBEN AZ ORSZAGBAN! Sot mi tobb, sokan nincsenek hozzaszokva a felirattal valo filmnezeshez. Amerikaban is valszeg azert terjedtek el jobban az animek, mert angolul, azaz AZ ANYANYELVUKON nezhettek az emberek. Ha mar celkozonseget keresnek kishazankban, nem azt a mareknyi embert fogjak megcelozni, aki tud japanul, hanem azt aki tud magyarul --> magyar allampolgarok. Nem hiszem, hogy az atlag laikus azert akarna megtanulni japanul, hogy ertse az animeket. Mondom atlag. Mondom laikus. Ismerek en olyan elvetemult embert, aki azert tanult japanul, hogy animeket es mangakat leshessen fansub nelkul. :LOL:
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A médiaviszhang létező szó? Még nem tanultuk reklámból ^_^.
Mindenesetre azt kell mondjam (ahogy az angolok udvarisana fogalmaznak) "There is a lot in what you say". Úgy gondolom az ellentábor (a továbbiakban hívjuk őket nemes egyszerűséggel "ellenzők"nek) reakcióját csak akkor tudhatjuk meg, ha beüt az anime/manga kánaán kicsiny országunkba. Addig csak találgatni lehet. Talán az én hibám, hogy e téren is pesszimista vagyok.

Azt viszont tudom, hogy a latin szappanoperák, sorozatok töménytelen mennyíségű vetítésével csak azt érik el, hogy esély se legyen arra, hogy én, vagy bárki aki tényleg utálja ezeket a cuccokat valamikor is megszeresse őket. Nem szeretném, ha az animékkel is ez lenne, csak azért mert habár hallgat az ellen, de sokkal jbban útálja őket, mint annak előtte. Persze itt van az, hogy kit érdekel. Igaz. Kit érdekel. De ebben viszont van egy kis önzőség... *sóhajt* *felnéz a csillagokra* mindenki döntse el melyik a helyes út és járja azt. Én... most... nemtudom.

**Edit:
Zelmor írta:Azt azert tessek nem elfelejteni, hogy NEM MINDEKI BESZEL JAPANUL EBBEN AZ ORSZAGBAN!
Persze, és ezzel nincs is semmi baj. IMO Konomi nem azt mondta, hogy Magyarországra csak és kizárólag hamisítatlan JAPÁN MANGÁT, amihez még lehetőség szerint evőpálcikákat meg "szusit" (gomen, nemtom hogy írják) is csomagolnak. Ő csak azt mondta, hogy neki az lenne a fikszaideál (tudom ezt sem így írják, de had linkeskedjek)
Ha elárasztanbak majd minket a mangák és az animék tuti, hogy nagyon nagy százalékuk magyar lesz, de még Angolul is több fog megjelenni, mint Japánul. Sztem ezzel Konomi is tisztában van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DeluksZ 2005.02.28. 15:59-kor.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:Úgy gondolom az ellentábor (a továbbiakban hívjuk őket nemes egyszerűséggel "ellenzők"nek) reakcióját csak akkor tudhatjuk meg, ha beüt az anime/manga kánaán kicsiny országunkba.
Ahogy Meglivorn is mondta - KIT ERDEKEL, mit mond az "ellentabor"/"ellenzok"? (jezusom, ez egyebkent is annyira baromsag. Eskuszom, nehany embernek itt az a maniaja, hogy Magyarorszagon valami oriasi haboruk folynak az anime mellett/ellen.) Nekik nem tetszik, nekunk igen, ettol meg nem fog osszedolni a vilag.
DeluksZ írta:Azt viszont tudom, hogy a latin szappanoperák, sorozatok töménytelen mennyíségű vetítésével csak azt érik el, hogy esély se legyen arra, hogy én, vagy bárki aki tényleg utálja ezeket a cuccokat valamikor is megszeresse őket. Nem szeretném, ha az animékkel is ez lenne, csak azért mert habár hallgat az ellen, de sokkal jbban útálja őket, mint annak előtte.
Megint - ES? Nem szereted a szappanoperakat? Es akkor mi van, kerte valaki is, hogy szeresd oket? Nem? Akkor meg mi bajod azzal, hogy nem tudod megszeretni oket? Ugyanez az animevel. Es akkor mi van, ha vki nem fogja sose megszeretni az animeket? Nem kell mindenkinek szeretni oket. Itt senki nem Anime-Jezus, hogy teritse a Nepet az Egy Szent Anime Hitere.

Emberek, anime = rajzfilm. Egy hobbi. Nem a vilagbeke meg a terroristaveszely meg a nemzetkozi politikai helyzet meg a kihalo allatfajtak. Nem kell mar ennyire iszonyuan komolyan venni. >__>
DeluksZ írta:Ha elárasztanbak majd minket a mangák és az animék tuti, hogy nagyon nagy százalékuk magyar lesz, de még Angolul is több fog megjelenni, mint Japánul. Sztem ezzel Konomi is tisztában van.
*headdesk*
Ember. MAGYARORSZAGON elunk. MIERT jelennenek meg itthon mangak ANGOLUL vagy JAPANUL?! Importalni lehet oket, most is. De mi a budos feneert jelentessenek meg itthon angol meg japan nyelvu mangat? Japanul minek? Csak hogy az a mondjuk 100 ember, akit erdekel es el tudja olvasni, az oruljon? Es az angol nyelvu manga mennyivel jobb, mint a magyar? (Ja persze, hulye kerdes. Azert jobb, mert nem magyarul van. A magyar nyelv az fujj.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

:weh: megöltem tán valakit?

Sajnos ezt szerettem volna elkerülni. Ez a hozzászólás több agressziót hordoz, mint ahány karaktert:) Mindenesetre nem akartam eljátszani a "rólam általánosítsunk" szerepet, nem hiszem hogy úgy érzek, mint ahogy leírtál. Pusztán feltettem egy kérdést, ami melett félve állást foglaltam én is.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy mindent meg lehet oldani egy nagy "ÉS?" kérdéssel. Ennél én kicsit többet foglalkozok dolgokkal.(szánom, bánom)
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:Azzal viszont nem értek egyet, hogy mindent meg lehet oldani egy nagy "ÉS?" kérdéssel. Ennél én kicsit többet foglalkozok dolgokkal.(szánom, bánom)
Csak ismetelni tudom magam....
mufurc írta:Emberek, anime = rajzfilm. Egy hobbi. Nem a vilagbeke meg a terroristaveszely meg a nemzetkozi politikai helyzet meg a kihalo allatfajtak. Nem kell mar ennyire iszonyuan komolyan venni. >__>
Persze ha te ettol jobban erzed magad...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

mufurc írta: *headdesk*
...ésatöbbi...
Mufurc. Véleményt írtam. Nem panaszkodtam, nem foglaltam állást. Szerintem való (ej de csúnya) véleményt írtam. Rengeteg helyen nem értek egyet a véleményeddel, mert olyan dologért támadtál, amiért nem kelett volna. Valószínűleg a hév miatt nem rágtad át magad kellőképpen a hozzászólásomon, viszont annyit szeretnék megjegyezni, hogy csak azért hogy valakire rá lehessen förmedni ne kreáljunk képzelet beli addonokat. Hol írtam, hogy JAPÁNUL KELL MAGNA, hol írtam, hogy ANGOLUL kell manga, és hol írtam, hogy a magyar nyelv fúj (iylen téren különben sem hiszem, hogy... hogy is mondjam... nagyobb magyarságtudattal lennél megáldva.) Nem látod, mert nem írtam sehol... nem értem miért kaptam amit kaptam tőled.

Elhiszem, hogy köztiszteletnek örvendsz mind a fórumon, mind a meeteken, de szent mufurc szent véleményét most nem tartom makulátlannak. *vezekel* *miatyánkol* *felkészül az örök kárhozatra*
mufurc írta:Csak ismetelni tudom magam....
Sajnálatos... én legalább is sajnálom. Bár tudom ("kit érdekel.")
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

DeluksZ írta: Véleményt írtam. Nem panaszkodtam, nem foglaltam állást.
Oximoron. :lol: Ha kifejted a velemenyedet, egyidejuleg allast is foglalsz valami mellett.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Zelmor írta:
DeluksZ írta: Véleményt írtam. Nem panaszkodtam, nem foglaltam állást.
Oximoron. :lol: Ha kifejted a véleményedet, egyidejuleg állást is foglalsz valami mellett.
Ismételten csak elnézést tudok kérni, hogy iskolázatlanságommal, és hozzá nem értésemmel csökkentem a fórum színvonalát. Remélem egyszer majd minden ilyen, és efféle bűnöm megbocsátattatok a túlvilágon. Köszönöm, hogy felhívtad nyelvtani hiányosságaimra a figyelmemet. Ha szamuráj lennék már 6 vagy 7 seppukut elkövettem volna. ::jbow::
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

A japánul/angolul kell manga az Konomi volt :D

Vannak dolgok, amivel nem érdemes fogalkozni. Pl. hogy milyen volt Józsika széklete (ne mindig az Istvánokkal példálózzunk ^_^) vagy hogy a fű milyen Pantone árnyalatban zöldül. Biztos vannak akiket érdekel (Józsika mamája / botanikusok) de engem nem.
Mások véleménye pontosan ide tartozik.

Viszont: ha parázol, arra két dolgot tudok mondani.
Egyrészt a megítélését csak az elterjedése javíthatja. Pont. Lásd a fenti példáimat. És szintén a fenti példák mutatják, ehhez magyarul kell.
Másrészt: én magamba néznék. Mert ha ennyire aggódsz, hogy másnak nem tetszik ami neked, akkor amögött valahol bűntudat is lehet (nem személyes, csak ha már mélyen belemegyünk a témába és gondolkozunk rajta, bennem ez felmerült).
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Meglivorn írta:A japánul/angolul kell manga az Konomi volt :D
épp ez az, ő sem mondott ilyet, csak azt hogy nkei az lenne az überalles
Meglivorn írta:Mások véleménye pontosan ide tartozik.
Azért biztosan van olyan ember akinek a véleményére adsz. Mellesleg én olyanokéra is mindig kiváncsi vagyok, akiknek a véleményére nem adok. Pusztán kiváncsiságból az ő véleményük is érdekel. Így legalább mindig tudom kivel mikor hányadán állok. Akinek meg fontos a véleménye azon elgondolkodom.
Meglivorn írta:...parázás...
Itt csak arról van szó, hogy nem szeretném ha az elterjedésük nagyobb ellenérzést váltana ki az emberekben. Ennyi.
Tudom tudom... ÉSS??!!! :wink:
De ilyen vagyok... engem foglalkoztat:)
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

DeluksZ írta: Azért biztosan van olyan ember akinek a véleményére adsz. Mellesleg én olyanokéra is mindig kiváncsi vagyok, akiknek a véleményére nem adok. Pusztán kiváncsiságból az ő véleményük is érdekel. Így legalább mindig tudom kivel mikor hányadán állok. Akinek meg fontos a véleménye azon elgondolkodom.
Van. de az ő véleményüket ismerem :)
DeluksZ írta:
Meglivorn írta:...parázás...
Itt csak arról van szó, hogy nem szeretném ha az elterjedésük nagyobb ellenérzést váltana ki az emberekben. Ennyi.
Tudom tudom... ÉSS??!!! :wink:
De ilyen vagyok... engem foglalkoztat:)
Miért is váltana ki? Erre írtam, hogy bennem az merül fel, hogy neked van bűntudatod miatta.
Bennem fel sem merül hogy nagy ellenérzést váltana ki. Mi? A Laputa? A Cowboy Bebop? Vagy a Fushigi Yuugi?
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Nekem nincs miatta bűntudatom.
Csak ahogy a szappanoperákat egyre inkább nyomják, ugy egyre inkább elegem van belőlük :) (tudom, hogy mindenki lesza.... de így van. Aki az animéket nem szereti abban nagyobb ellenérzés lesz, de igen, végeredményben engem sem érdekelne. Hülyeség volt felhozni. Komolyan. Értem mire akarsz kilyukadni Meglivorn. Igazad van :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:Rengeteg helyen nem értek egyet a véleményeddel, mert olyan dologért támadtál, amiért nem kelett volna. Valószínűleg a hév miatt nem rágtad át magad kellőképpen a hozzászólásomon
1) Nem "tamadtalak," csak egyszeruen felidegesit a hozzaallasod, es ezert agressziv volt a stilusom. Sajnalom, nem tehetek rola, en nagyon udvarias ember vagyok - egy darabig.
2) Latom, te se tulsagosan ragtad at magad a hozzaszolasomon. A "mangat japanul o'cso'er'" Konomi volt, nem te. Te annyit tettel hozza, hogy "majd itthon is biztos kiadnak majd angolul/japanul mangat", en ezert vertem a fejem a falba, tovabba tettem par altalanos megjegyzest arra az igen gyakori hozzaallasra, hogy "az anime/manga minden nyelven jo, ami nem magyar, mer' ugy olyan ize".
DeluksZ írta:Elhiszem, hogy köztiszteletnek örvendsz mind a fórumon, mind a meeteken, de szent mufurc szent véleményét most nem tartom makulátlannak. *vezekel* *miatyánkol* *felkészül az örök kárhozatra*
WTF. :D Koztiszteletnek? En? Vagy most nagy lazado vagy, vagy mi? ^^;; Elmondtad a velemenyedet, miszerint az anime elterjedese itthon nem jo dolog, mer' tulsagosan sznob vagy ahhoz, hogy orulni tudj neki. En erre elmondtam az en velemenyemet, miszerint nem erdemes ennyire komolyan venni az egesz ugyet. Ennyi tortent.

Ami Meglivorn velemenyet (buntudat) illeti... hat, van ugye a "ha mar mainstream, akkor szar es erdektelen" hozzaallas. Van meg tovabba egy angol kozmondas, amit mindig nagyon igaznak talalok: "There's no prude like a reformed whore." Forditsuk kisse szabadon, az anime-fandomra vonatkoztatva: "Nincs nagyobb anime-elitista, mint az egyszeri newbie, aki szegyelli a regi newbie-sagat." Persze ez csak altalanos megjegyzes, nem akarok vele senki lelkebe vagy onerzetebe gazolni. De azert el lehet rajta gondolkodni.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése