Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

ehh...

most ki a fenét érdekel, hogy xy nem szereti az animéket? akkor nem fogja nézni. pláne, hogy már LÉTEZIK külön magyar anime csatorna. na most ha ott megy napi 48 órában anime, akkor az, aki nem szereti az animét, nem fog odakapcsolni, vagy törli a csatornát.
nehogy már sajnálni kelljen azokat, akik nem szeretik az animét, és most emiatt ne akarjuk, hogy anime legyen a tv-ben. nevetséges.
én utálom a sportot a tv-ben, nem nézek sportcsatornát. ennyi. (mondjuk más sem nézek nagyon, de ez mellékes.)

normális ember azt akarja, hogy neki jó legyen. egy anime-manga kedvelőnek meg akkor jó, ha a kedvenc cuccait gyorsan, kényelmesen, emberi áron tudja beszerezni. ehhez meg az kell, hogy egyre több ember ismerje és vegye az animét-mangát.
teljesen lényegtelen, hogy az 5 éves józsika veszi meg, azért hogy telefirkálja, és az is teljesen mindegy, hogy sokan majd idióta gyerekrontó szexmániás japán szubkultúrának fogják tartani (most is ennek tartják egyébként).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Hikari írta:nehogy már sajnálni kelljen azokat, akik nem szeretik az animét, és most emiatt ne akarjuk, hogy anime legyen a tv-ben. nevetséges.
Nem, nem, nem erted. Azert ne legyen a tvben anime, mert az zavarni fogja azokat, akik nem szeretik, es igy aztan soha nem is fogjak megszeretni, es romlik a velemenyuk az animet illetoen. Es ez nekunk azert rossz, es azert kell ezzel torodnunk, mert.... mert.... fenetuggya. :D
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

mufurc írta:Nem, nem, nem erted. Azert ne legyen a tvben anime, mert az zavarni fogja azokat, akik nem szeretik, es igy aztan soha nem is fogjak megszeretni, es romlik a velemenyuk az animet illetoen. Es ez nekunk azert rossz, es azert kell ezzel torodnunk, mert.... mert.... fenetuggya. :D
LOL:D.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Hikari írta:teljesen lényegtelen, hogy az 5 éves józsika veszi meg, azért hogy telefirkálja, és az is teljesen mindegy, hogy sokan majd idióta gyerekrontó szexmániás japán szubkultúrának fogják tartani (most is ennek tartják egyébként).
Én ezt a következő képpen értelmezem.

Teljesen mindegy, hogy az anime-manga kultúra terjedése milyen apropóból és mi módon történik, ahogy az is, hogy milyen a viszhangja, miként vélekednek róla. A lényeg, hogy te és minden "normális ember" hozzá jusson ahhoz, amihez akar, mert "minden normális ember azt akarja, hogy neki jó legyen."

Teljesen el voltam tévedve, elnézést. Azt hittem azért volt annyira ellenszenves a hozzászólásom, mert a kultúrát nem akarom terjeszteni, megszerettetni az emberekkel, nem akarom, hogy megváltozzon sokak negatív véleménye. Ehelyett azért váltott ki akkora ellenszenvet, mert OMG mennyivel jobb lenne, ha mindenünk meglenne amit akarunk, akkor amikor akarjuk, annyiért amennyiért akarjuk, mert mi, normális emberek azt akarjuk, hogy nekünk jó legyen, akit meg nem érdekel vagy azt mondja ránk, hogy fúj arra nagyot "ÉS?!"-elünk és hawaii.

Nos azt kell mondjam, tényleg nem egyezik a vélemnyünk.
Egy darabig már el is hittem, hogy talán tényleg én látom rosszul a dolgokat.
(Nem Hikarinak kizárólag...)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DeluksZ írta: Teljesen mindegy, hogy az anime-manga kultúra terjedése milyen apropóból és mi módon történik, ahogy az is, hogy milyen a viszhangja, miként vélekednek róla. A lényeg, hogy te és minden "normális ember" hozzá jusson ahhoz, amihez akar, mert "minden normális ember azt akarja, hogy neki jó legyen."
Figy. "Ellentábor" (LOL) nem egyenlő azokkal az emberekkel, akik még nem ismerik az animét, de lehet hogy tetszene nekik. Azáltal, hogy megy a TV-ben, megjelenhetne manga, stb stb. ez nem azoknak lenne szánva, akik már most fújnak az animére, mangára, stb. Hiszen mi a frászkarikának kéne ezt igeként hirdetni? Miért ne utálhatná vki ezt? És ha utálja? Ez is csak egy hobbi, van aki meg mittudomén, csigát gyűjt, na és? Én meg lehet, hogy a csigákat utálom, stb. Erre a kérdésre tényleg csak azt lehet mondani, hogy ÉS? Egész egyszerűen arról van szó, hogy az anime terjedése azért lenne jó IMHO, mert

- több ember megismerhetné (akik még nem hallottak róla, akik meg már kicsit ismerik, lehetőségük nyílna arra, hogy még jobban megismerjék)
- akik megszeretik (vagy már eddig is szerették) könnyebben tudnának animéhez, mangához jutni, és nem kellene rohadt drágán rendelgetniük.
DeluksZ írta:Nos azt kell mondjam, tényleg nem egyezik a véleményünk.
Hát nem.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:[blahblahblah]
1) Azt senki nem mondta, hogy kit erdekel, milyen az anime visszhangja. (Jah, ezer' pattogtunk a Frei musor ellen is.) Azt mondtuk, hogy ki a fenet erdekel, milyen a visszhangja, amig mi es csomo masok szeretik, es esely van arra, hogy meg tobben megkedveljek. Mindig lesznek emberek, akiknek nem fog tetszeni az anime. Es akkor mi van?

2) Na vaaarjal, dragam. "Nem akarom, hogy megvaltozzon sokak negativ velemenye", most ironizalsz vagy nem? Mert ha igen, akkor a dolognak az az ironiaja, hogy az anime itthoni terjedese eppenhogy ELOSEGITENE azt, hogy sokak negativ velemenye megvaltozzon; ha pedig ezt komolyan mondtad, akkor nem ertem, miert jossz azzal, hogy kultura terjesztese meg minden.

3) Ha kuldetestudatod van, es teriteni akarsz (ami mondjuk elegge ellentetben van mindazzal, amit eddig mondtal, miszerint ne terjedjen itthon az anime), terjeszteni a japan kulturat, akkor lepj be a MAT-ba, vallalj fellepeseket, szerepleseket conokon. UGY terjed a dolog. Nem ugy, hogy "omg ne terjedjen el itthon az anime, mer' akkor meg tobben utalni fogjak!" Lehet, hogy tobben fogjak utalni, de szeretni is. Es amig szeretik, addig kit erdekel, hogy van, aki utalja? Nincs olyan dolog, amit mindenki szeret.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

mufurc írta:1) Azt senki nem mondta, hogy kit erdekel, milyen az anime visszhangja. (Jah, ezer' pattogtunk a Frei musor ellen is.) Azt mondtuk, hogy ki a fenet erdekel, milyen a visszhangja, amig mi es csomo masok szeretik
Ez lényegében ugyanaz mufurc, mert mi és "csomo mások" szeretik... vagyis?

Mufurc az jött le az egészből, amit a következő idézet után írok, és ezen bármennyit lehet kozmetikázni, a lényeg mindig ugyan az marad.
MaKo írta:Egész egyszerűen arról van szó, hogy az anime terjedése azért lenne jó IMHO, mert
...felsorolás...
Igen. nem is ezellen szóltam. A többi "ÉS?!" "KIT ÉRDEKEL?!" hozzászóláűsban bizony nem ez volt. Szerezzükmeg magunknak ami kell és minden más le van sz*rva. Bizony bármennyire is fáj ezen volt a hangsúly.
Mako írta:Hát nem.
Pedig igencsak.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

DeluksZ írta:és ezen bármennyit lehet kozmetikázni, a lényeg mindig ugyan az marad. [...] Szerezzükmeg magunknak ami kell és minden más le van sz*rva. Bizony bármennyire is fáj ezen volt a hangsúly.
Oo, most mar tenyleg nem ertelek.

Most az faj neked, hogy mi mohon es onzon azt mondjuk, terjedjen csak az anime, hogy mindenki, aki szereti vagy csak kivancsi ra, konnyen es olcson megszerezhesse, aki pedig meg nem ismeri, az kapjon egy eselyt arra, hogy megismerje, megszeresse, es igy talan egy kis lepessel kozelebb keruljon a japan kulturahoz is...? (Mikozben "minden mas le van szarva"... pl micsoda? Az anime itthoni megitelese? Jah, az nagyon le van szarva, azert irtuk a nyilt levelet a Frei-musornak is, meg azert maszkalunk radioba meg TVbe meg ilyesmik.)

Es most higgyem el, hogy ez faj neked, mikozben te azert nem akarod, hogy az anime elterjedjen itthon, mert akkor mindenki (nem csak az egyes, onzo animefanek, hanem mindenki, akit erdekel) konnyebben megszerezhetne es megismerhetne, ugyhogy aki most kulonlegesnek hiszi magat azert, mert animefan (pl te), az mar nem lenne kulonleges. Mikozben az le van szarva (altalad), hogy jelenleg nem mindenki tud konnyen animet szerezni, hogy sokan csak nehezen jutnak hozza; illetve hogy most az animet/mangat sokkal tobb negativ eloitelet veszi korul, mert az emberek nem ismerik.

Sz'al.......... wtf? Ki itt az onzo? Ki itt a meggondolatlan? Ki itt az, aki leszar dolgokat a sajat maga erdekeben?

Hello? Mr. DeluksZ, miert nem mondod el, hogy IGAZABOL mi a bajod?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2005.02.28. 19:41-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

DeluksZ írta:Igen. nem is ezellen szóltam. A többi "ÉS?!" "KIT ÉRDEKEL?!" hozzászóláűsban bizony nem ez volt. Szerezzükmeg magunknak ami kell és minden más le van sz*rva. Bizony bármennyire is fáj ezen volt a hangsúly.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
hát ha szándékosan félre akarsz érteni, az ellen nem lehet mit tenni.

AZ NEM ÉRDEKEL, hogy xy is animét olvas, holott nem ért hozzá. Ezen nem fogok dühögeni, hogy márpedig a Kovács Pistának ne legyen véleménye az NGE-ről, mert ő csak egy hülye, aki nem vadászott rá a neten, hanem az ölébe hullott, mert kiadták itthon.

És AZ NEM ÉRDEKEL, ha a szomszéd Mari néni meg gyerekbutító marhaságnak látja.

AZ ÉRDEKEL, hogy:
Ha adnak el itthon animéket-magákat -> akkor többen megismerhetik azokat -> akkor többeknek felketheti az érdeklődését (megszeretik) -> akkor nekünk is jobb lesz.

EZT próbáljuk magyarázni, csak te szándékosan nem akarod megérteni. Nem vagyunk hülyék, hogy akarhatnánk már, hogy úgy terjedjen az anime, hogy közben senki nem szereti? Az vegye, aki utálja? Ennek semmi értelme... Minek kell egy tökegyértelmű dolgot magyaráznom egyáltalán? o_O
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hikari 2005.02.28. 19:46-kor.
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Ülj, le és olvasd végig a topicot:
Olyanokkal kötözködsz, akik dolgoznak azért hogy többen ismerjék és szeressék itthon az animét. Te eddig egyetlen egy dologgal hívtad fel magadra a figyelmet: hatása az aláírásodban látható.

Nem akarod hogy terjedjen az anime mert milyen rossz lesz ha nem leszel különleges Te Aki Ismered az Animét. Inkább ne legyen.

Most új lemez: ne legyen, mert ha sokan ismerik sokan nem fogják szeretni. És amikor azt mondjuk ez marhaság, akkor ránk húzod, hogy mi valójában csak azt szeretnénk, hogy nekünk minden meglegyen, minden más le van szarva.
Holott mi beszélünk arról, hogy szerettessük meg sokakkal az animét és mangát, minél több emberrel. És most jól figyelj, mert most jön a lényeg, majd lassan gépelek:
- Ahhoz, hogy ne legyen ellenségesség és félreértés (pl. Frei műsor) az kell hogy sokan ismerjék.
- Ahhoz, hogy sokan megismerjék, magyarul kell, a TVbe kell, és az újságosokhoz kell.
- Ehhez viszont el kell érni azokat, akik ezt lehetővé tehetik (TV csatornák, lapkiadók, könyvkadók) hogy ne a Freire hallgassanak, és merjenek kiadni dolgokat. Erre készült a MAT, ezért csináljuk a rendezvényeket, tiltakozunk a rossz műsorok ellen, mennek el tagjaink TV műsorokba beszélni róla. Mert szeretnénk ha elterjedne.

Igen, ennek egyik folyománya, hogy ne 100$ legyen egy sorozat beszerzése, hanem mondjuk 5000 Ft, és én is jól járok.
Fogadjunk hogy Hikari, Mufurc és még sokan, eddig 100x többet tettek azért hogy az emberek megismerhessék a mangát és animét mint te.
Akitől eddig két gondolatot hallottunk aarról, hogy "Miért ne legyen manga/anime magyarul".
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

DeluksZ írta: Igen. nem is ezellen szóltam. A többi "ÉS?!" "KIT ÉRDEKEL?!" hozzászóláűsban bizony nem ez volt. Szerezzükmeg magunknak ami kell és minden más le van sz*rva. Bizony bármennyire is fáj ezen volt a hangsúly.
Már elnézést, de ez nevetséges ^^. Ezt senki sem állította, nézz vissza, és olvasd el, mire írta hogy "NA ÉS?"... Az "na és" hogy aki utálja, és nem szereti, az nem szereti és kész. Ezen most miért kéne változtatni könyörgöm? Nem az animék reformkorszakát éljük, hogy mindenki térjen meg a jó hitre... Ezek a kis kérdőszavak arra próbáltak rámutatni, hogy a ha te spec szereted az animéket, más meg nem, attól Neked miért ne lehetne jó azáltal, hogy behozzák az animéket meg a mangákat és Te olcsóbban hozzá tudsz jutni? Az, hogy ez egyes anime-ellenentáborba tartozóknak (XDD) nem tetszik, na az a NA ÉS. Ez olyan minthogyha én, aki sose szerettem a mittudomén StarTrek-et, elkezdenék pattogni, hogy ne legyen már StarTrek bolt, stb. mert az nekem fáj, ha van, vagy mert utálom XDDD Na erre mondhatnák jogosan a tisztelt rajongók, hogy "na és ha van aki nem szereti?" Az anime hobbi, kész. Semmivel se különb másnál. Mindig lesz aki utálja, punktum.
DeluksZ írta:
Mako írta:Hát nem.
Pedig igencsak.
LOL ^^" Én arra írtam hogy "hát nem", hogy "hát valóban nem értünk egyet" ... a félreértések elkerülése végett, ha még ez eddig nem volt világos senkinek.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Szerintem sok fiatalabb fan örülne, ha terjedne (Itt első sorban az általános és közép iskolás rajongókra gondolok). Mert ugyebár 3 féle osztálytárs és tanár van: 1. Aki szereti, 2. Aki utálja és az a legnagyobb öröme az életben, hogy szivassa azt, aki szereti, és 3. Aki nem szereti de nem érdekli, hogy más szereti, vagy egyszerűen nem érdekli/ismeri. Én az eddigi tapasztalataimból azt szűrtem le, hogy a 2. csoport a legnépesebb, és hosszútávon akár el is vehetik a kedvét a rajongóknak. Ha több anime lenne elérhető, akkor ugyebár többen megismernék, és nem csak osztályonoként mondjuk 1-2 gyerek szeretné, hanem akár 5-10, így az, aki az 1-es csoportba tartozik végül nagyívben tenni fog arra, hogy mit mondanak azok, akik a 2-es csoportban vannak. Persze, ha a csapból is ez folyna, akkor valljuk be, egy picit idegesítő lenne másokra nézve. Nekünk maga lenne a mámor, de nem csak mi élünk Magyarországon :wink:
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Izé... ki mondta és mikor, hogy a csapbol is ez folyjon? Mert én nem emlékszem ilyenre. Még az amcsik sem tartanak ott. Csak lehessen kapni. Legyen a TVben. Lássák az emberek mi ez, és ők döntsék el jó nekik vagy sem, ne pedig mások mondják meg.
Ennyi.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Itt senki, de találkoztam már olyan fanatikus rajongóval, aki azt szeretné. Ezzel csak arra akartam utalni, hogy ne is legyen túl sok, de azért ennél lehetne több is.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na ezért lehet, hogy én is sznobnak/elitistának/stb. leszek kikiáltva, de nem értem, miért olyan halálos bűn az, ha valaki valamiben ki szeretne tűnni a tömegből, szeretné különlegesnek érezni magát. Mondjátok, hogy ez csak anime. Ez csak rajzfilm. De esetleg egy-két ember érezheti azt, hogy az anime segített neki rávilágítani néhány dologra, amit sok ember másképp lát, és ezért (óh, minő rettenet) érez némi "tiszteletet" iránta, és fél, hogy ez az anime divattá válásával esetleg elveszik. Tudom, ez csak anime, és nem lesz vége a világnak, de imho már nem lenne ugyanaz. Aki esetleg fest, vagy mittomén bélyeget gyűjt, és ezzel kicsit "különlegesebbnek" érzi magát, akkor az is hülye/szánalmas/sznob/stb...? Persze pusztán az animenézés tényétől nem lesz senki "különleges", de valahogy sokszor többet látok az olyan emberekben, akik néznek animét, mint azokban, akik nem. Ez persze megint csak szubjektív. (De értelmes lett...)

Nem azt mondom, hogy DeluksZ-al mindenben egyetértek, mert sok mindenben nem, de csak azért, mert nem mindenki akar jótékonykodni - az anime elterjedése v. el nem terjedése kishazánkban egyébként sem ezen múlik imho - még nem kellene eretneknek kikiáltani.

Egyébként szerintem is emeli egy adott dolog eszmei értékét, ha nehéz munka árán jutott hozzá, és nemcsak úgymond "az ölébe hullott". Persze lehet, hogy csak én vagyok így vele, de jobban tudom értékelni azt a discmant, amiért 1 hónapig töltögettem a polcot a Tescoban, mint azt, amit csak úgy odaajándékoztak, mert unokatesómnak 2 volt belőle.

Az meg, hogy valaki nem tud nyelvet, és ezért nem nézhet animét... Hát tudom sajnálni, de azt hiszem, hogy a legtöbb általános- és középiskolában folyik angolnyelv-oktatás, hajtson rá egy kicsit. Ha valaki azért siránkozik, hogy nem tud angolul, de nem is tesz semmit annak érdekében, hogy jobban megtanuljon, az az ő baja. Ez olyan, mintha valaki sírna, hogy éhes, de arra már nem volna hajlandó, hogy lemenjen kenyeret venni, merthogy az fárasztó. Akkor éhes marad.

Japán manga meg nem lesz Magyarországon, mert minek is lenne. De Konomi szerintem is csak azt mondta, hogy ő annak örülne, ha lenne. Az már más hogy minek is lenne?

Az Internethozzáférés már megint más kérdés. Ahol mi lakunk, van ADSL, mégsem tudjuk beköttetni azon egyszerű oknál fogva, hogy nem tudjuk megfizetni. Szóval a "de-sokat-dolgoztál-vele-mikor-csak-egy-kattintás-a-torrentsitera" dolog ennél kicsit bonyolultabb. Persze senkinek nem kell ezen könnyekre fakadnia, de akkor az engem miért hasson meg, hogy sokaknak "milyen nehéz a beszerzés" Nekem is az, mégse sír értem senki.

Én nem bánnám, ha több anime lenne (lásd A+ kezdeményezésnek is örülök, pedig az is "terjeszti az animét") csak azt nem szeretném, ha divattá válna a dolog. Lehet szánakozni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Meglivorn
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 376
Csatlakozott: 2003.07.27. 15:14
Tartózkodási hely: Jurai... (bárcsak. Magyarország)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Meglivorn »

Aha. Szóval dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Nem szánom, ez a másik kategória.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Szerintem mindenki alapból valamilyen szinten különleges. Ne azért érezze magát valaki különlegesnek, mert olyat csinál, amit mások nem. Szerintem eleve az sem helyes, hogy különbbnek tartjuk magunkat másoknál, mert pl. egy ember élete ugyanannyit ér, legyen az egy elnök, vagy egy szerencsétlen szegény polgár. A különbség csak az, hogy míg az elnök temetésén egy jó pár képmutató alak is ott lesz, a szegény polgárén csak az igaz barátai. Ez most lehet, hogy nem nagyon kapcsolódik ide, de szerintem azért némileg van valami köze ehhez a "különlegesnek érzem magam" dologhoz.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Na ezért lehet, hogy én is sznobnak/elitistának/stb. leszek kikiáltva, de nem értem, miért olyan halálos bűn az, ha valaki valamiben ki szeretne tűnni a tömegből, szeretné különlegesnek érezni magát.
Az onmagaban nem halalos bun, ha az ember tizenevesen Kulonleges akar lenni. Az, ha ezt annal idosebben is ennyire komolyan veszi, es nem fogja fel, hogy a "kulonlegesseg" nem pont abbol all, amibol az ember 16 evesen gondolja, az mar kisse furabb, de istenem. Az viszont mar gaz, amikor valaki annyira komolyan veszi ezt a "kulonleges vagyok mert en olyasmit nezek, amit senki mas nem, omg!" hozzaallast, hogy marhasagokat beszel miatta, es ezt az istennek nem ismeri el. *shrug*
Surci írta:De esetleg egy-két ember érezheti azt, hogy az anime segített neki rávilágítani néhány dologra, amit sok ember másképp lát, és ezért (óh, minő rettenet) érez némi "tiszteletet" iránta, és fél, hogy ez az anime divattá válásával esetleg elveszik.
Hat, en nagyon sok animet lattam, ami nagy hatassal volt ram. Sok anime segitett ravilagitani dolgokra... eh, a szivemet epp most tepte darabokra egy anime. De ettol meg nem ertem, ez miert veszne el azzal, ha az anime divatossa valna. Marmint, akkor onnantol kezdve mar nem fog sokat jelenteni neki ugyanaz a cucc? A tapasztalatok elvesznek, vagy mi? Igen, idegesito lehet latni, hogy emberek nem ertik meg, esetleg nem szeretik, amit mi megertunk es szeretunk, de az eg szerelmere, c'est la vie! A vilag ilyen, most mit csinaljunk?

Hasznaljuk a jozan paraszti eszunket. A merleg ket oldala: csomo animefan, aki orulne, ha olcson es konnyen szerezhetne animet, vs egy rakat sznob, akik felnek, hogy elvesztik a Kulonleges helyzetuket. Vajon melyik a fontosabb?
Surci írta:Aki esetleg fest, vagy mittomén bélyeget gyűjt, és ezzel kicsit "különlegesebbnek" érzi magát, akkor az is hülye/szánalmas/sznob/stb...?
Attol senki nem lesz szanalmas, hogy van egy hobbija. Attol lesz az, ha ezt annyira komolyan veszi, hogy sznob lesz belole, hogy a hobbija alapjan tulertekeli magat es alulertekel masokat, es igen, ez esetben edesmindegy, hogy vki animet nez vagy belyeget gyujt.
Surci írta:Egyébként szerintem is emeli egy adott dolog eszmei értékét, ha nehéz munka árán jutott hozzá, és nemcsak úgymond "az ölébe hullott". Persze lehet, hogy csak én vagyok így vele, de jobban tudom értékelni azt a discmant, amiért 1 hónapig töltögettem a polcot a Tescoban, mint azt, amit csak úgy odaajándékoztak, mert unokatesómnak 2 volt belőle.
Kulonbseg: te azt a cuccot penzert vetted, MEGDOLGOZTAL erte. Az nem verrel-veritekkel torteno megszerzes, hogy felmesz ftpre es lecsorgatod a cuccot. Akkor mar sokkal farasztobb elcaplatni egy boltba.

(a nyelvtanulashoz nem szolok hozza, majd megteszik masok...)
Surci írta:Én nem bánnám, ha több anime lenne (lásd A+ kezdeményezésnek is örülök, pedig az is "terjeszti az animét") csak azt nem szeretném, ha divattá válna a dolog. Lehet szánakozni.
Hidd el nekem, attol egyaltalan nem kell felni, hogy itt, Magyarorszagon valaha is "divat" lesz az anime. Az USAban divat lett? lehet. De kicsi hazank egeszen mas helyzet... a potencialis anime-piac mereteiben es az emberek altalanos hozzaallasaban is.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Nagyjából én is csak azt tudom mondani, amit az előttem szólók.
Én is jobban örülnék speciel, ha nem min. Bécsig kéne elmenni egy mangáért/DVD-ért, ha meg akarom venni, hanem csak egy közeli, nagyobb újságoshoz/CD-DVD üzletbe. És hogy rendelni is lehet? Az igaz, de nem hiszem, hogy én lennék az egyetlen, akinek erre nincs lehetősége, mert pl diák, és nincs kártyája, ill. a szülők nem engedik, hogy az övékét használja, és ismerős, aki esetleg tudna rendelni, úgyszint nincs.
És szerintem, ha vmi különleges, az nem attól függ, hogy mennyit güriztél érte, míg megszerezted (max ez külön plusszt ad), hanem maga a dolog pl. én akkor is überhappy lennék, ha orrba-szájba a kedvenc sorozatomba botlanék, a csapból is az folyna, mert meglenne végig, nem kéne kersztül-kasul a neten kutatnom a hiányzó fejezetekért (ugyanis vannak olyan sorozatok, amik nincsenek végig fennt, max kínaiul, csak azt nem értem :P), és rohadtul nem érdekelne, ha mindenki azt olvassa - nekem az akkor is az a kedvenc sorozatom maradna ettől még, csak beszerezni lenne sokkal egyszerűbb.
Kép
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Úgy látszik nagy lavinát idítottam el ezzel a hozzászólásommal. Bár valaki előttem már írta, hogy ő mindeki véleményére kiváncsi (de szerintem a többiek is), még ha az ellentétes az ő állás pontjával. Azt egyből észrevettem, hogy az én akkori meglátásom...

- Azért akkori, mert miután mindenki "kidühöngte magát" és elismételték egy újonc fórumozónak a már koábban is és talán új nézetekkel gyarapodott véleményeit, rájöttem hogy sok dolgon változatnom kell. Ez nem azt jelenti hogy hozzátok kell illeszkednem, hanem azt hogy a véleményeteitekkel "ki nyissátok a szűklátókörű szememet." (annyira azért nem :D ) -

... nem egészen helyén való. Volt, amiben egyetértettetek(bár szerintem ez volt a kevesebb), és volt amiben nem.

Szóval nem szeretném, ha ilyen dolog miatt egymásnak ugranátok.

Magyarországon van és mindig is lesz animekultúra. Az hogy ez milyen méretekben valósul meg azt, mi úgyse nagyon tudjuk befolyásolni (ha mégis, akkor sem hiszem, hogy pont miattunk lezs majd itthon animeláz)

Nem kell erőltetni, ami nem megy, talán más honnan kell megközelíteni
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Körülbelül egy teljes órán ketresztül szerkesztettem a hozzászólást. Próbáltam idézgetni, összeszedni érthetően és normálisan a gonolataimat. A hangnem nem volt sem sértő, sem ellenséges. Nem tudom ki törölte. Mindenesetre én ezt itt befejeztem. ennek így semmi értelme.
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Mondjuk ezt azért talán mégsem kellet volna...
Most ha tényleg azért van ez a fórum hogy mindeki elmondhassa a véleményét akkor nem értem mért kell egyes bejegyzéseket törölni. Talán valakinek nagyon magára vette. Akkor így nincs nagy értelme az egésznek. Persze ilyenkor megy a nagy egymásra mutogatás. De én ebbőll inkább kimaradok és akkor szólok ebbe a témába, ha mindenki megnyugodott...
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Elismerem, hogy reakcióm megalapozatlan és elhamarkodott volt. Ezennel bocsánatot kérek Deluksztól a véleménye törléséért.
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

OMGOMGOMG...o.o
Már kifolyt a szemem,mire elolvastam ezt az egész vitát...@.@
Nos,én most nem fejtem ki a véleményemet,mert ezt már sokan meg is tették...de egy biztos,én nem értek egyet DeluksZ-al.
Nem is szólok bele inkább,mert én nem vagyok "szakértő" ugyebár,mert csak pár mangát olvastam ki,pár animét néztem végig,és csak pár angol-német-magyar oldalt olvastam el 2 év alatt. :roll:
De szerintem igenis jobb lenne,ha itt Mo.-n jobban elterjedne az anime,manga,mert nekünk is könnyebb lenne,és az is könnyebb lenne,ha több fan lenne...és talán másképp is néznének ránk, nem fujjognának,hogy "jújj,ez animés mangás" meg "nézi a perverz,undorító animéket,mert ugye az mindegyik csak hentai és hentai hentaial" pedig sokan azt se tudják,mi a hentai,és azon belül mik vannak. :roll:
Apropó,beszerzés.Ebben Meglivorn-nak igaza van,miért becsülném meg jobban,ha több időt várok rá,vagy több pénzt költök rá?
Ha elmegyek a sarki boltba venni egy IY dvdt 5 rongyért,biztos megbecsülném,mert biztos jó,és az ÉN pénzem ment rá.
Nah erről ennyit,nem akarom megint felbolygatni az egészet,mert látszólag lenyugodott mindenki... :roll:
najó,nagyjából mégis elmondtam a véleményemet...
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Meglivorn írta:Aha. Szóval dögöljön meg a szomszéd tehene is.
Nem szánom, ez a másik kategória.
Bocsi, de ezt most nagyon nem értettem. :)

Mufurc: Komolyan minden kötekedés nélkül: légyszi mondd már el, hogy szerinted mitől... hogy is mondjam... érezheti magát valaki "különlegesnek" anélkül, hogy a "sznobság" árnyéka vetülne rá. Komolyan kötekedés nélkül, ha nem vág a témába, akkor légyszi pü.-ben, csak kíváncsi vagyok a véleményedre. :) És mindenki máséra is. ^^ (Ha nem vág a témába, akkor szintén pü-be. ^^)
Mufurc írta:Hasznaljuk a jozan paraszti eszunket. A merleg ket oldala: csomo animefan, aki orulne, ha olcson es konnyen szerezhetne animet, vs egy rakat sznob, akik felnek, hogy elvesztik a Kulonleges helyzetuket. Vajon melyik a fontosabb?
Hmm... Imho megintcsak nézőpont kérdése. Ha én a csomó animefan egyike vagyok, aki boltban akar vásárolni, akkor nyilván az első pont, míg ha a "rakat sznob"-tábort erősítem, akkor talán a "különlegességem elvesztése" miatt aggódnék.
Mufurc írta:Az nem verrel-veritekkel torteno megszerzes, hogy felmesz ftpre es lecsorgatod a cuccot.
Ez igaz. Már ha van otthon interneted. De ha nincs, kissé megnehezíti a dolgokat. Persze mivel én csak a saját tapasztalataimból indulhatok ki, és te is csak a sajátodból, ezért nem biztos, hogy egyforma "nehézségűnek" értékeljük a netes beszerzést. ^_^
Edina-chan írta:...és talán másképp is néznének ránk, nem fujjognának,hogy "jújj,ez animés mangás" meg "nézi a perverz,undorító animéket,mert ugye az mindegyik csak hentai és hentai hentaial" pedig sokan azt se tudják,mi a hentai
Na én meg erre mondom, hogy "És ha fújjognak?"

Egyébként köszönöm, hogy értelmes válaszokat kaptam, és nem flame-et. Mert úgy látom, ez egy kényes téma... ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése