Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:A mínőség szempontjából mondjuk mindegy, hogy hány részt raknak rá, mert az első IY DVD-n csak 4 rész volt, de az sem volt szebb, mint a mostani 8 részesek.
Na erre mondom, hogy rossz a minőség. Meg kellene látszania a jobb minőségnek - most leszámítva a mindenféle számítógépre optimalizált, überhq formátumokat, a DVD-nek igenis jobban kéne kinéznie, mint egy átlag ogm/avi/mkv epizódnak, és jobban is néz ki, tapasztalataim szerint.
Titkos írta:Amúgy nem vagyok technikai zseni, de pl. egy DVD-re ki lehet írni kb. 20 ogm kiterjesztésű anime epizódot, amiken két hangság van dual audioban + angol felirat. Ezek után az RTL klub felrak 8 részt, és már romlik tőle a minőség?
Csakhogy ezek nem ogm fájlok... egy epizód, ami a TV-ben lemegy, mpg és több mint egy giga. Ezt nyilván vmennyire összetömörítik, amikor a DVDre kerül, de nem nagyon, viszont nem mindegy, hogyan. Nem vagyok a téren szakértő, de kérdezz meg bárki hozzáértőt, és órákig fog regélni arról, hogy hogyan kell és nem szabad videófile-okat tömöríteni...
Titkos írta:Én azért továbbra is veszem, te is mondtad mindig, hogy támogassuk a hazai anime terjedését azzal, hogy eredetiben vesszük meg a cuccot.
És meg is vettem (innen tudom, milyen). És továbbra is azt mondom, hogy támogassuk az itthoni terjedést, de azt nem vagyok hajlandó támogatni, hogy "tökmindegy a minőség, a közönség úgyis megveszi, úgyhogy minek törődjünk vele". Aki így is megveszi, persze, annak lelke rajta, de én minimális dolgokat (jó kép- és hangminőség, értelmes magyar szöveg) azért elvárok egy 1500 forintos DVD-n is. (Ezért is nyavalygok a minőségről mindenhol - hátha valaki észreveszi..)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hát Ja látom elvárás az lenne 1500 ft-ért csak abból gondolom fizetni kéne valami licensz jogokat, akkor azokat akiket fordítják, azokat akik szinkronizálják, azokat akik megtervezik a dvd menü-t, (extra stb) a dvd borítót, a nyomdát, az üres dvd-t, a céget akik rányomják a disc-re az anyagot, esetleges reklámokat, áfa, szállítók, terjesztők...-jah és ez utóbbiak olcsóbban kell hogy megkapják, azért, hogy kereshessenek is a dolgon valamit (abba ne menjünk bele hogy ki mennyi pénzt kap a munkájáért, és hogy megérdemli-e, a lényeg hogy kap, tehát valamiből fizetni kell)
De hiába 1500 ft, van, aki még így is megmásoltatja 500ft-ért vagy letölti a netről. Mondjuk egy icipicit túlzás hogy zéró minőség, mert azért a vhs-től azért messze jobb még ez a fajta dvd megjelenés (jaj szinte el is felejtettem már azokat a szallagbegyűrős, becsíkozódó képű, tekergetős kórszakot..) az egy másik kérdés hogy lehetne jobb is.. és lesz is.. de nem 1500-ért az is tuti. Én legalábbis biztos nem güriznék érte annyit, hogy aztán aprópénzért menjen a boltban.. még az is lehet hogy ráfizetés
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

*hej de mesélne a video kódolás rejtelmeiről, de nem fog :)

Csak annyit, hogy a DVD szabvány már nem mai, és a mai fejlesztések már simán lehagyták és kisebb méret mellett sokkal jobb minőséget produkálnak. Valószínűleg az lehet a gond, hogy eleve valami szar, agyonhasznált kópiát vettek meg. Én ugyan nem láttam, de gondolom hasonló minőségű lehet mint amit az A+-on adnak (vagy még rosszabb?) Már pedg ha tényleg szép megjó DVD akarnának kiadni, akkor az nagyobb befetetést igényelne, és tényleg nem garantált, hogy kajálnák a népek. Asszem a DVD vásárlók nagyrésze még inkább az árra hajt, nem pedig minőségre (de az is lehet, hogy nem tudják mi a tuti, és megkajálják mert óccó). Akciós műsajt, akciós bugylibicska, akciós DVD. Mind1 mi csak akciós legyen :neutral:
Kép
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Hát attól azért jobb.. akárhogy is, 1500-ért már azt mondom ez is valami, nem tudom hogy lenne-e valaki aki ennyi pénzből jobbat kihoz. Ami tutin meg van csinálva, azért elkérik a 5-7ezret, ahhoz meg már inkább nem füllik sokak pénztárcája.. mindegy.. amúgy meg biztos, hogy a Blue Ray formátumra is "tartogatnak" valamit.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Az biztos. Bár még nem néztem utána, de egyre biztosabb, hogy a PS3-nak a meghajtó blue ray-es lesz. De animéket blue ray-en egy darabig szerintem csak jaőánban fognak kiadni. :)
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Doom írta:(jaj szinte el is felejtettem már azokat a szallagbegyűrős, becsíkozódó képű, tekergetős kórszakot..)
En nem..emlekszem amikor ment a Blue movie, akkor is teptem haza, mert mar nem mukodik a videom idobeallitos mittomenmije, meg a taviranyito is rossz mar, tehat csak manualisan lehet nyomkodni..de megerte..mondjuk, en retro stilus parti vagyok, nekunk nincs is meg DVD lejatszonk (vszleg ezzel egyedul van a haztartasunk az orszagban :D)
Szoval, sztem is inkabb a penzre mennek az emberek..plane azert kell h olcso legyen, h anyu es apu megvegye az Inu-t (azert sztem meg mindig ez a legnagyobb bazis), a CB-t meg sajnalom, h ilyen ratyi minoseg, meg h nem nagyon lehet mar kapni, szivesen megvettem volna :(
Ezek az elso "apro" lepesek mondjuk, kesobb lesz jobb is, meg tobb is-remelhetoleg..csak ezt kell "tulelni":.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

madfist írta:Valószínűleg az lehet a gond, hogy eleve valami szar, agyonhasznált kópiát vettek meg.
Hát nem tudom, egy digitális kópia mennyire lehet agyonhasznált, de szerintem ugyanazt a kópiát vették meg, amit az amcsik is leadtak. Mindenesetre, tévében teljesen jó volt az egész, de a DVDn a kép- és hangminőség olyan, mintha valami bootleget néznék.

Az 1500 forintos ár... azért a kép- és hangminőség nem ezen múlik...
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Egészen biztos vagy ebben? *keserédes mosoly*
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

A Yu-Gi-Oh! DVD-k minősége viszont egész jó (jobb mint az Inuyasháé), pedig csak 3 rész van rajta. Igaz, az egy az egyben az amerikai kiadás mintájára készült. Csak ugye a 3 részért meg sokan sajnálják a pénzt, főleg amennyit elkérnek néhány helyen érte...

Amúgy az IY első DVD-jén a menü képe egy yaoi doujinshi borítója. Viszont nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem pl. a menü kifejezetten tetszik az IY DVD-ken.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Az Inuyasha DVD-hez nem tudok hozzászólni, de a Cowboy bebop-ot megvettem. Nekem nem igazán tűnt fel hogy olyan borzalmas minőség lenne... Eddig is csak számítógépen és A+-on láttam a sorozatot (ami kicsit grízes minőségben jön be, meg oylkor olykor ráúszik valami). Legaább a menüt jól megcsinálták (gondolok itt arra, hogy áttekinthető, ki is néz valahogy és nem üvölt a zene).


A CB movie DVD-t teljesen korrektnek tarom, mondjuk az orosz szinkronhoz nem ragaszkodtam volna ^^" De a magyar és angol feliratot is jónak találtam (persze lehet hogy ez meg az félre van fordítva, stb. de nem tűnt fel), érthető és élvezhető. Itt még az extrák is tetszettek, csak ha jól emlékszem nem volt hozzájuk magyar felirat (vagy angol se..), ettől függetlenül volt értelme és érdekes volt, nem úgy mint a Ghibli filmek extráinak.

Én se vagyok maradéktalanul megelégedve minden kiadott anime dvd-vel, de amíg nem horrorisztikus áron kínálják őket addig szemet tudok hunyni felettük. Pl a Chihiro esete: valaki arra panaszkodott, hogy reklám van az elején amit nem lehet áttekerni + nem lehet japán hang mellett magyar felirattal nézni. Valóban, bosszantó, engem is idegesít. De 990 Ft-ért nem ez lesz a legnagyobb gondom. Ha fizettem volna ötször-hatszor ennyit akkor már reklamálnék. De így annak is örülök hogy egyáltalán kiadták dvd-n, jó a képminőség, jó a szinkron (nagyon is) és nem kell attól rettegnem hogy a videó betekeri a szalagot (a videokazettás változat akkor több mint 2000 Ft volt..).
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xelloss írta:Egészen biztos vagy ebben? *keserédes mosoly*
Egészen. Az 1500 forinton az extrák, a tok és a többi múlik. A kritikán aluli magyar szöveg (HANYATTFEKVŐ?!), a kép- és hangminőség mind-mind azon múlik, hogy az illetők, akik csinálták, összecsapott munkát végeztek, a főnök pedig magasról tojt rá (hurrá, Magyarország!). Mármint, az ég szerelmére, rosszul írták a címet a borítóra! Igénytelen, hanyag munka.

Btw, lehet hogy első ránézésre nem olyan gáz a kép- és hangminőség, de összehasonlítva a többi anime DVD-mmel, hát... mint egy bootleg.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Így viszont attól függ, mi lesz, hogy hajlandók lesznek-e érdemi munkát végezni a DVD-k elkészítésekor, vagy megelégednek azzal, hogy két óra alatt összecsapják, és meccset néznek utána a tévében. Én nem lennék túl optimista...
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Jó, mondjuk nekem nincs is olyan sok összehasonlítási alapom.. Majd az Akira dvd-re azért kíváncsi leszek, ha végre kézhez kapom.

Az egyetlen külföldi kiadású anime dvd-m egy lengyel Mononoke hime, de az se valami nagy szám. A borító rosszabb nem is lehetne, a menü elmegy, de nincs rajta japán hang, csak angol szinkron (ez viszont meglepően jó). Aztán van még lengyel alámondás és lengyel felirat...
Úgyhogy nem csak a magyarok ilyen profik :lol:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Xelloss írta:vagy megelégednek azzal, hogy két óra alatt összecsapják, és meccset néznek utána a tévében.
Na erről beszéltem, hogy ezt a hozzáállást nem vagyok hajlandó támogatni. Még akkor se támogatnám, ha 500 forint lenne a DVD. Ez az egész nem az árról szól, hanem a hozzáállásról.

Btw, ha már összehasonlítás, pl. az amcsi DVDim szintén nem olyan húdeigényes megjelenésűek (legalábbis pl. a japán Gankutsuou-mmal összehasonlítva, ami gyönyörűszép), viszont a DVDken a minőség tökéletesen kielégítő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.06.07. 13:58-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Ráadásul ha belegondolok 1500-ért már "minőségibb" filmeket is be lehet szerezni egyes helyeken, erre pofánkba nyomják EZT (?)...

Egész egyszerűen arról van szó, hogy ma már mindenből pénzt akarnak kihúzni, minél gyorsabban. Valami olcsó istenhátamögötti csapattal olcsóért megcsinálták CB DVD-t, aztán tessék lássék, h ez milyen olcsó ám, tessék megvenni.

Sajnos tudtommal eddig nem számítottak az Anime DVD-k olyan nagyon kelendőnek. Talán ha CB nagyon jól fogyna, akkor esetleg késöbb egy jobb kiadást is láthatunk? Nemtudom... de ahogy azt mondtuk: A Zsebünk mélyére kell nyúlni. De ha sírunk (pedig joggal sírunk) h CB DVD ilyen hanyag lett, és inkább nem vesszük meg ezért (pedig nmegvettük jónéhányan!), akkor várhatunk mi arra h valamikor minőségi kiadások szülessenek.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez eléggé egy ördögi kör. Ha megvesszük a ramaty minőségű DVD-t, hülyék lesznek jobbat csinálni, mert így is elfogynak a lemezek. Ha arra várunk, hogy jobb legyen, akkor elkönyvelik, hogy nem éri meg jobb mínőséget csinálni, hiszen a mostani sem kell senkinek. ::jcrazy::
Mondjuk a logikát sem értem. Az Akirát a kutya nem ismeri (értem ez alatt a "friss" animéseket, vagy azt aki egyáltalán nem jut netközelbe), ennek ellenére olyan extrákkal telezsúfolt és minőségi DVD kiadást kapott, ami sok élőszereplős filmnek nincs. Az IY pedig majdhogynem egy "második DBZ" manapság, rengeteg fanja van, ergo lehetett gondolni, hogy a DVD sikeres lesz, és akkor egy ilyennel szúrják ki a szemünk? :? Megint csak arra tudok gondolni, hogy az Akira mozifilm, az IY pedig "csak" egy TV sorozat, esetleg pont a rengeteg fan miatt gondolták, hogy "a sok hülye elvakult úgyis megveszi, akármit is adunk ki, csak legyen ráírva, hogy "Inu Yasha".

-----
Mayer írta:Sajnos tudtommal eddig nem számítottak az Anime DVD-k olyan nagyon kelendőnek. Talán ha CB nagyon jól fogyna, akkor esetleg késöbb egy jobb kiadást is láthatunk? Nemtudom... de ahogy azt mondtuk: A Zsebünk mélyére kell nyúlni. De ha sírunk (pedig joggal sírunk) h CB DVD ilyen hanyag lett, és inkább nem vesszük meg ezért (pedig nmegvettük jónéhányan!), akkor várhatunk mi arra h valamikor minőségi kiadások szülessenek.
Na igen, ez a pénzkérdés a másik probléma. Hiába adnak ki Akirát minden extrával, 5000 Ft-ért sajnos fele annyian sem fogják megvenni, mint az IY és CB DVD-ket. :( Akkor pedig szintén azt a következtetést vonják le, hogy "ezeknek a sóher disznóknak nem éri meg minőségi kiadással szolgálni". (és még igazuk is lesz...)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Azok, akik ezeket kiadják, profitorientált cégek, vállalatok, emberek, stb. Sajnos, ha ők rosszul mérik fel a helyzetet(úgy, ahogy Titkos írta), akkor, mint azt tudjuk, pénz beszél... És mi járunk rosszul, mert nincs annyi eszük, hogy rájöjjenek, először piacot kéne teremteni az anime DVD-knek. Amíg nem hajlandók ebbe pénzt fektetni, addig leshetjük, hogy mikor jönnek igényesen elkészített változatok...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Titkos írta:Ez eléggé egy ördögi kör. Ha megvesszük a ramaty minőségű DVD-t, hülyék lesznek jobbat csinálni, mert így is elfogynak a lemezek. Ha arra várunk, hogy jobb legyen, akkor elkönyvelik, hogy nem éri meg jobb mínőséget csinálni, hiszen a mostani sem kell senkinek.
Én ezért nyervogok hangosan, hogy "OMG WTF EZ A "MINŐSÉG"?", hátha vki vhol meghallja... *shrug* Én nagyon szívesen megvenném végig a Bebopot, de ilyen minőséget nem veszek.
Titkos írta:Megint csak arra tudok gondolni, hogy az Akira mozifilm, az IY pedig "csak" egy TV sorozat, esetleg pont a rengeteg fan miatt gondolták, hogy "a sok hülye elvakult úgyis megveszi, akármit is adunk ki, csak legyen ráírva, hogy "Inu Yasha".
Nah. A különbség az, hogy az Akira szívügye volt a kiadójának (Odeon), és nagyon odafigyeltek arra, hogy színvonalas és szép kiadást kapjon. Az IY/CB/stb. sorozatok kiadója viszont tojik bele az egészbe, legalábbis amíg nem brutálveszteséges.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2006.06.07. 14:11-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Akira nem a nagyközönségnek készült. AZ igazi FAN-okat célozták meg, ráadásul nem az RTLklub vagy valami más "minőségi dvd-iről híres kiadó" adta ki.

AZ AKIRA minőségi lett, viszont a ló túloldalán van. Túlzottan is minőségi. Az átlag néző ezért nem fogja megvenni, mert ennyi pénzért két Hollywoodi blockbustert is megvehet.

EZ sajnos tényleg egy ördögi kör. HA olyan emberek kezében lenne akik értik is a dolgukat, és nem azért akarnak kaidni egy DVD-t h pénz jöjjön be, akkor lehetne egyedül számítani minőségi változásra. Ha FAN készíteni FAN-nak, akkor lesz minőségi változás. Lásd AKIRA, de mint mondtam az a ló túloldala. De kezdetnek megteszi :)
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Ezzel csak egy gond van: az esetek többségében nem FAN készíti FAN-nak, hanem(lásd följebb) profitorientált kiadók terjesztik az anime DVD-ket, így nehéz lesz a minőségi DVD-k felé haladni(sajnos).
Avatar
Doom
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2006.05.25. 09:23
Tartózkodási hely: Pécel

Hozzászólás Szerző: Doom »

Általában csak a kifutó filmeket adjál 1500-ért, vagy azt ami mozit nagyon nem látott.. A Mátrix is hol járhat árban? Vagy 3éve vettem, a haverom még elöbb, díszdobozos verzió, 7000ft volt. Nem tele el fél év, és kijott az ugyan nem díszdobozos, de ugyanúgy dupla dvd-s extra változat, ami már 3590ft volt, plusz már tartalmazta hazánk ékes nyelvét szinkron ügyileg.. ma már mennyi lehett? 990ft? (mellesleg a mátrixnak is van 5 verziója...) Ami a PS3-at illeti, kicsit sokba kerüle hogy csak Blue Ray lejátszónak használjam, plusz egyre un szimpatikusabb nekem ez a sony,másfelöl ez a Wii gép nekem sokkal meggyözőbb :) De ez már más sztori. Bakik pedig előfordulnak még a drágább dvd-ken is, pl Tomb Raider nyelv választás- "Mágyar" de egy főcimet azért tényleg erős elbaltázni.
Türelmesen várok, hogy a Sega feltámadva hamvaiból, ismét megjelenjen egy remek géppel a konzol piacon, és még remekebb játékokkal.. Waiting..
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Xelloss írta:Ezzel csak egy gond van: az esetek többségében nem FAN készíti FAN-nak, hanem(lásd följebb) profitorientált kiadók terjesztik az anime DVD-ket, így nehéz lesz a minőségi DVD-k felé haladni(sajnos).
Hátizé... a Bebop feliratot (és infókat) elvileg fanok csinálták... és ennek ellenére is borzalmasak. Szóval nem ott van a baj, hogy vki fan-e vagy sem, hanem hogy mennyire igényesen csinálja. Ha nem fan, akkor rendesen nézzen utána, ismerje amin dolgozik, és úgy fordítsa le rendesen (ez az ami sose történik meg). Ha meg fan, akkor meg pláne legyen igényes, ha már egyszer szereti (sose értettem, hogy ha vki fan, akkor miért nem rendes munkát végez... o_o egy dolog a lelkesedés, de senki se kötelezi őket, hogy feliratozzanak vagy fordítsanak, pláne nem rosszul, amit utána ország világ lát... És a Bebop esetében nem a "kis" szóhibákról, ismétlésekről van szó - hiszen az nem lenne akkora baj - hanem a durva félrefordításokról.)
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Állítólag a Bebop kiadásánál húzták is az RTL-esek rendesen a szájukat, nem igazán akarták kiadni. De az Inuyasha felirata se jobb. Talán 2 részt néztem meg feliratosan, de Jaken póznája illetve a felirat "otrombasága" elvette a többitől a kedvem. Az IY DVD-ken a szöveges extrák is elég igénytelenre sikeredtek, tele vannak helyesírási hibákkal. Arról nem is beszélve, hogy szóltak nekik, hogy nem Tetsusaiga, hanem Tessaiga, és mégis úgyhagyták... -_- Mondjuk még mindig színvonalasabbak lettek ezek a DVD-k mint pl. az első 4 Beyblade DVD, ahol pl. a hátsó borítókon a részek rövid összefoglalójában a címeket leszámítva semmi sem változott...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ennyire gáz a bebop? Pedig én is gondolkodtam rajta, hogy megveszem, de nagyon gyanús volt az ára. :D
Támogatom inkább az Odeont a pénzemmel, hátha egyszer eszükbe jut sorozatokat is kiadni.
Piracy is charity.
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Nalam van egy belole, es szerintem a keppel nincs baj. A szinkron kritikan aluli (szigoruan az en maganvelemenynem), a feliratot meg sem mertem nezni. (-: . Ennek ellenere en nem sajnalom a kiadott penzt, valahogy ugyvagyok vele mint a magyar naranccsal : Egy kicsit savanyu, egy kicsit sarga, de a milyenk.
Kép
Válasz küldése