Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Maron írta:Nagyon érdekese dolog történt: anyu vett egy új női magazint, a Sikket (kb 5 perc alatt végigolvastam, talán annyi sem volt), és az egyik cikknél (Ön milyen boszorkány?) ezt a gyönyörűséget találtam
O_o Wow. Nekem nem a kedvencem, de asszem megyek megvenni. *hjajj, pont Arina kép*_**
Én a Nők lapjában láttam annó Princess Tutu képet. Meg még egy régi Természet Gyógyászban volt egy hosszú cikk az SM áldásos hatásairól. Pozitív cikk... ez akkor ritka volt és tökre örültem.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

De ha mondjuk belenézel egy-egy tinimagazinba, ott is láttam már, hogy a horoszkóp figurái ilyen mangásak. :)
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Maron írta:Nagyon érdekese dolog történt: anyu vett egy új női magazint, a Sikket (kb 5 perc alatt végigolvastam, talán annyi sem volt), és az egyik cikknél (Ön milyen boszorkány?) ezt a gyönyörűséget találtam
Én a WestEnd-ben láttam, hogy az egyik tetkós bolt egy (eléggé felnagyított, csúnyán pixeles) Gits (asszem ^^ vmi Shirow Masamune) képpel remlámozza össze-vissza a boltját...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hmmm... lehet hogy tényleg javul az anime-helyzet nálunk? Talán érdemes lenne nekem is újságot venni. :)
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én is láttam már a WestEndben azt a képet.... meg mikor járok erre arra, előfordul, h manga/anime képpel díszített pólóban feszít vki ^^ de elmondható-e emiatt, h javul az anime helyzete kishazánkban...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Sister Tenshi írta:Én a Nők lapjában láttam annó Princess Tutu képet.
Milyen cikk kapcsán jelent meg az a Princess Tutu kép? :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Konomi írta:Én is láttam már a WestEndben azt a képet.... meg mikor járok erre arra, előfordul, h manga/anime képpel díszített pólóban feszít vki ^^ de elmondható-e emiatt, h javul az anime helyzete kishazánkban...
De ezek a képek ált. csak fanartok.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Fanart, na és? Épp elég ahhoz, hogy esetleg valakinek megtetszen a stílusa! :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Fanart, na és? Épp elég ahhoz, hogy esetleg valakinek megtetszen a stílusa! :D
OK, ez tényleg igaz. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, hogy ki látta az M1-es Rakott-ban a most leadott animés műsort, de szerintem egész türhető volt. Legalább nem mentek át Frei Tomiba, bár igaz, hogy az idejük sem nagyon engedte (mondjuk ezt megint nem értem: az anime kapott kemény 5 percet, viszont közvetlenül előtte 20-30 perces műsor szólt arról, hogy miért lett egy fickó jazz-rajongó :? ). Csak két dolog zavart:
1. Megint többségben voltak a brutális, illetve hentai elemek, teljesen mindegy, hogy éppen miről folyt a szó, a háttérben (vagy éppen a szöveg mellett) folyamatosan mentek a dúrva képek.
2. Egy hozzáértő személy majd magyarázza már el nekem, hogy a shintoizmus mitől perverz vallás. (Csak, mert ők szó szerint ezt mondták. :? )
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

1. Megint többségben voltak a brutális, illetve hentai elemek, teljesen mindegy, hogy éppen miről folyt a szó, a háttérben (vagy éppen a szöveg mellett) folyamatosan mentek a dúrva képek.
Mert a véres animék királyak, a tündibündi animék meg nyomik. És ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül. :)
Piracy is charity.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

kukurbuki írta:
1. Megint többségben voltak a brutális, illetve hentai elemek, teljesen mindegy, hogy éppen miről folyt a szó, a háttérben (vagy éppen a szöveg mellett) folyamatosan mentek a dúrva képek.
Mert a véres animék királyak, a tündibündi animék meg nyomik. És ezzel a véleményemmel nem vagyok egyedül. :)
Én nem szeretem a túl véres animéket,szerintem jobb,ha érzelmek és dráma van benne.
Avatar
Fenyx
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2005.04.09. 09:55
Tartózkodási hely: Puha, finom kényszerzubbony
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fenyx »

Akármelyik is a jobb (jelenleg nem foglalnék állást) az itthoni ellenzőknek kapóra jön minden szikrányi erőszak ami anime-ban van, szal gáz a dolog :/

A shintoizmus? perverz? talán azért mert nem hirdet cölibátust....
You fucked it big this time folks.
Now I decide how to use your new life.
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Elhaym írta:Én nem szeretem a túl véres animéket,szerintem jobb,ha érzelmek és dráma van benne.
Hát ha egy animéban van vér az azt jelenti hogy van benne gyilkosság, ami ugye féltékenység, düh, harag, bosszú vagy hasonló érzelmek miatt kerül bele az animéba, vagyis az olyanok is érzelmesek mellesleg ha meghal egy szerelmes pár egyik tagja, a főhős, valaki feláldozza magát, vagy lemészárolnak 100 embert, baleset történik v. ilyesmi az elég drámai fordulat nem? :)

Viccet félretéve értem mit mondassz... nekem sem feltétlenül szükséges a vér... nem feltétlen... asszem :lol:
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Ezekről a műsorokról sosem hallottam hogy lesznek. :neutral: Persze lehet azért is, mert nem szoktam Tv-t nézni. De majd ha legközelebb valamikor várható hasonló műsor, felírnátok ide, hogy a hozzám hasonló is értesüljön róla?! :lol:

Egyébként ha nem is nagyban, de kicsiben mindenféleképpen lehet az animét megszerettetni az emberekkel. Én pl.: egy néhány haverommal megismertettem a dolgot, adtam nekik filmeket, mentünk vetítésre, és nagyon pozitív reakciók voltak. Persze nem lettek fanok, de tetszik nekik ez az egész és pozitívan viszonyulnak hozzá. És szerintem ez a lényeg. Csak jól kell csinálni :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Elhaym írta:Én nem szeretem a túl véres animéket,szerintem jobb,ha érzelmek és dráma van benne.
Azért a túlzott drámázásból is sok néha. Szerintem legalábbis ^^
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Konomi írta:
Elhaym írta:Én nem szeretem a túl véres animéket,szerintem jobb,ha érzelmek és dráma van benne.
Azért a túlzott drámázásból is sok néha. Szerintem legalábbis ^^
Én idáig két drámai animét láttam a Scrapped princesst és a Candyt és ezekben jók voltak a drámai elemek.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Igen, de néha azért a jóból is megárt a sok[k] ^^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Haku írta:Ezekről a műsorokról sosem hallottam hogy lesznek. :neutral: Persze lehet azért is, mert nem szoktam Tv-t nézni. De majd ha legközelebb valamikor várható hasonló műsor, felírnátok ide, hogy a hozzám hasonló is értesüljön róla?! :lol:
Én sem tudtam, hogy lesz, a TV újságban sem írták, hogy pontosan mi lesz a műsorban, csak véletlenül láttam meg. :wink:
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem egyszer apám bukkant egy ilyen műsorra és már hívott is. Én meg csodálkoztam rajta, hogy apám ilyen rendes. :)
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Andro írta:Nekem egyszer apám bukkant egy ilyen műsorra és már hívott is. Én meg csodálkoztam rajta, hogy apám ilyen rendes. :)
Idővel minden szülő megtér/betörik/ráhagyja és olyankor jönnek csak igazán az infók műsorokról, vásárolható cuccokról és stb:)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

DeluksZ írta:
Andro írta:Nekem egyszer apám bukkant egy ilyen műsorra és már hívott is. Én meg csodálkoztam rajta, hogy apám ilyen rendes. :)
Idővel minden szülő megtér/betörik/ráhagyja és olyankor jönnek csak igazán az infók műsorokról, vásárolható cuccokról és stb:)
Igaz, a múltkor is meglepődtem, amikor anyukám jött, hogy Chichiro lesz a TV-ben, meg hogy mi lesz a Titanic Filmfesztiválon stb... :D Nem volt soha anime ellenes, az az elve, hogy a szabadidőmmel én rendelkezem, viszont meglepett, hogy még "adta is alám a lovat". :)
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Fater csinálta ugyanezt. Idézek :lol:
"Te vagy a nagy animefan? Ha akartál volna simán mehettél volna Titanicra itt mondtam milyen animék lesznek... miért nem mentél?" :lol:
Elég vicces ahogy kikéri magának, sőt leszid, amiért nem voltam ott a fesztiválon:) Ő hívta rá fel a figyelmemet, meg dobálta a linkeket róla.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam ez azért volt fura, mert a szüleim ellenzik ezt a fajta hobbit, mondván, már nagy vagyok a "mesékhez". De mind1, engem nem érdekel. :)
Kép
Avatar
Haku
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2005.04.03. 22:25

Hozzászólás Szerző: Haku »

Nekem anyám mondta hogy majd mostanában valamikor szeretne velem leülni & megnézni egy animét. :D Mert hogy ha ennyit nézek meg foglalkozok ezzel, biztos jó lehet. Ja, meg múltkor mutattam neki részleteket a Totoro-ból és teljesen el volt ragadtatva! ::japsmil::
Válasz küldése