Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Hikari írta: Teljes mértékben egyetértek. És van még nagyon sok hansolnóan aranyos, mindenki által nézhető anime, pl a Fruits Basket is ilyen, vagy nagyon sok régi aranyos shoujo sorozat...
...Fruits Basket, Pretear, KamikazeKaitou Jeanne, Full Moon, Cardcaptor Sakura, Angelic Layer, Escaflowne... ezek közül bármelyik teljesen jó lenne. Bárki belenézhet, nem fogja leszólni, ha megfelelő karikával van ellátva (már amelyikhez egyáltalán kell, ld. felsőbbik sor), na és persze ha jó időpontban adják.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Tényleg, a kölykök 80%-a nézte az SM-et és a DB-t, most meg letagadják és szánalmasnak/nevetségesnek tartják őket. Miért változott meg ennyire az emberek véleménye?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:Tényleg, a kölykök 80%-a nézte az SM-et és a DB-t, most meg letagadják és szánalmasnak/nevetségesnek tartják őket. Miért változott meg ennyire az emberek véleménye?
Ha nem animésekről van szó, akkor egyszerűen azért, mert rajzfilm, és ugye minnél kevesebbett láttál, annál menőbb vagy. :?
Ha animésekre gondolsz, akkor gondolom azért, mert azóta láttak pár komolyabb darabot, és hogy nézne már az ki, hogy a "nagy NGE fan" valaha nézte ezeket a sorozatokat, sőt, talán még élvezte is. :wink:
Kép
Avatar
Tonya
Japanimánia Staff
Japanimánia Staff
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2004.02.18. 11:21
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tonya »

Haku: az Alarm magazinban olvastad azokat a cikkeket. Mi is olvastuk, és röviden esett is róla szó a műsorban.

Amire pedig igen röviden fogok reagálni mintegy 25 perc múlva, az a Gravitation és Ranma álhír...
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Tonya írta:Amire pedig igen röviden fogok reagálni mintegy 25 perc múlva, az a Gravitation és Ranma álhír...
Ünneprontó :P Mind1, a remény hal meg utoljára ^___^
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Raisu írta:
Tonya írta:Amire pedig igen röviden fogok reagálni mintegy 25 perc múlva, az a Gravitation és Ranma álhír...
Ünneprontó :P Mind1, a remény hal meg utoljára ^___^
Na igen, túl szép lett volna ahhoz, hogy igaz legyen. :( De legalább nem éltük bele nagyon magunkat. :wink:
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Kár... pedig kezdtem beleélni magam :(
de való igaz hogy jól jönne már vmi jó kis komédia, és ha már mainstream akkor Love Hina.
De a Fullmetal Alchemist se lenne rossz mint komolyabb darab, mert a kicsiknek való sorozatokból tényleg sok van már.(az én kiskoromban a Pikachu mánia dúlt... most meg tök ciki ha vkinek van otthon pokémonos cucca :weh: )
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

FMA sem épp a 30-on túli korosztálynak szólt. De még csak nem is a 20-asoknak. Az egy dolog hogy idősebbek is szeretik, de a célközönség attól még a 14-15 évesek lesznek.
Avatar
Tyrael
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 95
Csatlakozott: 2004.11.01. 00:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tyrael »

en 2x vagyok, de tetszett :)
egy anime nem feltetlen azert szol a nagykozonsegnek, mert tele van eroszakkal, es meztelenkedessel.
En azert szeretem az animeket, mert a legtobbnek tobb perspektivaja van.
Pl. Mononoke Hime, elso ranezesre "csak" egy egyszeru fantasy story, de ha erettebb fejjel nezed meg, siman lehet latni, hogy az emberek egyutteleserol szol.
A foszereplok kozott nincsen egyertelmuen gonosz jellem. Mindenkinek megvannak a sajat celjai, es ezek miatt neha osszeuttkozesbe kerulnek. De a vegen rajonnek, hogy ha nem hozzak kozelebb a velemenyuket, akkor annak katasztrofa lesz a vege.
Ugyanigy fel tudnek sorolni egy csomo mas anime-t.
Ez az, amint mondjuk a DB-bol hianyoltam.
Amugy nalunk nem ciki, ha valaki meset nez (kiveve a Teletabi, mert az azert megis) :) Szoktunk viccelodni pl. Hodito hodokkal, stb :)

Tyrael
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Raisu írta:Tényleg, a kölykök 80%-a nézte az SM-et és a DB-t, most meg letagadják és szánalmasnak/nevetségesnek tartják őket. Miért változott meg ennyire az emberek véleménye?
Én nem tagadom ^^ még most is a SM az egyik kedvencem. És attól, hogy ez volt Magyarországon az egyik első anime, szerintem nem szánalmasabb/nevetségesebb mint bármelyik másik. És remélem, hogy csak az mondja rá, h szánalmas/nevetséges, aki látta is... mert sztem nincs annál szánalmasabb/nevetségesebb, ha vki úgy fikáz vmit, hogy "láttam az első két részt és..."
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nekem is a kedvencem! ^____^ (Az kéne még, hogy mi is letagadjuk) Énelsősorban a nem anime-fan emberekre gondoltam. Persze láttam már olyan anime-fan-t is, aki a régi kedvenc animéjét letagadta...
Avatar
Edina-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 592
Csatlakozott: 2004.02.07. 08:51
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Edina-chan »

Konomi írta:
Raisu írta:Tényleg, a kölykök 80%-a nézte az SM-et és a DB-t, most meg letagadják és szánalmasnak/nevetségesnek tartják őket. Miért változott meg ennyire az emberek véleménye?
Én nem tagadom ^^ még most is a SM az egyik kedvencem. És attól, hogy ez volt Magyarországon az egyik első anime, szerintem nem szánalmasabb/nevetségesebb mint bármelyik másik. És remélem, hogy csak az mondja rá, h szánalmas/nevetséges, aki látta is... mert sztem nincs annál szánalmasabb/nevetségesebb, ha vki úgy fikáz vmit, hogy "láttam az első két részt és..."
Én is szeretem, még a kártyáim is megvannak.És láttam a 200. részt, de már nem vagyok nagy fan. :dirr:
^^
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Ranma!Ranma! Ranma! Ranma! Ranma! :D ::tenshii:: Nagyon bírtam a németen, remélem magyarul is fog tetszeni! :D

... Vagy mégsem lesz? ::bawl::
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

XTea írta:Ranma!Ranma! Ranma! Ranma! Ranma! :D ::tenshii:: Nagyon bírtam a németen, remélem magyarul is fog tetszeni! :D

... Vagy mégsem lesz? ::bawl::
Most nem, talán majd egyszer... :wink:
De tényleg, lehet már tudni, hogy az egész álhír honnan származott? Ráadásul hivatalos infóként volt feltüntetve, vagy tévedek?
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Titkos írta: Most nem, talán majd egyszer... :wink:
De tényleg, lehet már tudni, hogy az egész álhír honnan származott? Ráadásul hivatalos infóként volt feltüntetve, vagy tévedek?

Igen én is azon csodálkoztam, hogy valóban úgy hangzott, hogy hivatalos az info...
Ezt mondta Andro:
Az infó hivatalosan az A+-tól van


De úgytűnik mégsem? Bár éppenséggel Tonya is azt mondta, hogy bővebben 25 perc múlva... És mégsem mondott róla röviden sem semmit... :cry: Pedig tök jó lett volna, ha lesz Ranma:)
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

De; mondta, hogy nem lesz a közeljövőben ^^"
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

... No, mindegy. Akkor úgy néz ki erőssen félreértettem a dolgot... :drop:
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Szerintetek az A+-on (vagy Cool Tv) le fognak adni valaha is romantikus stílusú animét? (pl: Ah! My Goddess)

Relunx
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Raisu írta:Hát, Moser Károlynak tudnia kéne, hogy miről szól (amikor volt a Japanimániában, és Yamaguchi Kappei szerepeiről beszéltek, szóba került. Azt a párbeszédet nem nagyon fogom elfelejteni ^^"), ha csak nem felejtette el, úgyhogy felvilágosíthatná őket. De én azért kiváncsi leszek rá, hogy hanyas karikát tesznek majd rá, és hogy hány órakor fogják adni ^^". Na meg arra, hogy hogyan fogják a nézők Ranma nemváltását értelmezni ^^""""
Most melyik sorozatra gondolsz? Mert a Gravi-t is meg kéne néznie.
Kép
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Relunx: hej de jó lenne az már... de sajnos azt hiszem, az emberekben még mindig az van hogy ez gyerekeknek való, és akció kell meg komédia, és nem esetleges 16+os jelenetek...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Pedig éjjelre igazán betehetnének valami aranyos kis romantikázós sorozatot... nem ártana ^^ és azt sem ellenezném, ha esetleg egyes animéket magyar felirattal adnának, japán nyelven ^^ nna akkor aztán le sem lehetne vakarni a képernyőről LOL
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Andro írta:
Raisu írta:Hát, Moser Károlynak tudnia kéne, hogy miről szól (amikor volt a Japanimániában, és Yamaguchi Kappei szerepeiről beszéltek, szóba került. Azt a párbeszédet nem nagyon fogom elfelejteni ^^"), ha csak nem felejtette el, úgyhogy felvilágosíthatná őket. De én azért kiváncsi leszek rá, hogy hanyas karikát tesznek majd rá, és hogy hány órakor fogják adni ^^". Na meg arra, hogy hogyan fogják a nézők Ranma nemváltását értelmezni ^^""""
Most melyik sorozatra gondolsz? Mert a Gravi-t is meg kéne néznie.
Gravira. A Ranmaval nincsen semmi gond, ami miatt meg kéne gondolni, hogy leadják-e. Max Ranma nemváltása.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Hozzáfűzésként a régi DB/Sm témához... nálam van a gépen egy "Japán" nevű főmappa, amin belül vannak többek közt az animék, de a Dragonball mappa külön főmappában van, úgyhogy nálam még mindig kiemelt helyen szerepel az a sorozat. Az az igazság, hogy számomra annyira meghatározó (és hát ugye akkor még nem is tudtam hogy az Anime), hogy nem is tudom egy lapon emlegetni az"animékkel", mert sokkal nagyobb jelentőséggel bír számomra mint 20 másik. ez így is marad, és soha nem is tagadtam/tagadom/fogom tagadni, hogy fan vagyok.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Raisu: Ranma nemváltását is meg lehet oldani. Max. két szinkronhanggal, mint a japánban, vagy a németben.
Kép
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Andro: Tom! Kiváncsi vagyok, hogy ha egyszer majd tényleg megveszik, akkor ki fogja a női Ranmát alakítani :D
Válasz küldése