Az anime helyzete kishazánkban

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

taragas,szerintem nem ez a megfelelő hely... :)

Engem igazából nem érdekel a többiek véleménye,csupán zavar hogy beskatulyázzák.. Mert több műfaj van benne,és sokan találnának benne kedvükre valót,ha előítélet nélkül belenéznének egy-kettőbe..

Viszont szerintem tény:egyre többen vagyunk :)
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
taragas
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.04.11. 10:13

Hozzászólás Szerző: taragas »

Viszont beírom azt is, hogy a Ghost in the Shell fém tokban fog megjelenni(legalább is ezt tervezik).
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Nem tudom, volt-e már róla szó a topicban, de engem tényleg érdekelne, hogy Magyarországon kábé hányan vagyunk animefanok? (Most nem az ilyen divat-Inuyasha- meg Kaleido Star-rajongókra gondolok)
Készült erről valamikor valami felmérés? Vagy még csak tippek sincsenek?
KépKép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

írni kell a KSH-nak ^^

Egyébként nem mondanám h van ilyen h Divat-Inuyasha rajongó... mert most akkor ki számít animésnek? AKi szereti az animéket, aki folyamatosan néz 1-2 sorozatot, vagy aki az eddig megjelent animék 70%át látta és mindennap nézi a sorozatokat? Szal nem lehet így egyértelműen kimondani senkire h most húúú ő Animés...

Most egy Animefan népszámlálás nem változtatna semmin... érdekességként is kb 5 percig volna az.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Miért, aki szereti az Inuyashát meg a Kaleido Start, vagy neadjisten tévében nézi az animét, az nem "anime-fan"? o_o
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Mondjuk az "anime-fan" az többé-kevésbé folyamatosan és több sorozatot is néz, gyakran eredeti- vagy angol nyelven, én a magyar TV-sorozatokat néző embereket mondjuk "anime-kedvelőnek" cimkézném (ha már muszáj). Ettől függetlenül matematikailag az "anime-fan" részhalmaza az "anime-kedvelő" halmaznak... (most itt kellene következnie egy Rukiás rajznak :D ).
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Gondolom arra gondolt h látta és nézi az Inuyashát (mmint a divat-inuyasha-fan), és máris anime-fannak gondolja magát... miközben ez az egyetlen sorozat amit életében látott és anime. (szerintem egyébként ilyenből inkább Dragonball-osok vannak...)
Kép
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Szerintem a népszámlálásokkor már megszokott módszert kellene alkalmazni, az számÍt anime fannak aki annak gondolja magát. Annyira nem sikk még (ugye nem?) az anime fanság, hogy boldog-boldogtalan annak vallja magát.
Kép
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Ez jó szöveg :D egyetértek..
Amúgy az animeconok méretéből is lehet következtetni a népszerűségre.. mert egyre nagyobbak :) Népszámlálás + tök felesleges időpocséklás :-P
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

SuMMeR írta:Mondjuk az "anime-fan" az többé-kevésbé folyamatosan és több sorozatot is néz, gyakran eredeti- vagy angol nyelven,
A nyelvnek mi köze ehhez? :roll: Aki a német adókon néz animét, vagy olaszul olvas mangát, az miért lenne kevésbé fan, mint aki OMG FANSUBot vagy angol szinkronos animéket néz?

Nem szeretem az ilyen elitista viselkedést. Anime-fan az, aki szereti az animéket. Ennyi.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

mufurc írta: Nem szeretem az ilyen elitista viselkedést. Anime-fan az, aki szereti az animéket. Ennyi.
Nem kezdem szájbarágósan magyarázni, mert úgyse akarod megérteni... :-P

(Amúgy fan = rajongó, szurkoló, lelkes híve valaminek, aztán gondolkodj el az értelmezéseken)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

ez kezd off-topicba menni szal ha lehet ne legyen se hajcincálás,se mély magyarázatadás.

Attól még mert a Fan jelentése rajongó, szurkoló, még a jelentés elkorcsulhat, úgy hogy tényleg azt nevezhessük anime-fan-nak aki "szereti" az animéket.

Az is igaz h valaki szeretheti az animéket és lehet anime fan, aki Német adókon néz animét, vagy olasz mangát olvas, de valljuk be őszintén, az anime-fan halmazon belül nagyobb halmazt valóban azok tesznek ki, akik eredeti nyelven v angol nyelven nézik az animéket. De ettől függetlenül Anime-fan AZ az ember aki saját bevallása szerint szereti az ANiméket (ha pedig életében csak a dragonball-t látta, akkor sajnálom őt...)
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Mindenesetre érdekes hogy klikkesedik ezek szerint az animekedvelők tábora? Azaz van erősen anime-fan ( aki minden sorozatot megnét és orrán,száján dőlnek a másodpercekre betanult párbeszédek a filmekből) van az anime-kedvelő ( aki néha-néha és mily dőreség CSAK magyarul néz animéket mert esetleg apuci anyuci nem dugott a segge alá számítógépet amin kerseztül anime-FAN lehet) és vannak akik csak érintőlegesen rácsodálkoznak erre a műfajra?

Röhejes ahogyan skatulyákra próbáljátok bontani. Én nem nevezem magam semminek pl. Bár általaok valószínúleg koca-animés lennék, hiszen vannak kedvenc sorozataim, ezeket nézem,szeretem és bizony nem vetem rá magam minden animére.
Mufurc meg nem nem akarja megérteni, egyszerűen csak felnőtt és nem ezzel a hülye hencegő titulusnak beállított animekedveléssel próbál meg magából érdekes személyiséget formálni.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nincs Skatulyázás... erről szó sincs.

Ha CSAKegyféle animék lennének (mondjuk csak Mechás animék, és nem lennének olyanok h Azumanga Daioh, vagy Cowboy Bebop) akkor lehetne szó klikkesedésről... De az ANime olyan sokrétő olyan sokmindent fed le (ahogy írtátok, mindenki megtalálja a maga stílusát bennük) hogy egyszerűen lehetetlen az h könnyen beskatulyázzuk az embereket.

Kon-san: Ha szereted az ANiméket (NEM mindet, de vannak kedvenc sorozataid) akkor nyugodtan nevezd magad AnimeKedvelőnek. Szerintem ez a normális arany középút kategória. (anime kedvelő alatt azt értem, h néz animéket, rendszeresen (nem feltétlenül naponta...), és szereti az animéket. Hogy most TVből, vagy Torrentről, az tökmind1)
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Kösz hogy megengeded hogy legalább animekedvelő legyek. majd kérelmezem az adminoknál rangnak.

Az anime egyre jobb helyzetben van, mivel széles rétegekhez jut el, és ez a réteg egyre jobban nő. Ennek lehet örülni vagy nem. De arra fel hogy ki mennyit mikor,hol és miylet néz vagy az hogy milyen nyelven, azt számon tartaná baromság. Pláne azért mert a topic címe ezt lebontja egy helyre kicsiny hazánkra. Ahol jó esetben ez magyar nyelven folyik, aminek köszönhetően elég sokan lettek "animekedvelők" bár ők egyfélét néznek ami az A+-on megy.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Nekem van egy osztálytársam, aki nem anime-fan, de azért megnéz egy párat (japánul is), és néha sokkal értelmesebben el lehet vele beszélgetni azokról a sorozatokról, mint az "istencsászár24/7-benanimétnéző" "anime-fan"-ekkel... Egy épeszű embert úgysem érdekli, hogy hány sorozatot láttál, mennyit nézel egy nap, és hogy milyen nyelven. Az, meg hogy ezek a nagy "animések" lenézik azokat, akik csak néhány sorozatot néznek, elég szánalmas. Összetartás 4ever... -_-
SuMMeR
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2006.02.21. 22:17

Hozzászólás Szerző: SuMMeR »

Milyen szürke lenne is a világ értetlen emberek nélkül...
Vegyük sorra, Amethyst írta:
Amethyst írta:(Most nem az ilyen divat-Inuyasha- meg Kaleido Star-rajongókra gondolok)
Erre válaszolta mufurc:
mufurc írta:Miért, aki szereti az Inuyashát meg a Kaleido Start, vagy neadjisten tévében nézi az animét, az nem "anime-fan"? o_o
Itt követtem el azt a hibát, hogy megpróbáltam magyarázatot találni Amethyst soraira, mert ha valakinek eddig ez nem volt egyértelmű, általánosítva írtam, sehol se említettem, hogy ez a szent meggyőződésem:
SuMMeR írta:Mondjuk az "anime-fan" az többé-kevésbé folyamatosan és több sorozatot is néz, gyakran eredeti- vagy angol nyelven, én a magyar TV-sorozatokat néző embereket mondjuk "anime-kedvelőnek" cimkézném (ha már muszáj).
Ezután mufurc egyetlen dolgot értelemezett a hozzászólásomban, mégpedig a nyelvi kitételt, márpedig szerintem egy olyan ember, aki tényleg és komolyan érdekel az anime egy változata (teszem fel a horror), akkor sajnálatos módon nem tud Magyarországon-magyarul (érdekes módon pont erről szól a topik...) hozzáférni túl sok médiához (tehát alapértelmezésben TV sorozat és manga), muszáj lesz neki más forrásokat keresnie és én esetleg innen kezdve nevezném fannak, amikor több időt szán egy neki kedves időtöltésnél annál, hogy megnyomja a távirányítón a bekapcsológombot. (És figyelem: ez nem axióma, tessék felfedezni újfennt az általános megfogalmazásra utaló jegyeket!)
Kon-san írta:Azaz van erősen anime-fan ( aki minden sorozatot megnét és orrán,száján dőlnek a másodpercekre betanult párbeszédek a filmekből) van az anime-kedvelő ( aki néha-néha és mily dőreség CSAK magyarul néz animéket mert esetleg apuci anyuci nem dugott a segge alá számítógépet amin kerseztül anime-FAN lehet) és vannak akik csak érintőlegesen rácsodálkoznak erre a műfajra?
1. Semmiféle rosszindulat nincs bennem se az anime-kedvelők, se az anime-fanok iránt, én annak örülnék a legjobban, ha minél többen szeretnék az animéket Magyarországon, többé kevésbé olyan folyamatot indítana el, amit hasznosnak találnék (több sorozat a nagyközösség számára is elérhetően, több DVD kiadás, mozifilmek - > szerencsére ez utóbbiak lassan, de biztosan jönnek is).
2. Mivel elsősorban nekem címezted ezt a hozzászólást, így engedd meg, hogy elmondjam, semmi közöd hozzá, hogy kinek milyen, honnan származó számítógépe van. Én például már 7 éve dolgozom, ezalatt két komplett számítógépett vettem a saját fizetésemből.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

mufurc írta:Anime-fan az, aki szereti az animéket. Ennyi.
:goodpost:
Nem kell túlbonyolítani, kategóriákba osztani, hogy ki mennyire anime-fan. :roll: Mindenki elkezdte valahol, és épp ezért nem kell azokat lenézni, akiknek csak arra van lehetősége, hogy az A+-t nézzék. Szerintem közülünk is a nagy többség a Sailor Moon, Dragon Ball, Pokémon és társait ismerte meg elsőként, a TV-ből...
Raisu írta:Egy épeszű embert úgysem érdekli, hogy hány sorozatot láttál, mennyit nézel egy nap, és hogy milyen nyelven.
Pontosan, az efféle viselkedést, már megszállottságnak nevezném, nem pedig "anime-fan-ságnak". Annyi előnye van annak, aki több sorozatot látott már, hogy több beszélgetésbe tud bekapcsolódni, de ez nem ad rá okot, hogy nagyképű legyen, mert ő hardcore anime-fan. :wwhip:
Kép
Avatar
Amethyst
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2006.04.16. 14:36
Tartózkodási hely: NERV
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amethyst »

Mayer írta:Gondolom arra gondolt h látta és nézi az Inuyashát (mmint a divat-inuyasha-fan), és máris anime-fannak gondolja magát... miközben ez az egyetlen sorozat amit életében látott és anime. (szerintem egyébként ilyenből inkább Dragonball-osok vannak...)
Igen, leginkább én is erre gondoltam, de azt nem hittem volna hogy ekkora vitát fogok kiváltani ezzel a kérdéssel ^^""
KépKép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Na erre mondja valaki, hogy nincs jó helyzetben az anime! :D
Megjegyzés: MSN beszélgetés, haverommal. SZTE-BTK angol szakos, elsőéves hallgató.

[14:11:52] Deniel: ma marha jó volt
[14:12:04] Deniel: az alapvizsga szóbeli része ma volt
[14:12:12] Deniel: kihúzom a tételt
[14:12:18] Deniel: egy cikk
[14:12:29] Deniel: egy inuyasha illusztrációval
[14:12:36] Deniel: na mondom KIRÁLY

[14:12:43] Narumi: Komoly?
[14:12:44] Deniel: a 3d animációról volt só
[14:12:53] Deniel: és ennek ázsiai vonatkozásáról
[14:13:08] Deniel: erről kellett beszélni
[14:13:41] Deniel: miköben olvastam a szöveget hallotam h a
vizsgáztatók szutyorognak, h "hű de útálom ezeket a kínai
vagy japán rajzokat"
[14:13:45] Deniel: kicsit megijedtem
[14:13:54] Deniel: de sztem amint hazaérnek sztem megnéznek egy
animét

[14:13:57] Narumi: :D:D:D:D
[14:13:57] Deniel: :D
[14:14:04] Narumi: Legalább 5-ös lettél? :D:D:D:D:D:D
[14:14:08] Deniel: hja
[14:14:14] Deniel: a hangos olvasás 90%
[14:14:20] Deniel: a conversation 88%
[14:14:21] Deniel: :D

[14:14:46] Narumi: Jó vagy!!! :D
[14:14:47] Deniel: leglább ennyi örömöm lehet mostanában
[14:14:51] Deniel: :D

[14:15:02] Narumi: Jó is az az anime!
[14:15:09] Narumi: Ugye most Balázs nincs fent MSN-en?

[14:15:19] Deniel: kérdezték h sztem mennyire népszerű az anime
hazánkban
[14:15:23] Deniel: nicns
[14:15:25] Deniel: *nincs

[14:15:32] Narumi: :D:D:D
[14:15:36] Narumi: És mit mondtál?

[14:15:44] Deniel: hát mondtam h fingom sincs
[14:15:55] Deniel: de nekem majdnem minden ismerősem imádja őket
[14:16:18] Deniel: szóval a lényeg h népszerűek

[14:17:15] Narumi: Tök jó! :D
[14:17:30] Narumi: Pedig nyugodtan mondhattad volna, hogy azért elég
népszerűek.
[14:17:44] Narumi: Ennél jobb rizsaanyagot nem tudtál volna húzni! :D

[14:17:59] Deniel: ne aggódj
[14:18:03] Deniel: épp eleget rizsáztam
[14:18:11] Deniel: a karakterisztikákról
[14:18:21] Deniel: az alapvevető jellemzőkről

[14:18:24] Narumi: Fene a mázlista fajtádat, és még itt síránkozol!
:D

[14:18:26] Deniel: meg a különbségekről
[14:19:32] Deniel: :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Narumi 2006.05.25. 17:04-kor.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

És még mondják, hogy nincs elismertsége az anime-nak Magyarországon...mi ez hát, ha nem elismerés? :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

LOL, én is animéből szeretnék vizsgázni. :lol:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Aszzem erre pszichológián sajnos kicsi az esély.
Esetleg lehetne valami olyan tétel, hogy az anime hatása a személyiség fejlődésére... :-P
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mondjuk azt nem értem, hogy ha a tanár nem bírja ezeket a japán figurákat, akkor miért rakja bele a tétlbe? Nem a tnaár állítja össze őket? :weh:
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A szóbeliket? Tudtommal nem, azt már készen kapja. De lehet, hogy tévedek... :neutral:
Válasz küldése